Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

ASUS O!Play és moServices összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) Warter


Warter
őstag

Jön az új Asus O!play mini plus:
- a LAN csatlakozó gyors, Gigabit felületet kínál (10/100/1000)
- a készülék rendelkezik beépített WiFi modullal (B/G)
- valóban lesz Facebook modul, ez októberre készül el (Like lehetőséggel)
- a média tartalmak direkt a PC-ről is stream-elhetők lesznek
- az O!MediaShare révén okostelefonnal is kommunikál az O!Play Mini Plus
- az AutoPlay mappában lévő tartalmak maguktól indulnak az USB bedugása után
- RightTxT opció, automata karakterkódolás felismeréssel
- MPEG1/2/4, H264 (mp4, avi, wmv, mkv, flv, m2ts, mpg, vob) videó támogatás
- MP3, WAV, AAC, OGG, FLAC, DTS, Dolby Digital Plus audió támogatás
- 500 MHz CPU, 4GB RAM, 256MB Memory, Gigabit LAN, WiFi
- Youtube, Facebook (Phase 2), Acetrax, Mediafly szolgáltatások

(#2452) Degeczi válasza jcvd (#2450) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nem láttam ilyet, pedig tényleg egyszerű lenne megvalósítani

egy érdekesség:
próbálgattam Xbox-on a Lips nevű karaoke programot, amiben van mikrofonkalibrálás is, ami pontosan leméri a mikrofon késleltetését

az egy Pana X20 plazmán, TV hanggal game módban 50 ms (aminek jó része nyilván a vezeték nélküli mikrofon késlekedése, maga a TV gyorsabb kell legyen), viszont egy öreg Marantz házimozi erősítőn optikán keresztül 110 ms!

ezen nagyon meglepődtem, mert ezek kb. 60 ms-al lassabb az erősítő hangföldolgozása, mint a TV - ez valszeg kiüti a lassabb TV módok késlekedését is...
(azokban nem próbáltam a mérést, de megnézem majd)

ezek szerint nálad nem csak a TV lehet lassú, de valszeg az erősítőd pedig gyors (és nyilván az átlagnál érzékenyebb vagy az elcsúszásra. Érdekes lenne tudni, mennyi az késlekedés, amit már zavarónak találsz)

(#2453) lrobertoc


lrobertoc
tag

Hi!

Asus O!play Air-re milyen stabil moddolt firm-et ajánlotok? Jelenleg a HD2 1.12.06 rev 4.1 (4 in 1) firm.-et használom, de ad-hoc szokott fagyni a lejátszó, ha pl. a menüben mászkálgatok, vagy az on-line média résznél gyakrabban. Youtube nem műxik.

Korábban kipróbáltam a HD2 1.12.06 rev 5.1-is de ez tetű lassú volt, hiába kapcsolgattam ki az moservices cuccait.

Egyébként én is torrentezésre akartam használni, de teljesen fölösleges, csak a gond van vele, nem megbízható. Aztán a TPlink 1043ND routeremre feldobtam egy OpenWRT rendszert + egy ext-re formázott külső vinyót, azóta hiba nélkül működik, a router pedig 0-24-ig be van kapcsolva, igaz egyszerre én csak egy cuccost töltök, állítólag, ha sok a letöltés az is megfekszik.

Még a win7 megosztással küszködök, mert az istennek nem sikerül a megosztáspokba belépni, pedig már volt oplayfix, meg megosztási beállítás a leírtak szerint, de a gép user/pass beírása után mindig sikertelen a belépés....

(#2454) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Sziasztok,

Adott egy HDP-R1, amire felkerült az infectedman által készített leírás alapján a HD2_1.12.06_rev3_brown_skin_plus firmware, és 2 problémám lenne vele:
1., Egyáltalán nem játsza le a Youtube-os videókat. Net TV és rádiók mennek, elvileg nem a nettel van a gond. Tudtok erre valami megoldást? Másik firm kellene rá?

2., Adott hozzá egy WD Mybook Essential 1 TB-os cuccos, ami amíg fel nem raktuk rá ezt az új firmware-t, addig OK volt, de mostmár felismer egy ODD-t, amire mindig kiírkálja a hibaüzenetet, hogy hibás lemez. Még ha filmet nézünk a vinyóról, akkor is közben is irkálja a hibaüzenete. Más járt már így?

Előre is kösz a segítséget!

;) - The Power of the Light Side

(#2455) tejeskifly


tejeskifly
aktív tag

Egy olyan kérdésem lenne, azokhoz akik r1 vagy r3 készülékkel rendelkeznek, és HD2 fw van a készülékükön, hogy mennyivel tudnak torrentröl tölteni, annélkül hogy kifaggyon a cucc.

(#2456) Cool Face válasza tejeskifly (#2455) üzenetére


Cool Face
aktív tag

Én 4 napig szenvedtem vele folyamatosan, a legújabb HD2 1.12.06 rev 5.1 fw-el próbálkoztam, de sehogy sem működött. Túl gyenge a gép hozzá, mindig lefagy újraindul és hasonlók. Próbáltam keresni működő torrent klienst, mert ugye bár nem mind1 hogy egy 500w-os gép megy folyamatosan vagy egy 50w-os.
Muszáj voltam feladni :(( Túl kiforratlan a HD2-es fw-ek, bár tényleg nagyon sok mindent tud és jól is néz ki viszont lassú és sok a fölösleges app.
Most a hivatalos jul 22.-ei fw-t használom gyors és minden működik, de nincs se youtube se torrent kliens... valamit valamiért. :)

[ Szerkesztve ]

(#2457) Cool Face válasza tejeskifly (#2455) üzenetére


Cool Face
aktív tag

Ezt próbáld meg még szerintem. Ezzel nem kisérleteztem, viszonylag gyors fw és van benne torrent kliens. Igaz nem túl új de legalább itt még működik minden. ;)

[link]

(#2458) Cool Face válasza Anonymus23 (#2454) üzenetére


Cool Face
aktív tag

Neked is ezt tudom ajánlani:

[link]

vagy tedd fel a hivatalos fw-t. De ott nem lesz youtube!

(#2459) Degeczi válasza Cool Face (#2456) üzenetére


Degeczi
nagyúr

(pláne, h az R1-nek asszem 24W-os a tápja, aminél nyilván jóval kesebbet, tizenpár Wattot vehet föl az idő nagyrészében)

(#2460) Cool Face válasza Degeczi (#2459) üzenetére


Cool Face
aktív tag

Akkor még jobb, csak saccoltam :R

Tudsz esetleg egy működő torrent kliens-ről?

[ Szerkesztve ]

(#2461) Degeczi válasza Cool Face (#2460) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nem foglalkoztam vele, mert laptoppal oldom meg

(#2462) kenesei1982


kenesei1982
aktív tag

Vettem külső dvd meghajtót a lejátszóhoz. Működik is vele faszán, de a meghajtón lévő kiadó gombbal nem nyílik ki a tálca. Csak ha áramtalanítom, mad újra bedugom, akkor adja ki. Ha DVD filmet rakok be akkor szoftverből lehet eject-et nyomni, de ha avik vannak a lemezet, akkor nem lehet kinyitni, kikapcs után.

Vki találkozott ilyennel?

(#2463) Cyno


Cyno
tag

Valaki nem tapasztalt olyat, hogy miután belőtte magának a lejátszót a PCvel, a PC nem akarja megnyitni a .torrent állományokat? Hiába állítom be alapértelmezett programként a torrent klienst, mindig manuálisan kell behúznom az utorrentbe.

[ Szerkesztve ]

(#2464) Cool Face válasza Cyno (#2463) üzenetére


Cool Face
aktív tag

Milyen fw-t használsz? Működik rendesen a torrent kliens? Nem fagy, nem lassú, minden OK?

(#2465) Cyno válasza Cool Face (#2464) üzenetére


Cyno
tag

A lejátszón minden ok. A pcn nem akarja a .torent kiterjesztést társítani egyetlen klienssel sem, hiába választom ki. Arra gyanakszom, hogy mivel le kellett futtatnom a regisztri módosító állományt a lejátszó miatt(nem látta hálóban), az buzerálhatott el valamit.

(#2466) Cool Face válasza Cyno (#2465) üzenetére


Cool Face
aktív tag

Áruld már el kérlek milyen fw-t használsz?

(#2467) Cyno válasza Cool Face (#2466) üzenetére


Cyno
tag

Ok, ha ragaszkodsz hozzá. :)
1.33 fw volt gyárilag, ezt upgradeltem HD2 1.12.06 rev 5.1-re.
De igazából azért nem válaszoltam, mert már a gyárinál is fent állt a problémám, bár most már nem vagyok benne 100%-ig biztos. :F

(#2468) Cool Face válasza Cyno (#2467) üzenetére


Cool Face
aktív tag

HD 2 5.1 :DDD háát azt a fw-t mindennek mondanám csak jónak nem. Én 2 napig szenvedtem vele éjt nappalé téve hogy normálisan működjön rajta a torrent kliens. Feladtam, mert mindig lefagyott, újraindult, sehogy sem működött. Nagyon lassú, és tele van hibákkal, rengeteg a használhatatlan app az orosz nyelv miatt. El kell ismernem az új skinek miatt tényleg jól néz ki, de semmi több :).
Pontosan nem értem hogy mi a gondod mert eléggé szellősen fogalmaztál. De.
GUI-t használsz a torrent betöltésére vagy a webes felületen intézed? R1 vagy R3-as a O!play-ed? Milyen op rendszert használsz?

u.i: fogalmam sincs neked hogy működik a torrent kliens de érdekel :B

[ Szerkesztve ]

(#2469) kenesei1982


kenesei1982
aktív tag

erősítőre van dugva a lejátszó optikai kábellel.
A probléma a köv.: ha AC3, DTS van a filmen akkor semmi gond. de ha mpeg (mp3) hang van rajta, akkor a setupban át kell állítani az SPDIF kimenetet RAW-ról dual pcm-re. Próbáltam azt is, hogy az RCA kimenetről is kiviszem a hangot erősítőre egy másik bemenetre és akkor csak az erősítőn kell csatornát váltani, de úgy fest h az rca is az spdifen megy. HDMI-m meg nincs. Harveresen van a 2 kimenet egyben v firmwarerel megoldható ez?

(#2470) Angyal000


Angyal000
csendes tag

Sziasztok.

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy az AIR (R3)-hoz milyen típusú usb dvd lejátszót lehet csatlakoztatni?
Csak meghatározott típusokat támogat, vagy ebben is mindenevő?
Illetve ha van rá mód, akkor blu-ray dvd combót is rá lehet kötni?
Előre is köszöntem a segítséget.

(#2471) kopi.dll


kopi.dll
tag

Sziasztok!

Én wifin keresztűl a laptopról nézem a filmeket, de amikor nem vagyok otthon és nálam a laptop, a gyerekek nem tudják nézni a meséket.

Azt találtam ki, h veszek egy régi PC-t erre a célra ami mindig üzemel. (külső vinyót nem szeretnék). Mi a minimális gépigyény egy ilyen konfigurációhoz ha mondjuk mkv-t is néznék.

THX

kopi.dll

(#2472) Cool Face válasza kopi.dll (#2471) üzenetére


Cool Face
aktív tag

Ilyen esetben nem nagyon számít a gép teljesítménye, az csak az adat átvitelére szolgál. A nehéz munkát az O!play végzi. Pont ezért is találták ki hogy ne kelljen drága gépet venni amivel lelehet játszani egy full HD-s filmet. Ha csak az átjátszásra használnád akkor neked pont ideális lenne egy Tablet PC, olyan 30e körül van és ez mellette egy jó számítógép is. Ennél olcsóbban nem hiszem hogy bármit tudnál venni. Ha csak nem kukázol egyet használtan.

(#2473) Cool Face válasza Angyal000 (#2470) üzenetére


Cool Face
aktív tag

Jöhet minden :K Előfordulhat hogy csak szoftveresen tudod kinyitni a tálcáját az olvasónak, ez függ a fw-től és a dvd lejátszódtól.

(#2474) Angyal000 válasza Cool Face (#2473) üzenetére


Angyal000
csendes tag

Köszi szépen a felvilágosítást.
Akkor hamarosan letesztelem egy blu-ray dvd combóval.
Bár hozzáteszem, hogy az asus hivatalos válasza szerint a készülék kizárólag csak a Asus SDRW-0D1S-U típusú optikai meghajtót támogatja.
De ezt kissé szkeptikusan kezeltem, ezért is érdeklődtem itt.
Mégegyszer köszi az infót, hogy mindenevő optikai meghajtók terén is. :R

(#2475) kopi.dll válasza Cool Face (#2472) üzenetére


kopi.dll
tag

igen, átjátszás meg esetleg a 7éves lányom szórakozgatna vele.

THX

kopi.dll

(#2476) sickb


sickb
tag

Helló!

Kezdőként kérdezem, mi a hiba akkor ha akad a hang , véletlenszerű elnémulásokat tapasztalok, mind avi mind mkv lejátszása közben.

O!play Hdp r1 fw 1.38

(#2477) kenesei1982


kenesei1982
aktív tag

felraktam a HD2 1.12.06 rev 5.1 fw-t. Képeket akartunk nézni, de nem megy a slideshow. ha megnyomom a play-t, akkor 1-et tuvábblép de aztán semmi.
a setupban sem talátam semmit h mennyi ideig mutasson 1 képet.

ötlet?

(#2478) dni válasza kopi.dll (#2471) üzenetére


dni
őstag

Én inkább egy NAS-t ajánlanék, vagy egy olyan média lejátszót aminben van belso hdd. Ha NAS, akkor Synology. Belépő szintű kütyüjük is ugyan azokat a szolgáltatásokat tudja mint a nyagyok. USB station
En egy DS410-est hasznalok harom media lejatszo, es szamtalan mas kutyu, szolgaltatas kiszolgalasara, nem volt olcso ez a model, de eletem egyik legjobb informatikai fejlesztese.

(#2479) Warter válasza kenesei1982 (#2477) üzenetére


Warter
őstag

A menüben a kép résznél kell lenni másodperc beállításnak. Egyébként a képen Ok gomb, aztán meg play és akkor elkezdi lejátszani.

(#2480) RLND


RLND
tag

Honnan tudom letölteni (ha egyáltalán le lehet) az O!Link programot, mert nem találom?

(#2481) kopi.dll válasza dni (#2478) üzenetére


kopi.dll
tag

THX.

Utána nézek mi is az a NAS. :)

kopi.dll

(#2482) kopi.dll válasza dni (#2478) üzenetére


kopi.dll
tag

Na ez nem rossz!

kopi.dll

(#2483) ab765c


ab765c
csendes tag

T.Mindenki

Megismétlem korábbi kérdésemet:

Asus OPlay HDP R1 kütyüm van, HD2_1.12.06_rev3 firmware-vel. Mostanában (pontosan nem tudom) a YouTube a videokat nem játsza le. A lista megjelenik de a lejátszás nem működik. Cseréltem firmware-t (ver4, ver 5.) de egyikkel sem működik.
Látom a fórumban, másnak is vannak hasonló problémái.

Aki tud rá megoldást kérem tegye közzé.

Előre is köszönöm .

(#2484) Warter válasza ab765c (#2483) üzenetére


Warter
őstag

Volt ez a korábban linkelt oldal, ahol van egy másik "cég" által készített firmware. Ez jó eséllyel lejátssza a youtube-ot. Az oroszok legjobb tudomásom szerint még nem javították a dolgot. Hangsúlyozom én nem próbáltam ezt a firmware-t, szóval csak saját felelősségre.

(#2485) Bib válasza ab765c (#2483) üzenetére


Bib
őstag

Sajna nem tudok segíteni ,mert eszembe sem jut hogy full HD tv-n Youtube-ot nézzek. :Y

(#2486) Cyno válasza Bib (#2485) üzenetére


Cyno
tag

Nem egy videó fent van 1080-ban, de már a 720 is jó, még 116 cm-en is.
Mod.:off-ra :)

[ Szerkesztve ]

(#2487) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Sziasztok,

Egy kérdésem lenne, hogy közületek valaki használ-e HD2-es O!Play-t (a Wifis verziót) vagy a Gallery lejátszót? Ha igen, akkor mik a tapasztalatok vele?
Azon gondolkozom, hogy lecserélném a jelenlegi R1-est erre, hogy ne kelljen külön dokkoló vagy USB-s rack a vinyónak, mert akkor ebbe belevágnék egy vinyót, és wifin, vagy hálózaton (ez még kérdés, hogy bekábelezem-e, de mivel a Wifi N-es, elvileg többet kellene tudni mint a 100-as LAN-nak, van gigabites 300 Mbites router) átküldeném rá az adatokat, és arról menne a lejátszás...
Előre is kösz az infókat.

Illetve most olvasom, hogy van rajta USB3-as port is, ennek a sebessége mennyire jön ki másolásnál?

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#2488) szkury


szkury
tag

vki tudna segíteni privátba a wifi beállításokkal ill. firmware frissítéssel, r3-am van?
végigolvastam mindent, de kuka vagyok! :W

Az élet egy olyan dolog amiből élve nem tudsz kikerülni! Mindenkinek van egy málna!

(#2489) RobbyLee


RobbyLee
csendes tag

Sziasztok!
Hálózati beállításokkal lenne egy kis problémám!
A napokban vmi. miatt nem tudok hálózaton keresztül filmet nézni a R1-esemmel.
Ismét kéri a hálózati azonosítót és a jelszót.
Korábban a segítségetekkel sikerült beállítani a hálózatot és kitűnően működött.
Most ismét nem jó valamiért. Ismét megcsináltam azokat a beállításokat, amiket anno javasoltatok, de most semmire nem reagál.
Másik kérdés. Mivel a laptopom már nem mai csirke a Win7 szerintem kezd egy kicsit erős lenni neki. Ha visszatenném rá a z Xp-t , akkor azon könnyebb lenne a hálózati csatlakoztatás az Oplay-el?

Mostani rendszerem WIN7 64-bit
Médiaplayer: Oplay HDP-R1 a legfrissebb gyári firmware-vel.

Nagyon megköszönném, ha valaki tudna segíteni. Akár itt, akár privátban.
RobbyLee

(#2490) Bernath


Bernath
tag

Sziasztok,

Akinek fontos a youtube az o!playen annak ajánlom egy "másik cég" firmwarét:

http://asusoplay.kipase.com/static.php?pag...oplay_firmwares

R1-R3-an próbálva szuper! Magyar, gyors!

Bernath

(#2491) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Arra volnék kíváncsi,hogy a letöltött torrent fileokat tudja-e seedelni is? Ha igen,akkor milyen max sebesség érhető el?

[ Szerkesztve ]

(#2492) jookomak


jookomak
őstag

Sziasztok!
Vettem én is egy oplay r1-et. Lefrissítettem a fw-t gyári 1.40-re. Minden szép és jó, kivéve az mkv feliratot. Ahogy olvasom mkvtoolnix-al bele kell tenni az srt-t. Próbáltam, de valahogy nem jön össze. Hiába állítom a lejátszón, nem jelenik meg.
Beállításoknál számít a szöveg nyelve? Mi a jó? UTF-8, vagy közép-eu?

Ja még valami. Lejátszási tudásban többet kapok, ha hd2-es fw-t használok hozzá (pl. mkv felirattal nem kell mókolni) ? Netes dolgok nem nagyon érdekelnek, nincs hálóra kötve.
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#2493) kisszoli0707


kisszoli0707
tag

(B) Sziasztok!
Én is nemrégiben vásároltam egy ASUS O!Play Air HDP-R3-at és minden szép és baba,kivéve egyetlen dolgot!Pontosabban kettő dolog volt a zavaró,de az egyik dolog,mégpedig a menü magyar nyelve megoldódott az 1.26-os hivatalos frissítéssel!
DE!!!Van egy másik gond,mégpedig,hogy ha az mkv kiterjesztésű féjlba bele van kódolva a felirat,akkor sajna nem tudom megjeleníteni!Nagyon sok Full HD filmet csak így tudok letölteni,és roppant zavaró,hogy ha bele van muxolva,vagy mifene,akkor hiába is tennék mellé srt. feliratot,rá se sz.rik a lejátszó! :W
Van a winyón vagy 30 db 1080p-s 3D-s film is,amikbe nincs beleégetve a felirat,csak mellé szedtem le,kiválóan megjeleníti,tudom variálni mindenhogy!
Nincs véletlen valami olyan frissítés,ami ezt a gondot kiküszöböli?És persze nem lenne nehéz feltenni?Nem vagyok rendszergazda,csak amatőr Bill Gates!Nekem nem lenne szükségem youtube-ra,torrentkliensre meg ilyen csodadolgokra a lejátszón,csak ezt a felirat megjelenítést szeretném helyretenni!És nem szeretnék órákat tölteni a film újramuxolásával,vagy mivel,biztos meg tudnám csinálni,de ne szenvedtessenek máááár,plííz! :F
Szóval kérlek benneteket,adjatok segítő kezet egy szegény lámának!Köszike!

ZOLI(/B)

(#2494) Warter válasza kisszoli0707 (#2493) üzenetére


Warter
őstag

Érdekes probléma, én simán odarakom mellé azonos névvel, mint a film, csak srt kiterjesztéssel és simán tudok váltani a külső és a belső feliratok között.

(#2495) jookomak válasza jookomak (#2492) üzenetére


jookomak
őstag

Na, fejlemény, hátha hasznos információval szolgálok másnak is.
Ugye mkv, felirat téma. Megnyomtam a felirat gombot, semmi. Aztán most véletlen a fölfelé nyilat nyomtam, amikor rámentem a "ki" menüpontra, és láss csodát, működik a felirat. Én láma.

(#2496) kisszoli0707 válasza jookomak (#2495) üzenetére


kisszoli0707
tag

Basszus,mondtam,hogy lámaságban verhetetlen vagyok! :)
Tényleg műxik a felirat a muxolt feliratú mkv-ban is,csak a "felirat ki" menüpontnál úgy,ahogy tanultabb kollégám írja, a felfelé gombot kellett megnyomni! :B

Köszike!! :R

(#2497) TOLEDOO


TOLEDOO
tag

Asus R3 tulaj vagyok,és volna egy gondom.
POHD73100_2115_r5 FW van rajta,de nem játsza le a blu ray menüt.
Valakinek tapasztalat? Beállításban nem találtam semmit.
Előre is köszi.

(#2498) kuksa90 válasza TOLEDOO (#2497) üzenetére


kuksa90
őstag

Szerintem ez nem hiba, hanem tulajdonság... :F

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#2499) szabog74 válasza Bernath (#2490) üzenetére


szabog74
aktív tag

Mit tud? Nem nagyon találtam mást ezen kívül [link]

(#2500) tejeskifly


tejeskifly
aktív tag

Nos R3 tulaj lettem, otthon vár a cucc, még nem tudtam kipróbálni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.