Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Légy szíves olvasd el :K

Hivatalos: 10.0.15063.674 (október 10.)
Release Preview: 10.0.15063.674 (október 10.)
Fast ring: 10.0.15254.1 (október 11.)
Slow ring: 10.0.15254.1 (október 11.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) ToniSoprano válasza zorzy4 (#744) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Bizonyos szögből tényleg van amikor sötétlilás árnyalata van a képernyőnek, inkább kikapcsolt képernyőnél venni észre. Nekem semmi bajom vele, a képminőség jó, természetesek a színek, akinek mutattam nagyon tetszett a kijelző, dicsérték.

(#752) Razzul válasza DeerDawe (#748) üzenetére


Razzul
senior tag

Írtam nekik emailt pár napja gari ügyben. Még nem válaszoltak.

Stat crux dum volvitur orbis

(#753) n.andras74 válasza Razzul (#752) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Eddig hibamentesen teszi a dolgát már belaktam és imádom az ingyen navit is...remélem semmit nem rontanak el a win10 frissítéssel. Kamera remek, gyors és szép készülék...Euronics ben vettem 49900ért

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#754) ToniSoprano válasza n.andras74 (#753) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Ja ja valahogy be kell állítani hogy ne frissítse automatikusan a Win 10-et csak akkor ha már vannak tapasztalatok tesztek róla külföldön. Bár ahogy kivettem ez a 640-es széria kapja meg először a WIN 10 frissítést, úgyhogy ezen a készüléken fogják tesztelni, így talán jó lesz.

Ez a 8.1 is barom jó, gyors megbízható eddig, és egész jól állítgatható, pl. háttérfolyamatok egyesével tilthatók, rootolás nélkül és egész szép ez a rendszer, könnyen szokható. A kamera várakozáson felüli, gyorsan megszoktam a 640-nél az egykezes használatot, kb 80%-ban így használom. Az hittem ennyiért valamin nagyon sprólnak, de igazándiból nem érzek semmit ami hiányozna, zavarna eddig.

A Lumia 640 DS ár-értékben, a kamerát, akkut, kijelzőt, kinézetet és a rendszer stabilitását is figyelembe véve szerintem veri az andoidos telókat is. Nem tudom mennyivel tudnak többet a prémium telók, de használhatóságban ez is egész jó kütyü stabil mint az atom és ez a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#755) n.andras74 válasza ToniSoprano (#754) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Pedig én szeretem az almát is:-) de a telefonjuk lehúztás:-)

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#756) Rocky975 válasza n.andras74 (#755) üzenetére


Rocky975
senior tag

Én is, főleg a Jonathan-t meg a Golden-t.
:DDD

[ Szerkesztve ]

Iphone 6s , Samsung Galaxy S8+

(#757) janeszgol válasza Rocky975 (#756) üzenetére


janeszgol
félisten

Azért kicsit megtévesztő, amit írtál. Elolvastam és ugye a golden volt az utolsó szavad, ez maradt meg az agyamban. Aranyozott meg van almából. Utána agyaltam egy fél pillanatig, hogy a Jonatán melyik lehet.
Isten bizony!

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#758) BéHGT


BéHGT
senior tag

Én is szemezgetek a telefonnal. Telekomnál július elején jár le a hűségesm, és megyek hordozással a Vodához, Redes csomagban pedig nem rossz az a havi 2000... Meglátom, miket írtok még addig, bár nagyon "félek" a váltástól... S 5-ről váltanék, utolsó windowsos telefonom az Omnia II volt. :)
640 XL lesz vajon Vodánál? Mondjuk elég lenne az 5-ös kijelző, de a kamera miatt jobb lenne az...

[ Szerkesztve ]

(#759) Luck Dragon válasza BéHGT (#758) üzenetére

Már azt hittem hogy te már tudod mikor lesz 640 a T-nél. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#760) BobTail válasza BéHGT (#758) üzenetére


BobTail
őstag

Nem lesz XL semelyik szolgáltatónál, és annyival nem jobb az XL kamerája (szerintem) - vagyis inkább a 640 kamerája jobb a vártnál.

(#761) erahurka, milyen 740-re? :U

[ Szerkesztve ]

(#761) erahurka válasza BéHGT (#758) üzenetére


erahurka
félisten

Galaxy S5-ről minek váltasz? Azzal megvárnám a helyedben az őszt, hogy mit tud a Win10 és a Lumia 740.

(#762) Razzul válasza Luck Dragon (#759) üzenetére


Razzul
senior tag

Valaki kideríthetné, és megmondhatná. :DDD

Stat crux dum volvitur orbis

(#763) scyllarus válasza Razzul (#762) üzenetére


scyllarus
veterán

+1 Már régóta szeretném tudni. Már annyira tele van a t.köm a droiddal, hogy a 635-tel szemezgetek kínomban. Ha lenne villanója és közelségérzékelője, már cseréltem volna.

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#764) BéHGT válasza erahurka (#761) üzenetére


BéHGT
senior tag

Azért, mert el akarok jönni a T-től, az S5-ös pedig T függő... Így kéne vennem szolgáltatós telefont hozzá... Redes csomag mellé nem akarok még 10-et fizetni telefon törlesztőre... De persze még meglátom. :)

[ Szerkesztve ]

(#765) Luck Dragon

Akkor látom nem vagyok ezzel egyedül. Telekom. Com azt írják hogy hamarosan érkezik hozzánk de hogy mikor azt talán jó ég tudja.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#766) Razzul válasza scyllarus (#763) üzenetére


Razzul
senior tag

Én a több mint 4 éves ZTE Blademet cserélném le. Szerencsére custom romolás miatt nincs sok problémám a telefonnal, nagyon elégedett vagyok vele. Eddigi legjobb mobilom.
De sajna a 4-es fölötti droidokat már nem nagyon bírja és az üzemidő is elég gyér. Megérett a váltásra.

[ Szerkesztve ]

Stat crux dum volvitur orbis

(#767) scyllarus válasza Luck Dragon (#765) üzenetére


scyllarus
veterán

Ott már egy hónapja azt írják, láttam :)
Nekem nem nagyon sürgős, de novemberben legkésőbb váltani akarok. De az a legkésőbbi időpont.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#768) Luck Dragon válasza scyllarus (#767) üzenetére

Egy hónapja, na szép, mondjuk nekem sem sürgős sőt talán a piacon picit még esik az ára és kénytelenek hozza igazodni megjelenésekor. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#769) tlac válasza tlac (#472) üzenetére


tlac
nagyúr

sőt úgy is bírja, a 2 napot, hogy a glance screen mindigre van állítva
egyébként okos, mert ha zsebre teszem a telefont (zsebemben van kb. napi 8 órát), akkor kikapcsolja

[ Szerkesztve ]

(#770) attszil válasza BobTail (#760) üzenetére


attszil
tag

Hali! Ha mondjuk innen [link] rendelek egyet az használható itthon, meg lehet benne szerinted magyar nyelvű menü?
Köszi: Attila

11 pro

(#771) scyllarus válasza attszil (#770) üzenetére


scyllarus
veterán

Factory unlocked-nek írja, ami gyári függetlent jelent. De az ára kicsit soknak tűnik az eddig feltűnt magyar árakhoz képest, miért onnan rendelnéd?

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#772) BéHGT válasza attszil (#770) üzenetére


BéHGT
senior tag

Én nem tudom, hogy jó ötlet-e. Ebay-ről rendelek (szinte) mindent, de azért műszaki cikket tuti nem rendelnék.. Nem tudom pl a garancia hogy lenne... :F

(#773) attszil válasza scyllarus (#771) üzenetére


attszil
tag

Azért néztem ezt mert XL Dual és LTE ez nálunk nincs ebben a variációban.

11 pro

(#774) WindyJoe válasza attszil (#773) üzenetére


WindyJoe
aktív tag

Valaki homályosítson már föl, hogy amiket 1 év garival hirdetnek kis fűalatti mobil boltokban, azokra tényleg 1 év gari van? Akkor is ha nokia care-be viszem? Ez hogy működik?

Ki korán kel, egész nap álmos és fáradt lesz! (:

(#775) zombinyul válasza WindyJoe (#774) üzenetére


zombinyul
addikt

Legjobb tudomasom szerint az csak bolti garancia, Carebe nem tudod érvényesíteni.

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#776) janeszgol válasza WindyJoe (#774) üzenetére


janeszgol
félisten

Az annyit ér, amennyit az én 1 év garim. (Semmit.) Persze a boltban megbarkácsolják, csak éppen felhívom a figyelmet arra, hogy sosem gyári alkatrészekkel dolgoznak. Ugye a minél nagyobb nyereség miatt. (Ez inkább a beszerelt kijelző minőségén látszik meg. Alapból nagyon pontosan a Lumiák, de az utángyártottak vacakok. Még a redőnyt sem tudod normálisan lehúzni.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#777) duo


duo
őstag

Sziasztok! Beszereztem egz 640est a vodánál. 520ról váltottam. Minden remek, egyetlen kérdésem lenne van mûködô zseblámpa app? Bermelyiket próbáltam eddig, Induláskor hangot ad ki a kamera,de nem kapcsol be a led. Fotózáskor igen. túl új a cucc és nem kezelik még a progik, általános hiba vagy csak az enyém produkálja?

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#778) fabiandaniel válasza duo (#777) üzenetére


fabiandaniel
aktív tag

Bármelyik programmal megy, takarékos üzemmódot kapcsold ki ha aktív mert az okozott nálam ilyet

Fabi

(#779) WindyJoe válasza janeszgol (#776) üzenetére


WindyJoe
aktív tag

Köszi a válaszokat.
Ez nem túl jó hír, mert a rendes 2 év garisoknak eléggé megy fölfelé az ára. ):

Ki korán kel, egész nap álmos és fáradt lesz! (:

(#780) mcoszi


mcoszi
csendes tag

Megvolt az első baleset :Y 2 méterről betonra esett szerencse hogy az oldalára érkezett igy csak a hátlap sérült, de egy percre megállt bennem az ütő :C

(#781) WindyJoe válasza mcoszi (#780) üzenetére


WindyJoe
aktív tag

Grat a szerencsés eséshez... (:
Erről jut eszembe hátlapot lehet hozzá külön venni, és ha igen, mennyiért...?

Ki korán kel, egész nap álmos és fáradt lesz! (:

(#782) mcoszi


mcoszi
csendes tag

Köszi:d ez a hátlap engem is érdekelne :C

(#783) janeszgol válasza WindyJoe (#779) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen, de fentebb írtam, miért érdemes (sőt, szeritnem KELL) beruházni rendes garanciára. Sajnos a Lumia készülékek elég nagy selejtaránnyal jönnek a világra.

Más: A Telekom szokott frankó gyári hátlapokat árulni. Ha beteszi majd a telefont, biztos lesznek hozzá hátlapok. Az a baj ,hogy a nokia Care-nek nincs egy rendes webshopja. Egy telefont viszont megér, hogy árulnak-e már hozzá hátlapot. De még a szokásos hátlapos/fóliás bltokban sincs még. Talán ebay, de az meg biztosan nem origi.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#784) JamesFinn válasza mcoszi (#782) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Phonedika.hu-n vettem fehéret 3600 HUF-ért. Van kék, narancs, fekete, fehér.

(#785) Slack87


Slack87
újonc

Nektek az ébresztés mukodik rendesen? Nalam 2het alatt 2szer elfelejtett felébreszteni. Jol el is kestem ma...

Van ezzel valami tapasztalatotok?

(#786) Rushyk válasza Slack87 (#785) üzenetére


Rushyk
tag

Gyári app?

próbáld ki evvel, még nem volt olyan, h ne szólt volna...

[ Szerkesztve ]

(#787) csucsu52


csucsu52
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudom volt-e már, de Alin feltűntek az első fecskék gyári hátlapokból:
ezek pl.

5-6 USD körül van most, akár mehet majd lejjebb is idővel....

(#788) szabosasito


szabosasito
aktív tag

Sziasztok!

Lumia 1320 ról váltanék 640 XL LTE telefonra. Van aki 1320 ról váltott? Mik a tapasztalatok, van annyival jobb a 640 XL, hogy megéri váltani? Aksi idő milyen? 1320 brutális döbbenetes akuban. A 640 XL LTE típusban van glance - gyors pillantás?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#789) erahurka válasza szabosasito (#788) üzenetére


erahurka
félisten

Minden 640 XL-ben van Glance. Kamerában biztos hogy előrelépés, más téren szerintem nem gurít annyival többet. Erősebb a SoC, de RAM-ban megegyezik a két telefon.

(#790) chipesz válasza csucsu52 (#787) üzenetére


chipesz
őstag

Aliról nem vennék újra, 625-höz vettem "eredetit", két darabot, de egyik sem jó, nem passzol rendesen. A gombok rögzítőpecke túl "hosszú" volt, és így felrakás után szorult, automatikusan kikapcsolt, meg rés is volt a készülék és a hátlap között. Bár lereszeltem, de így sem lett jó.
Szóval legközelebb biztos, hogy csak valóban eredetit fogok venni (s lenyelem, hogy nem véletlenül drágább.)

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#791) 8kati válasza WindyJoe (#774) üzenetére


8kati
csendes tag

Engem is felvilágosíthatna valaki! Én a Mediában vettem egy hete, a 640 ds telót, és ott 1 év garit mondtak, az ED-nél pedig 2 év van ?! Valami olyat hablatyolt a srác, hogy eddig 2 év volt, de ez változott és 1 lett a Microsoft nál. Ez érdekes, hogy is van ez ?

Másik fontos kérdésem, kettő is. Nekem egy nagyon egyszerű alkalmazásnál is melegszik a telefon, a jobb felső részén, inkább a kijelző felé. Más is tapasztalt ilyet?

Töltési ideje vajon mennyi a készüléknek??? Kicsit hosszú időnek tűnik amíg tölt.

[ Szerkesztve ]

(#792) szabosasito válasza erahurka (#789) üzenetére


szabosasito
aktív tag

Köszönöm a segítséget, aksi időben mi a helyzet, sokkal gyengébb vagy kb egyforma?

(#793) mrbig25 válasza 8kati (#791) üzenetére


mrbig25
őstag

MM online oldalán nézve 24 hónap van írva. Lenyitod a termékjellemzőket és ott van legalul.
Illetve a Microsoft oldalán is ugyanígy 24 hónap van feltüntetve.

...

(#794) ToniSoprano válasza 8kati (#791) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Szerintem rosszul tudja a csávó, nézd meg a gyári garancialapot és mit írnak a honlapon a termékről lent a garanciánál, azt hogy 24 hónap. A buta eladók, akik még saját honlapjukat is lusták megnézni ne higgyél:
[link]

Egyébként korábban írtam, hogy a Nokia care-t felhívtam és telefon alapján megrendelték a kék akkufedelet 3000 rugóért. Nem tudom szállítással hogy állnak.
Itt is lehet kapni, korrekt üzlet, náluk vásároltam a fóliákat rá. Mondjuk még csak kék van raktáron, de előbb utóbb lesz több is:
[link]

szerk: Érdekes hogy a 640-esre, a narancs, kék hátlap az üzletekben 500-600 Ft-tal drágább, mint a fekete vagy fehér, míg az XL-nél nincs különbség árban, nem tom mi az oka, lehet a nagy kereslet.

[ Szerkesztve ]

(#795) janeszgol válasza 8kati (#791) üzenetére


janeszgol
félisten

Én is hallottam, hogy az MS 1 évre váltott. De ez nem fix. Ami biztos:

Magyarországon új termékekre minimum 1 év garanciát kell adni. Ettől a boltok felfele eltérhetnek. Na és most mondok egy érdekeset, mely itt a fórumon is picit zavaros. Pont emiatt, hogy nem fix a gari, ezért kérik garanciában a számlát is. Megnézik hol vetted és ott megnézik, mennyi garit vállalt az üzlet.

Itt a fórumokon is hirdetik, hogy csak be kell cammogni a kiskönyvvel, imeivel és csókolom. Igen csókolom, gyere vissza a számlával. (A számlának nem kötelező a te nevedre szólnia, azon is van imei.)

Remélem tudtam segíteni.

Én a vodától vettem, az is kettő évet ad. Feltöltősen és előfizusan is.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#796) Slack87 válasza Rushyk (#786) üzenetére


Slack87
újonc

Igen gyári..
Koszi a tippet. Kipróbálom.:)

(#797) pit stop válasza duo (#777) üzenetére


pit stop
addikt

Ha töltőn van akkor egyik sem megy arra is figyelj.

Újra egy topikba kerülünk? :))

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#798) SpeedHUNGARY válasza szabosasito (#788) üzenetére


SpeedHUNGARY
aktív tag

Akksiban kb. ugyanazt nyújtja (bár az XL-ben "csak" 3000 mAh), glance van, kamera téren viszont ég és föld a kettő. Természetesen az XL javára.

"Aki hülye, haljon meg!" - De mi van, ha én még nem akarok? GamerTag: Seedcop

(#799) szabosasito válasza SpeedHUNGARY (#798) üzenetére


szabosasito
aktív tag

Hát igen, pont a kamera miatt gondolkodom a váltáson 1320 kamerája nagyon gyenge, amúgy imádom a telefont. Gondolom sebességben nem igazán lehet különbséget érezni, sem kijelzőben.

Köszönöm a segítséget.

(#800) 8kati válasza ToniSoprano (#794) üzenetére


8kati
csendes tag

Akkor lehet olyan,hogy ha neten rendeltek volna, akkor 2év,ha boltban veszem 1????Lefotóztam:

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.