Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:56:21

LOGOUT.hu

LG Flex 2

2015 január 05.-én került hivatalosan bemutatásra. Sajnos úgy néz ki, az LG egyelőre nem is szán neki utódot, pedig Oled kijelzővel szerelt csúcs hw más ágon nincs a gyártó kínálatában.
A csupasz specifikációk a mobilaréna oldalán, a teszt végén is megtalálahtóak, illetve a phonearena oldalán, ahol egy 3/32-es specifikációról olvashatunk, viszont olyant még senki nem látott hazánkban, mert Amcsi only ez a verzió. Létezik 2/32-es, de nagyon ritkán lehet ilyent találni sajnos. El kell fogadjuk, nálunk a 2/16-os van elterjedve.

Térjünk át egy kevésbé száraz témára, a garanciára:

Szolgáltatónál vásárolt készülékek esetén: 2 év teljes körű garancia
Egyéb helyről vásárolt készülék esetén: 1 év teljes körű garancia
Egyes helyeken kínálhatnak az 1év helyett 2év garanciát. Azonban ez nem LG garanciát jelent, hanem a bolt saját, vagy megbízott szervizében javíttatja a készüléket. Így hátrányt a hosszabb időtartam jelenthet, amíg a telefont visszakapja a vásárló, valamint az javítás sem biztos, hogy az LG előírásainak megfelelően fog történni.
Mi okoz garanciavesztést és mi nem? (az alábbi írás az LG G2 topik összefoglalójából származik)
Fontos, hogy rögtön a kezdet kezdetén tisztázzuk ezt a kényes kérdést. A garancia a készülék gyári állapotára vonatkozik. Amennyiben vissza szeretnék vinni a készüléket a szolgáltatóhoz, fontos visszaállítani mindent az eredeti állapotba (Root jogosultság, Recovery, ROM, stb.).
A rootolás, akár a gyári rom rootolása is garanciavesztéssel jár abban az esetben, ha valaki így viszi vissza a készüléket! A custom romok, custom recovery-k, használata szintén! Fokozottan ügyeljünk arra, hogy az ilyen készülék ne kerüljön vissza a szervizekbe, mert a szolgáltató bevizsgálás után esetleg befoltozhatja a
meglévő biztonsági réseket, ami esetünkben azt jelenti, hogy lőttek a módosítási lehetőségeknek. Ezen tulajdonságok tehát visszaállíthatóak gyári állapotukra, és amennyiben ez megtörténik a szervizbe küldés előtt, a garancia is megmarad.

Nézzünk pár gyakori kérdést:

Tényleg nagyon akadozik és melegszik a telefon a 810-es processzor miatt? A frissítések kijavították ezt?

Az első szoftver verzió, amivel a telefon kijött, még tele volt mindenhol akadásokkal és melegedéssel. A jelenlegi legfrissebb szoftvert használó topik lakók közül már senki nem panaszkodik sem melegedésre, sem akadozásokra, így bátran kijelenthetjük, ezekre már találtak gyógyírt.

Érdemes a 3Gb rammal rendelkező verziót venni, gyorsabb a 2Gb-osnál?

Amennyiben valaki talál ilyen készüléket, természetesen a saját pénzének függvényében fog döntést hozni, de azt mindenképpen garantálhatjuk, hogy nem csak ünnepelt fórumtag lesz, hanem az alkalmazásai között is simábban tud majd váltani, kevesebb dolog fog újra betöltödni, mint nálunk.

Az akkumlátorja hogy bírja?

Jól. Legalábbis ahhoz képest, hogy mennyire kis helyre kellett olyan energiatárolót beépíteni, ami a 810-es procit és az 5,5-ös kijelzőt is kiszolgálja egy ilyen kecses házban. Személyes tapasztalat, hogy átlag felhasználással 4 óra kijelzőidő reggel 6-tól este 23-ig szépen belefér.

Más telefonról váltanék (Galaxy S5, S4,Sony Z2 stb...), érdemes?

Ezt a kérdést sajnos nem igen lehet objektíven megválaszolni, minden embernek mások az igényei.
Érdemes végiggondolni, hogy egy telefon milyen tulajdonságai fontosak számodra, melyek nem (pl.: kamera, sebesség, aksi idő stb.), és hogy pontosan mit is vársz a cserétől. A szöveges ajánlatoknál azonban sokkal célravezetőbb saját magad is kipróbálnod a telefont (lehetőleg naprakész szoftverrel), ezzel is megerősítve/cáfolva a telefonról kialakult véleményed.

Mi az az ART? Mik az előnyei? (az alábbi írás az LG G2 topik összefoglalójából származik)

Az ART egy új futtatói környezet a szoftverben. Az alapértelmezetten egyelőre kikapcsolt Android Runtime (ART) abban különbözik a jelenlegi Dalviktól, hogy az eszközökre frissen telepített hardverfüggetlen Java alkalmazásokat azonnal lefordítja az adott telefon vagy tablet processzora által végrehajtható formába, nem futásidőben történik a művelet. Ennek két elméleti előnye is van: egyrészt nőhet az akkus üzemidő, másrészt felgyorsulhatnak a programok.

Hogyan tudok képernyőmentést készíteni a telefonon?

1: Az értesítési sáv lehúzása után a "Quick Memo+" gombbal, illetve a virtuális gombokhoz adható "Quick Memo+" segítségével.
2: A "hangerő le" és a "bekapcsolás" gomb egyszerre történő megnyomásával.

Nem tudom Total Commander-el láttatni a telót, ahogy a régebbi telefonjaimon. Mi a megoldás erre?

Mostanában a telefonok már MTP átvitelt használnak, ez egy kicsit máshogy működik, de ugyan úgy használható TC alatt is, egy kicsit más módon mint korábban:
Beállítások\általános beállítások\képernyő\szülő könyvtár megjelenítése a gyökér könyvtárban is -> pipa be
Ez után feljebb tudsz menni mint a gyökér könyvtár, és ott lesz elvileg legalul a telefonod, ahol be tudsz lépni a tárhelyre.
Ha ez nem felel meg, akkor "Saját gép"-ből ablakban megnyitható ugyanúgy a telefon és a benne lévő kártya, mint bármely más gépen lévő könyvtár.

Milyen képernyővédő fóliát vagy üveget vásároljak?

Amilyet a pénztárcád elbír. Azért általánosságban elmondható, hogy a Nillkin vagy XPRO nem véletlenül kerül többe, ezek jóval jobb minőségű darabok, jobb a tapintási érzetük és fényáteresztő képességük, kevésbé gyűjtik a maszatokat.

Mennyire tűnnek el a karcok a hátlapról, mennyire öngyógyító?

Sajnos tapasztalataim szerint semennyire. Azaz lehet, hogy új korában tök jól működik, de az enyém fél éves, és van rajta pár olyan micro karc, aminek elméletileg szó nélkül el kellett volna tünnie már rég.
"Viszont a hátlapja nekem kicsit csalódás, egyáltalán nem működik az öngyógyítás, lehet bugos :D" by nincsilyenxx

Miért ilyen olcsó ez a telefon ilyen vassal? Mi a baja?

Nem tudjuk, csak találgatás, de nagyon valószínű, hogy az LG nem találta meg a számításait a készülékben, azaz közel nem sikerült eladni annyit belőle, amennyit szeretett volna, mert a kezdetek kezdetén volt gond, nem kevés. A melegedés, a melegedés miatt visszavett órajel, és a visszavett órajel miatti laggolás eléggé "techdemo" szintre küldte a telefont. Aztán javították a hibákat, már minden rendben, de már majd egy éves a teló, nem sokan keresik, mennek inkább az újabb modellek felé. Ha gondolkozol a megvásárlásán, megnyugtatlak, ilyen vasat ilyen áron nem találsz másképp újonnan, érdemes megvenni, nagy baja nincs, kivéve a belső tárhely nagyságát.

Mert mi a baj a belső tárhelyel?

Az a baj, hogy kevés. Több, mint 7 gigát foglal a jelenlegi szoftver a 16-ból. (Ha 32-est vettél, máris lapozz tovább boldogan. :)) ) Nem használok sok giga nagy játékot, hatalmas alkalmazásokat, de egy iGO szülinapp, egy NFS és 35-40 kis alkalmazás után elfogy a tárhely, pedig amit lehet, mindent átpakoltam kártyára. Aki több nagy játékot is tart/ana egyszerre a telefonján, az alapból a nagyobb tárhelyes készüléket keresse, aki nem játszik, simán megélhet a 16-ossal is.

Az úszni tudók a mélyvízben vannak. Sajna engem nem tanítottak meg, így kénytelen vagyok egy részletes leírást kérni valakitől a root-hoz. Úgy tudom, főzött ROM-ról meg ne is nagyon álmodozzunk. Nem baj, az igazság az, hogy ez így is működik tökéletesen.

Egyéb érdemi információval is szívesen bővítem az összefoglalót, így várok minden megkeresést továbbra is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.