Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

ASUS O!Play és moServices összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) sagvary


sagvary
aktív tag

Könyvtárban levő komplett blueray-t próbáltam hálózaton keresztül lejátszani, elindult, majd apró kockák (színeltéréssel) lettek a képernyő egy részén. Mi lehet az oka?

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#2052) kuksa90 válasza sagvary (#2051) üzenetére


kuksa90
őstag

Nem győzi szusszal a hálózat...nézd meg közben a hálózati terhelést. :F

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#2053) sagvary válasza kuksa90 (#2052) üzenetére


sagvary
aktív tag

Erre gondoltam, de az XP szerint még bírta.

Feladatkezelő - Hálózat

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#2054) kisgyerek85 válasza sagvary (#2053) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Nem a géped ludas a dologban. Asus-ba hiába van 100-as lan, nem bírja kihasználni sajna.

(#2055) sagvary válasza kisgyerek85 (#2054) üzenetére


sagvary
aktív tag

50 GB-os, 2,5 órás film, lehet, hogy ez már sok az ASUS hálórészének...

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#2056) kisgyerek85 válasza sagvary (#2055) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Biztos, hogy az a baja. Én max 10gb-os 1080 anyagokat szoktam hálón (nasról) lejátszani. A többi nagy anyag a mellette levő külső vinyóról megy.

(#2057) sagvary válasza kisgyerek85 (#2056) üzenetére


sagvary
aktív tag

De az USB talán minden filehez elég lehet, nem kell az eSATA kapcsolat. Ez utóbbit még nem próbáltam.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#2058) SANKADI válasza sagvary (#2057) üzenetére


SANKADI
aktív tag

Én eSata csatlakozással használom, szerintem is lejátszik bármit megfelelő sebességgel USB kábelről is, viszont a számítógépről történő elérésnél gyorsabbnak tűnik ezzel a csatlakozással.

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#2059) Degeczi válasza sagvary (#2057) üzenetére


Degeczi
nagyúr

az 50GB/2.5 óra nincsen 6 MB/s átlagos sávszélesség sem, így persze bőven elég hozzá az USB, ahol 20-30 MB/s-ra lehet számítani, viszont érthető, ha a 100 Mbites hálózaton néha már kevés

a Sata valóban csak másoláshoz fontos, hiszen ott 2-3x sebességet adhat az USB-hez képest

(#2060) sensejke


sensejke
aktív tag

Segítség kellene!

[link] multimédiás lejátszón gondolkodok:

Ez a lejátszó ugye tudja a feliratot csúsztatni? Ilyen másodpercekre gondolok mikor a felirat nem épp jól van időzítve és a lejátszón állítanám be.
Vmint [link]+[link] kombót használnám hozzá. Ezt ugye simán kezeli? Sajnos nem vagyok ezen a téren jártas.

ID: sensejkehun / steam: http://steamcommunity.com/id/Eeeyore

(#2061) Bernath válasza sensejke (#2060) üzenetére


Bernath
tag

Sztem nem lehet gond vele:))
Idáig nindebt megevett:)

Bernath

(#2062) kuksa90 válasza Bernath (#2061) üzenetére


kuksa90
őstag

Csak nem megdáthásodtál :F :Y :DD

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#2063) jafi74


jafi74
csendes tag

Üdvözlet mindenkinek!
A HDP-R1 játékosomhoz vettem egy külső Maxell dvd írót,usb-n csatizva mindent szuperul lejátszik.Annyi lenne a gondom,hogy a lemez kiadás nem müködik.Ki majd be kell kapcsolnom a lejátszót,hogy kiadja a lemezt bár voltak néha fagyások is.A 668-as hozzászólásnál volt hasonló probléma.A HD2_1.12.06_rev3_1_plus_blue.zip firm van jelenleg fent.Lenne valami okosság,hogy unmount-olja a lemezt másképpen is?

(#2064) Egon


Egon
nagyúr

Olyan gondom akadt egy 1080p-s filmmel, hogy lejátszás közben mindig leáll (átlag 10 percenként állt le; a film feléig bírtam, aztán inkább megnéztem a gépemen).
Viszont a korábbi firm-mel tapasztaltakkal ellentétben, a lejátszás folytatható (nem hal le fix helyen).
A legfrissebb gyári firmware van fenn. Mi lehet a gond?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#2065) jafi74


jafi74
csendes tag

Közben megtaláltam a megoldást a saját kérdésemre! :C
A lemezt,a távkapcsoló legalsó,jobb oldali gombjával lehet kivenni/két ellentétes nyíl van rajta/.Kapásból kinyílik a tálca.Lemezt ugy látszik nem szabad bent hagyni lejátszás után mert nekem nem akart kikapcsolni a játékos.Ha ilyen van táp ki-be.

(#2066) Egon válasza Egon (#2064) üzenetére


Egon
nagyúr

Ami kimaradt: hálózaton keresztül néztem a filmet. Lehet hogy ez okozta a problémát?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#2067) Degeczi válasza Egon (#2066) üzenetére


Degeczi
nagyúr

igen, többször volt már róla szó, h annak sávszélesség igényét nem mindig bírja a hálózat
(persze bitrátától függően, hiszen 1080p anyag is lehet viszonylag takarékos, ha pl. animáció)

(#2068) Egon válasza Degeczi (#2067) üzenetére


Egon
nagyúr

Ezt én értem, csak magát a hibajelenséget tartottam furcsának. A pár hozzászólással fentebb olvasható tapasztalatokkal ellentétben, nem kockásodott a film, hanem egyszerűen leállt. A Lejátszás gombot hiába nyomkodtam; a Vissza gombbal ellenben kiugrott a filmből, a Lejátszás gombbal pedig - a szokásos kérdésre igennel felelve - onnan (illetve egy pár mp-el korábbról - nem tudom ennek van-e jelentősége) lehetett folytatni a filmnézést, ahol abbamaradt.
Több filmet néztem eddig hálózaton keresztül, mint USB-ről, és eddig nem találkoztam ilyen hibával. Egyszer volt olyan gond, hogy a lejátszás akadozni kezdett, közben a gép vinyója tekert mint állat (valami futott a háttérben, talán a víruskereső indulhatott be), de más problémát eddig nem tapasztaltam...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#2069) kisgyerek85 válasza Egon (#2068) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Szia!

Mikor én is megcsináltam a rendszeremet (két asus o play és egy dlink 313 nas) akkor én úgy gondoltam, hogy mindent nas-ról fogok nézni. Sajna komolyabb 1080 anyagok ugyanezt a jelenséget produkálták mint nálad. 7-10 percenként megáll a kép majd ha nem csinálok semmit akkor folytatja kb. 30mp múlva ismét 7-10 perci akadás mentesem majd megint megáll. A sokkal komolyabb anyagok (magas bitráta) viszont folyamatosan akadtak. Ezt úgy küszöböltem ki, hogy volt egy külső wd vinyóm és ezeket az anyagokat arra másoltam. Így usbről zökkenőmentesen lejátszotta.
Viszont mostanában tesztelgetem ismét hálózatról a nagy anyagokat. Visszapakoltam egy csomó 1080 és BD anyagot a nas-ra és onnan nézem. pl Üvegtigris megnézve BD-be ami 24GB és egyetlen akadás/megállás nem volt a film közbe. Lehet, hogy az utóbbi fw-be valamit javítottak. Jelenleg ez a fw van fent "HD2_1.12.06_rev4.0"

(#2070) PNP


PNP
őstag

Asus R1-em van gyári firmmel, van rá valami stabil megoldás, hogy youtube nézhető legyen rajta?

(#2071) vaksi8


vaksi8
senior tag

Sziasztok!
vettem egy R3 at és az lenne a kérdésem hogy miként lehetne routeren keresztül összehozni?
az lenne a gondom hogy mikor kéri a jelszavam nem tudok kis és nagy betü karaktereket válltani és csak a-f ig van betüjelezve.Nagyon nem értek hozzá...

(#2072) vaksi8


vaksi8
senior tag

Nem tudom számit e,digi netem van és tp link a router.
Valaki megtenné hogy lépésről lépésre leirná nekem a beállitási folyamatot?Megköszönném!

[ Szerkesztve ]

(#2074) vaksi8


vaksi8
senior tag

Nagynehezen sikerült.csak még egy gond!
létezik hogy minden kikapcsolás és bekapcsolásnál újra kell a hálózatot keresgélni és kódokat megadni?miért nem jegyzi meg a wlan os hálózatot?

(#2075) jcvd válasza vaksi8 (#2074) üzenetére


jcvd
tag

Sziasztok!

Most vettem egy O!Play Mini-t, de nagyon idegesítő baja van.

Lejátszok rajta egy filmet, majd utána kikapcsolom (nem áramtalanítom), majd mikor újra bekapcsolom és lejátszanék valamit, akkor nincs hang, csak kép. Ahhoz, hogy hang legyen, áramtalanítani kell a lejátszót, utána már ad hangot. Ez mi a franctól lehet? A legújabb firmware van rajta.

(#2076) Tido


Tido
aktív tag

Sziasztok. Valaki tudna segíteni, hogy Windows 7 alatt hogyan tudom beállitani, hogy LANon keresztül csatlakozzon?
Mindig jelszót kér, és felhasználónevet. Részletesen kérném, ha lehet, mert bár nem vagyok láma, de amit neten találtam beállítást ugysem megy. Routerben is DMZ beállitva. tűzfal asztali gépen kikapcsolva, de még mindig kér jelszót, legalábbis nem hajlnadó bejelentkezni :(

Ha valaki megmondja, hgoy hol keressem, már az is segítség, de 2000 hozzászólást most sajnon nincs időm átolvasni.

előre is köszönöm a segítséget

[ Szerkesztve ]

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#2077) Bernath válasza Tido (#2076) üzenetére


Bernath
tag

Nem tudom segít-e:
TP:
-Total Commander 7.56a jól jeleníti meg alapból jól ftp kapcsolatnál a fájl-mappa ékezeteket.
-Windows7 FTP alapból nem jól jeleniti meg a karaktereket, írjuk be a böngészöbe a
O!play ip címét: pl: 192.165.1.2 FTP Server Settings/Client pc's language: változtasuk Eastern Europe (CP1250)

FTP kapcsolodás:
O'play-nél a NAS/FTP-szerver BE menüpontban legyünk csak ott működik, ha ftp akarjuk elérni gépünkről.

-FTP kapcsolat létrehozása:
A példában egy 192.161.1.3 IP-címes Oplay veszek alapul, ezt az oplayen a beállitás/Hálóat/Hálozati info. alatt lehet találni új firemware frissités után, vagy a routerben.

-Windows7:
Start menü/Számitógép/Üres helyen jobb klikk/Hálózati hely hozzáadása/Tovább/Tovább/ftp://anonymous:anonymous@192.161.1.3/FTP/Befejezés

-Total Commander:
Hálózat/FTP Kapcsolodás/Új kapcsolat../
Kapcsolat neve:FTP
Kiszolgáló neve:192.161.1.3
Felhasználói név:anonymous
Jelszó:anonymous
oké gomb/Kapcsolodás
Szétkapcsolni meg a Szétkapcsolás gomb.

-Böngésző:
ftp://anonymous:anonymous@192.161.1.3

Bernath

(#2078) Bernath válasza Tido (#2076) üzenetére


Bernath
tag

Vagy talán ez:

Windows 7 elérése O!player alól:

Nem kell mappát vagy meghajtót megosztani windows7-ben egyből látja az oplay a meghajtókat. Persze nem árt ha letiltjuk a tűzfalat vagy engedélyezzük benne a kapcsolatot a tűzfalban.

Start menü/Vezérlőpult/Felhasználói fiókok
vagy
Írjuk be a startmenü keresőjébe hogy Felhasználói fiókok
itt találjuk a nevet
Nekem a fiók neve:
alfonz
Ha nincs megadva jelszó, akkor itt meg tudjuk adni, nekem a jelszó:
2030meta
vagy olyan nevet vagy jelszavat adunk meg amilyet akarunk, vagy akár új fiókot is nyithatunk.

Oplayben:
Fájlkezelő/Hálózat/WORKGROUP/Számítógép neve/

Itt felsorolja a meghajtókat pl: c$ d$

Ha rámegyünk a D$ -re akkor kéri a nevet és a jelszót.

Hálózati felh. azonosítója:alfonz
Hálózati jelszó:2030meta

Nos ennyi, nekem akadás mentesen lejátszik,teker,lehet állítgatni mindent akár a benne lévő merevlemezen.

Bernath

(#2079) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Valahogy le lehet rövidíteni a mappákba való eljutást? Én a gépemről szoktam lejátszani a filmeket és állandóan belépkedi hálózatra, gépbe, stb...szal krva hosszú. Van ennek valami egyszerűbb módja?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2080) parandroid


parandroid
nagyúr

A következő problémám van:

Kb 1,5 éves R1, tegnapig normálisan működött, sosem nyúltam hozzá, ahogy a dobozból kijött, ment. Ma akartunk új Supnat epizódot nézni, de már a menüben kockásodtak a menüpontok (Photos, Audio, Movies), a mappa tartalmánál a fekete átmegy lilába, a film pedig szétesik, kockásodik, valami nagy fehér zavar az egész. Hang az ok.

Frissítettem a fw-t az asus.com-ról 1.07-ről 1.35P-re, és kipróbáltam a HDMI helyett RCA kábellel, de azzal is ugyanezt csinálja.

Van valakinek valami tippje, vagy keressem elő a garijegyet, hátha két év gari volt rá?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#2081) vlaci79 válasza parandroid (#2080) üzenetére


vlaci79
senior tag

Szia szerintem gari.
2 év gari van rá.

(#2082) Ferash


Ferash
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy az Asus-ra kötött mobil winyót (USB,eSATA) el lehet-e érni a számítógépről pl. másolás céljából, mint egy NAS esetében.
Előre is kösz a válaszokat.

(#2083) Degeczi válasza Ferash (#2082) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ftp-n már nézegettem a tartalmát
(de nagyobb filmek másolása még USB-n is lassú a vinyóra, hát még hálózaton, így ahhoz mindig átraktam a gépre)

(#2084) sagvary válasza parandroid (#2080) üzenetére


sagvary
aktív tag

Előszőr próbáld meg egy hdd-vel vagy pendrv-vel, hogy akkor megy-e normálisan. A hálózati hiba oka a pc-ben is lehet, esetleg ott a lemezellenőrzés, virusellenőrző megterhelte a hdd-t vagy vírus, spion dolgozik.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#2085) Egon válasza Bernath (#2077) üzenetére


Egon
nagyúr

Gyári firmware-t használva (legújabb), el lehet érni valahogy a lejátszót Windows (XP) alól (pontosabban a lejátszóra dugott vinyót)? Nekem nem sikerült...
Fordítva megy.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#2086) sagvary válasza Egon (#2085) üzenetére


sagvary
aktív tag

Nem tudtam én se.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#2087) parandroid válasza sagvary (#2084) üzenetére


parandroid
nagyúr

Kedden visszavittem gariba, azt mondták, kipróbálják, mielőtt visszaküldik - ezt amúgy is kértem volna tőlük. Eddig nem hívtak, hogy izé, ez mégis jó (volt azóta 48 órájuk), úgyhogy gondolom sikerült reprodukálniuk a hibát. Arra mindenesetre felkészítettek, hogy 2-3 hét, ha cserés...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#2088) Egon válasza parandroid (#2087) üzenetére


Egon
nagyúr

Hol vetted?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#2089) parandroid válasza Egon (#2088) üzenetére


parandroid
nagyúr

Vidéki kisker (Zalaegerszeg), évek óta náluk vásárolok. Még 2010. januári vásárlás, két év gari volt rá.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#2090) Egon


Egon
nagyúr

Lassan csak kidobom az ablakon ezt a sz*rt, amit az Asus nem átall médialejátszónak csúfolni...:(

Volt némi problémám a régi noname (Captiva) rack-el, ezért vettem egy jobbat (Spire Gigapod VIII), amin e-Sata csati is van. Rákötöttem e-Sata kábellel, ment is szépen a lejátszás gond nélkül (bár egy kicsit nehezen akarta felismerni, hogy rá van dugva valami).
Ma reggel megpróbáltam átmásolni hálózaton keresztül egy cca. 10 gigás .mkv file-t. A másolás kb. az egyharmadánál leállt: "FileCopy cancelled, USB removed" hibaüzenettel... :F Többször is próbálkoztam, mindig ez volt a végeredmény. Átraktam USB kábelre, hiába. Közben megbolondult a hálózati része is a cuccnak: nem bírtam belépni a gépemre (jelszót kért, holott nincs jelszóhoz kötve a belépés az XP-be, és eddig ment rendesen). Újraindítottam a gépet, utána már be bírtam lépni a gépre, de a megosztott könyvtárakat nem, csak a meghajtókat látta, és a meghajtóra történő belépéskor ismét jelszót kért... Asus Olink progit elindítva, már be tudtam lépni a megosztott könyvtárakra (hangsúlyozom: eddig nem kellett elindítani...). Áramtalanítottam a lejátszót, de továbbra sem tudok a hálón át másolni.
Valakinek ötlet, vélemény?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#2091) Cadal


Cadal
őstag

Hi!

Valaki segítsen pls! Csak fájlokat szeretnék hálózaton keresztül másolni a gépről a lejátszóhoz csatlakoztatott háttétárra.
Amit megcsináltam ez alapján a leírás alapján:
HD2_1.12.06_rev3_plus firm van fent a lejátszón.
moServices telepítve a gépre.
Töltöttem le vsFTPd-t és Samba-t is, de nem tudom hogy a bánatba kell használni őket.
Total commanderben is megjelenik a hálózati elemek közt a lejátszó.
Szóval eddig eljutottam: [link]

Csak másolni szeretnék a lejátszón levő usb-s drive-ra. (A lejátszó szépen eléri a gépet ezzel nincs gond.)

előre is köszi.

(#2092) Egon válasza Cadal (#2091) üzenetére


Egon
nagyúr

http://prohardver.hu/tema/re_asus_o_play_mindenevo_multimedias/hsz_2077-2077.html

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#2093) Cadal válasza Egon (#2092) üzenetére


Cadal
őstag

huhh, efelett elsiklottam. :B De így már megy is a másolás gépről FTP-n keresztül TC -vel.
thx.

(#2094) jcvd


jcvd
tag

Sziasztok!

Asus O! Play Mini-m van.

Most adtak ki új firmwaret, de még mindig nem oldották meg azt a hibát, hogy a nagy betűkön megjelenjen az ékezet.

Hogy lehetne ezen segíteni?

Írni kell a supportnak?

(#2095) Sousuke


Sousuke
tag

Sziasztok!

Feltettem a HDP-R1-re a HD2 1.12.06 rev 3.2 blue skin plus módosított FW-t, teljesen jó, csupán szörnyen lassú. Visszapróbáltam hát rakni az eredeti 1.35P-t, de mikor újraindul az eszköz akkor az ASUS logó után sötétség fogad, vissza vissza tudom tenni a módosított FW-t, de más nem megy fel rá.

Mi lehet a megoldás? Vissza tudom még tenni az eredeti FW-t?

(#2096) Bib válasza Sousuke (#2095) üzenetére


Bib
őstag

Szerintem vissza kell mennie,mert tegnap csináltam én is a szokásos reset módszerrel.

(#2097) shadoan


shadoan
tag

Sziasztok!

Tegnap lettem egy O!play Air boldog tulajdonosa, csináltam rajta egy firmware frissítést, rákötöttem a wifire és kapott egy E-sata winyót, minden duruzsol tökéletesen. Jó kis gép ez!

A haverom WD-ra fel tudott pakolni torrentet, erre lehet valahogy ilyesmi rakni? erre is csinált valaki custom mod-ot?

Előre is köszi a választ!

Üdv,
Shad

Ezer ember hallgatása sem nyomhatja el egyetlen ember üvöltését

(#2098) Sousuke válasza Bib (#2096) üzenetére


Sousuke
tag

Lényegében fel tudok rá tenni bármilyne FW-t a hard reset-es módszerrel, de ha a gyári FW-t teszem fel, akkor az ASUS logó után sötétség fogad engem. A lejátszó HDMI-vel van összekötve az LCD tv-vel. ha visszateszem a módosított FW-t akkor minden jó azonnal, cska szörnyen lassú. Valami ötlet miért lehet ez?

(#2099) sagvary válasza Sousuke (#2098) üzenetére


sagvary
aktív tag

Talán azért lasú, mert folyton azokat az eszközöket, hardver részeket keresi, amik itt nincsenek.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#2100) Egon válasza Egon (#2090) üzenetére


Egon
nagyúr

Nah, most már hálózati lejátszásnál is előadja... Ugyanez a problémám, mint itt: [link]
Annyi különbséggel, hogy egycédés Xvid-et próbálok lejátszani, tehát sávszélgondok aligha lehetnek... Senki nem tapasztalt hasonlót?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.