Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Légy szíves olvasd el :K

Hivatalos: 10.0.15063.674 (október 10.)
Release Preview: 10.0.15063.674 (október 10.)
Fast ring: 10.0.15254.1 (október 11.)
Slow ring: 10.0.15254.1 (október 11.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) BobTail válasza n.andras74 (#300) üzenetére


BobTail
őstag

Én beszúrnám erre az oda érkezett választ is: [link], mert szerintem nem teljesen állja meg a helyét a fenti hsz - ami a rendszer folytonosságát illeti. 930 mellett én legalábbis nem érzem darabosnak.

(#302) sebifater


sebifater
csendes tag

Sziasztok!

2 hete használom a telefont a hardwerrel nincs semmi bajom, viszont a wp-vel egyre több.
(én akartam váltani nagyon fagyott a xperia l droid.) Letöltöttem reggel két podcastot. elindítom a lejátszást de csak az egyiket látja. Megnézem az sd kártya tartalmát mind a kettő ott van. már 3 lejátszót letöltöttem egyik sem látja. Olyan mintha a programok nagyon korlátozottan beszélnének egymással.Például azt sem tudom kiválasztani, hogy melyik lejátszót használja. Videóknál hasonló a problémám nem tudok programot társítani. Van erre megoldás és vagyok az egybites user???
Köszi előre a segítséget!

(#303) Darellus92 válasza sebifater (#302) üzenetére


Darellus92
aktív tag

Ne a fájlt indítsd el, hanem a kívánt programból tallózd a fájlt. Szerintem ez a legkönnyebb út.

HTC = Help This Company

(#304) sebifater válasza Darellus92 (#303) üzenetére


sebifater
csendes tag

Ez az, hogy nem látja a program...

(#305) sebifater válasza sebifater (#304) üzenetére


sebifater
csendes tag

(#306) sebifater válasza sebifater (#305) üzenetére


sebifater
csendes tag

(#307) sebifater válasza sebifater (#306) üzenetére


sebifater
csendes tag

bocs egy kicsit nehezen ment.
böngésző letöltésben ott van mindkettő lejátszóban meg csak 1.
ez a bajom

(#308) n.andras74


n.andras74
aktív tag

Hol van jóárosítva jelenleg a 640?

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#309) liquidgold válasza sebifater (#305) üzenetére


liquidgold
tag

Tartsd rajta az ujjad a fileon a legördülő menübe válaszd az exportot, ezután már látni fogja a zene lejátszó. Majd kiírja uc ha kész, várd meg pár mp

[ Szerkesztve ]

(#310) ToniSoprano


ToniSoprano
addikt

Nekem a WP-hez vannak kérdéseim, mert nekem elég új a rendszer még:
1. Be lehet állítani, hogy a hívó telefonkönyvben lévő nevét kimondja?
2. Van olyan program, ami automatikusan programozható hogy este 11-kor pl. repülő üzemmód, reggel vissza?
3. A hangfelismerés magyarul is működhet valahogy, valamikor?
4. Van ez a Oneshot program, ez vagy a gyári kameraszoftver csinál jobb képeket, ki mit használ?
5. Az értesítő sávban lév lehúzásával megjelenő 4 ikont lehet-e cserélni másra, hogyan? Nekem ott a fényképező teljesen felesleges.
6. A navigáción be lehet állítani azt, hogy az utcaneveket is kimondja, hogy?

Segítségeteket előre is köszi, összességében nekem tetszik a WP oprendszer,

[ Szerkesztve ]

(#311) szf válasza sebifater (#305) üzenetére


szf
csendes tag

töltsd le a fájlok nevű lumia alkalmazást, ott keresd meg, látni fogja. Nekem is vlt hasonló problémám, így 3 év után mondhatom, WP rendszer egyik fő gyenge pontja a hanglejátszás (lejátszás, nem hangminőség), amilyen átlátható az egész annyira kusza a gyári lejátszó importálás után

(#312) sebifater válasza liquidgold (#309) üzenetére


sebifater
csendes tag

Működik a leírás szerint, köszönöm! :D

(#313) sebifater válasza szf (#311) üzenetére


sebifater
csendes tag

Az fent van. Az a bajom, hogy én pakolgassam még a cuccokat a telefonon, hogy menjen...
Remélem hogy erősít ezen a fronton a wp, mert nem lenne rossz.
Mondjuk ez az uc összeomlás 5 percenként katasztrófa...
Köszi neked is!

(#314) pitius válasza ToniSoprano (#310) üzenetére


pitius
tag

5. Beállítások -> értesítések + műveletek menü és azon belül "Gyorsműveletek kiválasztása"
6. Here Drive+ ezt nem tudja (magyarul asszem), ha mindenképp kell, akkor már app után kell nézni.

...pitius...

(#315) boncser válasza sebifater (#313) üzenetére


boncser
aktív tag

Az explorer szarakodása miatt felraktam én is ezt az UC browsert, ajánlgatták egy páran a fórumban. De hát ez egy fostos szar. Betölti az oldalt rendben, elkezdem olvasni aztán kilép, belépek...betölt...olvasok...kilép. Letöröltem a p...ba. :))

(#316) ToniSoprano válasza pitius (#314) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Köszi a segítséget. Végülis az 5. volt a lényeg, gondolom a magyarítások előbb utóbb meglesznek, mert a régi symbianos Nokiákon még működtek, működnek pl. hívófél , utcanevek kimondása, bár akkor még volt itt gyár is. (Az én mai napig használatban lévő Nokia C5-03-mat még Magyarországon gyártották benne is van a Made in Hungary, mint ahogy a rokon Angliában vásárolt Blackberry-jébe is ez van írva, de ez már a múlt.)
El vagyok ezek nélkül, nem létkérdés. Nekem tetszik ez a WP 8.1 egész stabil, megbízható rendszernek tűnik és ez a lényeg. Az akku egész jól bírja 2 aktív kártyával, folyamatos 3G-vel, valószínűleg nem terheli agyon a WP rendszer hülyeségekkel.

Nyilván tudtam amikor megvettem a telót, hogy a WP-nek még vannak dolgok amiben még fejlődnie kell.

[ Szerkesztve ]

(#317) Bukk900 válasza ToniSoprano (#310) üzenetére


Bukk900
őstag

1. hangos hívóazonosító telefonhívásokhoz, nálam nincs
2. nincs
3. külső programmal
4. Lumia Camera

(#318) ledgeri válasza gerii (#299) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Továbbra sem értem, miért kell egy hírt két helyen is lehzozni.... Értékes infók vannak ketté vágva..

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#319) gerii válasza ledgeri (#318) üzenetére


gerii
addikt

Az ottani topicba eléggé belakták magukat egyesek, pedig ez a hivatalosnak mondható :)

(#320) Hejja1234


Hejja1234
tag

Sziasztok,

(640, független, DS)

az ajándék havi 60 perc Skype-ot, hogy lehet aktiválni?

Glance screen nálatok is csak az időt mutatja? 720-nál be tudtam kapcsolni külön a dátumot meg a naptár eseményeket is.

Office 365 meg 1 TB tárhely jár a telóhoz?

Én ezt a tokot vettem hozzá, annyira patent, hogy a bal felső szélén nem is pattan rá rendesen, leszedni szerintem már nem fogom, max a hátlappal együtt :S

Fólia felrakás után elég szar lett a kijelző érzékelése...

(#321) chipesz válasza n.andras74 (#298) üzenetére


chipesz
őstag

No offense, de még mindig nem lumiNa, hanem Lumia. ;] (Ez a luminázás legalább olyan gyakori, mint a lumnia. :) )

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#322) ToniSoprano válasza Hejja1234 (#320) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Én a S-line tokot vettem rá, az meg nyikorog, főleg a gomboknál, ahol nem luk van a billentyűknél, most jött egy újabb szilikon, a speedshopba, azzal cserélem ki ha jó lesz. Sajna új a telefon, 1-2 hónap míg lesz rá normális tok.

(#323) Gaga80


Gaga80
csendes tag

Sziasztok,
én most tervezem egy 640 vásárlását, eddig droidos voltam ez volna az első wp telefonom. Az érdekelne, hogy mennyire könnyű átköltözni, elég sok telefonszámom van és semmi kedvem beírogatni, eddig a droid mindig megoldotta a gmail fiókkal a költözési problémát. Ez esetleg itt is működik?

(#324) BobTail válasza Gaga80 (#323) üzenetére


BobTail
őstag

Bejelentkezel a Google fiókoddal, és leszinkronizálja.

(#325) tlac válasza Hejja1234 (#320) üzenetére


tlac
nagyúr

[link]

____________
tényleg idegesítő, hogy van 3 640-es topik is

(#326) Hejja1234 válasza tlac (#325) üzenetére


Hejja1234
tag

Az Office 365 Gift-re azt írja, hogy nem elérhető :S US accountom van.

(#327) liquidgold válasza boncser (#315) üzenetére


liquidgold
tag

Nekem egyik sem szarakodik, nem a kevés ram a hiba nálad?

[ Szerkesztve ]

(#328) liquidgold válasza sebifater (#313) üzenetére


liquidgold
tag

Explorerrel töltöttél már le?talán az egyből heyére teszi. UCt nem látom át. Olykor berakja a zenék közé,olykor a saját könyvtárába hagyja, akkor kell exortálni. Én már megszoktam...:D

(#329) boncser válasza liquidgold (#327) üzenetére


boncser
aktív tag

Valószínűleg ez lehet a hiba, de szerintem nem lenne szabad bezárnia azt az egyetlen oldalt amit éppen nézek, zárjon be akármi mást ami a háttérben fut ha memória hiánya van :)

[ Szerkesztve ]

(#330) galmat válasza Hejja1234 (#320) üzenetére


galmat
aktív tag

Ja, fólia felrakása után nekem is érezhetően vacakabb lett a kijelező használata. Elég sokszor egyszerűen nem érzi, hogy hozzáértem. :(

(#331) n.andras74 válasza galmat (#330) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Minek rá a fólia? Nem karcálló? Az én 3 éves Lenovo soha nem látott fóliát és semmi karc nincs rajta.

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#332) zorzy4 válasza n.andras74 (#331) üzenetére


zorzy4
őstag

Dettó, a feleségem lenovója sem karcolódik, pedig hírből sem ismeri a gg.t, és az én nokia 808am is két éve karcmentes, plusz a kollégám 3 éves nagy tepsi prestigója is.Mikor szoknak le az emberek erről a fólia hisztiről (a jelenlévők kivételek), főleg gg,nál.

[ Szerkesztve ]

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#333) pit stop válasza zorzy4 (#332) üzenetére


pit stop
addikt

Hiába GG, hiába ugyanaz az üvegtípus elvileg; telefontípusonként erősen hullámzó mennyire karcálló a kijelző. Ha mégis karcos lesz akkor a kijelzőt vagy a fóliát lesz olcsóbb cserélni?
Inkább az a gáz ha 640 nem képes kezelni ha fóliát raknak rá

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#334) janeszgol


janeszgol
félisten

Én egy időben "fólia-buzi" voltam. Elsők között tettem rá mindig. Aztán leszoktam róla. Hiába crystal, ilyen átlátszó, nem tompít. Nem a fenéket nem. Rosszabb lesz a kontraszt, illetve sokkal pontatlanabb a telefonon gépelni.

Emlékszem kb 1 hónappal ezelőtt vettem egy L520-at. Három, fólia volt rajta. Nem egy három rétegű, hanem három darab három rétegű. Volt rá vigyázva az fix (azt adtam el nem rég), de ezt már túlzásnak tartottam. :)
Leszedtem kettőt és kaptam egy másik telefont szinte (kontraszt).

Ma már tokot is csak akkor veszek a telóra, ha leesik a hátlap (de ilyen még nem volt).

Hogy ne csak off legyen. Már csomagolás alatt van az L640. Remélem 2 napon belül kihozzák!
(Akinek van, mennyire pontos az érintő? Állítólag 10 ujjas.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#335) ToniSoprano válasza zorzy4 (#332) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Mondjuk ez igaz, ha figyelnek az emberek rá, de ha kulcsot pénzt tesznek gond llhet. Ezen GG3 van.

(#336) galmat válasza n.andras74 (#331) üzenetére


galmat
aktív tag

Karcálló a túrót... :) nem egy telefonom volt Gorilla Glass-os, és mind megkarcolódott sajnos.

(#337) hülyegyerek válasza zorzy4 (#332) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Az összes eddigi GG-s telefonomon voltak hajszálkarcok (beleértve a GG3-as 830-at is). Mondjuk pont nem érdekel, de lehet, hogy valakit zavar.

[ Szerkesztve ]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#338) ledgeri válasza zorzy4 (#332) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nekem az 5 éves (2009 dec-ben lett véve) 5530-omon a gyári fólia van rajta :), és csak múlt év nyarán gyűrtem meg elsőnek... + az is 250ppi körüli...

Érdekes, hogy csak az utóbbi időben jött be a PPI, mint vásárlsát befolyásoló dolog, de ennek már akkor az volt :)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#339) TBT


TBT
addikt

Az Extreme Digital kuponjának hála én is beújítottam egy ilyen készüléket. Nem hittem volna, hogy ez ekkora telefon lesz. Kisebbre számítottam. A doboz tartalma valóban foghíjas. A régi Nokiás korszakban temérdek "cuccot" adtak a telefonjaim mellé. Ez van. Viszont gyors és szép a kijelzője. Az összeszerelés valóban nem a legjobb, de nem is egy 100 000 Ft-os készülékről van szó.
Eddig nagyon bejön bár számomra kicsit még agysebészet ez az egész, hisz ez az első Windows-os telefonom. A Symbian után meg főként furcsa ez a WP. Bele kell tanulnom ebbe. :D
Viszont azt sajnálom, hogy Cortana nem érhető el Magyarul (Magyar régióból). :(
Egyáltalán lesz a közeljövőben belőle Magyar változat (Windows 10 hatására)?

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#340) tlac válasza pit stop (#333) üzenetére


tlac
nagyúr

Inkább az a gáz ha 640 nem képes kezelni ha fóliát raknak rá

nehogy már a telefon legyen gáz, ha kotont teszel rá

(#342) gyurkikrisz válasza galmat (#330) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Vegyél rá egy normális flip tokot, már se kell a fólia. Mert ugye amikor használod, és nincs rajta kijelzőn a tok, akkor ugyse karcolódik, a zsebedben meg rajra van a tok. Nekem egy éve igy karc nélkül kibírta a 920.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#343) pit stop válasza tlac (#340) üzenetére


pit stop
addikt

Attól hogy "kotont" teszel rá attól még működnie kéne megfelelően, vagy felétek nem így szokás.
Ha a fólia egy forradalmi újítás lenne és alig lenne aki rák ilyet a telefonjára akkor egye fene, de ezzel bőven számolnia kellene a gyártónak

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#344) sebifater válasza liquidgold (#328) üzenetére


sebifater
csendes tag

Próbáltam már de az valahogy nem szimpatikus, de lehet kénytelen leszek.

(#345) sebifater válasza boncser (#315) üzenetére


sebifater
csendes tag

Ez a wp-és igen de droidon nagyon ott volt a szeren.
Letöltésben verhetetlen volt, éjszakai mód is király volt..
HA már egyszer megcsinálják erre a platformra is akkor miért nem
tesztelik, hogy stabil legyen.sajnálom....

(#346) Hejja1234 válasza galmat (#330) üzenetére


Hejja1234
tag

Matt vagy fényes foliad van? Az enyem matt, de mar rendeltem másikat, bízva abban, hogy azzal jobb lesz.

Munkám miatt mindenképp kel rá fólia, mert eleg gyakran csúszik be melle egy csavarhúzó vagy egyéb szerszám :)

Office 365 gift elerhetosegrol nem tud senki semmit?

Meg hogy a glance csak az órát mutatja...

(#347) Hejja1234


Hejja1234
tag

Van egy másik problémám is: A led néha működik néha nem, ha a flashlight xt vel vagy egyéb hasonló programmal akarom bekapcsolni.
Fenykepezesnel mindig működik, Úgyhogy nem hiszem, hogy hardveres gond van.

(#348) liquidgold válasza Hejja1234 (#347) üzenetére


liquidgold
tag

Én míg az insider appban lévő kapcsolóval használtam mindig bekapcsolt rendesen. Azóta leszedtem és van fent egy külön azzal nálam is olykor nem akar bekapcsolni.

(#349) ToniSoprano


ToniSoprano
addikt

Aki feltett rá fóliát, attól kérdezem, hogy milyen típusú fóliátok van. Én a korábbi telefonhoz, itt rendeltem a drágább myscreen fóliát és amiben van matt és fényes erős. Mindkettővel eléggé rossz lett az érintés, a matt fura lett, az átlátszó meg elég vastag lett. Aztán vettem itt egy nonamet olcsón szerintem az 590Ft-os fólia, azzal tök jó volt, semmi baj nem lett. [link]
Szóval ezért kérdezem. Én vettem most egy 590-eset de még nem raktam fel.

Bementem tegnap az MM-be, megnézzem a 640 XL-t de nem volt kirakva, valaki tudja BP-en hol van már kirakva az XL? Bár ahogy nézegettem a hasonló telókat, biztos nagy lenne nekem.

Annyi hogy azért aki 735-en és 640-en között vacillál mindenképpen nézze meg egymás mellett a készüléket, az után döntsön, meg mindenkinek úgy is magának kell tapasztalatot szereznie. Az MM-ekben általában mindkettő ki van rakva úgyhogy ha van rá lehetőség oda elmenni, össze lehet hasonlítani. Az hogy mit mond egy 735/730 tulaj 640 tulaj nem igazán mérvadó, úgyis a saját telefonja lesz a jobb, és ha utólag vesz akár másnak egy 640-et a 735-öse mellé, nyilván fura, más lesz mint a megszokott és ez oda vissza igaz. Szóval az a tuti ha személyesen megnézitek, úgyis a tulaj fogja használni, övé végső felelősség és minden egyénnek más más a fontos, más más tetszik. A kijelző pl.egészen más, mások a színek, színárnyalatok, de ez a különböző technológiából ered.

Nézegettem a telefonokat, láttam még, hogy ami még nagyon szép telefon az a Lumia 830 az az IPS kijelző gyönyörű, extra betekintési szögek, ha nem kell dual sim és ha nem átverős csökkentik az árakat 80 körülire (most 90 körül van pclandban) és van pénz rá, akkor nem kérdés egyértelműen jobb, mint a 640 - 50 rugóért sokkal igényesebb mint a 735 - 70 rugóért függetlenül. A 830 keretében fém is van , szerintem nagyon igényes az IPS kijelző kijelzője, meg a készülék többet tud.

[ Szerkesztve ]

(#350) helixP válasza ToniSoprano (#335) üzenetére


helixP
nagyúr

Nem a kulcs és a pénz a fő gond, hanem a por.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.