Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

ASUS O!Play és moServices összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2351) Jimmy8


Jimmy8
senior tag

Sziasztok!

Valaki volna olyan kedves és kipróbálná, hogy a WMA fájlokat lejátsza-e a készülék?
Köszi előre is.

A másik kérdésem (vájtfülűek előnyben): audio lejátszás minősége mennyire "minőségi"? Alapzaj stb... Egy Panasonic DVD(CD) lejátszót váltanék ki vele, és stereo audio hallgatás (többnyire LOSSLESS) is bőven lenne, nem csak HD filmnézés.

(#2352) Z Lee válasza szimszonos (#2350) üzenetére


Z Lee
csendes tag

Nekem 2TB-os WD-m van rádugva, simán kezeli.

Le Z Lee

(#2353) Cool Face


Cool Face
aktív tag

Sziasztok! :)

Lassan 1 éve hogy frissítettem az O!play-emen a firmware-t. A kérdésem azt lenne, hogy létezik-e újabb jobb szoftver hozzá vagy csak valami finomítás, kiegészítő? Ha minden igaz ezt használom:
O!Play HDP-R1/R3(Air)

Előre is köszönöm

(#2354) Cholard


Cholard
tag

Hali! Egy kicsit off kérdés:
1080p-s filmből szeretnék 720p-s filmet készíteni. Melyik programot ajánljátok?
Thx a segítségért!

"A világegyetem két leggyakoribb eleme: a hidrogén és a hülyeség..."

(#2355) Sanyi55


Sanyi55
csendes tag

Akkor itt az ideje csináld meg! Feljebb megtalálod felrakták az újat azt rakd fel.

(#2356) Jimmy8 válasza Sanyi55 (#2355) üzenetére


Jimmy8
senior tag

És kinek is válaszoltál? :U

(#2357) Striga


Striga
csendes tag

Vásárolni szándékozom 1 Asus O!Play HDP-R1-t.
Milyen merevlemezt vegyek 20000Ft lenne rá max.
Én ezt néztem ki :[link]
De ha van olcsóbb vagy jobb szívesen megfogadom a tanácsot.
Nem szeretnék hülyeséget vásárolni. Olvasgatva fórumot esatas vinyot ajánlanak.
Előre is köszi

(#2358) Sanyi55 válasza Striga (#2357) üzenetére


Sanyi55
csendes tag

Western Digital 1TB My Book2 Essential Edition USB 3.0 3,5" WDBACW0010HBK
24 hónap garancia
1024GB, 3,5, USB3, Black
17 245 Ft
nettó: 13 796 Ft
Vásárolható IWAY webáruház.

Én ezt venném!
Múlt héten a 2Tr -ás 23900 volt ugyan ebből elkéstél.

(#2359) Cool Face válasza Sanyi55 (#2355) üzenetére


Cool Face
aktív tag

Ha nekem válaszoltál akkor tudnál mondani valami konkrétat mert vissza olvasva elég sok firmware-t találtam.

(#2360) Kissjeno válasza Striga (#2357) üzenetére


Kissjeno
tag

Hát én inkább 2.5"-os hordozható vinyóban gondolkodnék USB 3-as csatlakozással. Ezeknek nem kell külön áramforrás USB-n keresztül kapja a tápfeszültséget. e-satás alaplapok ritkábbak de az USB 3 már szinte van valamennyi új alaplapban.

(#2361) kenesei1982


kenesei1982
aktív tag

használ vki külső dvd olvasót a lejátszóhoz, olyat, ami 2 usb-vel működik (az áramot is onnét veszi) és hubon keresztül használja?

(#2362) Sanyi55 válasza Cool Face (#2359) üzenetére


Sanyi55
csendes tag

(#2306) V.Stryker

Sziasztok

Az R3-hoz ma megjelent új gyári firmware. Innen tölthető.

Ha sikerült akkor ez az keresd meg és innen töltsd le!

(#2363) pooli73


pooli73
csendes tag

Sziasztok!

R1 problémához kérnék segítséget, hátha valaki találkozott már hasonlóval.
A config: TPLINK gigás router, R1 hálózatba kötve, külső vinyó a router USB portjára kötve.

Az R1 tökéletesen látja a hálózatot, a gépekről rendben lejátszik. A külső vinyót hálózatban nem látja viszont az UDNP opciónál a routeren beállított könyvtárakat rendben látja a külső vinyón és azokból le is játszik. Viszont...

A filmek indításánál dob egy ablakot, az ablakban az alábbi felirat van ebben az elrendezésben:

Adathord.eltáv.
Leállítás Lejátszás

OK

Csak az OK felirat aktív, ha megnyomom megáll a lejátszás. A feliratok közt navigálni nem tudok, az ablakot eltüntetni egyik gombbal sem tudom. A távirányító minden gombja rendeltetésszerűen működik e-közben viszont az ablak elég sokat kitakar a filmből így nagyon zavaró. :)
Találkozott már valaki ilyennel esetleg? Van rá megoldás?

A legújabb 318- as gyári driver van fenn, moddoltat nem nagyon tennék fel.

Előre is köszi!
pooli

(#2364) Gorbesz


Gorbesz
tag

korabban emlitettem felirat problemamat, de nem irtam le reszletesen.

Szoval, uPnP-n hasznalom Tversity-vel az R1-emet, mert a win7 megosztas nagyon nem jott ossze, mindenaron usert ker (hiaba csinaltam meg a leirtakat).

Viszont az SRT filet nem tolti be nagyon sok filmnel, nehanynal meg igen....
Ennyit ir "probing remote subtitle". es nem lehet kivalasztani... pls help thx :)

Viszont ha ramasolom pendrive-ra es onnan nezem a filmet (hozzateszem ugyanabban a mappaszerkezetben ahogy a PC-n van) akor betolti... talalkozott vki ezzel a gonddal?

PS5/iOS

(#2365) V.Stryker válasza Gorbesz (#2364) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Szoval, uPnP-n hasznalom Tversity-vel az R1-emet, mert a win7 megosztas nagyon nem jott ossze, mindenaron usert ker (hiaba csinaltam meg a leirtakat). - Nemrég linkeltem a megoldást, próbáld azt. A probléma egyébként annyi,hogy windows 7 alatt nem elég a mappákat megosztani, külön az NTFS fájlrendszerhez is kell jogosultságot állítani. Kövesd a képeket és jó lesz. :K

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2366) Gorbesz válasza V.Stryker (#2365) üzenetére


Gorbesz
tag

thx, de az volt a bajom hogy csak ugy mukodik ha full read/write jogot adtam az Everyonehoz. igy mar az SRT is OK.

PS5/iOS

(#2367) Jimmy8


Jimmy8
senior tag

Erre esetleg valaki?
Mindenki csak filmet néz? Zenét senki sem hallgat? :DD

(#2368) Gorbesz válasza Jimmy8 (#2351) üzenetére


Gorbesz
tag

szia,

kiprobaltam neked, lejattsza. 192kbit/s-es file volt.
FLAC-ot tekintve nemtudom, sajnos csak TV-n hasznalom :D

PS5/iOS

(#2369) Jimmy8 válasza Gorbesz (#2368) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Köszönöm :R

(#2370) vaksi8


vaksi8
senior tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy R3 am van és eddig rendesen volt rajta hang/házimozival van kötve/de most egyik pillantról a másikra elhalkúlt.Van hang de kajak fel kell az erősitőt tekerni hogy valamit szóljon,ha meg csak tv ről nézem szinte nincs semmi.Mi lehet a baja?

(#2371) vaksi8 válasza vaksi8 (#2370) üzenetére


vaksi8
senior tag

Hehehe..megvan a baj forrása.le volt az oplay halkítva....mit szenvedtem vele,cserélgettem a fw-ket össze-vissza.

(#2372) BTomi75


BTomi75
csendes tag

Sziasztok!

Tud valaki segíteni? Végigcsináltam a frissítést az alábbiak alapján, de a youtube sajna nem indítja el a videókat.
ezt alapján mentem:
[link]
előre is THX!

[ Szerkesztve ]

(#2373) Zebu


Zebu
addikt

Sziasztok!

Kaptam egy filmet, BDMV mappa van benne. Beugrik egy tallózás menü és egy minden lejátszás. Viszont e menüt nem hozza be és emellett csak az egyik filmet játsza le a 3 közül.

Van rá mód, hogy ez rendesen működjön?

Oplay R1-em van 1.35FW-rel ha jól emlékszem :)

[ Szerkesztve ]

(#2374) Zebu válasza Zebu (#2373) üzenetére


Zebu
addikt

Bocs, 1.39FW

(#2375) bota


bota
csendes tag

Sziasztok!
Az r1-esen volt már valakinek működő (bármilyen chipset-es) wifije, vagy ez csak egy legenda, hogy HD2-es fw-vel működhet?
Mert hallani már sokat hallottam, de konkrétan még senki nem írta, hogy neki sikerült vezeték nélküli hálózatot összehozni r1-esen.

[ Szerkesztve ]

(#2376) Fernet


Fernet
senior tag

Feltettem a HD2 1.12.06 rev 5.1 fw-t, amiben állítólag benne van a playon fw is. Azt hol találom? Elméletileg a skinek között kellene lennie, de ott csak a blue skin van.

(#2377) Zebu válasza Zebu (#2374) üzenetére


Zebu
addikt

Közben megtaláltam a választ... nem tud ilyet....

(#2378) Toobee


Toobee
veterán

Sziasztok!

A mini változatra rádugtam egy 4-es HUB-ot. Olyan kérdésem lenne, hogy 2.5-es háttértárakat is elbírja-e, vagy ilyen esetben 3,5-esek kellenek, táppal együtt? A válaszokat előre is köszönöm!

-Toobee-

https://barbieripnk.hu/

(#2379) sebgutkopf válasza Toobee (#2378) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Nekem ugyan nem minim van, hanem R1-em, de 4-es hubon egyszerre lóg egy 2,5-ös usb-s külső hdd és egy pendrive is és mindet az R1 látja el naftával.

(#2380) func93


func93
senior tag

Üdv! Az lenne a kérdésem hogy mi lenne az az net user id? már megosztottam a gépet meg minden és ha beakarok lépni az Execrate-PC-be akkor ezt kéri meg a jelszót.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#2381) func93 válasza func93 (#2380) üzenetére


func93
senior tag

A gép: Asus OPLAY HDP-R3 előre is köszönöm segítséget.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#2382) LeszIttVigas


LeszIttVigas
tag

Mostanában nem hajlandó a youtube videókat lejátszani, egyik firmware-el sem.
Tapasztaltatok ilyet?
(bocs, nincs időm csillió hozászolást visszaolvasni)

(#2383) jobesz


jobesz
tag

gyerekek valaki tud valamit a youtube probléma okáról? én 2 hónapig nem használtam a cuccost, 4 in 1 firmware volt rajta, utoljára minden tökéletesen ment, most szinte semmi.

Mit tudtak változtatni a yoputube on hogy mostmár a videók nem indulnak el, de kilistázza őket a kliens, az eszem megáll, lehet ez az o play live ra váltás erőszakolási módja?

Merthogy az hivatalosan is youtube képes.

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#2384) jolti


jolti
senior tag

Sziasztok!

Az normális, hogy most felraktam az R1-re a az 5.1-es Fw-t ( hard reset-el, mert nincs hálózatba kötve ) és végig ment a csík, kiírta, hogy sikeres volt a telepítés, újra fog bootolni és ennyi? Nem csinált semmit kb. 10 percig, csak ezt írta ki. Aztán kihúztam az áramból visszadugtam és elindult az új firmel. Lejátszik mindent, az új van rajta, csak nehogy valami baja legyen, mert így kellett újra indítani. Vagy ezt amúgy is így kell?

Egyébként jobb lett a lejátszás! Eltűnt, illetve csak ritkán látható pl. az emberek körül, ha gyorsan mozognak olyan szellemkép szerű valami. Mintha valami aura lenne körülöttük. Már csak egy picit látszik néha. Még egy-két frissítés és lehet teljesen eltűnik

(#2385) Fernet válasza jolti (#2384) üzenetére


Fernet
senior tag

Azt írták máshol, hogy nem indul újra telepítés után automatikusan, szóval emiatt ne aggódj. Nálam is így volt. Nálad nem tűnik lassabbnak ez a fw mint az előző?

[ Szerkesztve ]

(#2386) RobbyLee


RobbyLee
csendes tag

Sziasztok!
Nemrég vásároltam egy ASUS HDP-R1-es lejátszót.
A fórum segítségével sikerült Win 7-tel hálózatba kötni.
Két kérdésben viszont szeretném a segítségeteket kérni.
1. Hogyan tudom kiresetelni úgy a gépet, hogy teljesen gyári alapállapotba kerüljön. Szóval a network-ös beállításokat, órát stb. mindent újra be kelljen állítani. Oka: Amikor elsőnek próbáltam a fórum olvasása előtt hálózatba kötni a Win 7-tel, megosztottam pár mappát a winyómon. Ezekhez most viszont nem enged belépni, csak jelszóval és "lúzer" névvel. Persze bármit is írok be nem jó neki. Ezeknek a korábban megosztott mappáknak a tartalmát viszont hiába másolom át abba a mappába, amit már rendesen lát, "invalid file" hibaüzenettel elhajt. Az előre megosztott mappákat le sem tudom törölni, mert a benne található file-okat hiába másolom át máshova nem játssza le.
2. letöltöttem próbaként egy .mkv kiterjesztésű filmet, amit hálózatban elindítva, csak a hangot játssza le, kép nincs.
Egyenlőre csak egy hagyományos képcsöves tévém van RCA sárga kábellel összekötve.
Lehet ,hogy csak beállítási probléma, de eddig sajna nem jöttem rá.
Eredeti firmware van és egyenlőre nincs szándékomban hekkelgetni.
Előre is köszönöm minden jó szándékú fórumozó segítségét.
RobbyLee

(#2387) jolti válasza Fernet (#2385) üzenetére


jolti
senior tag

Nekem nem, sőt gyorsabb lett. Bár nekem még a 3.2 volt, ez meg már az 5.1.
Ma kétszer volt olyan hibajelenség, hogy egy két centis sávban mintha délibáb lett volna a kép közepén, de 5-10 mp múlva elmúlt. Mi lehet az vajon...

(#2388) jolti válasza RobbyLee (#2386) üzenetére


jolti
senior tag

A hálózati dolgot azt nem tudom, de a másikon egy fw frissítés tuti segít szerintem. Akár mennyire is nem szeretnéd.

(#2389) kisgyerek85 válasza RobbyLee (#2386) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Hányas fw van a játékoson?
Szerintem kéne frissíteni, mert azért nincs az mkv-nál képed csak hangod. Ha már frissíted akkor resetelődik minden mostani beállításod :C

ez a legújabb fw
frissítés menete

1. reset gomb használata érvényes rád. Bootcode frissítés 99%, hogy neked már nem kell csinálnod. Én tavaly októberbe vettem, de már azon sem kellett. De azért csekkold le a bootcode számot

Először is ellenőriznünk kell, hogy milyen bootcode verzió van a lejátszón. Ez fontos különben féltégla lesz a lejátszóból. Ha 18-as vagy újabb akkor nem kell frissíteni. A főmenübe navigálva megnyomjuk a távirányítón a stop majd utána a play gombot, ekkor felugrik egy kis ablak ahol lesz egy számsor pl. 0202.0018. Ha a vége 18 vagy nagyobb szám akkor kihagyhatjuk a bootcode frissítést.

(#2390) kisgyerek85 válasza jolti (#2388) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Jaja, először azért tart tőle az ember, de amikor már 10. -re csinálod akkor már attól sem parázok, hogy nehogy elmenjen egy pillanatra az áram :D

(#2391) jolti válasza kisgyerek85 (#2390) üzenetére


jolti
senior tag

:DD
Én először ( karácsonykor ) nagyon paráztam, aztán most egyáltalán nem. Akkor kezdem kicsit mikor nem indult újra tíz perc után sem, csak kiírta, hogy sikeres update és, hogy rebootolni fog. De nem fogott'... :D :D
Kihúztam, visszadugtam és minden ment f@szányosul.

(#2392) func93


func93
senior tag

üdv tudna valaki segiteni r3-as gépem van, megosztottam a pc-t wifin keresztül hogy lássa az r3 és amikor lépnék be a pc-be valami net user id-t meg jelszót kér. megköszönném a segitséget:)

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#2393) ab765c


ab765c
csendes tag

Asus OPlay HDP R1 kütyüm van, HD2_1.12.06_rev3 driverrel. Mostanában (pontosan nem tudom) a YouTube a videokat nem játsza le. A lista megjelenik de a lejátszás nem működik. Cseréltem firmware-t (ver4, ver 5.) de egyikkel sem működik.
Látom a fórumban, másnak is vannak hasonló problémái.

Aki tud rá megoldás közölje.

Előre is köszönöm .

(#2394) szimszonos


szimszonos
őstag

Most tervezem egy HDP-R1 vásárlását de 2009-es tesztekben azt olvastam hogy a feliratkezeléssel a hosszú ő,ű megjelenítésével és mkv feliratokkal gondja volt.Az lenne a kérdésem hogy ezeket a hibákat kijavították már?

[ Szerkesztve ]

(#2395) kisgyerek85 válasza szimszonos (#2394) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Szia!

Már réges-rég kijavították :)

(#2396) RobbyLee válasza kisgyerek85 (#2389) üzenetére


RobbyLee
csendes tag

Sziasztok!
Köszönöm a gyors válaszokat.
A fw frissítést azért szerettem volna kihagyni, mert a kollégámnak is ilyen kütyüje van és neki csont nélkül visz mindent. még az .iso-t is.
A gyári leírásban benne is van a .mkv lejátszás. Ezért nem értem az fw frissítést.
FW verzióm 1.35 .
Másik kérdés:
Ha mégis rászánom magamat a frissítésre, akkor melyiket használjam. a hard vagy a soft resetes módot?
A gyári menüben található fw frissítéses menüponttal, nem lehet frissíteni?
ha nem, akkor miért van benne?
Válaszokat előre is köszönöm.
RobbyLee
Bocs az értetlenkedésemért, de nagyon új még nekem az a gépezet

(#2397) RobbyLee válasza RobbyLee (#2396) üzenetére


RobbyLee
csendes tag

Bocs rosszul írtam az előbb és már nem tudom szerkeszteni :
System rev: 01.33P- Oct 15.2010
Bootup 23
Bootcode: 23-as végű

(#2398) kisgyerek85 válasza RobbyLee (#2397) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

1.35fw-ben történő változás:
Added MKV header compression format support

Célszerű amúgy a legújabb fw-t alkalmazni.
1.40 a legújabb. Asus honlapjáról letölthető.

Elméletileg tudod menüből frissíteni a fw-t. Ha mégse menne akkor kell a hard reset-et alkalmazni.

(#2399) szimszonos


szimszonos
őstag

Az lenne a kérdésem hogy ha külső dvd írót kötök usb-n keresztül hdp-r1-hez akkor a dvd lemezeimet letudom játszani vele?Ha működne a dolog mindegyikkel kompatibilis?

[ Szerkesztve ]

(#2400) Egon


Egon
nagyúr

R1-em van, legfrissebb gyári firmmel (1.40). Van egy film, ami csúnyán kockásodik, ellenben a gépen nézve (VLC Player) megy normálisan.
A Maagaszkár című rajzfilm első részéről lenne szó, méghozzá ez a verzió (más fullHD-s verziót nem találtam):
Madagascar.2005.1080p.BluRay.DTS.x264.HuN-TRiNiTY

Másnál is jelentkezik ez a probléma? Van valami megoldás esetleg?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.