Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2301) kymco válasza kymco (#2300) üzenetére


kymco
veterán

Ez a darabig 2 teljes óra volt. Valahogy a stock rom nem tudott a wifire csatlakozni egy idő után, továbbá a root igényű alkalmazásaim hosszú percekig várakoztak, amíg megkapták a jogosultság elfogadását lehetővé tévő ablakot. Inkább feltettem a 6.3 AEX romot az ajánlott TWRP-vel. Ez pöpecül megy.
Sajnálom, hogy az új AEX frissítésként jelent meg, és nem figyelmeztetett a factory-ra való visszatérésre, illetve ennek kezelésére. A telóm jelezte, hogy letölthető egy frissítés, én pedig frissítettem.

www.refujvaros.hu

(#2302) Starchm válasza kymco (#2301) üzenetére


Starchm
őstag

AEX oldalán changelogba ki volt irva a váltás, telegramon is kivolt irva csoportba. Az update appot meg nem is ismerem, mert nem használom.

Igazából egyszerűbb lett volna nem is váltani soha vendorra de mind1 már igy utólag.

(#2303) kymco válasza Starchm (#2302) üzenetére


kymco
veterán

Jelezte a teló,, hogy frissítés van, le akatom-e tölteni. Előtte ez volt vagy négyszer, leszedte, telepítette, és boldogság volt. A részben sikertelen telepítés után elolvastam a változás listát, és ott szerepelt a factory-ra való visszaállás, de instrukciók, figyelmeztetés nélkül. Nem gond, csak egy kicsit bosszantó, mert így minden update-os megszívhatta a váltást. Mert az auto update lényege pont az auto szóban rejlik.
De a lényeg, hogy megy most rendesen. Remélem ez már tartalmazza a png sebezhetőség orvosságát.

www.refujvaros.hu

(#2304) senki11


senki11
aktív tag

Üdv mindenki!
Kérhetnék egy linket a legújabb aex romhoz (nem csak a file-okhoz)? Ma nagy nehezen sikerült letölteni a legújabb ota frissítést, ami elbarmolta az egész telót.
Köszi előre is!

(#2305) Starchm válasza senki11 (#2304) üzenetére


Starchm
őstag

(#2306) senki11 válasza Starchm (#2305) üzenetére


senki11
aktív tag

Köszi!
Most felment valamelyik novemberi kiadás, mert nem volt kedvem szórakozni vele. A lényeg, hogy most megy :) Holnap pedig szabi, de amint lehet nekifogok az újdonságnak.

(#2307) Hibarin


Hibarin
tag

Sziasztok!

Ma volt egy kis szabadidőm, úgyhogy erőt vettem magamon és felraktam az AEX 6.3-at. Elment az egész délutánom a belakásával. :D Egyelőre nagyon fura a stock droid 5-6 év emui+zui után, de azt már most érzem, hogy messze nem merül annyira, mint eddig, remélem a többit is sikerül megszokni. Pár nap múlva szerintem még írok majd a tapasztalataimról.

Annyi kérdésem lenne, hogy érdemes-e használni az auto-update-tet, vagy érdemesebb twrpn keresztül frissíteni?

(#2308) Starchm válasza Hibarin (#2307) üzenetére


Starchm
őstag

Gyakorlatilag a kettő ugyanaz.

Hamarosan lehet jön egy aex update amin már a miracast müködni fog.

(#2309) Hibarin válasza Starchm (#2308) üzenetére


Hibarin
tag

Értem, köszi. Annyi még felmerült bennem, hogy az opengappses kameraszoftver megteszi-e, vagy van-e esetleg vmi Gcam verzió, ami jobban teljesít?

(#2310) Starchm válasza Hibarin (#2309) üzenetére


Starchm
őstag

Én csak tolyann féle gcam-ot használok, szerintem messze a gcam csinálja a legjobb képeket.

(#2311) Hibarin válasza Starchm (#2310) üzenetére


Hibarin
tag

Azt honnan tudnám leszedni?

(#2312) Starchm válasza Hibarin (#2311) üzenetére


Starchm
őstag

Innen

Pirossal kivan emelve a tolyann féle, de még a bsg féle is elég jó.

(#2313) Hibarin válasza Starchm (#2312) üzenetére


Hibarin
tag

Köszi! Ezt twrpn keresztül kell telepíteni?

(#2314) Starchm válasza Hibarin (#2313) üzenetére


Starchm
őstag

Ez sima apk, letöltöd és simán felrakod az osből nem kell ide twrp.

(#2315) Hibarin válasza Starchm (#2314) üzenetére


Hibarin
tag

Csak azért kérdeztem, mert nem akarja, konkrétan az a baja, hogy az előző verzió ott van és arra szeretne ráfrissíteni, amire viszont nem tud. Magisket kéne felraknom és törölni?

(#2316) kymco válasza Hibarin (#2315) üzenetére


kymco
veterán

Nekem simán felment.

www.refujvaros.hu

(#2317) Hibarin válasza kymco (#2316) üzenetére


Hibarin
tag

Nekem továbbra se akar, nemtom mi lehet a baja. Fent van most egy 4.4-es verziószámú googlecamera alkalmazás, arra akarja frissítésként felrakni, persze ez nem jön össze a csomagtelepítőnek. Szóval elég tanácstalan vagyok.

(#2318) kymco válasza Hibarin (#2317) üzenetére


kymco
veterán

Nekem az alap 6.3-ra felment simán

www.refujvaros.hu

(#2319) Hibarin válasza kymco (#2318) üzenetére


Hibarin
tag

Sikerült nekem is, feldobtam a Magisket, letöröltem az eddigi kamera appot és utána már feltelepítette. :)

(#2320) Nabukin válasza Starchm (#2312) üzenetére


Nabukin
tag

Bocs, nem néztem szét rendesen, hülyeséget akartam kérdezni. :D

[ Szerkesztve ]

(#2321) Starchm válasza Nabukin (#2320) üzenetére


Starchm
őstag

Nem láttam a kérdést pontosan, de remélem jól emlékszem: Nem 2 hanem 234002 darab van fent :D Egyébként én mindig frissitem és a legfrissebbet használom, de a tolyann verzión kivül a B-S-G modok is jók többnyire.

(#2322) Nabukin válasza Starchm (#2321) üzenetére


Nabukin
tag

Na, kipróbáltam a tolyan félét és HDR módban lilás képeket csinál. Erre van valami fix esetleg? Mitől van ez?

(#2323) Starchm válasza Nabukin (#2322) üzenetére


Starchm
őstag

Settings --> special --> fix --> pixel lll AWB + fornt camera-t aktiváld utána inditsd újra az egész appot.

(#2324) Nabukin válasza Starchm (#2323) üzenetére


Nabukin
tag

Ez bevált. :D
Közben kirpóbáltam az Arnova félét is és ott meg zöldek a HDR-ben készült képek. Ha kikapcsolom a HDR-t, akkor meg nem is csinál képeket. :/
A Gcam 5-ösből meg szintén Arnova 8.3b1-e fekete keresőt ad. Ha videó módra váltok akkor jó, de ha fényképre, akkor csak fekete képernyőm van.

(#2325) Starchm válasza Nabukin (#2324) üzenetére


Starchm
őstag

Nem használok arnovát, tolyannt próbáld meg azzal amit mondtam, a többit meg el kell felejteni, mert csak magadat szivatni jók.

(#2326) Nabukin válasza Starchm (#2325) üzenetére


Nabukin
tag

Az Arnova féle 6-osban a beállítások között láttam OIS kapcsolási lehetőséget, igazából ezért érdekelne.

(#2327) Starchm válasza Nabukin (#2326) üzenetére


Starchm
őstag

tolyannba alapból megy, meg a bsg-be is.

(#2328) kymco válasza Starchm (#2327) üzenetére


kymco
veterán

Nekem a tolyann verzió van fenn, és időnként nem exponál... :( Exponáló hang van, de a kép nem készül el. Mi lehet az oka?

www.refujvaros.hu

(#2329) Starchm válasza kymco (#2328) üzenetére


Starchm
őstag

Random bug, neha vakunal nekem is megtortenik. Egyik gcam se tamogatja hivatalosan a telot ugyh ez a legjobb meg mindig.

[ Szerkesztve ]

(#2330) kymco válasza Starchm (#2329) üzenetére


kymco
veterán

Ez szomorú :(

www.refujvaros.hu

(#2331) femiki


femiki
tag

Segitséget szeretnék kérni! A beállitások/programok menüben force stop-ot csináltam pár kinai appnak, és most nem jelenik meg a képernyőn semmi menü, csak villog. Újra inditás sem segit. A Képernyőzár bejön, beütöm a kódot, és elkezd villogni. Való szinű hogy kilőttem a ZUI appot, és ezmiatt van? Hogyan lehet ezt vissza állitani? A bootloader zárva, ZUI 4.0.0.247ST verzió van rajta.

(#2332) Hibarin


Hibarin
tag

Legújabb AEX-en tapasztalt már valaki olyat, hogy olyan 65% körül megáll a töltés és csak egy kibe dugás után indul tovább? Eddig minden rendben volt, de kb. 1 hete minden 2. töltésnél eljátsza. Nem tudom, hogy szoftver, vagy inkább az akksi kezdi megadni magát..

(#2333) kymco válasza Hibarin (#2332) üzenetére


kymco
veterán

Én nem tapasztaltam ilyet, de én egy "Advanced Charging Control" Magisk Manager modult használok.

www.refujvaros.hu

(#2334) kymco


kymco
veterán

Azt hiszem én is búcsúzom a zuk-osok táborából. AEX rom volt a telómon. Ma reggel egy böngésző indítás után bootloop-ba ment. Ebből ki tudtam szedni úgy, hogy újrahúztam a stock 1.9-es romot, és onnan elkezdtem frissíteni, az első frissítés rendben lefutott, a másodiknál a letöltés után az újraindítás bootloop-ba futott. Mivel itt már nincs twrp-m, nem tudom ebből kihozni. Nem látja a telefonomat a számítógépem, folyamatosan rebootol, így esélytelen a adb-qfil. Ha valakinek van még ötlete, ne kíméljen!
Szerintem hardveresen kezdi megadni magát, pedig megkímélt, külsőleg teljesen ép telefon senki nem mondaná, hogy 2,5 éves.

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#2335) kymco válasza kymco (#2334) üzenetére


kymco
veterán

Annyit még a zuk hibához, hogy amikor töltőre teszem, rendesen működik/működött, még a frissítést is leszedi és tölti az akksit is. De, amint leveszem a töltőről, újraindul, és jön a bootloop. Ha rádugom a töltőre, rendesen bebootol, és az akksi töltöttsége az előző szinten van (80-90% között). Lehúzom- bootloop...
De estére már a töltőn is újraindult... teljes a kudarc...
Úgyhogy elbúcsúzom tőletek!

www.refujvaros.hu

(#2336) laci laci válasza kymco (#2335) üzenetére


laci laci
addikt

Szerintem akksi, sajnálom, sok sikert. Mit veszel helyette?

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#2337) kymco válasza laci laci (#2336) üzenetére


kymco
veterán

SOS-ben kell lépnem, és kötve vagyok a részletfizetés mellett, így szolgáltatói mobilokban gondolkozom, ami a zuk 2,5 évvel ezelőtti hardware-hez képest visszalépésnek tűnik... de ez van.
Most Huawei P20, Mate 20 lite és Honor 10 között tépelődöm.

www.refujvaros.hu

(#2338) Nabukin válasza Hibarin (#2332) üzenetére


Nabukin
tag

Nekem is ez van már egy ideje, de nem csak az aex 6.6-tal, előtte a 6.3-nál kezdte el. Nem tudom miért csinálja, de kicsit idegesítő. Nem hinném, hogy az aksi lenne tropa, mert kb fél éves a teló.

kymco: Én is sajnálom, hogy búcsúzol. Esetleg egy akkucsere nem oldaná meg a problémát?

(#2339) femiki


femiki
tag

Nem tudom srácok, de én az elsők között, 2016.09.-hóban vettem a Pró-t, én maradtam a gyári ZUI-nál, nem nyitottam bl-t, ahogy kijött az ST-frissítés mindig frissítettem, és a mai napig hibátlanul működik! Kétnaponta 1X kell tölteni, átlagos telefonálás.

(#2340) doongoo válasza femiki (#2339) üzenetére


doongoo
addikt

nálam is a legutolsó stabil ZUI van fent (igaz, a bootloaderem nyitott) és már kb. fél éve a gyerek nyúzza (kb. 300 játékot telepített már fel) és hibátlan. Igaz játékkal kb. 4 óra SOT-t bír csak.

(#2341) femiki


femiki
tag

Végre egy jó hír!
[link]

(#2342) Nabukin


Nabukin
tag

És amúgy root-olva használjátok? BL nyitva? Én amióta megvan az enyém mindig AEX-el használtam. Tegnap váltottam RR 7.0-rá. Még most ismerkedek vele, de eddig nem tűnik rossznak.

(#2343) senki11


senki11
aktív tag

Üdv! AEX-ről váltanék vissza stock rom-ra. Tudnátok linkelni egy részletes leírást ehhez?
Illetve érdekelne, hogy hogyan működik az AEX 6.7? Van valakinek tapasztalata?

(#2344) Hibarin válasza senki11 (#2343) üzenetére


Hibarin
tag

Én használom, nem vettem észre nagyobb bugot, a kijelző időm meg már régen szar, szóval ahhoz nem tudok hozzászólni.

(#2345) senki11 válasza Hibarin (#2344) üzenetére


senki11
aktív tag

Köszi! Teszek vele egy próbát. Most AEX 6.0 fut. Van valami trükk a telepítésnél, vagy csak simán felflesselem? Anno én is belefutottam az ota frissítéses dologba, akkor összeomlott a teló. Nem szeretném újra átélni.

(#2346) Nabukin válasza senki11 (#2345) üzenetére


Nabukin
tag

Én most oreos Miui-n vagyok, de elvileg nem kéne semmi különösnek lennie, ha AEX 6.0-ról frissítesz. Volt egy factory-ról vendorra váltás majd nem is tudom melyiknél visszatért a rom vendorról factory-ra. Hogy tuti ne legyen semmi gond, szerintem rom flash-elés előtt nyomj egy vendor2factory flash-t is.

(#2347) senki11 válasza Nabukin (#2346) üzenetére


senki11
aktív tag

Thx! Ha a törpék engedik, akkor este nekiveselkedek. Remélem menni fog. Kicsit elszoktam már az ilyen buherálós mutatványoktól. A legjobb az ha megy flottul minden. Ezért örültem az ota frissítéseknek is. A rom szinte magától tette a dolgát.

Apropó bootloader nyitva, de root még nem volt. Ahhoz egy leírás esetleg? Hadd szaladjon végre rendesen a TB is. :)

(#2348) Starchm válasza senki11 (#2347) üzenetére


Starchm
őstag

Szerintem a 6.7-es aex már factoryn alapul ezért a v2f zip erősen ajánlott.
Android 10-nél már fixen csak factoryn leszünk, illetve 1-2 bugot eltekintve stabil a 7.0-ás build(A nyilt alphak is, meg a privát buildek is)
Root:
Innen letöltőd a zipet, és a rom/gapps telepités után betolod azt is twrp-ből.

Valaki amúgy használ voltet a telóval?

(#2349) Nabukin válasza senki11 (#2347) üzenetére


Nabukin
tag

Root-hoz elvileg Magisk installer zipet flash-eled recovery-ből utána meg telepíted a Magisk Managert (ha nem varázsolódik fel a flash-eléssel). Mindenből a legújabb verziókat.

Ja most látom Starchm kolléga megelőzött a válasszal. :)

[Starchm]

Én nem is tudom, hogy hogy lehetne bekapcsolni a VoLTE-t a telón. :)
Amúgy kint van a 7.0 AEX-ből? :O Milyen a rom? Akku meg kijelző idő?

[ Szerkesztve ]

(#2350) senki11 válasza Nabukin (#2349) üzenetére


senki11
aktív tag

Köszi a segítséget mindkettőtöknek! Csak most készülök nekifutni a dolgoknak.
A sorrend így korrekt?

1- v2f innen
2- rom flash
3- gapps
4- root

TWRP flash fog kelleni a v2f után?

(#2351) Starchm válasza Nabukin (#2349) üzenetére


Starchm
őstag

Sorry, nem láttam h szerkesztetted és kérdeztél :D

Kint van, már xda-ra is ki lett rakva. Akku kijelző időről nem tudok beszélni mert szar az akksim. Egyébként szokásos majdnem megy minden csak a kiegészitős rész nincs benne még a romba.

Volte: Simán bekapcsolod a kapcsolót a hálozati résznél, ha a kártyán aktiv a volte akk megy.

(#2350) senki11
Ha nem official recoveryd van, akkor a 3.2.3.1-eset ajánlom letölteni a factorys romokhoz a hivatalos oldalról.

[ Szerkesztve ]

(#2352) senki11 válasza Starchm (#2351) üzenetére


senki11
aktív tag

A 6.0 aex telepítése előtt felment a twrp is. Most megpróbálnám a 6.7-eset. Azért kérdem, hogy kell-e új twrp.

Jelenleg a 6.0 fut (ami ha jól tudom f2v). Agyaltam a stock rom-on, de megpróbálnám az új aex-et.

[ Szerkesztve ]

(#2353) Hibarin


Hibarin
tag

Valakinek nincs véletlenül elfekvőben egy aksi? Legalábbis olyan tüneteket produkált a telóm tegnap meg ma, hogy nem tudom élni fog-e még míg megjön az új Kínából. :D

[ Szerkesztve ]

(#2354) senki11


senki11
aktív tag

Üdv! Úgy látom haldoklik a topik, de azért teszek egy próbát. A rom frissítésből nem lett végül semmi. Most akartam nekifutni, de ahogy olvasgatom az xda-s fórumot az aex-el kapcsolatban, egy kissé elbizonytalanodtam. Úgy látom sokan érdeklődnek valami új alternatíva iránt. Tudnátok ajánlani valami stabil romot, ami lehetőleg egy ideig még lesz fejlesztve a z2 pro-ra?

köszi!

(#2355) Nabukin válasza senki11 (#2354) üzenetére


Nabukin
tag

Én már pár hónapja az android 10-es aex 7.0-át használom és semmi gondom vele. Azt írják, hogy alpha build, az a helyzet, hogy sztem sokkal stabilabb, mint pár korábbi final build.:)

(#2356) senki11


senki11
aktív tag

Köszi! Linket tudnál dobni?

(#2357) Nabukin válasza senki11 (#2356) üzenetére


Nabukin
tag

Mint senki11 kollégával észrevettük, pár napja kikerült az alpha stádiumból az Android 10-es AEX 7.0 és most már official a státusza. :)
[link]

(#2358) senki11


senki11
aktív tag

És szépen teszi a dolgát. :)

(#2359) femiki válasza Nabukin (#2357) üzenetére


femiki
tag

Ez már tudja a Magyar nyelvet?

(#2360) Nabukin válasza femiki (#2359) üzenetére


Nabukin
tag

Az AEX-ek emlékeim szerint mindig tudták a magyar nyelvet. :)

(#2361) bluyoo


bluyoo
nagyúr

Sziasztok!
A feleségem ZUK Z2 Pro -ján még a vásárláskor rajta lévő módosított ROM van (tud magyarul), de ugye ősrégi. Gondoltam újrarakom. De mivel soha nem csináltam, gőzöm sikncs mivel és mekkora eséllyel nyírnám ki a telefont. Itt találtam mikrofon leírását, de sajnos a linkek nem élnek.
Ahogy átolvastam nekem a "2. Flash-selés" kellene.
Viszont mint írtam még nem csináltam.
Ez a leírás jó lehet nekem [link]?

Bazinga!

(#2362) femiki


femiki
tag

Szia. Nálad nem működik az OTA frissítés? Mert az lenne a leg biztonságosabb! Egyébként amit linkeltél, ott nagyon szépen leírták lépésről lépésre hogyan kell csinálni!

(#2363) bluyoo válasza femiki (#2362) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Sajnos nem frissített egyszer sem. Másképpen nem is babrálnám.
Akkor belevágok ahogy engedi az időm.

Bazinga!

(#2364) bluyoo válasza femiki (#2362) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát elakadtam. Mondjuk sejtettem, hogy ez lesz. :D
"Now you only have to navigate to the ADB and fastboot files you extracted and open a command prompt (press and hold "shift" rightclick - select "open command promt windows here")"
Nekem itt semmiféle "open command promt windows here" lehetőség nincs.
A 2. módszernél meg hiába csatlakoztattam megfelelően a telefont a programban nem lett aktív a "Download Content" gomb.
Csak a telefonon jelent meg a következő menü:
0. Sd update
1. Restore qcn
2. save param
3. reboot
4. shutdown
5. get info

Bazinga!

(#2365) femiki


femiki
tag

Sziasztok. Van még valakinek ilyen telefon, aki használja is? Én a mai napig teljes megelégedettséggel használom! A gyári akksi is még 1-1,5 napig birja, használattól függően!

[ Szerkesztve ]

(#2366) Starchm válasza femiki (#2365) üzenetére


Starchm
őstag

2 is van, a gyari akksi mar alig birja, de custom rommal mai napig hasznalhato telo szerintem is.

(#2367) femiki


femiki
tag

Sziasztok. Két év után ismét kérdezem, használja még valaki? :) Én most cseréltem ki az akksit, mert a gyári már nem vette fel a töltést. Most ismét szuper! :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.