Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

ASUS O!Play és moServices összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2151) kisgyerek85 válasza jobesz (#2149) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

De swap-olás után szerintem teljesen rendbe van. HD fw-hez képest kb ugyan olyan gyors/lassú a reagálás.
A leggyorsabb az a hivatalos fw, ami még a másik Asus játékosomon van a hálóbszobába. Asszonynak az a skin jött be és nem tehettek arra semmi más fw-t :D

[ Szerkesztve ]

(#2152) vaksi8


vaksi8
senior tag

Sziasztok!
R3 on is be lehet állitani azt hogy a filmek boritóját lássam?Ha igen akkor hogyan?

(#2153) Degeczi válasza vaksi8 (#2152) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ez a bélyegnézet, ha a filmek külön mappákban vannak, és levadásztad hozzájuk a borítót

(#2154) vaksi8 válasza Degeczi (#2153) üzenetére


vaksi8
senior tag

Megcsináltam,pc-n már így mutatja a mappákat de az R3 még mindig csak a címeket irja ki.Azon nem kell valamit át állitani?Nem tudom számit e wifin, keresztül játszom le a filmeket.

(#2155) Degeczi válasza vaksi8 (#2154) üzenetére


Degeczi
nagyúr

bélyegnézetbe átkapcsoltad a bal oldali panelon? nem az az alapértelmezett nézet

(#2156) vaksi8 válasza Degeczi (#2155) üzenetére


vaksi8
senior tag

És azt hol lehet átkapcsolni?a távirányitón melyik gomb az?Bocs a hülye kérdésekért de még csak most ismerkedek vele.

(#2157) Degeczi válasza vaksi8 (#2156) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nekem R1 van, az a gyári firmware-rel egyáltalán nem tudja, csak a HD2-t rátelepítve - lehet, h az R3 esetén is ez a helyzet...

ezzel a firmware-rel mappanézetben (ami alapban egyszerű szöveges lista) balra nyillal át kell menni a bal oldali panelra, és ott thumbnailt választani

(#2158) kisgyerek85 válasza Degeczi (#2157) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Nem próbáltad még ki a playon hd fw-t?

(#2159) Degeczi válasza kisgyerek85 (#2158) üzenetére


Degeczi
nagyúr

á, hulla vagyok esténként, majd hétvégén

(#2160) TOLEDOO


TOLEDOO
tag

Ha ráteszem az Asus R3-ra az AC Ryan playon fw-t, akkor tud majd wifivel kommunikálni?
Ha jól tudom nincs a playon wifi.
A playon fw-en belül tudok wifivel csatlakozni a routerhez?
Fw függő vagy R3függő a wifi?
Előre is köszi.

(#2161) vaksi8 válasza Degeczi (#2157) üzenetére


vaksi8
senior tag

Akkor csak rá kell tenni a hd2 leujabb firm ét /amit mondjuk az Asus oldalról töltök/és müködik is?egyáltalán megy vele a gép?és miben külömbözik a R3 tol?

[ Szerkesztve ]

(#2162) Degeczi válasza vaksi8 (#2161) üzenetére


Degeczi
nagyúr

mint írtam, nem ismerem az R3-at, de nyilván nem megy rá változtatás nélkül a másikhoz tartozó fw, itt nézelődj

(#2163) vaksi8 válasza Degeczi (#2162) üzenetére


vaksi8
senior tag

Köszi de akkor inkább kihagyom.Nem értek hozzá,hogy meg merjem reszkirozni..Még a sima firmet is alig tudtam felrakni V.Stryker kollegát is az őrületbe kergettem.

(#2164) Degeczi válasza vaksi8 (#2163) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ugyanúgy megy az is, csak nem az Asustól letöltve, hanem a linkelt oldalról...
(de persze inkább tényleg ne, ha nem érzed biztosnak)

(#2165) Fincs válasza jobesz (#2140) üzenetére


Fincs
csendes tag

Sziasztok!

A szervizek minimumra véve, a jelenség változatlan, viszont sikerült szűkítenem a problémát:
Nem jelentkezik minden fájlnál, csak bizonyosaknál, viszont ezeknél átkódolás után is, próbáltam más codec-et, audio és video átkódolást, különböző bitrátákkal, a probléma még mindig létezik.

Ismer valaki esetleg egy biztonságos és működő átkódolási eljárást problémás fájlokhoz?

Előre is köszönöm a választ...

(#2166) jule78


jule78
tag

tudna vki segíteni a Transmision GUI beállításánál.
nem boldogulok a kapcsolat beállításokkal.
Mit hová kell írni.A moservise webes feluletén elérem,de fogalmam sincs hogyan tudnám ott használni.Gondoltam így majd 1szerubb lesz...de háááát.
Azt írja állandóan hogy Host not found.
Már végig próbáltam sok mindent de nem és nem.....

jule78

(#2167) Fincs válasza jule78 (#2166) üzenetére


Fincs
csendes tag

Szia!
Van a transmission-hoz egy Remote GUI program windows alá, kb úgy néz ki és úgy használható mint egy utorrent, csak a kapcsolatnál kell beállítani neki a játékos IP címét és a portot amin a kliens figyel, de ha az IPcím kivételével mindent alapértelmezetten hagysz, menni fog.
Ha hozzáférési jelszót kér valahol, akkor az torrent.
Én is játszottam vele, de addig jutottam, hogy elkezdte tölteni a megadott fájlt, aztán 1-2-300 MBnál hanyattvágta magát a játékos, csak power ki-be segített rajta, nem tudtam használhatóan beállítani (pedig korlátoztam az aktív peerel számát 10-re, levettem a max letöltési sebességet is).
Ha esetleg lesz pozitív tapasztalatod, oszd meg!

(#2168) jule78 válasza Fincs (#2167) üzenetére


jule78
tag

igen,de kér host nevet.
Anélkul nem enged tovább.Bármit adok meg próbál csatlakozni majd kiírja hogy
Host not found!
Na innen nem tudok tovább lépni........
De THX hogy foglalkoztál a problémámmal.

(#2169) jule78 válasza jule78 (#2168) üzenetére


jule78
tag

szóval megoldottam....mármint a csatlakozást.
de kiakad a lejátszó szinte azonnal.
valszeg rossz útvonal van megadva mivel esatára van dugva a HDD mert a usb-n
PD swap van.....haladok :)

(#2170) jule78 válasza Fincs (#2167) üzenetére


jule78
tag

hi!
szóval a tapasztalatokról....
úgy néz ki hogy stabilan 800KB/s sebesség amit elbír a lejátszó.Ez elég sovány az eredeti
5MB-ez képest.én globálban állítottam be az up down adatokat.Up nálam 200KB/s ennyit tud a netem.peer számot hagytam ahogy van.Ment egész éjjel a player :C :C :C

(#2171) Fincs válasza jule78 (#2170) üzenetére


Fincs
csendes tag

Hi!
Gratula akkor!
Nála a 100KBps/100KBps-on már elhalt, 3.2 és 4.1es firmwarrel is megmekkent. :)

(#2172) jule78 válasza Fincs (#2171) üzenetére


jule78
tag

nekem 3.2 van fent.
használsz swap particiót?
lehet hogy segítene.....azért van hogy irtóra belassul webrol is alig lehet elérni.

(#2173) pandor


pandor
tag

Sziasztok

Vásárlás előtt állok és úgy tűnik ez lesz a befutó. Kérdésem, hogy a teszben említett

Csak a feliratos részen gyengélkedett picit. Bízunk benne, hogy az ő és ű tökéletes kezelését rövidesen megoldják.

megoldódott?

Jellemzően feliratos DivX, XviD, HD tartalmak (MKV) lejátszására használnám USB külső vinyóról/pendrájvról. Full HD tévére és külső 5.1 hangrendszerre menne a tartalom. Gondolom, hogy ezeknek a kívánalmaknak megfelel???

(#2174) jule78 válasza pandor (#2173) üzenetére


jule78
tag

felirat ok-s
szerintem a hangal sem lesz gáz :K :K :K

(#2175) Fincs válasza jule78 (#2172) üzenetére


Fincs
csendes tag

Szia!
Nem használok, nem akartam birizgálni a 2TBs vinyót... :)
Neked van?

(#2176) Z Lee válasza kisgyerek85 (#2151) üzenetére


Z Lee
csendes tag

Szia! Engem az érdekelne, hogy ez a swap-olás tényleg gyorsábba teszi ezt a játékost? A módosított moservice-es legújabb firm-öt használom, de nem bánnám, ha ez gyorsabb lenne... Tudsz egy linket bemásolni, hogy hogy is megy ez?

Le Z Lee

(#2177) jule78 válasza Fincs (#2175) üzenetére


jule78
tag

nekem egy 1Gb pendrive van erre "kiképezve".
a fagyásról csak annyit:Amikor elkezdi letolteni a torrentet pár másodperc múlva elveszti a kapcsolatot a Transmission GUI-al és nem tud újra a játékoshoz csatlakozni.De nincs lefagyva ám!!Csak elore lefoglalja a file helyét és ez nagyon sokáig eltart.Van hogy egy óra de lehet vagy tobb is lesz egy 8giga koruli filmnél.Erre onnan jottem rá hogy a GUI nem csatlakozott de webes feluletrol ha nagyon lassan is de behozta a lejátszo moservice menujét.
most arra keszulok hogy a hdd választok le helyeta szvapnak amivel kiváltom a pendriveot.

(#2178) jule78 válasza Z Lee (#2176) üzenetére


jule78
tag

ACRONIS DISC DIREKTOR a progi neve:

Format----> File system-----> Linux swap

és elindítod a formázást a pendrivenak.

de csak a sima usb--n lesz jó a swap esata-n nem látja a játékos.

(#2179) Z Lee válasza jule78 (#2178) üzenetére


Z Lee
csendes tag

Köszi! Szerintem kártyára csinálom a swapot, de az lenne még a kérdésem, hogy hogyan fogja észrevenni az oplayer, hogy oda kell neki swapolni. Fel kell mountolni, vagy valami ilyesmi?

Le Z Lee

(#2180) jule78 válasza Z Lee (#2179) üzenetére


jule78
tag

webes feluleten a moservise menubenbekapcsolod a "swap on drive"-ot.
Ha ráklikkelsz az information-ra akkor ott van egy olyan sor hogy:
SwapTotal: 977752 kB
SwapFree: 962784 kB

persze ez már PD swap.
alapból 32kb-et fogsz látni mindkét helyen.

(#2181) Fincs válasza jule78 (#2177) üzenetére


Fincs
csendes tag

Ahh, én nem vártam. Azt én is láttam hogy a moservices webes menü nagyon lassan bejön, de nem vártam. :)
Esetleg megnéznéd, hogy swapos pendrive nélkül mennyivel lassabb? Csak mert nem kezdek bele feleslegesen a műveletbe. :)
Egyébként USB hubot használsz (mert csak 1 usb kimenet va a játékoson), ill te nem találkoztál olyan fjllal, ahol a játékos lejátszás közben időnként 3-4 műásodpercre elfelejti kiadni a hangot?
CSipet csapat meséknél (otthon most ez a kedvenc) előfordul, átkódolás nem segít, és jobb minőségű forrást nem leltem a tévés részekre...

(#2182) Z Lee válasza jule78 (#2180) üzenetére


Z Lee
csendes tag

Köszi! Kipróbálom.

Le Z Lee

(#2183) jule78 válasza Fincs (#2181) üzenetére


jule78
tag

nekem a swapos pen drive van az usb-re dugva a HDD pedig az esata-ra.
Biztos hogy lassúbb lesz tole a játékos mert ugye ha használatban van a pendrive akkor villog és a torrentezésnél bizony sokat dolgozik oda a játékos... :)

ja és olyan fájlal még nem találkoztam aminél a hang akadt volna.

[ Szerkesztve ]

(#2184) parandroid válasza parandroid (#2087) üzenetére


parandroid
nagyúr

Ma kaptam egy vadi új R1-et a gariba leadott képhiás helyett. Nem tudták megmondani mi volt a gondja, cserélték. Állítólag még nem találkoztak ilyen problémával, valószínűleg valamelyik csip adta meg magát. Mondjuk ezt egy hét után is közölhették volna, gyakorlatilag kereken egy hónap volt, mire lefutott az ügy...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#2185) DjBlero válasza parandroid (#2184) üzenetére


DjBlero
őstag

majdnem minden cserével megvárfák az 1hónapot :W

[ Szerkesztve ]

sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ Z Fold 5 & sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ Watch 6 Classic 47mm LTE & PlayStation® 5

(#2186) jule78


jule78
tag

sziasztok!
a transmissionban szeretném beállítani hogy ne foglalja le afájlhelyet elore.
namármost a preallocation 1 -ez az alap
de az istenért sem akarja átírni ha 0 vagy kettot irok be és savezem mindig visszaáll 1-RE!
Valakinek 5let.
Azért szeretném megcsinálni mert egy mkv fájl leellenorzése és elindulása rettenet sokáig tart.

jule78

(#2187) kormost


kormost
csendes tag

sziasztok!

A minap vettem egy Toshiba sx900 videokamerát, ami az alábbi módon rögzít full hd-ban:
Kodek: H264 - MPEG-4 AVC (part 10) (avc1)
Felbontás: 1920x1080
Képkockasebesség: 59.940059
Kodek: MPEG AAC Audio (mp4a)
Csatornák: Sztereó
Mintavételi frekvencia: 48000 Hz

A lejátszó érvénytelen file üzenetet ír ki amikor lejátszanám. Az érdekes az. hogy a 720p-s azonos kódolású felvételek simán mennek.

A kütyü:
O!Play HDP R1 fw:1.38

Ha valaki tudna segíteni azt megköszönném.

(#2188) DjBlero válasza kormost (#2187) üzenetére


DjBlero
őstag

kodold átt más formátumba

sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ Z Fold 5 & sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ Watch 6 Classic 47mm LTE & PlayStation® 5

(#2189) kormost válasza DjBlero (#2188) üzenetére


kormost
csendes tag

Bocs a kérdés nem az volt, hogy ha átkódolom, akkor nézhető . Hanem az, hogy miért nem viszi, ha a 720p tudja és elvileg az 1080p-t is tudnia kellene. Arra gondoltam, hogy esetleg van valamilyen extra beállítás ami a gondomat megoldja. Azért kösz, hogy segíteni akartál!

(#2190) jule78 válasza kormost (#2189) üzenetére


jule78
tag

nekem a frekvencia gyanús :U
a 720p-s nél is ennyi a képfrissítési freki?

(#2191) kormost válasza jule78 (#2190) üzenetére


kormost
csendes tag

Na ezt nem néztem, lehet, hogy igazad van. Meló után megnézem. Kösz!

(#2192) kuksa90 válasza kormost (#2191) üzenetére


kuksa90
őstag

Esetleg simán írd át a kiterjesztést...

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#2193) kormost válasza kuksa90 (#2192) üzenetére


kormost
csendes tag

Megnéztem a frekit, de az azonos. Ami az átnevezést illeti, megtörtént már, de sajnos nem nyert. (: Marad a konvertálás, ami csak azért érdekes, mert amivel konvertálom, az szerintem csak a header-t csapja felül - abból gondolom, hogy pillanatok alatt elkészül az mkv file, ami egy 1,5Gb filmnél azt jelenti, hogy nem kódol csak másol (szerintem). Azért mindenkinek köszönöm a segítséget.

(#2194) kuksa90 válasza kormost (#2193) üzenetére


kuksa90
őstag

Igaz, hogy a mkvmergegui fejbecsapkodja a headert, de jó hatásfokkal teszi. :K

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#2195) waria


waria
csendes tag

sziasztok

Esetleg valaki ki tudná nekem próbálni, hogy ha dv iso-t vagy avi-t játszik le felirattal és ráteszi a tekerést akkor a felirat eltűnik vagy nem?

Amennyiben nem tűnik el írja meg a pontos gép típust is (HDP-R1, HDP stb.)
Előre is köszönöm.

(#2196) james74 válasza kormost (#2187) üzenetére


james74
csendes tag

Szerintem a 60fps sok neki, azert nem viszi.

(#2197) jule78 válasza waria (#2195) üzenetére


jule78
tag

SZIA!

én kipróbáltam,igaz csak mkv fájlal tudtam de sajnos a felirat eltunik ha beletekerek..
o!play hdp-r1-em van

(#2198) kuksa90 válasza waria (#2195) üzenetére


kuksa90
őstag

Logikusan gondolkodva el is kell tűnni a feliratnak.Egy másodperces felirat 16X sebességnél egy villanás....(se).

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#2199) jule78 válasza kuksa90 (#2198) üzenetére


jule78
tag

már 1,5x nél sincs felirat...

(#2200) kuksa90 válasza jule78 (#2199) üzenetére


kuksa90
őstag

Nem a sebesség a lényeg, szerintem minden, nem normál sebességen el kell tűnni.A gyorstekerés valahol keresés; képre, nem feliratra....
Egyébként HD2 is eltünteti a feliratot.

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.