Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16401) YAS-dude válasza kkrisi (#16400) üzenetére


YAS-dude
őstag

Úgy, hogy a tiéd biztosan szar. Megnyugodtál?

(#16402) akos3 válasza kkrisi (#16400) üzenetére


akos3
addikt

lehet tényleg gond van a műholdvevőddel... :U

(#16403) Timer


Timer
veterán

A PhoneTorch működik rendesen E52-őn is, tölts le egy másik változatot.

A GPS vételi problémával kapcsolatban egyetlen tanácsom van: fizess elő egy mobilnet csomagra, engedélyezd a kiegészített GPS-t, aztán a helymeghatározási beállításokban, a kapcsolatok résznél állítsd be a hozzáférési pontot. Ennyi, 20 másodpercen belül garantáltan jelet fog a gép.

(#16404) akos3 válasza Timer (#16403) üzenetére


akos3
addikt

Akkor se megoldás, mert hálózat nélkül kb 2 perc alatt már kéne jelet fognia. ha neki 30 perc alatt se talál jelet akk nagy eséllyel a vevővel lesz a gond...

(#16405) old rocker válasza akos3 (#16404) üzenetére


old rocker
veterán

... vagyis Yas-dude írta a helyes választ; bár ez már akkor felmerült bennem, hogy csakis a telefon lehet sz@r, amikor 5-ször el kellett vinni szervizeldébe, mert off-line üzemben nem akart kommunikálni a térképszerverrel. Az E52-es sz@r, bár korábban ajánlottam érte egy C6-ot; ezt most vissza is vonom.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#16406) Ricardo válasza old rocker (#16405) üzenetére


Ricardo
félisten

"amikor 5-ször el kellett vinni szervizeldébe, mert off-line üzemben nem akart kommunikálni a térképszerverrel"
Azért ebben az esetben a szervizes is megérdemelné, hogy ráborítsák a pultot. Mennyire lett volna megerőltető segíteni? megmutatni vagy elmagyarázni, hogy "ne így próbáld", mert ez így nem is fog menni. ha meg ő sem jött rá mi a gond akkor mit keres ott?

(#16407) Rundll32


Rundll32
tag

Hello ! A GPS problémáról én halottam valamit amiben talán lehet némi igazság. Mégpedig bizonyos kijelző fóliák enyhén fémgőzöltek vagy tartlmaznak valamilyen fémet a kopásállóság miatt, ez viszont ronthat a GPS jelen, nemtudom, hogy ennek van e valóságalapja, de talán egy próbát megér a fólia eltávolítása már ha van a készüléken.
Más... a Phonetorch-ot nem sikerült felraknom valószinűleg szignózni kellenne. Nem tudna vki vmit amit nem kell szignózni és 320x240 kijelzőre van (E52re)
Köszi

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#16408) akos3 válasza Rundll32 (#16407) üzenetére


akos3
addikt

Az se megy amit linkeltem? Mert az elég sok telón fut. (5630, N78...) vagy probáld ki a BrightLight-ot mondom.

(#16409) Ricardo válasza Rundll32 (#16407) üzenetére


Ricardo
félisten

"A GPS problémáról én halottam valamit amiben talán lehet némi igazság. Mégpedig bizonyos kijelző fóliák enyhén fémgőzöltek vagy tartlmaznak valamilyen fémet a kopásállóság miatt, ez viszont ronthat a GPS jelen,"

Az elég érdekes lenne ha a kijelző védő fólia leárnyékolná a jelet.

(#16410) Rundll32 válasza akos3 (#16408) üzenetére


Rundll32
tag

Szia akos ! Tanusítvány hibával állítja le a telepítést a linken található phonetorch :| a Bright is jó lenne abból most valami olyan veriót sikerült letölteni ami "nem fér el" a screen-en megint csak , gondolom érintőképernyősre való. :) De keresem a lehetőségeket továbbra is, jólene valami szignózás nélküli verzió. Mindenesetre köszi a helpet. :R

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#16411) Rundll32 válasza Ricardo (#16409) üzenetére


Rundll32
tag

Passz... én se gondolnám, hogy van e valóságalapja, csak gondoltam megemlítem, hátha...

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#16412) akos3 válasza Rundll32 (#16410) üzenetére


akos3
addikt

jah az lehet, h szignózni kell.
nekem is oylan BrightLight van ami nem fér bele a kijelzőbe, de nem baj. ahogy elindítom a progit, magátol felkapcsolja a ledeket és amikor kilépek akk meg lekapcsolja.
ha priviben dobsz egy mailcímet elküldhetem ami nekem megvan. Hátha jó lesz Neked is.

(#16413) kkrisi válasza akos3 (#16402) üzenetére


kkrisi
senior tag

az a furcsa, h ha bekapcsolom a kiegészített emga hálózatalapú gps-t akkor 10 másodpercen belül talál jelet, de ha meg csak a beépített van bekapcsolva akkor meg az istenér sem akar jelet találni! De ez mondjuk csak az iskolába van! lehet leárnyékolja valami, bár akkor haverom 5230-a hogy a fenébe talál jelet egész erős jelet....?

itthon pl 1-2perc alatt márfel is megy a műholdra és tartja szépen!

A többieknek meg köszönöm a segítséget!!! rendes tőletek! (K) (L)

[ Szerkesztve ]

(#16414) Symbio válasza kkrisi (#16413) üzenetére


Symbio
senior tag

Most komolyan, az a problémád, hogy egy épületen belül offline módban nem talál a GPS jelet? :Y A metróban esetleg nem próbáltad? :DDD

(#16415) akos3 válasza kkrisi (#16413) üzenetére


akos3
addikt

Igaza van Symbio-nak most, és ahogy Te is gondoltad, valószínű leárnyékolja az épület. Vasbeton meg mégdurvábban árnyékol. Az meg, h a haverodnak miért talál jelet az azért van mert az E52 nem a legerősebb azért GPS vevőben ezt valljuk be és ez ilyenekben mutatkozik meg leginkább.

(#16416) old rocker válasza Ricardo (#16406) üzenetére


old rocker
veterán

ezt én azért nem tettem hozzá, mert nem voltam ott és nem tudom, hogy a szervizeldés hogyan lett tájékoztatva. Itt is csak a végére derült ki, hogy offline üzemmódban akarta kapcsoltatni.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#16417) jacis


jacis
nagyúr

Sziasztok. Most szeretnék egy ilyen telefont venni céges mobilnak. Milyen tapasztalatokat tudtok nekem leírni erről a telefonról? Van valami gyenge pontja a symbian-on kivűl?

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#16418) akos3 válasza jacis (#16417) üzenetére


akos3
addikt

symbianon kívűl kifejezés azért elég erős így sztem. Vagy ha tényleg így gondolod, akk ne ilyet vegyél!

(#16419) jacis válasza akos3 (#16418) üzenetére


jacis
nagyúr

Ohhh egy sym fan-ba buktam bele....
Valaki a telefonról valamit? Nem offolni jöttem....

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#16420) Apollyon válasza jacis (#16419) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Miből szűrted le hogy ő symbian fan :F

De te magad is tudod: Symbian = szar, ergó telefon = szar. Ne vegyél ilyet.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#16421) Rundll32


Rundll32
tag

GPS-es problemhez csak annyit, hogy ne csodálkozz, hogy épületen belül nincs jel, nekem sincs a melohelyemen pedig én téglaépületben dolgozom. Kint viszont "hidegindítással" hard reset után és hálózatalapú keresés kikapcsolása melett, csak beépített GPS vevővel 2perc alatt volt 4 műholdam fullos jelekkel. Szerintem ez helyén van.

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#16422) Rundll32 válasza jacis (#16417) üzenetére


Rundll32
tag

Sok telefont használtam eddig és bátran állíthatom, hogy nekem nagyon bejön és csak ajánlani tudom. Nem tagadom én mindig is -SonyEricsson- fan voltam / vagyok. De ez a telefon más, nagyon kellemes anyaghasználat, nagy tudás, gyönyörű design, egyszóval kiváló minőség. Másrészt én nem rajongok a touch screenert szeretem az ujjaim alatt érezni fizikálissan a gombsort, ezért is választottam ezt a típust. A symbiannal nekem semmi bajom.. max csak annyi, hogy a szignózással gondjaim vannak egészpontossan nem vágom, és félek is tőle... De ha ügyes az ember sok mindent megtalál úgy, hogy nem kell ezzel bajlódni.
Egyszóval ez a telefon nekem most egy jó ideig meg fogja tenni, nálam kiválóra vizsgázott.

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#16423) old rocker válasza jacis (#16417) üzenetére


old rocker
veterán

olvass vissza. Attól, hogy nem offolni jöttél, még olvashatsz. 16 ezer hozzászólás jelentős része a tapasztalatokat írja le. Nem fogok (fogunk) neked összefoglalót írni: pláne neked nem, hombre, aki olyan jelleggel jött ide kérdezni, mint aki egy irodalom szakkörbe betér:" Nem tudjátok, mi még a Kőszívű ember fiai c. regénynek a gyenge pontja azon kívül, hogy Jenő figurája kicsit köcsög? Mert dolgozatot kellene írnunk a regényből, valaki mondja már el, miről szól..."
De, aért válaszolok a kérdésedre: ha lehet két hozzászólás alapján véleményt formálni, akkor az én véleményem az, ha veszel egy E52-est, a symbianon kívül te leszel a gyenge pontja.

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#16424) jacis válasza old rocker (#16423) üzenetére


jacis
nagyúr

Mennyit megy el egy töltéssel a teló?

Valaki nem akarja eladni? (feketét szeretnék venni)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#16425) Gaabor80


Gaabor80
aktív tag

Valahol olvastam, és kipróbáltam. Ha marokra-fogom az E52 (szerintem bármelyik telefont) néhány mp alatt 3-4 egységnyit esik a térerő. Akkor tehát nem csak az iphone4 hibája ez.... :Y

(#16426) Symbio válasza jacis (#16424) üzenetére


Symbio
senior tag

4-9 nap között. Nálam átlag 6-7 nap (napi 1,5 óra beszélgetés, wifi a levelekhez, időnként net, folyamatosan bluetooth az autó kihangosító miatt és soha nincs kikapcsolva, tehát napi 24 óra)

(#16427) Apollyon válasza Gaabor80 (#16425) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ezt az Iphone4-es dolog kirobbanása után én is megnéztem.. de nálam nem esett le soha sem a térerő. MOndjuk én a belvárosban lakom, itt kb minden lakóház tetetjén van vmi gsm antenna..

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#16428) jacis válasza Symbio (#16426) üzenetére


jacis
nagyúr

Ez jó hír. A most cégesnek használt 6220 classic 1 napot bir. Igaz sokat is használom.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#16429) vans? válasza jacis (#16428) üzenetére


vans?
őstag

Ez joval tovabb fogja birni. Nekem is egy het korul megy, bar nem vagyok uzletember, ez teny.

hábm bábm

(#16430) Gaabor80 válasza Apollyon (#16427) üzenetére


Gaabor80
aktív tag

Biztosan függ a térerőtől is, mert a munkahelyemen csak 1-et esett le :U
Valószínüleg egy kicsit túl is lihegték a dolgot :)

(#16431) old rocker válasza jacis (#16424) üzenetére


old rocker
veterán

A minimum a négy nap. Én úgy fogalmaznék, átlagban nálam 4.75 napig bírja egy feltöltéssel.
Ebben beszélgetés, némi zenehallgatás, a profimail állandó használata, 1-1 fotózás, időjárás jelentés frissítés és a megszokott júzeri "unalmamban is nyomkodom a telefonom a klotyón" jellegű tevékenység van benne. Éjszaka nálam 23-5.58-ig offline-ban van..

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#16432) old rocker válasza jacis (#16428) üzenetére


old rocker
veterán

Volt 6220C-om, másodkészülékként használtam. Igen minimális telefonálással, zenehallgatással átlag 2 napot bírta.
Nálam nagyon sokat nyom a mérlegen, ha egy telefont nem kell 1-2 naponta tölteni. Ha elutazok 1-2-3 napra és nem kell örökösen arra gondolnom, hol egy konnektor...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#16433) vans? válasza old rocker (#16431) üzenetére


vans?
őstag

Ebben a profimail nevu cuccban meg lehet azt csinalni, hogy mondjuk csak ott nezze a mailjeimet, ahol az en preferalt wifijeim vannak? Tehat itthon, baratnomnel, egyetemen, ilyesmi. Mert valahogy igy naturban nem tudom beallitani sehogysem az email postafiokot a telon...

hábm bábm

(#16434) old rocker válasza vans? (#16433) üzenetére


old rocker
veterán

Igen. A beállításokban van egy olyan lehetőség, hogy megadj egy elsődleges és egy másodlagos elérési pontot. Ha az elsőn keresztül nem éri el a leveleidet, akkor a másodikon keresztül próbálja meg leszedni. Mindkettőnél van olyan opció, hogy wlan keresés, ez esetben viszont manuálisan kell megadnod, melyikre akarsz lépni. De megadhatsz két wlan nevet, vagy egy wlant és egy gprs adatátvitelt stb.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#16435) vans? válasza old rocker (#16434) üzenetére


vans?
őstag

Es van ennek ingyenes valtozata? Mert semmi kedvem regisztralgatni, meg stb., viszont jol jonne a program.

Koszi a valaszt!

hábm bábm

(#16436) old rocker válasza vans? (#16435) üzenetére


old rocker
veterán

nem tudok róla és tetejében igen drága program, 24-27 dollár az ára. Az persze, hogy megéri, az relatív. File kezelő is egyben.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#16437) vans? válasza old rocker (#16436) üzenetére


vans?
őstag

Uhh, akkor az nem eri meg nekem. Koszi azert.

hábm bábm

(#16438) kkrisi válasza vans? (#16437) üzenetére


kkrisi
senior tag

Tudom ajánlani figyelmedbe az X-plore nevű programot, ami teljesen ingyenes fájlkezelő progi! E52-m tesztelve van és meglepően sok dolgot tud!

Ha emailhez van kedved és ingyenes alkalmazás kell, akkor ajánlom h csinálj egy gmail fiókot és húzd le a telódra a gmail progit! Hidd el megéri szvsz és nagyon jó !

[ Szerkesztve ]

(#16439) kkrisi


kkrisi
senior tag

amúgy a kiegészített gps mit is csinál pontosan?
Azért kérdezem, mert nem azért mert 2mp alatt megtalál, hanem azért mert a műhold jelerősség fölött lévő kis jelzés nem mutatná h számolna adatforgalmat?

(#16440) YAS-dude válasza kkrisi (#16439) üzenetére


YAS-dude
őstag

Assisted gps, amikor a műholdak pozíció adatait nem magukról a műholdakról kapja a készülék (50 bauddal nyomják folyamatosan újra és újra), hanem a netről tölti le, az 50 baudnál jóval gyorsabban.

(#16441) kkrisi válasza YAS-dude (#16440) üzenetére


kkrisi
senior tag

Köszi!
Csak akkor azt nem értem, h miért nem számolja az adatforgalmat? Vagy legalábbis a műhold állapotjelző felett nekem ugyan úgy 0-át ír. Vagy kb mennyit generálhat?

(#16442) old rocker válasza kkrisi (#16438) üzenetére


old rocker
veterán

Nekem a gémél fiókomhoz van rendelve a két t-online-os fiókom. Vagyis megélnék úgy is, hogy a gmail fiókot töltöm le. Csak az örök dilemma: az üzenetek fogadási helyének a kártyát kellene kijelölnöm; ezt pedig minden alkalommal visszaállítja a készülék, ha adattárolás üzemmódban csatlakoztatom a pécére.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#16443) club1 válasza kkrisi (#16439) üzenetére


club1
veterán

Azért nem számolja, mert a navigációs szoftver csak használja a GPS-t. A szoftver csak azt az adatforgalmat tudja megjeleníteni, amit ő generál, az A-GPS funkció nem ilyen, mivel az adatforgalmat olyankor a GPS kezdeményezi.
Az A-GPS használatakor a cellainformációkat a GPS megkapja a szolgáltatótól. Ha 3 vagy több cellát is lát a telefon, akkor 1-2 másodperc a pozíció minimum 250 m pontosságú megtalálása. Ha csak 1-2 cellát, akkor a GPS csak az adott helyről látható műholdakat kezdi csak el keresni (mivel biztos fülest kap, hogy hol tartózkodik). Ekkor is jellemzően fél percen belül megvan a pozíció.

(#16444) kkrisi válasza club1 (#16443) üzenetére


kkrisi
senior tag

Köszi! Most már minden világos!

(#16445) YAS-dude válasza club1 (#16443) üzenetére


YAS-dude
őstag

Ne keverjük, az agps-t a hálózat alapúval. Az utóbbi amit te mondasz, hogy a gsm tornyok pozíciójával számol.

(#16446) -Maci-


-Maci-
addikt

Sziasztok!

Ezer éve meg egy napja nem jártam itt...
Kicsit úgy érzem belassult a telom és az email kliens totál behalt már. Gondoltam frissítem a szoftot, de előtte kérdeznék, mivel le vagyok maradva (próbálam vissza olvasni..).

1.) Nekem még 033.002-es, trémobilos szoftverem van. Jó rég, mikor az utána következő szoft. megjelent, Rockker azt írta, nem érdemes frissíteni. Mostmár érdemes? Van már ehhez képest legalább 2-vel újebb szoft? Az jó?

2.) Rock írta valahol valamikor, hogy a PC suite mára totál szar, nem lehet vele se szoftot, se térképet frissíteni. Ezt hogy értsem? Azért mert szar, vagy mert nem engedi?

kb. ennyi...

Köszi! :DDD

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#16447) akos3 válasza -Maci- (#16446) üzenetére


akos3
addikt

frissits wifin, az biztosabb lehet..

(#16448) old rocker válasza -Maci- (#16446) üzenetére


old rocker
veterán

Szia Maci!
Azóta már két újabb frissítés jelent meg...most a 052.003-as verziónál tartunk. Ha otthon akarsz frissíteni, telepítsd fel a Nokia OVI Suite-ot; a PC Suite-tal szerintem már nem is menne, de nem megbízható. Ha a legbiztosabb formáját akarod választani, akkor ballagjál el vele egy szervizeldébe.

Az AGPS (=Assisted GPS) olyan GPS vételi módszer, mely földrajzi helymeghatározásra képes, de a műholdak helyzetének pontos számításához segédprogramra és adatokra van szüksége, melyet a mobilszolgáltatón vagy WiFi hálózaton keresztül kap meg (megkapja a következő 7 napra a műholdak pontos helyzetét). Ezt az információt a vevő adatbázisában tárolja, így a koordináták pontos meghatározása pár másodpercet vesz igénybe. Ha nem használunk segédprogramot, akkor is megtalálja a műholdakat a vevő, de akár 30 percet is igénybe vehet a folyamat, míg kiszámítja a helyzetet.

Működése a telefonban lévő GPS és a mobilszolgáltató szervere közötti adatcserén alapul. A mobiltelefon a navigációs adatokat nem csak a műholdaktól, hanem a mobilszolgáltató szerveréről kapja meg. Ugyanis a hagyományos GPS-vétel időigényes (bekapcsolás után 2-3 perc is lehet), ráadásul jó rálátás szükséges az égbolt irányába – ami egy sűrűn beépített városi környezetre nem jellemző. Ezek kiküszöbölésére találták ki az AGPS-t.

Az eljárás lényege a következő:

* a készülékbe épített GPS néhány másodperc alatt egy durva, kezdeti műholdpozíciót határoz meg, amit elküld a mobilszolgáltató felé
* a szolgáltatónak a műholdas vétel szempontjából előnyös helyen, stabilan kiépített GPS-vevője van, valamint elegendő számítási kapacitása, ami a telefontól kapott információ alapján gyorsan kiszámítja a műholdak helyzetét
* a készülék a szolgáltatótól megkapja a műholdak pontosan kiszámított adatait
* a készülék kiszámolja a szolgáltató adatai alapján a helyzetét

Az eljárás előnye, hogy a készülékbe elegendő egy egyszerűbb GPS-vevőt és kisebb kapacitású processzort beépíteni, ugyanakkor a szolgáltató biztosítja a telefon pozíciójának számításához szükséges számítási kapacitást és a pontos adatokat.

Ez a szolgáltatás általában fizetős, mivel az információkat az internetről szerzi be, és ez adatforgalommal jár.

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#16449) -Maci- válasza old rocker (#16448) üzenetére


-Maci-
addikt

Köszi!

Mit javasolsz, érdemes arra a verzióra frissíteni? Vagy mindegy?! :F

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#16450) old rocker válasza -Maci- (#16449) üzenetére


old rocker
veterán

érdemes.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.