Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-17 12:40:07

LOGOUT.hu

A Nexus 4 a Google 2012 novemberében kiadott fejlesztői telefonja. A fórumban lehetőleg kerüljük az iPhone-Android háborút, mert senki sem kíváncsi rá, valamint mindenféle Flame és Off témát, amennyire csak lehetséges.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43801) pcnet


pcnet
addikt

Ha már Chrome... Régebben többen írtátok, hogy a Chrome Beta-t használjátok. Miért/mennyivel jobb mint a sima Chrome?

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#43802) HZoli87 válasza pcnet (#43801) üzenetére


HZoli87
veterán

Szerintem semmivel. Mind a kettő meríti rendesen a telefont, a béta verzióban még zavaró hibák is lehetnek.

(#43803) C.Brigante válasza w333 (#43799) üzenetére


C.Brigante
veterán

de mi ebben olyan misztikus, h 2-3x frissül valami egy nap? hányszor történt már ilyen?
ráadásul 0 hírértéke van mivel krómról van szó, szart se ér az a böngésző.... (android juzerek explorere) lol

[ Szerkesztve ]

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#43804) Fenix008


Fenix008
újonc

Az 1.1-es usb port lehet az oka?:D

(#43805) catroot válasza ronaldo (#43792) üzenetére


catroot
veterán

Nekem is ez szokott lenni. Ha wifire átrakom, akkor nagyon jól bírja. VIszont 3g-n (és úgy, hogy alig használom) iszonyatosan tud merülni.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#43806) tomiii007 válasza ronaldo (#43792) üzenetére


tomiii007
senior tag

3gn nekem is ugy merul h hihetetlen...kb jo ha akkor osszejon egesznap alatt 1,5 ora kijelzo ido....

Ezert hasznalom gravityboxban smart radio...
De most mar gondolkozok custom romon is...
Te stock romot hasznalsz?

Catroot: te is stock romon vagy?

[ Szerkesztve ]

(#43807) tamas.nick


tamas.nick
aktív tag

Milyen szivargyújtós töltőt ajánlotok, ami navigáció közben még tölteni is képes a telefont (tehát nem csak lassítja a merülést)?
Ilyesmire gondoltam, ami kicsi, de nem ártana 2db USB port. A párszáz forintos töltőktől tartok, nem szeretném, ha utazás közben hagyna cserben.

(#43808) catroot válasza tomiii007 (#43806) üzenetére


catroot
veterán

Igen, azon vagyok. Én még egy kernel cserén agyalok, hátha. Összességében imádom ezt a telefont, de a merüléssel nagyon nem tudok megbarátkozni.

Tényleg alig használom nap közben, de így is képes 10-15%-ra lemerülni este 6-7-re, ha 3g-n van.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#43809) tybsen válasza catroot (#43808) üzenetére


tybsen
addikt

Én szinte állandóan töltöm de nagyon sokat használom is. Már annyit gondolkodtam ezen igazából teljesen értelmetlen ezzel stresszelni mert még sosem volt olyan szituáció hogy lemerult volna teljesen. Ettől függetlenül folyamatosan gondoskodni kell a töltésről itt ott amott ami nagyon fárasztó tud lenni. Ha legalább cserélhető lenne az akksi akkor vennék hozzá kettőt hármat aztán nincs gond.

(#43810) tomiii007 válasza catroot (#43808) üzenetére


tomiii007
senior tag

Hat nekem is...mondjuk en sokat hasznalom(fb,net) de folyamat 3g orulok ha birja 1,5orakijelzot...

[ Szerkesztve ]

(#43811) catroot válasza tybsen (#43809) üzenetére


catroot
veterán

Ilyenkor azért kicsit "irigylem" a Xiaomi Mi2S-nél az extra aksit. Az N5 aksija meg akkor még ennél is gyengébb?

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#43812) heidricha válasza tamas.nick (#43807) üzenetére


heidricha
senior tag

Az enyém 600Ft körül volt két éve, azóta is tökéletes. Pici, fém az arca, ahova az USB-t tolod, tele volt vele a Vatera. A fém szerintem jó ötlet, volt teljes műanyag arcú is, de az eltört. Most pl. Lidl-ben hasonló kis töltő1500, és még garancia is van rá. Egy portos. Van autós tartó is, azt vettem is, tetszik.
Ja, egy A elegendő, navi közben is tölti.

[ Szerkesztve ]

(#43813) gipsztigris válasza tamas.nick (#43807) üzenetére


gipsztigris
addikt

Nekem egy ILYEN van fixen beépítve a kocsiba. Minden készüléket ezzel töltök. a 2A-es csatlakozóján navigáció használata mellett is feltölti a telefont.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#43814) appel válasza tybsen (#43809) üzenetére


appel
őstag

Külső akksin senki nem gondolkodott? Van egy csomó méretű, attól függ kinek mi az igénye. Van akár 1500mAh, ami akkora, mint egy pendrive, de 3-4000mAh powerbank sem túl nagy, az pedig majdnem 2 teljes akksitöltés...

(#43815) dnelb válasza catroot (#43811) üzenetére


dnelb
veterán

20-30p kijelzővel bír többet, szóval kb ugyanaz .. :(

[ Szerkesztve ]

(#43816) rasky válasza catroot (#43811) üzenetére


rasky
senior tag

én nagyrészt ezért váltottam moto g-re. Aksi idő kijelzőben 6,5-7óra, felhasználói élmény ugyanaz, nem melegszik, egyedül a kamera ami nem jön be, minden másban veri a régi N4-emet.

(#43817) gipsztigris válasza appel (#43814) üzenetére


gipsztigris
addikt

Egyilyen volt nálam hetekig. Lányom hordta a suliba. iPhone 4-et egy hétig tudott vele tölteni.

Ez egy kicsit drága, de ez is tetszik. [link]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#43818) baluka6 válasza rasky (#43816) üzenetére


baluka6
aktív tag

Szerintem ez egy kicsit erős kijelentés, hogy minden veri az N4-et a kamerán kívül...

(#43819) atike válasza rasky (#43816) üzenetére


atike
nagyúr

Hogy mi? :) Mi az a minden más...? :U

(#43820) rasky válasza baluka6 (#43818) üzenetére


rasky
senior tag

pedig ígyvan, 1GB ramja van csak, de egy akadást se vettem még észre, hangminőség is jobb (N4-nél serceget), kijelzője is jobban bejön.. és az aksi idő, ami majdnem kétszer annyi az alacsony fogyasztásnak köszönhetően. Na de nem offolok :)

[ Szerkesztve ]

(#43821) baluka6 válasza rasky (#43820) üzenetére


baluka6
aktív tag

Értem, de a ramnak nem pont abban van fő szerepe, hogy mennyire akad. Pl: megnyitsz 4 alkalmazást, amit legrégebben nyitottál meg, már nem biztos, hogy vissza tölti ugyan abban az állapotában ahogy hagytad. (Pl S3 a 3-t már nem tudta) Valamint a Nexus elvileg erősebb a grafikus chip terén is. Tény, hogy az akksi elrontották benne, de nálam csak a 4.4 óta ilyen lagymatag... Egyébként még nem fogtam a kezembe Moto G-t, de képek alapján az a hátlap... nem hiszem, hogy közelébe járna a Nexus minőségéhez. :R

(#43822) rasky válasza baluka6 (#43821) üzenetére


rasky
senior tag

hátlap N5 szintű matt. Pedig bírja az appokat, bár észre vettem minnél több a ram a készülékben annál többet használ belőle. N4-nél 1,2 GB, moto g 500 MB ram használattal vígan fut. Appok ugyanazok vannak használatban mint N4-nél.

(#43823) atike válasza rasky (#43822) üzenetére


atike
nagyúr

Pedig a proci is lassabb egy picit, a GPU is, a memória is kevesebb, kijelző is picit kisebb, bár a Moto-G-ben van rádió... :)

Szerk:
a kamerán kívül... :)

[ Szerkesztve ]

(#43824) #27813376 válasza tamas.nick (#43807) üzenetére


#27813376
törölt tag

Igaz nem két aljzatos mint kérted, de én ebből rendeltem jó párat. Meg is jött hibátlanul.
Mivel több autót is használok munkámból adódóan, mindben van egy, nincs gondom a töltés miatt.

[ Szerkesztve ]

(#43825) NTonee válasza tamas.nick (#43807) üzenetére


NTonee
veterán

Arra vigyázz, hogy a dupla usb-s töltőknél előfordulnak olyanok, amikre az van írva, hogy 1000mA, de csak 500mA-t tud/usb csatlakozó. Múltkor belefutott egyik ismerősöm, nem is töltötte a telót rendesen.

(#43826) tomiii007


tomiii007
senior tag

Egy kérdés:

Ha az akku idő a szempont legfőképp akkor melyik romot ajánlanátok?
- Cataclysm
- SlimKat

Melyik a jobb szerintetek és miért?

Köszi a válaszokat! :)

(#43827) kevepapa


kevepapa
aktív tag

Sziasztok! Sajnos sikerült másodszor is betörnöm a telefon kijelzőjét. Első alkalommal az oktogonhoz vittem szervízbe ahol nagyon jó áron (20.000HUF) ért cserélték a komplett kijelzőt. Azóta azt hiszem már nem vállalnak LG telefon javítást. Meg tudnátok mondani hol úszhatom meg a legolcsóbban a javítást? Előre is köszi!

(#43828) tamas.nick válasza gipsztigris (#43813) üzenetére


tamas.nick
aktív tag

Köszönöm a válaszokat!
@gipsztigris: ez tetszik :)

(#43829) tomiii007 válasza kevepapa (#43827) üzenetére


tomiii007
senior tag

Ő vállal javítást, haveromnak a törött hátlapot is ő cserélte ki nexusán, más fórumokon is nagyon sokan ajánlották már, nyugatinál van a boltja keresd fel.

[link]

(#43830) dragon1993 válasza rasky (#43822) üzenetére


dragon1993
őstag

Ha sokat használod a telefonod és fontos a hosszú üzemidő akkor jó lehet a Moto G :K

De az ,hogy ott 500mb nálunk meg 1.2gb a ram használsz az nem jelent semmit.
A ramnak az a lényege ,hogy tele legyen. Minél több adattal, laikusokon kívül senkit sem érdekel ,hogy mennyi a szabad ram az viszont fontos ,hogy az előző alkalmazás azonnal visszatöltsön.

Én is gondolkoztam a Moto G-n de azért lett végül Nexus, mert nem játszok rajta csak netezek ezért mind1 az akku,
ellenben egy Nexust elővenni megfogni 10000x jobb élmény mint bármelyik szappantartó konkurenst.
(A Moto G is mondjuk korrekt ilyen téren , de a samsungosok mindig taperolni akarják a mobilom :DDD )

(#43831) Scooter74


Scooter74
őstag

https://plus.google.com/112478056054982343628/posts/Rye1Jtjuyrh

Ezt nézzétek meg G+-n, Nexus 4-l a gyerek 7órás kijelzöidőt ért el.

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#43832) petipetya válasza Scooter74 (#43831) üzenetére


petipetya
nagyúr

Láttam, kamu. Egyszerűen lehet hamisítani a képernyőidőt.

"nincs rá lezsóidő"

(#43833) atillaahun válasza petipetya (#43832) üzenetére


atillaahun
veterán

7 óra még azért nem az az idő amit hamisítani kellene. 6 óra már szerintem sokunknak összejött-összejön, én is tettem már be róla screenshot-ot. Abba persze csak WiFi-s böngészés volt. De a filmezés pl. még kevesebbet fogyaszt, azzal a 7 óra bőven reális. Mindezt persze minimum (közeli) fényerőn.

[ Szerkesztve ]

(#43834) petipetya válasza atillaahun (#43833) üzenetére


petipetya
nagyúr

Reális használat esetén - amikor nem csak dísznek van a telefon - nem kivitelezhető. Persze ha mindent lekapcsolok és minimum fényerő van a kijelző, akkor is lehet ilyen statisztikát gyártani. Ám felesleges, mert ez dezinformáció. Több szót nem is érdemel ez a dolog.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#43835) catroot válasza Scooter74 (#43831) üzenetére


catroot
veterán

Én Nexus 5-nél láttam olyat, hogy 51 (!) órát ment el egy töltéssel... komolyan mondom nem tudom, hogy egyesek mégis hogy gondolják ezt. Vagy fiókban tartják a telefont?

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#43836) krypton


krypton
senior tag

Sziasztok!

Valakinél jelentkezett már olyan probléma, hogy gyakran sokat kell várni a feloldó képernyő megjelenésére? benyomom a gombot, és látom hogy a kijelző bekapcsolt, feketén világít, de hogy a minta megjelenjen várni kell. Android 4.4.2 Franco kernellel. Megoldás?

A másik, hogy GEL-t használok (vagyis már Google Asszisztens Indító), és van hogy az alkalmazások megnyitására szintén sokat kell várni. Ez mitől lehet? Ugyan az lenne a hiba forrása?

(#43837) bacskait


bacskait
tag

Hol lehet venni garanciális 4-st? Mármint olyan garit, ami érvényesíthető is.
Vagy marad a használt?

(#43838) atillaahun válasza bacskait (#43837) üzenetére


atillaahun
veterán

Ha nem akarsz érte újonnan 130e-t fizetni akkor igen.

(#43839) Diamond500


Diamond500
senior tag

Valaki(k) néze meg nekem, legyen kedves, hogy ha "Tartsa bekapcsolva a wifit alvó módba - soha"
Akkor kikapcsol e neki a wifi... mert nekem nem teszi meg valamiért.. pipa ki van szedve, hogy a google szolgáltatások ébren tarthatják.. köcce

(#43840) petipetya válasza Diamond500 (#43839) üzenetére


petipetya
nagyúr

Megnéztem, nálam sem kapcsol le a wifi ezzel a beállítással a képernyő lezárása után 1-2 perccel.

Úgy néztem meg, hogy feloldottam a kijelzőt és a wifi ugyanúgy ott sasolt. Az is lehet, hogy olyan gyorsan újra felcsatlakozott a hálózatra, de ahhoz nagyon gyorsnak kellene lennie.

Úgy próbáltad, hogy közben emailt küldesz a gépről a telóra, és megérkezik-e? Én már alszom az üzenet után, így ezt most kihagyom.

"nincs rá lezsóidő"

(#43841) Diamond500 válasza petipetya (#43840) üzenetére


Diamond500
senior tag

Köszi, nem kapcsol le tutira... de hogy miért?? passz

(#43842) HZoli87 válasza Diamond500 (#43839) üzenetére


HZoli87
veterán

Én úgy vettem észre, hogy egyből nem kapcsol le, de egy kid idő után leszokott.

Pár perce lelőttem én is, még kicsit várok vele és ránézek.

[ Szerkesztve ]

(#43843) zorromoto válasza tomiii007 (#43826) üzenetére


zorromoto
senior tag

Ha az akku idő a fontos akkor vissza kell menni 4.2-re.Ez persze nem törvényszerű de tapasztalatból mondom.

(#43844) tomiii007 válasza zorromoto (#43843) üzenetére


tomiii007
senior tag

Jo de 4.4.2 nel mi a jo rom?

Slimkatbe van lockscreen notifaction?

CARBON ROMROL vkinek tapasztalat velemeny???

[ Szerkesztve ]

(#43845) HZoli87 válasza Diamond500 (#43841) üzenetére


HZoli87
veterán

15-20 perc alatt nálam kikapcsolt.

(#43846) zorromoto válasza tomiii007 (#43844) üzenetére


zorromoto
senior tag

A slim kat stable az jónak tűnt,de jó kijezőidőre ne nagyon szamíts.ebbe még nincs lock.notif.
Amúgy ilyen jellegű kérdésekkel gyere át a mélyviz topikba.

[ Szerkesztve ]

(#43847) tybsen válasza appel (#43814) üzenetére


tybsen
addikt

Gondoltam mar kulso akksira persze, epp az egyik baratunknak vettunk nemreg egy nokia dc-18-at, igaz, ez csak 1720-as illetve nagyon nincs is szuksege ra mert az o telefonja bir egy napot (az o felhasznaloi szokasaval) de neha jol jott volna neki ezert kapta. Mondjuk kepeken nekem kisebbnek tunt ez a cucc, mint eloben, de nagyon jol nez ki es praktikus a kabel megoldasa, hogy ki lehet tolni (sajnos a kapacitasa nem tul nagy). Ez a nokia dc-19 kicsit erosebb es ez sem tul nagy.

De amiert en eddig nem vettem: igazabol mindig tudom tolteni, engem maga az "allando" toltes zavar, hogy mindig toltenem kell, nehogy valamikor lemeruljon. De ez minden telefonomnal igy volt, nem n4 specifikus. Toltom ejjel, toltom a kocsiban, toltom a munkahelyemen, hazafele a kocsiban es megint ejjel. De tenyleg sokat is hasznalom automata fenyero, 3g, megy rengeteg minden a hatterben, stb. Probaltam mar ilyen-olyan energiatakarekossagi dolgokat de faraszto. Mindenesetre lehet, hogy egy kulso akku megoldana ezt az allando parát es meglenne a biztonsagerzet, hogy nem baj, ha 70%-kal indulok el otthonrol, mert barmikor tolthetem akar ut kozben is a zsebemben.

Szerk: lumia 625 kevesebb kijelzohasznalattal ugyan de bekapcsolt bt-vel 3G-n sok telefonalassal-fenykepezessel-e-mail sokkal-sokkal tobbet bir, pedig a legutobbi update ota egy dupla koppintasos kijelzofelelesztes funkcio is be van kapcsolva. Rendkivul jol birja es valahogy jol is van optimalizalva a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#43848) tybsen válasza tybsen (#43847) üzenetére


tybsen
addikt

Lemaradt a link a nokia dc-19-rol (lejart a szerk. ido)

(#43849) heidricha válasza tomiii007 (#43844) üzenetére


heidricha
senior tag

Én régóta a Carbon-t nyúzom, nekem nagyon bejön. Stabil, rendesen viselkedik, amit én használni szoktam, minden benne van, és még 10x annyi.
ART nem támogatott, de használtam már úgy is egy darabig.
Átgondolt és logikus a sok beállítás ellenére.
Szerintem érdemes kipróbálni!

(#43850) heidricha válasza Diamond500 (#43839) üzenetére


heidricha
senior tag

WiFi-n jobb az üzemidő, mint 3g-n. Biztos, hogy ki akarod kapcsolni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.