Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

ASUS O!Play és moServices összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) total90


total90
veterán

Pár hasznos link és információ, amik elhangzottak a topikban:

Az alapok, gyors áttekintés! (sellerbuyer írása)
Ha már HD2-es firm-ed van akkor így tudod beállítani az újdonsült dolgokat (pl..torrent kliens)
Firm frissítés után se kép se hang? Ne aggódj, NEM kell kidobnod a géped!!
"Reset"-es firm telepítés
Magyar menü telepítése
Boot kód ellenörzése (18-as alattival ne tegyetek fel HD2-es firm-et!!)

Az eredeti hozzászólás: Szép, jó és nem is drága... a teszt is, de valahogy nem sok értelmét látom ezeknek a cuccoknak.

[ Módosította: Ndruu ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#2) doc válasza total90 (#1) üzenetére


doc
nagyúr

en meg pont ilyet akarok
eddig a WD hasonlo lejatszojat nezegettem, de ez meggyozobbnek tunik, igaz egy picivel dragabb

(#3) HarapósKutya


HarapósKutya
tag

Nekem itthon pont ugyanilyenem van és tényleg nagyon szépen végzi a dolgát a kicsike!
Egy 750 Gb-s külső vinyó van rákötve és tök jól mükszik. Szép képet is ad egyébként.
Egy Samsung hd tévére van rákötve.

[ Szerkesztve ]

www.halivud.hu

(#4) JanR


JanR
addikt

Lehet be kene szerezni egy ilyet :U

(#5) gyiku


gyiku
nagyúr

belsohdd, dvb-t, wifi. nekem nem is kellene mas.

rudi: wdtv live teszt tervben van?

hüllő

(#6) Zsolto


Zsolto
őstag

Lehet, hogy valamit nem értek világosan, okosítsatok már ki.
Ahhoz, hogy pl. a fő laptopomon lévő filmet le tudjam játszani vele, tévé mellé kell tennem ezt a cuccot, és hálókábelt kell odavezetnem hozzá a routertől? Nemáááár :(((

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#7) atike


atike
nagyúr

Nem rossz! Határozottan baráti ár, főleg a tudásához képest. Mondjuk én belső vinyósat szeretnék...

(#8) Móci


Móci
addikt

Nekem itthonra nem lenne rá szükségem, de ennyiért tényleg nagyon jó, s a tudása is megfelelő. Szép munka!

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#9) oalex


oalex
senior tag

Rudi: "..és a Realtek újdonságára voksolt. Erősen bízunk benne, hogy az O!Play az első tagja lesz egy nagyszerű termékvonalnak, hiszen adja magát a belső merevlemezes, Wi-Fi adapterrel vagy akár digitális tévétunerrel bővített, csiszolt kezelőfelületű változat. Ami pedig az árat illeti, az a konkurensekhez képest nagyszerű...."

Már van olyan, és jobb is ennél (lásd felirat kezelés, 24p támogatás)... az "ő" és "ű" betűkkel gondja van a feliratoknál, az Asus-nak és nem igazán fejleszti a firmware-t. Ha ez nem tűnt fel, akkor nem teszteltétek rendesen (24p ki sem próbáltátok? vagy a felíratott?, Magyarország lévén, igen fontos szempont az ékezetes betű megjelenítése). Továbbá ami szintén nem tud az Asus, az a file mozgatásra vonatkozó funkciók (rename, copy, move, delett). Vagy ez egy Asus fizetett marketing anyag és azért nincsenek benne a hiányosságok felsorolva (mint minden rendes tesztben kéne: Pro/Kontra).

Ezek mind Realteck-es chippel:
Beépítet Winyo 3,5: ACRyan Playon! HD (hibátlan felirat kezelés, 24p, copy/move)
Beépítet Winyo 2,5: Xtremer
és még létezik legalább 3 másik ami realtek-es

Wifi adaptert mind a kettő fenti tud opcionálisan (van is saját gyártmányuk), de ezen túl, ami nekem is van és szintén wifi usb adapterrel működő (gyakorlatilag a ACRyan hardvere, csak másik bőrbe bújva és hiányzik a beépíthető winyo): IcyBox IB-MP305A-B. Szerencsére (mivel azonos a hardvere) rá lehet tenni a ACRyan firmware (ami a realtek chip-esek közt jelenleg a legjobb).

Ami az árat illeti, az Xtremer és a Icy Box egy árban van az ASUS-al. Szóval semmi nagyszerű nincs benne.

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#10) doc válasza Zsolto (#6) üzenetére


doc
nagyúr

amit mondasz lenyegeben igaz, csak ez a kutyu baromra nem erre valo...

(#11) RTT


RTT
csendes tag

Jó kis lejátszónak tűnik ez is, de én kicsit elfogult vagyok Xtreamer tulajdonosként. Ugyanez a chippset, viszont van hozzá gyárilag n-es wifi + 2,5"-os HDD hely van benne Ugyanezen az áron.

A menürendszere kicsit fapadosabb, viszont gyors, és jól kezeli a feliratokat.

www.xtreamer.net (ha valakit érdekel)

(#12) FefeeX


FefeeX
veterán

WD TV tulajként igazából gondolkozom, hogy letöltök és tesztelek... Aztán meglátjuk, milyen eredményre jutunk, de nem hinném, hogy akkora különbség lenne. A teszt elején teljesen olyan érzésem volt, mintha ilyen cuccot a tesztelő még soha nem is látott volna (nincsenek rajt gombok :DD ) - majdnem ott is hagytam a dolgot az első oldal után, de jó hogy elolvastam, mert szerencsére segítettek a teljes tesztelésben... stevve :R
Lehet csak én nem vettem észre a cikkben, de mennyi is az annyi? Mármint mennyibe kerül ez a lejátszó?

(#13) Hunter2


Hunter2
addikt

a wdtv live tudja ugyanezt és 30k alatt van az ára, szóval ennek az ára annyira nem is jó.

(#14) g@bo válasza Hunter2 (#13) üzenetére


g@bo
nagyúr

de az sigma csipp, és 2. generáció... talán kiforrott konstukció, azusnak első próba, és realtek...

részemről ma benevezek a wdtv live-ra. ;)

(#15) Integra


Integra
titán

esküszöm, ez és a wdtv akár egymás melletti gyártósoron is készülhetnek ugyanabban a gyárban..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#16) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Ez az a "gyilkos" videó? x264_killa_sample.mkv

Everybody lies.

(#17) zsirfecske


zsirfecske
addikt

én meg PopcornHour fan vagyok :)

viccet félretéve új wdtv-hez és az említett vasakhoz képest sajnos ez soványka.

(#18) rudi válasza oalex (#9) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen, 24p-t nem néztem, viszont az ő és ű kezelése benne van a szövegben. A fájlmásolást én nem tartom komoly hiányosságnak, a belső HDD kérdése pedig szerintem ízlés kérdése. Én például a külső HDD-met rendszerint a másik gépemnél tartom, csak filmnézéskor vittem át az O!Play-hez, más meg NAS-t használ. Így rugalmasabb. És igen a többi ugyanilyen Realtek chippel felszerelt cucc között vannak még jobbak is. De az összes régebbi Sigma Designses, meg még sok új is gyengébb és drágább az Asusnál. Ami meg a firmware-t illeti, erősen bízom benne, hogy az Asus is mozdul majd.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#19) rudi válasza Barthezz2 (#16) üzenetére


rudi
nagyúr

aha

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#20) rudi válasza FefeeX (#12) üzenetére


rudi
nagyúr

Azért az ilyen cuccok többségén legalább pár gomb szokott lenni. Hogy Te csak a szintén gomb nélküli WD-t ismered, az a Te dolgod...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#21) Barthezz2 válasza rudi (#19) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Bepróbálom gépen :D Mondjuk meg kéne várnom a vga-m, mert alaplapival szerint meghal az egész cucc :DDD

Everybody lies.

(#22) gyiku válasza Barthezz2 (#21) üzenetére


gyiku
nagyúr

bebaxna :U

hüllő

(#23) Norbi27


Norbi27
aktív tag

Én 2 hete vettem. Eddig semmi gondom nem volt vele, mindent visz, hálózatról, usb-ről és esata pendrive-ról is.
Az ő és az ű betű kezelését már megoldották, és magyar menüt is lehet bele rakni.
Ebben a fórumban megtaláltok mindent:
http://forum.mpeg4-players.info/index.php?showtopic=1851

(#24) Barthezz2 válasza gyiku (#22) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

..mármint mi?

Everybody lies.

(#25) gyiku válasza Barthezz2 (#24) üzenetére


gyiku
nagyúr

hogy igp-vel lehalna a geped. rohadjak meg, es megnezem en is, ha megtalalom ezt a killa-t.

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#26) Barthezz2 válasza gyiku (#25) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Kiderül ha kipróbálom..
Benne van a cikkben a videó linkje :K

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#27) gyiku válasza Barthezz2 (#26) üzenetére


gyiku
nagyúr

ok :K

hüllő

(#28) stevve válasza gyiku (#27) üzenetére


stevve
nagyúr

A killa sample igencsak elborult kódolással készült, valószínűleg szándékosan, de erről csak legendák vannak. :DDD Semmilyen hw gyorsítás nem vehető rá lejátszására, bár az nV karik lehet, hogy a CUDA segítségével tolják, nem tudom. Mindenesetre megdolgozza a masinát rendesen... :)

(#29) Findzs


Findzs
addikt

felejtős mert nincsen benne analóg 5.1 :(

miért nem bigyesztenek rá a gyártók ? így , hogy gondolják, hogy a régi rendszert használók lecseréljék a teljes rendszerüket hangfalastól erősítőstől ?
ha lenne rajta analóg 5.1 máris beruháznék rá

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#30) Csabee. válasza Findzs (#29) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Ez nekem is szemet szúrt, de attól még egész jó kis kütyünek tűnik, bár én még várok hogy kijöjjön más is :)

Üdv: Csabee.

(#31) CPT.Pirk válasza Findzs (#29) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azért nincs, mert pl. DTS dekóder külön licensz, ami meg megdobná a gép árát. Meg kicsit a méreteket is.

Manapság már veszel egy erősítőt, ott az optikai bemenet, benne egy hangprocesszor, IC-s végfokokkal, az már senkit sem érdekel, hogy mennyire jobb hangja van pl. 6 db. Quad405 végfokot tartalmazó erősítőnek 5.1-re...
Ők úgy gondolják, hogy digital hóme, dobd ki a quadot, vegyél egy ilyen trendi erősítőt, aztán élj vele boldogan.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#32) dansun válasza Barthezz2 (#21) üzenetére


dansun
csendes tag

...én kipróbáltam alaplapival, lejátsza szépen (gondolom a proci), csak 0:11-nél akad meg.

...lassan 20 év, csendes tag.

(#33) bozont


bozont
veterán

Nem rossz, én is tervezek egy ilyet. Viszont jó lenne a a formázott feliratokat is támogatná. Létezik olyan lejátszó ami azt is tudja, ilyen tudás mellett?

(#34) Barthezz2 válasza dansun (#32) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Én csak próbálnám.. nem tudom leszedni, elkezdi tölteni, megszakad, újrakezdem, megint, és ez így megy egész nap..

Everybody lies.

(#35) Champipi


Champipi
senior tag

Az engedzsiten írják, hogy nemsokára lesz WD TV 2. Az lehet, hogy felveszi ezzel a versenyt.

Én akkor adnék ki ezekért pénzt, ha felvenni is tudna TV-ből, meg mindenhonnan. Videómagnó vincseszter alapon! Ja és a torrent kliens se ártana.

(#36) CPT.Pirk válasza Champipi (#35) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

WD TV2 alatt véletlen nem a tegnap megjelent WD TV Live cuccra gondolsz?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#37) ftibo válasza Norbi27 (#23) üzenetére


ftibo
csendes tag

Szia Norbi. Kérdésem annyi lenne, hogy hálózatban milyen funkciók érhetők el a O!Play-el.

Még sehol nem láttam leírva, hogy hálózatban mit tud a kicsike.
Köszi

Üdv

(#38) Peat;)


Peat;)
veterán

Az a baj ezekkel a kütyükkel, hogy bár sokkal jobb vételnek tűnik mint egy dvd/blue ray lejátszó, de legálisan tartalommal megtölteni nehezebb. Gyakorlatilag aki ilyet vesz azok 99%-a letöltött anyaggal is használja. Most hogy a BSA gyakorlatilag már egy a valóságtól elrugaszkodott önkényes uralmú, legalizált, anyagi haszonra hajtó bűnhálózatnak tűnik mint sem jogokat ésszerűen védő szervnek, ez nem biztos hogy jó. :) Fene tudja mi jön jövőre vagy azután.

[ Szerkesztve ]

(#39) gyiku válasza Barthezz2 (#34) üzenetére


gyiku
nagyúr

az elobb szedtem le. bar egesz nap 503 :DDD amugy ez a reszlet a Planet.Earth.Episode.07.Great.Plains-bol van :K
megy szepen, az elejen kicsit gondolkozik, de aztan oke. max 90%on hasznalja a procit.

hüllő

(#40) doc válasza Peat;) (#38) üzenetére


doc
nagyúr

a bsa-nak ehhez semmi koze, ok csak szoftverekkel, azon belul is csak a tagja altal keszitett sw-ekkel foglalkozik
amugy meg itthon legalis a filmek letoltese (ezert van a matrica), csak a feltoltes nem (az mar kerdes, hogy emiatt a szinte mindenki altal hasznalt torrent is illegalissa valik)

(#41) Zsolto válasza doc (#10) üzenetére


Zsolto
őstag

Hm, köszi a választ -- de akkor pláne nem értem, hiába olvastam a cikket nagy figyelemmel, pont az nem derült ki, hogy ha nem erre, akkor mire való?
Eddig olyanokat láttam, amikben volt beépített merevlemez, odatettem a tévé mellé, rákötöttem a hifire és hadd szóljon.
Ez nem ilyen? :F

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#42) Intelligencs válasza Zsolto (#41) üzenetére

Na, ez pontosan olyan, mint azok, csak ebben nincs merevlemez. Ez miért jó?

Mert valakinek egy merevlemez amúgy is kevés lenne, ezért cserélgeti őket. Például veszel terás WD MyBook Essentialokat, és azokat használod úgy, mint egy olyan egységet, amin több száz film elfér. Aztán ezeket a winchestereket a polcodon tartod, mint a könyveket.

Vagy azért, mert rendelkezel fájlszerverrel, amit a hálózaton keresztül amúgy is elérsz. Így teljesen felesleges Neked még egy merevlemezes eszköz, mert a 100 Mbites hálózaton keresztül több és komolyabb merevlemezkapacitáshoz férsz hozzá, mint amit egy ilyen eszközbe bele tudnál szerelni.

Vagy azért, mert már egyébként is van torrentező eszközöd (számítógép, NAS), és nem akarsz még egy kütyüt, amivel torrentezhetsz.

Rám mindhárom fenti állítás áll. Én már nagyon régóta vártam egy olyan eszközre, ami
- natív eSata-s
- nincs benne merevlemez
- mindent lejátszik
- viszonylag olcsó
- márkás

Így számomra ez az Asus az ideális megoldást testesíti meg.

The Amiga, Born a Champion

(#43) Orcsi válasza RTT (#11) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Szia és ilyet hol lehet kapni ?!

Üdv,

Same shit, different day!

(#44) Norbi27 válasza ftibo (#37) üzenetére


Norbi27
aktív tag

A hálózaton megosztott filmeket, zenéket és képeket tudod vele lejátszani. Mivel linuxos, elvileg torrent ill. youtube klienst is lehetne rá tenni. Reméljük előbb-utóbb megoldja valaki.

Azt még elfelejtettem írni, hogy mivel közös esata-usb portja is van,(ilyet használnak a laptopokban is) esatán képes áramot is felvenni. Így külön kábel nélkül kezeli az esata pendrive-omat is, amit az asztali gépem csak úgy lát, ha egy plusz kábellel usb-ről adok neki áramot.
DTS downmixet is tud, tehát ha olyan filmet nézel, (a hangot analóg hangcsatlakozóra kötve) amin csak dts hangsáv van, azt lekeveri sztereora.
A torrentet nem bánnám, ha valaki megcsinálná, ill. több lejátszó tud olyat, hogy a letöltött filmeket rarból kicsomagolás nélkül lejátsza, mint asztali gépeknél a vlcplayer.
De ha ezek nem lesznek benne, nekem akkor is nagyon tetszik.

(#45) ftibo válasza Norbi27 (#44) üzenetére


ftibo
csendes tag

Köszi.

Sejtettem, hogy ez ezeket tudja, de ugye ez sehol nincs leírva, talán. Még a gyártó honlapján sem. Persze ha jól emlékszem.

Amúgy most rendesen felkavarta a piacot az új már wifi-re is képes WD Tv Live.

Elvileg az Expert Computerben már van raktáron. Szval a prohardware akár le is tesztelhetné nekünk :d.

Én megvárom melyik lejátszó lesz a jobb WD-Asus és az alapján beszerzek egyet.

(#46) Norbi27 válasza ftibo (#45) üzenetére


Norbi27
aktív tag

A wifit a WD is csak külső usb-s wifi vevővel tudja. Az mpeg fórumon azt írják akik értenek a linuxhoz, hogy az asus firmware-ben is van wifi driver, úgyhogy érdemes lenne megpróbálni.

(#47) g@bo válasza ftibo (#45) üzenetére


g@bo
nagyúr

én vettem wdtv live-ot, este teszt.... de wifivel nem gányolok, főleg nem hd filmnél, kap egy wd passportot és csók.

inkább a működésre leszek kiváncsi.

asus már pár hónapja a piacon van, de kiböjtöltem a wd-t...

(#48) dchard


dchard
veterán

Mindaddig, amíg legalább 16 referencia képig nem tudja lejátszani az 1080p videókat, addig nem látom értelmét az ilyesminek.

Rudi: Ti a tesztben "lejátszó gyilkosnak" tituláltátok ezt az állományt, pedig rengeteg profi enkóder használ több referencia képkockát az L4.1-ben lefektetett értékeknél, és jó okkal térnek el ettől fölfelé. Egyáltalán nem ritka az olyan 1080p állomány, amiben jóval több mint 5 referencia képkocka van,. Sőt: aki nem HD-nak álcázott scene szutykot tölt (tisztelet a kevés kivételnek), annak többségében ilyen állományai lesznek.

És akkor el is érkeztünk a lényeghez: a tesztből nem derül ki, hogy a "killer" állománynál most akkor a bitráta csúcs miatt vált pixelhalmazzá a kép, vagy csak a sok referencia képkocka miatt nem boldogult a lejátszó? Ez elég kardinális kérdést, ugyanis az a 33mbit még a L4.1-nek is bőven megfelel, szóval ha amiatt lett a hiba, akkor a készülék megbukott, hiszen nem képes az általa támogatott szabványban lefektett követelményeknek maximálisan megfelelni. Ha a sok referencia képet nem tudta feldolgozni, akkor sem vagyok elégedett, de el tudom fogadni, mert így legalább nem ferdített a gyártó.

Kellene csinálni ebből a PE-s madaras videóból (amivel egyébként a 24p-t és a tearinget is kiválóan lehetne tesztelni, amiről szintén nem volt szó a cikkben) egy L4.1 kompatibilis, de annak határait feszegető anyagot amiben vannak 40 megabit körüli csúcsok is, de full 4.1 compliant. És kéne csinálni egy level5.1-es verziót is 16 referencia frame-mel moderált bitrátával, és szintén 40 megás bitrátával is, hogy pontosan kiderüljön: a bitrátával és/vagy a magas referencia számmal, esetleg valami mással nem boldogul a lejátszó.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#49) ftibo válasza g@bo (#47) üzenetére


ftibo
csendes tag

Igen Wifinek nem sok értelme van.

Amire én kíváncsi leszek, hogy a saját WD-s külső vinyóin kívül fog-e támogatni mást. Elvileg gyártó szerint támogatja a nem WD eszközöket,de a régi verziónál ugyan ez volt és nagyon sok külső eszközt nem ismert fel.

Várom a tesztedet. Az új WD TV live-ban is Sigma Design chip van?

Áhh még egy kérdés. Vki tudja, hogy scart-s TV-vel menni fog-e az Asus O!Play és a WD TV live?

Üdv.

(#50) CPT.Pirk válasza g@bo (#47) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Írhatnál róla egy logoutos írást, ha gondolod. Főleg a hálózat elérés érdekelne, miként megy router meg wines hálózatokon át...

Ez az asus meg a WD között elég nehéz dönteni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.