Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

ASUS O!Play és moServices összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2951) Zolee11 válasza Kicsirics77 (#2950) üzenetére


Zolee11
senior tag

Értem, köszönöm szépen az információt, akkor nyugodtan beruházhatok egy külső optikai meghajtóba. :K

no brain, no problem

(#2952) Kicsirics77 válasza Zolee11 (#2951) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nekem ezzel tökéletesen megy az Y kábel vastagabb ágát dugom be

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#2953) qqcqqc


qqcqqc
őstag

én azon gondolkodom, hogy külső br léjátszót támogat?

(#2954) qqcqqc


qqcqqc
őstag

én azon gondolkodom, hogy külső br léjátszót támogat?

(#2955) Locutus


Locutus
veterán

Üdv

Van egy R1-em, már több mint egy éve. Eddig nem volt gond, de most 1 hónap alatt 3db 720p MKV-vel is összefutottam, amit nem hajlandó lejátszani rendesen. Vagy a hang, vagy a kép, vagy mindkettő hiányzik.
Van valami új formátum amit nem támogat már? Vagy frissítés hozzá? Asszem 1.33P van rajta nekem.

Köszi

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2956) kisgyerek85 válasza Locutus (#2955) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Tedd fel a legújabbb 1.4-es fw-t.Valószínű megoldódnak a problémáid.

(#2957) Juszuffe


Juszuffe
csendes tag

Sziasztok!
kb fél éve van egy hdpr1-em és olyan kérdésem lenne, hogy melyk hd2-es fw-t lehet belerakni? és kérdésem volna még az is, hogy a dlna-t tudja e a hd2-es fw!?
Válaszaitokat köszönöm előre
üdv: T

(#2958) Warter válasza Juszuffe (#2957) üzenetére


Warter
őstag

dlna klienst a sima is tudja, moservice-zel pedig a szervert is.

(#2959) daytonka1


daytonka1
tag

Sziasztok! Miért van az az r1 - nél felraktam a legújabb A C Rayen r8 fw.-t a youtube videok csak úgy mennek , hogy pl. beütöm Lady Gaga és csak a nem eredeti hanem a csinált (házilag) videók mennek. Pl. alehandro, judas stb, nem az eredeti full hd VEVO indul el és a kereső sem látja.Lehet ezen segíteni valahogy?

[ Szerkesztve ]

(#2960) maLakai


maLakai
csendes tag

Hali!

Az ASS feliratokat kezeli a HDP-R1, esetleg firmware frissítéssel? Habár ott se látom asuséknál megemlítve.

(#2961) zsolti66


zsolti66
csendes tag

Hali! Nagyon sok hasznos dolgot olvastam a fórumon ezért én is megosztom a tapasztalatomat ASUS HDP R3 témában.Filmeket,zenéket és képeket osztottam meg saját vezetékes hálózatomon.Felépítés:Számgép mint szerver win 7-tel,WD My Book Essential 1T külső vinyó 3.0 usb-vel,1T belső vinyó 15mb T-Home net Pirelli modem és D-Link Dir-615 N router ma délután felrakott amp r8-cal.Tapasztalat:Ez idáig tökéletes működés,you tube pörög.Egyébként szegényes net tartalom.Hálózaton minden ok,HD filmek akadás mentesen futnak tekerés előre-hátra ok.Van még a hálózaton egy LG 3D Blue Ray lejátszó full hd 3d filmek ok.Wifit nem igen használom mert jobb a vezetékes.Ezen a téren vannak hiányosságok de valamit valamiért ,pl ne nézz rajta hd-ét mert nem éri meg az idegeskedés.Szerintem jó az amp r8.Ha van valami írjatok s ha tudok segítek.

(#2962) zsolti66 válasza daytonka1 (#2959) üzenetére


zsolti66
csendes tag

Hali!
Nekem se az eredeti hd indul el de minden másnál ok.R3 amp r8 fw.

(#2963) B.Gaboo


B.Gaboo
tag

Sziasztok!

Win 8 betával próbálta már vki?
Jelszót kér ennél is állandóan, viszont a regedit módosítás eddig nem jön be.

̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿

(#2964) Donqatto


Donqatto
csendes tag

Üdv!

Először is lenne egy olyan kérdésem, hogy tudok e a számítógépről rögtön letölteni az Asus O!Play HDP-R3 - hoz kötött 1 terrás WD külső winyóra letölteni közvetlenül filmet Wirelessen keresztül??
Ha igen, akkor kérem valaki ossza meg velem, mert nekem ötletem sincs...lehet azért mert nem lehet:)
Illetve nem tudom update-elni...ha kell egyáltalán...
Nem igazán értek ezekhez a kütyükhöz...a gépemet egyébként látja, a nappaliból tudok is filmet lejátszani a benti gépről, bár kicsit lassú:)

Tehát a lényeg a lényeg, TUDOK E LETÖLTENI KÖZVETLEN A NAPPALIMBA?:)
HA IGEN, HOGY?

Roppant hálás leszek annak aki tud segíteni...:)

http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/ Itt is van pár pozitív értékeslés!

(#2965) Bib válasza Donqatto (#2964) üzenetére


Bib
őstag

Hi!
Kell a játékosra egy moddolt fw, amelyik neked szimpatikus.Manapság az amp r8 a divat.
Aztán be kell lőni a moservice-ben. Mondjuk lehet torrentet futtatni rajta,meg számítógépről másolni is.A bootcode-ot ellenőrizni,szükség esetén 23-ra frissíteni.
Egyébként ez a megoldás szerintem nagyon lassú.
Na szóval hogy mindezt beállítsd jól át kell nyálazni a fórumokat!

(#2966) Donqatto válasza Bib (#2965) üzenetére


Donqatto
csendes tag

Esetleg van valaki aki megtudja csinálni? Egy kis HUF fejében?:) (BUDAPEST)
Nekem elég kínai volt amit írtál...
Egyébként valamiért az fw-t sem tudom upgradelni?

"Kell a játékosra..."

Milyen játékosra?

http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/ Itt is van pár pozitív értékeslés!

(#2967) Donqatto válasza Donqatto (#2966) üzenetére


Donqatto
csendes tag

Fw frissítésnél kiírja, hogy no updated image file.

És jelenleg ez van rajta...:1.21

Ez jó, vagy sem?:)

http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/ Itt is van pár pozitív értékeslés!

(#2968) Degeczi válasza Donqatto (#2967) üzenetére


Degeczi
nagyúr

pl. ezen az oldalon találod meg a frissítés menetét

többnyire a "reset gomb + táp" megoldással szoktuk, az a legegyszerűbb

kb 10 éve egy olcsó DVD lejátszó magyar leírását fordítóprogrammal készítette a gyártója, és azóta is a köznyelvben maradt ahogy a "player"-t persze "játékos"-nak fordította

[ Szerkesztve ]

(#2969) Donqatto válasza Degeczi (#2968) üzenetére


Donqatto
csendes tag

Okés, de hogy?
Ráteszem egy pendrivra, átviszem a playerre bekapcsolt állapotban rádugom utána reset?
Valami ilyesmit olvastam...
Illetve a pendrivon simán csak kicsomagolt állapotban rámásolom a dolgokat?

http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/ Itt is van pár pozitív értékeslés!

(#2970) Degeczi válasza Donqatto (#2969) üzenetére


Degeczi
nagyúr

világos lépésekben leírja az oldal a "frissítés menete" link alatt: tápbedugás közben lenyomva tartott reset-gomb

(#2971) vaksi8 válasza Donqatto (#2969) üzenetére


vaksi8
senior tag

Rá teszed egy pen drive-ra,utána meg az asus menüjéből le tudod frissíteni.
Nem kell resetelgetni.

(#2972) Degeczi válasza vaksi8 (#2971) üzenetére


Degeczi
nagyúr

attól függ, milyen firmware-ről van szó: a sima frissítés addig működik, amíg gyári kiadású van rajta

(#2973) vaksi8 válasza Degeczi (#2972) üzenetére


vaksi8
senior tag

Szerintem a legjobb neki a sima gyári.

(#2974) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Tudja esetleg valaki, hogy van-e mód arra, hogy közvelenül a gépről másoljak filmeket az Oplayhez csatlakoztatott winchesterre wifin keresztül?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#2975) Donqatto válasza KubanitoS (#2974) üzenetére


Donqatto
csendes tag

Én is pont ezt akarom megtudni:)
A frissítés sikeres volt...

http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/ Itt is van pár pozitív értékeslés!

(#2976) decibeldrag


decibeldrag
tag

Sziasztok!
Nemrég befrissítettem az O'Play2-met,és azóta rendesen be van lassulva,sok idő eltelik,mire észreveszi hogy van egy 3TB HDD a gyomrában.
Mitől lehet ez,netán megoldás?! :U
Kösz szépen! :R

"A processzor füsttel működik, ha kijön a füst, akkor Nem működik többet!" AMD FX9550

(#2977) TOLEDOO


TOLEDOO
tag

Van rá már megoldás hogy menjen az xlive felnőtt tartalom?
Az ukraine online-ban az xlive kódot kér.

Asus r3 van amp r8 fw van fent.
Előre is köszi.

(#2978) Degeczi válasza vaksi8 (#2973) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a gyári borzasztóan kis tudású - igazán csak arra igazán jó, h pendrive-on berakj fölirat nélküli filmet, amit az elejétől folyamatosan nézel végig - egyébként katasztrófa:
- föliratkezelés csapnivaló. Pl. dőlt betűk helyett kiírja a <i></i> vezérlőkódokat... :W
- egy adott pontra odatalálni reménytelen, csak fix 10 perces ugrások + gyorstekerés van
- hírből sem ismer bélyegkép nézetet, márpedig egy filmekkel teli vinyónál alapvető lenne, h ne csak egy szöveges lista pici darabját lásd, hanem a mappákban a filmek melletti képet ikonként, egyszerre sokat (soronként nem csak egyet)
- Youtube-ról ne is álmodjunk

így aztán érthető, h sokan próbálkoznak más firmware-rel

[ Szerkesztve ]

(#2979) Ronin- válasza Degeczi (#2978) üzenetére


Ronin-
senior tag

Ez,amit itt felsoroltál, mindet lehet állítani és tudja a lejátszó, kivétel yutub... :) Lehet állítani,hogy hány perceket ugráljon. Te nem jártad végig a készülék beállításait ?! vagy nem értem... feliratokat eddig nekem mindent vitt, mkv -ből mindent megkajált, tökéletesen meg vagyok vele elégedve :D kivétel,hogy nagy ritkán elő fordul random fagyás, de ennyi..

(#2980) Degeczi válasza Ronin- (#2979) üzenetére


Degeczi
nagyúr

és az hol segít ki egy adott pont megkeresésében, ha az ugrási időköz más léptékű?
attól még ugyanúgy kínszenvedés odatalálni...
pl. az ACRyan fw-rel gyorsan és pontosan oda lehet állítani a tolókát ahová kell, majd OK-val odaugrani

a <i> vezérlőkódok értelmezése hol állítható?

hol állítható bélyegnézet a gyári R1/R3 fw-ben?

(#2981) Ronin- válasza Degeczi (#2980) üzenetére


Ronin-
senior tag

egyébként ezen az ősrégi oldalon az 1.26 -os fw van fent, holott van 1.28 is.

(#2982) vaksi8 válasza Degeczi (#2980) üzenetére


vaksi8
senior tag

Nekem is teljesen tökéletes.Én minden jelenethez oda találok semmi perc alatt.Feliratkezeléssel sem volt semmi gondom eddig,bár nem nagyon nézek feliratos filmet.
A you tube meg a francot sem érdekli,arra ott a pc..
Amit a számlájára írnék az a HD hangok kezelés hiánya.

(#2983) Degeczi válasza vaksi8 (#2982) üzenetére


Degeczi
nagyúr

igen, ha alig néznék föliratos filmeket, akkor érthető módon engem sem zavarna, h még olyan roppant bonyolult dologra is képtelen, mint a dőlt betűk megjelenítése (de ha már nem tudja, legalább nyelné el a vezérlőkódokat!)
de mivel a gyerekfilmeket leszámítva csak föliratos filmeket nézünk, és azok között igen gyakori az efféle kód használata, elég zavaró volt a buta gyári fw

ACRyan fw-rel persze ez sem gond, szépen használ dőlt karaktereket, működik a Youtube, ami szintén gyakran volt már hasznos (igen, PC-n is megnézhető - mint ahogy a filmek is, ami miatt ugye az egész játékost is fölöslegesnek lehetne tartani... mégis van, amikor inkább a TV-n megfelelő, mert pl. nem kell a vendégeket a nappaliból a szűk dolgozószobába hívni, ha mondjuk egy új film előzetese került szóba. Ez aligha túlzó elvárás egy mai, netes eszköznél),
az időpontra odatalálás módszerének különbsége pedig ahhoz hasonlítható, mint ha egy hosszú szövegben csak page up/page down és a kurzor jobbra-balra nyilakkal lehetne odalépni egy adott pozícióra, vagy pedig egérrel gyorsan odatolni gyorsan, kényelmesen,

a bélyegnézet fontossága pedig szintén adott, ha sok film van egy nagy vinyón, és pláne ha gyerekek is választani szeretnének a kínálatból

(#2984) hati válasza Degeczi (#2983) üzenetére


hati
addikt

Nekem csak a bélyegnézet hiányzik a gyári fw-ből. Még mindig csak 1 könyvtár/1 film esetében működik, vagy már tud olyat is, hogy ha a film neve azonos a kép nevével (nem tervezem, hogy a mese sorozatok minden epizódját külön könyvtárba tesztem), akkor is megjeleníti? Az alternatív fw. még mindig lassabb a gyárinál?

(#2985) Degeczi válasza hati (#2984) üzenetére


Degeczi
nagyúr

R1 firmware-ben egyáltalán nincs bélyegnézet!
a ráhackelt R2-ben van, könyvtáranként 1 filmet feltételezve (mert gyakorlatilag mappaikonként használja a képet)

(#2986) hati válasza Degeczi (#2985) üzenetére


hati
addikt

Akkor ezzel nem sokra megyek. Marad a gyári, lejátszásra - nekem - tökéletes.

(#2987) janati


janati
őstag

Esetleg eladó!

ASUS O!PLAY HDP-R1 média lejátszó.
hibátlan állapotban, legfrissebb gyári FW-rel.

Privit írj ha érdekel, az árat megbeszéljük!

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#2988) V.Stryker válasza janati (#2987) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Van erre apróhirdetés rész az oldalon! Oda kéne feltenni!!!

Másrészt az én Air-em is eladó lehet. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2989) tibibi


tibibi
őstag

:DDD nekem van egy R1 meg egy R3 is eladó :DDD

(#2990) V.Stryker válasza tibibi (#2989) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Még a végén bevalljuk,hogy ez egy szar. :DDD Én pl rühellem már. Jól játszik le,de a wifis hálózatos csatlakozás, kezelés, adatátvitel egy sitt, egy rakás lószar. Már sokszor úgy voltam, hogy összetaposom. A WPA titkosításos netem autómatán WEP-nek nézi, kézi módban csatlakozik, de a kódolatlan megosztásomnál kódot kér ott, ahol más eszköz simán belép, mert nem kér semmit. Szóval ez egy szar szerintem, legyen rajta bármilyen firmware.

Fel is hívom az asus magyar supportját egyet hőbörögni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2991) tibibi válasza V.Stryker (#2990) üzenetére


tibibi
őstag

Lehet benne valami,mert engem is ezek idegesítenek legjobban.Direkt azért vettem ,hogy ne kelljen lemezre írogatni most meg sd kártyával szaladgálok a nappali meg az emelet közt ha valamit nézni akarok :W

[ Szerkesztve ]

(#2992) V.Stryker válasza tibibi (#2991) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Most hogy beszéltünk róla, jól felb.sztam magam és írtam is az asus magyar ügyfélszolgálatára egy szép hosszú levelet. Kíváncsi vagyok mi írnak vissza.... Tényleg, be is rakom a blogomba. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2993) Egon válasza V.Stryker (#2990) üzenetére


Egon
nagyúr

Nekem az R1 is csinál érdekes dolgokat.
1. Hálózati csatlakoztatás vezetékesen sem egyszerű. Volt, hogy adott beállítás mellett működött, majd egyszercsak nem működött (jelszót kért, és csak a mellékelt CD-n levő program feltelepítése és futtatása alatt lehetett elérni a PC-t a lejátszóról).
2. Hálózaton keresztüli másolástól egy csomószor megfagyott. Mondjuk ez lehet hogy túlmelegedéstől volt (hogy pár lejátszási anomália is, amire nem térek ki): beraktam egy zárt üveg tévészekrénybe, elképzelhető hogy nem tetszett neki.
3. A beépített Samba egy vicc: használhatatlan. A gyári firmmel nem lehet elérni a PC-ről a lejátszóra kötött vinyót.
4. A hátsó (kombó) USB-re vinyót kötve, ÉS a hálózati kábelt bedugva fixen fagy (másnál is olvastam ilyet). Ha E-Sata-n csatlakozom (vagy ha az első USB-t használom, működik rendesen).
5. Pár filmet nem jól játszik le: az egyetlen elérhető 1080p-s release a Madagaszkár első részéből, valamint a Sövényen túl című rajzfilmekből nézhetetlen (előbbi kockásodik, utóbbi - köszönhetően a szar kódolásnak - szaggat). Max. 50 filmmel próbáltam; ergo nálam a filmek 4%-át nem játssza le, ami szvsz gáz.
6. Zenelejátszásnál, 2.-nak (manuálisan) elindított számtól, lecsípi a szám első 1-2 mp-ét.

Többet nem veszek Asus-t, az biztos.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#2994) kuksa90 válasza tibibi (#2991) üzenetére


kuksa90
őstag

Neked még emeletre is telik?? Kinél bankolsz?? ;) :DD

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#2995) V.Stryker válasza kuksa90 (#2994) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Bankol? Szerintem inkább okos ember és tudod : hasi-tasi nem kér kódot. :DDD

Egon: Hát ez ilyen. És az a legrosszabb, hogy most oké,hogy nem ebből élek, de kinek merjem eladni jó szívvel? :F

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2996) tibibi válasza V.Stryker (#2995) üzenetére


tibibi
őstag

ajándékozd el valakinek akire haragszol ;]

(#2997) V.Stryker válasza tibibi (#2996) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Áhh....dehogyis. 30k volt...nehogymá. Legalább annyi örömöm legyen benne, hogy széttaposom és levezetem így a feszkót. Ennyi haszna legyen legalább.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2998) wrie


wrie
csendes tag

Sziasztok,
azzal a problémával találkoztatok már, hogy ha USB-n rádugok egy winchester a hdp-r3-ra, akkor a winchester felpörög, de az eszköz nem csinál semmit? Kroábban simán ment ugyanazzal a meghajtóval, aztán egyszer csak nem...
Kábelt cseréltem már, win alatt remekül megy.

(#2999) kuksa90 válasza wrie (#2998) üzenetére


kuksa90
őstag

Szerintem kevés lett neki a tápfesz...vagy a vinyó öregedett meg, vagy a játékos. ;]

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#3000) wrie válasza kuksa90 (#2999) üzenetére


wrie
csendes tag

Külön tápos :(
És pendriveval sem megy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.