Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#656) mikrofon válasza mikrofon (#641) üzenetére


mikrofon
addikt

Nah végig csináltam rootolt stock ROM van a telefonomon.

1. QFil ROM flash-elés
Itt a második HSZ-t végigcsináltam, jól le van írva

2. A ROM kínai lesz, átállítottam angolra
Itt az elsö HSZ végén a kérdések és válaszok között van egy videó, hogy lesz angol.

3. ROM frissítés
Flasheléshez nincs meg a legújabb ROM, ezért telefon frissítésével le lehet frissíteni. Nah ez túl lassú volt. Mármint a letöltés 225 Mb 1 óra
Itt az elsö HSZ-t végigcsináltam, így felment a legfrissebb ROM

4. Bootloader nyitás
ZUK Z2 Pro Bootloader Unlock alapján
Kell hozzá ZUK felhasználói regisztráció, amit a telefonon tudsz megtenni. Ha valamiért kínai akkor a googlevel lehet leírást keresni, hogy mikre kell kattintani.

5. TWRP telepítés Bootloader alol
szükséges ADB and Fastboot szoftvare és driver ami innen letölthető
Kell a TWRP, innen letölthető
Kétféleképpen lehet felrakni, fastboot paranccsal, ahogy az adb parancsokat használod:
Ideiglenesen: "fastboot -i 0x2b4c boot c:\recovery-TWRP-3.0.2-20160712-ZUK_Z2_PRO-CN-wzsx150.img"
Tartósan: "fastboot flash recovery c:\recovery-TWRP-3.0.2-20160712-ZUK_Z2_PRO-CN-wzsx150.img"

6.: ROOT-olás
TWRP alol telepíthetö a legujabb superSU alkalmazás
Innen tölthető le

7.: tisztítás
link2SD program telepítés és root jogokkal ellátva a felesleges alkalmazások tiltása törlése.

8.: a magyarul is tudó alkalmazások magyarra kényszerítése:
morelocale2 telepítés
rendszer alkalmazássá rakása
újraindítás
hu / HU beállítás

9.: GAPPS telepítése
Nah én itt több mint két órát elcsesztem, mert rendszeresen kinyirtam a telefonomat. Viszont az itt lévő 1HSZ-nek köszönhetően nagyon könnyű újra rakni a stock ROM-ot. A kérdés-válaszok között van egy video, hogy nyitott bootloader melett, hogy lehet belépni az SDupdate-hoz. Az az időigényes, hogy ilyenkor TWRP, rootolás, morelocale, mehet újra.
Mondjuk ezt úgy küszöböltem ki, hogy TWRP-ben csináltam egy teljes Backup-ot és mindig oda léptem be, és azt állítottam vissza
A hiba az volt, hogy én minden áron a flash-elhetö gapps csomagokat akartam TWRP-böl felrakni. többi lenovo-nál ez mindig ment. 2,5 óra alatt nem jöttem rá, hogy miért nem megy így fel....
Úgyhogy a google app-okhoz marad az apk telepítgetés

10.: Örülés, élvezése ennek az igazán jó telefonnak és egy teljesen tiszta szoftvernek.

Now after TWRP successfully flashed flash supersu (https://www.androidfilehost.com/?fid=24694152805484446) via TWRP recovery.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.