Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25351) roxan válasza PTomi92 (#25349) üzenetére


roxan
senior tag

Szerintem bármelyik jó. Ha csak usb kábel, akkor mi is a hány voltos?

(#25352) kaciokos válasza roxan (#25351) üzenetére


kaciokos
őstag

Még annyi, hogy ha nagyon kispórolták belőle az anyagot, akkor lehet, hogy nem tudja azt az áramerősséget átvinni, ami a maximális töltési gyorsasághoz kell. Erre utalhat, ha a kábel túl vékony, de ez sem tuti, mert nem feltétlen van arányban a kábel külsejének és a benne levő drótnak az átmérője.

(#25353) PTomi92 válasza roxan (#25351) üzenetére


PTomi92
aktív tag

Bocsi nagyon nemértek hozzá, de arra gondoltam, hogy hány voltot képes átvinni.. Pl ha az autós töltőm (eredeti HTC) USB kábelét az asztali adapterbe dugom és úgy töltöm a telót akkor jóval lassabban töltődik mint az alap kábellel.

@kaciokos: igen valami hasonlóra gondoltam, azthittem ez jelölve van a kábeleken és nem mindegy hogy milyet veszek. De ezek szerint akkor igen..?

[ Szerkesztve ]

(#25354) kaciokos válasza PTomi92 (#25353) üzenetére


kaciokos
őstag

Mindenképpen 5V (körüli) feszültséggel tudod csak tölteni, amire te gondolsz, az az áramerősség, vagyishogy hágy Amper jut el a telefonba. Ez egyrészt függ attól, hogy a töltőfej hány Ampert képes leadni, ez általában rá van írva, pl. 1000 mA, vagyis 1000 milliAmper, ami 1 Amper. Másrészt attól is függ, hogy ezt az áramerősséget a kábel képes-e átengedni.

A szűk keresztmetszet általában az előbbi, ezért az utóbbira nem is szoktak semmit ráírni, de lehet annyira gagyira gyártani egy kábelt, és kispórolni belőle az anyagot, hogy az legyen a szűk keresztmetszet.

Én azt mondom, hogy lehet kapni a gyárinál jóval olcsóbban is tökéletesen működő kábeleket, de azért ne menj el az árminimumig, mert ott már lehetnek gondok. Ha lehetőséged van rá, és nem webshop-ból rendeled, nézd meg, hogy ne legyen túl vékony.

Azt viszont furcsának tartom, hogy az autós töltőhöz adott eredeti HTC kábel a konnektoros töltőfejjel lassabban tölt, mint az eredeti kábel. :(

(#25355) PTomi92 válasza kaciokos (#25354) üzenetére


PTomi92
aktív tag

Köszi a választ!
Igazábol nem is az ár a lényeges, egy ezressel drágább a gyári, csak én hosszabbat akarok 1 méternél mert a gyári nagyon rövid..

(#25356) roxan


roxan
senior tag

No, most szántam el magam végérvényesen a rom-cserére. Elegem lett végleg a lassulásból.

Sense nélküli rom-ot raknék fel, ha az gyorsabb, most ez a legfontosabb. Melyiket tudjátok most ajánlani, ami stabil és minden működik rajta. A telefonon gyakorlatilag mindent használok napi szinten, egyedül az FM rádiót sosem.

Köszi, Rox

(#25357) htc07 válasza roxan (#25356) üzenetére


htc07
addikt

a legfrisebb vipers nálam is döglassú.. :(

(#25358) roxan válasza htc07 (#25357) üzenetére


roxan
senior tag

ez nem túl biztató

(#25359) PTomi92 válasza roxan (#25356) üzenetére


PTomi92
aktív tag

Nekem semmi gondom a ViperS 5.2.0-val. Ha nem sense romot akarsz akkor általában a cyanogenmodok a legjobbak. Nekem a 10.2 volt fent az elég stabil volt, de azóta biztos van újabb is

(#25360) Morgal válasza PTomi92 (#25359) üzenetére


Morgal
tag

nekem a 11-es összeomlott, állandóan valami váratlan hibával leálltak az alkalmazások és még a kamera sem működött :) viszont a viper 5.2.1-et nagyon tudom ajánlani, egy bug-ba futottam eddig bele, mégpedig, hogy a Hints feliratok nem akartak eltűnni egyszer amikor telefonálni akartam és újra kellett telepítenem az egészet.

(#25361) Bátor75 válasza smashup01 (#25338) üzenetére


Bátor75
tag

Nekem is ilyet csinált. Vettem egy Anker akksit és jó lett. A garanciális javítás valóban nem itthon történik mióta a HTC elvette a jogot az addigi szervíztől. Azzal is megpróbálkozhatsz, hogy beviszed a hozzás legközelebbi Telemaxba

Xiaomi MI3 W & Chuwi VX1 & Lenovo S850

(#25362) Bátor75 válasza PTomi92 (#25359) üzenetére


Bátor75
tag

De a legújabb az 5.2.1. Mondjuk nekem ezzel sincs semmi bajom...

Xiaomi MI3 W & Chuwi VX1 & Lenovo S850

(#25363) Tor678


Tor678
csendes tag

No úgy döntöttem, hogy teljes felújítást kap a Sensation. :)

[link]

Próbáljátok ki, én eddig meg vagyok vele elégedve. (előtte Revolution, CM, Carbon és Viper romjaim voltak, ilyen sorrendben, bár hogy őszinte legyek, nem éreztem köztük különbséget, a boot animációtól eltekintve.)
Egyébként CM 11 alapú.

Amit elsőre ki tudnék emelni, hogy valamit kipucolt így 620MB a ram (nekem 567MB volt stock rommal), illetve ami nekem a legfontosabb, működik végre rajta az OTG külső táp nélkül! :) Habár egyelőre nem teljes az öröm, mert az egeret nem sikerült működésre bírnom rajta, viszont a pendriveom megy. (lehet, hogy már más romokba is bekerült régebben, hogy őszinte legyen bizonyos okok miatt egy ideig nem foglalkoztam a frissítgetéssel)

[ Szerkesztve ]

Lenovo K910 Vibe Z

(#25364) kaciokos válasza Tor678 (#25363) üzenetére


kaciokos
őstag

Jól hangzik. Mennyi a szabad RAM bootolás után?

(#25365) barkzso


barkzso
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy használt sensation xe-t és szeretnék egy jó és stabil romot tenni rá.
Jelenleg néha kifagy, bekapcs esetén újraindulgat, GPS nem talál műholdakat.
Mit javasoltok rá?

Ezt próbáltam volna feltenni: ViperSC2_5.2.1.zip JellyBean ViperS 5.2.1 Sense 5 port for hTC Sensation & C2
A 4ext hibát ír ki - not support: PYRAMID with HBOOT 1.29.0000

Adatok a mostani állapotról:

S-OFF,
4.0.3,
3.6,
3.33.401.153

Köszönöm szépen!

Acer ASPIRE, Core I7, 8GB RAM, Radeon, SSD...

(#25366) Tor678 válasza kaciokos (#25364) üzenetére


Tor678
csendes tag

340MB, azaz kb 55% szabad.

Lenovo K910 Vibe Z

(#25367) randras_83 válasza barkzso (#25365) üzenetére


randras_83
addikt

a legfrissebb 4EXT van rajta???

https://www.flickr.com/randras83/

(#25368) Morgal válasza Tor678 (#25366) üzenetére


Morgal
tag

az nem kevés egy kicsit? nekem a 5.2.1-es viper 622 / 768-at ír...érdekes, hogy anno amikor feltettem a hivatalos 9-es CyanogenMod-ot, gyengébb teljesítményt produkált, mint a stock 4.0.3 :)

(#25369) Tor678 válasza Morgal (#25368) üzenetére


Tor678
csendes tag

Nem tudom, lehet hogy ma már kevés. Igazából sokáig fiókban volt a telefon kijelző hiba miatt, 1 másfél éve még aaz átlag elérhető ram romtól függően 530-560MB volt, általában legalább a fele szabad volt. (bár volt valamelyik CM, amelyikkel <200MB szabad ramom volt üresjáratban)

(Mondjuk hidegen hagy, nekem az OTG kell. :D )

Lenovo K910 Vibe Z

(#25370) Morgal


Morgal
tag

ha valaki tervez akkucserét mostanság és nincs pénze Anker-re, nagyon tudom ajánlani a PISEN akkumlátorokat, igaz még tesztelés alatt van, de nekem már jobban bírja, mint a gyári és azért nem egy Anker ára van :)

(#25371) cyber86


cyber86
őstag

Nálatok akadás mentesen megy az új angry birds epic?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#25372) Bátor75 válasza cyber86 (#25371) üzenetére


Bátor75
tag

Kedves Sensation Tulajok!

Elköszönök.
Lecseréltem a Sensation-t, így 3 év után. Szeretném megköszönni az itt kapott sok segítséget és további problémamentes használatot kívánok mindannyiótoknak.

Bátor

Xiaomi MI3 W & Chuwi VX1 & Lenovo S850

(#25373) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Sziasztok!

Van nálam egy ilyen HTC Sensation teló. A gyári 4.03-al nem nagyon vagyok megelégedve. Tudnátok nekem valami stabil rom-ot ajánlani, főleg a ram-ból futok ki, ez a fő lassulások oka. Ha van működő 4.4-es Kitkat az is érdekelne, valamint egy root leírást, de szájbarágósan :)

Nagyon szépen köszönöm előre is!

(#25374) Morgal válasza Morgal (#25370) üzenetére


Morgal
tag

UPDATE: átlagos használat mellett valamennyivel több, mint 3 napot bír a Pisen akku, egész pontosan 81 órát - ami elég jó teljesítmény egy ilyen olcsó akkutól. remélem tartós lesz ez a teljesítmény, mert így egész hihető ez az 1700mAh!

(#25375) evko


evko
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Sensationom -Z710e-, amin Z715e sw van... Persze, angol nyelvű.
Na most, hogy tudok erre Z710e magyart tenni? Vagy akár Z715e magyart? Nekem igazából mindegy, csak magyar nyelvű legyen.

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#25376) evko válasza evko (#25375) üzenetére


evko
aktív tag

Vagy az is lehet, hogy XE? De csak 1,2GHZ-et ír ki... Szóval, gondolom nem XE...
És nem is XE-ként kaptam, de XE softverrel... Vagy nem tudom.
HOgy tudom ezeket meg?

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#25377) evko válasza evko (#25376) üzenetére


evko
aktív tag

Nos, rákerestem imei alapján és ez bizony egy Z710e teló... Nem 715-ös.
De 715-ös sw van rajta.

Most hogy könnyebb? Rátenni egy Z710e magyar sw-t vagy Z715 magyart???

Köszi, többet nem offolok.

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#25378) randras_83 válasza evko (#25377) üzenetére


randras_83
addikt

teljesen mindegy melyik szoftvert rakod rá. hardverben az XE és a sima Sensation teljesen ugyanaz.
Az XE-s rom-ban van Beats. :)

https://www.flickr.com/randras83/

(#25379) evko válasza randras_83 (#25378) üzenetére


evko
aktív tag

És most hogyan toljam fel rá?:) Egy Xe magyart pl.

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#25380) randras_83 válasza evko (#25379) üzenetére


randras_83
addikt

Amúgy tudnia kell magyarul a gyári rendszernek. Most nem emlékszem hogy lehet beállítani ha alapból nem tudod kiválasztani, de majd otthon rákeresek

https://www.flickr.com/randras83/

(#25381) evko válasza randras_83 (#25380) üzenetére


evko
aktív tag

Ok, köszönöm szépen, mert igazából nincs kedvem vele szórakozni, ugyanis el akarom adni az alaplapot, csak gondolom, jobb a vevőnek, ha tud magyarul... :)

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#25382) kaciokos válasza evko (#25381) üzenetére


kaciokos
őstag

Ha jól emlékszem, a progi neve, amit fel kell tenned, Morelocale2, és utána tud majd magyarul.

(#25383) PTomi92


PTomi92
aktív tag

Sziasztok,
Adott egy sensation ami egyszercsak gondolt egyet és többet nem kapcsol be. Hangerő le+ power gombra nem lép be a bootloaderbe, ha gépre dugom a gép érzékeli hogy rá van dugva, de nem látom mint memoriakártyát. Van amit lehet ilyenkor csinálni, vagy ez kuka?

(#25384) randras_83 válasza evko (#25381) üzenetére


randras_83
addikt

Nem kell ide semmilyen morelocal2, ez kell - idézet egy másik fórumból.:)

"A morelocale részleges magyarítást csinál, kezdőknek jó, mert egyszerű a felrakása.....
Töröld a morelocale-t.

Magyar nyelv beállítása like a boss:
Beállítások - Alkalmazások - Alkalmazások kezelése - Összes- keresd a Customization Settings Provider-t, adatok törlése. Lefuttatod a beállítás varázslót és ott lesz a magyar nyelv is!"
by Hattori_Hanso

@:#25383 PTomi92: én imádkoznék az istenekhez, de sanszos, hogy alaplapos lett, sajnos. csináltál vele valami extrát, vagy csak meghalt? másik akksinak még adnék egy opciót, hátha csak annyi baja van. :( :(

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#25385) PTomi92 válasza randras_83 (#25384) üzenetére


PTomi92
aktív tag

Szerencsére nem az enyém, hanem egy ismerősömé. Elvileg semmit nem csinált rajta, egyszercsak bejött 'valami képernyő' aztán többet nem indult. A másik akksit megpróbáljuk. Esetleg ADB kapcsolaton keresztül lehet valamit csinálni?

(#25386) randras_83 válasza PTomi92 (#25385) üzenetére


randras_83
addikt

Ha be sem kapcsol és BL-be sem tudtok belépni akkor kicsi az esély arra hogy megjavul. Persze egy alaplap csere segíthet.

https://www.flickr.com/randras83/

(#25387) PTomi92 válasza randras_83 (#25386) üzenetére


PTomi92
aktív tag

köszi a segítséget!

(#25388) evko válasza PTomi92 (#25387) üzenetére


evko
aktív tag

Ha pedig kell, nekem van alaplapom... :)

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#25389) HeavyToys válasza Tor678 (#25363) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Sziasztok!

Neked elmegy a CPU deep sleep-be ezzel a rommal? Nekem egy este alatt 15-20%-ot merül.úgy hogy minden adatlapcsolat ki van lőve és az akkuhasználatnál az Android rendszer nevű bejegyzésnél 40%-van.

Többiektől is kérdezném, hogy ennek mi lehet az oka?

Köszi előre is!

(#25390) levi.hungary


levi.hungary
tag

Érintetlen gyári rom boot loopol vagy nem indul el, gyári recovery menüig el tudok jutni vele. Recoveryben a factory reset után sem lesz jó. Hogy lehetne helyrehozni, visszaállítani pl egy sd kártyáról, vagy egyéb módon? Romokat cseréltem már több telón is, szóval ne kíméljetek a technikai részletekkel :D

[ Szerkesztve ]

(#25391) evko


evko
aktív tag

Digitizer ragasztás...
Valaki ehhez valami tuti jó ragacsot tud ajánlani? Olyan valaki, aki már cserélt ilyet? És utána nem ment be alá a por? :)

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#25392) htc07 válasza evko (#25391) üzenetére


htc07
addikt

Az a baj hogy a por nem csak a digitizer felől tud bekerülni (legalábbis én ezt gyanítom).

Én 3M ragasztóval raktam vissza a digitizerem, nem sajnáltam belőle. Kicsit poros lett azóta, de csak akkor zavar, ha zavar. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25393) PTomi92


PTomi92
aktív tag

Sziasztok!
Hozzám került a sensation ami egyszercsak lefagyott és azóta nem indul.
Próbálkoztam másik akksival, semmi változás.Recoverybe nem lép be Ha gépre dugom kiír vmi QHSUSB_DLOAD-ot. Rákerestem XDA-n ezt dobta ki:
[link]

Itt az első pontot nem értem. Ehhez fel kell tennem linux oprendszert vagy mi az az első pont? Honnan tudom letölteni a telómhoz a legfrisebb RUU-t?

[ Szerkesztve ]

(#25394) randras_83 válasza PTomi92 (#25393) üzenetére


randras_83
addikt

igen linux kell, hozzá, de ha már az elejét nem érted, akkor szerintem ne próbálkozz, és ez csak jó tanács...minden másra ott a google

https://www.flickr.com/randras83/

(#25395) Hunter2


Hunter2
addikt

a sensation és a sensation XE hátlapja kompatibilis? van egy kissé lelakott sensation-öm és le kéne scerélni a hátlapot viszont az ebay xe hátlapokkal van tele.

(#25396) randras_83 válasza Hunter2 (#25395) üzenetére


randras_83
addikt

Igen kompatibilis. A sima sennyi meg az XE teljesen megegyezik kivéve a színeket, meg az cpu órajelet

https://www.flickr.com/randras83/

(#25397) PTomi92 válasza randras_83 (#25394) üzenetére


PTomi92
aktív tag

Nemtudtam h emulátor e v ilyesmi...ennyire bonyolult? hol kezdjem el ha nem egy működésképtelen telon?
Valaki vállal ilyen javítást? Mennyire biztos ez a módszer egyébként?

(#25398) htc07


htc07
addikt

Na megjött az Anker.. Hát ez csodálatos :DD Egész nap nyúztam és még mindig 60% felett van, a régi akku már délben lemerült volna.. :D

(#25399) randras_83 válasza PTomi92 (#25397) üzenetére


randras_83
addikt

Azt a módszer nem próbáltam. Elvileg működhet de elvileg akkor jó ha S-OFF ról S-ON - ra történő visszaállítás során száll el a telefon.

https://www.flickr.com/randras83/

(#25400) Tor678 válasza HeavyToys (#25389) üzenetére


Tor678
csendes tag

Nagyon gyenge az akkum sajna, mivel a gyári rég tönkrement, de még így sem vettem észre, hogy merült volna készenléti állapotban.

Lenovo K910 Vibe Z

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.