Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-17 12:40:07

LOGOUT.hu

A Nexus 4 a Google 2012 novemberében kiadott fejlesztői telefonja. A fórumban lehetőleg kerüljük az iPhone-Android háborút, mert senki sem kíváncsi rá, valamint mindenféle Flame és Off témát, amennyire csak lehetséges.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42251) atillaahun válasza tomiii007 (#42249) üzenetére


atillaahun
veterán

Köszi, várom. :)

(#42252) PPeti1986


PPeti1986
tag

Sziasztok,

Telefonról wipeolt adatot vissza lehet állítani? Van rá valami szoftver esetleg?

köszi,

(#42253) szentkuti11 válasza PPeti1986 (#42252) üzenetére


szentkuti11
addikt

Amit egyszer wipe-oltál, azt nem tudod visszahozni.

(#42254) bazsyka válasza Beantech (#100) üzenetére


bazsyka
tag

Sziasztok!
Most rendeltem ebayről nexus 4-et a teljes áron felül kellett még fizetnem 23$-árt valami vám meg tököm tudja mire!
A kérdésem az az hogy ha ide ér Magyarországra akkor is kell vámot meg áfát fizetnem hiszem már egyszer kifizettem az eladónak?!

(#42255) petipetya válasza bazsyka (#42254) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nem tudom, de az ebay és/vagy az ebay light topicban biztosan meg tudják válaszolni ezt a kérdést.

"nincs rá lezsóidő"

(#42256) Bone123 válasza bazsyka (#42254) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Vámot akkor kell fizetni, ha a termék az EU-n kívülről érkezik. A vámtételt általában itthon állapítják meg EU-s szabályok értelmében, továbbá erre rájön még a magyar ÁFA ha a termék ide érkezik vagy egy másik EU-s államé, ha mondjuk egy német raktárba érkezik meg, és onnan szállítják tovább.

A $23 inkább szállítási/kezelési költségnek tűnik, vagy lehet mondjuk a lokális adó, mondjuk New York államé, ha onnan rendelted.

(#42257) tomiii007 válasza bazsyka (#42254) üzenetére


tomiii007
senior tag

megelőztek :D

[ Szerkesztve ]

(#42258) saltanus


saltanus
aktív tag

Sziasztok !

Na megkaptam a telomat végre a telenortól 1 hónap után !
Alapcsere volt. jó hir h az imei szamcsere miatt cserelodott a sim talca is orulok h erre is gondoltak.
de azert ez nagyon hosszu id volt.
mukodik minden.remelem mostmar jo lesz....

https://www.pcgamebenchmark.com/signature/intel-core-i7-4770k/16gb/nvidia-geforce-gtx-1070/twitch.png

(#42259) eastsider válasza saltanus (#42258) üzenetére


eastsider
nagyúr

öcsém. ez ám a support :W remélem soha nem lesz semmi baja a telómnak... cseretelefont is megbxxxhatom, mert nem vagyok telenoros. ellenben a nexussal

vidéken hova viszem lg szervizbe? (Pécs) :)

[ Szerkesztve ]

(#42260) tomiii007 válasza saltanus (#42258) üzenetére


tomiii007
senior tag

ha egyből LG szervizbe vitted volna és nem telenorba akkor max 2 hét lett volna.

(#42261) TODI1111


TODI1111
addikt

Sziasztok!
Nemrégen beszereztem egy ilyen készüléket! Nagyon lenyűgöz! Az egyetlen dolog amivel elégedetlen vagyok az akku!Este 10-kor vettem le a töltöről (22-05 offline módban volt) és most 44%-on áll 1 óra 7 perc kijelzőidővel! Greenifyvel hibernálva vannak az alkalmazások, nincs viber se facebook! Green power premiummal szabályozva van az is, hogy ha nincs feloldva a kijelző akkor óránként engedi 10 percre a netre szinkronizálni! Eddigi telefonjaimnál megszoktam, hogy ha nyüstölöm is őket azért az 1 teljes napot kb 4 óra kijelzőidővel kibirják! (S4 minit váltott ami egész napos használat után is este még minimum 20%-on állt 4 óra kijelzőhasználattal)! Hogyan lehet a legtöbbet kihozni ebből a telcsiből? Jelenleg gyári rom rootolva és slukkica kernel!

(#42262) NTonee válasza TODI1111 (#42261) üzenetére


NTonee
veterán

mondjuk nem kéne ez a sok csodákat ígérő app. Semmi ilyesmit nem használok és simán kibírja a napot általában kicsit több, mint 3 óra kijelzővel, szabadnapokon meg 2 napot is kihúz.

(#42263) TODI1111 válasza NTonee (#42262) üzenetére


TODI1111
addikt

Varázs appokat nem nagyon szoktam használni! Ezt a 2 progit már igen régóta használom és eddig beválltak!
Egyébként minden progi és használati szokás megegyezik az elözőekkel!

(#42264) NTonee válasza TODI1111 (#42263) üzenetére


NTonee
veterán

azt nézd meg, hogy melyik app eszik sokat. Erre ajánlott például a BetterBatteryStats, ami részletesen megmutatja, hogy töltőről levétel óta mi történt.
Mint írtam, én nem használok általad említett appokat és simán tudja, amit te szeretnél.

[ Szerkesztve ]

(#42265) tomiii007 válasza TODI1111 (#42261) üzenetére


tomiii007
senior tag

hát nekem gyári rom és kernel és wifivel 4-4,5 ora kijelző idő mobilnettel kb bő 3 óra...
szal nálad tuti valami progi szívja az akksit.

(#42266) petipetya válasza tomiii007 (#42265) üzenetére


petipetya
nagyúr

Csontra ugyanez van nálam is, stock 4.4.2 / ART. Dr nem hiszem, hogy Dalvik alatt kevesebbet bírna az aksi (erről volt is egy teszt berakva ide januárban).

"nincs rá lezsóidő"

(#42267) randras_83 válasza tomiii007 (#42265) üzenetére


randras_83
addikt

És ilyenkor automata a fényerő? Én most úgy állok hogy 7ó36p 2ó37p kijelző, vegyesen volt eddig 3G +Wifi és van még 25%

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#42268) tomiii007 válasza randras_83 (#42267) üzenetére


tomiii007
senior tag

igen, automata fényerő...
akkumulátor használatban mit ír milyen programok szívjak az akksit kijelző mellett?

mondjuk teszem hozzá mobilnettel rendesen tudja szívni az akksit főleg akkor ha nem elég erős a jel...
kb mennyi ideg volt ebből mobilnet?

[ Szerkesztve ]

(#42269) petipetya válasza tomiii007 (#42268) üzenetére


petipetya
nagyúr

Szintén automata a fényerő.

"nincs rá lezsóidő"

(#42270) bazsyka válasza Bone123 (#42256) üzenetére


bazsyka
tag

Rendben köszi így már értem

(#42271) Diamond500


Diamond500
senior tag

Ha megvan az Lg flex telefon időjárás .apk és .odex file, azt hogyan tudom felrakni? Root kéne hozzá? Mert ha rányomok a telepítésre, elkezdi de csak annyit ír, hogy " nincs telepítve"

(#42272) randras_83 válasza tomiii007 (#42268) üzenetére


randras_83
addikt

kb 4-4és fél óra. képernyő 26%; android rendszer 12%; Chrome 11%

https://www.flickr.com/randras83/

(#42273) saltanus válasza tomiii007 (#42260) üzenetére


saltanus
aktív tag

hat ebben tevedsz mert veluk beszeltem es azt mondtak nincs alkatresz es h egy honam mig kapnak az lgtol koreabol!

https://www.pcgamebenchmark.com/signature/intel-core-i7-4770k/16gb/nvidia-geforce-gtx-1070/twitch.png

(#42274) tomiii007 válasza saltanus (#42273) üzenetére


tomiii007
senior tag

igen, de akkor is gyorsabb egyből az lg szerízbe leadni mint leadni a telenorhoz aki talan 1 hét múlva elküldi az LG-be a telefont majd megrendelik alaktrészt és visszaküldik telenorhoz majd te csak utanna kapod meg...

(#42275) saltanus válasza tomiii007 (#42274) üzenetére


saltanus
aktív tag

de sajnos itt nincs lg szerviz..

https://www.pcgamebenchmark.com/signature/intel-core-i7-4770k/16gb/nvidia-geforce-gtx-1070/twitch.png

(#42276) heidricha válasza bazsyka (#42254) üzenetére


heidricha
senior tag

Sztem az csak a posta (nekem is ennyi volt), a vám a lutri kategória innen kezdve. Nekem sajnos e-bay global-on küldték, ott előre fizetett teljes kiszolgálás volt benne, nincs egyéb költség, viszont tuti fizetek vám-ot, áfá-t, ami kb 30% a vételár+postaköltségre! Elég durva!

(#42277) heidricha válasza TODI1111 (#42261) üzenetére


heidricha
senior tag

Én leszedném az összes komoly ravaszkodást. A greenify meg a másik elég nagy állat, sztem nem hiányzik.

Kapcsold Te magad, ha kell.. érdekességképp, a WiFi mintha kevesebbet fogyasztana, mint a 3G, ha utóbbi forgalmaz is.

Amúgy nekem is vannak "kicsi okos" izék, amiket szeretek:

- wifi matic (mobilcella szerint kapcsolja be a wifi-t, ha olyan helyen vagyok, ahol egyszer kézzel bekapcsoltam)
- smart sync (csak akkor van sync, ha wifi is)

Viszont néha egyiket sem használom, mert pl munkahelyen ott a Linux, minek jönne meg minden levél a telefonra is! A Wifi-t inkább azért kapcsoltatom be, hogy ne egye meg a csekély 3G keretemet, ha véletlen mégis kell net, csak elfelejtem a WiFi-t bekapcsolni. Nem fogyaszt sokat tapasztalatom szerint.

Nekem az a tapasztalatom, hogy a sync rengeteget jelent fogyasztásban (ha nincs, a "csetek", mint a hangouts akkor is megjönnek, aki ismer, tud szólni, ha kellek) netet nem kapcsolom ki, mert lassan többen keresnek ott, mint telefonon, meg a GPS-nek is jót tesz (bár akkora eltérés itt nincs, mint a GXI-nél, ott lényegében el lehet felejteni a GPS-t, ha nincs mobilnet - viszont ha van, a nappali közepén is van hold, a N4 ezt nem tudja sem nettel, sem parancsra)

Ott van pl. a llama, mindezeket tudná egyben is, akár 2G/3G váltással is, de bármennyire tetszik, sosem éltünk együtt sokáig. Tisztára mint a n... nna ez már nagyon off...

Ezek viszont egyéni igények szerint mennek, nincs általános szabály, max ajánlások. Minden funkció fogyaszt, de ezért van az eszköz, hogy használjuk, nem, hogy a 8 napos készenléti időt deonstráljuk vele. Szerintem.

Ja igen, ha fentiek szerint van beállítva (WiFi on, Sync off, 3G on), és nem nagyon használom (max pár rövid hívás, 10 perc Szókereső...bár ilyen még nem volt) akkor kb. 25%-ot fogyaszt egy munkanap.

[ Szerkesztve ]

(#42278) heidricha válasza NTonee (#42262) üzenetére


heidricha
senior tag

Hihi!

Nekem a szabadnapokon fogyaszt többet, akkor jobban ráérek böködni! Rendszerint napi két töltés van, holott munkanapokon még 50-60% van, mire hazaérek! Persze, ha nem volt időm Ingress túrát tenni, olyankor rendszerint egy számjegyű % marad, vagy annyi sem.

(#42279) gipsztigris válasza heidricha (#42277) üzenetére


gipsztigris
addikt

"A greenify meg a másik elég nagy állat, sztem nem hiányzik."

Pont azt szedetnéd le amivel tényleg lehet "spórolni"! :F

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#42280) TODI1111 válasza heidricha (#42277) üzenetére


TODI1111
addikt

A greenifyt és a green powert elég régóta használom! Eddig tökéletesen müködtek minden általam használt készüléken! Valami más lehet a gond! Most ráértem és újratettem a stock romot! Meglátjuk mi lesz!

(#42281) Scooter74


Scooter74
őstag

Mondjuk arra én is kíváncsi lennék milyen böngészővel hozzátok a 4 és fél órát, mert nekem a gyári chrome valami eszméletlenül szívja az akksit.
Jó most vagyok 62%-n úgy hogy volt 40 perc játék a képernyő használat pedig 1 óra 10 perc.

[ Szerkesztve ]

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#42282) aizen92 válasza Scooter74 (#42281) üzenetére


aizen92
addikt

Nekem boat browser-rel nagyon sokáig bírja. a chrome tényleg nagyon durván szívja.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#42283) Scooter74 válasza aizen92 (#42282) üzenetére


Scooter74
őstag

A chrome percenként esik nálam vagy 2-3%-t valami eszméletlen akksi zabálása van.

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#42284) petipetya válasza Scooter74 (#42281) üzenetére


petipetya
nagyúr

Chrome beta.

"nincs rá lezsóidő"

(#42285) tomiii007 válasza petipetya (#42284) üzenetére


tomiii007
senior tag

Az jobb??? nem szívja az akksit?

(#42286) mtcob válasza tomiii007 (#42285) üzenetére


mtcob
senior tag

Fogyasztása mindnek van, de amúgy igen, ezerszer jobban bánik az akksival :K egy próbát megér, forrósodni pl nem forrósodik tőle a telefon, míg a sima chrome-al igen :(

Mivel a Google alkalmazásainál nem mutatja, így kénytelen vagy keresni Play Store-on a 'Chrome Beta' címszóra ;) :D

[ Szerkesztve ]

(#42287) tomiii007 válasza mtcob (#42286) üzenetére


tomiii007
senior tag

Akkor kipróbálom :D

[ Szerkesztve ]

(#42288) aizen92 válasza mtcob (#42286) üzenetére


aizen92
addikt

erre én is benevezek akkor! köszi:R

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#42289) pepe091 válasza TODI1111 (#42280) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Nálam teljesen stock romon megvolt a 3-4 óra kijelzőidő. Folyamatos mobilnettel 2,5-3.

(#42290) gipsztigris válasza Scooter74 (#42281) üzenetére


gipsztigris
addikt

Dolphin + Jetpack bővítmény. Nem talaltam még ennél jobbat. Nem zabálja az akksit és baromi gyors.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#42291) Scooter74 válasza gipsztigris (#42290) üzenetére


Scooter74
őstag

Most tettem fel a chrome betat kiváncso vagyok rá. Meg tisztába vagyok azzal is, hogy nekem azért az s2w is eszi au akksimat is ami ugye az üzidő romlására megy de reggel 6- tól este 10-ig így is bírja a telefon. Kivéve ma mert 2 szer is volt töltőn a robotzsaru miatt.

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#42292) tybsen válasza Scooter74 (#42291) üzenetére


tybsen
addikt

En is kiprobalom a betat. off: Robotzsaru, jo otlet! 😈

(#42293) petipetya válasza tomiii007 (#42285) üzenetére


petipetya
nagyúr

Minden szívja az aksit. Inkább úgy fogalmazok, hogy nem ez szívja le az aksit.

"nincs rá lezsóidő"

(#42294) aizen92 válasza tybsen (#42292) üzenetére


aizen92
addikt

Bocsi de mi ez a robotzsaru?

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#42295) tomiii007 válasza aizen92 (#42294) üzenetére


tomiii007
senior tag

játék

(#42296) tybsen válasza tomiii007 (#42295) üzenetére


tybsen
addikt

Ja en a filmre gondoltam. Szerk: viszont valamit beneztem, mert azt hittem, van 2014-es film belole mar, de ugy latim, nincs. Akkor talan kesobb jon vagy passz.

[ Szerkesztve ]

(#42297) bwoay válasza atillaahun (#42245) üzenetére


bwoay
nagyúr

első körben tisztázni kellene, hogy melyik szabványt használja a készülék a kettő közül:

én állítom, hogy nem az American Headphone Jacket, mert próbáltam az iPhone-nal kompatibilis fejhallgatómmal, és nem működött a mikrofon, de a felvevőgomb sem. Jövő héten érkezik a telefonom, akkor tudok kísérletezni - a munkahelyemen van OMTP füldugó, alig várom, hogy le tudjam tesztelni vele. egyébként pedig meggyőződésem, hogy az Optimus G gyári füldugójával tökéletesen műküdik.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#42298) madexx


madexx
tag

Sziasztok!
Segítsetek légyszi, mindjárt falnak megyek. Sehogy sem akarja látni normálisan a telefont a laptop... nem tudom mi a fene lelte, elkezdtem másolni a képeimet usb-n, kiírt egy hibát, azóta nem látom a telefont sajátgépben. Eszközkezelőben ez fogad. Telefonon MTP mód van bekapcsolva, fejlesztői mód és usb debug kikapcsolva (próbáltam bekapcsolva is, az sem megy). Telepítettem már a drivereket WUG Toolkitből is, találtam még az előző romolgatásból megmaradt drivert, egyikkel sem jó...
Windows7 64bit oprendszer, nexus 4 stock 4.4.2. Kifogytam az ötletekből...
Tudna valaki segíteni? :)

Ui.: A telefon töltődik usb-ről, talán ezzel kizárhatjuk az usb problémát... vagy mégsem? :U

Eléggé kesze kusza hozzászólás lett, sorry, csak már a fejem szétmegy a próbálkozásoktól... hogy nekem sose 30 perc egy rom felrakása... hihetetlen :/

[ Szerkesztve ]

U11+ / bnet Bocskay#2256 - OW

(#42299) gipsztigris válasza madexx (#42298) üzenetére


gipsztigris
addikt

Jobb gomb/eltávolítás, majd hardverváltozások keresése, és elvileg újra felteszi magának a megfelelő drivert.

Természetesen a készülék legyen usb-re kötve. Ez akkor szokott előfordulni, ha több telefont is csatlakoztatnak egymás után a PC-hez.....na meg máskor is. :)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#42300) atillaahun válasza madexx (#42298) üzenetére


atillaahun
veterán

Ugyan rég próbáltam már, de asszem nekem kikapcsolt MTP és PTP móddal ment a másolás simán. Mindenestre azóta sem kábelezek, csak ES Explorer-rel tolom át LAN-on keresztül a cuccost. Tudom javasolni.

(#42297) bwoay
Ezt most ábra alapján meg nem mondom, de ahogy mondod - nem az iPhone-os, hanem a másik. De nem tisztán kiosztásfüggő a probléma amiről én beszélek. Mert onnantól, hogy a jó kiosztásút használom is kell egy custom kernel, amiben lehet nyomni egy +10-est a Mic Gain-re, hogy egyáltalán értsenek anélkül hogy a számba lenne a mikrofon és üvöltenék mint egy halláskárosult, és akkor még utána jelentkezik néha eközben a lehalkulgatás, vagy a beállítás teljes le-reset-elödése. Erre én nem tudok mást elképzelni mint kernel hibát.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.