Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:56:21

LOGOUT.hu

LG Flex 2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Mai nappal beléptem a Flex2 tulajok táborába. 8:15-kor jött az sms, hogy mai napon 8:30 és 11:30 között hozza a futár a készüléket. 8:25-kor már dudált a ház előtt :DDD

(#1002) diegho válasza Cingáriusz (#1001) üzenetére


diegho
nagyúr

Hol vetted? Idén már nem szórakozok ezzel, de jövő héten lehet én is veszek egyet.

(#1003) Cingáriusz válasza diegho (#1002) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Vip-Phone, de már nincs kint a weboldalukon a kínálatban. Nagyon utolsó darabok egyike lehetett, ami még kifogtam.

(#1004) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Nagyjából belaktam a Flex2-est. Felment rá egy 200megás update (gondolom valami általános javítás), felraktam a szokásos programjaimat (Skype, Facebook+Messenger, Viber, Doulingo, SwiftKey) Letöröltem/letiltottam a felesleges appokat, amiket soha nem használok. Jelenleg a telefon szerintem sokkal gördülékenyebb mint a G2-es és egyáltalán nem melegszik, vagy csak nagyon minimálisan langyosodik ha az előbb felsorolt appok valamelyikét használom. Semmi akadozás nincs, nagyon gyors és folyamatos a rendszer. Nagyon kíváncsi leszek, hogy az üzemidő milyen lesz a G2-eshez képest.

(#1005) azigazimoris válasza Cingáriusz (#1004) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

G2-höz képest harmatos lesz az üzemidő.
De pörgés az lesz :)

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#1006) Cingáriusz válasza azigazimoris (#1005) üzenetére


Cingáriusz
őstag

G2-es is lemerült egy nap alatt ha nyúztam.

(#1007) Balogns1990


Balogns1990
csendes újonc

Kijelzője milyen? Már csak ez az egy dolog érdekelne nagyon, videókon nézve hidegnek tűnik a Samsung super amoledjéhez képest.
Meg olvastam korábban hogy valakinek szemcsés és nem tudom hogy az összes ilyen vagy csak néhány készüléken.

[ Szerkesztve ]

(#1008) Cingáriusz válasza Balogns1990 (#1007) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Egyáltalán nem érzem szemcsésnek vagy recésnek. Nagyon szép élesek az ikonok. Szerinten nagyon jó a kijelző és minden egyéb csak szőrszálhasogatás. Fél fényerőn használom és nekem tökéletes így a fénye.

(#1009) Balogns1990 válasza Cingáriusz (#1008) üzenetére


Balogns1990
csendes újonc

Köszi! :)

(#1010) Sys85 válasza Cingáriusz (#1008) üzenetére


Sys85
veterán

A szemcsésség nem a felbontás "hibája",de létező dolog.
Húzd le minimumra a fényerőt,böngéssz így egy kicsit és a fehér háttér előtt látni egy fajta szemcsés réteget,olyan kicsit mintha valami régi filmet néznél.
Persze nem rikítóan látszik,de ott van,persze csak minimum fényerőhöz közeledve,30% felett már alig vagy egyáltalán nem látható.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#1011) Cingáriusz válasza Sys85 (#1010) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Általános használat közben nekem ez fel sem tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#1012) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Eddig nagyon tetszik a Flex2 :DD Nagyon gyors és folyamatosa a működése, melegedést én nem tapasztalok általános használat közben. BEST BUY telefon szerintem. :)

(#1013) Chevalier válasza Cingáriusz (#1012) üzenetére


Chevalier
tag

kijelző felső részén nincs pici sárga kutyapipi? :DD

einhorn az finkle

(#1014) aya


aya
addikt

Állitólag sárgul mint minden új Lg, valaki esetleg aki játékra is használja, tapasztalat ?

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#1015) kelly416


kelly416
veterán

Elcseréltem egy Vibe Z2 Pro-ra már majd 24 órája, de folyamatosan domborúnak látom az új telót. Még fogásra is az. Pedig az asztalra fektetve tökéletesen sík. :DDD Kicsit hozzá szokta a Flex alakjához.

Ehhez mit szóltok? Odaát senki semmit nem reagált rá, úgyhogy ha jónak találjátok, megy az összefoglalóba.

(#1016) kristof_ válasza kelly416 (#1015) üzenetére


kristof_
tag

Na azzal a telóval nagyon sokat szemeztem, bitang jól néz ki, használd egészséggel. Azért majd 2 mondatban egy szubjektív összehasonlításra kíváncsi lennék.

Elsőre ahogy átfutottam teljesen korrektnek tűnik nekem.
Érdemes a 3Gb rammal rendelkező verziót venni, gyorsabb a 2Gb-osnál? Ennél a kérdésnél kimaradt a kiemelés.
Majd, ha lesz normálisan időm átnézem alaposabban, de addig is köszönjük a munkád :R
Amúgy így másik telóval is maradsz itt topikgazda?

szerk: Még talán annyi, hogy a 2/32Gb-os részt szerintem egy kicsit átfogalmazhatnád, mert ilyen verzió tuti létezik H959-es termékkóddal (a 2/16 az H955). Ilyet az országban is be lehet szerezni, ha éppen a csillagok is úgy állnak és volt éppen szállítmány.

[ Szerkesztve ]

LG OLED65CX & Samsung HW-Q950T & PlayStation 5

(#1017) kelly416 válasza kristof_ (#1016) üzenetére


kelly416
veterán

Majd írok. Most egyelőre hasas nagyon, alig nyomkodom, mert "rossz" kézbe venni. Na jó, nem rossz, de nagyon fura. :DD

Azt majd kiemelem, köszönöm.
Nincs mit, nem volt sok meló, fél délután összeplagizáltam és formába öntöttem több/kevesebb sikerrel.
Ha valaki át szeretné venni, átadom, de nem sok köze van a totyik gazdának a telefonhoz, arra kell vigyázzunk, hogy ne kapjatok hajba, ne legyen személyeskedés, vita, off-özön vagy hirdetés. Ez megy így is. Ha meg az összefoglalóhoz van hozzáfűzni valótok, akkor azt simán bele teszem, nem probléma.

(#1018) smithyy


smithyy
csendes tag

Szép estét!
A mai nap én is g flex 2 tulaj lettem. Kérdésem lenne a telefont régebben használókhoz, hogy a kijelző sárgulása mennyire gyakori jelenség ennél a típusnál? Illetve mi idézheti elő?

(#1020) Dealer95 válasza HUTCHDB (#1019) üzenetére


Dealer95
őstag

De Flex2 esetében van sárgulás hiba sok készüléknél jött elő.
Vissza lehet keresni itt a topikban is.
Valami gond volt a ragasztóval vagy mi.

(#1021) HUTCHDB válasza Dealer95 (#1020) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Akkor bocsánat, tévedtem...sztornó az előző hozzászólásom!
Az IPS kijelzőknél (iphone, G2, G3) nagyon nagy százalékban jelen van, olednél még erről nem hallottam.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1022) Sys85 válasza HUTCHDB (#1021) üzenetére


Sys85
veterán

A g flex 2 az első és remélhetőleg utolsó oled kijelző aminél ez előfordult.
IPS-nél a háttérvilágítást elosztó réteg tud(ott) besárgulni,itt szerintem vagy valami ragasztó probléma lesz,vagy a kijelző felső plasztik rétege sárgul be.

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#1023) kelly416


kelly416
veterán

A lap tetején egy ismeretlen ismerősre találhatnak az erre igényt tartók. Ha van amit bele illene, kellene tenni, írjátok meg, megy bele. :R

Sikerekben gazdag boldog új évet Mindenkinek!

(#1024) azigazimoris


azigazimoris
aktív tag

Ma mindenki görbüljön meg, mint a Flex2, aztán legyen Boldog Új Év !
:C

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#1025) varos


varos
tag

PartNero GSM boltban a LG G flex 2-re, 1 év garanciát adnak az érvényes az lg szervizbe is mert csak adásvételi szerződést adott a bolt.

(#1026) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Egy hete váltottam G2-esről Flex2-re. Januárban vettem a G2-est, akkor 85-86 ezer Ft-ért. Jelenleg ahol még kapni, ott 80-82ezer Ft-ba kerül, szóval azóta eléggé tartja az ÚJ árát.

ÚJ Flex2-t 82-ért vettem egy hete, ami a G2 80-82-es árához képest igen megmosolyogtató :DDD

ÚJ G3 ára rendes, dobozos kiszerelésben 85-87 körül van.

Ezek fényében a Flex2, tekintve, hogy idei CSÚCSKATEGÓRIÁS készülék, totálisan bestbuy, bár szó se róla, nagyon jó árban van így mindhárom készülék. Sajnos bármennyire is egy nagyon jó és időtálló készüléknek tartom a G2-est mai napig (még 6.0-ára is frissítve lesz), sajnos nem éri meg 80-82-ért már megvenni a G3-hoz és a Flex2-höz képest.

A G4 130-140-es ÚJ bolti ára is igen baráti, tekintve, hogy az idei zászlóshajója az LG-nek, bár mókás, hogy gyengébb hardverrel mint a Flex2 (leszámítva persze a kijelzőt. Nem mint ha a Flex FHD OLED panelja az vacak lenne).

Lényeg a lényeg, az LG utóbbi két évben kiadott csúcskategóriás készülékei elképesztően jó ár/érték/tartósság paraméterekkel bírnak, nem utolsó sorban az elképesztően jó terméktámogatásról, mert mindegyik megkapja/megkapta az 5.x és/vagy 6.0-ás droidot.

Én nagyon úgy látom, hogy a Flex2 inkább csak amolyan technológiai erőfitogtatás vagy teszt az LG részéről, esetleg egy burkolt piackutatás, hogy a vásárlók mennyire mozdulnak rá a hajlított témára. Nem lennék meglepve, ha direkt adta volna ki az LG bug-os, akadozó szofverrel, hogy nehogy házon belüli konkurenciát állítsanak a G4-nek a flagship kategóriában. Elvégre nyers erőben (CPU/GPU) jobb a Snapi810 mint a 808, a szoftvert meg azóta tökéletesen optimalizálták is rá. Nem bug-os, nem akad, nem melegszik (legalább is nálam ezek egyike sincs jelen)
Igazából a Flex2 helye és megítélése (és ára :DDD ) méltánytalan a G4-el szemben. Leginkább a G4 mellé lenne illendő tenni, sőt, igazából kiadhatták volna G4 Flex névvel akár.

[ Szerkesztve ]

(#1027) pit450


pit450
aktív tag

Sziasztok! Milyen kijelzoido érhető el a teloval? G2 rol váltanék van aki g2 rol váltott? Pár mondatot irhatna pro kontra...

(#1028) f(x)=exp(x) válasza pit450 (#1027) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Feletted levő kolléga...

(#1029) kisbéci


kisbéci
tag

Sziasztok!
A Honor 7 és az Lg G Flex 2 között vacilálok, van köztetek valaki akinek esetleg akinek van összehasonlítási alapja/tapasztalata mindkét készülékkel? Honor 7 300-euró lenne Médi Marktban (van 50 Eur kedvezményem), Lg G Flex 2 250 Eur lenne gyártói garanciával ( azt nem tudom ez érvényes-e Magyarországon is), Németországban venném a telefont.
Üdv

“On the first day, man created God” ― Daniel Delgado F.

(#1030) migabi24 válasza kisbéci (#1029) üzenetére


migabi24
nagyúr

Most tényleg azt fogod venni amit mondunk? Nincs semmi elképzelésed, igényed?

(#1031) Cingáriusz válasza kisbéci (#1029) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Külsőleg nagyon más a két készülék. Honor az fém és kompaktabb, Flex2 műanyag, nagyobb és különlegesebb a hajlítás miatt.

Kérdés, hogy neked megéri e a felárat az ujjlenyomat olvasó és a fém ház. Igazából ez a két dolog amiben tényleges pluszt ad a Honor7. Hardveresen erősebb a Flex2, főleg 3D-ben.

Esetleg még ott az IPS kontra AMOLED, ami megint csak ízlés dolga. Mindkettő nagyon jó cucc.

Én is nézegettem a Honor7-est, de nem éreztem az az extra pluszt, ami miatt 20-30ezerrel többet adjak ki érte.

Legjobb ha mindkettőt megtapogatod és szimpátia alapján döntesz.

(#1032) kelly416 válasza Cingáriusz (#1031) üzenetére


kelly416
veterán

Azt hittem, azt írod, "Legjobb ha mindkettőt megveszed... ;]

(#1033) migabi24 válasza Cingáriusz (#1031) üzenetére


migabi24
nagyúr

Totálisan más világ a 2 készülék ezért is értelmetlen a kérdést

(#1034) gombi01


gombi01
tag

sziasztok,
én is vettem egy flex2-őt a fiamnak (csak játékra használja).
Sokat vaciláltam, hogy a flex2 vagy a G3 legyen és midenhol csak a g3 volt polcon így még meg sem tudtam nézni de aztán berendeltem látatlanba (győzött a kíváncsiság meg az egy-két pozitív ajánlás).
A két telót összehasonlító tesztekben mindig inkább a kezdeti ár miatt húzták le a flex2-t a tudára nem volt panasz.
Tényleg érdekes huzamosabb használat után egy egyenes kijelzős teló :)
Remélem jól döntöttem, talán nem fogják sw update téren elhanyagolni és megkapja a 6.0-át.
Sajna úgy tűnik, hogy a G3-at jobban tolják...

[ Szerkesztve ]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#1035) kisbéci válasza migabi24 (#1033) üzenetére


kisbéci
tag

Teljesen más világ igen, ha élőben megtudnám "fogdosni" a G flex 2-őt akkor könnyebb lenne dönteni de sajnos nagy üzletek már nem árulják csak online lehet rendelni.

[ Szerkesztve ]

“On the first day, man created God” ― Daniel Delgado F.

(#1036) pit450


pit450
aktív tag

Szerintetek fog kapni 6.0.t? A g3 hoz képest jobb képeket csinál?

(#1037) kristof_ válasza pit450 (#1036) üzenetére


kristof_
tag

Egész biztos, hogy megfogja kapni, csak várj türelemmel.

LG OLED65CX & Samsung HW-Q950T & PlayStation 5

(#1038) kisskaresz21


kisskaresz21
tag

Sziasztok. Gondolkodom, egy ilyen telefon vételén, vagyis holnap ki lesz rá a pénz és meg is veszem. :)
Csak az lenne a kérdésem, hogy honnan vegyem.
Az expansys raktárról egy srác tud rendelni Gyártói garanciával és szállítással 87 ezerért. A partnerogsm-től pedig meg tudnám venni szállítással 80 ezerért. Vagy a többi üzletben 83 ezer környékén.
Az lenne a kérdésem, hogy érdemes-e egy kicsivel többet fizetni a gyártói garanciára, vagy a többi GSM bolt garanciája is megbízható annyira, mint a gyártói. Konkrétan a kijelzősárgulás miatt aggódom, hogy lehet a kissebb gsm boltok nem cserélnék vagy javítanák olyan készségesen, mint az LG.
Illetve ha tudtok az árukeresőről, vagy árgépről olyan boltot ami tudjátok, hogy maximálisan megbízható, azt nagyon megköszönném.

(#1039) diegho válasza kisskaresz21 (#1038) üzenetére


diegho
nagyúr

Vedd ott, ahol normális számlát kapsz róla és onnantól 1 évig az LG szerviz is javítja!

(#1040) sricsi2000


sricsi2000
csendes újonc

Sziasztok!
Én is G2-ről szeretnék váltani ilyen telefonra. Szerintetek megéri? Érezni fogom a különbséget, sebességben, hogy váltottam egy új telefonra? A kijelző könnyen be tud égni? Illetve az akksi milyen, sok mobilnetet mennyire bírja? Illetve, honnan érdemes venni?
Köszönöm szépen előre a válaszokat :R

(#1041) Cingáriusz válasza pit450 (#1036) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Csúnya lenne ha nem kapná meg, elvégre jelen pillanatban az LG legerősebb telefonjáról beszélünk, nem mellesleg 2015-ös modell.

(#1042) Sys85 válasza sricsi2000 (#1040) üzenetére


Sys85
veterán

Nem kötekedni szeretnék,de megspórolnál magadnak sok várakozást,ha kicsit visszaolvasnál.
Az utolsó 50 hsz. között kb mindenre megtalálod a választ,főleg hogy G2->Flex2 dolog nem is olyan sok hozzászólással ezelőtt már téma volt és nem is az volt az első ilyen. :)
De röviden:
-Igen,érezni fogod a különbséget,főleg GPU igényes appok (értsd: Játékok) esetén.
-Mint minden oled kijelző,ez is be tud égni,de ez felhasználástól függ,van akinek az (Am)oled kijelzője 1,5-2 év után is hibátlan,de van olyan akinek fél év után beég.Hogy nálad milyen lenne,ezt senki nem tudja megjósolni.
-Akku G2-höz képest visszalépés,átlag 4 órás kijelzőidővel (nálam a nagy átlag ennyi volt)
-A "honnan vegyek" témára meg tényleg annyit mondok,hogy olvass vissza kicsit,csak pár hsz.-t.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#1043) aya


aya
addikt

Lassan felpörög a topik, páran biztos vettek mostanában flex 2-öt.

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#1044) Fail3D! válasza aya (#1043) üzenetére


Fail3D!
addikt

Hiaba gyulunk, nincs costume rom, nincs gond a telefonnal, igy nagyon nincs mirol beszelni sem...:) Max ha kijon egy frissites azt le lehet irni felevente...:)

(#1045) aya válasza Fail3D! (#1044) üzenetére


aya
addikt

Nemsokára nekem is a kezembe lesz remélem :)
Már elkezdtem a project véglegesitését.

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#1046) kisbéci


kisbéci
tag

Én is ez mellet döntöttem, a héten megjön. Galaxy S4 után kíváncsi vagyok milyen lesz.

“On the first day, man created God” ― Daniel Delgado F.

(#1047) pit450 válasza Fail3D! (#1044) üzenetére


pit450
aktív tag

Úgy emlékszem neked volt g2. Ahoz képest milyen az uzemido, kamera, hívás hang minőség? Előre is kösz

(#1048) Fail3D! válasza pit450 (#1047) üzenetére


Fail3D!
addikt

Az uzemidoben szerintem nincs kulonbseg.. Foleg mert az enyem 1 ev alatt napi 2 toltessel a vegen mar nem volt a tappon..:) De szamomra ez mindenben jobb... Egyedul a fenyero szabalyzo ami nagyon hervadt.. Arra progit hasznalok, hogy lejebb tudjam venni. Max a hajlitott kijelzot kell kicsit szokni, mert az elejen fura lehet a gepeles es a latvany is. Ha nem jonne ra tobb frissites se fakadnek sirva... 60k t nekem nagyon megerte ez a telefon.. De meg ujonnan a 80k t is megeri... Volt egy meizu mx4 pro-m.. Annak azert a qhd s kijelzoje jobb volt, de maga a telefon egy otvar hulladek szoftveresen... Na mind1 az mas tortenet... A lenyeg, hogy sokxor levolt irva, hogy ez a telefon a legjobb vetel jelenleg ar-ertekben.

(#1049) Cingáriusz válasza Fail3D! (#1048) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Annyit tennék még hozzá az üzemidőhöz, hogy szerintem ésszerű használattal szerintem még jobb is mint a G2 üzemideje, tekintve, hogy jobb gyártási eljárással készült a hardver és a szoftver is eggyel újabb (G2 5.0.2, Flex2 5.1.1) nyilván jobban is bánik az újabb verzió az üzemidővel.
Nagyon várom a 6.0-ás droidot, mert az állítólag még jobb az energiagazdálkodást tekintve.
Szombat este töltöttem fel Flex2-esem, azóta ment a wifi kb. 2-3órát, félórát az LTE mobilnet és volt pár hívásom. Éjjelre repülő módba szoktam tenni a telefont, rendszeresen bezárom a háttérben futó programokat.
Most van az aksi !!! 48%-on !!!
Kijelző 50%-os fényerőre van beállítva a gyári fényerőállítással. Nem raktam fel külön appot hozzá.
Még annyi, hogy kipucoltam minden felesleges gyári appot, amit nem használok. Töröltem vagy letiltottam.

(#1050) kelly416 válasza Fail3D! (#1048) üzenetére


kelly416
veterán

Nem tudom, nekem egy pillanatig sem kellett szokni a kijelzőt A7 után, de Flex 2 után a Vibe Z2 Pro kijelzője két napig "hasas" volt. :D Alig vettem kézbe pont ezért, annyira zavaró volt, hogy ugyan sík egyenes, de a homorúhoz szokott szemem domborúnak látta azt. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.