Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

ASUS O!Play és moServices összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2101) Egon válasza Egon (#2100) üzenetére


Egon
nagyúr

Nyomtam egy resetet a cuccon, és úgy tűnik (el ne kiabáljam) használt neki. Ennek előzménye az volt, hogy az említett Xvid-et, amelyet hálózaton keresztül próbáltam lejátszani, átmásoltam az USB-re kötött mobilrack-ben levő vinyóra, onnan pedig nem volt hajlandó lejátszani: fix helyen leállt (!!!) a lejátszás...
Mit ne mondjak, összehozhattak volna stabilabb cuccot is Asusék. Nem győztek meg arról, hogy máskor is tőlük vásároljak.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#2102) jobesz válasza Egon (#2101) üzenetére


jobesz
tag

én túlvagyok a frissítésen ,tapasztalataim a következőek

sajnos az én r1 em bootcode 17 esw volt, ezért a reset gombos frissítés kiesett, maradt a putty telnet.

elsőre nekem is igen bonyolultnak tűnt,pedig nem az,mondjuk linux hoz soha nem konyítottam semmit, kér valami logint és jelszót, de 1 sorral átláphető és csak rebootolni kell amiután a fat formátumra formázott pendrive ról autómatikusan frissítési módba kerül a készülék,

én feltettem a bootcode 23 at, és rá a legújabb hd2 firmware 4in1 et.

hát a player igencsak megokosodott, online tv online rádió nagyon használható, facebook is jól megy,youtube videók 95% a indul ez a gyakorlatban úgy néz ki hogy mindegyik látszik kis képen,de némelyikre hiába nyomsz playt nem történik semmi az alattelőve is nyomsz és megy azonnal.

Ami pozitív, asztali gépem 2 magos win7, és a youtube videókat az o play 100% gyorsabban elindítja, valószínűleg ez betudható a kliensnek ami elő van telepítve a hd2 firmware ban.

kicsit lassú a menükezelés,de megszokható. virtuális billentyűzet kár hogy nem qwerty vagy qwertz, de az is megszokható.Összességében elmondható hogy használható ,és lényegesen több funkció és szolgáltatás érhető el az áttérés után.

Szerintem aki hd2 firmware en gondolokodik az próbálja ki..

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#2103) Egon válasza jobesz (#2102) üzenetére


Egon
nagyúr

Megmondom őszintén, engem nem sok minden vonz az új fícsörökből. Személy szerint meg vagyok elégedve az alap firm nyújtotta lehetőségekkel (egyedül az hiányzik, hogy a gépemről nem érem el a lejátszóra kötött racket, de ez túlélhető).
Nálam a stabilitás (lenne) az elsődleges, és mivel a fórumban voltak visszajelzések a nem gyári firmware-ek stabilitási problémáival kapcsolatban (pontosabban: volt akinek beváltak a nem gyári firmek, és voltak akiknek nem), inkább maradok a gyárinál...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#2104) tibibi válasza jobesz (#2102) üzenetére


tibibi
őstag

hol atalálható az általad emlitett firm?

(#2105) tibibi válasza jobesz (#2102) üzenetére


tibibi
őstag

hol található az általad emlitett firm?

[ Szerkesztve ]

(#2106) vaksi8


vaksi8
senior tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem,hogy R3 oplayen miért nem találja meg autómatikusan a wifi hálózatot bekapcsoláskor?kicsit unalmas állandóan wpa kódokat nyomkodni a hálózati beállitásokban,meg sok idő.
A másik kérdésem pedig,hogy lehet frissiteni és egyáltalán érdemes e?Mik az előnyei?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#2107) Cadal válasza tibibi (#2105) üzenetére


Cadal
őstag

Itt található! [link]

#2106 vaksi8: nézd végig az első hsz-ben liknkelt cikkeket, sokat megtudhatsz belőlük.

(#2108) shadoan válasza Cadal (#2107) üzenetére


shadoan
tag

Szia!

Ezek ha jól látom rámennek az AIR-re is, ugye? Az is R3_123 FW-t használ (az enyém legalább is).

Köszi
Shad

Ezer ember hallgatása sem nyomhatja el egyetlen ember üvöltését

(#2109) Cadal válasza shadoan (#2108) üzenetére


Cadal
őstag

persze. :K

"Tested on Asus HDP-R1/R3"

(#2110) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Az Asus ftp-jén új szoftver érhető el az R3-hoz(1.26). A honlapon legkésőbb holnap várható. Addig innen tölthető. Hogy mi van benne, azt nem tudom.

Az R1-hez is kijött az 1.38. Innen tölthető.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2111) vaksi8 válasza V.Stryker (#2110) üzenetére


vaksi8
senior tag

Szia!
Hogyan lehet frissiteni?Megtennéd hogy leírnád nekem lépésről lépésre?ami az R3 menüjében található system update menün kersztül nem lehet leszedni?nekem még az 1.21 van rajta.
Előre is köszi!

(#2112) vaksi8 válasza Cadal (#2107) üzenetére


vaksi8
senior tag

Köszönöm átolvasom!

(#2113) vaksi8 válasza vaksi8 (#2112) üzenetére


vaksi8
senior tag

Nekem ez nagyon kínai.nem informatikus vagyok csak filmet akarok nézni....

(#2114) V.Stryker válasza vaksi8 (#2111) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Letölt, kicsomagol, a .bin fájl rámásolod egy fat32-re formázott pendrive-ra és rádugod a szerkezetre. Kihúzod a tápot, benyomod egy fogpiszkálóval a reset gombot és miközben nyomva tartod visszadugod a tápot. Ekkor megjelenik egy fehér írás fekete alapon a képernyőn, megvárod míg végez, lesz kék képernyő felfutó pöckökkel, aztán kész. :-) Én így szoktam, mert nincs kedvem szarakodni a menüben. De a menüben is lehet.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2115) Cadal válasza vaksi8 (#2113) üzenetére


Cadal
őstag

Itt is leírják szépen hogy hogyan kell:
ASUS O!Play HDP-R1 + HD2 firmware

én a reset gombos megoldást ajánlom, pofon egyszerű, V.Stryker kolléga is írja. :K

(#2116) Egon válasza V.Stryker (#2114) üzenetére


Egon
nagyúr

Ehhez annyit tennék hozzá, hogy a frissítés után, nem árt nyomni egy resetet - saját tapasztalat... :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#2117) V.Stryker válasza Egon (#2116) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nálam működik anélkül is. De a reset után mi lesz más?

Szóval fontos info az új firmware-ről: van benne MAGYAR nyelv!!!

Youtube még mindig nincs sajna. :(

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2118) Cadal válasza V.Stryker (#2117) üzenetére


Cadal
őstag

"Youtube még mindig nincs sajna"
Megkérdezhetem, hogy miért nem próbálod ki a moddolt firmware verziókat? Én most tettem fel a fentebb említett HD2 1.12.06rev4 with built in R3 123 PAL (4 in 1) verziót, és tökéletesen működik minden. Még a youtube is. Jah és van benne magyar nyelv is. :K :F
és a jó az, ha mégsem jönne be, simán visszateheted a gyári firmwaret.

[ Szerkesztve ]

(#2119) V.Stryker válasza Cadal (#2118) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Próbáltam,maradok a gyárinál.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2120) vaksi8 válasza V.Stryker (#2117) üzenetére


vaksi8
senior tag

Hát megpróbáltam nem sikerült.Nagyon hülye vagyok az ilyenhez.
Első kérdés:hogy kell fat32 re formázni a pendrive ot?
Letöltöttem kaptam egy csomó fájlt.Ezekből melyik az a bin fájl amit át kell másolni a pendrive ra?Bocs ha nagyon egyszerünek tünök de tényleg nem értek az ilyen dolgokhoz!

(#2121) V.Stryker válasza vaksi8 (#2120) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

a 126pal-t kell letölteni, ha ezt kibontod, akkor csak egy .bin végü és egy valamilyen txt vagy más szöveg fájlt kapsz. Innen csak a bin végű kell.
Fat-ra formázni? jobb klikk a pendrive-on a Sajátgépben, ott formázás, majd a fájlrendszernék kiválasztod a fat32.őt.

Mondjuk ha ilyen kérdéseid vannak, akkor tényleg nem kéne erőltetned. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2122) vaksi8 válasza V.Stryker (#2121) üzenetére


vaksi8
senior tag

Hát lehet hogy tényleg nem kellene eröltetnem.letöltöttem a 126pal-t,kibontottam és egy csomó fájlt kaptam de véletlenül sem kettőt.

(#2123) vaksi8 válasza V.Stryker (#2121) üzenetére


vaksi8
senior tag

Sikerült köszi!!

(#2124) vaksi8


vaksi8
senior tag

Na!De nagy lett a csend...Remélem nem halt ki senki a hülyeségeimtől.

(#2125) vaksi8


vaksi8
senior tag

Kár lenne ezért a topicért mert még lett volna pár kérdésem....

(#2126) V.Stryker válasza vaksi8 (#2125) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát akkor tedd fel. :)

Nincs csend, csak ez egy jó szerkezet, mindenki meg van vele elégedve, nincs vele probléma. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2127) vaksi8 válasza V.Stryker (#2126) üzenetére


vaksi8
senior tag

Eddig nem is volt vele semmi problémám nekem se,leszámítva hogy egyszer megtalálja a wifit de legtöbbször nekem kell kerestetni vele. :W Amúgy ez az új firm mit takar még a magyar nyelven kívül?

(#2128) V.Stryker válasza vaksi8 (#2127) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Eddig semmi más újat nem találtam.

Nekem is szarakodott a wifivel. A WPA titkosítás helyett mindig WEP-et látott. Manuálisan hozzáadtam és azóta jól működik.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2129) vaksi8 válasza V.Stryker (#2128) üzenetére


vaksi8
senior tag

Tehát minden ki-be kapcsolásnál megadod a wpa kódot igy érted a manuális beállítást?Vagy hogy lehet máshogy manuálisan hozzáadni,hogy ki-be kapcsolásnál autómatikusan megtalálja?

(#2130) V.Stryker válasza vaksi8 (#2129) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Egyszer kell megadni csak. Beállítások, hálózat, vezeték nélküli és ott mikor ráméssz rögtön azt kérdi,hogy automatikusan akarod megkerestetni vagy manuálisan. Ott manuálist kell választani, megadod a hálózatod nevét és egyéb paramétereit és utána már működik automatikusan.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2131) Fincs


Fincs
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy R1-et, és a HD2 3.2-es, ill. a 4.1-es firmwarrel is azt csinálja, hogy változó időközönként (30s-3perc) 3-4 másodpercre elhallgat a hang video lejátszás közben.
Nem tudtam jobban leszűrni a jelenséget, van hogy csinálja a lejátszó, van hogy nem, azonos fájlok esetén is (lehet divx, mpg, vagy dvd), találkozott már valaki ilyennel?
Elég zavaró a hiba, élvezhetetlenné teszi a használatot...
A háttérben nem fut semmi, a szambát kivéve, de az sem aktív.
Valami ötlet ezzel kapcsolatban?

(#2132) V.Stryker válasza Fincs (#2131) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

És kellenek neked a moddolt firmware nyújtotta dolgok? mert ha nem, akkor érdemes lenne megnézned a gyári szoftverrel.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2133) Fincs válasza V.Stryker (#2132) üzenetére


Fincs
csendes tag

Köszi a választ!
Kellemes youtubeozni és indexet olvasgatni a tévén, de persze nem ez a fő funkciója...
Este megnézem a gyárival.

(#2134) Spooky


Spooky
tag

Sziasztok
vettem egy asus hdp-r1-et nem boldogulok win 7 alatt a hálózati lejátszással jelszót kér
A jelszókérést kikapcsoltam a hálózati beállításokban a mappák meg vannak osztva mindenkinek van hozzáférése mégsem müködik!XP alól viszont tökéletesen megy!
Annyi van még hogy othoni hálózatban 2 gép össze van csatolva!!
Segítségeteket előre is köszönöm!!!

(#2135) Mikika


Mikika
aktív tag

lehet hogy láma a kérdés de megkérdezem:
nem lehet exét csinálni a moddolt romokból?
egyszerűbb és "biztonságosabb" lenne a felrakásuk?
Bocs nem ide szólt
Az fw 138 magyar nyelvű firmware?

[ Szerkesztve ]

Forever Apple

(#2136) adise


adise
őstag

egy adott filmhez, hogyan és milyen formatumban kell a képeket megcsinálni, hogy thumbnail nézetben mukodjon? 1.avi 1.jpg megoldás nem mukodik

(#2137) Degeczi válasza adise (#2136) üzenetére


Degeczi
nagyúr

pedig még a JPG neve is tökmindegy...

valszeg nem külön mappákba raktad az egyes filmeket

(#2138) jobesz válasza vaksi8 (#2120) üzenetére


jobesz
tag

lehet hogy a lejátszód bootcode 17 az enyém is az volt azokon nyomogathatod a reset gombot nem csinál semmit, azt először bootcode 23 ra frissíteni kell.

a bootcode 23 nak pont ez alényege hogy képes hard resetet csinálni gombbal.

putty telnet csatlakozás, ez+az reboot

fe a fat ra formázott pendrive az stimmel, én is 1 hétvégét játszottam, de megéri azt gondolom.

nekem az X live bejön, az összes mozifilm hivatalos trailere bennevan és mennek mint a bajnok, és frissül a lista, jó nem magyaer trailerek, de pl ott tudtam meg hogy lesz johnny english 2 reborn az is fentvan a movies and trailers alatt,a gyűri firmware be youtube soha nem lesz, azért dobták ki most az o play live ot, abban van.

talán azt lehetne még kipróbálni hogy a live firmware hez hozzáadni moservice és torrent és x live ot, hátha az abban lévő youtube kliens többet tud(belepörgetés,kedvencekhez adás, javaslatok követése)

nincs itt valaki aki a live firmware hez konyítana valamit hogy r1 kompatibilissé tudjuk tenni?

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#2139) jobesz válasza jobesz (#2138) üzenetére


jobesz
tag

ja mégvalami ha valaki o play r1 hez szeretne wifi támogatást a CNP-WF518N2 szerezze be ,megy az én 4in1 firmware es gépemen probléma nélkül,még az e-sata/usb portban is, (egyből oda dugtam és ott is megy)

nem érdemes r3 ra költeni, ez a wifi vevő alighanem a legkissebbek egyike a piacon, alig áll ki a gép oldalából

[wifi vevő]

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#2140) jobesz válasza Fincs (#2131) üzenetére


jobesz
tag

nekem van ötletem a jelenségre, alapból a moservice alatt minden fut, én a 75% át kikapcsoltam, samba torrent, stb rss ex , ezek kikapcsolása után 25-40% ot gyorsul a lejátszó menükezelése és minden funkciója, nálam is előtte voltak film akadások, azóta kezes bárány

gépről is meg tudod tenni a moservice manager programból, inaktíválod, és leveszed, 2 újraindítás kell a lájátszónak először leválsztja, utána eltávolítja a gépről.

ha bárkinek lenne wifi vevő, vagy bootcode frissítés 17 ről 23 ra vagy firmware frissítéssel kapcsolatban kérdése, készséggel állok rendelkezésre, nekem is itt segítettek.

akár távsegítséggel távoli asztallal meg is csinálom a lejátszóján a kért változtatásokat.

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#2141) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Sziasztok!

Mivel követem itt is a topicot meg egy másik helyen is és látom, hogy itt még senki nem hozta fel azt a témát, hogy AC Ryan playon fw-t lehet telepíteni az Asus játékosunkra így én most megteszem :)
Ez a moservices topicja
[link]

Ezt kell lehúzni és telepíteni a játékosra (hard reset)
[link]

Alapból elég lassúcska a menükezelése, de ha létrehozunk egy linux swap partíciót akár egy pen driven (R3 esetén akár lehet memóriakártyán is) akkor már teljesen elviselhető.
Először én is pen driveről teszteltem, aztán később a külső vinyómon leválasztottam 2gb helyet a linux swap-nak és így is tökéletes.

Eredetileg csak ennyi swap-unk van

és ha jól ment akkor látjuk, hogy több lett :)

Ezt a programot ajánlották linux swap létrehozásához: Acronis Disk Director

Van jukebox telepítve már benne ami működik is.
De én inkább mellőztem a használatát. Volt, hogy teljesen más borítót szedett le a filmekhez és a külső vinyómon nem jelenített meg semmit.
Inkább kipróbáltam, hogy itt milyen a boríték nézet amivel teljesen megelégedtem. :) (igaz elment egy pár órán arra, hogy magam szedtem össze a képeket a netről, de megérte a fáradságot :) )
Nem kell nevezgetni a képeket, simán bemásolom a mappába és már meg is jeleníti.
Így néz ki:
[link]

(#2142) kuksa90 válasza kisgyerek85 (#2141) üzenetére


kuksa90
őstag

:Y HD2-re is felugrik?

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#2143) kisgyerek85 válasza kuksa90 (#2142) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Na azt nem tudom. :(

(#2144) kuksa90 válasza kisgyerek85 (#2143) üzenetére


kuksa90
őstag

Revidiálom: szóval biztosan nem megy fel a belső vinyó használata miatt, de vajh létezik-é HD2-re ugró verzió :F

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#2145) Degeczi válasza kisgyerek85 (#2141) üzenetére


Degeczi
nagyúr

köszi, ez nagyon jó hír, mindenképpen kipróbálom! :R

(#2146) SANKADI válasza kisgyerek85 (#2141) üzenetére


SANKADI
aktív tag

A AC Ryan készülékhez sokkal több gombos távirányítót adnak. Nem zavaró eza dolog R1 távirányító használata esetén? Ez érdekelne mielőtt felteszem.
Köszi .

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#2147) kisgyerek85 válasza SANKADI (#2146) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Nem.
Ugyanazokkal a gombokkal csinál mindent amivel a hd fw esetén csinált.

Múlt héten Lidl-be vettem 2300FT-ért multifunkciós távirányítót ami ezért a pénzért nagyon kafa.
TANÍTHATÓ, szóval egyszerűen megtaníltattam neki az Asus távirányítóját. 4távirányítót helyettesít.
Jah és világít is :)

Ő az
[link]

(#2148) jobesz válasza kisgyerek85 (#2147) üzenetére


jobesz
tag

milyen fajta tanítható táv? dobj egy képet privibe légyszives.

válam is ez a gond sok a táv.

mikor ment ez a Lidl akció?

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#2149) jobesz válasza jobesz (#2148) üzenetére


jobesz
tag

végre valaki aki újítást hogy az o play topikba ezzel a playon firmware el, nagy kár hogy az erősebb hardware és sajnos trükközni kell a használhatóságáért.

Ha jól tudom az o play r1 ben 500 mhz ec proci van és valami DD re végződik

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#2150) kisgyerek85 válasza jobesz (#2148) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

SilverCrest SFB 10.1

Képet linkeltem a korábbi postomban.
Én múlt hét pénteken vettem és nem tudom meddig tart az akció.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.