Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-17 12:40:07

LOGOUT.hu

A Nexus 4 a Google 2012 novemberében kiadott fejlesztői telefonja. A fórumban lehetőleg kerüljük az iPhone-Android háborút, mert senki sem kíváncsi rá, valamint mindenféle Flame és Off témát, amennyire csak lehetséges.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42951) appel válasza Cseri0058 (#42943) üzenetére


appel
őstag

Megnyitod a Google címtárat, és egyenként megnyitod a névjegyeket, és a kép hozzáadásával társítasz hozzá a képet. Én egyenként csináltam vagy 300-at. Biztos van egyszerűbb módja, de ez is megvolt egy óra alatt.

(#42952) aizen92 válasza Scooter74 (#42950) üzenetére


aizen92
addikt

Köszi. Nem is olyan vészes. Azért majd írsz egy hét múlva, hogy mennyire tölti ezzel normálisan a telefont? Meg mennyi idő alatt megy fel 100% ra.

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#42953) Cseri0058 válasza catroot (#42949) üzenetére


Cseri0058
őstag

Ez nagyon jó. Köszi.

(#42954) randras_83 válasza appel (#42951) üzenetére


randras_83
addikt

Amúgy Windows alá van olyan program ami össze tudja fésülni a Google névjegyzéket Fb vel.

Google Contact Sync

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#42955) #27813376 válasza Scooter74 (#42950) üzenetére


#27813376
törölt tag

:R

(#42956) Scooter74 válasza aizen92 (#42952) üzenetére


Scooter74
őstag

Valami nagyon gyorsan tölti a telefon mert most vettem le róla.
Fullra tölti ha leveszem akkor is 100%-n marad nem esik vissza 97%-ra mint sima töltésnél.
Amikor 100%-ra feltölti akkor szerintem átkapcsol csepp töltésre, mert nem esik vissza a töltöttség.
Az árát azt a 14 dodot szerintem megérte, annyi hogy 220V-s dugó nincs hozzá meg a gyári usb kábelével raktam össze.

[ Szerkesztve ]

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#42957) petipetya válasza appel (#42951) üzenetére


petipetya
nagyúr

Egy gyári beállítások visszaállítása után is megmarad a nagy felbontás a címtár szinkronizálása után?

Emlékszem, hogy kb. 2 éve lecsökkent a felbontás a Gmail webes felületére való szinkronizálás után. Aztán mintha a JB valamelyik verziója után azt írták volna a neten hogy már nem csökken a felbontás.

"nincs rá lezsóidő"

(#42958) Midway válasza Scooter74 (#42956) üzenetére


Midway
senior tag

Ennyi pénzért nincs benne se töltő (trafó) ,se kábel?

(#42959) appel válasza petipetya (#42957) üzenetére


appel
őstag

Igen, megmaradt a felbontás. Legalábbis volt factory image-ből, full wipe kíséretében lett telepítve eddig az összes KitKat verzió.

szerk: aliexpressen nincs paypal fizetés? hmm, biztos nem adok nekik bankkártya adatokat...

[ Szerkesztve ]

(#42960) petipetya válasza appel (#42959) üzenetére


petipetya
nagyúr

Értem. :R

"nincs rá lezsóidő"

(#42961) NTonee válasza Midway (#42958) üzenetére


NTonee
veterán

kábel van a csomagban, töltőfej nincs.

(#42962) Diamond500 válasza Scooter74 (#42956) üzenetére


Diamond500
senior tag

Ez nekem furcsa is volt, hogy gyári töltővel alig tartja a 100%-ot... lehúzom róla és pár perc után már 97-98..
Persze ha nem piszkálnám akkor így elmenne pár napot..

(#42963) tomiii007 válasza Diamond500 (#42962) üzenetére


tomiii007
senior tag

nekem se tartja a 100% sokaig de méé?

(#42964) w333


w333
félisten

Nálatok működik a Google Drive ... :U

Telefonon napok óta darál, akkunál 3 óra + ébrentartás és Wifi 70MB fogadott adatok, pedig a Drive-n még 1kb fájlom nincs, PC -n sem tudom megnézni hogy mi lehet ez, böngészőből (Chrome) elindítom a Drive majd betöltéskor azt írja hogy "Kapcsolódás a szerverhez sikertelen volt, próbálja később" ... de ez már napok óta így van, mi lehet a gond :F :W

Erről beszélek Link, csak azt nem értem a telefonon miért darál a Drive ? :O

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#42965) tomiii007 válasza w333 (#42964) üzenetére


tomiii007
senior tag

tuti akkor emiatt szívja az akksit, me allanodan kapcsolodni akar, de nem tud
en rendszeresen használom Drive-ot és nincs gond

(#42966) w333 válasza tomiii007 (#42965) üzenetére


w333
félisten

De mi ez a "Fogadott Wifi adat 74MB" :F :Y

(#42967) tomiii007

Most nézem "Legutóbbiak" ott a nagyon sok a megosztás mi a sz@r ez :F

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#42967) tomiii007 válasza w333 (#42966) üzenetére


tomiii007
senior tag

nem tudsz esetleg valamit feltölteni Drivre-ra vagy valami vagy törlés? tiltás valami ?:D
de már az is baj h gépen se jön be... ha gépen jo lenne sztem telodon se szorakozna

[ Szerkesztve ]

(#42968) catroot válasza w333 (#42964) üzenetére


catroot
veterán

Akkor biztos, hogy valami gond van és nem feltétlenül az app-al. Azért is mondom, ha pc-n sem jön be. Gondolom a szerencsétlen app meg szinkronizálna, de nem tud.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#42969) w333 válasza catroot (#42968) üzenetére


w333
félisten

De mi akar szinkronizálni mikor 1db. fájlom nincs a Driven :(

És mi ez a "Legutóbbiak" ott nagyon sok képet / fájlt meg .zip és ilyesmit találtam amit régen valamikor megnéztem az interneten ... és hogy nálam miért nem működik a Drive hát passz, de komolyan mondom kezd elegem lenni a Google -ból és a gagyi szolgáltatásaiból :W

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#42970) petipetya válasza w333 (#42964) üzenetére


petipetya
nagyúr

Megnéztem, nálam működik. Még ha üres is a meghajtód, akkor is be kellene töltődnie... Nem tudom mitől lehet ez, de amíg találsz megoldást a webes felületre, addig a telefonon érdemes lenne letiltani.

"nincs rá lezsóidő"

(#42971) catroot válasza w333 (#42969) üzenetére


catroot
veterán

Nem tudom. Mert, ha nem használod, akkor tényleg fogalmam sincs, hogy mit akar. :F

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#42972) kicsi83 válasza w333 (#42969) üzenetére


kicsi83
tag

Google+ on fotók mentése nincs bekapcsolva? Kicsit olyan mintha azokat próbálná feltölteni.

(#42973) w333 válasza kicsi83 (#42972) üzenetére


w333
félisten

Nincs :(

(#42974) tomiii007

Belépek PC -n a böngészőbe (Chrome) aztán a Google -ba így mindenhová belép egyszerre (Youtube, Gmail, Drive, Google + és stb) csak a Google Drive valami kapcsolódási hibát ír ki (az előbb nagy nehezen bejöttek a "Legutóbbiak" ott mindent gyorsan töröltem) :U

Még 1 érdekesség ... Link és hát ez mi Link :Y (de jó lenne ennyi Nexusom lenne) :DDD

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#42974) tomiii007 válasza w333 (#42973) üzenetére


tomiii007
senior tag

más gépről se tudsz belépni a google driveodba?

(#42975) gipsztigris


gipsztigris
addikt

EZT használja valaki?
Érdekelne a vélemény, ha van valakinek személyes tapasztalat róla.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#42976) kicsi83 válasza gipsztigris (#42975) üzenetére


kicsi83
tag

Nem nagyon olvastam pozitív dolgokat eddig róla.

(#42977) Scooter74 válasza Midway (#42958) üzenetére


Scooter74
őstag

Kábel van a csomagban csak töltőfej nincs benne, a csatlakozása micro usb-s, tehát ha van olyan 220V-s töltőd aminek ilyen a vége akkor nyugodtan azt is rádughatod. Nekem a gyári kábellel van össze kapcsolva mert az hosszabb mint amit adnak hozzá. Amúgy 5V 1500Mah-s a töltő.

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#42978) Diamond500


Diamond500
senior tag

Lehet már ismeritek... root nélkül az eredeti aksi ikonba írja százalékosan a töltöttséget: [link]

(#42979) gery2123 válasza w333 (#42973) üzenetére


gery2123
őstag

Ha nem használod a drive, akkor tiltsd le, gondolom ha eddig nem használtad akkor nem is kell. Nálam semmi gond nincs vele, nem eszik semmit, és működik is rendesen.

-- PSN_ID: GerY2123

(#42980) petipetya válasza w333 (#42973) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nem lehet, hogy letiltottad a Google Play Szolgáltatásokat a telódon, és emiatt akadt be valami folyamat? Ugyanis ez éppen frissíti magát, legalábbis szeretné.

Azért kérdem, mert az előbb én is hasonló hibaüzenetet kaptam: kép1 kép2

Mikor az értesítési sávból rámentem egyenként ezekre az üzenetekre, akkor a Play-en behozta a Google Play Szolgáltatásokat. Innen tudtam, hogy az frissült éppen, mivel a múltkor is így történt mindez. Utána nyomtam egy restartot, majd egy szinkronizálás leállítását, végül pedig egy szinkronizálás most gombot, és újra működik minden szinkronizálás.

A Gmail címeknél pedig azért van ennyi, mert:
- 1 db az általános címem
- 1 db a hivatalos címem, például állásportálokon ezzel vagyok beregisztrálva
- 2 db egy-egy weboldalhoz tartozik
- 1 db pedig a kísérleti patkány szerepét tölti be, ezt lehet alázni, a múltkor például a magyar névnapok naptárral játszottam, mielőtt a normál fiókomban tettem volna ugyanezt

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#42981) heidricha válasza tomiii007 (#42963) üzenetére


heidricha
senior tag

Gondolom, mert használatban van.
Nekem repülő módban van, hogy még reggel is 100%, ha este már repülőben volt, amikor levettem a töltőről.

(#42982) w333 válasza petipetya (#42980) üzenetére


w333
félisten

Tudom hogy ez egy fontos folyamat, így természetesen nem tiltottam le :(

Minden működik normálisan, ilyen hibaüzenetet nem kaptam az értesítéseknél :N

Működik maga a Drive alkalmazás, 1 db. fájlom nincs rajta, elindítom bejön a meghajtó (írja hogy "nincsenek elemek") oldalt rámegyek a "Velem Megosztott" / "Legutóbbiak" felül töltődik a kis kék csík, aztán kiírja hogy "2013.08.19 betöltés innen ..." rákattintok ismét töltődik, majd kiírja alul (kis szürke sávban) "A szerver nem elérhető, próbálja később" ezt kb. 1 hete csinálja, Drive frissítése után jött elő ez a "Drive" akku darálás, most ez lehet hogy véletlen egybeesés vagy nem tudom hogy mi, asztali PC-n böngészőben ugyanezt csinálja, már próbáltam több böngészővel is, ugyan ez a helyzet :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#42983) catroot válasza petipetya (#42980) üzenetére


catroot
veterán

Ez nekem is volt tegnap este.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#42984) eastsider válasza w333 (#42969) üzenetére


eastsider
nagyúr

komolyan, miért nem törlöd le, ha nem használod semmire? :D
nekem nem darál, pedig van rajta több gb. adat

(#42985) gaben88 válasza w333 (#42923) üzenetére


gaben88
őstag

Köszönöm, akkor lehet, hogy a MI-3-as MIUI lázat megpróbálom kicsit elcsitítani és várok egy hónapot a 4.4-es MIUI-ra.

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#42986) NTonee


NTonee
veterán

Gyakori téma a wireless (qi) töltő nálunk is, Bocha összedobott egy kis bemutatót. :C

(#42987) #59070464


#59070464
törölt tag

Melyik a Nexus 4?

fennec-30.0a1.multi.android-arm.apk
fennec-30.0a1.multi.android-arm-armv6.apk (ARMv6)

Szerintem előző, de várok egy megerősítást. Sorry előre is, SOS lenne és nincs most idő utána nézni. Thx. :R

(#42988) w333 válasza #59070464 (#42987) üzenetére


w333
félisten

Az első vagyis a fennec-30.0a1.multi.android-arm.apk :K

Az armv6 = a régi procik pl. ZTE Blade :P

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#42989) petipetya válasza NTonee (#42986) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ha esetleg veszek majd újra, akkor csakis márkásat drágábban. Ebből a tesztből a Nokia a szimpatikus számomra.

"nincs rá lezsóidő"

(#42990) NTonee válasza petipetya (#42989) üzenetére


NTonee
veterán

azzal pont vigyázni kell, az androidcentral szerint:
,,The Nokia charging plate has been proven to work with the Nexus 4 but the sweet spot is very small, it charges much slower when compared to other Qi chargers, and charging tends to be intermittent and not reliable. Because of this, all Nokia branded chargers are not recommended."

[ Szerkesztve ]

(#42991) Scooter74 válasza NTonee (#42986) üzenetére


Scooter74
őstag

Mondjuk az én töltőm ugyan olyan kinézetű feketében mint a tesztben szereplő Avantree WL001,-s csak árban lényegesen olcsóbb mivel 2.920 jó magyar forintba került akciós áron.
Ha aliexpressről rendeled akkor is jelen pillanatban max 4000 jó magyar forintba kerül, ami azért vicc kategória ahhoz képest, hogy nálunk milyen árban mozognak ezek a töltők.
Mivel nekem Nokia töltőt akartak adni 15 ezer forintért amivel nem működött normálisan a töltés.

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#42992) gaben88 válasza NTonee (#42986) üzenetére


gaben88
őstag

Haverom a 820-hoz vett 4ezer ft-ért ebay-ről valami gagyi kínait, ami tök jól működött a N4-el is, de én magamnak nem vennék ilyet. Nem tudom mennyire tesz jót a teló aksijának az ilyen gagyi töltő, illetve magának az aksinak sem tudom mennyire jó, ez a felteszem tölteni, leveszem, felteszem, leveszem folyamat...

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#42993) petipetya válasza NTonee (#42990) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi az infót. :R A fene essen bele, akkor nem olyan könnyű a választás, mint amilyennek hittem.

A Nilkin viszont szimpatikus.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#42994) NTonee válasza gaben88 (#42992) üzenetére


NTonee
veterán

itt egy válasz erre. Egyébként nem kell gagyi kínait venni, sokaknak az is tökéletesem működik, de azért benne van a szívásfaktor. Nekem egy Nillkin van, ez is kínai márka, de legalább ez a minőségi kínai.

(#42993) petipetya: A nillkinnel is van egy kis bökkenő, usb2.0 csatira kötve néha elkezd kapcsolgatni, usb3-al viszont nincs gond nálam. Töltőfejet ehhez sem kapsz, viszont a gyári 1.2A eu-s, vagy az 1.8A-es töltőfejjel úgy látom, hogy nincs gondja. Amit én a telefonhoz kaptam (angol töltő+eu adapter) azzal is kínlódott.

[ Szerkesztve ]

(#42995) catroot


catroot
veterán

Stock rom alatt tapasztalta már valaki azt, hogy fagy a wifi? Látja a hálózatot, ki is írja, hogy mentett, de nem csatlakozik. Nem csinál semmit. Csak telefon újraindulás segít. Még a wifis be- és kikapcsolás sem hozza rendbe. Elég sokszor szívok ezzel. :(

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#42996) tomiii007 válasza catroot (#42995) üzenetére


tomiii007
senior tag

Sztem ez inkább router hiba mint telefon, sztem "beragad az ip" vagy vmi aztan nem megy fel, nekem is volt már ilyen, de csak bnőméknél...

(#42997) petipetya válasza catroot (#42995) üzenetére


petipetya
nagyúr

Szerencsére nem tapasztalok ilyet stock rom alatt, holott a router nem mai darab. Kb. 6-7 fajta androidos telefont kiszolgált már gond nélkül.

"nincs rá lezsóidő"

(#42998) hYpErKe válasza catroot (#42995) üzenetére


hYpErKe
tag

Nekem csak úgy fordult elő, hogy ha ugyanolyan néven futott 2 router (pl tp-link csak simán) hiába adtam meg a jelszót nem kapcsolódott. Wifi alatt ki töröltem összes tp-linket mindjárt jó lett. A te esetedben sztm próbálkozz router restartal, vagy resettel és konfiguráld be újra.

[ Szerkesztve ]

Pixel --> Pixel 7

(#42999) tomiii007 válasza hYpErKe (#42998) üzenetére


tomiii007
senior tag

hYpErKe: megjavult a telod, hogy az Android OS zabált? ha igen mi volt a gond?

(#43000) hYpErKe válasza tomiii007 (#42999) üzenetére


hYpErKe
tag

Egyelőre nem, sajnos már a második kernelt használom, igaz ezt még csak kicsit több mint fél napja.
Először volt slukkica rom+kernel de nem segített, jelenleg szintén slukkica rom van és franco kernel hozzá, de így is zabál az os egyelőre, de nem tudom miért.....
50% felett van majdnem mindig.
:W

[ Szerkesztve ]

Pixel --> Pixel 7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.