Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-17 12:40:07

LOGOUT.hu

A Nexus 4 a Google 2012 novemberében kiadott fejlesztői telefonja. A fórumban lehetőleg kerüljük az iPhone-Android háborút, mert senki sem kíváncsi rá, valamint mindenféle Flame és Off témát, amennyire csak lehetséges.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42701) catroot válasza A_ScHuLcZ (#42697) üzenetére


catroot
veterán

Van olyan ismert hiba is, hogy tárcsázni sem tudsz, néha az FR sem segít.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#42702) Styleair válasza appel (#42626) üzenetére


Styleair
aktív tag

Nekem ez nem sikerül.
Hiába hozok létre névnapok naptárat, mindig a fő naptárba menti a névnapokat. :F

Sikerült. :N :R

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 14 / ex Xiaomi Mi 9 SE

(#42703) beverly


beverly
tag

sziasztok!skypenél videótelefonálásnál újraindulás másnál is előfordult már?

(#42704) pcnet válasza beverly (#42703) üzenetére


pcnet
addikt

Igen. Skype bug.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#42705) Hunter2


Hunter2
addikt

ma vettem egy nexus 4-et és elsőre minden frankó galaxy s advance után meg ég és föld. egy kérdésem lenne 4.4.2 alatt hogy lehet kiírtani a főképernyőről a google keresést?

(#42706) NTonee válasza Hunter2 (#42705) üzenetére


NTonee
veterán

Csak másik launcherrel sajnos. Nova launchert szeretjük többek között.
Üdv nálunk! :)

[ Szerkesztve ]

(#42707) petipetya válasza beverly (#42703) üzenetére


petipetya
nagyúr

Sajnos igen, 4.3 óta ismert bug.

"nincs rá lezsóidő"

(#42708) eastsider


eastsider
nagyúr

valaki meg tudná nézni, hogy az LG micro USB kcsatlakozón hány tüske van? 4 vagy 5?
csak mert az eclipse nem ismeri fel a telefont (epxlorer felismeri), de unknown device, és mintha hiányozna egy tüske, csak azt nem tudom hogy... tegnap még jó volt, ma is, reboot megvolt

[ Szerkesztve ]

(#42709) eastsider válasza eastsider (#42708) üzenetére


eastsider
nagyúr

semmi... valami bugolt, reboot kellett a gépnek is

(#42710) Bone123 válasza tomiii007 (#42689) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Nem valószínű, egy telefon ütemezése legalább egy évvel a piacra kerülése előtt megkezdődik, és a következőre (utolsóra?) már 8 hónap múlva számíthatunk. Sokkal valószínűbb, h a Google a Samsunggal és a Lenovóval is Chrome-centrikus partnerszeződést írt alá, már eddig is arról pletykáltak, hogy Samu 2015-től teljesen átáll Chrome OS-re, a Lenovo meg egész sor új és erős Chromebookokat jelentett be.

Sztem látva a Windows 8 vergődését, a Google úgy döntött, hogy lehalássza a Microsoft júzereit, és egyébként mivel már a Windowsosés Mac-es Chrome-nak is egész szoftverparkja van (OS az OS-ben), csak pár fontos alapprogram portja kell (Adobe, stb), és a jövő jövő munkarendszere lehet a Chrome OS - már idén.

Ehhez a Google jobbnak a szoftverre koncentrálni, így eladta a Motorola mobilcégét (amúgy sem tetszett a Samsungnak, h a Google konkurenciát állított neki, a Samsungra pedig Larryéknek szüksége van), a szabadalmak és a Moto innovatív részlege meg náluk maradtak.

Szal a Lenovóval egy Nexusnál jóval nagyobb terveket szövögetnek.

Hunter2: vagy ActionLauncherrel, jövő launcherével. Üdv. a csapatban! :))

[ Szerkesztve ]

(#42711) hYpErKe


hYpErKe
tag

Ebből ki tudjátok deríteni mi szívja? Google keresés????
1 órája húztam le a töltőről és már 54 percet ébrentartotta az android os a telot és már 4%ot lerántott az akksiból. :W :O

[ Szerkesztve ]

Pixel --> Pixel 7

(#42712) NTonee válasza hYpErKe (#42711) üzenetére


NTonee
veterán

látszik az ébrentartás, de pont nem derül ki, hogy miafa** kínozza. Állítsd át Usage képre (az órát nyisd le), onnan is csinálj képet és utána a kernel wakelockról is (a chipet nyisd le) dobj egy képet légyszi. A betterbatterystats, talán egy kicsit komolyabb app lenne.

[ Szerkesztve ]

(#42713) Bone123 válasza hYpErKe (#42711) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Majd egy teljes nap után lesz érdekes a CPU és Kernel wakelock screenshotokat posztolni. Amúgy Google Now! neked fut? Érdemes kikapcsolni, amúgy meg a gyári vagy a Nexus 5-ös launcher eléggi Google Search centrikus, egy ActionLauncher vagy pl. az ActionLauncher nem akar olyan gyakran guglizni. Egyébként naptárnak érdemes mondjuk a DigiCal-t használni, 4.3-on én mindent lecseréltem Google-ről 3rd partyra.

[ Szerkesztve ]

(#42714) hYpErKe válasza NTonee (#42712) üzenetére


hYpErKe
tag

Erre gondoltál?
Közbe kicsit fent volt már töltőn.

Pixel --> Pixel 7

(#42715) NTonee válasza hYpErKe (#42714) üzenetére


NTonee
veterán

igen így, de majd egy olyat, ami lehetőleg 100%-ról indul és közel lemerülés állapotban készül, valamint lehetőleg ne kerüljön közben töltőre. Töltéskor a Wakelock Detector reseteli a számlálókat.
Ezeken képeken így most emiatt nem is látszik semmi különös. Tehát Usage és CPU Wakelock legyen kiválasztva, majd szintén Usage és Kernel Wakelock, plusz egy kijelzőidőt még írj mellé.

[ Szerkesztve ]

(#42716) sch_a válasza hYpErKe (#42714) üzenetére


sch_a
addikt

Ha az NlpWakelock maradna később is legelöl, akkor állítsd át a tartózkodási helynél a módot "Nagyon pontos"-ról "Csak a készüléken"-re. Előző telefonomnál szívtam ezzel egy sort.

(#42717) heidricha válasza hYpErKe (#42711) üzenetére


heidricha
senior tag

Beállitások/advanced mode a WLD-ben. Akkor a rendszert is mutatja. Nekem ilyet eddig csak a mail csinált.

(#42718) johnny82


johnny82
őstag

Hali!

Crdroidon vagyok, ami cm11 alapokon van. Letöltöttem egy cm11-hez való témát, de a tárcsázó nem változik meg, más igen, legalábbis mást eddig nem vettem észre. Úgy tettem fel, ahogy le van írva, de nem működik. Valakinek ötlete, hogy hogyan tudnám orvosolni?

Köszi!

képernyőkép asztal
képernyőkép asztal
képernyőkép tárcsázó
[
ilyennek kellene lennie

+1 ezt a nexus feliratú hátteret be tudja linkelni valaki, nem találom
+1 ezt a nexus feliratú hátteret be tudja linkelni valaki, nem találom

[ Szerkesztve ]

(#42719) johnny82 válasza johnny82 (#42718) üzenetére


johnny82
őstag

Lejárt már a limit, de ilyen a tárcsázóm.

1

(#42720) petipetya válasza Bone123 (#42713) üzenetére


petipetya
nagyúr

Negatív. Régebben w333 is folyton ezt szajkózta. Nekem folyamatosan fut a Google Now, és bizony nem az okozza a problémát.

Egyszer csak megértitek. :DD

"nincs rá lezsóidő"

(#42721) randras_83


randras_83
addikt

Sziasztok! Valaki tapasztalat már olyat hogy egy gyári Samsung töltő nem tölti a telefont. Gyakorlatilag azt csinálja, hogy elkezd tölteni majd mégsem tölt, mintha nem tudná a telefon hogy mit dugtam bele a led meg csak összevissza villog. Másik telefont simán tölti. :(

https://www.flickr.com/randras83/

(#42722) tomiii007 válasza randras_83 (#42721) üzenetére


tomiii007
senior tag

Nekem siman tolti samsung tolto

(#42723) C.Brigante


C.Brigante
veterán

hosszu ido utan felraktam egy nillkin tokot a telefonra. a ringke slim félét, kedesem az lenne, h aki ehhez hasonlot hasznal, annak nem karcolta ossze a krom reszt? csak mert nekem meg karcmentes a telefon.

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#42724) saltanus válasza randras_83 (#42721) üzenetére


saltanus
aktív tag

a beallitasoknal nezted h mikent veszi eszre? halozati vagy usb?
de amugy szerintem a toltovel lesz a baj.mert pl en most is nokia toltovel toltom :)

https://www.pcgamebenchmark.com/signature/intel-core-i7-4770k/16gb/nvidia-geforce-gtx-1070/twitch.png

(#42725) Bone123 válasza petipetya (#42720) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

De okozHATja, és mivel a képen a Search (= Google Now) használta a legtöbb háttérszálat, rákérdeztem. Gyakorlatilag bármely háttérszál beakadhat, nekem JB alatt a Keep, Calendar és Alarm Clock tette, másoknak a Now, de 3rd party appok is. KitKat alatt ezek mondjuk mind eltűntek, és még FR-t se toltam, nagyon elégedett vok a standby-al. Ezért is próbálok a kollégának segíteni, akkuidő szempontjából a Google Now-t meg amúgy is kikapcsolnám.

(#42726) w333 válasza petipetya (#42720) üzenetére


w333
félisten

Nálam még mindig ki van kapcsolva ... :DD
Különben most frissült a Google Search lehet már javítottak valamit :B

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#42727) petipetya válasza Bone123 (#42725) üzenetére


petipetya
nagyúr

Hagyjuk.

"nincs rá lezsóidő"

(#42728) gipsztigris válasza C.Brigante (#42723) üzenetére


gipsztigris
addikt

Ezért nem szeretem a tokokat, mert karcolnak! Lehet, hogy esés ellen megvédi a készüléket, de ha az esést kizárjuk, akkor egy tok hosszútávon többet árt, mint használ!.....szerintem. Volt krómos telefonon Nillkin tokom és kb. két hónap alatt a sarkokon megkezdte a krómozást. Feleségem SGS Advance-ja is igen ramaty a krómozás tekintetében, pedig első perctől Nillkin tokot használ. Az a baj, hogy a porszemek bejutnak a tok és a ház közé, de távozni nehezebben tudnak és csak a bajt okozzák. :)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#42729) C.Brigante válasza gipsztigris (#42728) üzenetére


C.Brigante
veterán

az a baj, h ezen a velemenyen vagyok en is....

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#42730) dragon1993 válasza gipsztigris (#42728) üzenetére


dragon1993
őstag

Szerintem egy ilyen tok jót tesz neki.
Ringke , Nillkin tokok meg csak elcsúnyítják a telefont sokat nem érnek szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#42731) Bone123 válasza petipetya (#42727) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Valami nyilván okozza a Google Search Wakelockot. Érdemes itt olvasgatni a Google Now! működéséről, beállításairól:

http://forums.androidcentral.com/general-news-discussion/342592-how-reduce-google-nows-battery-appetite-still-have-function.html

[ Szerkesztve ]

(#42732) appel válasza dragon1993 (#42730) üzenetére


appel
őstag

Az elegáns egy kicsit erős kifejezés arra a gagyi tokra :)
Egyébként én is az ehhez hasonló bőrtokot szeretem, csak nem ilyen gagyi kivitelben.

(#42733) randras_83 válasza saltanus (#42724) üzenetére


randras_83
addikt

Mármint hol? 2A-es amúgy a töltő de én is arra gondolok hogy nem hálózatinak érzékeli.

https://www.flickr.com/randras83/

(#42734) Hunter2


Hunter2
addikt

ilyen létezik 4.4 alá?
Egyébként ez a samsung S tervező nevű widget. nem próbáltam még de kétlem hogy menne 4.4 alatt.

(#42735) cd334


cd334
tag

Sziasztok. MHT adapterre lenne szükségem. Milyet ajánlotok, kinek milyen tapasztalata van. Illetve jó lenne, ha hozzátáplálós típust is ajánlanátok. Köszi!

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#42736) heidricha válasza randras_83 (#42721) üzenetére


heidricha
senior tag

Ilyen villogós jelenséget nekem sz@r kábel okozott.

(#42737) catroot


catroot
veterán

Na, megvolt az első találkám a N5-el. Tényleg magánvélemény, de engem annyira nem nyűgözött le.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#42738) C.Brigante válasza catroot (#42737) üzenetére


C.Brigante
veterán

n5 sztem ez utan n3m olyan jo valasztas, en ha veszek tuti G flex lesz a kovezkezo.

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#42739) johnny82 válasza Hunter2 (#42734) üzenetére


johnny82
őstag

Én a pure grid calendar widgetet használom, az hasonló, vagy még a digical+ naptárat olvastam jónak, de nem próbáltam.

mod: valaki erre valamit?

[ Szerkesztve ]

(#42740) janosibaja


janosibaja
őstag

Elkövettem azt a hibát, hogy vettem egy zenét a Google Playen. (Nincs a letöltött fájl a mobilon, PC-n szedtem le.) Azóta ahányszor csak elindítok egy online navigációt - Google Map vagy Waze, mindegy - megszólal a háttérben a megvett zene. Csak úgy tudom leállítani, hogy lehúzom az értesítési sávot, s valahogy "x"-szel bezárom - ez remek móka vezetés közben -, de ahányszor csak történik valami, mondjuk kapok egy telefonhívást, újraindul ez a dög zene... :W
Valami ötlet, hogy miként tudnám egyszer s mindenkorra kikapcsolni? :R

(#42741) jaszy76 válasza Hunter2 (#42734) üzenetére


jaszy76
aktív tag

Business calendar hasonló, a widget sok beállítási lehetőséget tartalmaz.

(#42742) hYpErKe válasza NTonee (#42715) üzenetére


hYpErKe
tag

Még le merülés előtt készült kép, remélem mindent sikerült lekapni ami fontos lehet.
Meglepő módon "csak" 6 óra 21 perc volt az Android Os ébrentartása!





Vannak még WLD alatt készült képek, de nem akartam tele spammolni az oldalt. :U

Pixel --> Pixel 7

(#42743) pepe091 válasza hYpErKe (#42742) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Az a ~139.000 szeres ébresztés azért kemény. :Y Amúgy ha linkeled akkor nem gáz ha sok képet raksz be. :)

(#42744) membrandj


membrandj
nagyúr

Sziasztok!

[link]

Ezt a fülest néztem ki magamnak. Bírni fogja a telefon? Gondolok itt a hangerőre.

Mire kell figyelni telefon esetén? Nem szándékozom külön erősítőt venni.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#42745) saltanus válasza C.Brigante (#42738) üzenetére


saltanus
aktív tag

az is joo sz@r....

https://www.pcgamebenchmark.com/signature/intel-core-i7-4770k/16gb/nvidia-geforce-gtx-1070/twitch.png

(#42746) randras_83 válasza membrandj (#42744) üzenetére


randras_83
addikt

Agybadugós füles nem játszik? Amúgy szvsz a fejhallgató s topic ban kellene érdeklődnöd. Bár ennyiért én nem várnék túl sokat

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#42747) membrandj válasza randras_83 (#42746) üzenetére


membrandj
nagyúr

Agyba dugós nem játszik. Ott érdeklődtem és ezt ajánlották,de ott konkrétan nem említette a telefonomat és most olvasom,hogy a nexus az átlagnál halkabb. ( kb soha nem hallgattam még róla zenét 5 percnél tovább).

Nem is várok sokat,szimplán azt nem akarom,hogy alig szóljon, mert kevés a telefon erősítője hozzá.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#42748) Hunter2


Hunter2
addikt

én vagyok vak vagy tényleg nincs semmilyen alap file manager 4.4.2-ben? ha nincs tudtok olyat ami nomáisan települ is?
Astro nem megy fel 10 perc után is csak a telepítés pörög, a file explorer felmegy 10 perc alatt csak az alkalmazások között nem látni, widget ként nem lehet kirakni de legalább ha kirakom akkor elindítja.
De utána természetesen nincs kint egyik képernyőn sem.

(#42749) NTonee válasza Hunter2 (#42748) üzenetére


NTonee
veterán

ES File Explorer playből.

hYpErKe: ott is van... msm_hsic_host 8órás ébrentartás. Ráguglizva van bőven hiszti miatta, majd olvasgatok.

[ Szerkesztve ]

(#42750) petipetya válasza Hunter2 (#42748) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nálam az ES fájlkezelő prímán működik.

"nincs rá lezsóidő"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.