Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

ASUS O!Play és moServices összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2301) Cyno


Cyno
tag

Megnéztem egy két filmet, és a full hd.s tartalmak esetén, olyan érzésem van mintha 1,2X sebességgel játszaná őket 1.33 fw-el.
Érdekes mert a sima HDnál vagy divxnél minden ok.

(#2302) TOLEDOO


TOLEDOO
tag

Ha valakinek megy ASUS R3-on a A.C RYAN PLAYON HD FW az leírhatná részletesen,vagy más oldalt mondhatna ahol le van írva
- hogy kell beállítani hogy felismerje a külső hdd-t, e-sata csatlakozón!
- és a wifi beállítást.
Előre is köszönöm. :R

(#2303) Kitakat


Kitakat
aktív tag

Sziasztok

Az érdekelne hogy magyar net tv csatorna listát honan lehet letolteni? összeválogati .
Olyasmire ggondolok mint a netraádio lista ami az oplay hez van.
Valakinek valami otlete?

Kitakat

(#2304) Sanyi55


Sanyi55
csendes tag

Sziasztok! Kérdésem a következő: szeretnék torrent oldalon letölteni és vissza ehhez a asus air hdr 3 megfelelő vagy inkább a nas pl: tp-link dns320 vagy 325 ös lenne a nyerő?
Köszönöm a válaszokat de ha van 3. lehetőség szívesen meghallgatnám.

(#2305) kisgyerek85 válasza Sanyi55 (#2304) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Egyértelmű, hogy nas kell neked. Asus-al csak kínlódni fogsz ha nas-ként is akarod használni.
Gondolom nem tplink nas-ra gondoltál hanem dlink-re :)
Nálam egy dlink 313 megy nonstop ami kiszolgál két Asus oplay-t.

(#2306) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok

Az R3-hoz ma megjelent új gyári firmware. Innen tölthető.

Az R1-hez is itt a 140-es.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2307) V.Stryker válasza V.Stryker (#2306) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Így elsőre végignyomogatva nem látok semmi új funkciót, menüt. VISZONT nálam marha gyors lett a cucc, elég rányomni és már pattan is, semmi várakozás. A hálózatnál persze van, de minden máshol nagyon be van gyorsulva. :C

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2308) Mikika


Mikika
aktív tag

Sziasztok
Van ebben is magyar nyelvi támogatás?

Forever Apple

(#2309) V.Stryker válasza Mikika (#2308) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Miben? :)

Az utolsó két firmware-be már beletették hivatalosan is. :K

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2310) clinitron


clinitron
csendes tag

Sziasztok!
Egy R1-es azzal okoz szomorúságot nekem hogy egy e-satával ránövesztett Samu HD 155UI-ra azt mondja hogy nem supported a device. A HD105SI,meg a HD 753,stb megfelel neki,csak ez nem.Pedig ketté is vágtam. Ja: FW1.38P.Nincs valami okosság hogy mégis megkajolja 1,5TB-s vinyót is?

(#2311) zsiguli1974


zsiguli1974
csendes tag

Sziasztok!
Légyszi segítsetek! Hogyan lehet egy O'Play HD2-nél megnézni , hogy a (belső) merevlemezén mennyi a szabadhely még?

(#2312) TOLEDOO


TOLEDOO
tag

Sikerült feltenni R3-ra az A.C. RYAN PLAYON FW-t.
Elég jó .
kérdés akinek már fent van: kikapcsolt állapotban a kék lednek kell világítania?
Előre is köszi.

(#2313) V.Stryker válasza TOLEDOO (#2312) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Normál firmware-el a kikapcsolt állapotot a piros led jelzi. Bekapcsolt állapotban lesz kék.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2314) TOLEDOO válasza V.Stryker (#2313) üzenetére


TOLEDOO
tag

A PLAYON FW-t tettem fel rá,és mikor bekapcsolom kékről átvált rózsaszínűre.
Ez ok is lenne,de mikor kikapcsolom kék lesz.
Ezért kérdezem ez normális playon fw-nél?

(#2315) vidra1221


vidra1221
tag

Az a kérdésem R1 esetén, hogy a blue ray könyvtárszerkezet lejátszásánál nem hozza be a blue ray menüt.Felteszi a kérdést, hogy lejátsza-e a mappát vagy tallózok-e a mappában. Egyből a filmet indítja (mappa lejátszás). Megnéztem pc-n power dvd lejátszó proginál szépen behozza a "lemez" menüjét. Van erre megoldás, hogy az R1-en is legyen blue ray menü?

(#2316) Jaga70


Jaga70
csendes tag

Üdv.
Ma vettem egy HDP R3-ast.
23-as FW van rajta így nincs magyar menü remélem, ha letöltöm a 28-ast azon lesz. WIFIvel nem tölti le automatán az újat lehet hogy kábel kellene hozzá, de majd megpróbálom manuáluisan.

(#2317) Jaga70


Jaga70
csendes tag

Sikerült! Így van magyar menü végre. A többit még nem próbáltam.

(#2318) apostrophe


apostrophe
csendes tag

sziasztok!

van nekem egy o!play r3-asom, 1.26os firmware van rajta. egy tl-wr1043nd router adja a media servert.

a player meg is találja az upnp servert, a távirányító play gombjára elkezdi lejátszani a filmet, de megjelenik egy 'ablak' a képernyő közepén a köv. szöveggel 3 sorban: 'Adathord. Eltáv. Leállítás. Lejátszás. OK' .
alatta pedig megy a film, az OK aktív. ha nyomok egy ok-t a távirányítón, a lejátszás megáll, és visszakapom a filmek listáját.

Mi lehet ez?

bocs, ha már volt ez a kérdés, de túl nagyra nőtt ez a szál:))

(#2319) Pribi válasza V.Stryker (#2307) üzenetére


Pribi
senior tag

Szia!

Vajon honnan lehetne megszerezni a változtatások listáját? Mert az Asus webes oldalán, azóta sincs kint ez a firmware. /A 28-as/

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#2320) apostrophe válasza Pribi (#2319) üzenetére


apostrophe
csendes tag

nekem ez jött le rss-en ha érdekel :) :

update 2011/07/22
Version 1.28P
Description [Release Note ] Fixed bug: Users cannot delete my favorite list of Internet TV.
File Size 24.47 (MBytes) [U][L:http://support.asus.com/download/download.aspx?model=O!PLAY+AIR&f_name=hdp_r3_fw_128_pal.zip&SLanguage=en-us]Download[/L][/U]

[ Szerkesztve ]

(#2321) Jaga70


Jaga70
csendes tag

Én a 28-ast letöltöttem az asus honlapról és megy minden. Bár a you tubet nem tudom hol lehet rajta nézni :o) Az asztali PC-hez tudtam is csatlakozni, de a laptoppal még nem sikerült látja de jelszót kér amit meg nem állítottam be rajta :o)
Valaki nem tudja az avatar mkv-hez honnan lehet letölteni feliratot, ami a navik beszédét fordítja mint a moziban?

(#2322) Cadal válasza Jaga70 (#2321) üzenetére


Cadal
őstag

Valaki nem tudja az avatar mkv-hez honnan lehet letölteni feliratot, ami a navik beszédét fordítja mint a moziban?

esetleg innen: [link] :)

(#2323) Sanyi55


Sanyi55
csendes tag

Szeretném megkérdezni hogy mi a lényeges különbség a Asus mini média player és a Asus HDP-R3 között.

(#2324) Cadal válasza Sanyi55 (#2323) üzenetére


Cadal
őstag

Itt utána tudsz olvasni. Sőt ha érdekel a lejátszó akkor érdemes, is. [link]

(#2325) Sanyi55 válasza Cadal (#2324) üzenetére


Sanyi55
csendes tag

Köszönöm az ötletet mát túl vagyok rajta és van is minim csak gondolkodom hogy kicserélem nagyobbra ezért kérdeztem hogy érdemes e többet tud a HDR-R3mas a wifin kivűl szolgáltatásban is.

(#2326) Sanyi55


Sanyi55
csendes tag

Most telefonáltak a kereskedésből hogy ne vegyem meg a HDP-R3 Asus média lejátszót mert sok a gond vele állandóan lefagy stb inkább másikat vásároljak.
Mi igaz ebből? A minivel semmi gondom nem volt nem értem az egészet!
Valaki megmondaná mi a tapasztalat?

(#2327) Sanyi55


Sanyi55
csendes tag

Mégis hazahoztam mert szimpatikus volt. Feltettem az új frissítést magyar lett a menű és tényleg gyorsabb lett. A bánatom hogy elő filmnézés nem nagyon megy meg a 42gb dvd filmeknél nem lehet állítani a nyelvet.
Ötlet esetleg valaki?

(#2328) kenesei1982


kenesei1982
aktív tag

sziasztok,

vettem egy ilyen Asus O!PLAY-t a PH-n. Újszerű állapot, megy is rendesen.
Beraktam egy filmet felirattal h teszteljem, de a felirat nem jelenik meg. A feliratot felismeri, mert a felirat menüben lehet választani OFF v 1:(SUB) között, állítgattam a méretet is stb, de semmi.

srt a felirat.

Vmi ötlet?

(most kipróbálom vmi másikkal is)

(#2329) Sanyi55 válasza kenesei1982 (#2328) üzenetére


Sanyi55
csendes tag

Valószínűleg a nagy formátumú dvd filmet játszottál a felíratnak pedig kéne menni.
Az új frissítést tedd fel először! Itt az oldalon feljebb megtalálod aztán folyt. köv.

(#2330) kenesei1982 válasza Sanyi55 (#2329) üzenetére


kenesei1982
aktív tag

mkv-nél nem, de avinál lejátszotta a feliratot.
1.33P FW van rajta. Rádugtam pendriveon a HDP_R1_FW_140_PAL.zip-ből való install.img file-t, de azt írta h invalid format.

(#2331) kenesei1982


kenesei1982
aktív tag

sikerült végül, köszi.

(#2332) Cholard


Cholard
tag

Üdv mindenkinek!
Két dolgot szeretnék kérdezni:
- vannak 3D-s side by side filmjeim, amiket szeretnék megnézni a lejátszóról. tudtok valamilyen konvertáló programot, ami egymásra ileszti a két oldalt? kétlem, hogy a lejátszót rá lehetne erre bírni...
- a másik, amivel nem haladtam, hogy szeretném elérni a playert a gépemről (illetve fordítva is). felraktam a HD2 féle fw-t, de nem jött be... így visszatettem az új firmet, 1.33 hu asszem. mit kell telepítsek a gépre/playerre, hogy LAN-on keresztül lássák egymást a gépemmel (win7)?

"A világegyetem két leggyakoribb eleme: a hidrogén és a hülyeség..."

(#2333) Cholard válasza Cholard (#2332) üzenetére


Cholard
tag

Eh, lejárt a szerkesztési idő... közben rájöttem, hogy, ha kikapcsolom a jelszóvédelmet az otthon csoporton belül, akkor rá tudok lépni a megosztott mappákra. Bár meg kell jegyeznem, hogy kifagy a lejátszó néha-néha, ha a hálózatot birizgálom... apropó: USB Stick-es wifi kártyával lehet hálózatra kapcsolódni? Vagy csak speciális usb kártyát fogad el? Nekem van egy TP-link, azt bedugva nem reagált rá...

Szóval az a kérdés maradt már csak, hogy a win alól hogyan érhetném el a lejátszóra kötött winyót?

"A világegyetem két leggyakoribb eleme: a hidrogén és a hülyeség..."

(#2334) Cholard válasza Cholard (#2333) üzenetére


Cholard
tag

Felraktam az moServices-t és a totalcommanderrel igyekszem rácsatlakozni a playerre (ftp telepítve és aktiválva) megadva az IP-t root usenévvel csatlakozom, de sztem a player rendszerének fájljait látom, a winyó tartalmát nem... hogyan lehet azt elérni? (Bocs, hogy közben rá-rájövök az eddigiekre, de eddig nem sikerült...)

"A világegyetem két leggyakoribb eleme: a hidrogén és a hülyeség..."

(#2335) vidra1221


vidra1221
tag

Az a kérdésem R1 esetén, hogy a blue ray könyvtárszerkezet lejátszásánál nem hozza be a blue ray menüt.Felteszi a kérdést, hogy lejátsza-e a mappát vagy tallózok-e a mappában. Egyből a filmet indítja (mappa lejátszás). Megnéztem pc-n power dvd lejátszó proginál szépen behozza a "lemez" menüjét. Van erre megoldás, hogy az R1-en is legyen blue ray menü?

(#2336) Sanyi55


Sanyi55
csendes tag

Valaki megmondaná a következő jelenséget:

Van nálam egy mini és egy r3 air asus.
A mini frissítés után szinte mindent lejátszott és hang is van magyar is. Az r3 air csak felírat van magyarul a minin pedig van magyar hang is!
Ezt nagyon nem értem mivel az r3 Airnak többet kéne tudnia alapból is.Elképzelhető hogy a következő frissítésnél orvosolják ezt a problémát? Vagy marad így és a kicsi majdnem többet tud a nagyobbnál:))
Valaki ha tudna válaszolni megköszönném!

(#2337) Sanyi55 válasza Sanyi55 (#2336) üzenetére


Sanyi55
csendes tag

A film címek lemaradtak ahol a hang probléma volt.
Inception. (2010)Blu-Ray. 1080p.AVC.CEE.DTS-HD.MA-d69a74 mini asuson van magyar hang a asus air r3 csak felírattal lehet magyar hang nincsen!

Ezt ha valaki megmagyarázná.........köszönöm!

(#2338) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Nálatok megy a Youtube? Nekem kb. 5 napja nem működik. Idáig a HD2 4.1 volt fent, most feltoltam rá az 5.1-et de ugyanúgy nem indítja el a kiválasztott videókat.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#2339) kilovolt78


kilovolt78
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy R3-at, rögtön rátettem az új FW-t. (1.28). Gond nélkül viszi. Még 1.21 volt rajta, bár az eladó azt mondta mindig az új FW-vel kapják... :) Viszont lenne egy alap kérdésem. Direkt a wifi miatt vettem, de nem látja a laptopom. Nem vagyok egy nagy hozzáértő. A wifi a laptopon elméletileg be van kapcsolva, az OLINK progival osztottam meg mappát, de azt írja, h "Interface is invalid" . Gyanítom a wifi beállításommal lehet baj. Kérnék segítséget.

Köszönöm

(#2340) V.Stryker válasza kilovolt78 (#2339) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Esetleg ez...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2341) kilovolt78 válasza V.Stryker (#2340) üzenetére


kilovolt78
csendes tag

Köszi

Azt nem írtam, hogy XP-m van, de majd valamit összehozok.

(#2342) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Senki nem használ az R1-en HD2 firmware-t?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#2343) Warter


Warter
őstag

Néhány válasz, mert látom, hogy mindenki csak kérdez.
1. Az R3 régebbi, mint a mini, és a hang támogatása is jobb a mininek, ha az számodra mindent tud, akkor az R3-as felesleges.
2. Egyik olcsó lejátszó sem támogatja a BD menüt, csak BD lite támogatás van.
3. A lejátszók usb-s wifiből legjobb tudomásom szerint csak a realtek chipseteseket támogatja.
4. Ha nem megy a felirat, akkor be kell kapcsolni, mkvnál sokszor nincs alapból felirat. Ha nem találja, akkor nem azonos jó eséllyel a felirat és a film neve vagy rossz a formátum.
5. Youtube nekem se megy már régóta, ahogy az időjárás is bugos.
6. Ha a rádugott vinyót akarod látni pcről, ahhoz moservice kell és vagy ftp vagy samba kell legyen feltelepitve.

(#2344) kenesei1982


kenesei1982
aktív tag

külső dvd olvasót kezel a R1?
láttam a menüjében egy DVD opciót. Az erre szolgál?

(#2345) duckit


duckit
csendes tag

Szeretném, ha valaki segítene. ASUS O!Play HDP-R1-sem van és mostanában, ha mkv filmet nézek rendszeresen szétesik a kép! Kockásodik, megáll, de közben a hang megy tovább. Szinte nézhetetlen lesz a film. Korábban nem volt ennyire gáz a helyzet. Leszedtem a legfrissebb FW, de ezzel is hasonló tünetek vannak. Bootcode frissítést is kéne? (száma:0202.0018) Előre is köszönöm.

(#2346) Z Lee válasza kenesei1982 (#2344) üzenetére


Z Lee
csendes tag

Nekem R3-as van, az kitűnően kezeli a külső lejátszómat, amit hub-on érek el, szerintem R1-esnél sincs másképp.

Le Z Lee

(#2347) Z Lee válasza TOLEDOO (#2314) üzenetére


Z Lee
csendes tag

Ez normális így, nekem is így működik és mindenkinek, akinek ez a FW van fent.

Le Z Lee

(#2348) Sanyi55 válasza Warter (#2343) üzenetére


Sanyi55
csendes tag

Köszi a választ remélem egy új frissítéssel megoldják ezt a problémát mert sajnos megvettem az R 3-mat.
Remélem nem volt hiba!

(#2349) TOLEDOO


TOLEDOO
tag

R3-ra is jó ez az A.C.RYAN FW "PV73100 v7.4.4.r4585_(European)???
Vagy van ettől POHD73100_2115_r5 újabb verzió?
Előre is köszi.

(#2350) szimszonos


szimszonos
őstag

Az lenne a kérdésem hogy az Asus O'Play R1 a 2TB-os Samsung vagy WDigital 3.5-es külső merevlemez közül kezeli-e valamelyiket vagy kisebbet 1-1.5 TB-ost vegyek?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.