Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

ASUS O!Play és moServices összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2751) kisgyerek85 válasza kuksa90 (#2750) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Nem, külföldi oldal. TL ha mond valamit.

Akkor gyenge az asus vasa ehhez. Cserélni is fogok, mert a t*k*m kivan, hogy nem minden anyag megy át akadás mentesen hálózaton. Imaxot még megértem, mert a csúcsa 80Mb-es bitráta. A lepkék fele ekkora és mégis beakad. Más tesztelte más lejátszóval és neki simán átmegy hálózaton.

(#2752) kuksa90 válasza kisgyerek85 (#2751) üzenetére


kuksa90
őstag

Kicsit átkötözöm a rendszert: kihagyom a routert, és egy gigabites switchen keresztül kötöm a hálózatra a játékost...meglátjuk...de szerintem is a proci fekszik ki a fényrózsától...
Mi a kiszemelt?

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#2753) szucsi57


szucsi57
tag

Amikor egy ISO file-ból játszok le O!Play minivel olyan DVD-t, aminek nincs menüje, akkor lejátszás közben hogyan válthatok hangot és feliratot?

(#2754) Warter válasza szucsi57 (#2753) üzenetére


Warter
őstag

A távirányító megfelelő gombjával természetesen.

(#2755) kuksa90 válasza kuksa90 (#2752) üzenetére


kuksa90
őstag

Nem a hálózat, hanem a feldolgozóproci a szűk keresztmetszet... :(

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#2756) vasii


vasii
senior tag

Üdv,

sima oplay 21ert vagy oplay mini 19ert?
halozat nem kell, kartyaolvaso nem kell.
Ezeken kivul mi az ami egyik/masik ellen/mellett szol?

Köszi

(#2757) Berci1976


Berci1976
csendes tag

Pénteken vettem egy HDPR1-et vadi újonnan.
1 terrás WD külső vinyán lévő mkv. 720p filmek közül az összeset a 6 perc környékén elakasztotta, majd kikapcsol, és újra indul a főmenüig. A filmek jók mert van egy LB BD390 lejátszóm ami usbről vitte az összeset.
Firmwaret kell frissítenem, vagy hibás a cucc?

Válaszotokat előre is köszönöm.

(#2758) Neil Watts válasza Berci1976 (#2757) üzenetére


Neil Watts
veterán

frissitened kene szerintem elso korben :)

(#2759) kisgyerek85 válasza kuksa90 (#2755) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Még mindig nem hagy nyugodni a téma. Ha jól tudom neked HD2-esd van.? Abba nem erősebb a vas?
Azt nem értem ha régebben TC-ből másoltam az o play-ra kötött vinyóra 5-6MB/s-al akkor ez a lepkés samlpe miért akad be?

NAS-ról lejátszva borzasztóan akad.
PC-ről már valamivel jobb az eredmény.

Na ezt sem értem. :(

(#2760) kuksa90 válasza kisgyerek85 (#2759) üzenetére


kuksa90
őstag

De, HD2-m van és erősebb (elvileg). Ha molyol a pc a vinyón, azt extra lassulást hoz. Lehet, hogy a NAS- od is valamit mókol a lemezen...a linux dolgairól meg nem is szólva... :F

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#2761) kisgyerek85 válasza kuksa90 (#2760) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Beleolvastam az AC Ryan topicba (ugyanaz a chipset van benne) . Mini 1-el ugyanez a gond, de volt olyan fw ami megoldotta a gondot. Konkrétan a "HD2 1.12.06 rev 4.1" :D
Szép, hogy mi Asus tulajok playon hd fw-t használjuk, ők meg az asus-ét :D

Tegnap én is felraktam egy pár fw-t, de semmi. Na most megpróbálom ezzel.

Jelezze már olyan aki a playert csak hálózaton keresztül használja és néz 1080 anyagokat is.
Azt hittem nagyon tolongás lesz a tesztfájl után.

(#2762) kuksa90 válasza kisgyerek85 (#2761) üzenetére


kuksa90
őstag

És a csunya az egészben, hogy mindenre buherálnak firmwaret, de a hd2 - hez nem. :(

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#2763) meoindil


meoindil
aktív tag

Sziasztok!

Mediaplayer vásárlás előtt állok és nem tudom az Asus O!Playből melyiket lenne érdemesebb megvennem, a HDP-R1-et vagy a Minit.
Én elég sok filmet nézek feliratosan, úgyhogy a feliratkezelés fontos szempont lenne. Van eltérés a két készüléknél, melyik a jobb? Természetesen az is érdekel, ha hardveresen valamelyik lényegesen jobb a másiknál.

A válaszokat előre is köszönöm.

Üdv!
meoindil

(#2764) gyurielf2


gyurielf2
csendes tag

Sziasztok!!

Egy olyan problémám lenne, hogy 1 napja érkezett meg az ASUS O'PLAY AIR HDP-R3 típusu média playerem, és sehogy nem tudom rácsatlakoztatni a wifire..

wpa/wpa2 be
web be

mindenhogy... de nem jó... nem csaktlakozik csak tölt egy sort és semmi.

lanon megy de nekem wifi kell. mert másik helyiségben van a célállomás.

Routerem b/g re képes de ezt támogatja a wifi router ( tp link. TL-WR340GD )

Nagyon megköszönném a segítséget, miként tudom csatlakoztatni!

(#2765) alázógyík válasza meoindil (#2763) üzenetére


alázógyík
őstag

Szia!

Nekem Minim volt, és R1-em van. Én az utóbbit javaslom, sokkal jobb. :K

(#2766) Warter válasza meoindil (#2763) üzenetére


Warter
őstag

Az R1 egy 2 éves lejátszó, viszont van hozzá több féle moddolt firmware. A mini egy viszonylag új kiadás újabb chippel viszont drágább is. Neked kell eldöntened, hogy mire van szükséged inkább illetve célszerű youtube videokon megnézni a felületet is. Nekem R1 van, ha most vennék a 2ből a mini-t választanám, de inkább egy kicsit többet rááldoznék és az Acryan HD mini2-t venném.

(#2767) vaksi8 válasza gyurielf2 (#2764) üzenetére


vaksi8
senior tag

Szia!
Milyen neted van otthon?

(#2768) kisgyerek85 válasza vaksi8 (#2767) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Semmi köze a nethek ahhoz, hogy nem tud a wifire fölcsatlakozni. Régebben olvastam ilyen hibákról, de mivel nem r3-am van ezért engem nem érdekel.
Érdemes lenne a keresést használni, akár ezen a fórumon akár itt

(#2769) vaksi8 válasza kisgyerek85 (#2768) üzenetére


vaksi8
senior tag

Csak azért kérdeztem,mert ha netán digi-s nete van akkor leírtam volna az én beállításaim.
R3 van tp link routerrel nekem is.

(#2770) Ronin- válasza kisgyerek85 (#2748) üzenetére


Ronin-
senior tag

Vicces vagy :D a Hubble még a gépemen is beáll, pedig nem egy gyenge :D

(#2771) kisgyerek85 válasza Ronin- (#2770) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Killa sample elbújhat mellette :DD :))

(#2772) gigollo


gigollo
tag

Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy az ASUS O!play Air nál, melyik portot kell engedélyezni a tűzfalban, hogy átengedje a megosztott mappában lévő filmek lejátszását? akárhogy is próbálkoztam vele nem sikerült portot találnom, Eset smart security 5 használok. Ha kikapcsolom a tűzfalat, minden további nélkül megy, de nem szeretném minden egyes használat előtt kibe kapcsolgatni a tűzfalat.

A válaszokat előre is köszönöm!

(#2773) Bib válasza kisgyerek85 (#2771) üzenetére


Bib
őstag

A killa sample meg amúgy is szar abban a csomagban.Nekem megvan az a dokumentum film ugyanolyan felbontásban és semmi kockásodás,minden madár külön látható.

(#2774) kisgyerek85 válasza Bib (#2773) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Nekem is megvan és nálam sem akad, csak hálózatba játszva, de ezt mint már tudjuk az asus a ludas.

(#2775) Firefrenky


Firefrenky
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni, laikus vagyok a témában!
Vettem egy ASUS Air play HDP-R3-at! Csatlakoztattam hozzá egy vinyót. Laptopról szeretném elérni Wifi hálózaton keresztül a vinyó fájlrendszerét. A Routerem egy TP-Link 1043nd. Mindenki lát mindenkit, csak a fájlrendszert nem tudom, hogyan lehet elérni...

Köszi a válaszokat előre is!

(#2776) kuksa90 válasza Firefrenky (#2775) üzenetére


kuksa90
őstag

Szia!

TotalCommander/ hálózat/ asus/ média/ sdg1,sda1...hasonló. :K

Ezt a killa izét megnézem én is, ha a googli a barátom.

[ Szerkesztve ]

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#2777) Firefrenky válasza kuksa90 (#2776) üzenetére


Firefrenky
csendes tag

De nem látok ilyesmit, egyáltalán a mediaplayert! A router látja, a media player is látja a megosztott mappákat.

(#2778) Warter válasza kuksa90 (#2776) üzenetére


Warter
őstag

:)) Jó vicc volt.
Moservice nélkül sose lesz neki olyanja.

Firefrenky: keresgélj arra a szóra, hogy moservice.

[ Szerkesztve ]

(#2779) kuksa90 válasza Warter (#2778) üzenetére


kuksa90
őstag

Na ezt kicsit részletesebben...Új pc-m van, sosem látott moservice-t, mégis így működik. Mi ebben a jó vicc??? :F

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#2780) Firefrenky válasza Warter (#2778) üzenetére


Firefrenky
csendes tag

Köszi! Most már látom az O!Play fájlrendszerét! S a rá csatlakoztatott vinyóét hogyan tudom? Vmit nem látok mert vak vagyok, vagy csak szimplán hülye? :D

Lécci okosítson fel vki...

(#2781) Firefrenky válasza kuksa90 (#2779) üzenetére


Firefrenky
csendes tag

Jaaaaj setét vagyok, tudtam én! :) Köszi a helpet, így már elértem amit szerettem volna! Pacsi

(#2782) Bib válasza kisgyerek85 (#2774) üzenetére


Bib
őstag

Hát akkor valahogy teszteld még a hálózatod,mert nálam még semmi nem akadt.

(#2783) kisgyerek85 válasza Bib (#2782) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Az sem akadt amit följebb belinkeltem? A life sample fájl?

(#2784) Warter válasza kuksa90 (#2779) üzenetére


Warter
őstag

Neked HD2-d van, ha jól emlékszem, neki meg R3-asa. A HD2-ben van olyan opció, hogy nas pl, ami be is van állítva normálisan, hogy működjön. Az R1/R3 alatt ehhez trükközni kell, alapból nem működik.

(#2785) Warter válasza Firefrenky (#2781) üzenetére


Warter
őstag

Nah, az jó hír. Egyébként itt egy csomó okosságot olvashatsz.

(#2786) Bib válasza kisgyerek85 (#2783) üzenetére


Bib
őstag

Idő hiányában "csak " megvizsgáltam a file-t.Arra jutottam hogy akár 45Mbps bitsűrűségű.
Ez meghaladja a dvd képességet ,de feszegeti a fast ethernet határait. Ez kb 5,6 MB/s ami a fiber50-es net max letöltése nagyságrendileg.Ezt már egy 100-as router sem biztos hogy átcuppantja.Legalábbis én emiatt vettem gigabitest.Szerintem ez kissé túlzott elvárás az oplaytől,de lehet csak nekem tűnik annak. :)

(#2787) kuksa90 válasza Warter (#2784) üzenetére


kuksa90
őstag

Értem, köszi.Való igaz, hogy egyszer beállítottam az opciókat, és azóta sosem használom...a marketing meg arról szól, hogy ugyanaz a hard, csak a beépített hdd különbözik... :R

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#2788) kisgyerek85 válasza Bib (#2786) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Igen 45Mbps bitsűrűség, én használom a bitrateview-er programot ami végigszkenneli a filmet és kiírja a max bitsűrűséget is. Azért használom, mert ami más ilyen magas az megy külső vinyóra.

Nem a 100-as háló kevés neki,mert érdekes módon (több ember tesztelte már ezt a fájlt) wd tv live, dune 101, Venice V13 lejátszókon hálózaton akadás mentesen lejátszotta.

Tegnap is néztem egy filmet (Friends.with.Benefits.1080) két helyen beleakadt, de ez még simán tűrhető kategória volt.

[ Szerkesztve ]

(#2789) Pubszon


Pubszon
veterán

Hali.
Rég jártam erre.
Van egy Oplay Air-em, amit szeretnék felokosítani.
A lényeg az, hogy megbízható, stabil legyen és filmeket vigye.
Nem kell ftp, torrent meg hasonló kiegészítések sem.
Mit ajánlotok?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2790) petyaboy


petyaboy
csendes tag

Hahó,
Most szerváltam be egy R1-et, és olyan probléma merült fel, hogy levág a képből a menünél, ha a régebbi képcsöves TV-mel használom!

Gyárilag 1.4p-s fw van rajta, RCA-n csatlakozik.
Beállításokban PAL-on van, de végignyomkodtam az összeset hátha valamelyikre jó de nem. Képméretben Letter Box és kicsinyítés be, mert úgy vettem észre hogy filmnél is levágott és a kicsinyítéssel a levágás mérséklődik, vagy talán meg is oldódik.
A TV egyébként természetesen 4:3-as és nem lehet semmiféle képarányt állítani rajta.

Egy ideig ezzel a TV-vel használnál a lényegnél (filmnézés) nem zavaró, de a menüt azért elcseszi, szóval előre is köszönöm ha valaki tud valami megoldást!

Én in gondolkoztam HD2 fw-n, ebből melyik a legfrissebb módosított, mert ebben nem sikerült még kiigazodnom, mert júliusi az 1.12.06 5.1 és a gyári 1.4p meg utána van, és gondolom azóta a hd2-höz is jött ki!

Köszönöm a segítségeteket!

(#2791) ziarimotachi


ziarimotachi
tag

Sziasztok!
A héten vettem egy ASUS O!Play HDP-R1-et. A legújabb 1.40 firmware van rajta.
A problémám az hogy nem játssza le a feliratot. :O Egy 8g pendriveról megy jelenleg. A felirat SRT formátumú. Próbáltam úgy is hogy átneveztem ugyanarra a címre mint a film és egy mappába raktam őket de így sem. Fel sem adja a felirat szerkesztését mikor ki-be próbálom kapcsolni a távirányítón. Mi lehet a gond?
A másik kérdésem visszafelé lehet frissíteni a firmwaret? Utána vissza lehet rakni az eredetit? Azon gondolkodom kipróbálom ezzel Firmware HD2 1.12.06 rev3.2 hátha így megy.

Válaszokat előre is köszi.

(#2792) jookomak válasza ziarimotachi (#2791) üzenetére


jookomak
őstag

Ezt beszívtuk mi is egy páran, úgy emlékszem. Mkv-ba bele kell tenni a feliratot, csak úgy játsza. Xvid-nél úgy tudom megy ha mellette ugyanolyan nevű.
Ha bejön a felirat menü, akkor kiválasztod az első menüpontot, és úgy kell bekapcsolni, majd fölfele menni a nyilakkal.

(#2793) ziarimotachi válasza jookomak (#2792) üzenetére


ziarimotachi
tag

Hát ez az én problémám hogy most még csak Xvid-nél próbáltam és ott nem működik ezt elfelejtettem leírni.
A felirat menüt egyből fel kellene dobnia? Mert nálam csak akkor ha bemegyek a távirányítóval és ott csak egy Ki feliratot tudok kapcsolgatni de akkor sem enged bemenni a felirat menübe, ahol változtathatnám a szinét pozíciót stb.

(#2794) Callme


Callme
tag

Sziasztok!

Először is Boldog Karácsonyt mindenkinek!
Az lenne a problémám, hogy xp-s géppel nem ismeri fel az asus r1-es játékos a megosztási mappákat...az én gépemmel működik( az is xp-s), viszont ha egy másik gépre akarom kötni, akkor látja ugyan a meghajtót, de amikor belépnék, felhasználónevet és jelszót kér...próbáltam direktbe a másik géppel, nem volt jó, próbáltam routeren kereesztül is, ott is ugyanez a helyzet: az enyémbe be tudok lépni, a másikat hiába látja, nem enged, csak jelszóval.
Tudna valaki segíteni? Nagyon jó lenne :)
A válaszokat előre is köszönöm

PSN ID: CallmeEighty8

(#2795) sebgutkopf válasza Warter (#2766) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Az, hogy a mini újabb hw az azt is jelenti, hogy annak nagyobb a számítási kapacitása is? Értem ez alatt, hogy nagyobb bitrátújú anyagot tud lejátszani mint az r1, illetve vbr esetén is nagyobb ingadozással rendelkező anyagot is le tud játszani mint az r1?

Nekem r1-em van és vannak olyan renderelési beállítások, amik bitrátája már kifog az r1-el és vagy akad a kép vagy hangkimaradás van, míg a pc erősebb hw lévén simán viszi. Így most egy ideje azzal szórakozom, hogy az r1 számára gond nélkül lejátszható és a lehető legmagasabb bitráta/vbr/kodek párosításokat keresem.

(#2796) sebgutkopf válasza jookomak (#2792) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Nekem mkv mellett lévő srt--t is megjelenít. Nem hinném, hogy más lenne az hw. Az fw pedig 1.40p
Annyi, hogy mkv-nél a felirat választónál a belső helyett át kell lapozni a külső srt felirat használatára a konténerben lévő helyett.

(#2797) Warter válasza ziarimotachi (#2791) üzenetére


Warter
őstag

Nekem tökéletesen működik külső és belső felirattal is. Sőt, ha van mind2 akkor is. Be kell menni a felirat menübe ott rámenni a ki/off feliratra és ok-t nyomni, majd a nyilakkal kiválasztani a megfelelő feliratot és leokzni. És már megy is. Felrakhatod a HD2-t, a resetes megoldással vissza lehet rakni később a régit. Persze csak saját felelőséggre.

(#2798) Warter válasza Callme (#2794) üzenetére


Warter
őstag

Nincs fent a Live Messenger 2011? Az szokott ilyen kavarást okozni. Szedd le és megoldódik a probléma vagy az oplayfix-et kell lefuttatni az is megoldhatja a gondot. B megoldás, hogy csinálsz usert a gépedre és adsz neki jogokat és azzal lépsz be.

(#2799) Warter válasza sebgutkopf (#2795) üzenetére


Warter
őstag

Igen, erősebb a hw, de hogy pontosan mennyivel azt csak a mérnökök tudják. De jó esély van rá, hogy ami nem ment az R1 használatával, az megy a minivel. Ki kell próbálni. Biztosat nem tudok neked mondani. Nekem mondjuk ami nem megy hálózaton keresztül az megy a rádugott külső vinyóról. Olyannal elég ritkán találkoztam, hogy nem ment se így, se úgy. Valami GC hiba szokott még lenni, de azon csak az újrakódolás segít.

(#2800) gZoma


gZoma
csendes tag

Én is megleptem magam egy R1-essel, rajta 1.40P gyári fw-vel. Kábelen csatlakozik a routerem-hez, hdmi-vel a tv-re, üveggel a sima AV erősítőhöz. (mert még oldschool, tehát nem hdmi-s az erőlködőm) Eddig több anomáliát felfedeztem, megosztom őket, hátha tudtok segíteni.

1. Nem képes DHCP-s IP-t tépni magának. A router-en persze, hogy be van állítva dhcp szerver, és minden egyéb kütyü jól használja. 192.168.2.5+-os IP-t kellene kapnia, de nem kap semmit.
2. Ezért beállítottam fix-en a 192.168.2.10-et, elfogadja, és így tallózható minden egyéb dhcp-s gép a hálózaton.
3. Semmilyen online tartalmat nem jelenít meg. No internet rádió, no internet tv. se időjárás, se semmi. Van 1-2 választható opció, ahol hosszú várakozás után kiírja hogy nem tudja az internetcímet feloldani (időjárás, vagy rss), de pl a az internet tv-re nyomva, várakozás után ki is fagy, újra is indul. Van, akinek bármelyik online menüpont működik?
4. A hdmi és spdif kimenetet RAW-ra állítva, a videók két front csatornája (főként beszéd) csak a tv hangszóróiból hallható, az erőlködő Dolby és DTS esetén is csak a háttérzajokat adja. a Zenék viszont csak és kizárólag a tv-n jönnek.
5. Ha az R1-et hdmi-vel a tv-re, az erőlködőt pedig üveggel a tvre kötöm, mind filmek, mind zenék csak két csatornán jönnek az erőlködőből (plusz tv)

Ha van ötletetek, mit-hogyan kellene beállítani, állok elébe!

gZ.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.