Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) femiki


femiki
tag

Sziasztok.
Megjött nekem is a Z2 Pro, megpróbáltam felrakni a gyári romot a leirás szerint, de a Qfil programban a port nem akar 9008-at, hanem valami másik van helyette. Igy nem merem inditani. Tudna valaki segiteni benne, hogy mit kéne csinálnom?

(#802) <Adamsky> válasza doongoo (#799) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Köszi!
Azt hittem okosabb leszek a látottak alapján, de nem (sajnos egyébként is elég kevés infó van a neten ebben a témában)
Ami - nekem - fura:
- a "/" alatti 2,7 Gbyte
- a cache, ami csak 248 Mbyte (mondjuk lehet ez a sok RAM miatt ennyi)
- storage 2,8 Gbyte (bár ilyen nálam is van, igaz csak 919 Mbyte)
A system is eléggé tele (free 78 Mbyte). A Nougat-nak - az én értelmezésem szerint - 2x ennyi hely kell majd, hogy a "seamless updates" működni tudjon. Hogy ezt, hogyan oldják meg? :F Remélem lesz rá frissítés ...

(#800) mivanminincs
Ez OK, de mikrofon itt azt írja, hogy a home gomb teljesen testreszabható. A kérdésem csak annyi lenne, hogy arra is rá lehet-e tenni valahogy a menu gomb funkcióját?

(#803) olddog válasza <Adamsky> (#802) üzenetére


olddog
aktív tag

Üdv!
Hogy érted pontosan ezt a 'menü gomb funkcióját'?
Mit szeretnél? Alkalmazáskezelő/Főképernyő/Vissza?
Ezek beállíthatóak az egyetlen Fizikai és érimtőgomb funkcióiként.
Pl.: Egy érintés - Vissza / Egyszeri megnyomás - Főképernyő / Hosszú érintés - Alkalmazáskezelő
A Jobbról-Balra ill. visszafelé simitás a futó alkalmazások között vált.

Én különösebben nem aggodalmaskodnék a Nougat miatt egyenlőre.
Ha és amikor lesz frissítés majd megoldják, így vagy úgy. A neten fellelhető kevés infó alapján lesz, a hardware alkalmas rá a többi a Lenovo-n múlik.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#804) doongoo válasza femiki (#801) üzenetére


doongoo
addikt

Ha jól emlékszem, akkor a zukfans.eu-n az FAQ-ban erre is van megoldás.

(#805) <Adamsky> válasza olddog (#803) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Hagyjuk a "menu"-s dolgot. Nem vettem észre, de eljárt felette az idő. :)
Az én telefonom még van ilyen gomb, de az újakon ugye már home, task switcher és back van (ha jól tudom).

"Én különösebben nem aggodalmaskodnék a Nougat miatt egyenlőre."
Én hosszabb időre vásárolok telefont, és ezért lenne érdekes, hogy mire lehet számítani. Ezek szerint tényleg semmi hír a Nougat-ról?

Más: jól látom, hogy nincs NFC? A rádió és az infra hiányával együtt, - nekem - ez már kezd kicsit fájó lenni.

(#806) olddog válasza <Adamsky> (#805) üzenetére


olddog
aktív tag

Nem hiszem hogy sok ember csak egy hónapra tervezi a telefon vásárlását/használatát.
Bár éppen velem fordult elő, hogy a Z-90 csak ennyi időt töltött nálam. De annyira szerettem volna ezt a telefont, hogy amint a számomra elfogadhatóra mérséklődött az ára, megrendeltem.

Nem az andriod rendszer verziószámától függ a készülék használhatósága. A P70-A-t végig 4.4-el használtam, tökéletesen működött, jobban mint a rá kiadott 5.1.
A nougat frissítésről ITT és ITT olvashatsz némi infót.
Szerintem egyébként fog érkezni, de nem várnám 2017 Jan.- Feb.-nál hamarabbra. (bár az előző Lenovos frissitési sémák alapján akár még +3 hónap csúszás sem lenne meglepő...)

NFC - nincs ( bár valóban lehetett volna )

Már értem a menü gombot... bocs már rég használtam Motorola Atrix-om. Azon volt utoljára.

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#807) femiki


femiki
tag

Az értesitési felületen megjelenik a rendszerfrissités, 2.3.044-re, de hiába bökök a download gombra, nem akar elindulni a letöltés. A rendszer beállitások menüben a frissitésnél is felkinálja a letöltést, de ott sem akar elindulni, pedig semmit hibát nem ir ki. Gyári qfillel felrakott, qpst 2.0.048 rom van fenn, nincs rootolva a teló. WiFi-vel tölteném, sim-kártya még nincs benne, ez befolyásolhat valamit? Mást tudok letölteni, csak pont ezt nem.

(#808) olddog válasza femiki (#807) üzenetére


olddog
aktív tag

Nem kellene hogy befolyásoljon, és annak sem kellene számítania milyen verzióról frissíted a rendszert.
Ki/be kapcs. Újra megpróbál. Nekem minden frissítés lejött, bár volt ami csak 8. próbálkozásra.
De ha már flash-eltél, miért nem az utolsó elérhető verziót tetted fel?

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#809) femiki válasza olddog (#808) üzenetére


femiki
tag

Mert amit letöltöttem innen: [link] QPST fájlt a 2.0.057 ST verziót, az kicsomagoláskor jelszót kért, amit nem tudok, ezért maradt a 2.0.048 amit felraktam. És tibcsi szerint csak ez a verzió ami gyári. Egyébként a telefonban a "System Update" részben mi a "Recovery Mode" ?

(#810) olddog válasza femiki (#809) üzenetére


olddog
aktív tag

Ez butaság. Ennél sokkal frissebb gyári verziókat raktunk fel mindhárman. Én linkeltem is a topikba korábban.
Gondolom a gyári Recovery-vel indítja újra a telefont, de nem próbáltam ki.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#811) femiki válasza olddog (#808) üzenetére


femiki
tag

Na most megláttam mit ir ki: No internet connection, download failed.
Na ez mit jelent? Hiszen csatlakozik a netre, a Play áruházból most is töltöttem appot, és megnéztem a Crome böngészővel is simán tölti az oldalakat. :U

(#812) femiki


femiki
tag

Most felraktam a 2.1.120 ST verziót manuálisan. Utána kiirja hogy frissités található: 2.1.140 ST.
De most sem akarja magától letölteni! Mi a fene baja lehet?? :W

(#813) doongoo válasza femiki (#812) üzenetére


doongoo
addikt

Mintha ezeknél a régebbi romoknál még kellett volna VPN-nem trükközni... Zukfans.eu-n le van írva.

(#814) olddog válasza doongoo (#813) üzenetére


olddog
aktív tag

A 2.1.120-nál nekem már nem kellett trükközni. Nem tudom mi lehet nála a probléma.

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#815) femiki válasza olddog (#814) üzenetére


femiki
tag

Most éppen azt irja ki, hogy: "failed to access download server, please try again later"

(#816) olddog válasza femiki (#815) üzenetére


olddog
aktív tag

Valami változás azóta?

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#817) femiki válasza olddog (#816) üzenetére


femiki
tag

Sajnos semmi. Pedig már kártya is van benne, próbáltam mobil neten keresztül, wifin keresztül, de ugyan azt irja ki, hogy nem tud csatlakozni a szerverhez. Na mindegy, egyenlőre marad a 2.1.120 verzió. Bár letöltöttem a 2.1.140 ST, és a 2.3.044 ST verziót is, de ezek SD-flashable verziók, és ennek még nem merek nekiállni.

(#818) olddog


olddog
aktív tag

Nougat

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#819) olddog


olddog
aktív tag

Ha gondoljátok próbáljátok ki a MotoCamera app-ot. Kicsit több beállítási lehetőséget ad mint a gyári.
Várom a véleményeket. :))

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#820) mikrofon válasza olddog (#819) üzenetére


mikrofon
addikt

őszintén szólva én elégedett vagyok a gyárival. Amikor én a telefont használom fényképezésre, akkor nekem pont bejön,. hogy semmit sem kell állítani. :)

(#821) olddog válasza mikrofon (#820) üzenetére


olddog
aktív tag

Általában én is, de szeretem ha szükséges esetén lehet variálni.

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#822) <Adamsky> válasza olddog (#821) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Igaz nekem (még) nincs ilyen telefonom, így nem ismerem a gyári alkalmazást, de én azon a véleményen vagyok, hogy be kell szerezni egy jó 3rd party app-ot (pl. Open Camera (ingyenes), Camera FV-5 (fizetős)) oszt' el kell (lehet) felejteni a gyári megoldásokat. Így, ha készüléket / rendszert vált az ember, akkor nem kell egy másik / újabb (esetleg rosszabb) szoftver megismerésével tölteni az időt.

(#823) olddog válasza <Adamsky> (#822) üzenetére


olddog
aktív tag

Van 3rd party appom, több mint 5 éve használom a Camera FX Zoom-ot. Jó is, de szerettem volna látni, házon belül (Lenovo) mire lehet képes a kamera modul( ami igen jó szerintem ). A hozzá adott app viszont 'egykattintásos', ami érthetetlen számomra. Még camera2 api támogatottság sincs. Ennek ellenére igen jó képeket csinál, még viszonylag rossz körülmények között is, nem arról van szó hogy rossz a szoftver csak nem állítható.

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#824) <Adamsky> válasza olddog (#823) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"A hozzá adott app viszont 'egykattintásos' ... " - sajnos vagy sem, de manapság az ilyen "point and shoot" kamerákra van igény.

"Még camera2 api támogatottság sincs."
Úgy érted a gyári szoftverben, ugye? Vagyis a rendszer egy komolyabb kamera app.-ot (pl. az általam említett Camera FV-5) azért ki tud használni, nem?

(#825) doongoo válasza <Adamsky> (#824) üzenetére


doongoo
addikt

Annyira nem értek hozzá, de pl. a Camera FV 5-ben lévő állítgatásokkal lehet élni és működnek is

(#826) doongoo


doongoo
addikt

Tud valaki egy működő OTG kábelt vagy OTG adaptert linkelni a telóhoz? Vettem párat aliról, de nem ismeri fel őket a telefon, hiába dugom rá a pendriveot (még a végén meg kell vennem a helyi kínai telós shopból 4000-ért a kábelt, amit felismert a teló...)

(#827) <Adamsky> válasza doongoo (#825) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Annyira nem értek hozzá ... " - annyira én se, ill. most nincs olyan telefonom, amin ki tudnám próbálni. Elvileg, ha blendét és záridőt tudsz állítani, akkor van camera2 api támogatás.

(#828) olddog válasza <Adamsky> (#827) üzenetére


olddog
aktív tag

Ez nem egészen így működik, sajnos.
Hozzáteszem nem vagyok én sem szakember. A Camera2 API használatának 3 lehetősége van.

Full - a gyártó a google által fejlesztett api-t teljesen beépíti felhasználja a rendszer fejlesztésekor (ez lenne a legelőnyösebb, mert egyrészt ez adja a legtöbbállítási lehetőséget, másrész a camera2 api-ra épülő 3rd party appok is ki tudják teljes mértékben használni a lehetőségeket.

Limited - a nevéből is adódóan korlátozottan használható, inkább valamiféle átmenet a gyártó részéről a két api között. A gyártók egyedi fejlesztése, ad minőségbeli javulást, egyes api2 funkciók elérhetővé válnak. Viszont nem minden 3rd party app kezeli megfelelően, így nincs garancia a megfelelő működésre.

Legacy - elenyésző minőségbeli különbség, esetlegesen plusz funkciók (a gyártótól függően)

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#829) olddog


olddog
aktív tag

A mi telefonunk, egyébként camera2 api szempontjából Legacy, de a Lenovo elég jól megfaragta. Ahhoz képest vannak plusz funkciók amit a 3rd party appok is képesek kihasználni.
Mindegy. Ezzel be is fejeztem a kamera témát. Összességében jó képeket készít, és ez fontosabb a teszreszabhatóságnál.

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#830) doongoo


doongoo
addikt

OTG adapter ügyben senki?

(#831) mikrofon válasza doongoo (#830) üzenetére


mikrofon
addikt

én már rendeltem e-bay-ről de még nem volt időm kipróbálni......

(#832) doongoo válasza mikrofon (#831) üzenetére


doongoo
addikt

nézd már meg a kedvemért, légy szíves! Ha működik, akkor berendelnék egyet abból én is.

[ Szerkesztve ]

(#833) <Adamsky> válasza olddog (#828) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Kössz! Ezzel - ilyen mélységében - nem voltam tisztában.

(#829)
"A mi telefonunk, egyébként camera2 api szempontjából Legacy, de a Lenovo elég jól megfaragta. Ahhoz képest vannak plusz funkciók amit a 3rd party appok is képesek kihasználni."
Egy-két példát tudnál mondani a teljesség igénye nélkül?

doongoo és mikrofon
Ha, már tesztelitek az OTG-t, akkor nézzétek már meg légy szíves, hogy mit kezd egy NTFS-re formázott pendrive-al.

(#834) olddog válasza <Adamsky> (#833) üzenetére


olddog
aktív tag

Feldobtam camera fv5 lite-ot, a kedvetekért. ISO, EV, Shutter Speed állítható. Fókusz módok, fehéregyensúly sémák, fénymérés módok. Élő hisztogram. Ezt találtam hirtelen

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#835) Keil Walker


Keil Walker
aktív tag

Az zuk z2-nek már kiadták a forráskódját. A pro-val mi a helyzet?

(#836) femiki válasza Keil Walker (#835) üzenetére


femiki
tag

Ennek is kiadták. Én le is töltöttem, bár én nem tudom mire használni. Csak hogy meglegyen. :)

(#837) Keil Walker válasza femiki (#836) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Az jó hír. A sima z2-re elérhető már egy csomó custom ROM, de ahogy keresgéltem a Pro-ra csak mokee van még. Nagyon tetszik ez a telefon, de ahhoz, hogy megvegyem fontos a nagy közösségi élet a telefon körül. Kicsit még várok :)

(#838) femiki válasza Keil Walker (#837) üzenetére


femiki
tag

Esetleg ezek?
[link]
[link]
[link]

(#839) Keil Walker válasza femiki (#838) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Na ez kezdetnek már jó. Az RR-nek kifejezetten örülök, a Xiaomi mi3-ra is az a legjobb. Most is az van fent

(#840) doongoo válasza <Adamsky> (#833) üzenetére


doongoo
addikt

Kölcsönbe sikerült szereznem egy OTG kábelt (Raugee). Ezzel látja a rádugott pendrive-okat legalább a teló. FAT formázottakat olvassa is rendesen, NTFS-re formázottakra kiírja, hogy nem támogatott és kattintsak az értesítésre további beállításokért. Na arra kattintva nem történik semmi...

Épp most gondolkozom, hogy a 128 GB-os micro SD-met (ami benne van egy USB-Micro USB adapterben) emiatt újra kéne formáznom...

(#841) doongoo válasza doongoo (#840) üzenetére


doongoo
addikt

Kiegészítés: exFAT-ot is látja, de nem kezeli.

(#842) olddog


olddog
aktív tag

B... a meg. Megzúztam a telefonom. Még mindig nem jött meg a full tempered glassom, ezért az van rajta amit a webshop rátett így van egy kb 2 mm szabad rész a nillkin tokig. Kicsúszott a kezemből és ez a rész elkapta a radiátor sarkát. Jobb felső sarok. Csúf. Még soha meg sem karcoltam egyik telefonomat sem. Persze amit a legjobban szeretek azzal történt meg.
(azt mondta az asszony vegyek másikat, mert ilyen csúnyán nem beszélhetek)

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#843) doongoo válasza olddog (#842) üzenetére


doongoo
addikt

Akkor tényleg vegyél másikat, ez meg lehet az övé :DD

Nekem most tempered glass van rajta, de az sem védi teljesen. Korábban kipróbáltam a full-screen tempered glasst is (azt a színezettet), de nem jött be, mert körben eláll ugye és gyűjti szorgalmasan a koszt, szöszöket.
Ez a 2,5D üveg hátránya. Teljes védelemre maradnak a flipes tokok vagy az ilyen brutális tokok.

(#844) olddog


olddog
aktív tag

Nekem is tempered glass van rajta. Az nem is sérült meg.
(az asszony azt üzeni lóf... t) a Z2-re akarom rábeszélni...

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#845) mikrofon válasza olddog (#842) üzenetére


mikrofon
addikt

Részvétem!
azért egy panelcsere olcsóbb!

Én mondjuk egy ronda fekete "bör" flipptokot használok, ami körben szilikonos.....
Jó ronda.... Amikor néha leveszem mindig elcsodálkozom, hogy milyen "szép" a telefon....
De inkább ez, mint törés sérülés..... Meg ebben benne a belepőkártyám is, úgyhogy semmi mást nem kel a munkahelyemen a zsebemben tartani....

Én már el is felejtettem mi a különbség a z2 és z2 pro között?

[ Szerkesztve ]

(#846) olddog válasza mikrofon (#845) üzenetére


olddog
aktív tag

De ki cseréli ki, mert én biztosan nem.
A kijelző sem sérült, igazából semmi, csak az üveg sarka, de az csúnya.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#847) mikrofon válasza olddog (#846) üzenetére


mikrofon
addikt

ha berendeled az alkatrészeket, egy mobilos szaki, szerviz szerintem cseréli, ezért nehogy kidobd....
Még az is lehet, hogy a szerviz berendeli az alkatrészt.....
Nezegess aliexpressen, vagy e-bay-en.....

(#848) olddog válasza mikrofon (#847) üzenetére


olddog
aktív tag

Egyenlőre nem gondoltam hogy kidobom. De errefelé nehéz szakembert találni. És a márka sem túl elterjedt.

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#849) torma1981 válasza olddog (#848) üzenetére


torma1981
veterán

Képet tudnál küldeni róla?

(#850) doongoo válasza olddog (#848) üzenetére


doongoo
addikt

Egy üveg/kijelzőcsere az meglepően hasonló a különböző típusoknál. (Hátlapot leszedni melegítés után, ragasztókat leszedni, csavarokat kiszedni, csatlakozókat széthúzni, töröttet kiszedni a keretből, újat betenni, összerakni az egészet.) Egy jó szaki biztosan megoldja. A Dual-Sim topicban biztosan tudnak ajánlani emberkéket, akik foglalkoznak ilyesmivel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.