Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) mikrofon


mikrofon
addikt

Nekem megjelent egy új rendszer frissítés. Nektek? Futtattátok már? Én majd csak késő este tudom...

(#752) doongoo válasza mikrofon (#751) üzenetére


doongoo
addikt

Milyen verzió? Nekem ugye rootolva van, ezért kiírja, hogy nem kínál frissítést

(#753) olddog


olddog
aktív tag

ZUI 2.3.044 ST

Úgy a nyolcadik nekifutásra szedte le a frissítést, előtte is végigment a letöltésen csak a végén download errort dobott.
Sok változás az első 10 percben nem látszik :)
Advanced settingsben lett egy Lab features nevő fül. Chat programnak tűnik (felesleges), és valami beépített Pokémon Go támogatás. Kínaiul van, de ha angolul lenne sem nyitnám meg... :W
Kaptunk egy jegyzettömböt.
A Change log is kínaiul volt, elég keveset értettem belőle. Gondolom majd lesz angolul is, fórumon.
Most viszont szundi, mert egész éjjel melóztam.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#754) mikrofon válasza doongoo (#752) üzenetére


mikrofon
addikt

A root miatt nekem is problémás mert ha megynitom System Update-t, akkor kiírja, hogy root miatt nem lehetséges. Egy módszert találtam idáig a kikerülésre, hogy megjelenik a lehúzható értesítési területen is, és ott lehet a download-ra kattintani. úgy lefrissül. Ezt azonban tegnap elrontottam, mert mellé kattintottam, magára az értesítésre, és így eltűnt az értesítés, tehát nem tudok frissíteni.....
Ez így elég gáz, márcsak azért is, mert amikor unroot-oltam, akkor is megjelent ez a frissítési tiltás......
Remélem lesz rá valami megoldás....

(#755) Stimpy001


Stimpy001
aktív tag

Udv mindenkinek! Erosen gondolkodom egy ilyen telon mint a Oneplus X-em utodja, viszont lenne par kedesem.
Letezik tobb modell a keszulekbol? Ha igen melyik az ami tudja a B20-at?
Gyarilag milyen szoftverrel erkezik? Kinottem mar a ROMolasbol, egy stabil, gyors, angol nyelvu szoftverre lenne szuksegem ami frissul OTA.
Honorbuy-rol szoktam vasarolni, ott sajnos csak feher keszulek elerheto, tud valaki ajanlani egy webshopot ahol rendelheto a fekete 6GB/128GB verzio?
Erdekelne tovabba hogy ez a home gomb hogyan funkcional back es alkalmazasvaltoken egyben.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

(#756) femiki válasza Stimpy001 (#755) üzenetére


femiki
tag

A pro mindegyik tudja a B20-at. Én pont ma rendeltem egy feketét innen:
[link]
Érdemes dollár helyett gbp-ben fizetni, most olcsóbbra jön ki. Ha gyári rommal kéred, akkor fizetéskor írd a "megjegyzés" mezőbe.

(#757) mikrofon válasza Stimpy001 (#755) üzenetére


mikrofon
addikt

Szia,

a Pro verziónak csak egy változatáról, tudok.

Sajnos az első ROM-ot neked kell QFil-lel felraknod, de abszolút nem bonyolult. ITT találsz egy leírást. Utána már megy az OTA, ha nem root-olsz, akkor nagyon gördülékeny a frissítés, ha ROOOT-olsz, akkor picit ügyeskedni kell. Kb. 3 HSZ-szel korábban írtam. Ha nem gyári romod van és ugy próbálod meg az OTA-t, akkor vagy nem fut le vagy halott lesz a telód, a külföldi tapasztalatok alapján.

Én az etotalk.com-ról rendeltem.

A Home gomb funkciói szabadon testre szabhatóak én alábbiként használom:
- dupla kattintás: naptár megnyitás
- szimpla kattintás: home képernyő
- hosszú nyomva tartás: kamera
- érintés: vissza
- hosszú érintés: megnyitott, futó alkalmazások (history) megnyitása
- oldalra, jobbról balra és balról jobbra is lehet húzni az ujjadat, mintha lapoznál. Ilyenkor a megnyitott, futó alkalmazások (history-ban levő alkalmazások) között lehet váltani
+1 ujjlenyomat érzékelés

zseniálisan jól használható a home gomb

(#758) Stimpy001


Stimpy001
aktív tag

Koszi, kozben en is talaltam Aliexpressen feketet [link]
Mik a gyari ROM elonyei/hatranyai?

szerk: mikrofon, koszonom a bovebb magyarazatot

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

(#759) femiki válasza Stimpy001 (#758) üzenetére


femiki
tag

Alinál vigyázz, mert esélyes a +áfa ha fennakad a vámon! És már nem is lesz olcsóbb, mint amit linkeltem neked.

[ Szerkesztve ]

(#760) Stimpy001 válasza femiki (#759) üzenetére


Stimpy001
aktív tag

Az altalad linkelt webshop hogy oldja meg hogy ne kelljen afat fizetni?

iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

(#761) mikrofon válasza Stimpy001 (#760) üzenetére


mikrofon
addikt

EU-s vásárlás EU-s telephelyről!
Jelenleg még része vagyunk az EU-nak és az EU-n belüli vámmentes vásárlásnak is.....

[ Szerkesztve ]

(#762) olddog


olddog
aktív tag

Szerintem még mindig ITT a legolcsóbb. Ahonnan mikrofon-nal mi is rendeltük.
Ha Combo O-ban kéred, gyári EN/CH ROM-mal kapod, ami OTA-n frissül. Nem kell a flasheléssel foglalkozni. TaxFree szállítással, megvan 390 euroból.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#763) Stimpy001


Stimpy001
aktív tag

koszonom mindenkinek, meg alszom ra egyet :R

iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

(#764) doongoo válasza mikrofon (#754) üzenetére


doongoo
addikt

Van rá megoldás, sdfuse csomag linkje fent van zukfans.eu-n. Simán felment rootolt telóra, utána újra rootoltam és megy minden. Minden adat és beállítás is maradt.

(#765) doongoo válasza olddog (#753) üzenetére


doongoo
addikt

Én black skinnel használom, azon belül javították a file managert (most már olvashatóak a mappa nevek).
Illetve nekem csak most tűnt fel (lehet, hogy ez is új) a display beállítások alatt a "double tap to power on screen" opció is

(#766) mikrofon válasza doongoo (#765) üzenetére


mikrofon
addikt

Én még nem frissítettem. Nekem a display menü alatt az alábbi beállítás szerepel: Bright Screen by Double Click
Mondjuk én kikapcsoltam mert a Z-90-nél ez az opció nagyon ette az aksi erejét...

(#767) doongoo válasza mikrofon (#766) üzenetére


doongoo
addikt

akkor ez is új funkció: dupla érintésre képernyő bekapcs

viszont a bright screen by double tap eltűnt

(#768) doongoo válasza Stimpy001 (#763) üzenetére


doongoo
addikt

Itt ugyan 399,99 €, de gyorsan itt van (igaz ezzel 1x kell molyolni, mert multilang rommal jön)

[link]

(#769) mikrofon válasza doongoo (#767) üzenetére


mikrofon
addikt

ugyan az a funkció most kipróbáltam. Ha bekapcsolom ezt az opciót, akkor ha képernyö zár mellett kétszer a kijelzőre koppintok, akkor bekapcsol a kijelző.

Tehát csak átnevezték

(#770) doongoo válasza mikrofon (#769) üzenetére


doongoo
addikt

Az jó, mert ha jól emlékszem, akkor korábban azt írta a funkció leírása, hogy "it boosts the brigthness of the screen after double tap" vagy valami ilyesmi. Mindegy, legalább már jól van elnevezve. Én spec. a fekete skin optimalizálásnak jobban örülök. Az új kínai hülyeségeket meg már fagyasztottam is.
Amúgy simán felent rootolt telóra (természetesen nyitott bootloader mellett) SDFUSE módon. letöltőlink
2.1.140-re tettem fel

[ Szerkesztve ]

(#771) mikrofon válasza doongoo (#770) üzenetére


mikrofon
addikt

Köszi a linket, mert én tegnap nem találtam.

Én nem szeretem a fekete témát, tudom, hogy sokkal kevesebbet fogyaszt, de valahogy zavar, hogy feketét nézek. Emiatt én fehéren használom.

(#772) doongoo válasza mikrofon (#656) üzenetére


doongoo
addikt

Egy kérdés csak az 5-ös ponthoz: át lehet valahogy a linkelt TWRP-t állítani angolra, mert a megnyitás után nálam kínaiul indul? Ugyan tippre sikerült már mindkétszer a SU telepítés így is, de jobb lenne az egészet érthető nyelven látni.
nem "tartósan" teszem fel, csak "ideiglenesen" - ha ez számítana esetleg

(#773) mikrofon válasza doongoo (#772) üzenetére


mikrofon
addikt

Két lehetőség van:
1.: rögtön a legelső képernyőn

2.: Beállítások/nyelvbeállítás

(#774) mikrofon válasza doongoo (#764) üzenetére


mikrofon
addikt

Az újra rootolás mit jelentett?
Mit kellet újra felraknod, elvégezned?

(#775) doongoo válasza mikrofon (#773) üzenetére


doongoo
addikt

Köszi a képeket, így már talán menni fog legközelebb. nekem már nyitó képernyő is kínaiul jön be (és eddig itt mindig a bal oldali opcióra böktem, amivel már bent is voltam a 8-ikonos képernyőn)
Most viszont már tudni fogom hol keressem a nyelv állítását.

Újra rootolás:
az SDFUSE frissítés után elszáll a root jog. Ugyan fent maradt a SuperSU apk, de belépve írja, hogy nincs bináris telepítve és ki is dob. Root checker is jelzi, hogy nincs root és a root alkalmazások sem mennek. Azaz tényleg elszáll a root.
Amit én csináltam: töröltem a SuperSU-t, ha már amúgy sem működik (meg aztán ne kavarjon már be a zipes telepítésbe)
Aztán fastboot módból újra ideiglenes bootolás TWRP-be.
Az alól újra telepítettem a SuperSU.zip-et.
Újraindulás után így újra rootolt volt a teló.
Az egész nem volt 2 perc (ennél még a Honor 7-en is több idő volt, pedig ott 2-hetente rutinból csináltam már minden egyes frissítés után) :C

[ Szerkesztve ]

(#776) mikrofon válasza doongoo (#775) üzenetére


mikrofon
addikt

tényleg nagyon gyorsan megvolt.

(#777) doongoo


doongoo
addikt

Végre találtam egy bugot :C
wireless displayt próbáltam ki (gyerekeknek kinyomtam telóról a mása és a medve 59. részt otthon projektorra) és miután bezártam/kikapcsoltam a funkciót az értesítése továbbra is kint maradt a status baron és törölni sem lehetett onnan. Csak egy újraindításra tűnt el. Gondolom az ilyeneket lehetne jelenteni pl. az általam jegelt user center alkalmazásból.

(#778) mikrofon válasza doongoo (#777) üzenetére


mikrofon
addikt

szerintem is ott lehetne jelezni, kínaiul. :)

(#779) mivanminincs válasza doongoo (#777) üzenetére


mivanminincs
csendes tag

"wireless display"? Még nem szúrtam ki a beállítások között.. Ha mégis van, akkor hol? Mondd, hogy külön appból toltad. :)

(#780) doongoo válasza mivanminincs (#779) üzenetére


doongoo
addikt

wifi alá van elrejtve a lehetőség (nem épp logikusan), az elérhető hálózatoknál görgess az oldal aljára!

(#781) mivanminincs válasza doongoo (#780) üzenetére


mivanminincs
csendes tag

Köszönöm, megvan! :) Havonta eszembe jutott egyszer-egyszer, néha bele is néztem, hol lehet, de csak nem találtam, s nem is értettem, hogy maradhatott ki ez a funkció. Aztán a Prijector app lett a gyógyszer, s nem is néztem tovább - így azért elegánsabb. A MIUI-nál is is ezen a környéken van valahol a display, szóval adhattam volna magamnak egy esélyt.

(#782) XYuri válasza doongoo (#768) üzenetére


XYuri
csendes tag

Szia. A Z2-ben van magyar nyelv? Én is akarok olyat venni. Köszi előre is a választ :R

(#783) olddog válasza XYuri (#782) üzenetére


olddog
aktív tag

Alapból, sem a Z2-ben, sem a Z2 Pro-ben nincs magyar nyelv. Igazából csak EN/CH.
Sok webshopban (illetve szerintem a legtöbben) MOD ROM-mal vásárolhatod meg, ami részleges magyar és egyéb nyelveket tartalmaz. DE! a fordítás általában katasztrófális, hiányos és a módosított rendszer miatt funkció és frissítésvesztéssel jár.
Ha esetleg tévednék valamiben ezt illetően a többi tulaj majd kijavít. :)

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#784) sub71


sub71
aktív tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, ha rárakom a telefonra a Mokee romot, akkor minden magyar nyelvű lesz és minden funkció működik? pl Body Oxigen, UV szenzor stb...

[ Szerkesztve ]

(#785) XYuri válasza olddog (#783) üzenetére


XYuri
csendes tag

Köszi a választ :D

(#786) doongoo válasza sub71 (#784) üzenetére


doongoo
addikt

Úgy tudom, hogy mokee-n nem jó a rezgés, nem jó a wifiről mobiladatra váltás, ill. a uhealth funkciói sem mennek

[ Szerkesztve ]

(#787) sub71 válasza doongoo (#786) üzenetére


sub71
aktív tag

köszi szépen!

(#788) mikrofon


mikrofon
addikt

Sziasztok,

eléggé pang a fórum. :)
Gondolom azért mert mindenki elégedetten használja. :C

Egy kérdésem lenne. Megérkezett a szuper töltő, ami egyrészt még Kínából rendelve is drága, másrészt dedikált Qualcomm QC 3.0. Kel valamit állítanom, hogy a QC ( quick charge) funkciót kihasználja. Esetleg meg kellene jelennie valaminek, hogy most szupergyorsan tölt?
Csak azért kérdem, mert rádugtam, és semmi infó nem jelenik meg, "csak" tölt.

Egy észrevételem is lenne. Én Chrome-ot használok böngészőnek. Azonban időnként az történik, hogy megnyitom, megnyílik, majd beírok egy új címet é kilép, vagy bezáródik vagy nem is tudom, de eltűnik. Ha újra megnyitom, akkor fut rendesen megnyitja az oldalt stb.... Ez olyankor fordul elő, amikor "először" nyitom meg.
Tapasztaltatok ti ilyet? Esetleg más böngészőt használtok?

(#789) olddog válasza mikrofon (#788) üzenetére


olddog
aktív tag

Üdv!
Nem kell semmit állítani, elméletileg ezek a dedikált töltők automatikusan érzékelik ha a készülék alkalmas a Q3-ra.
Nem találkoztam ilyesmivel, bár én Firefox-ot használok.

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#790) doongoo válasza olddog (#789) üzenetére


doongoo
addikt

Nem kell állítani, magától gyorstölt. Én rámértem ilyen töltőfeszültségmérő cuccal is és nem győzött villogni a nagyobb áramfelvétel miatt.
Chrommal nekem semmi gondom, szerintem próbáld meg esetleg törölni és újra telepíteni.
Ja, és igen, szuperül működik minden😀

(#791) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Sziasztok!

Én is erősen agyalok ezen a telefonon ...
Egy-két kérdés:
- az FM rádió hogy muzsikál (vételi képességek)?
- hogyan működik az egy gombos vezérlés (ugye menü és back gomb nincs)?
- próbált-e már bárki vm. főzött ROM-ot (ha, igen, tapasztalat)?
- a gyárival vagy bármi mással megy-e az Xposed?
- van-e bármi hír Nougat-os ROM-ról (gyári v. főzött)?
... és egy kérés: valamilyen terminál emulatár alatt nézzétek már meg nekem légyszi, hogy a "df" parancs után mekkorának írja (jöhet screen shot is) a system partíciót (és abból mennyi szabad)

(#792) doongoo válasza <Adamsky> (#791) üzenetére


doongoo
addikt

FM-rádió sehogy sem működik, nincs benne.
Egy gombos vezérlés príma, kb. fél óra volt hozzászokni

[ Szerkesztve ]

(#793) doongoo


doongoo
addikt

Találtam a zukfans.eu-n egy módosított otaupdatechecker alkalmazást. Betettem a gyári helyére root explorerrel, így most rootolva is tudok frissítést keresni, nem dobja a szokásos elutasító szöveget.

(#794) <Adamsky> válasza doongoo (#792) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"FM-rádió sehogy sem működik, nincs benne." - ehh, akkor ezt benéztem. Nagy kár!
"Egy gombos vezérlés príma ... " - kifejtenéd kérlek, hogy az egyes funkciók (menu, back) hogyan csalogathatók elő?
Ja, és ha már kezedben a telefon, akkor légy szíves nézd már meg nekem terminal emulator-ból, hogy mekkora a system. Köszi!

(#795) mivanminincs válasza <Adamsky> (#791) üzenetére


mivanminincs
csendes tag

a kepernyo also reszere fel lehet varazsolni a klasszikus navigalo gombokat, igaz helyet foglal a kijelzo aljan.

(#796) mikrofon válasza <Adamsky> (#794) üzenetére


mikrofon
addikt

Itt írtam le a funkciókat

(#797) doongoo válasza <Adamsky> (#794) üzenetére


doongoo
addikt

Ez a terminal emulátoros dolog nekem kínai, ha leírod pontosan, hogy mit, mivel, hogyan, akkor meg tudom nézni.

(#798) <Adamsky> válasza mikrofon (#796) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Köszi szépen! :R Akkor a lényeg, hogy a back és a menu gomb is "rávarázsolható" a home gomb-ra (vm. "gesture" formájában)?

(#797) doongoo
" ... ha leírod pontosan, hogy mit, mivel, hogyan, akkor meg tudom nézni."
Egyszerű. ;) Mondjuk feldobod ezt a telefonodra, elindítod, beírod, hogy "df" (idézőjelek nélkül), a képernyőről pedig készítesz egy mentést, és bedobod ide a fórumba.
Cserébe elárulom, hogy ez nekem miért érdekes (azt mondjuk az elején leszögezném, hogy ez az én saját kitalációm).
Szóval van ez a "seamless updates" funkció az "N"-ben, amihez szerintem elengedhetetlen egy második system partíció. Ez most vagy már ott van, vagy majd ki kell alakítani a Nougat-ra történő áttéréskor.
A jelenlegi telefonom (Xiaomi Mi2s) egyébként az elején (még a 4.1.1-nél) szinte ugyanezt tudta. Lejött a frissítés, és az egészet a másik system-re tette (két system partíció volt rajta). Az idő előrehaladtával (ahogy hízott az Android) sajnos buktuk ezt a nagyon hasznos fícsört (most már 1db, de 2x akkora system-ünk van, hogy elférjen a rendszer).

[ Szerkesztve ]

(#799) doongoo válasza <Adamsky> (#798) üzenetére


doongoo
addikt

Ezt dobta:

[ Szerkesztve ]

(#800) mivanminincs válasza <Adamsky> (#798) üzenetére


mivanminincs
csendes tag

Akkor a lényeg, hogy a back és a menu gomb is "rávarázsolható" a home gomb-ra (vm. "gesture" formájában)?
Beállítások >> Advanced Settings>> Developer option>>On-screen Back, Home, Recent felhoz egy menüsávot a kijelző alján.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.