Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Légy szíves olvasd el :K

Hivatalos: 10.0.15063.674 (október 10.)
Release Preview: 10.0.15063.674 (október 10.)
Fast ring: 10.0.15254.1 (október 11.)
Slow ring: 10.0.15254.1 (október 11.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) chipesz válasza kolosanyi (#71) üzenetére


chipesz
őstag

Szerintem a rohanás azért van, mert a Microsoft próbálja mihamarabb kisöpörni a Nokia nevet a kínálatából.
Úgy gondolom, hogy a Microsoft logóval kijött készülékeket egy teljesen új szériaként kell kezelni, s nem összevegyíteni a Nokiákkal, mert akkor csak értetlenül áll az ember, hogy "ez majdnem ugyanaz, mint a másik."

A teszt pedig korrekt lett, csak talán kicsit sok a "masina". :) No meg a tesztvideók linkjei nem működnek.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#102) scyllarus válasza gabancs (#98) üzenetére


scyllarus
veterán

Van olyan, hogy nem lehet felvenni a droidos telót, konkrétan láttam ilyen Sonyt többször. Az enyém meg a hívás után hajlamos lefagyni 10 másodpercekre. Kétmagos Kraiton.. Egy sima hívás.
Igazad van egyébként az optimalizálás hiányában, ez általános tendencia PC-n is.
És ez (is) vezetett ahhoz, hogy most Lumiát akarok, bár a csempék még mindig rondák szerintem, de mára a funkcionális szépséget látom meg bennük. :)

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#103) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Már dörzsölöm a tenyerem, hogy melyiket veszem, ha az 5530-am behal (így 5 év után... :R ) (bár persze csak az akkuja )

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#104) gyurkikrisz válasza kolosanyi (#100) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Miért érzed magad átbaszva? Az okostelefonok mindig ilyenek voltak. Megveszed, és már jön jobb, olcsóbb. Hogy ezen mi az átbaszás?

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#105) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Biztos sok múlik a "mi van a dobozban" részén is, de nem tudtam megszokni ennyi furcsa és számomra terhes dolgot a rendszer működése körül. Főleg a vontatott lassú navit az OS-en belül. Kicsi szappantartóm gazdit keres.
A 10-et majd másnál meglesem.

(#106) kolosanyi válasza chipesz (#101) üzenetére


kolosanyi
veterán

Igen, ez jogos, de akkor is megkérdőjelezhető, hogy miért nem várják meg a W10-et, vagy akkor felső kategóriásat például miért nem adnak ki. Van még egy rakás Snapi 400-as Lumia jelenleg, nem látom, hogy miért kellett még kettőt kiadni.

(#104) gyurkikrisz
Az 1 gigás 630 variáns miatt érzem magam átb@szva, szerintem jogosan. Na meg szerintem téged se érintett volna pozitívan, ha a 920-adnak fél éves életciklusa lett volna és rögtön jött volna a 930.

(#107) emvy válasza kolosanyi (#106) üzenetére


emvy
nagyúr

Ez nem atb*szas, maximum irigyseg. Ha egy telefon megfelel az igenyeidnek, akkor vedd meg, ha nem, akkor ne vedd meg.

while (!sleep) sheep++;

(#108) kolosanyi válasza emvy (#107) üzenetére


kolosanyi
veterán

Akkor veszel meg egy kompromisszumos megoldást, ha nincs jobb választás. Amikor a 630-at vettem, nem volt, mert a 730-at 85-ért adták függetlenül, ami pofátlanul magas ár volt. Decemberben 60-at szántam telefonra, volt 40-ért a 630, 85-ért a 730 meg esetleg használtan 920, de azt nem vállaltam be, szerintem érthető okokból. Ráfanyalodtam a kompromisszumra, használom, nem eldobnivaló a készülék, de nem tökéletes. Erre jön ugyanaz a típus 1 gigával picit később, ami nagyon sokat hozzátesz a felhasználói élményez, illetve jön az utód is, ami minden hibát javít. Mit csinálok 630 tulajként? Vagy használom továbbra is a telefont, nem valami jó szájízzel, vagy eladom sz@rért-h*gyért a fél éves telefonom (25 ezer akciósan az új 630) és jelentős ráköltéssel megveszem az új típust. Ha ez szerinted irigység, akkor nincs mit mondanom. :U

[ Szerkesztve ]

(#109) emvy válasza kolosanyi (#108) üzenetére


emvy
nagyúr

Ha tudtad volna, hogy fel even belul jon egy jobb modell, megvetted volna?

while (!sleep) sheep++;

(#110) zorzy4 válasza kolosanyi (#108) üzenetére


zorzy4
őstag

Jó és akkor mi 535 tulajok mit mondjunk!?

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#111) Bad Pritt válasza zorzy4 (#110) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Mármint a 640-re? Talán azt, hogy ez egy igazi szopóág, sajnos. Kicsit én is csalódott vagyok, de az 1 gigás 635 pont kézreáll, szóval nem bántam meg, hogy ezt vettem végül. :)

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#112) kolosanyi válasza emvy (#109) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nyilván nem, kibírtam volna még a 800-al. Viszont nem akartam a végtelenségig várni se és akkor úgy nézett ki, hogy jó ideig így marad a termékpaletta. Mi okuk lett volna végülis frissíteni? Aztán rövid időn belül jött egy 535, egy 435, 532, 1 gigás 630 és most a 640, meg a 640 XL. Ezek közül értelemszerűen az 1 gigás 630 és a 640 az érdekes most. Ez szerintem legalább annyira nem szép húzás most, mint anno a 7.8-as frissítés, csak kevesebb embert érint. Lehet magyarázni, hogy annak technológiai háttere volt, meg ilyen az okostelefonos piac, de az a tulaj, aki az elszenvedője ennek a logikátlan, áttekinthetetlen stratégiának, pont lesz*rja, hogy miért járt rosszul.

(#110) minolta5
Nem lehet rá mit mondani. Szopás, akárhogy is nézzük. Engem ezekkel az idióta húzásokkal kezdenek eltántorítani attól, hogy legközelebb Lumiát vegyek, pedig 2 hónapja még meg voltam győződve arról, hogy a következő telefonom is az lesz. Az az igazság, hogy akar a t*k*m ilyen szétszórt bagázzsal szórakozni. Saját maguk se tudják, hogy mit akarnak, aztán csak a saját felhasználóikat szívatják.

[ Szerkesztve ]

(#113) emvy válasza kolosanyi (#112) üzenetére


emvy
nagyúr

Akkor mostantol vedd ugy, hogy mindig jon uj/jobb modell azonos arkategoriaban fel even belul. Ez mind WP-re, mind Androidra igaz volt es igaz is lesz. Ezen egy modon lehet segiteni, ha olyan termeket veszel, aminek a piacan nincs ekkora verseny, ilyen-olyan okbol.

while (!sleep) sheep++;

(#114) zorzy4 válasza Bad Pritt (#111) üzenetére


zorzy4
őstag

Arra hogy jó elgondolású, de szériahibás (535) készülék után fél évvel kiadják a javított, kicsit tuningolt verziót (640) kb ugyanannyiért.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#115) kolosanyi válasza emvy (#113) üzenetére


kolosanyi
veterán

Igencsak érik bennem a váltás gondolata, akármennyire is szeretem a rendszert. Se a W10 nem tetszik - legalábbis amennyit a TP-ből látni eddig -, se a készülékek körüli fejetlenség. Értem én, hogy kétségbeesetten próbálnak reagálni a kínai terjeszkedésre, meg minden lehető eszközzel részesedést akarnak növelni, de közben nem kéne a jelenlegi felhasználókat szívatni.

Ezáltal egyébként semmivel se lesznek különbek a kínaiaknál. Ott az az egyik ellenérv, hogy nem jó a support és csak addig vagy fontos, amíg ki nem fizeted a termék árát, utána már nem érdekli őket, hogy mi lesz veled. Itt pontosan ez a szemléletváltás látszik körvonalazódni. Ami a WP mellett tart, az a gyengébb hardveren is gördülékenyen futó rendszer és a frissítés mézesmadzagja, no meg a remény, hogy talán mégse szúrják úgy el a W10-et. Semmi más nem szól amellett, hogy én legközelebb is Lumiát vegyek.

Ja, és nagyon fáj ezt kimondanom WP fanként.

[ Szerkesztve ]

(#116) fi:zi'k válasza kolosanyi (#115) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Most vettem át a 640-et, ha gondolod beszéljünk. :))

Egyébként hova váltanál?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#117) scyllarus válasza kolosanyi (#106) üzenetére


scyllarus
veterán

"nem látom, hogy miért kellett még kettőt kiadni." -mert vásárlót nyernek velük? Egy éve nézegetem a Lumiákat, de egyik sem tetszett. Az 535-nél már majdnem átpártoltam, de ott jött az érintőmizéria. És ennél a kettőnél éreztem azonnal úgy, hogy bármelyiket azonnal vállalnám, viszlát droid, ilyet kerestem egy éve. Lehet, hogy egyedül vagyok? Vagy mégsem?

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#118) kolosanyi válasza fi:zi'k (#116) üzenetére


kolosanyi
veterán

BB vagy iPhone. Utóbbi nagyon drága, szóval inkább BB. Olyanom még úgyse volt és szívesen kipróbálnám a rendszert. Persze ez még csak gondolati szinten jelent meg nálam, de kíváncsi vagyok, hogy mit hoz a jövő. Ha nem tetszik, akkor tényleg megnézem a BB-t. Már ha nem csődölnek be addigra. :D

(#117) scyllarus
Erről beszélek. Nem a jelenlegi tulajokat akarják megtartani, hanem újakat szerezni. Persze elég kevesen vagyunk ahhoz, hogy megérje ilyenekkel kísérletezni, meg valószínűleg a többség nem úgy gondolkodik erről, mint én, mindenesetre én tartom a véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#119) fi:zi'k válasza kolosanyi (#118) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nálam is a BB volt opció még a WP mellett. Szifont max használatat tudnék megfizetni, vagy vmi horror előfizetés kellene hozzá, ezek meg nem játszanak.
Most adok egy esélyt a 640-nel a WP-nek, aztán lehet hogy már vasárnapra az agyamra fog menni. Akkor jöhet a BB. :D

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#120) kolosanyi válasza fi:zi'k (#119) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nem lett rossz a 640, nekem se ezzel van a bajom. Mondjuk az IE az agyadra fog menni és valószínűleg azt se fogod csípni, hogy a Lumia Camera nagyon lassan nyílik meg. A Messengert meg a pöttyöző zenelejátszót meg se említem, bár ez utóbbi nem gyanítom, hogy téged érintene. :)

(#121) Burt1793 válasza elmepocok (#88) üzenetére


Burt1793
veterán

Lassan a 930 ára is lemegy 110 ezer forintra.
Kicsit nagy az ugrás antutu pontszámban, most így legalább van mihez hasonlítani.
[link]

(#122) fi:zi'k válasza kolosanyi (#120) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Köszi! Még nem bontottam ki, azt mondod ne is bontsam?! :DDD
Majd egy sörözés mellett beszámolok róla. ;)

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#123) janeszgol


janeszgol
félisten

Én a jövőhéten veszem át a 640-et, ha minden igaz (kizárólag Voda és LTE).

Kolosanyival egyet értek. Kapkodás jelemzi az MS-t. Nem értem, miért fossák a telókat. (Bár hozzá teszem, igen jó áron hanyigálják.) De legyünk őszinték. Az Androiddal szemben a WP 8/8.1 idejét múlt. Imádom a rendszert, fő telefonnak veszem a 640-et, de sajnos pl az Xperia E1-en lévő KitKat előre mutatóbb. (Igaz a Sony optimalizációja hagy némi kivetni valót maga után).
Néztem Lollit. Frankó. De nekem már a 4.3 is jobban tetszik, mint a WP 8/8.1.
Az alkalmazás boltot meg se említem. Tehát egyelőre az Android úgy mond legyőzte a WP-t.
De majd a Lolli (5.1, 5.2, lehet 5.3?) és Win10 fight, aaz a következő összecsapást megnézzük.

(iOS-ről nincs véleményem. Anno a iOS 7 előtt kiléptem az Apple vonzásából.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#124) BobTail válasza kolosanyi (#120) üzenetére


BobTail
őstag

IE-vel nekem nincs különösebb bajom egyik Lumián se, Lumia Camera 5-ös verziója lévén villámgyorsan indul, Messenger 930-on engem is fel tud idegesíteni (már megérett egy HR-re, tavaly június óta sok mindent megélt), de 640-en nincs folytatás... zenét nem raktam rá.

(#125) scyllarus válasza kolosanyi (#118) üzenetére


scyllarus
veterán

Igen, ez tényleg úgy látszik. De hát piaci cég, jelen helyzetben érthető, ha a növekedés a céljuk, jobban megéri nekik 10 új vevő, mint egy régi. Az ő szemszögükből igazuk van. A te szemszögedből meg neked. feloldhatatlannak tűnő ellentét. :)
Persze az új páros w10-es frissítésével már más kicsit az irány: az "új régiek" megtartása.
A csúcsmodellre váróknak meg: [itt van a ma-án]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#126) kolosanyi válasza fi:zi'k (#122) üzenetére


kolosanyi
veterán

Szerintem egyébként szeretni fogod, ha nincsenek extra igényeid, de van pár idegsítő nyűgje a rendszernek. Ezek egyre jobban bosszantanak mostanság. A sör jó ötlet, már hiányolom. :D

(#127) #70516736 válasza scyllarus (#97) üzenetére


#70516736
törölt tag

ja :DDD
az omnia egy nagyon jó volt a kettőt meg a falhoz baxtam :(

(#128) S e t h


S e t h
nagyúr

A nappali fényviszonyok képeit nézve mindig az volt a véleményem, hogy a Lumiáknak köszönhetően az Android labdába sem rúghat képalkotás terén.
Az éjszaka viszont más kérdés, mint ahogyan az is, hogy mennyik képet csinálunk gyér fényviszonyok között.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#129) helixP válasza S e t h (#128) üzenetére


helixP
nagyúr

Nem hiszem, hogy ez android vs lumia kérdés lenne...

(#130) tixem válasza #03372544 (#93) üzenetére


tixem
addikt

troll on: utóbbi nekem a 10 éves k300i-vel a mai napig nem gond ;]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#131) liquidgold válasza BobTail (#124) üzenetére


liquidgold
tag

Mi bajod, bajotok a messengerel?

(#132) fi:zi'k válasza kolosanyi (#126) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Na, csak kibontottam. Vmi döbbenet gagyi a hátlapja, olyan igazi biliműanyag. A Mi3-amnak a tokja minőségibb. :DDD
Ugyanitt 5 perce bontott, hibátlan 640 eladó. ;]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#133) boncser válasza fi:zi'k (#132) üzenetére


boncser
aktív tag

Feketét vettél?

(#134) fi:zi'k válasza boncser (#133) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Igen, fekete. Még a fehér volt elérhető edigitálnál, de úgy olvastam, hogy elég könnyen koszolódik,no meg fényes is.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#135) drfedayn válasza helixP (#55) üzenetére


drfedayn
tag

Filekezelobol van egy rahedli. Van jo dropbox kliens. Gmaps van (bar tok felesleges) ho nincs (szerencsere) keep nincs helyette onenote drive kliens szar de filekezelobol siman használható.

Nem vagyok rasszista, mindenkit egyformán utálok

(#136) drfedayn válasza liquidgold (#131) üzenetére


drfedayn
tag

Tömören? Az h SZAR :) kénytelen vagyok helyette ICQt hasznalni az legalabb jelzi ha irnak

Nem vagyok rasszista, mindenkit egyformán utálok

(#137) liquidgold válasza drfedayn (#136) üzenetére


liquidgold
tag

Azt hittem fagy vagy ilyesmi. Nekem 8.1 óta minden mindent jelez akkor amikor az üzenet kétbesítésre kerül :D Nem az ön készülékben van a hiba?

[ Szerkesztve ]

(#138) boncser válasza fi:zi'k (#134) üzenetére


boncser
aktív tag

Én szemezgettem a fehérrel meg a kékkel (bár ilyet még nem tartanak sehol),de mivel lakkozottak gondoltam elég gagyinak tűnhet élőben, a fekete matt tuti minőségi benyomást kelthet.....de akkor mégsem :DD

[ Szerkesztve ]

(#139) kolosanyi válasza fi:zi'k (#132) üzenetére


kolosanyi
veterán

A 630 is gagyi, de ennyi pénzért nem várok jobbat. A 800-am viszont nagyon szerettem ilyen szempontból.

[ Szerkesztve ]

(#140) drfedayn válasza liquidgold (#137) üzenetére


drfedayn
tag

Fagyassal meg nem találkoztam 930on se a rendszernél se appnál. Nem. A Messenger egyszerűen akkor jelzi az üzeneteket ha kedve tartja. Van h egyaltalan nem és csak ugy tudom meg ha irnak h megnyitom. Illetve meríti az akkut mint jéghegy a Titanicot

Nem vagyok rasszista, mindenkit egyformán utálok

(#141) becksim válasza BobTail (#124) üzenetére


becksim
aktív tag

IE helyett ősidők óta UC Browsert használok, azzal semmi baj nincs, és sokkal sokoldalúbb.

Nindzsák?? Hol?

(#142) Swami


Swami
senior tag

Sajnos - vagy hál istennek - a mobilkommunikációs fejlesztés nagyon pörög. Míg marha jól elvagyok az 5 éves LCD tévémmel, a 3 éves laptopommal, nem hiszem, hogy boldog lennék az 5 évvel ezelőtti Nokia 5800- asommal a 81 MB belső tárhellyel és a 128 MB RAM-mal. :N
[link]
El kell fogadni, hogy megveszel egy telót, használod néhány hónapot, aztán a fejed a falba vered, mert jön egy jobb, ugyanannyiért. Ha meg el akarod adni a régit, akkorát buksz, mint ide Lacháza, mert mindenki az újra van rákattanva. A 2 éves HTC 8X-.emért 60 Eurót kínáltak. Én 275-ért vettem, de a listaára 475 volt, ha jól emlékszem. Most akkor öljem meg magam? :N

[ Szerkesztve ]

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#143) kolosanyi válasza becksim (#141) üzenetére


kolosanyi
veterán

512 MB RAM-mal sűrűn crashel meg kilép.

(#144) gyurkikrisz válasza kolosanyi (#106) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Kb 1 és egy negyed éve vettem a telefont, azóta jött a 730, a 640. Tudom mit érzel, de ezen túl kell lépni. Úgy döntöttem hogy ezt a telefont addig fogom használni amíg meg nem döglik, vagy véget nem ér a support, ígyis annyim van benne. Te mondjuk még kisebbet buktál a 630-on.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#145) liquidgold válasza drfedayn (#140) üzenetére


liquidgold
tag

Nekem nagyon rég volt ilyen gond, legtovább a Viber tartotta magát ehhez a kedve szerinti dologhoz, de az is már hónapok óta kiváló

(#146) helixP válasza drfedayn (#135) üzenetére


helixP
nagyúr

Köszi a választ, noxwill-nak is.
Egyáltalán? Semmilyen hangouts ninncs? Uh... ez azért elég fájó.
Keep sajna nekem már elengedhetetlenné vált az elmúlt időben.

(#147) kolosanyi válasza gyurkikrisz (#144) üzenetére


kolosanyi
veterán

Jó, de a 920 legalább nem küszködik olyan hiányosságokkal, mint a 630. Szenzorok hiánya, fél giga RAM miatti szar multitask, kis felbontású kijelző stb. Ha lett volna jobb választás, nem ezt veszem, de sajnos akkor nem igazán volt. Igen egyébként, ez vigaszal, hogy nagyot nem bukok rajta.

(#148) fi:zi'k válasza boncser (#138) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Tudom, nyitóár meg minden, de egy 50e-ez telefontól azért ettől többet várok. Mondjuk a lefejtése is érdekes, de legalább ha vhol ia hátulja vagy oldala sérülne, akkor könnyen cserélhető.

(#139) kolosanyi
Akkor nálad a hiba. :D
Ennyi pénzért ez kevés szvsz. Persze úgy is dobok rá egy tokot, mert szokásom, de na, akkor is.
Az unibudi meg teljesen más kategória természetesen. :K

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#149) drfedayn válasza helixP (#146) üzenetére


drfedayn
tag

Hat van egy fizetos az áruházban 0 ertekelessel de kotve hiszem h használható. Nincs. Multi account chatprogramok vannak amik kezelik a gtalkot ha az elég

Nem vagyok rasszista, mindenkit egyformán utálok

(#150) lexter00


lexter00
őstag

A hátlapja olyan mint a 625-nek?Mert nekem az a hátlap speciel nagyon bejön.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.