Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

ASUS O!Play és moServices összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2701) sebgutkopf válasza fdisk (#2700) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Azt olvastam, hogy lehet usb-n wifiztetni. Nem próbáltam.

(#2702) hati válasza fdisk (#2700) üzenetére


hati
addikt

gyári fw-el biztosan nem

(#2703) Warter válasza fdisk (#2700) üzenetére


Warter
őstag

Lehet, de fel kell rá rakna az R3-as firmwaret. Elvileg a realtekes usb-s adaptereket támogat, de jobb kipróbálni elötte. Asus VIP fórumban van neki egy topic azt érdemes végigolvasni. Ott le van írva, hogy kinek mivel működött.

(#2704) Kinder


Kinder
senior tag

Sziasztok!

Felraktam R1-re az 1,40P-t ( eddig a régi 1,17-es volt ), és ugye megjelent pl a netTV lehetőség.
Namármost.
A lejátszó látja a saját hálózatomat, tudok filmet nézni innen.
De nem tudok netezni vele.

Mit kell még beállítani?

(#2705) szucsi57


szucsi57
tag

Szevasztok!

A barátom vásárolt egy Asus O!Play mini-t és gondja van egy 3D-s mkv film lejátszásával. Sharp Quattro 3D-s TV-je van, aktív szemüveggel.

Amikor a TV-t átváltja 3D-re, a kép zavarossá válik. A szemüveget feltéve kialakul a 3D kép, de csak a képernyő felületének egy korlátozott részén, középen.

Szerintetek ez mitől van? Valami időzítési probléma lehet?

Ha műholdvevőről felvett 3D filmet játszik le, azzal minden rendben.

Tudnátok tanácsot adni?

(#2706) fdisk válasza sebgutkopf (#2701) üzenetére


fdisk
őstag

Értem.
Köszi másnak is a választ.
Ha lesz kedvem hozzá,akkor frissítgetek majd. :)

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#2707) Bargab


Bargab
tag

Szemezgetek egy Oplay minivel és lenne 1-2 kérdésem, ami gondolom másnak evidens de a tesztek nem adnak rá pontos választ. remélem tud valaki segíteni.

Azért a mini-t néztem mert nincs szükségem hálózati kapcsolatra, csak film/sorozat lejátszás érdekel. Egy régi (10+ éves) képcsöves tv-m van, rca csatlakozókkal, ahhoz szeretném, kötni.

-Van megkötés a csatlakoztatható winyók méretét illetően? Van egy WD 1,5 terrás winchesterem ha azt rákötöm felismeri, vagy particionálni kell kisebb darabokra?

-Másik dolog: olvastam pár helyen hogy a régebbi playerek nem tudták rendesen sztereóban kiadni az 5.1es hangot. Ez a hiba megszűnt már ezzel a szériával vagy, még előfordulhat?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#2708) Warter válasza Bargab (#2707) üzenetére


Warter
őstag

2TB-ig mindegyik működik minden probléma nélkül, az újabbak pedig akár 3TB-ig is lekezelik. Szerintem a mini is. A másik kérdésedre meg ott a válasz a leírásában. Ha látsz olyat, hogy downmix, akkor lesz sztereod, bár ezt szerintem a régebbi lejátszók is tudják.

(#2709) Bargab válasza Warter (#2708) üzenetére


Bargab
tag

Kösz a gyors választ! meg is nézem a leírást :)

(#2710) vaksi8


vaksi8
senior tag

Sziasztok!
El tudná valaki nekem mondani/hogy énis megértsem/,hogy mit jelent az audio beállításnál a Hdmi raw,lpcm multi ch,lpcm dual ch?
A spdif kimenetnél meg a raw és az lpcm multi ch közötti különbség?
Az erősitőmbe Hdmi-n keresztül van kötve az R3 és onnan Hdmi-vel a Tv-be.Hogy lenne nekem a legcélszerűbb állítani?
Köszi!

(#2711) Bib válasza vaksi8 (#2710) üzenetére


Bib
őstag

Ha ez erőlködőn van optikai,akkor abba dugva rawon a legjobb.De a Hdmi is digitális.
Ha az erősítőn akarod feldolgozni a jelet,akkor rawba állítsd,ha az o'play-el akarod akkor multi ch.
Nekem a Yamaha yas 101 csak optikain ismeri fel a dts-t,tv-ről már nem.Tv is és asus is optikán megy bele.

(#2712) vaksi8 válasza Bib (#2711) üzenetére


vaksi8
senior tag

Hdmi-vel megyek az R3-ból az erősítőbe.Jobb mint az optikai nem?

"Ha az erősítőn akarod feldolgozni a jelet,akkor rawba állítsd,ha az o'play-el akarod akkor multi ch."

De melyik az ideálisabb választás?Hol jön ki a legjobban az erősítő tudása ill. melyiken jobb a hang?Észre vettem,hogyha Lpcm multi ch-ra van állítva akkor nincs dolby vagy dts.

[ Szerkesztve ]

(#2713) Bib válasza vaksi8 (#2712) üzenetére


Bib
őstag

Ezt írtam neked most már ha jól emlékszem másodszor :)

Az a jó megoldás ha van dolby és dts :C
Föleg ha komoly erősítő akkor küldjed abba rawba,ne a 20000Ft-os asus keverje le.

(#2714) vaksi8 válasza Bib (#2713) üzenetére


vaksi8
senior tag

Ok köszi akkor úgy fogom állítani!

(#2715) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Üdv!
Most gondolkodom az oPlay vételén, de nem tudom melyiket vegyem... tudtok tanácsot adni??

Üdv: Csabee.

(#2716) alázógyík válasza Csabee. (#2715) üzenetére


alázógyík
őstag

Én az R1-et ajánlom, tökéletes minden tömörítésre, feliratokra. A hangja jó, sebességgel sincs gondom. Menüje egyszerű, és magyar. :K
A mini nekem nem jött be annyira.

(#2717) vaksi8 válasza alázógyík (#2716) üzenetére


vaksi8
senior tag

Szia!
Vagy R3 abban plussz van wifi ha szükség van rá.én speciel ezért vettem.

(#2718) alázógyík válasza vaksi8 (#2717) üzenetére


alázógyík
őstag

Hi!

Oké, de egyébként a kettő majdnem ugyanaz. ;)

(#2719) kuksa90 válasza vaksi8 (#2717) üzenetére


kuksa90
őstag

De a korrekt válaszhoz hozzá tartozik, hogy egy m2ts file játszásánál nemi életet lehet élni a wifivel...de még egy komolyabb kódolású BRripnél is...

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#2720) Kicsirics77 válasza kuksa90 (#2719) üzenetére


Kicsirics77
veterán

aki meg m2ts fájlt néz wi-fi hálózaton keresztül az meg is érdemli a nemi életet :DDD
akkor már vagy kábel és 10/100/1000 ethernet vagy külső merevlemez.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#2721) Degeczi válasza Bib (#2711) üzenetére


Degeczi
nagyúr

igen, mert a TV-k többsége vmi hülye másolásvédelmi okból már csak sztereóban adja ki amit HDMI-ről kapott

(#2722) alázógyík válasza kuksa90 (#2719) üzenetére


alázógyík
őstag

:C :C

Ne nézzünk már wifin Br-t és társait.
Rá egy külső HDD oszt jónapot.

Nekem egy 3.0-ás van, pillanatok alatt rámásolok rengeteg filmet. Nem sok idő, és nincs gond.

(#2723) Kicsirics77 válasza alázógyík (#2722) üzenetére


Kicsirics77
veterán

+1

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#2724) vaksi8 válasza kuksa90 (#2719) üzenetére


vaksi8
senior tag

Azt ugyan nem tudom mi az m2ts file,de az tuti hogy olyan 4gb-ig akadozás nélkül nézek mkv bd ripeket.digi 80/25ös netem van otthon.ha nagyobb akkor rá dugom a külső vinyót és minden ok.

(#2725) Kicsirics77 válasza vaksi8 (#2724) üzenetére


Kicsirics77
veterán

digi 80/25ös netem van

ennek semmi köze hozzá hogy mekkora méretű bd ripet nézel,hacsak ezt nem on-line teszed internetről
a szűk keresztmetszetet a router és az R3 közti wi-fi kapcsolat jelenti(feltéve ha van routered,márpedig biztosan van ha wi-fi nézel filmet)főként akkor ha erre pluszba még rájön egy wpa titkosítás is
m2ts

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#2726) kuksa90 válasza vaksi8 (#2724) üzenetére


kuksa90
őstag

Blu-ray.

szerk: látom elkéstem...
De egy komolyabb adatsűrűségű .mkv is akadozik, nem kicsit.

[ Szerkesztve ]

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#2727) vaksi8 válasza Kicsirics77 (#2725) üzenetére


vaksi8
senior tag

Igazad van,most gondoltam át!
Routerrel használom,de semmi akadozás nincs kb olyan 4gb-ig birja akadozás,hang csúszás mentesen.
Ezért is vettem anno,hogy ne kelljen a vezetékekkel,meg a merevlemez gépről való leválasztásával bajlódnom.

(#2728) Kicsirics77 válasza vaksi8 (#2727) üzenetére


Kicsirics77
veterán

véleményem szerint pár hónappal ezelőtt nem egy nagy összeg volt a külső 1Tb-s merevlemez(nem mint most)
megéri beruházni
nekem személy szerint 2,5" külső usb3 csatolós van rápattintva és nem kell vesződni a leválasztással sem
r3 kikapcsol kábel kihúz és laptopra rádug

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#2729) Zolee11 válasza vaksi8 (#2727) üzenetére


Zolee11
senior tag

Routerrel használom,de semmi akadozás nincs kb olyan 4gb-ig birja akadozás,hang csúszás mentesen.
Inkább a bitsebességet lenne érdemes megadni, a fájlméretnek semmi értelme. Mert egy 2 órás film 4Gb-on nem sok, de egy 20 perces ami 4 Gb már mindjárt gondot okoz, máris akadozik vagy el sem indul...

no brain, no problem

(#2730) Csabee. válasza alázógyík (#2716) üzenetére


Csabee.
nagyúr

En is azt szemeltem ki!! Milyen ar az ami realis erte? 20e?
Illetve ez mivel tud majd nekem tobbet- jobbat mutatni mint a tv-m usb illetve sataja!??
Mert tv re radugva lejatsza nekem a kuldo hdd-n a filmeket szepen!

Üdv: Csabee.

(#2731) kuksa90 válasza Csabee. (#2730) üzenetére


kuksa90
őstag

:F Minek neked MMP, ha a TV tudja a multimédia lejátszást? :F
Nézd meg a TV specifikációban, hogy mik a paraméterek, milyen formátumokat, milyen hanggal tud játszani, majd ugyanez az R1-nél, aztán dönts...

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#2732) vaksi8 válasza Zolee11 (#2729) üzenetére


vaksi8
senior tag

Még nem találkoztam 20perces 4gb-os bd rippel!

[ Szerkesztve ]

(#2733) Csabee. válasza kuksa90 (#2731) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Ezert kerdezem en is. Ez egy sima 90e ftos led samsung tv! :)

Üdv: Csabee.

(#2734) kuksa90 válasza vaksi8 (#2732) üzenetére


kuksa90
őstag

Majd fogsz....de nem rip, hanem BR.(.m2ts)

Csabee.:sima, sima, de hardwer, és firm kérdése...azért írtam, hogy nézd meg a műszaki leírásban, hogy mit tud, és az elég- e Neked...
Nekem is van egy hasonló TV-m de az prociilag nem tudja feldolgozni az .mkv - t.De .avi, .divx cuccokat (+ képek, mp3) az is játssza. De ha a tied már tudja az .mkv- t kezelni, akkor szvsz felesleges a MMP.

[ Szerkesztve ]

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#2735) Csabee. válasza kuksa90 (#2734) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Rendben megnezem! :) es ti a dd lemezeket mivel jatszatok le?
Kar hogy mediabox nem olvas dvd-t.

Üdv: Csabee.

(#2736) Szab02


Szab02
aktív tag

Sziasztok!

Gondolom sokan ismerik a philips 7e feletti tv-k ambilight funkcióját.
Utánanéztem és megépíthető házilag más tv-khez.
Egy problémám vele, hogy windows alól lehet vezérelni. Vannak linuxos verziók is, de vajon át lehet ezt ültetni az oplayre? (R1/R3)

Pár link kiindulási alapnak mire is gondolok:
[link]
[link]

[link]

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#2737) kuksa90 válasza Csabee. (#2735) üzenetére


kuksa90
őstag

Mijaza "dd lemez" ? :F
Ha cd,akkor a lapostop optikai meghajtójáról, hálózaton keresztül.
Ha van hordozható USB-s DVD- íród, akkor próba cseresznye.A régi CD/DVD-romok némelyikén van "play" gomb, avval is érdemes kisérletezni...

Szab02: ha ilyen szinten bele akarsz mászni a linux lelkivilágába, akkor légyszi herélj nekem bele egy Opera böngészőt...kispálya lesz a háttérfényvezérléshez képest... :Y

[ Szerkesztve ]

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#2738) Csabee. válasza kuksa90 (#2737) üzenetére


Csabee.
nagyúr

DVD csak elírtam. Hm hálózaton keresztül.. lehet akkor az lesz a tuti! Viszont akkor Wifiset kéne vennem.. az meg az R2 ha jól látom. Arról van valami tapasztalat?

Üdv: Csabee.

(#2739) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Tiszteletem!

Kivitelezhető az a gyári FW-vel, hogy a rádugott hdd-re másolhassak hálón keresztül? :)

(#2740) Szab02 válasza kuksa90 (#2737) üzenetére


Szab02
aktív tag

Pedig csak idő kérdése, hogy nekiessek ;]
Legfeljebb pc-re kötöm.. :B

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#2741) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Lan kábelen keresztül Kommunikál a PC-vel? Tehát gondolok arra hogy a lan kábel egyik vége a laptopba, másik vége az oPlay-be van.. úgy kommunikálnak?

Üdv: Csabee.

(#2742) kuksa90 válasza Csabee. (#2738) üzenetére


kuksa90
őstag

Nekem HD2 van. Ha kiváló minőségű mkv-t, vagy BR-t akarsz nézni, a wifit felejtsd el...kábel a tökéletes...

Szab02: na, ha dűlőre jutsz, értekezünk...egy ötméteres RGB ledcsíkom már van a projekthez... :) :C

Csabee.:ha tőlem kérdezed, majdnem, csak van közbe egy router, meg egy switch...de igazából elég a lan kábel.

[ Szerkesztve ]

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#2743) Csabee. válasza kuksa90 (#2742) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Értem!
Nos a TV ezeket támogatja!
[link] Akkor ha jól értelmezem akkor támogat minden HD filmet?? :)

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#2744) Csabee. válasza Csabee. (#2743) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Illetve most nézem még jóval több mindent támogat... akkor tényleg feleslegesnek tűnik nekem a média box! :)

Ezért jó ez a PH.. kilehet tárgyalni a dolgokat :DD

Köszi a tanácsokat!

Üdv: Csabee.

(#2745) kuksa90 válasza Csabee. (#2744) üzenetére


kuksa90
őstag

Jól értelmezed NAGYÚR... :C Teljesen felesleges Neked a médiabox...dugj rá USB-s laptopvinyót, és csá...ha mázlid van még külső táp sem kell. :DDD
Sőt! a szifonodat is felcsócsálja. :K

[ Szerkesztve ]

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#2746) Csabee. válasza kuksa90 (#2745) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Jaja, azt is viszi, és külső HDD-nek is elég tápot ad! Ha meg kikapcsolom a tv-t a hdd-t is lekapcsolja! Teljesen korrekt!

Üdv: Csabee.

(#2747) kuksa90 válasza Csabee. (#2746) üzenetére


kuksa90
őstag

Akkor indulhat a virtuális sörözés a megmaradt levesből... :DDD :DDD

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#2748) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Következő tesztet szeretném ha valaki vagy akár többen is megcsinálnátok. PC-ről vagy NAS-ról hálózatba ez a két fájl amit alul linkelek akadnak e? Első tutira fog, de a másodikkal mi a helyzet? Nem tudom eldönteni, hogy a Nas-om gyenge vagy a médiaplayer.

Hubble

Life

(#2749) kuksa90 válasza kisgyerek85 (#2748) üzenetére


kuksa90
őstag

Endless utódjáról? (ha igen, nálam nem akad, de rögtön leszedem a datáról...HD2)

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#2750) kuksa90 válasza kisgyerek85 (#2748) üzenetére


kuksa90
őstag

Az imax hálózatról és beépített vinyóról is akad - a beépítettről kevésbé.A lepkék hálózaton akad, beépítettről folyamatos.

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.