Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

ASUS O!Play és moServices összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2551) TOLEDOO


TOLEDOO
tag

Ez ujraindulás után nem reagál semmire.http://www.mediafire.com/ACRyan
Tapasztalat?
Asus R3-van.

(#2552) Steven válasza kuksa90 (#2546) üzenetére


Steven
addikt

valamit benéztél:) baromira lejátsza és nagyon állat a 3D

ami fura , hogy a tv lejátszik mkv-t viszont a 3dseket nem kezeli szvl, ha akarom ha nem az asust tudom csak használni vagy pc...

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#2553) levee82 válasza Steven (#2552) üzenetére


levee82
csendes tag

Hogy játsza le a 3D-s filmet, mikor 1.3 hdmi van rajta? Tudtommal 3D csak 1.4en megy...

(#2554) kuksa90 válasza Steven (#2552) üzenetére


kuksa90
őstag

"3dseket nem kezeli"
Most akkor mi van? Mit néztem én be?
Nem kevered te a 3D-t és a HD-t??
3D-nél felosztja a képet, és egymás MELLETT játssza, nem EGYMÁSON. :K

[ Szerkesztve ]

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#2555) Beelus


Beelus
csendes tag

Sziasztok!

Teljesen végig olvastam a fórumot ennek ellenére, még mindig nem tudtam az R1-emre felrakni egy olyan frissítést amivel a youtube működne.
Kérlem szépen hogy valaki küldjön nekem egy jól működő firmware-t, fontos a youtube működése!!! Esetleg e-mail címemre a konkrét fájlt, ha megkaphatnám!! Írj és privátba megadom!

Nagyon hálás lennék!! Segítsetek Plííííííz!!

(#2556) Steven válasza Steven (#2552) üzenetére


Steven
addikt

nemtom samsung tv-n meg lg-n tök mindegy csak egymás mellett legyen a kép magyarul egyszerre 2 képet vetítsen és a tv csinál belőle 3d-t két képből nálam tökéletessen müxik... 5 ből 5

nekem nem is kell hgoy egymáson játsza mivel a tv csinálja a 3d-t mind a samsung 6100 től felfele mind az lg 4500 tól felfele régebbieknél nem vágom hogy van

amúgy eddig a legjobb 3d -s film az aranyhaj az brutálul részletes és nagyon jól kijön a tvből... az eddig a legszebb! disney tud:D

Amúgy fura mert az Lg tvm elvileg kezeli az mkv-t és az pl nem játsza le a 3d-s mkv kat... csak az asus:( talán majd ha kijön egy frissítés a tv hez

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#2557) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Nekem 3d-s projektorom van és igen ahogy Steven írja, a tv/projektor- ba lehet kiválasztani, hogy egymásra rakja a képet.

(#2558) dni válasza szabog74 (#2549) üzenetére


dni
őstag

Nekem ezzel a változattal nem működik a távirányítóm :F

Viszont a másik hszben lévő topic 1hszében lévő működik és végre rátaláltam arra, hogy hálózati helyet is hozzá lehet adni a a kedvencekhez így jóval hamarabb eljuthatok a sorozataimhoz. :C

[ Szerkesztve ]

(#2559) zzzoli6


zzzoli6
csendes tag

Sziasztok
Egy probléma megoldásához kellene segítség.
Van egy R1-es lejátszóm,minden frissítést feltettem amit itt találtam,de van egy hiányoság.
Nem tudom hogy lehetséges e,de a számítógépem nem látja az oplay-t.A lejátszó beállításaiban van a hiba vagy ez a készülék nem alkalmas erre.
A lejátszó látja a hálózati pc-ket és mindenhonnan le is játszik bármit,de a lejátszóra kapcsolt külső win-t nem tudom elérni egyik pc-ről sem.
Ha van valakinek működőképes beállítása vagy ötlete azt nagyon megköszönném :R

(#2560) Warter válasza zzzoli6 (#2559) üzenetére


Warter
őstag

Olvasgassál: www.oplayr1.try.hu
A moservices / samba az amit te keresel.

(#2561) Sala76


Sala76
csendes tag

Sziasztok!
Feltettem a játékosra a legújabb HD2 1.12.06 rev 5.1 -es firmware -t!
Le tudnátok írni lépésről-lépésre hogyan tudok torrenteket letölteni a játékossal egy külső 1,5 tb -os Samsung vinyóra?
Köszi előre is!
Üdv

(#2562) zzzoli6 válasza Warter (#2560) üzenetére


zzzoli6
csendes tag

Köszönöm a tippet. :R

(#2563) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Lerendeltem az egyik boltnál egy Asus O!Play HDP-R3-at a tegnapi nap folyamán. Azon már a legfrissebb FW lesz, vagy nekem kell frissítenem?

Hogy néz ki a hivatalos, ASUS által ajánlott frissítési út?

Kirakom a pendrivera az install.img-t, bekapcsolom a boxot, majd a beállítások közt lesz frissítés menüpont ami automatán megcsinálja? :)

De ha megerősítést nyer az, hogy a legfrissebb van rajta, akkor inkább nem szívnék ilyennel... :B

Köszi a választ! :)

Üdv. core2

(#2564) vaksi8 válasza Neil Watts (#2563) üzenetére


vaksi8
senior tag

Szia!Pont ez az egyik menete a frissitésnek (szerintem a leg egyszerübb). 1.28 az utolsó frissités.

(#2565) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Na megoldottam minden gondom:

1. A routert az O!Play wifi csak WEP-nek látta a WPA2-PSK helyett. Megoldottam WPA2/WPA mixed mode-dal (még jó hogy OpenWRT-ben van ilyen. A gyári TP-Link TL-WR1043ND FW-ben nincs. khm...)
Az azért szomorú, hogy a WPA2-PSK-t nem látta, de minegy, úgyis összehúzom kábellel.

2. A fájlok megosztása is érdekes volt Win7 alatt. Mindent próbáltam, csak az segített hogy lefuttattam egy .reg fájlt, ezután már beengedte a megosztásba a rendszer az Oplayt. :)

3. Jól visz mindent amit eddig próbáltam, nagyon jó! (MKV, flac, AVCHD)

4. Egy kérdés is a végére: Ha van egy adattáram, amire rá van kötve egy BD olvasó, s mikor berakom a lemezt akkor látom megosztásban a többi gépről a lemez tartalmát. (BDMV + CERTIFICATES mappa) s megfelelő lejátszóval le is tudom játszani. Na igen ám, csak mivan akkor (s ez a jellemzőbb) ha Én a magáncélra megvásárolt BD lemezről készítek egy biztonsági másolatot (és ezt itt értsétek is így, backup céllal teszem!) a magyar jogszabályokkal teljesen megegyező módon (ugyanis az engedi a megvásárolt filmről való biztonsági másolat készítését, egy darabot).

Szóval amikor ezt összeraktam egy ISO-ba akkor hogy tudom lejátszatni az O!Play-jel? :)

Remélem az utolsó kérdésem nem fog senkinek sem gondot okozni, a leírt indokok miatt. Remélem ez így még megengedett, s nem warez, ha igen akkor szóljatok, s rögtön törlöm! :)

Köszi a választ!

vaksi8: Én az asus oldalán csak 1.27-t találtam (NTSC és PAL külön) Nekem ugye PAL kell? Európában azt használják ugye? A NTSC az USA igaz? :)

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#2566) vaksi8 válasza Neil Watts (#2565) üzenetére


vaksi8
senior tag

Szia!
Pedig az Asus oldalán van.
http://support.asus.com.tw/download/download.aspx?SLanguage=hu-hu

igen az Ntsc az usa neked a pal kell

(#2567) Neil Watts válasza vaksi8 (#2566) üzenetére


Neil Watts
veterán

jééé, és tényleg... :B érdekes, nekem eddig csak 1.27-et mutatott.

Akkor elég ezt leszednem, kibontanom, ráraknom egy pendrivera (FAT-ra formázzam?) és mehet a menet? Automatán meg fogja csinálni?

Nem kellenek sorban az előző FW-k? Elég ez az egy?

MOD: már látom is... (PDF mellette)

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#2568) Warter válasza Neil Watts (#2565) üzenetére


Warter
őstag

Playt nyomsz az iso-ra és már játsza is le.

(#2569) Neil Watts válasza Warter (#2568) üzenetére


Neil Watts
veterán

menüvel együtt? Ez tetszik :D

(#2570) kispal1980


kispal1980
tag

Tudja valaki milyen progival lehet R3-at vezérelni okos telefonról/Iphone-ról??????????
vagy lehet e egyáltalán ??????????

(#2571) Warter válasza kispal1980 (#2570) üzenetére


Warter
őstag

Felrakod a moservice-t és akkor azon keresztül böngészővel, de ott is csak a távirányítót tudod kezelni. Nincs zenelejátszás meg ilyen dolgok. És nyugodtan használj 1 kérdőjelet, felesleges a 10db.

(#2572) kispal1980 válasza Warter (#2571) üzenetére


kispal1980
tag

aha . csak a böngészős megoldás működik?

Popcorn hournak van saját progija iphone-ra, azt hittem ennek is van hasonló.

moservice az micsoda, mire kell föltenni és hogyan?

[ Szerkesztve ]

(#2573) Warter válasza kispal1980 (#2572) üzenetére


Warter
őstag

Nem tudok róla, hogy lenne egyéb megoldás.
moservice

(#2574) Neil Watts válasza vaksi8 (#2566) üzenetére


Neil Watts
veterán

Többen beszélnek 1.33P frissítésről. Az mi? Hol érhető el?
Ó már látom mi van, tárgytalan! :)

[ Szerkesztve ]

(#2575) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Na összeraktam Cat5e ethernet kábellel. A gyári FW update lement hiba nélkül. Van magyar nyelvem is. A HD2-es FW milyen érdemi különbségeket tud felmutatni a gyárihoz képest?
(a torrent nem érdekes)

Warter: Lejátssza, igen, a sima könyvtárat is de nincs menüm, így nem tudok nyelvet váltani a filmben. Van erre megoldás? :)

Üdv. core2

(#2576) Warter válasza Neil Watts (#2575) üzenetére


Warter
őstag

Igen, a távirányítóval váltasz hangsávot illetve feliratot, mint egy mkv-nál pl.

(#2577) Neil Watts válasza Warter (#2576) üzenetére


Neil Watts
veterán

működik, köszi.

(#2578) kenesei1982


kenesei1982
aktív tag

Hi,

Többször is belefutottam már, hogy egy filmet nem lehet 2x-esnél gyorsabban tekerni, és ugrani sem lehet benne. A másik meg h megáll lejátszás közben egy helyen és onnét sehogy nem megy tovább. Nem fagy le, mert stop-pal visszamegy a menübe, de aztán előről kezdi és ha a film végefelé volt akkor szívás mert 2x-es sebességgel nem tekergetem odáig.

Vmi ötlet?

1.12.06 rev 5.1 firm van fent.

Másik kérdés: Látott más vki olyan firmet, ahol működik az ugrás adott időpontra menü? én még nem találkoztam működővel. V csak rosszul csinálok vmit?

(#2579) kenesei1982 válasza kenesei1982 (#2578) üzenetére


kenesei1982
aktív tag

az kimaradt h Pendriveról nézem a filmeket. hátha ez az infó változtat vmin.

(#2580) szabog74 válasza kenesei1982 (#2579) üzenetére


szabog74
aktív tag

próbáld ki rendes diszkről lejátszani. nekem semmi ilyen problémám nincsen ezzel a firmware-rel.

(#2581) kenesei1982 válasza szabog74 (#2580) üzenetére


kenesei1982
aktív tag

azért vettem ilyen lejátszót h ne kelljen lemezekkel szórakoznom.

Szóval találkozott valaki ezzel a problémával?

Mindegy milyen formátum, divx v mkv, van 1-2 film aminél nem lehet normálisan tekerni ugrani.

(#2582) kuksa90 válasza kenesei1982 (#2578) üzenetére


kuksa90
őstag

Ha ez a hiba .mkv konténernél van, az nagy valószínűséggel kódolási hiba.Próbáld a kérdéses filmet ujrakódolni, vag uszíts rá egy mux-ot.

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#2583) kenesei1982 válasza kuksa90 (#2582) üzenetére


kenesei1982
aktív tag

avi-nál is csinálja

(#2584) kefealo


kefealo
csendes tag

Sziasztok!

Vettem tegnap egy HD2-es cuccot. Több mint 4k levelezést nehéz lenne végigolvasni, ezért elítélhető módon, de szeretnék kérdezni valamit.

Ezért azt szeretném megkérdezni, mert egyértelmű választ nem olvastam, de inkább a nem volt a domináns.

Létezik rá valami custom firmware? Mondjuk hogy a samba, bt működjön folyamatosan?
Mindenhol azt olvasom, hogy ez a HD2 firmware, de R1/R3 készülékre, és ne tedd fel HD2-re.
Ez egy kicsit már így komplex nekem.

De konkrét is leszek. Ezt szeretném: ha beapcsolom, tudjak hozzá csatlakozni mondjuk "transmission remote gui"-val. El lehessen érni samba-n keresztül mint mountolt storage.

Nézhessem a fotelből a "The big bang theory"-t, miközben a következő évad jön lefelé.

Az utolsó mondatom, már nagyon lecsupaszított volt. Egyébként ott b@...am el, hogy utólag nézem csak a fórumot... :)

Dobozán csak annyi volt, BT, SAMBA, FTP, iTunes... az nem hogy at the same time :(

Köszi előre is!

"Aki tanul, annak szenvednie kell"

(#2585) kuksa90 válasza kenesei1982 (#2583) üzenetére


kuksa90
őstag

Az .avi is gyűjtőkonténer...szabványos kódolásnál hibátlan a lejátszó, ez biztos.Van néhány eszement kódolás, szerintem Te is olyanba futottál. Kódold át szabványosba, jó lesz.

kefealo: ugorj át a HD2 topicba...de avval legyél tisztában, hogy azért annyira nem erős hardver a HD2, hogy nézd is, meg töltsön is...elég neuralgikus a torrentrésze...

[ Szerkesztve ]

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#2586) kefealo válasza kuksa90 (#2585) üzenetére


kefealo
csendes tag

Húha, köszi! Van élő link is? :)

"Aki tanul, annak szenvednie kell"

(#2587) kuksa90 válasza kefealo (#2586) üzenetére


kuksa90
őstag

Bocs, nem tudom, miért nem jó.... :F
Második kisérlet

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#2588) jesais


jesais
csendes tag

Hi Mindenki!
A következő problémám van: van egy hdp-r1 em CS_r0.3.7_ACRyan_v7.4.6.r5440 firmware fut, egyetlen gondom van vele, hogy mikor bekapcsolom a samba-t akkor kiírja hogy starting nas és ennek örülök is de, csak addig működik amíg a windowsban el nem kezdek tallózni rajta vagy megnyitni valamit róla, utána egyből elérhetetlenné válik a kapcsolat a lejátszóval még a webes felületen is. Valakinek valami ötlete? Előre is köszi a segítséget.

(#2589) Jabby


Jabby
őstag

Sziasztok!
Tudnátok címet ajánlani ahol a 3-as, WiFi-st meg tudnám vásárolni?

(#2590) Pribi válasza Jabby (#2589) üzenetére


Pribi
senior tag

Szia!

Pl. az Iponban, most 27075 pénz a mai ára. Hogy holnap mennyi lesz azt nem tudom.

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#2591) Rendo84


Rendo84
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek.
ASUS O!Play Mini multimédiám van.
Hogyan tudom leválasztani a 2,5"-os hordozható vinyót a készülékről, van ilyen opció mint a számítógépen is?

(#2592) Warter válasza Rendo84 (#2591) üzenetére


Warter
őstag

Úgy, hogy kikapcsolod. Máshogy szerintem nem.

(#2593) Rendo84


Rendo84
senior tag

Foglalkoztat a dolog, mert mikor így állítom le és rádugom a számítógépre, általában automata javítást szokott kérni, és persze gondolom a vinyó is károsodhat.

(#2594) kuksa90 válasza Rendo84 (#2593) üzenetére


kuksa90
őstag

Maximum úgy tudod leválasztani, hogy stby- ba kapcsolod a játékost, ekkor elvileg leállítja a meghajtókat. De egy linux- guru biztosat tudna mondani...

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#2595) bmwkid


bmwkid
csendes tag

Sziasztok..nekem az online radio nem talál semmilyen rádiót...:( valaki help?

(#2596) milestone


milestone
tag

Sziasztok,

Nem tudok lejátszani egy fájlt.
A részletei:
FORMAT..........: MKV
FORMAT VIDEO....: AVC
CHAPTERS........: NO
MÉRET...........: 4,64 GB
ViDEO.CODEC.....: x264
KÉPARÁNY........: 2,35:1
FORMÁTUN PROFIL.: High@L4.1
FRAMERATE.......: 23,976 fps
BiTRATE.........: 4315 Kbps
RESOLUTiON......: 1280x534

Mi lehet a gond, és hogyan tudom megoldani? Laikus vagyok.

Bő egy éve vettem az R1-et, eredeti gyári firmware van rajta. A System menüben azt mondja, h. 01.24P a verziója. Frissítés segítene? Ha igen, hol találom ennek a leírását?

Köszönöm.

(#2597) kisgyerek85 válasza milestone (#2596) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Gyári FW-t innen tudsz leszedni

Mivel ilyen régi fw van a játékosodon ezért a bootcode-át mindenféleképpen nézd meg nehogy féltéglát csinálj belőle!

Ezen az oldalon le van írva, hogy kell leellenőrizni. Majd a fw frissítésnél a hard reset módszert kell alkalmaznod.

99%, hogy a legújabb fw megoldja a problémádat.

[ Szerkesztve ]

(#2598) bmwkid


bmwkid
csendes tag

Sziasztok..Puttyval szeretnék belépni de kér Dos ablakban felhszn és jelszót...? Pls help:)

(#2599) milestone válasza kisgyerek85 (#2597) üzenetére


milestone
tag

Köszönöm.

(#2600) Warter válasza bmwkid (#2598) üzenetére


Warter
őstag

Jelszó nincs, user az pedig root.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.