Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

ASUS O!Play és moServices összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2801) Degeczi válasza gZoma (#2800) üzenetére


Degeczi
nagyúr

RAW esetén nem mindegy, milyen hangsáv van a film alatt!
pl. az én (szintén régi, HDMI bemenet nélküli) erősítőm sem ismeri mondjuk az AAC formátumot, így ha másik hangsáv nincsen, akkor RAW beállítással nem használható, csak sztereóra lekevertetve az Asus-al (és olyankor jobb híján ProLogic módot beállítva az erősítőn)

az 5) természetes: a legtöbb TV másolásvédelem miatt csak sztereó kimenetet ad

érdemes kipróbálni a HD2 firmware-t, az lényegesen barátságosabb (pl. van benne bélyegkép nézet a mappákról) és korábban jó volt a netes támogatása is, pl. youtube-al - de az sajnos pár hónapja már nem működik, amióta a youtube változtatott vmit

(#2802) gZoma válasza Degeczi (#2801) üzenetére


gZoma
csendes tag

felraktam a HD2-t (HD2_11206_r51), a netes problémát nem oldotta meg. Semmilyen online tartalom nem érhető el, a netes tünetek ugyanazok. Úghogy visszament az 1.40-es R1-es.
Érdekességként, nem tudom pingetni a default gateway-t (ami a router és DHCP szerver egyben).

Próbáltam a linuxon a routingot faragni, de semmi siker. Eddig.

Kernel IP routing table
Destination Gateway Genmask Flags Metric Ref Use Iface
192.168.2.0 * 255.255.255.0 U 0 0 0 eth0
127.0.0.0 * 255.0.0.0 U 0 0 0 lo

a * a Gateway alatt nem jelent jót. - nincs beállítva...

gZ.

(#2803) athomi


athomi
veterán

Üdv!
1.33 firmware van a masinámon és egy-két filmnek csak a hangját játssza le. Firmware frissítés segítene?
Ha igen, mire kell frissítenem és hogyan kell csinálni?

szerk.: közben metaláltam az első hsz-ben, így a kérdésem csak annyi h megoldhatja e a fenti problémám a frissítés?

[ Szerkesztve ]

(#2804) Warter válasza athomi (#2803) üzenetére


Warter
őstag

Igen, megoldja.

(#2805) Degeczi válasza gZoma (#2802) üzenetére


Degeczi
nagyúr

hát ott tényleg vmi gebasz lehet a hálózattal (akár a routerrel, akár az Asus-al), simán mennie kell a DHCP-nek

az 1.40 stabil, jó verzió - csak roppant fapados, ill. nagy vinyónál kényelmetlen a filmek listájának böngészése, mert alig néhány filenevet mutat egyszerre

(#2806) petyaboy válasza petyaboy (#2790) üzenetére


petyaboy
csendes tag

Valakinek van esetleg ötlete, hogy a fentebb leírt régi 4:3-as TV-n miért vágja le a menüt?

(#2807) athomi válasza athomi (#2803) üzenetére


athomi
veterán

1. Letölteni a fenti linkről az install.img fájlt.
2. USB pendrive (FAT-re formázott) gyökér könyvtárába bemásolni (vagyis nem kell könyvtárba tenni, csak simán rámásolod a pendrive-ra) az image fájlt.
3. Pendrive-ot bedugni a player-be és persze bekapcsolni a lejátszót.
4. Telnettel csatlakozni a lejátszóhoz (pl. Putty, jelszó: root) és begépelni ezt a sort:
echo " " | dd of=/dev/mtdblock/0 bs=2048 seek=8192
Erre két nagyon rövid sorból álló üzenetet kapunk válaszul:
0+1 records in
0+1 records out
5. Begépelni ezt: reboot
6. A lejátszó ekkor újraindul, majd kiírja, hogy felkészül a frissítésre, ez egy ideig eltarthat, türelem! Aztán kék hátterű képernyőn zöld folyamatsáv jelzi, hogy hol tart a frissítés, majd újraindul a masina magától és immáron az új firm köszön ránk.

A 4. pontot nem értem. Hogyan kell telnettel csatlakozni a lejátszóhoz? :S Esetleg a sz.géppel kellene összekötnöm a lejátszó, és a számítógépről kell csinálnom a frissítést? :S

[ Szerkesztve ]

(#2808) Degeczi válasza athomi (#2807) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a játákost hálózatra kötöd, és a szintén hálózaton lévő gépedről telnetelhetsz be az IP címére

de fölösleges ezzel vacakolni, sokkal egyszerűbb a rejtett reset gombot vmi hegyes dologgal lenyomva tartani, eközben bedugni az addig kihúzott tápkábelt - és máris magától elkezdi a firmware frissítást a pendrive-ról, ha annak gyökerében ott van az install.img

(#2809) athomi válasza Degeczi (#2808) üzenetére


athomi
veterán

sikerült, köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#2810) petyaboy


petyaboy
csendes tag

Valaki meg tudná, mondani, hogyan tudnál választhatóvá tenni a most szürke (tehát nem választható) 480p-s felbontást a régi RCA-n csatlakoztatott 4:3-as TV-mhez?

(#2811) Zsadi


Zsadi
őstag

Win7 megosztás délelőtt jó, most meg jelszót kér.
Az összes ajánlott hálózati beállítás megvolt, oplayfix.reg hozzáadva, jelszókérés kikapcsolva.
Valami ötlet? Előre is köszi!

(#2812) Rozsomák13


Rozsomák13
csendes tag

Tudna valaki segíteni, hogy hogyan lehet a hálózatot beállítani?
Főmenü - beállítások - hálózat ott a dhcp auto nem működik azt írja nem található. Manuálisra megyek ott jóváhagyom a felkínált lehetőségeket, és tovább lépek.
Filmek - mappa - hálózat - my shortcuts - szerk Itt mit kell beállítani?
felhasználó, jelszó, ip cím. ??? Ha a saját pc-ém cuccai kellenek az jó.. az ip címet még megoldom, de milyen felhasználónevem, és jelszavam van? Azokat hol tudom megnézni?

(#2813) gyurielf2 válasza vaksi8 (#2767) üzenetére


gyurielf2
csendes tag

Szia! T-Online 15 MBit

(#2814) Rozsomák13 válasza Rozsomák13 (#2812) üzenetére


Rozsomák13
csendes tag

Megoldódott!
Ha valakinek hasonló problémája van akkor a megoldás, a lan beállításoknál a dns címre a router ip címét kell írni.

(#2815) Zolee11 válasza Rozsomák13 (#2814) üzenetére


Zolee11
senior tag

Nekem tökéletesen megy a DHCP-s megoldás is, természetesen a routerben így kell beállítani, ha csak swich-ed van akkor fix ip-t kell beállítani, hisz ott nincs dhcp szolgáltatás.
Több helyen is meg lehet találni, hogy kell beállítani a pc-n a hálózatot, oprendszertől függően. Ezek után megosztott mappákat is imán el lehet érni.

no brain, no problem

(#2816) looser


looser
addikt

Halihó! Talán tudtok segíteni: temérdek filmnél tapasztalom, hogy a 'beszédes' részek halkabbak, mint a zenei vagy effektekkel tűzdelt jelenetek. A kérdés: hozzá lehet valahogy igazítani egymáshoz a kettőt? Mivel tv-n nézem (semmi sokpontegy), ezért elég nehéz csak a tv hangerőszabályzójával le- ill. felvenni a hangerőt jelenetváltáskor, pontosabban amikor hangos lesz a film vagy éppen érthetetlenül halk.
Nem emlékszem pontosan melyik, de nem gyári fw van rajta, hanem valamilyen moservices, amit itt ajánlottatok régebben. Hosszú ideje nem olvasom ezt a topicot, úgyhogy lehet, hogy volt már szó róla...
Köszi :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#2817) Bib válasza looser (#2816) üzenetére


Bib
őstag

Beállításoknál az audio menübe a night mode az erre hivatott.Van off,on és kényelem beállítás.

(#2818) ovecs


ovecs
senior tag

Sziasztok!
Van 1 ilyen kütyüm, HDMI -vel a TV-re, optikai kábellel pedig az erősítőre kötöttem. Szeretném zenelejátszásra használni (mappa elindít, tv kikapcsol, mivel az 55 colos nem keveset fogyaszt) Viszont ha kikapcsolom a TV-t akkor megáll a zenelejátszás is, leáll az O-play.
Van erre valami beállítás, esetleg valami FW amit tudtok ajánlani ?
Jelen helyzetben gyári software van rajta, amúgy ha váltok mappát, és számot (mp3/flac) néha lefagy és csak újraindítással lehet életre kelteni :S

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#2819) kuksa90 válasza ovecs (#2818) üzenetére


kuksa90
őstag

Szia!

És ha az indítás után lehúzod a TV- ről a HDMI- t, arra mit lép? :F

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#2820) gZoma válasza Degeczi (#2805) üzenetére


gZoma
csendes tag

végre megoldódott az internetes problémám, amit persze én magam okoztam...
történetesen a router firewall konfigjában a MAC Address két karakterét felcseréltem, aminek hatására a router persze, hogy nem engedte a netre a lejátszót. :W
Korrigálás után minden OK, mostmár lehet kezdeni a moddolást :-)

pedig még a hivatalos Asus Supportot is ráugrasztottam a hibára, akik annak rendje és módja szerint próbáltak is segíteni. Mint az esetek többségében, a hiba oka ismét a lúzer júzer volt.

gZ.

(#2821) ovecs válasza kuksa90 (#2819) üzenetére


ovecs
senior tag

az Asus honlapjan a kovetkezot talaltam:
[link]
Az O!Play az első HD médialejátszó, amelyik külön gombot kínál a távirányítón a zeneszámok keveréséhez. Az O!Play egyetlen gombnyomásra végignézi a tárolóeszközön található zenefájlokat, majd véletlenszerűen kezdi el játszani a számokat. Egy gombnyomással csokorba szedhető a tárolóeszközön található összes zenefájl és véletlenszerű sorrendben történik a lejátszás. Az A/V-lejátszó csatlakoztatható és a zenék lejátszhatók a TV bekapcsolása nélkül is, illetve van lehetőség fényképek nézegetésére háttérzene mellett.

Ha jol ertem akkor csak a shuffle gombbal mukodik a dolog, de este kiprobalom :S

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#2822) Degeczi válasza gZoma (#2820) üzenetére


Degeczi
nagyúr

előfordul az ilyesmi - de nagyon jó, hogy ezt beírtad!
ne legyen egy idelátogatónak olyan érzése, h még ilyen hálózati gond is előfordulhat

én most már vissza nem térnék az amp_r6_pohd firmware-ről, annyival kényelmesebb (pl. jó bélyegnézettel, vagy időpontra tekeréssel) és többet tud a gyárinál (milyen dolog az már, h a gyári még a dőlt föliratokat sem képes megjeleníteni, hanem a vezérlőkódokat teszi ki? A Youtube-ról már nem is beszélve)

[ Szerkesztve ]

(#2823) khron78


khron78
őstag

Gyári dvd filmeket szeretnék lejátszani az o!play-en
Két megoldás létezik, az egyik a külső usb-s meghajtó, amit próbáltam, viszont a tálca kiadás problémás, illetve az eredeti lemezek közül se mindegyiket hajlandó lejátszani!

A másikat csak elméletben futtattam le, miszerint a gépemben lévő dvd írót használnám meghajtónak hálózaton keresztül!
Ezt valaki próbálta már?
Működik?

(#2824) Kicsirics77 válasza khron78 (#2823) üzenetére


Kicsirics77
veterán

külső usb dvd-vel nekem nem volt ilyen gond
a másik meg elméletben működhet,ki kell próbálni
mondjuk és külső merevlemezen iso-t tartok és abból játszom le

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#2825) khron78 válasza Kicsirics77 (#2824) üzenetére


khron78
őstag

Persze iso-val nekem sincs gond.
De külső odd problémát már más is írta, mondjuk azóta eladtam a drive-ot, így nem tudom, hogy firmware frissítéssel megoldódott e a probléma.

(#2826) Kicsirics77 válasza khron78 (#2825) üzenetére


Kicsirics77
veterán

melyik tipusod van?

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#2827) ziarimotachi


ziarimotachi
tag

Sziasztok!

Az ASUS O!Play HDP-R1-t használta valaki 3D TV-n? Mik a tapasztalatok megjeleníti?
Úgy tudom nem kell külön 3D lejátszó mert a 3D-t a TV tudja és ő alakítja át.

(#2828) Degeczi válasza ziarimotachi (#2827) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nincs 3D TV-m, így nem tudom, de rémlik, h a nagy sávszélességigény miatt (hiszen külön küldi a bal és a jobb képet) HDMI 1.4 szabványt ismerő játékos kell
(persze lehet, h kisebb fölbontású filmek még elmennének, fene tudja)

(#2829) kisgyerek85 válasza Degeczi (#2828) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Csak fulsbs hez kell 1.4-es csatlakozo. HalfSBS-hez eleg az 1.3 mivel felezodik az 1920-as felbontas. Szoval az a lenyeg , h a tv ossze tudja rakni a ket kepet. Nekem 3D projektorom van.

(#2830) jocov válasza ziarimotachi (#2827) üzenetére


jocov
csendes tag

Szia!
Én használok LG 42LW4500 -hez kitünő.

jocov

(#2831) athomi


athomi
veterán

nem tudja vki miért nem olvassa/látja a lejátszó (hdp-r1) a külső szöveges fájlokat (.srt)?

(#2832) athomi válasza athomi (#2831) üzenetére


athomi
veterán

közben sikerült kibogarásznom a hsz-ok között, hogy összemuxolva az .srt fájl-t az .mkv fájllal működik

[ Szerkesztve ]

(#2833) Degeczi válasza athomi (#2832) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nem muszáj: olvassa külső fileként is, csak teljesen azonos legyen a neve az mkv-val (csak név.srt, nem név.hu.srt)

(#2834) ziarimotachi válasza jocov (#2830) üzenetére


ziarimotachi
tag

Szia!
Te vagy az én emberem! Mert éppen ennek a típusú TV vásárlása miatt kérdeztem. :R
Tapasztalatok?Esetleg mire kell odafigyelni.Gond nélkül beolvassa a 3D filmeket?
HalfSBS filmeket játszol le?

(#2835) HGabi70


HGabi70
csendes tag

Sziasztok! 3D-s MKV lejátszási problémáim vannak. Ha a MMP-ről játszom le a Samsung PS51D550C1 Tv-n, úgy szellemképes a film. Míg, ha a vinyót a TV-re kötöm rá USB-n, úgy tökéletes a szinkron. Ugyan a képminőség nem olyan, mint a játékosé, de nem szellemképes. Találkoztatok már ilyennel? mit kell, hogy beállítsak, melyik kütyün, hogy jó legyen? H.

(#2836) qqcqqc válasza Degeczi (#2822) üzenetére


qqcqqc
őstag

írnál erről a firmware-ről bővebben?
mit tud?

(#2837) Degeczi válasza qqcqqc (#2836) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A.C.Ryan PlayOnHD fw Asusra illesztve
régebben volt már szó róla itt, innen való (a friss r7-et még nem is néztem)

ami nekem fontos:
végre korrekt föliratkezelés, vezérlőkódok helyett dőlt betűkkel,
kényelmes előre-hátra haladás a filmben ("fix +-x perc" ugrás helyett egy százaléksávot lehet a megfelelő időpontra gyorsan ráállítani, majd OK-val odaugrani),
r2-es firmware-nél jobb, nagyobb képeket mutató bélyegképnézet a filmek mappáiról,
működő Youtube

(#2838) Mazsika


Mazsika
őstag

sziasztok, nem tudja valaki, hogy új fw-ket a r1-emhez hol érek el? most elvileg hd2-es 1.12.06 r5.1 van fent, abban van magyar nyelv, de valami borzasztó idiótán vannak fordítva a dolgok. megelégeltem a dolgot, van váltani akarok, vagy magyarosítani... tudna valaki segíteni?

Dáccsika

(#2839) Mazsika válasza Degeczi (#2837) üzenetére


Mazsika
őstag

ezzel meg is adtad a kérdésemre a választ, a pohd5440 skinest tettem fel, nagyon jól néz ki, és itt-ott kényelmesebb is a kezelése! illetve normálisan, szépen le van magyarítva!

Dáccsika

(#2840) hati válasza Degeczi (#2837) üzenetére


hati
addikt

A bélyegnézetet esetleg tudja a film nevével megegyező jpg fájlból kiolvasással vagy az is csak belenéz a filmbe és abból jelenít meg egy képet (jó lassan)?

(#2841) Degeczi válasza hati (#2840) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nem a filmekbe néz bele, hanem ahogyan az r2 firmware is csinálta (de az már szinte használhatatlanul apró képeket rakott ki): a filmek önálló mappákban vannak, és akkor bármi lehet a kép neve, megtalálja, és akkor a mappa standard ikonja helyett azt a képet mutatja

gyorsan hozzászokik az ember, h ígéretesnek tűnő film esetén a letöltés indítása után egy guglizást is kiad a film címére, majd "képek" nézetből egyet lement a letöltési mappába

megéri, mert még felnőtteknek is kényelmesebb ilyen nézetet böngészni, mint egy száraz listát, gyerekeknek pedig persze különösen aranyat ér

[ Szerkesztve ]

(#2842) qqcqqc válasza Degeczi (#2837) üzenetére


qqcqqc
őstag

kösz a gyors választ.
amint látom nem csak én örültem neki.
telepítés usbről, mint a gyári?
ha nem jön be vissza tudom rakni az eredetit?

(#2843) qqcqqc válasza Degeczi (#2837) üzenetére


qqcqqc
őstag

kösz a gyors választ.
amint látom nem csak én örültem neki.
telepítés usbről, mint a gyári?
ha nem jön be vissza tudom rakni az eredetit?

bocs a dupláért, beteg az egerem

[ Szerkesztve ]

(#2844) Degeczi válasza qqcqqc (#2842) üzenetére


Degeczi
nagyúr

persze, ugyanúgy a reset gomb nyomása közbeni bekapcsolással érdemes telepíteni USB-ről, és éppúgy fölülírható másikkal, ha nem tetszik

(#2845) Mazsika válasza qqcqqc (#2843) üzenetére


Mazsika
őstag

igen nekem is úgy települt minden flottul ment! nagyon szép ez a "téma", csak ne lenne ilyen lassúcska szegény. de már megszoktam... :)

Dáccsika

(#2846) hati válasza Degeczi (#2841) üzenetére


hati
addikt

Sajna nekem az nem jó. Nálam egy sorozat egy mappa.

(#2847) hati válasza Mazsika (#2845) üzenetére


hati
addikt

Lassú? Ez rosszul hangzik. :(
A lassúság miben jelentkezik?

(#2848) qqcqqc


qqcqqc
őstag

különben mivel tud többet?
nekem nem kell ftp, samba, torrent.
több netes alkalmazás jöhetne (pl youtube)

(#2849) qqcqqc


qqcqqc
őstag

különben mivel tud többet?
nekem nem kell ftp, samba, torrent.
több netes alkalmazás jöhetne (pl youtube)

(#2850) jocov válasza HGabi70 (#2835) üzenetére


jocov
csendes tag

Szia!
Na szóval.
a TV LG 42LW4500 nem játszott le minden filmet, ezért vettem egy asus oplayR1-et.
Feltettem az R1-re a HD2 R1-R3 asszem a xxxx06 4in1 végü modolt firmet.
mindent lejátszik. hálózati kábellel van ősszedugva a wifis routerrel, látom a konyhában is a laptoppal az oplay-t és a vinyóját is, tudok másolni is rá. megy a net is az oplay-on, egyedül csak a youtube videók nem indulnak el, azt még meg kell oldanom.

jocov

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.