Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) olddog válasza <Adamsky> (#649) üzenetére


olddog
aktív tag

Van értesítő led.

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#652) olddog válasza doongoo (#650) üzenetére


olddog
aktív tag

Úgy érted, ha felrakom, felrakjuka gyári rendszert akkor ezzel kell kezdeni.

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#653) mikrofon válasza olddog (#651) üzenetére


mikrofon
addikt

szerintem nincs! még töltésnél sem jelez.
Vagy csak én vagyok vak?

(#654) mikrofon válasza olddog (#652) üzenetére


mikrofon
addikt

TWRP-ből mehet a gapps pico csomag

(#655) olddog válasza mikrofon (#653) üzenetére


olddog
aktív tag

A hangszóró mellett jobbra. Töltésre piros, elmulasztott hívás, sms kékeslila (vagy valami hasonló).

Notifications&Statusbar/Notification light/ Light up when charging - Pulse notification light

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#656) mikrofon válasza mikrofon (#641) üzenetére


mikrofon
addikt

Nah végig csináltam rootolt stock ROM van a telefonomon.

1. QFil ROM flash-elés
Itt a második HSZ-t végigcsináltam, jól le van írva

2. A ROM kínai lesz, átállítottam angolra
Itt az elsö HSZ végén a kérdések és válaszok között van egy videó, hogy lesz angol.

3. ROM frissítés
Flasheléshez nincs meg a legújabb ROM, ezért telefon frissítésével le lehet frissíteni. Nah ez túl lassú volt. Mármint a letöltés 225 Mb 1 óra
Itt az elsö HSZ-t végigcsináltam, így felment a legfrissebb ROM

4. Bootloader nyitás
ZUK Z2 Pro Bootloader Unlock alapján
Kell hozzá ZUK felhasználói regisztráció, amit a telefonon tudsz megtenni. Ha valamiért kínai akkor a googlevel lehet leírást keresni, hogy mikre kell kattintani.

5. TWRP telepítés Bootloader alol
szükséges ADB and Fastboot szoftvare és driver ami innen letölthető
Kell a TWRP, innen letölthető
Kétféleképpen lehet felrakni, fastboot paranccsal, ahogy az adb parancsokat használod:
Ideiglenesen: "fastboot -i 0x2b4c boot c:\recovery-TWRP-3.0.2-20160712-ZUK_Z2_PRO-CN-wzsx150.img"
Tartósan: "fastboot flash recovery c:\recovery-TWRP-3.0.2-20160712-ZUK_Z2_PRO-CN-wzsx150.img"

6.: ROOT-olás
TWRP alol telepíthetö a legujabb superSU alkalmazás
Innen tölthető le

7.: tisztítás
link2SD program telepítés és root jogokkal ellátva a felesleges alkalmazások tiltása törlése.

8.: a magyarul is tudó alkalmazások magyarra kényszerítése:
morelocale2 telepítés
rendszer alkalmazássá rakása
újraindítás
hu / HU beállítás

9.: GAPPS telepítése
Nah én itt több mint két órát elcsesztem, mert rendszeresen kinyirtam a telefonomat. Viszont az itt lévő 1HSZ-nek köszönhetően nagyon könnyű újra rakni a stock ROM-ot. A kérdés-válaszok között van egy video, hogy nyitott bootloader melett, hogy lehet belépni az SDupdate-hoz. Az az időigényes, hogy ilyenkor TWRP, rootolás, morelocale, mehet újra.
Mondjuk ezt úgy küszöböltem ki, hogy TWRP-ben csináltam egy teljes Backup-ot és mindig oda léptem be, és azt állítottam vissza
A hiba az volt, hogy én minden áron a flash-elhetö gapps csomagokat akartam TWRP-böl felrakni. többi lenovo-nál ez mindig ment. 2,5 óra alatt nem jöttem rá, hogy miért nem megy így fel....
Úgyhogy a google app-okhoz marad az apk telepítgetés

10.: Örülés, élvezése ennek az igazán jó telefonnak és egy teljesen tiszta szoftvernek.

Now after TWRP successfully flashed flash supersu (https://www.androidfilehost.com/?fid=24694152805484446) via TWRP recovery.

(#657) doongoo válasza mikrofon (#656) üzenetére


doongoo
addikt

Jól összeszedted. Rám is ez vár hétfőn👏
Pár kérdés: qfil legfrissebb rom 2.0.057, ezután sdfuse romként egyből a legfrissebb 2.1.140-et tetted fel vagy előbb a 2.1.120-at (nekem lépésenként ajánlották)? Az unlock imagehez simán megjött z2prot kiválasztva legördülő listából a levél vagy z1-et kellett hozzá hagyni? Fórumban írták ezt is. Mennyi idő alatt jött a válasz?Illetve SuperSU-ból simán mehet a legutolsó zip verzió (2.78 stable)?Csak mert erre is linkeltek valahol egy másik verziót os a fórumban. Ha jól értem talált is automatikusan ota frissítést, csak túl lassan jött volna le, ezért inkább feltoltad sdfuse-zal? Ez jó, hogy nem kell vpn-nel sem trükközni hozzá...
Googlehoz elég volt a 4 apk? Esetleg az apk verziószámokat belinkelhetnéd, hogy ne kelljen keresgélni.

[ Szerkesztve ]

(#658) olddog válasza doongoo (#657) üzenetére


olddog
aktív tag

Éna 2.1.120-at raktam fel, ebből találtam teljes ROM-ot. Nem kellett vpn-el trükközni, azonnal feldobta a frissítés lehetőségét. Kb 35 mega 4-5 perc volt míg leszedte a 2.1.140-et.
Simán megjött 1perc alatt. A serial számtól függ kell-e trükközni. Ha 8 jegyű akkor kiválasztod a legördülő listából a Pro-t, megadod a számot és pár perc múlva megvan az img.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#659) doongoo válasza olddog (#658) üzenetére


doongoo
addikt

Hol találtál 2.1.120 teljes csomagot?

(#660) olddog válasza doongoo (#659) üzenetére


olddog
aktív tag

Nem tudok most linkelni, melózom. 4 után valamikor leszek. Majd írok.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#661) doongoo válasza olddog (#660) üzenetére


doongoo
addikt

OK, köszi!

(#662) mikrofon válasza doongoo (#657) üzenetére


mikrofon
addikt

A válasz mindenre igen. Csak azokat raktam fel amiket linkeltem és úgy ahogy írtam.

Google app ok:
Gmail
Google calendar
Google calendar sync
Google contact
Google contact sync
Chrome
Android system webviewer
Google account manager
Google services framework
Google play services
Google play
Google keyboard

Remélem minden meg van.

(#663) olddog válasza doongoo (#659) üzenetére


olddog
aktív tag

Üdv!
Innen töltöttem le.

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#664) doongoo válasza olddog (#663) üzenetére


doongoo
addikt

Köszi!

(#665) doongoo válasza mikrofon (#662) üzenetére


doongoo
addikt

Köszi, de ebből szerintem nem kell minden ill. egy része már a playből mehet, ha kéne, miután az felment...

(#666) mikrofon válasza doongoo (#665) üzenetére


mikrofon
addikt

ez így van, azért ezeket írtam, mert egy átlag felhasználónak talán erre lehet szüksége.... És így legalább egy helyen megvan..

(#667) mikrofon


mikrofon
addikt

Egy érdekes dologgal szembesültem:

A ROM-ban lévő frissítés (beállítások/update) rootolt telefonnal kiírja, hogy az update nem lehetséges, mert rootolt. Tehát ha kiadnak egy uj romot, akkor le kell töltenem, telefonra kell másolni, és SDupdate módszerrel kell telepíteni... Ez így elég macera.
Mivel én másra úgy sem használom a root-ot csak tisztogatásra...

Ezért most elölről kezdem próbaképpen:
QFil-les módszerrel felteszem az így feltehető legújabb ROM-ot
Mivel most hétvége van így van időm várni, ezért kivárom a ROM-on belüli frissítést.
Majd megpróbálkozok root-nélküli élettel.

Még egy észrevétel:
Ha morelocale2 szoftverrel, magyart állítok be akkor azon kívül, hogy minden szoftver, ami tartalmaz magyar nyelvet magyar lesz, van egy mellék jelenség, hogy ami nem tud magyarul, azok közül van olyan, ami nem angol lesz, hanem kínai. Nah ez pedig elég zavaró.
Ehhez az kéne, hogy belehessen állítani, mondjuk a morelocale2-ben, hogy elsődleges a magyar, másodlagos az angol.
Erre nem találtam eddig megoldást. Ha valakinek van szívesen fogadom.

(#668) doongoo válasza mikrofon (#667) üzenetére


doongoo
addikt

A root nélküli frissítéshez lehet, hogy elég lenne, ha supersu-n belül nyomsz egy teljes unrootot. Persze, az sem árt, ha a gyári recovery van fent a telón és nem twrp. Emiatt én lehet, hogy csak bootolok majd twrp-be de nem cserélem le vele a gyárit.
Már várom, hogy megérkezzen a teló hétfőn, már minden előkészítve várja a flasheléshez...

[ Szerkesztve ]

(#669) olddog válasza doongoo (#668) üzenetére


olddog
aktív tag

De ha nyomsz egy teljes unroot-ot, akkor leszedi a rendszerfájljait is a SuperSu-nak. Nem?
Ha igen, akkor ott vagy ahol a part szakad, kezdhetsz mindent előlről, kivéve a bootloader nyitást.
Vagy rosszul gondolom?
Én egyenlőre nem is root-oltam meg, kipróbálom így.

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#670) mikrofon válasza olddog (#669) üzenetére


mikrofon
addikt

a frissítés is leszed mindent kivéve a bootloader nyitást...

Namármost NAGYON FONTOS INFO kővetkezik
Az előzőböl kiindulva gondoltam visszazárom a boorloadert. Több féle parancsot lehet találni erre. Szándékosan nem irok egyet sem. Mert hogy egyikkel sem szabad megpróbálkozni. Mert halott lesz a telefon,. Ha rádugod a gépre Qualcomm HS-USB Diagnostics 900E portként ismeri fel amiből 3 féle képpen lehet visszahozni a telefonokat, hogy melyik müködik fogalmam sincs, de szerintem másnak sem:
1.: legbrutálisabb:
Szét kell szedni a telót
aksit lehúzni,
megfelelő szervizpontokat össze kell érinteni
probléma az, hogy ehhez a típushoz nem nagyon van még infó melyik pontot melyikkel kell összeérinteni.

2.: csak kisit brutális:
USB kábelt kell megblankolni
Két vezetéket (fekete - zöld) egymással össze kell érinteni vagy kötni, Természetesen ezek nem a feszültség két pólusai, hanem a két adat kábel.

3.: nyomkodós megoldással jön a 9008 Port
bekapcsoló gomb nyomvatartása 1 percig
be kell nyomni a hangerő fel gombot és ugy kell tartani.
Majd be kell dugni az USB-t a telefonba
A bedugással pontosan egyszerre, nagyon rövid ideig fél másodpercre be kell nyomni a bekapcsoló gombot

Borzasztó szerencsém volt, mert nekem a 3. módszerrel sikerült. Azt megjegyzem a bootloader bezárult....
De pontosan az előbb leírt sorrendben találtam rá a megoldásokra. Nah ezt az érzést nem kívánom senkinek csak at az érzést amikor elindult a flash..

Azt hiszem mára ennyi... Meg talán a mokerolásból is egy darabig....

[ Szerkesztve ]

(#671) mikrofon válasza mikrofon (#667) üzenetére


mikrofon
addikt

bootloader visszazárva,QFil-es flash-elés véghzvíve. Mégis a frissítési központ úgy látja, hogy rootolt ezért nem enged frissíteni....

Szerk: mire lemásoltam volna a fájlokat letöltötte a frissítést mobilnettel... Most telepíti
Nem is értem én ezt mostmár....

[ Szerkesztve ]

(#672) mikrofon válasza mikrofon (#671) üzenetére


mikrofon
addikt

Most a frissítés után is, ha megnyitom a frissítő alkalmazást, akkor azt írja, hogy roor-olt a telefon.
Érdekes....

(#673) mikrofon válasza mikrofon (#672) üzenetére


mikrofon
addikt

ITT van a magyarázat és az is, hogy kellett volna a rendesen visszazárni a bootloadert. Viszont, ha visszazárod, akkor Re-Lock állapotba kerül, ami ugye egyértelműen mutatja, hogy egyszer már nyitva volt.

(#674) olddog válasza mikrofon (#673) üzenetére


olddog
aktív tag

De a frissítés a re-lock ellenére működik.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#675) mikrofon válasza olddog (#674) üzenetére


mikrofon
addikt

Igen csak a legördülő menüben, amikor megjelent a frissítési info akkor ott rögtön a letöltés ikonra kellett kattintanom és ár jött is...

(#676) mikrofon


mikrofon
addikt

Két új dologra lettem figyelmes, amik nem éppen kellemesek. Ma egy órával később keltem mint kellett volna, mert nem ment az ébresztő. Azóta többször ellenőriztem és hiába állítom be nem ébreszt..... Természetesen az eredeti, ROM-ban levőre gondolok.

´Másik, hogy én a céges dolgok miatt a Nine levelező klienst használom (ez az egyik legjobb exchange rendszerhez, jobb mint az ouloock PC-n). Ez sem jelzett reggelre, hogy vannak olvasatlan leveleim.....

Nem tudom, hogy a kettő össze függ-e.....
De mindkettő elég kellemetlen egy ilyen kategóriájú telefontol.

De hogy jót is írjak. A fényképek, amiket a kamerája készít nagyon jók!!!!

(#677) doongoo válasza mikrofon (#676) üzenetére


doongoo
addikt

az ébresztőnek és levelezőnek megadtál minden jogosultságot és kikapcsoltad rájuk a battery optimizationt (aka doze mode)?

(#678) mikrofon válasza doongoo (#677) üzenetére


mikrofon
addikt

Biztos nem, mert nem is tudtam, hogy van ilyen és hogy ezt külön meg kell csinálni. Esetleg tudod hogy kell?

(#679) olddog válasza mikrofon (#678) üzenetére


olddog
aktív tag

Késő délután leírom, ha addig nem érkezik válasz. Bár az ébresztőnek alapból meg kellene lennie az engedélyeknek.

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#680) mikrofon válasza olddog (#679) üzenetére


mikrofon
addikt

Várom az infót.
Ki tudnád próbálni az ébresztőt, hogy nálad működik-e?

@doongoo: nah neked megjött a telód?

Egyébként még egy jó hír. Az aksija is kifejezetten jól bírja.

[ Szerkesztve ]

(#681) mikrofon válasza mikrofon (#680) üzenetére


mikrofon
addikt

Rájöttem mi a baj.
Az ismétlésnél van olyan, hogy "Workdays ( OFF during holidays)" ha ezt választom ki akkor nem működik. Minden más esetben igen. Lehet Kínában nemzetközi ünnep, vagy holiday van....ami még gyanús, ha megnyitom a lenovo naptárat akkor erre a hétre piros mosolygós fejecskék vannak a havi nézetben, de semmi esem´ny nem jelenik meg......
Már csak ez a holiday-es dolog miatt sem érdemes ezt választani, mert aztán a kínai ünnepnapokon nem ébreszt. Bár jó lenne arra r´jönni ezt hol és hogyan lehet definiálni....

és nyertem: ha ITT megnézitek látszik, hogy ezen a héten ünnep nap van.

[ Szerkesztve ]

(#682) olddog válasza mikrofon (#681) üzenetére


olddog
aktív tag

Üdv!
Most értem haza...
Válasszd a custom opciót, és jelöld ki a kívánatos napokat.
Az engedélyeket, vagy a Safe centerben tudodod megadni/tiltani., vagy Advanced settings/Aplications ott kiválasztod a kívánt programot legörgeted a lap aljára ott találod az engedélyek részleteit, és az engedélykezelést.
Háttérben futást pedig Advanced settings/Battery/Battery Optimization fülön tudod állítani.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#683) olddog válasza mikrofon (#680) üzenetére


olddog
aktív tag

A security centerben, nézd meg az automatikus indítás opciót is. Esetleg tedd whitelist-re a levelezőklienst.

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#684) doongoo válasza mikrofon (#680) üzenetére


doongoo
addikt

Megjött, épp lakom be...

(#685) mikrofon válasza olddog (#682) üzenetére


mikrofon
addikt

Az ébresztés megoldódott. Bár ha lesz időm megpróbálok trükközni ezzel a "munkanap, szabadság kivételével" opcióval. Ez nagyon tetszene nekem, mert hogy a céges dolgok miatt a naptáromban mindig benne van, hogy mikor megyek szabira....

Ennek ellenére nagyon jó, hogy írtál, mert megnéztem a Safe Center/autostart menüpontot és ott ki is írta, hogy 01:25AM-kor leállította a Nine alkalmazást energiatakarékosságból. Uh, itt ki is kapcsoltam. Meglátjuk, hogy holnap reggel megjelennek-e a hajnali e-mailek... Meg azt is, hogy ez mit jelent áram fogyasztás terén, mert nem halok bele, ha reggel ébredéskor egyszer meg kell nyitnom. Egyébként napközben nem kapcsolja ki.....

Mivel ez a két hiba megoldódott, az akku idő bőven jobb mint reméltem, a fényképeken a részletesség és dinamika nagyon jó nincs agyonszűrve, így most már le merem írni, hogy szerintem ebben a kategóriában Különösen ajánlott részemről.

Neked mi a véleményed a telóról?

@Doongoo: te hogy állsz?

[ Szerkesztve ]

(#686) doongoo válasza mikrofon (#685) üzenetére


doongoo
addikt

Belakás még folyamatban. Ezzel a ZUI UI-val nem vagyok még teljesen kibékülve, EMUI után butábbnak tűnik, de hamarosan megy fel rá a Nova launcher. Copyzom egyelőre ezerrel a dolgokat (vagy 50 GB-ot) és telepítgetek. A frissítés megvolt QFIL-lel, majd OTA simán, úgyhogy 2.1.140 van fent. Este megy majd otthon a root, mert jelenleg nem tudok mindent megoldani, amit kéne (pl adfree telepítés, dialer for pebble hívás fogadás, automatikus indulások tiltása, stb.)
Akksi tényleg jónak tűnik: este 3 és fél órát nyomkodtam, telepítettem, stb. és csak kb. 50%-ot merült (SIM még nem volt benne)

Még a mindenféle jogosultságot kell elosztanom jól, mert pl. az IGO nem engedi a más készülékemen kifizetett dolgokat visszaállítani rá...

a sok kínai felesleges appot töröltem, de meglepődtem, hogy pl. FM-rádió nincs benne (nem mintha annyira hiányozna)...

google cuccok szépen működnek (play services eleve benne volt a romban)

[ Szerkesztve ]

(#687) doongoo válasza mikrofon (#685) üzenetére


doongoo
addikt

még egy jó kamera appot keresek hozzá

(#688) doongoo válasza mikrofon (#681) üzenetére


doongoo
addikt

A gyári naptár mutatja is a kínai ünnepeket, ha be van állítva... :)

(#689) mikrofon válasza doongoo (#688) üzenetére


mikrofon
addikt

Nah ez helyett kellene a magyarokat betölteni, de úgy, hogy az ébresztö is a magyarral szinkronizáljon, ne a kínai ünnepekkel. Nah ez lenne a király.

Egyébként a Lenovo VibeUI-hoz képest is gyengébb a ZUK-UI... De legalább tiszta és az a pár kinai app leszedése után igen egyszerű.....

A lenovo vibe-shot z90 hez volt nagyon jó kamera szoftver. Ha ezt fel lehetne rakni, úgy hogy a PRO funkcók is működjenek, akkor az maga lenne a tökéletesség...

(#690) doongoo válasza mikrofon (#689) üzenetére


doongoo
addikt

Én a Digicalt használom amúgy, abba szépen bele lehet tenni a magyar ünnepeket is...

(#691) doongoo


doongoo
addikt

Mivel úgy tűnik, mi vagyunk a pionírek, nem kezd el valaki egy összefoglalót írni? Hátha lesz még, aki belevág a vásárlásba...

(#692) mikrofon válasza doongoo (#691) üzenetére


mikrofon
addikt

hát nem tudom, ezen az oldalon az utolsó 50HSZ között megtalálható az összes infó ami eddig van :)

(#693) Scrydhan válasza mikrofon (#692) üzenetére


Scrydhan
aktív tag

Kamera kép az még hiányzik, létszi létszi létszi :D

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#694) olddog válasza mikrofon (#689) üzenetére


olddog
aktív tag

A gyári naptár Settingsben lehet állítani Default calendart, és Display accountot is, mivel én nem használok másik naptárat (meg igazából ezt sem) nem tudom kipróbálni, van-e lehetőség az általatok használtat kiválasztani, és ez hoz-e változást a kijelzésben, ébresztésben. Próbáljátok ki.

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#695) mikrofon válasza olddog (#694) üzenetére


mikrofon
addikt

Majd próbálgatom ezt a naptáras témat

Csináltam már pár képet. Rakok fel egyet kettőt, hogy látszódjon mit tud a kamera. Mondjuk ma vagy holnap.
Mondjuk csak raknék, mert nem akarom, hogy a fórum kezelése belassuljon mobilon mert mindig az összes képet be kell tölteni ha az érintett HSZ-hez ér, gördít az érintett.
Ezt hogy csináljam?
Javaslat?

[ Szerkesztve ]

(#696) olddog válasza mikrofon (#695) üzenetére


olddog
aktív tag

Ha csak a linket illeszted be?

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#697) olddog válasza mikrofon (#685) üzenetére


olddog
aktív tag

Én összevissza dolgozom, mindenképpen hetente újra kell állítanom az ébresztéseket. (reggel/este/és a napok is változnak) Szóval nálam a szabadság, ünnepnap egyébként sem működne.

Mivel én nem vagyok heavy user (nem munkaeszköz, két kezem elég hozzá, hogy megszámoljam az elmúlt 5 évben hányszor navigáltam telefonnal, és a Simpsons Tapped Out kivételével nincs játék a készüléken ), nekem ez a minimalista rendszer nagyon bejött.
Ez az első ujjlenyomatérzékelős, és fizikai home gombos készülékem. Kicsit tartottam tőle hogy milyen lesz. Magam is meglepődtem mennyire hamar hozzászokik az ember ujja, hogyan is szabta testre az egyetlen gomb érintés és nyomás funkcióit. A harmadik napon már nem is tévedtem el és nem nyomkodtam feleslegesen a nem létező vissza és alkalmazásváltó gombokat.
Az ujjlenyomatérzékelő hihetetlenül gyors, bár hozzáteszem nincs viszonyítási alapom.

Nem rootoltam meg!!! Ez még eddig nem fordult elő velem, de miután az App és User Center kivételével gond nélkül eltávolíthattam a felesleges kínai appokat a rendszerből egyenlőre nem zavar. Adblocker-t ugyan nem tudok így feltenni, de mivel nagyon kevés hirdetésekkel támogatott, nem teljesértékű programom van (2) ez is elviselhető. Ha nem majd keresek valami alternatívát. :)
A rendszer gyors, és akkor finoman fogylmaztam...A Z90 sem volt lassú, de ez a készülék ráver. A P70-hez képest pedig fényévnyi a különbség.

A lenovotól, vagy VibeUi-ból megörökölt Security Centert-t ( itt Safe Center ) én eddig is hasznosnak találtam, itt sincs ez másképpen. Némi idő, míg az ember beállítgatja az engedélyeket, hozzáféréseket, kizárásokat de utánna flottul megy minden. ( igen, foglalkozni kell vele, rá kell szánni a tanulási időt, bár az én véleményem az hogy ez minden készülékre igaz lehet )

A készített képek (egyenlőre még csak beltéri próba volt, holnap kiviszem a kicsikét, remélem lesz egy kis napsütés ) nagyon jó minőségűek, a gyári fényképező app viszont igen fapados, erre kicsit nagyobb gondot fordíthattak volna. Lásd Z90. A fókusz, és az exponálás nagyon gyors, rossz fényviszonyok között is.

Üzemidő. Nagyon elégedett vagyok egyenlőre, bár még nincsenek benne a SIM kártyák. (várom hogy a szolgáltatók megküldjék a nano-kat, ha minden igaz holnap már itt lesznek) 3 napja kapta meg az első teljes töltést, azóta minden délután/este foglakoztam vele. Telepítések/törlések/személyre szabás/app beállítások/mentett adatok stb vissaállítása. Nyomkodás, piszkálás, fényképezés, midenféle macerálás. Nálam ha éppen nem használom WiFi kilőve, a lehető legkevesebb app fut a háttérben, a fényerő manuálisan szabályozva, ugye mivel még nincs SIM-em repülő mód ON. Ezeket vegyétek figyelembe. Szóval 3 nap, 7 óra kijelzőidő, 8,5 óra WiFi így most áll 22%-on. :R

Nagyon-Nagyon Elégedett Vagyok! :DD

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#698) doongoo


doongoo
addikt

Ááááááááááá, én hülye😠😣😰!
Belaktam tegnap és ma szépen a telót... És erre elfelejtettem a korábbi telómról (mert már olyan régen volt, hogy annál megléptem), hogy a rootoláshoz kellő bootloader unlock szépen nyom egy factory resetet. Most megvan a root, de lakhatom be újra...😱 Jól be lesz ez gyakorolva...

[ Szerkesztve ]

(#699) olddog válasza doongoo (#698) üzenetére


olddog
aktív tag

Gratula. Mindegy másodszorra már gyorsabban fog menni.

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#700) mikrofon válasza doongoo (#698) üzenetére


mikrofon
addikt

Szerintem még nem is ez a legrosszabb, hanem hogy törli a belső memóriát is. Én oda rá készítettem mindent szépen össze gyűjtve aztán néztem sehol semmi. Ez így elég kellemetlen egy 128Gb-s tárolónál főleg, hogy nem lehet külső kártyát belerakni, amit ilyenkor kiveszel, aztán biztosan megmarad l. Twrp-ből beckup, sms beckup, képek, apk-ok, stb.... Van erre valami megoldás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.