Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16201) zzola válasza Apollyon (#16200) üzenetére


zzola
félisten

Nekem furcsa, hogy T-Mobile-os a készülék, de doboz nélkül. Azt hinné az ember, hogy valami lenyúlt készülékről van szó...
De a leírás alapján még a mem. kártyának is benne kell lennie. Több mint 1 hete írtam az info e-mail címükre, de választ nem kaptam...ezt nem szeretem.

(#16202) szelidorzo válasza zzola (#16199) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

Független:

[link]

Későbbi eladhatóság érdekében elgondolkodnék rajta....

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#16203) zzola válasza szelidorzo (#16202) üzenetére


zzola
félisten

Köszi! Nem ismerem ezt a boltot, utána nézek...

(#16204) Ricardo válasza szelidorzo (#16202) üzenetére


Ricardo
félisten

"Felhívjuk ügyfeleink figyelmét, hogy kerüljék a mobilkészülékek házilagos – nem szervízünk által végzett –szoftverfrissítését! Az efféle beavatkozások könnyedén vezetnek adatvesztéshez, meghibásodáshoz és nem utolsó sorban a készülék garanciájának megvonásával járnak! " :F

(#16205) zzola válasza Ricardo (#16204) üzenetére


zzola
félisten

Bírom az ilyen "kamu" dumát. Ha a Nokia rendelkezésre bocsájtja a házi szoftverfrissítés lehetőségét, akkor nehogy már egy kis GSM bolt szablya meg a szabályokat.
Visszább írtam már, a Metro-ban csütörtöktől -20% lesz minden mobilra, 2 éves gyári garanciával ~53k lesz az E52...C5 pedig ~32k.

(#16206) YAS-dude válasza zzola (#16205) üzenetére


YAS-dude
őstag

Akkor szokták nem szeretni a házi szoftverfrissítést, amikor mindenféle szürkeimport telefont árulnak okosan magyarítva, aztán a júzer otthon frissít rajta és eltűnik a magyar nyelv, de cserébe ott van az olasz Tim mobilszolgáltató témája, meg minden extra vacka, mert oda való product code-ú a készülék.

[ Szerkesztve ]

(#16207) zzola válasza YAS-dude (#16206) üzenetére


zzola
félisten

Én ezért tartózkodom az ilyen sufni gsm boltoktól, nekem megéri azt + pár ezer forintot a megfelelő support...

(#16208) pleslie82


pleslie82
tag

Hi! Tudtok segíteni az alábbiakban?
A következő problémával még nem találkoztam:
azoknál a témáknál, ahol a témának saját icon pack- ja van, pár ikon megmarad gyárinak, pl. iroda, alkalmazások meg még valamelyik. Így viszont rontja a téma összhatását pl. igényesebb (attisX, pizero) témáknál. Van ötletetek, hogy ez mitől lehet vagy hogy lehetne orvosolni?
Előre is köszi

Samsung Galaxy Tab S7+ LTE / Xiaomi 12 PRo / Redmi Watch 4

(#16209) FishAir válasza pleslie82 (#16208) üzenetére


FishAir
senior tag

Nagyon egyszerű. Nincs ember a földön aki az összes létező alkalmazás ikonját megcsinálja egy adott témához. Pl egy külföldi eleve nem is tudja, hogy egy másik ország szolgáltatója milyen egyedi szoftvereket pakol a telefonokra.

iDontcare

(#16210) pleslie82 válasza FishAir (#16209) üzenetére


pleslie82
tag

Természetesen nem az utólag telepített programok ikonjaira gondoltam, hanem a gyárilag telepített programokra,ikonokra, mint pl. az Iroda, Alkalm.-ok, ahogyan azt írtam is.
Azért köszi.

Samsung Galaxy Tab S7+ LTE / Xiaomi 12 PRo / Redmi Watch 4

(#16211) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Ha zenehallgatás közben kijön a jack dugó, akkor a telefon hangszórókon keresztül szól tovább automatikusan a zene vagy megáll magától?

Let's begin, de gozaimasu!

(#16212) Tothgera30 válasza _ak_ (#16211) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Szól tovább.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#16213) _ak_ válasza Tothgera30 (#16212) üzenetére


_ak_
addikt

Nincs ez ellen semmi állítási lehetőség?

Let's begin, de gozaimasu!

(#16214) Tothgera30 válasza _ak_ (#16213) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nem tudok róla, bár lehet. De ha megállítod (pause) a zenét akkor nincs gond.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#16215) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Tegnap pozitívan csalódtam az e52-ben. A kamerájával nem vagyok megelégedve, ezt mondjuk a vásárlás előtt is láttam, hogy egy gyenge eresztés.

Tegnap fotóztam egy repülőgépet, és letettem a földre a Nokiát, videóra állítva. A hang annyira korrekt lett, hogy elég jól visszahozza a helyzet hangulatát.

http://www.youtube.com/watch?v=HAfSXL0WUYs

(bele kell tekerni, mert az első percben csak a fényképezőgép kattog max.)

(#16216) _ak_ válasza Tothgera30 (#16214) üzenetére


_ak_
addikt

Azt tudom, de pont a véletlen esetek megelőzése miatt érdekes. Mindegy, köszi azért!

Let's begin, de gozaimasu!

(#16217) old rocker


old rocker
veterán

A navigációval kapcsolatban: ma volt egy Szeged-Pest utunk. Odaúton végig, a Pillangó utcáig be volt kapcsolva; visszafele egy utcát keresve navigáltunk, meg az M5-ig. A navigálás korrekt volt, nem dobta el a jelet. Az akksi 71%-ig apadt, de előző este már használtam másra és természetesen ma is.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#16218) akos3 válasza _ak_ (#16216) üzenetére


akos3
addikt

Sajnos symbian nem tud ilyet :( Nekem is vt már belőle - nem mondom h különösebben kínos - esetem a buszon, de azért jobb lenne, ha leállna, mint az iPod.

(#16219) akos3 válasza akos3 (#16218) üzenetére


akos3
addikt

Módosítanám magam, mégis csak van hasonló. Ahogy olvasom nem leállítja, ha nem kilép a lejátszóból. Bár a screenshot-ba mint ha lenne még is csak. Ki kell próbálni :)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#16220) akos3 válasza akos3 (#16219) üzenetére


akos3
addikt

Nah kipróbáltam. Több funkciót lehet társítani a jack ki-be huzogatásához (akár vmi progra elindítását is !!), de nyilván a legértelmesebb a stop vagy a pause. az viszont rossz benne, h ha kihúzom akk se egyből hagyja abba, hanem mondjuk van 1-1,5mp amikor még szél ami elég furi. tána leáll. Ezzel egyidőbe be is teszi a billentyű zárat holott senki nem kérte és nem is volt beállítva. ezt nem is lehet kiállítani sajna. Mind1. Érdekességnek számomra jó volt, de valszeg nem fogom használni...

(#16221) YAS-dude válasza akos3 (#16218) üzenetére


YAS-dude
őstag

Van egy ilyen: http://code.google.com/p/bergamot/wiki/ForYourEarsOnly de ez is elég fapad megoldás.

(#16222) pleslie82


pleslie82
tag

Tegnap olyat produkált a teló, hogy egyszerűen nem lehetett belépni a telepített alkalmazások listájába, hogy eltávolítsak 1-2 témát. Semmi nem segített. Csak hard reset. De az nagyon! :)

Samsung Galaxy Tab S7+ LTE / Xiaomi 12 PRo / Redmi Watch 4

(#16223) sonkamiki


sonkamiki
tag

Majdnem elcsábultam egy droidos teló miatt ;] !
Egy most épp aktuális "Hello Moto" IP67 szabványút néztem ki magamnak.
A csábulás oka a nagyobb "multi touch" kijelző, az IP 67 szabvány, a látványosabb menü, a gyorsabb proci és a jobb kamera LETT VOLNA :)! DE maradtam az Én jól bevált E52-nél :)!
Hogy miért??
Azért mert rájöttem,hogy:
-az E52 üzemidőben több kört ráver "ellenfelére"
-a GPS "használati ideje" még a rendes navigációt is kenterbe veri, igaz nem olyan pontos,de ahova kellett mindig eljutottam a segítségével ( úgysem vakon vezet az ember :) ) ráadásul mindezt "OFFLINE-ban". Sokat használom sportoláshoz (endomondo, geocaching)
-a napi feladatokat amiket rábízok (email-k "leszedése", napi teendők, több program frissítése különböző WIFI helyekről....) tökéletesen és maradéktalanul ellátja
-NET miatt jobb lenne a nagyobb kijelző,sőt a "multi touch" de ezen is el lehet olvasni az épp aktuális híreket :)
Az IP 67 szabvány nem rossz de nem fogom úgysem víz alatt használni, illetve dobálózni sem vele :). A látványos menü design elemnek jó,de semmi más plusz. A jobb kamera talán ami még cserére "ingerel" :). Sokan mondják,hogy elavult a Symbian, de szerintem ha még így is kiszolgál a "rendszer" akkor minek váltsak? Jó érzéssel tölt el, hogy még mindig vannak előnyei ennek a "korosodó masinának" is a "fiatal titánokkal" szemben ;] !

(#16224) gyuri2008 válasza zzola (#16168) üzenetére


gyuri2008
veterán

Szia de ez nettó ár ugye?

(#16225) zzola válasza gyuri2008 (#16224) üzenetére


zzola
félisten

Nem, amiket írtam, azok a bruttó árak!

(#16226) kkrisi


kkrisi
senior tag

A már feltelepített témákat hogyan tudom törölni? memkarin már nincs rajta, de a téma menüben még ott van és nem tudom törölni!! Vegyem ki a kártyát és tegyem vissza?

(#16227) Apollyon válasza kkrisi (#16226) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Tehát akkor a teló memóriájába lett telepítve? Mert ha igen, és nincs a telepített alkalmazások között, ahonnan amúgy törölni lehet a témákat, akkor csak Hard Reset...
Amit kikapcsolt állapotban a *, 3-as gomb és hívásgomb együttes nyomvatartásával és eközben a telefon bekapcsolásával lehet elérni.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#16228) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Szeretnék egy olyan programot ami felveszi a telefon beszélgetést.
A munkámhoz kellene.
A totálrecal nem jó mert bepittyeg.
Kérnék egy kis segítséget.
Köszi :R

(#16229) YAS-dude válasza gyuri2008 (#16228) üzenetére


YAS-dude
őstag

A bepittyegés azért van, hogy a túloldal is értesüljön róla, hogy rögzíted a beszélgetést. Joga van tudni.

(#16230) gyuri2008 válasza YAS-dude (#16229) üzenetére


gyuri2008
veterán

Igen igazad van,de engem zavar.
Olyan a munkám,hogy sok adatot kell megjegyezni,ha nem sikerül vissza tudom halgatni.
Az e51 telefonomon szintén fent volt és ott nem pittyegett.

(#16231) Degeczi válasza gyuri2008 (#16228) üzenetére


Degeczi
nagyúr

szerintem csak nálad pittyeg be ("Adv" supression módban), a túloldalon nem

amúgy persze, munkához aranyat ér: én is hajlamos vagyok elfelejteni pontosan miben is maradtunk,
de ha pl. telefonszámot vagy címet diktálnak le, akkor is nagyon hasznos
ha pedig netán külföldi kollégával beszélek, végképp

[ Szerkesztve ]

(#16232) gyuri2008 válasza Degeczi (#16231) üzenetére


gyuri2008
veterán

("Adv" supression módban)
Ez mit jelent?
Ki tudom kapcsolni?
Az e51 telefonomon miért nem csipogott?
Köszi a segítséget :R

(#16233) Degeczi válasza gyuri2008 (#16232) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a TotalRecall (asszem 4.02) beállításai közt a Beep suppression lehet Disabled, Enabled, és Enabled (Adv) - ez utóbbi

Nem tudom, az E51-en sok mindenben más volt: pl. a kamerának gyárilag is lekapcsolta az exponálási hangját a néma mód, itt nem - hülye jogvédő szabályok, amik miatt egy kamerás toll beszerzése is halálbüntetéssel járó cselekmény manapság

(#16234) akos3 válasza gyuri2008 (#16230) üzenetére


akos3
addikt

probáld ki egy ismerőssel, h nála is pittyeg e. :)

(#16235) kkrisi


kkrisi
senior tag

Hello!

Nah nekem továbbra sem akar itthon működni egyik géppel sem az e52...Így tehát holnap 4.-re megyek vissza T-be és most már az üzletvezetőt fogom kérni! Mert most már a hócipőm tele van azzal, hogy itthon van 3-4 gép és egyiken sem akar működni....haveromnál is ki lett próbálva ott sem megy! A T-be meg azt mondja nekem a csávó h nekik tökéletesen megy! Milyen érdekes....kérdezi kábelt cseréltem már? Már vagy 5-t!!!
Kérdezem tőle, h akkor mik a teendők, mert nekem nem az kell h ott működjön nekik hanem itthon nekem! Erre ilyet válaszol: számítógépes ismerős vagy (kapaszkodj) Nokia ismerős!!! Ez mi? Akkor miért nem küldi vissza a telefont? Jaa és a legszebb az h lehet h csak 17 vagyok, de akkor sem kééne lenéznie és flegmázni nekem!

De mind1 holnap szépen megyek be főnök úr előhivat és aztán megmondom neki, h én ezt a telefont nem vagyok hajlandó tovább használni és ha nem szeretne a nagy híres T egy szép kis hírnévromboló elszólást (ez alatt azt értem, hogy vannak kapcsolataim tehát nem nehéz ügy...) akkor szépen most gariba mert még gari van rá, kicserélik egy újre, és el van felejtve a téma! Mert nem hiszem el, hogy egy felsőkategóriás telefonnál egy ilyet megengedhet magának a nokia! főleg amennyi galibát okozott!!

Nah ennyi voltam!

(#16236) club1 válasza kkrisi (#16235) üzenetére


club1
veterán

1., Ez nem felső kategóriás telefon.
2., Szombaton igazi főnök nem dolgozik...
3., Nekem sem látszódik az asszony E52-ese a csicsás 300 e Ft-os céges i5-ös Tecra notebookomon, se a dual core-os Lenovo saját notebookomon, viszont a régi xp-s asztali gépemen bezzeg gond nélkül tudtam rá új firmware-t tolni. A megoldás az volt a csicsás gépeken, hogy le kellett szedjem a saját Nokiám (5800-as) drivereit.

(#16237) kkrisi válasza club1 (#16236) üzenetére


kkrisi
senior tag

mondjuk igen nálunk is komoly gépek vannak csak és mindegyiken ott csücsül a win7 ultimate!

A drivereket, honnan tudom letölteni? abban tudnál segíteni mert akkor megpróbálnám én is és hátha segít!!!

(#16238) dundipók


dundipók
csendes tag

Sziasztok, segítsetek kérlek, hogyan lehet törölni az E-52 \Telefonmemória könyvtárából? Ebben a "mappában" van Record.mp3 fájl, amit vsz. az ALON MP3 dictaphon tett ide. Ha ezt akarom törölni PC Suite-tal, akkor azt mondja, ezek védett fájlok, nem törölhetők. A telefon fájlkezelőjében nem is látom ezeket, mert az csak a \Telefonmemória\Data könyvtárat látja. Agyas ez a telefon :W
Van megoldás valakinél?
Thx: d.pók

Ha egy kék szám hívása mobilról 44 HUF/perc, akkor mennyibe kerül 15 perc várakozás az ügyintézőre és kinek éri meg?

(#16239) #51736960


#51736960
törölt tag

sziasztok,

az lenne a kérdésem, hogy a bal oldalon található kiemelkedő gomb (amin a házikó is van) programozható?
tehát pölö lehet vele hivást felvenni?

szerk: még egy kérdés: ha lenyomom a hivás gombot, milyen hiváslista jön be? csak a tárcsázott hivások, vagy az összes?

[ Szerkesztve ]

(#16240) Degeczi válasza #51736960 (#16239) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Kizárt: az egyik legfontosabb gomb minden Symbianos telefonon a házikó, mert azzal minden helyzetből elérheted a menüt vagy a futó alkalmazások listáját (utóbbit hosszú nyomással),
ezért biztosan nem engedik megváltoztatni

a tárcsázott számok listáját adja (vmiért "Tárolt" számok-ra ferdítve), ami azért praktikus, mert többnyire ez kell (újrahívásokhoz)
ha pedig a hívások, vagy a nem fogadottak listája kell, azokra a bal iránygombbal lehet átlépni

ömlesztett híváslista csak a Napló-ban van, ami menüből érhető el

(#16241) #51736960 válasza Degeczi (#16240) üzenetére


#51736960
törölt tag

köszi a választ!

igazából még csak gondolkodom egy ilyen telefon vásárlásán :)

csak az a baj, hogy a felvevő gomb kicsinek tűnik, és én sokat telefonálok, ráadásul mindig csinálok valamit közben, általában nem tudok teljesen a telefonra koncetrálni, magyarul elég könnyű mellényomni egy ilyen kis gombot.

(#16242) Degeczi válasza #51736960 (#16241) üzenetére


Degeczi
nagyúr

(először csodálkoztam is, miért ilyen egyszerű kérdések, amit rögtön ki tudsz próbálni - de aztán beugrott, mi lehet az oka)

jól látod: bár összességében sokkal jobb telefon az E52 mint előtte az E51-em, pont az egyik leggyakrabban használt dolgot, a felvevő-lerakó gombot tudták vastag ujjakkal szinte használhatatlarul kicsire dizájnolni, gyakran mellényomok én is :W
(másik ilyen dizájn idiótaság, h a szürke gombokon bizonyos megvilágításban/szögben egyszerűen láthatatlanok a föliratok)

(#16243) cucinho válasza ROBOTER (#16215) üzenetére


cucinho
aktív tag

A képminőséghez képest én is többször elcsodálkoztam már a videófelvételek minőségén. Amire használom, arra nagyon rendben van, Facebook ráadásul HD-nak ismeri fel. :)

(#16244) naattila


naattila
tag

Gyerekek hangszoró csere:
két óra és újra a régi!
Mit ne mondjak nagyon gyors!
Meg vagyok elégedve a szervizzel! :C

one+ 64GB fekete

(#16245) kkrisi


kkrisi
senior tag

sziasztok!

Az e 52-höz honna ntudom leszedni a drivereket? mert nekem képtelen bármelyik géppel is kommunikálni ezért még megpróbálnám azt utolsó lehetőségnek!

Mitől lehet az, hogy a hangszóró mikor beszélnek, akkor nem hallom tisztán amit mondanak? olyan mint ha berezonálna az egész és emiatt eltorzul a hang és nem lehet érteni!

A másik kérdésem, hogy a hátsó hangszórót, azt nem lehetne kicserélni egy hangosabbra? Mert pl sony-nál tudnak olyat csinálni, hogy elviszed szervízbe és ki akarod cseréltetni, akkor kicserélik hangosabbra....vagy Nokiáéknál ilyen nincs?

(#16246) vans? válasza #51736960 (#16241) üzenetére


vans?
őstag

Igazabol szerintem ez nem akkora problema...:) A gyorshivo lista ugye hosszannyomassal is mukodik, a telefonkonyvbol meg ugy is tudsz hivni, hogy ramesz a nevre, jobb gomb, hanghivas (a kozepso nagy gombbal nyomva). Igy kikuszobolted a dolgot. Ha meg hivnak, akkor a bal valasztogombbal is fel tudod venni, amit szerintem joval konnyebb megnyomni, mint a hivogombot.

hábm bábm

(#16247) Degeczi válasza vans? (#16246) üzenetére


Degeczi
nagyúr

mindig dühít, amikor a dizájn a célszerűség rovására megy (mint pl. a tán 10 éve indult divat, kezdetben csak francia autókon, h az első indexet nem a lámpatest külső-, hanem belső szélére kezdték tenni - nooormális?)

egy telefonon ugyanígy alapvető kellene legyen, h a legnagyobb és legkönnyebben elérhető gomb a "zöld" és a "piros" - és ezzel az E51-en még nem is volt gond, tökéletesen megfeleltek a gyakorlati szempontoknak: kellően nagyok is voltak, és ki is emelkedtek = nem lehetett mellényomni

az E52-n viszont ezek pont a legnehezebben elérhető gombok lettek (mert kisebbek és nem emelkednek ki) :O

a fogadásnál még valóban nem vészes, indításnál is megoldható a dolog, de jópárszor alaposan fölcseszett már amikor azt vettem észre, h nem szakítottam meg a hívást, mert fölötte a törlést sikerült lenyomni helyette...
(amíg csak indul egy hívás, még lehet bontani a kijelző alatti jobb oldali gombbal is, ha azonban már fölépült a kapcsolt, átváltozik "hangszóró"-ra, így attól kezdve nem)

(#16248) vans? válasza Degeczi (#16247) üzenetére


vans?
őstag

Teny, eleg zavaro, de azert emiatt nem akarom eltantoritani a kollegat a vasarlastol. En a harmas gombot szoktam megnyomni a hivas vege gomb helyett. Eleg gyakran. :D

hábm bábm

(#16249) #51736960


#51736960
törölt tag

köszi mindenkinek a válaszokat :R

(#16250) Degeczi válasza vans? (#16248) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nem akarom lebeszélni, a telefon hülyeségei ellenére magam sem bántam meg a választást (bár céges, nem a saját pénzem bánta),
csak azért reagáltam, h igazoljam a sejtését, ami szerint ez zavaró lehet

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.