Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

ASUS O!Play és moServices összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) Degeczi válasza vaksi8 (#1900) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a HD2 legalábbis nem tud mit kezdeni a dőlt részekkel az srt-ben, és rondán nagy a sorköz is

nem tudom, az R3 vajon különbözik-e

(és pláne a Ryan-ek: hogy most ez egy Realtek chip hiányosság, vagy csak Asus firmware)

(#1902) kisgyerek85 válasza Degeczi (#1898) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Rálépni rá tudok, csak nem enged dolgozni rajta :)
De már mindegy, feladom.

Most egy darabig várok hátha kijön egy egyszerű lejátszó ami tud mindent, ami nekem kell :)
Vinyóval bővíthetőség nekem nem játszik, mert van egy nasom.

(#1903) vchrismw válasza vaksi8 (#1900) üzenetére


vchrismw
csendes tag

Felirat kezeléssel nekem nem adódott eddig gondom egyik készülékkel sem. De lehet csak szerencsés vagyok és nem futottam bele ilyesmibe.

Krisztián

(#1904) sebgutkopf válasza Degeczi (#1884) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Máshogy rendezzük a filmeket, meg nyilván a felhasználás és egyéni preferencia is eltér.

Én a filmet eleve saját mappába rakom és akkor gyors a lapozás, mert nem akarja a fájl adatait kiolvasni. Külön főmappákat tartok a filmeknek, soriknak, gyerkőcnek való filmeknek stb... eleve kategorizálva teszem a vinyóra.
Nem vagyok az a nagy archiválós típus. Régen a jobb filmeket mind írtam dvd-re, aztán beláttam, hogy úgyse nézem újra őket, akkor meg minek. Szintén minek nézzed meg egy pár éves dvd-t, amikor ma megnézhetem ugyanazt 720, vagy 1080p-ben. Megnézem a filmet és utána szépen delete. Úgyse fogom megnézni még egyszer. Ha egy film olyan jó, hogy megérdemel még egy nézést 2 év múlva, akkor annak emlékezni fogok a címére és ha nagyon hiányozna újra megszerzem majd olyan felbontásban és minőségben, ami 2 év múlva divatos lesz. Ha ennyi idő után elfelejtem a címét, akkor meg nem lehetett annyira ütős a film, tehát úgyse nézem meg.

Lehet, hogy lökött vagyok, de én a soha nem használt adatok tárolására nem fogok terrabájtokat költeni. :)

(#1905) vchrismw


vchrismw
csendes tag

Továbbra is tartom a véleményem, hogy itt nem az a kérdés elsősorban, hogy ki hogyan tartja rendben a filmeket, milyen könyvtárak stb. Jómagam is használom a rendezést, külön akció, kaland, fantasy stb. De! 2011-et írunk és azért úgy gondolom jobb ránézni egy amolyan "tékaszerű" nézetben (JukeBox), ahol az adott filmről van borító, leírás. Ezzel szemben az Air féle mappák, bemegyek és ott van oszt ennyi, hát nem igazán szép és kellemes a szemnek. Persze ez egyéni izlés kérdése, nekem jobb "hangulatú" úgy böngészni a filmeket. A legjobb megoldás a Popcorn és a Boxee féle megoldás lenne, ahol a netről leszedi maga az adatokat a filmhez, de az már nem az én pénztárcámhoz van mérve sajnos. Ellenben a WD-nél megszoktam, hogy minden filmhez használom a ThumbGen-t és így teszek a mai napig is, hiába nem kezeli az Asus.

[ Szerkesztve ]

Krisztián

(#1906) Attiba


Attiba
tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérem. Vásárlás elött állok, a kiszemelt egy Asus O!Play Mini lenne, s egy WD Gen2-es lenne lecserélve. A kérdésem az, hogy érdemes e cserélni?
A teszteket olvasva, s a netet böngészve tudása több az Asusnak, de pl: létezik, hogy a ThumbGen-t (borítóképet) nem kezeli! Ahogy az elöttem szólók is írták, azért sokkal kellemesebb a szemnek, ha tékaszerűen válogatok a filmek közül, mintha csak egy listát néznék.
Várom a válaszotokat, s a tapasztalatokat, akinek esetleg van már ilyene, megköszönném ha írna.
Thx

Iphone 13 Pro, Apple Watch Series 7, Airpods Pro 2, Samsung 55QN95B,

(#1907) Metalwarrior


Metalwarrior
tag

Hali!
Asus O!Play HDP-R1 médialejátszót lehetne használni iptvhez set-top-box-ként?

(#1908) kisgyerek85 válasza Attiba (#1906) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Erről olvasgassál többet.

AC Ryan play on hd mini

Nem tudom milyen bosszantó hibája lehet amit az asus tud (nem mélyedtem annyira bele a tanulmányozásába)
Nekem asus-ból jelenleg nekem csak a bélyegnézet hiányzik. Azon kívül mindennel meg vagyok elégedve.

(#1909) Degeczi válasza sebgutkopf (#1904) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nem vagyunk egyformák
(ami nyilván jó)

én pl. szoktam úgy letölteni, h utána hónapokig nincs rá érkezésem megnézni, addigra meg már rég semmitmondó a címe

vagy pl. havertól is hoztam már el általa letöltött filmeket

ha letöröltem egy filmet, sokszor bántam már utólag (vagy akár csak egyszerűen nem találtam meg a rengeteg írt DVD-n a keresett divx-et)

saját gépen én sem pazarlom rá a helyet, ott kell másra is, de direkt erre tartott vinyón miért ne (ugyanannyit fogyaszt akkor is, ha 200G van rajta, és akkor is, ha ötször annyi :) ) - ha jó a felület, kényelmesebb lenne a visszakeresés, mint különálló DVD-kről

(a filmek természetesen a saját mappáikban vannak, de így is lassú a lapozás a listában, mert csak egyesével megy - nincs PageDown. Bélyegnézetben egy sornyit ugrik, már annyival is gyorsabb)

egy TV beépített médiajátékosánál még elfogadnám az ilyen hiányosságot, de egy önálló terméknél ez már gond - pláne ha ugyanabban a kategóriában más típusok korrekt módon tudják ami elvárható

(#1910) SPDeluxe1.0


SPDeluxe1.0
aktív tag

Tegnap állítottam hadrendbe a HDP-R3 készüléket , látja is a routert , be tudok lépni Workgroupba,azon belül látszik a PC neve , de ha oda akarok belépni akkor mindig Logon Fail üzenettel kilép.Már elszórakoztam a jelszavammal , levettem , egyszerűsítettem , újat adtam meg , de semmi.Mindig Logon Fail.Pedig pont ezért lett megvéve hogy anyám a gépemről tudjon filmet nézni , képeket nézegetni , zenét hallgatni.És sajnos pont ez a funkciója nem működik.Tehát a kérdésem az lenne hogy van e erre valami megoldás hogy működjön a belépés , és hogy elérjem a megosztott mappákat?

"oh no the devil has a code for god mode!!!"

(#1911) Cadal válasza SPDeluxe1.0 (#1910) üzenetére


Cadal
őstag

Nekem ez volt megoldás erre a problémára: [link]

(#1912) SPDeluxe1.0 válasza Cadal (#1911) üzenetére


SPDeluxe1.0
aktív tag

Köszi a választ.De ehhez a kapcsolat típusát nyilvánosra kellett tennem , mert az általad javasolt beállítás a Nyilvános Hálózat beállításai között van.Amúgy megcsináltam , és így sem működik.

"oh no the devil has a code for god mode!!!"

(#1914) SPDeluxe1.0


SPDeluxe1.0
aktív tag

Köszönöm a segítséget mindenkinek , de időközben megtaláltam a megoldást ,már működik rendesen.
A leírást itt találtam meg az Asus hivatalos fórumján, úgy tűnik sokan szembetalálkoztak ezzel a hibával.

http://vip.asus.com/forum/view.aspx?id=20091205215759812&board_id=19&model=O!Play+HDP-R1&page=1&SLanguage=en-us

"oh no the devil has a code for god mode!!!"

(#1915) bantuedu


bantuedu
csendes tag

sziasztok. Úgy döntöttem hogy veszek én is egy ilyen o play kütyüt. a kérdésem az lenne hogy melyik verziót vegyem ebből .a másik hogy elég komoly Yamaha cuccom van házimoziba . kiszolgálja a rendszert optikán rendesen? illetve hogy ha csak usb-n akarok filmet nézni azt is tudja e. thx

(#1916) Pribi


Pribi
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Másnál is előfordul az az eset, hogy hiába van beállítva a resume play, de nem mindig jegyzi meg. Mostanában a hd-s filmeknél vettem észre ezt. Szerintetek mi lehet a baj? OPlay air-om van, 1.21-es eredeti firmware-rel.

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#1917) vchrismw válasza bantuedu (#1915) üzenetére


vchrismw
csendes tag

Én egy Sony STR-DE875-öt hajtok meg vele. DTS, Dolby minden hangot rendesen kiküld filmeknél, ilyen problémám soha nem akadt vele. A YouTube-nál van némi korlátozás, de ez nem a player hibája, hanem a feltöltő tud bizonyos korlátozásokat adni neki, hogy milyen eszközön legyen lejátszható. De nagy többségében mindent lejátszik, és hála az égnek nem csak a standard felbontást, hanem a HD-s is megy rajta és szépen is néz ki. Egy tapasztalat, én HD2 mod FW-t használok, és én úgy látom, hogy a sima YouTube kevésbé használható, ellenben az X-Live/Social Network-nél található kliens sokkal üzembiztosabb, stabilan működik. De lehet ez egyedi, én így vettem észre. Majd a többiek megerősítenek vagy megcáfolnak ebben. Ezt a csak USB-s dolgot nem értem. Van rajta egy sima és egy kombó e-SATA USB, azokra rádugod az adathordozót és kész.

Krisztián

(#1918) vchrismw válasza Pribi (#1916) üzenetére


vchrismw
csendes tag

Nekem csak áramtalanításkor fordult elő ilyen, bár én nem gyári FW-t használok. Illetve ha nem USB-ről, hanem a hálózatról nézek valamit, ott nekem soha nem jegyzi meg. Ellenben ajánlom figyelmedbe, hogy van már újabb gyári FW, ha ragaszkodsz a gyárihoz. Bár erősen javasolnám neked a HD2 FW-t, szerintem jobban járnál vele.

Krisztián

(#1919) Degeczi válasza Pribi (#1916) üzenetére


Degeczi
nagyúr

igen, HD2 fw-rel is előfordul néha, még nem figyeltem mi alapján

(#1920) Pribi válasza vchrismw (#1918) üzenetére


Pribi
senior tag

Az lehet, csak az a gondom vele, hogy január elején meg akartam ezt csinálni egy sima o!play-jel, de belehalt teljesen. A helyett van ez az air. Nem bízom már magamban.

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#1921) bantuedu


bantuedu
csendes tag

tök jó hogy senki nem segít :D nem gáz :W :W :DDD

(#1922) kisgyerek85 válasza bantuedu (#1915) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

R1-em van. Arra a válaszok
Igen
igen

(#1923) vchrismw válasza bantuedu (#1921) üzenetére


vchrismw
csendes tag

Én válaszoltam Neked. Optikain kihajtja, simán használni tudod USB-ről csak, hálózat nélkül is működik.

Krisztián

(#1924) bantuedu válasza vchrismw (#1923) üzenetére


bantuedu
csendes tag

óó bakker bocsi. másnapos vagyok :O . köszi az info-t de melyik típust vegyem belőle? :F :F

(#1925) kisgyerek85 válasza bantuedu (#1924) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Azt neked kell eldöntened, hogy még mire van szükséged.
Egy kis olvasnivaló :)

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

(#1926) Candoure


Candoure
csendes tag

Csaó. Én most kaptam az asszonykámtól egy oplay HDP-R3-t. (tehát alig értek hozzá. -mármint a géphez :-) Routerrel mindent meg tudok nézni vele. Viszont blu-ray filmnél hang van kép nincs. Át kell állítanom vmit? HELP ME!

(#1927) DjBlero válasza Candoure (#1926) üzenetére


DjBlero
őstag

nem kell át állitani,mkv merge progival muxolni kell a filmet és lesz kép
én is már találkoztam sok hd filmel amin nem volt kép,ez a progi megoldota a problémát

[ Szerkesztve ]

sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ Z Fold 5 & sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ Watch 6 Classic 47mm LTE & PlayStation® 5

(#1928) Candoure válasza DjBlero (#1927) üzenetére


Candoure
csendes tag

Köszi az infot. Próbálom is.

(#1929) Warter válasza Candoure (#1926) üzenetére


Warter
őstag

Tedd fel a legújabb (1.23/R3) firmware-t az meg fogja oldani a problémádat.

(#1930) Warter válasza DjBlero (#1927) üzenetére


Warter
őstag

Nem kell már muxolni, az legújabb firmware-ben jabvították a header compression bugot.

(#1931) khron78


khron78
őstag

Örömmel jelentem, hogy sikerült megfejtenem a rejtéjt, miszerint az esata csatiba usb foglalat van elrejtve:)

(#1932) Degeczi válasza khron78 (#1931) üzenetére


Degeczi
nagyúr

kb. mindegyik ismertető megemlíti... :P
(hiszen fontos szempont, h hány USB port van egy ilyen eszközön)

(#1933) Warter válasza khron78 (#1931) üzenetére


Warter
őstag

:DD :DD :DD

(#1934) bantuedu


bantuedu
csendes tag

no akkor most légy okos! megvettem a cuccost. R1-es és olyan gondom van hogy csúszik a hang. tök mindegy hogy HD vagy sima DVDrip. felraktam a legujabb 1.35 ös hivatalos firmware-t és ugy is csúszik. USB-ről néztem a filmeket. na most ilyenkor mit csináljak. az a HD2 es verzio az erre is jo? az megoldja a problémám vagy az USB szar . az usb fat32be van formázva.

(#1935) Warter válasza bantuedu (#1934) üzenetére


Warter
őstag

Ha csúszik a film, akkor 99%-ban a film sz@r. Ha usbről nézed és _minden_ filmmel ezt csinálja, akkor meg vidd vissza, mert hibás jó eséllyel.

(#1936) kuksa90 válasza bantuedu (#1934) üzenetére


kuksa90
őstag

HD-t nézel Fat32-n???? Mi az, mikroHD? Szerintem formázd minimum NTFS-re...

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#1937) SANKADI válasza bantuedu (#1934) üzenetére


SANKADI
aktív tag

A Convert parancs simán áteszi a PenDrive-ot is NTFS-be. XP-n próbáltam, egy 32 GB-os PenDrive-al, azóta a fiam arról nézi a filmeket. Hogy alapban miért nem kínálja fel az NTFS-re formázást azt nemtudom. :)

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#1938) Degeczi válasza SANKADI (#1937) üzenetére


Degeczi
nagyúr

mert "gyorsan eltávolítható eszköz"-nél azt nem kínálja föl
(mivel az NTFS több írási művelettel jár, és kényesebb az eltávolításra is)

ha az Eszközkezelőben átállítod "gyors eltávolítás"-ról "telejsítményre optimalizált"-ra, akkor már az XP is megengedi
(cserébe a valszeg rövidebb élettartamért - de hacsak nem folyamatosan használod a pendrive-ot, ezzel aligha találkozol)

(#1939) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Az O!play-ban ugye van beépített torrent kliens?

(#1940) Egon válasza ToBeY (#1939) üzenetére


Egon
nagyúr

Van.
Bár ennek hasznossága, ADSL-nél jobb net megléte esetén, véleményem szerint erőteljesen megkérdőjelezhető, de ez részletkérdés.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1941) SANKADI válasza Degeczi (#1938) üzenetére


SANKADI
aktív tag

Ezek a flash memóriák elég sokat bírnak, és ha mindég szabályosan távolítom el, nem gondolnám hogy megrövidülne az élettartam, legalábbis nem számottevően. (Miért is lesz rövidebb? Erre nem tudok magyarázatot találni.) Ellenben most, amikor már 32 és 64 GB a méretük, elvárná az ember, hogy akár HD filmet nézhessen róla.
De van megoldás. A fiam már több hónapja használja NTFS rendszerrel.
Nem kell babrálni az eszközkezelőben, a convert parancs villámgyorsan átteszi, főleg ha még üres.

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#1942) V.Stryker válasza Egon (#1940) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

De csak a HD2-ben nem? :U Vagy most belevettük a kókány firmwareket az R1-R3-ra?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1943) Degeczi válasza SANKADI (#1941) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"Miért is lesz rövidebb? Erre nem tudok magyarázatot találni."

mert a flash memóriák sajnos egyáltalán nem bírnak olyan sokat!
nem az eltávolításról van szó (annak hiánya csak logikai sérülést okozhat, fizikailag nem probléma, mert kezdettől hot-plugként tervezték az USB-t) hanem erősen véges az élettartamuk, ami pár ezer írási ciklustól a százezerig terjed

az NTFS pedig sokkal több írással, naplózással jár = több írási ciklussal, azaz rövidül az élettartam

egy hetente párszor "rámásolok egy filmet, megnézem" felhasználásnál kb. mindegy, nem valószínű, h belefutnál, de egy rendszeresen használt eszköznél bizony már előfordulhat

(#1944) HEAHEA


HEAHEA
tag

Sziasztok! 1 kis segítség kellene.
Van egy 3 hónapos R1-es lejátszóm1.33-as frissítéssel vettem. Volt már olyan, hogy filmnézés közben egyszerűen csak kilépett vissza a filmlistához. +
Mostanában meg már fagyásokat is tapasztalok a menűben , nem reagál semmire. Olyankor áramtalanítottam és újraindítottam, de most ez sem segít, mert nemsokkal bekapcsolás után megint fagy. A filmézés így már lehetetlen. :O
Mit tanácsoltok? Szervízbe vigyem vissza, vagy valami mást?
A segítségeteket előre is köszönöm.

(#1945) SANKADI válasza Degeczi (#1943) üzenetére


SANKADI
aktív tag

Igaz ez tonképpen off téma, de talán még ezt a hozzászólást elnézik:
Lehet itt olvastad a figyelmeztetést:
http://winportal.net/?id=809
Ráadásul 2007-es írás, amikor még egymás után mentek tönkre a PenDrive-ok.
Sok-sok helyen megtalálható még ez a leírás, és máshol sehol nem beszélnek az élettartamról. Elhiszem azt amit írnak, ha egy külső HDD-nek használnám! De amire általában használja az emberek 99 %-a, hogy naponta egyszer-kétszer lement valamit, majd valahova visszatölti, na nehogy már élettartam rövidülést okozzon. Arra viszont figyelni kell, hogy így van írási gyorsítótár, tehát tényleg le kell állítani.
Egyébként a filmnézés inkább megnyúzza, mint az alkalmi használat.
Bocs hogy vitába szállok, de azért vannak a fórumok.

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#1946) Degeczi válasza SANKADI (#1945) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nem, angol oldalon olvastam - de ettől még valós az ok, és a pendrive-ok többségének ma sem hosszabb az élettartama...
(mert az a flash technológiából ered)

(#1947) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok

Lenne egy rég meg nem oldódott problémám, ebben kérném a segítségeteket. Szóval R3-ról van szó, gyári szoftverrel, legfrissebb. Az lenne a gond,hogy a gépemben megvan osztva mindhárom merevlemez, betűre ugyanazok a beállítások látszólag és egybe minden nélkül beenged, de a másik kettőbe állandóan kódot kér, de ki van kapcsolva, hogy kérje. Abszolút nem értem mi a franc baja lehet. :W

Ötlet?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1948) bantuedu válasza kuksa90 (#1936) üzenetére


bantuedu
csendes tag

köszi sikerült megoldanom a problémát nem csúszik a hang viszont jött egy másik :D :D :D :W . több filmnél azt vettem észre hogy egyes részeknél vibrál a kép mintha kapcsolgatnám a tv-t ide oda. erre van valakinek tipp?? :F :F

(#1949) Warter válasza bantuedu (#1948) üzenetére


Warter
őstag

HDMI auto-n van? Ha igen, próbáld meg fix-re rakni 1080/50 vagy 60-ra. Esetleg a 24p még bezavarhat, azzal is játszhatsz egy kört.

(#1950) Bernath


Bernath
tag

Sziasztok!
Tegnap vettem egy HDP-R1-es s nagyon szuper,rögtön feltettem rá a HD2 1.12.06 rev 3.1 blue skin plus s köszönet érte+a nagyon jó leírásért!
Egyenlőre egy kérdésem lenne: a képeket nem lehet diavetítésként elindítani? Most úgy néz ki lapozni kell minden egyes új képért:(
Bernath

Bernath

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.