Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10001) akos3 válasza Sztbeni (#9999) üzenetére


akos3
addikt

Nem sietik el.. :(

(#10002) Sztbeni válasza akos3 (#10001) üzenetére


Sztbeni
őstag

Hát, örülök ha arra kész lesz. Az alig 2 hét. Régebben 3-3,5 is volt.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#10003) akos3 válasza Sztbeni (#10002) üzenetére


akos3
addikt

Hát mifelénk 5 nap alatt elkészül hál'Isten :)

(#10004) Sztbeni válasza akos3 (#10003) üzenetére


Sztbeni
őstag

Ja, Pesten a Nokia márkaboltban. De Keszthelyen a Vodában máshogy működik. Amúgy nyithatnának a közelben egyet, mert cirka 200 Km-es körzetben nincs egy sem.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#10005) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Amúgy át lett lépve a 10000-es határ.

[ Szerkesztve ]

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#10006) akos3 válasza Sztbeni (#10004) üzenetére


akos3
addikt

Gondoltam, h nem Pesten laksz. :) Azért írtam, h mifelénk :)

(#10007) Sztbeni válasza akos3 (#10006) üzenetére


Sztbeni
őstag

Amúgy nyithatna itt is egy márkabolt. Már minden van a környéken, de az nincs :( .

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#10008) akos3 válasza Sztbeni (#10007) üzenetére


akos3
addikt

Tulajdon képpen nem boltnak kell nyílni, hanem szervíznek. Mert a márkaboltból is elviszik egy központi szervízbe és ott szerelik meg. Csak mível Pesten ez városon belül van, ezért rövidebb az átfutás. Gondolom a vodának a környékeden nincs éppen sehol sem a közelben egy ilyen szervíz, mert sztem ott nem szerelnek nagyon...

(#10009) canniball válasza akos3 (#10008) üzenetére


canniball
nagyúr

Erről jut eszembe: a szolgáltatónál vásárolt készüléket is lehet (gubanc nélkül) vinni közvetlenül a Nokiához?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10010) enddav válasza GAgyiXyXy (#10000) üzenetére


enddav
aktív tag

Hát szvsz az a 1,5 óra GPS az azért rendesen letudja szivkodni az akksit... :K
Sztbeni, nekem sosem írták rá, hogy mikorra lesz kész, majd szólnak, köbö 2 hét, ennyivolt.
És énis pesten adtam le, és mégis 3 hét is volt..

[ Szerkesztve ]

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#10011) akos3 válasza canniball (#10009) üzenetére


akos3
addikt

Pontosan nem tom, mert független telóim voltak. De sztem igen lehet, így megspórolsz egy csomó időt. De asszem már vannak olyan szervízek ahová egy civil is bemehet, nem kell a Noka márkaboltnak " postásként" működni. De lehet, h ilyen csak Pesten van, mondjuk nem tom, h hol lax :B
Lehet, h lasan utána nézek a dolognak, mert esedékes nálam a szervíz, ugyanis az N85ömön idegesít h a slide az összekarcolja minimálisan a billentyűzetet. Megpróbálom, hátha kijavítják gariba :B

enddav Rossz helyre vitted akkor! :P ;]

[ Szerkesztve ]

(#10012) Joe bácsi válasza canniball (#10009) üzenetére


Joe bácsi
őstag

:K

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#10013) canniball válasza akos3 (#10011) üzenetére


canniball
nagyúr

"De asszem már vannak olyan szervízek ahová egy civil is bemehet..."
Én azt hittem csak ilyen van... És ezek szerint te nem civilként viszed a telefonod? :D

"De lehet, h ilyen csak Pesten van..."
Pesten intézem ezeket a dolgokat...csak ne kelljen Csepelre menni... :)

"Rossz helyre vitted akkor!"
T-s szervizelés nálunk is hasonlóan zajlott (párom N79-ével). Ezért gondoltam hogy ha esetleg megint menni kéne jobban járunk Nokiáékkal, gondolom T is oda küldi a készülékeket. Vagy van saját szervizük?

Joe bácsi!
:R

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10014) akos3 válasza canniball (#10013) üzenetére


akos3
addikt

Nem! Te összekevered a szervízt a márkabolttal! Nyilván a boltból van több, viszont ott nem szervizelnek, max egy fw-t csinálnak. Pl. a plázákban ilyen márkaboltokkal találkozhatsz. Innen szállítják el a központi szervízbe ahová már egy átlag embernek nincs bejárása. Ez határozza meg a szervíz idejét, h a márkaboltból mennyi idő alatt jut el a szervízig. Van olyan bolt ahol mondjuk 2 naponta viszik a szervízba,de van ahol egy hetet is várnak, h gyűljön a telefon azt majd együtt leadják őket.
Ha jól emléxem és jól olvastam akkor most kezdenek olyan szervízek is nyílni, ahová bemehet bárki. Ennek akarok utána nézni, h ez tényleg így van e, mert ez gyanúsan jó lenne akkor :)

[ Szerkesztve ]

(#10015) akos3 válasza canniball (#10013) üzenetére


akos3
addikt

Bocs kicsúsztam a szerk időböl.

És ezek szerint te nem civilként viszed a telefonod?

De én is. Méghozzá a márkaboltba, mível mint írtam a szervízbe nincs bejárása mindenkinek. Csak én olyan helyre viszem ahonnan úgy tűnik gyorsan elszállítják. :)
Pólusba vittem már ezt is és az előzőmet is és eddig mindig 5 nap volt. Hétfőn vittem, pénteken hoztam :)

(#10016) canniball válasza akos3 (#10014) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem keverem. Ugyan eddig csak SE-nal volt ilyen "kalandom": éccsapám D750-én kellett azt hiszem a csatit cseréltetni. Mivel a hűség már lejárt bevittem a WestEndben lévő márkaboltba, ahol mondták hogy persze, kb. negyed óra múlva kész. Ebből azt vettem le, hogy a nagyobb márkaboltok kisebb szervizként is működnek (és csak a komolyabb hibával bíró készülékeket küldik a központi nagy szervizbe). Ezek szerint rosszul következtettem (és csak a nevezett bolttal volt szerencsém)?

(#10015)
Köszönöm a pontos helymeghatározást! :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10017) akos3 válasza canniball (#10016) üzenetére


akos3
addikt

Úgy látszik akkor az SE-nél más a szokás :)
Ugyanis nekem mindig azt mondták bármely telefonomat vittem be, h húúú ezt sajnos be kell vinni a szervízbe. Nem tudnak ezek ott semmit, csak egy fw-t kb. Nah jó talán még a burkolatot le tudják kapni. :P De ezeknek nem is az a feladatuk amúgy. Ezek már inkább ilyen kiállító boltok, ahol kipróbálhatod, megcsodálhatod a legmenőbb kütyüket. :)

szerk. Am lehet ügyeskedni az idővel. Pl pénteken tök felesleges bevinni, mert legjobb esetben is csak hétfőn viszik el. Addig ott áll és csak nélkülözöd. Én ezért viszem hétfőn.
nah jó azért a Pólus se szentírás, volt akinek ott is többet kellett várni :(( De úgy tapasztaltam, h ott elég gyorsan intézik. Egy próbát megér, ha legközelebb szükséged lenne rá :) De ajánlom, h Te is nézz utána ezeknek a szervízeknek, hátha nem csak legenda és be tod vinni, ha majd lenne vmi gond.

[ Szerkesztve ]

(#10018) canniball válasza akos3 (#10017) üzenetére


canniball
nagyúr

Megint okosabb lettem. Bár bízom benne hogy nem nagyon lesz rá szükségem. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10019) GAgyiXyXy válasza enddav (#10010) üzenetére


GAgyiXyXy
aktív tag

Szlovéniába/ból ment a gps 4-4 órát biztosan, max 1 pálca ment le, de lehet még az se...
Mondjuk offline-ba. Sielés közben is állandóan ment, sebesség, távolságmérés miatt.
Szóval az offlájn gps nem ehet túl sokat.

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#10020) Zsolt-74


Zsolt-74
csendes tag

Frissítettem travelert, nekem nem jött be az új kinézet, meg az egyébb funkciók sem. H.r-t csináltam és egy lotusnotes fájl maradt a z meghajtón (947kb), ezt hogy lehet törőlni?

(#10021) GAgyiXyXy


GAgyiXyXy
aktív tag

Ujjjééééé
Feltettem az újszoftot.
Gratula nokija :C :C :C :C
Végre megcsinálták a *8*-os prefixet jól kezeli a teló :C :C :C
Érdekes, hogy most minden beállítás, program, névjegyzék megmaradt...

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#10022) GAgyiXyXy válasza GAgyiXyXy (#10021) üzenetére


GAgyiXyXy
aktív tag

gratula visszavonva......alakul, de nem az igazi :W :W :W
csak akkor jó, ha gyorslitából hívom, de ott is csak akkor,ha a menüből.Billenytűről nem.
Sajna névjegyzékből sem.... :W :W :W :W :W

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#10023) old rocker válasza GAgyiXyXy (#10021) üzenetére


old rocker
veterán

Neked nem lett több a belső memória?

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#10024) GAgyiXyXy válasza old rocker (#10023) üzenetére


GAgyiXyXy
aktív tag

45MB
Nem tudommennyivolt, nem szoktam sasolni. Gondom még nem volt vele.
Az első szoftta lvolt, hogy csak 18MB volt, de gondom akkor sem volt.

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#10025) peugeotmate válasza old rocker (#10023) üzenetére


peugeotmate
őstag

Egyébként azóta megnéztem és mintha egy kicsit tényleg nagyobb lett volna a belső memória (8 megával kb)...

meg

(#10026) V8David válasza old rocker (#10023) üzenetére


V8David
tag

Én ma délután frissítettem a szoftvert, nekem még a legelső volt rajta, amivel kijött. Különbséget nem nagyon érzek, csak pár funkciónál, bár nem is igazán használom ki a mobil lehetőségeit különféle programokkal...
A belső memóriára nekem (használt+szabad) összesen 61Mb-ot ír. Ez előtt az összes 54 volt, ha jól emlékszem.

E=mc² - Nincs értékelésem, mert 8 évet külföldön éltem és csak Ebay-en hirdettem.

(#10027) enddav válasza GAgyiXyXy (#10019) üzenetére


enddav
aktív tag

Most mitjelent az h offlájn? Kikapcsolod a gps-t? Merakkor jóóhogy sokkal kevesebbet fogyaszt. :K

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#10028) canniball válasza enddav (#10027) üzenetére


canniball
nagyúr

Azt jelenti hogy csak a "sima" GPS dolgozik, nem az A-GPS.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10029) csab2 válasza canniball (#10028) üzenetére


csab2
veterán

Nem! Azt a menüben lehet ki-be kapcsolni. Az offline azt jelenti, hogy nem használja közben a netet, nincs feljelentkezve.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#10030) old rocker válasza peugeotmate (#10025) üzenetére


old rocker
veterán

Nekem a frissítés előtt 28.7 MB szabad helyem volt. Frissítés után az volt az első, megnéztem,n,vajon mennyit rakott "hozzá". Nagy meglepetésemre 40.3 mega szabad helyem volt....
A Large Time kijelzővédőről szerzett tapasztalatom:
Nagyon jó program, mert csak rápillantasz a telefonra és látod, hány a vekker.
DE! A kényelem ára: mint korábban írtam, nálam 4.5 -4.7 napot bír az akkumulátor egy belövéssel. Kikapcsoltam a témát(tehát nálam most elmegy tök sötétbe a kijelző időzítés után), ma, péntek reggel, még 3 pálcika van - 42 %-on van az akksim. Hétfőtől számolom, hogy friss töltöttséggel kezdtem.
A használatgyakorlatilag ugyanaz, zenét nem igen hallgattam rajta, csak egyik este a "Moblerrel".

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#10031) GAgyiXyXy válasza csab2 (#10029) üzenetére


GAgyiXyXy
aktív tag

Ja-ja!
Szóval a 3G-s net eheti nagyon az akksit. A 3G tényleg észrevehetően magában is szívja. Nálam csak gsm megy emiatt. Nekem a készenlét és beszélgetési idő a fontos.

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#10032) -Maci- válasza GAgyiXyXy (#10031) üzenetére


-Maci-
addikt

Te, Gagyi!

Világosíts már fel légyszi! Mi ez a *8* problémád? :F Sosem értettem miről van szó... :U

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#10033) GAgyiXyXy válasza -Maci- (#10032) üzenetére


GAgyiXyXy
aktív tag

Céges előfizetés, privátszámlával. Ez azt jelenti, hogy van egy csomó szám a flottán kívül, amely céges hívás lesz. Namost ha olyan számot hívok, ami ebben az adatbázisban nincs benne (whitelist), akkor úgy tudom céges hívássá tenni, ha eléírom (prefix) a *8*-ot. Ezt a whitlist-et félévente frissítik, de eddig én lusta voltam (bánom már) beküldeni a számokat.
Namost: ha ilyen számot hívok telefonkönyvből, már a híváskor is csak azt jelzi, hoyg 1. hivás, a nevet nem is látom. Ez még nem lenne baj, de:
A híváslitában sem a nevet írja, hanem a számot. Namost ha sok ilyen számot hívok (márpedig ez van), nem látom kiket hívtam. Pedig híváslistából jobb hívni, mint a gyorskeresőből. Ennyi, de nekem fontos és zavar is.
Az új szofttal meg a következőt tapasztaltam:
A gyorshívó listámba betettem egy ilyen számot. Ha ezt hívom, akkor rendben, de csak akkor, ha nem a gyorsbillentyűvel, pl. hosszan nyomott 3-as, hanem a menüből. Névjegyből, vagy más módon hívom, akkor is szar. Csak a gyorshívás menüből jó. Persze ezt meg véletlenül használtam.
Hát ez van. De én türelmes vagyok :R
És ettől még ez a teló qrwajó :)
Ja és E51-en ez hibátlanul megy. Meg SE telókon is. Csak ez a fránya E52 :)

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#10034) -Maci- válasza GAgyiXyXy (#10033) üzenetére


-Maci-
addikt

ééértem! :R :R Nekem ez új info volt!

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#10035) tariattila válasza GAgyiXyXy (#10022) üzenetére


tariattila
veterán

nem akarok belevauuu... de szoft friss. után csináltál HR-t??
mivel megmeradt minden progid és egyéb beállítás így elég nagy kavar lehet az agyában...
nekem is egyszer bekavarodott a hívás kezelésbe...

(#10036) GAgyiXyXy válasza tariattila (#10035) üzenetére


GAgyiXyXy
aktív tag

Nem csináltam hr-t, idáig még nem kellett. De ez a probléma elejétől fogva fennáll...

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#10037) csab2


csab2
veterán

Szoftverfrissítés után ajánlott egy hard reset mert sok beállítás így bug is megmaradhat.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#10038) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Hány mega az új szoft? A 31-es 165 volt.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#10039) tariattila válasza GAgyiXyXy (#10036) üzenetére


tariattila
veterán

meglehet, hogy pont az új szoft orvosolta ezen problémát nem?? de ez lehet, hogy csak HR után fog aktivizálódni mivel a régi beállításaid vannak érvényben...
javaslom, hogy csak telefonnévjegyzéket és könyvjelzőket állíts vissza HR után...minden mást rakj fel újra ...(és a mem.kártyát is ildomos formázni sw-frissítés előtt!!)

(#10040) GAgyiXyXy válasza tariattila (#10039) üzenetére


GAgyiXyXy
aktív tag

Na majd kipróbálom...
Azok a könyvjelzők mi a fenék? A múltkor is csak a névjegyzéket kellett visszatöltenem, minden mást újrainstall..

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#10041) GAgyiXyXy válasza Sztbeni (#10038) üzenetére


GAgyiXyXy
aktív tag

158 körül volt.

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#10042) Sztbeni válasza GAgyiXyXy (#10041) üzenetére


Sztbeni
őstag

Akkor kisebb. Annak ellenére, hogy már tartalmazza automatikusan a GPS programot? Legalább több lesz a memória.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#10043) csab2 válasza tariattila (#10039) üzenetére


csab2
veterán

Én is pontosan így gondolom. Mindig így is csinálom.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#10044) csabesz89


csabesz89
tag

tré mobilnál ennyi késés van szoftvert illetően, csak mert ovi nekm még nem jelzi a friss szofvert...

[ Szerkesztve ]

(#10045) enddav válasza csabesz89 (#10044) üzenetére


enddav
aktív tag

yep.. :K

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#10046) zzola válasza csabesz89 (#10044) üzenetére


zzola
félisten

Min. 1 hónap a késés...

(#10047) old rocker válasza zzola (#10046) üzenetére


old rocker
veterán

...inkább 2 ...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#10048) doglotthal


doglotthal
aktív tag

Üdv minden E52 tulajnak.

Problémám a következő:
Most hogy jön a napsütés szeretném a kijelző háttérvilágítását feljebb állítani, de nem engedi a telefon mert azt írja ki hogy az energiatakarékos üzemmód be van kapcsolva.
Hol tudom ezt kikapcsolni? Már 2 napja ezzel bíbelődök, de nem sikerült még mindig.

A válaszokat előre is köszönöm.

(#10049) akos3 válasza doglotthal (#10048) üzenetére


akos3
addikt

Kikapcsoló gombot megnyomod és ott a legalsó funkció!

(#10050) doglotthal válasza akos3 (#10049) üzenetére


doglotthal
aktív tag

Köszönöm. Nem gondoltam volna h ennyire egyszerű. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.