Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16551) Burgburger válasza club1 (#16550) üzenetére


Burgburger
tag

Ok! Köszi! Akkor még egy kérdés. Mondjuk frissítés van a térképhez, letöltöm, alapból a telóra tölti. Az istenért sem tudom a memó kártyára átrakni. Hogy lehet a teló és a kártya között átjárni. Ja és hogy lehet megoldani, hogy a frissítések ne a teló memóriába hanem a memó kártyára menjenek? Előre is köszi!

(#16552) Burgburger


Burgburger
tag

E52-re érdemes az F-Secure Mobile Security segédprogramot leszedni, vagy csak a memória helyet foglalja? Van valakinek tapasztalata?

(#16553) club1 válasza Burgburger (#16551) üzenetére


club1
veterán

Az Ovi Maps-ba be van drótozva, hogy csak a telefonra települhet, onnan működhet. A térképek frissítései a memóriakártyára mennek...

(#16554) Burgburger válasza club1 (#16553) üzenetére


Burgburger
tag

Köszi!!!!

(#16555) old rocker válasza Burgburger (#16552) üzenetére


old rocker
veterán

Tudomásom szerint telefonra (egyelőre) még nem gyártottak vírust.... És egyébként fizetős program.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#16556) Burgburger válasza old rocker (#16555) üzenetére


Burgburger
tag

Kösz szépen!

(#16557) Muton


Muton
addikt

Hello!

Lenne 4 kérdésem, ha tudtok, kérlek segítsetek.

1.,
Van egy SMS, neve A. Lementem a PCSuittal, törlöm a telefonról. Írok egy másik SMS-t, B-t. Azt szeretném elérni, hogy úgy töltsem vissza A-t, hogy B is megmaradjon. Ha csak visszaállítom a mentett üzeneteket, akkor A-t visszaállítja, de B-t sajnos letörli a PCSuite.
Meg lehet ezt oldani?

2.,
Tudtok ajánlani egy zene lejátszót, ami képes kezelni a könyvtárakat, mert a gyári sajnos mindent bedob a lejátszási listára és azokat is lejátssza, amiket nem szeretném

3.,
Lehet valami kodeket/videó lejátszót leszedni rá, mert a beépített lejátszót szinte minden webes videó megfekteti formátum (pl.: mpg) vagy kodek hiba miatt.

4.,
Ha egy névjegyhez több telefonszámot adok, hogy tudom beállítani, h melyik legyen az alapértelmezett? Régen tudtam, de most abszolút nem találom, vagy 20 perce :DDD

mod:
lenne még egy kérdésem :B

Azzal lehet valamit kezdeni, h ha kábellel rádugom egy PC-re, és lehúzom, akkor ne kelljen mindig visszaállítani a memória kártyát? Mert nekem mindig azt írja ki az SMS-eknél, e-maileknél, hogy a mem kártya nem elérhető, és mehetek az üzenetek beállításai közt átállítani, h mégis használja az a telefon memóriája helyett. Nagyon idegesítő tud lenni :W

[ Szerkesztve ]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#16558) old rocker válasza Muton (#16557) üzenetére


old rocker
veterán

1. Van rá mód. A B SMS-t is le kell menteni.
2.PowerMP3
3. Core Player
4. Névjegykártya megnyitás, opciók/alapbeállítások/alapértelmezett
(Az alapértelmezettet aláhúzza.)

Ne a memóriakártyát használd az SMS-ek tárolására. Ha igen, akkor csak PC Suite üzemmódban csatlakoztasd.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#16559) Muton válasza old rocker (#16558) üzenetére


Muton
addikt

Köszi a válaszokat!

De én azt szeretném elérni, hogy egyszerre legyen a telefonon az A és a B SMS is. Ezt nem tudom elérni, mert ha A-t visszaállítom, amikor B a telefonon van, akkor a művelet után csak az A lesz a telefonon, a B-t letörli. Tehát felülírja az üzeneteket, és nem hozzáadja.

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#16560) YAS-dude válasza Muton (#16557) üzenetére


YAS-dude
őstag

A 2-esre FolderPlay

(#16561) helkis válasza Muton (#16559) üzenetére


helkis
addikt

van olyan szinkronizálási opció, hogy mindegyik helyen pc-teló is frissüljön minden adat, tehát mindegyiken meglesz az A és B is..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#16562) Muton válasza YAS-dude (#16560) üzenetére


Muton
addikt

köszi, megnézem!

helkis: ez hogy működik? Fel kell raknom hozzá egy Outlook-ot és szinkronizálni azzal?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#16563) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Sziasztok!
Hosszú külföldi autós út előtt állok. A navigácó elengedhetetlen, viszont nem szeretném eladni a lakásom a roaming számla kiegyenlítése miatt.
Navigáció: beállítások=>internet offline
Helymeghatározás: helymeghat. módszerek=>Hálózatalapú pipát kiveszem.
Kell-e még valamit csinálnom?
Csak nekem tűnik úgy, hogy pár kb. még így is csöpög ilyenkor?

(#16564) Muton válasza ro_bert17 (#16563) üzenetére


Muton
addikt

Térképet is tölts le, ha full offlineban nyomod :)

Ha jól emlékszem akkor a kiterjesztett gps használja a netet, nem a hálózati :U
De meg tudod nézni a naplóban, h generált-e vmi adatforgalmat.

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#16565) club1 válasza Muton (#16564) üzenetére


club1
veterán

Igen, a kiegészített GPS használja a GPRS-t. Csak a beépített mellett maradjon a pipa.
Egyébként én az csinálom, hogy a szolgáltatótól (vagy a Nokiától) lekérem a készülékem beállításait, a kapott MMS-t meg lementem. Ezek után kiszedem a célok közül az összes wap-os, GPRS-es beállítást. Ezek után garantáltan semmi nem használhatja a netet (max. WLAN-on keresztül). Ha mégis szükségem van GPRS-re, a mentett MMS-ből betöltöm a beállításokat.

[ Szerkesztve ]

(#16566) ro_bert17 válasza Muton (#16564) üzenetére


ro_bert17
őstag

Mekkora lüke vagyok! Hiszen az AGPS-nek pont ez a lényege! :DDD
Köszi! :R
Egyébként a térképek a kártyán vannak. Igaz meg kell majd megnézem hogy lehet-e frissíteni, mert már vagy egy éve töltöttem fel.

(#16565) club1: a nóókiától hogy lehet beállításokat lekérni? Mert én csak a szolgáltatótól kértem le eddig. Kíváncsiság. :B

(#16567) club1 válasza ro_bert17 (#16566) üzenetére


club1
veterán

Anno a Nokia sms-t küldött, ma már ez fogadott az oldalukon.

(#16568) ro_bert17 válasza club1 (#16567) üzenetére


ro_bert17
őstag

Tényleg régen mintha lett volna ilyen.
Most meg be is léptem a fiókommal, még úgy is keresgéltem, de semmi. Talán ezt is túl élem. :D
Köszönöm :R

(#16569) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Azt meg tudja mondani valaki, hogy miért nem töltődik be a telefonomra a műholdkép? Navigáció során bármikor próbálok műholdképre váltani, nem jön be a műholdnak megfelelő, Google Earth szerű felülnézeti kép.

Régebben ez ment, sőt, ha internet kapcsolat segítségével letöltöttem, akkor a későbbiekben már offline módban is lehetett nézelődni a műhold nézetben. Ma ez se online, se offline módban sem megy :(

Mi lehet ennek az oka, mit lehet tenni, hogy visszajöjjön a műhold nézet :F

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#16570) Jofi81


Jofi81
őstag

A Sports Tracker működik, ha nincs a telefonban SIM kártya?

(#16571) Muton válasza Jofi81 (#16570) üzenetére


Muton
addikt

igen

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#16572) Jofi81 válasza Muton (#16571) üzenetére


Jofi81
őstag

Akkor jó, köszi! :)

(#16573) helkis válasza Muton (#16562) üzenetére


helkis
addikt

nem tudom, szvsz illene :D
névjegyzéket szoktam így menteni, szerkezteni, visszarakni, ott megkérdezte a pcsuit, sms-re lehet nem is jó.. :(

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#16574) Muton válasza helkis (#16573) üzenetére


Muton
addikt

Nemsokára oprendszer reinstall lesz, feldobom majd előtte az Outlookot próba képen. Tiszta rendszernek nálam közelébe sem mehet :))

Más:
Amúgy ha már Sport Trackerről volt szó, hogy lehet megoldani, h mutassa a térképet? Mert én beállítottam a ST-ben, hogy telefon memóriában van a map, de csak fehér hátteret látok :U

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#16575) Jofi81 válasza Muton (#16574) üzenetére


Jofi81
őstag

Szerintem ahhoz kell netkapcsolat, bár még nem próbáltam, nem szoktam útközben nézegetni. Viszont nekem is fehér, csak akkor jelenik meg a térkép, ha otthon kapcsolódik a wifire.

(#16576) Muton válasza Jofi81 (#16575) üzenetére


Muton
addikt

Az a helyzet, hogy valszeg nem a Nokia térképét használja. Viszont annyira rájöttem, hogy ha beállítom a wifit és végignézek egy edzést, majd kikapcsolom a wifit és egy másikat is megnézek, akkor már lesz térkép azon a helyen, ahol előzőleg beolvasta. Ja, de persze csak azonos léptéknél, ha zoomolok, akkor megint üres háttér lesz. Szóval Wifi mellett be kell járni a szükséges területet minden zoom-szinten, majd kikapcsolni a wifit. fuck. ehhez inni kel, mert nem 10 perc lesz a legkisebb léptékkel bejárni Pestet és az agglomerációt :((

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#16577) Jofi81 válasza Muton (#16576) üzenetére


Jofi81
őstag

Szerintem akkor neked megérné előfizetni egy olcsóbb mobilnetre, nem? Bár inni attól még lehet, alkalmat mindig találsz... :D

(#16578) Muton válasza Jofi81 (#16577) üzenetére


Muton
addikt

Az a baj, h flottás kártya és a helyi szabályok alapján nem tudok rá netet venni. :(((

Amúgy nem Dunaújvárosi vagy?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#16579) Jofi81 válasza Muton (#16578) üzenetére


Jofi81
őstag

És ha lenne másik kártyád, amit csak erre használsz? Amúgy de, az vagyok.

(#16580) FishAir válasza Muton (#16576) üzenetére


FishAir
senior tag

Nem az Ovi Maps-ét használja sajnos. Ha be van állítva, hogy a mem kártyán van a térkép, akkor oda tölti le. Otthon kapcsolódj wifire lépj be egy korábbi trackedbe és ott tudsz scrollzni zoomolni a térképen. Na ilyenkor tölti le a térkép adott részletét, amit bejársz. Elég hülye egy megoldás. Én külön szoktam indítani egy maps-et, amikor már nagyon eltévedek, például tavaly Balatonalmádiban.

Ja, bakker ugyanezt írtad le. Na mind1. :)

Jofi Balatonkörre mész végül? Én nem tudok meló miatt. :(

[ Szerkesztve ]

iDontcare

(#16581) Jofi81 válasza FishAir (#16580) üzenetére


Jofi81
őstag

Igen, megyek, ha nem jön közbe semmi rendkívüli. Sajnálom, hogy te nem tudsz, de akkor majd jövőre. :)

(#16582) Muton válasza FishAir (#16580) üzenetére


Muton
addikt

Sikerült letölteni a térképet lépkedéssel. Asszem biztonsági mentést fogok készíteni a map cache-ről :))

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#16583) FishAir válasza Muton (#16582) üzenetére


FishAir
senior tag

Nos egy kicsit jobban utánajártam a dolgoknak. A térkép jobb alsó sarkába ott virít, hogy openstreetmap. Rákerestem és felcsillant a szemem, mert a honlapjukról ki lehet exportálni egy adott régiót. Mivel melóhelyen vagyok se kábelem se ovi ezeken a gépeken, így fogalmam sincs milyen formátumban kellene exportálni. Délután vagy este nekiesek otthon és majd jelzek mi a helyzet.

iDontcare

(#16584) FishAir válasza Muton (#16582) üzenetére


FishAir
senior tag

Ezt a map cachet hol találom? Milyen fileok vannak benne?

iDontcare

(#16585) old rocker


old rocker
veterán

Engem ebben a telefonban egy idegesít: hogy sajnos qrwajó. Közel két éve használom, igaz, volt egy garanciás első hangszóró csere - gyanítom, összefügg a telefon leejtésével - de egyébként semmi.
Tisztára szürke lett mellette az életem, legalább néhányszor hard resetelni kellene ... de még csak fagyni sem igen akar.
Olyan szerencsétlen vagyok....

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#16586) FishAir válasza old rocker (#16585) üzenetére


FishAir
senior tag

tudjuk-tudjuk :DDD

iDontcare

(#16587) Joe bácsi válasza old rocker (#16585) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Kettő krokodil könnyet ejtettem érted!

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#16588) old rocker válasza Joe bácsi (#16587) üzenetére


old rocker
veterán

Csak magamat "doppingolnám saját hülyéskedésemmel ... dehát ezt hogyan is érthetnéd. Az ok -elnézést az offért - meghalt tegnap reggel a nev. lányom egyik tengeri malaca. Kettő angora szőrű, punk frizurás kislány volt, 6 éve karácsonyra kapta őket. Aztán a tulajdonjog az övé volt, amit sz@rtak, az meg az enyém. Vagyis én viseltem gondját a tisztes öreg hölggyé cseperedett állatkáknak. Nem nagyon szerették a babusgatást, simogatást, de vagy két hete a szürkébb - mindig is betegesebb volt - átment "apásba". Amikor adtam nekik enni, lekuporodott a tenyerem alá és észrevehetően igényelte, hogy simogassam, borzoljam a frizuráját. Tegnapelőtt este csak lapult a ketrec közepén, nem nyúlt az ennivalóért, csak a horpasza járt sebesen. Megsimogattam, valami leírhatatlan hálával és bizalommal nézett rám, mert azt hitte szegény, most is "meggyógyítom". Én meg, vén marha létemre, ahogy szoktál titulálni, lazán elbőgtem magam, mert tudtam, meg fog halni; és én semmit sem tehetek érte. Korán reggel még élt, de 20 perc múlva már vége volt. Tudod, Joe, nagyon szeretem a mobilomat is, de gondolkodás nélkül felajánlottam volna a témalac élete néhány hónapjának meghosszabbításáért. Hát ezért idétlenkedtem ... próbálom magamat felvidítani... Bocsánat az offért.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#16589) ro_bert17 válasza old rocker (#16588) üzenetére


ro_bert17
őstag

Részemről két igazi, az öreg hölgyért.

(#16590) old rocker válasza ro_bert17 (#16589) üzenetére


old rocker
veterán

köszönöm!

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#16591) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Telepítettem a Smartmovie lejátszóprogramot, de sajnos egy csomó klipre azt mondja, hogy nincs megfelelő codec hozzá :N

A gond csak az, hogy ugyanezeket a klipeket a telefon saját lejátszóprogramja gond nélkül viszi :O

Mit lehet csinálni, hogy a Smartmovie is le tudja játszani ezeket a klipeket :F

(Általában .flv formátumban vannak...)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#16592) sonar


sonar
addikt

Sziasztok,

Szinkronizálom a telefont az Outlook kalendárjával. Nem tudjátok, hogy azt hogyan lehetne megoldani ha aznapra már nincsen több bejegyzés akkor de mutassa a következő napit?

Illetve még egy dolog lenne ami zavar és még nem jöttem rá a megoldásra.
A nyitó képernyőn felül vannak azok a 'quick linkek' amikkel gyorsan lehet inditani progikat, hogy azokat én hogyan tudom módosítani?

kösz: sonar

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#16593) -Maci-


-Maci-
addikt

"Kedves gyerekek!"

Nem olvastam vissza a számomra kiesett h.sz.-eket. Ettől függetlenül rövid mese következik múlt heti megdöbbenésemről és 1-2 számomra érthetetlen dologról. Röviden: Lebeg itthon egy (a maga műfajában nem túl favorizált) Androidos készülék és gondoltam kicsit belakom azt, mert egyre jobban vonz az a világ (a Nokia meg egyre jobban taszít). Persze nem erőszak a disznótor, ráérek. Majd ha minden klappol az Androidon, akkor próbálok ki, hogy milyen is lehet E52 nélkül élni, de úgy látszik rögös az út...

1.) Mindenki szidja az Androidot, mert hogy az interneten szeretné tárolni a dolgainkat (konkrétan most a névjegyekről van szó). Off, ezért röviden: nem kötelező, szerintem is egyszerűbb. On: A Nokija is e felé halad! Nézzétek csak meg az OVI Suite-t! Mit akar az nekünk? Szinkronizálni az egész telefont névjegyestül az online OVI fiókkal... A júzerek 80%-a erre azt mondja: "Mi a f*-nak nekem mégegy online tár, amikor Gmailes vagyok?" 10% leragadt a freemail-nél, a maradék 10% meg lesz*rja.
Tehát adott a dolod, össze kéne hozni a Nokia névjegyzékét (természetesen a telefon memóriájába mentett, komplex (egy névhez milliónyi adat) névjegyzékről van szó). Nyilván exportálni kéne... Node a Nokija sem hülye! Az Ovi Suite-ből már exportálni sem lehet! :((( Ehhez PC sute kell, még ameddig elérhető. (de meddig?)
Azzal lehet exportálni a névjegyeket, majd egy kis játékkal importálni gmail-be, vagy egyből a telora.
Az égész lényegeként azt szerettem volna kiemelni, hogy ahogyan a hagyományos "biztonsági" mentés opció is kihalóban van, úgy lassan valami ultra okos progi fog kelleni, ha Symbianról más rendszerbe akarjul költöztetni névjegyeinket.
Amit nem vesz be az agyam: Attól, hogy Nokiás vagyok, mi a túróért kéne nekem mégegy hülye fiók? Akkor strapa lenne, ha simán kooperálna a teló a Gmaillel??

2.) Új melóhelyem van, (bár ez enm tartozik ide, csak hogy értsétek, miért az új döbbenet) ahol biztonsági okokból le vannak tiltva a gépeken az USB portok. Drága Nokijának szerencsére megdöglött a töltője, így csak USB-n tudom tölteni. Igen ám, de a kis drága, csak akkor hajlandó venni az áramot, ha a gép fel is ismerte!---> a melóhelyemen nem tölt. Oké, nem akkora baj ez, elvégre nem kell sűrűn tölteni, de hát az alsó kategóriába sorolható droidos telóm már az 1.5-ös (első) szoftverével is simán tudta ezt. Nem is értem a Nokija miért nem?! Annyira bonyolult?!

3.) Van ez a bosszús memória gondja ennek. Bedugjuk tárolónak és a használt üzenet memóriát egyből átváltja a telóra. Elvileg azért, hogy ha közben jön üzenet akkor a tudja menteni. Miért??? A Droidnak nincs ilyen baja...

4.) A héten 3x dobtam el az agyamat a nvigáció miatt. Nem húzom a topikot esetleírásokkal, csak a leg durvábbal: Totál ismeretlen városrészen keresztül készültem hazamenni. Ezért a (szerintem egyre lassab, nehézkesebb) OVI térképen előre kiszerkeztettem az útvonalat. Jó is lett nagy sokára, átmentettem a telora. Erre indulásnál az egyik köztes ponthoz tervezett nekem egy oda-vissza kiugrót, mikor direkt azért voltak a pontok, hogy azokon az utcákon vezessen végig, ahová pontokat tettem. Ráadásul gépen szépen mutatta egy órával előtte.

Összegzés:
Maga az E52 tényleg jó, de ez a Nokija, ahogy "újul", úgy akarjaegyre inkább burokba zárni maradék, fanatikus márkahű rajongóit.
Mint ha nem akarnák látni, hogy más szelek fújnak (jó irányba), Ők csak azért is szembe pisilnek... Pedig megalkuvónak sem kellene lenniük, csak sodródni az árral egy picit...

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#16594) old rocker válasza sonar (#16592) üzenetére


old rocker
veterán

vezérlőpult, beállítások, általános,testreszabás, készenléti állapot, módbeállítások, alkalmazás hivatkozások.

Nem szoktad megnézni, hogyan használd a a telefonodat?

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#16595) Gaabor80


Gaabor80
aktív tag

Visszaolvastam a hsz közt, találtam is gmail fiókkal való szinkronizálást. Nekem viszont azt írja ki, hogy nem található az adatbázis. Valaki tud segíteni?

(#16596) Jadro válasza -Maci- (#16593) üzenetére


Jadro
veterán

Nokia tud Gmail felé is szinkronizálni az Ovi mellett és létezik még pár ilyen szolgáltatás. Így a több helyen tárol nevek simán összefésülhetők, persze a telefon segítségével.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#16597) Gaabor80 válasza Jadro (#16596) üzenetére


Gaabor80
aktív tag

Konkrétan engem érdekelne, hogy a gmail-al hogyan!? :DDD

(#16598) Jadro válasza Gaabor80 (#16597) üzenetére


Jadro
veterán

Parancsolj!

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#16599) customrobi


customrobi
tag

Egy olyan progit szeretnék, ami kicsit többet tud a jelenleginél Jelesül szeretném, ha a megtett szintkülönbségeket is lehetne látni valahol. Van ilyen?

Vessetek az oroszlányok elé.

(#16600) Gaabor80 válasza Jadro (#16598) üzenetére


Gaabor80
aktív tag

Ok, én syncML-el próbáltam, de annak már leírása sincs :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.