Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 14:37:55

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92801) Jorus válasza zsolt19900 (#92799) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ha hidegen, induláskor csúsztatod a kuplngot finoman, és nyöszörgő-nyüszítő hangot hallasz, akkor az kettőstömegű.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#92802) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Kiégett az agyam... :DDD

Másik

Nálunk is vannak problémák..

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#92803) zsolt19900 válasza Jorus (#92801) üzenetére


zsolt19900
őstag

semmi ilyen hang nincsen :) ezért is kérdeztem rá, mivel semmi hangot nem hallok se akkor se leállításkor és ezt sem mindig csinálja, csak amikor a gazdája -azaz én :D- vezetem, amikor ismerősök, barátok kipróbálták náluk nem remegett be :D nabumm :B szóval ezért is vagyok bizonytalan

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#92804) tresh válasza zsolt19900 (#92803) üzenetére


tresh
addikt

Járó motor autó üresben lábad finoman kuplung pedálra tesz és ha minimálisan "remeg/lüktet" akkor is erősen halott a kettőstömegű. Megoldás váltó le és lendkerék eldob (de inkább lead a méhbe kapsz érte 1-2 sör árát) aztán mehet fel a fix és soha nem lesz gond vele.

(#92805) zsolt19900 válasza tresh (#92804) üzenetére


zsolt19900
őstag

na ez az, hogy ezt is figyeltem mint a katonatiszt, de semmi ilyen remegést nem tapasztaltam

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#92806) Dr.Zoo válasza zsolt19900 (#92805) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Leállításnál nem érzel valami ütést, vagy kis csattanást?
Havernak így purcant ki, mondjuk neki már felújítottat tettek be, illetve az előző tulaja... (ebből tippeltem Neki, hogy olyan 500e futott km lehet a sharan-ban... Ami egyébként nem is lenne gáz, ha nem "garantált" óra szerinti 180e km.-el vette volna.... :DDD )

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#92807) zsolt19900 válasza Dr.Zoo (#92806) üzenetére


zsolt19900
őstag

nem ez az, hogy azt sem :D ezért vagyok teljesen tanácstalan -nem mintha lenne most költségvetés kicseréltetni- csak gondoltam ha esetleg egy tartóbak, akkor ha már le van akasztva a váltó akkor nehogy már a gányokra tegyék vissza :) de leállításkor sincsen semmi hang, szépen leáll az autó

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#92808) Dr.Zoo válasza zsolt19900 (#92807) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Akkor motor és váltótartó bakokat átnézni, szükség szerint cserélni.
Esetleg csinálj róla videót, bár az a tapasztalat, hogy marhára nem lehet semmit hallani a dízel cserregése miatt... :D

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#92809) Balupapa válasza rob210 (#92796) üzenetére


Balupapa
senior tag

Na most jön az én sztorim.

bebattyogok a bmw papirjaival a biztositomhoz, ehhez szeretnék biztositast, évest.
ugye nem lehet rá bonuszom mert az a Polon van, éves 68e ft.
Kalkulál a bmw-re...70ezer...mondom mi, fél éves? aszondja nem, éves, bonusz nélkül.
:Y :Y :Y :Y :Y
és bonusszal mennyi lenne ami a Polon van? -50 ezer.
Tehát mondom egy másfélszer akkora kétszer olyan erős kocsira olcsóbb a biztosítás :C
Teljesen hülyék. :DD

[ Szerkesztve ]

_-=*WheelWhores*=-_

(#92810) Jorus válasza zsolt19900 (#92807) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ha úgyis épp szét van szedve, akkor szólj nekik, hogy nézzenek rá a bakokra, lendkerékre, kinyomócsapágyra, kuplungra, azt jó van.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#92811) MunezXBK válasza tresh (#92798) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Pont a találkozón? Leírtál 2 napi feladatot. :(((

(#92812) -v- válasza rob210 (#92796) üzenetére


-v-
addikt

Gyorsan kalkuláltattam egyet mert teljesen beszarattatok már ... nekem ugyanannyi marad kb :))
Azt meg hogy mit küldenek úgyis mindig leszarom, mivel mindig kiszámoltatom úgyis ezért ha csak 20 forinttal kevesebb jön ki nem tart már semeddig rányomni a megkötöm gombra aztán hajrá, mondják fel kössék újra nekem :D

[ Szerkesztve ]

(#92813) Jorus válasza -v- (#92812) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nekem majd novemberben jár le, de semmivel sem lett drágább a mostani állapot szerint. Wáberer's egyébként.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#92814) tresh válasza MunezXBK (#92811) üzenetére


tresh
addikt

tudom tudom vicceltem :R

(#92815) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Mágus!

Hetvegen megyek egy palihoz. Kitakaritjuk a folyto szelepet, a szivosort lehet az egrt is es megnezzuk egy proba legtomegmerovel az autot. Mire erdemes meg figyelni? Lehet amugy a legtomegmero tenyleg jo es csak a kormoladas s hiba? A szivosor allitolag tud ilyen teljesitmeny esest produkalni de ha ugy tunik az a baj van nala cseredarab abbol is.
Mi a meglatasod? Mit kene meg megnezni csinalni stb?
Koszi

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#92816) tresh válasza Kiskokó (#92815) üzenetére


tresh
addikt

Egy jó chipet íratni rá ;] Bocs nem hagyhattam ki :B

(#92817) TaaT válasza Mágus2 (#92794) üzenetére


TaaT
veterán

Ajtók és az első sárvédők is galvanizálva vannak? Nálam minden dukkózás gyári. :)

A Ruster elnevezés nekem is tetszik :DDD

Give them hell Ukraine!

(#92818) TaaT válasza Dr.Zoo (#92802) üzenetére


TaaT
veterán

Fasztra: "Kereskedők kíméljenek, mert ennek az autónak én szeretnék rendes gazdát találni!"

Ezt már legalább egy éve hirdeti, vagy régebb óta. :))

Give them hell Ukraine!

(#92819) rob210 válasza Balupapa (#92809) üzenetére


rob210
nagyúr

A vicc az, hogy ha most átkötöm a kocsit az én nevemre (eddig a volt asszony nevén volt) akkor éves szinten A0ban 3.000.- kevesebb az éves díj.
Magyarán a B5- ös besorolás rosszabb mint az A 0-a.
Taps :C

Magyarországon már mindent meg lehet csinálni.
Gondolkozom a fogyasztóvédelmen.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#92820) tresh válasza TaaT (#92818) üzenetére


tresh
addikt

Nekem a chipelt, xenon és társi viszi a prímet :DDD

(#92821) kk831228 válasza rob210 (#92819) üzenetére


kk831228
addikt

Ennyit számít a bónusz... :K Kb. B1-B10 között se lenne 4000-nél több az éves különbség... Sokkal többet számít az életkor, stb. Na meg persze, hogy Nő az lehet a legnagyobb + költség... ;] ;]

Mondjuk azért A0 és B1 között szokott lenni nagy ugrás... :U Nekem A0 negyed év 22000ft volt , B1 éves meg 17000 körül... Ott volt azért egy kis különbég... :B

Az idei évben azt hiszem mindenkinek több lett 1-2000 ft-al... :U

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#92822) tresh válasza rob210 (#92819) üzenetére


tresh
addikt

Felesleges idő és pénz kidobás.. minden évben ahol a legolcsóbb ott újra kötöd azt jó napot :)

(#92823) ßrainiac válasza TaaT (#92818) üzenetére


ßrainiac
addikt

Ha mar eddig nem volt rendes gazdaja.. :))

(#92824) kk831228 válasza tresh (#92822) üzenetére


kk831228
addikt

Ennyi... :R :R :K

Ha már 100ft-al olcsóbb át kell kötni... ;] :K

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#92825) rob210 válasza tresh (#92822) üzenetére


rob210
nagyúr

Sajnos nem felesleges hanem szükséges.
De köszönöm akkor nem egyedi az esetem.
Bolond ez a világ.

Renault power

(#92826) tresh válasza rob210 (#92825) üzenetére


tresh
addikt

:K

(#92827) zsolt19900


zsolt19900
őstag

mondtam nekik: "majd ha összerakjuk megnézzük, hogy rángat-e" ez volt a válasz :D jó kis szerviz ez :D de egy szavam nincsen rájuk, legalább annyit "elengednek" ha már eladták a vackot, hogy a munkadíj nullásra jön ki a mostani cserénél, de remélem mindentől függetlenül azért ránéznek

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#92828) Mágus2 válasza Kiskokó (#92815) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A töltő nyomást is nézzétek meg. Kíváncsi vagyok mennyi difi van az elvárt és az aktuális érték között teljes terhelésen.

(#92829) ludsimon


ludsimon
veterán

Sziasztok!

Feliciából melyik motor a tuti biztos vétel?
[link]
Siemens vagy Bosh?

[ Szerkesztve ]

undefined

(#92830) Mágus2 válasza ludsimon (#92829) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Az MPI, ami Siemens.

[ Szerkesztve ]

(#92831) ludsimon válasza Mágus2 (#92830) üzenetére


ludsimon
veterán

Köszi!

A Bosch miért nem jó?

undefined

(#92832) Mágus2 válasza ludsimon (#92831) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A bosch sem rossz, de te a jobbat kérdezted. Az MPI annyiban jobb, hogy nincs benne elosztó, mai nem is tud elkoszolódni, sokkal stabilabban ad szikrát, jobban is porlasztanak az injektorok. a bosch rendszere központi injektoros, a siemens 4 pontos. A 4 pontos kevesebbet fogyaszt azonos teljesítmény mellett. Motorukusan, mechanikailag azonosak, csak a blokkon az MPI-nél van kopogás érzékelő, a régebbin bosch rendszernél nincs.

[ Szerkesztve ]

(#92833) ludsimon válasza Mágus2 (#92832) üzenetére


ludsimon
veterán

Köszi a segítséget!

undefined

(#92834) TaaT válasza Mágus2 (#92832) üzenetére


TaaT
veterán

Melyik a HTP? :D

Give them hell Ukraine!

(#92835) Kiskokó válasza Mágus2 (#92828) üzenetére


Kiskokó
veterán

Azt meg holnap megnezem megyek egy rendes teszt kort. Tegnap neztuk haver 2,5 afb a6 jat... A toltonyomas nagyobb volt 2-300 a mint az eloirt... Neztem a vas n75 os szelepet irt. Mondtam neki arra nezzenek ra mert nem is megy ezer eve neki ugy ahogy kene.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#92836) rob210 válasza ludsimon (#92829) üzenetére


rob210
nagyúr

Szerintem az 1.6-os ezek az 1.3-asok nagyon lomhák.
Egyébként amit mágus is írt az mpi-s a stabilabb pontosabb jobb.

Renault power

(#92837) tresh válasza rob210 (#92836) üzenetére


tresh
addikt

Magneti Marelli ? ;] Hát....:D Ha jól tudom az vezérlője én arra nem vennék mérget hogy nem áll meg alattam :D

[ Szerkesztve ]

(#92838) Rambovits válasza rob210 (#92836) üzenetére


Rambovits
senior tag

Meg zabál.. :D Skoda Fabia 1.4 MPI alulmotorizált egy pöppet.

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#92839) rob210 válasza Rambovits (#92838) üzenetére


rob210
nagyúr

Én mind a kettőben ültem.
Az 1.6 sokkal jobban megy.
A fogyasztása nem olyan egetverő mint mondjuk egy 1.6 octaviaé vagy A4-é.
Ez az igazi ős 1.6-os amit a vw-től örökölt a Skoda, hogy nagyobb legyen a motor választék.
Mint ahogy az 1.9 szívó is a vw kezei alól került ki.

Renault power

(#92840) Jorus válasza Rambovits (#92838) üzenetére


Jorus
nagyúr

Felicia. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#92841) Mágus2 válasza TaaT (#92834) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Egyik sem. Ez felicia a jó öreg 1000mb motor reinkarnációjával.

[ Szerkesztve ]

(#92842) brumi1024


brumi1024
veterán

Új Superb.

(#92843) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Gyári, ATE, vagy Zimmermann féktárcsákat vegyek skodrihoz előlre?
Betét már ATE.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#92844) tomcsi23 válasza bajnokpityu (#92843) üzenetére


tomcsi23
veterán

Mihez vetted a betéted:F

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#92845) bajnokpityu válasza tomcsi23 (#92844) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Volt egy gyors próba, hogy jó-e még a gyári, kicsit kopott tárcsához, de nem, így gyorsan,mielőtt hozzákopik a betét, tárcsát is cserélek.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#92846) tomcsi23 válasza bajnokpityu (#92845) üzenetére


tomcsi23
veterán

Akkor derült ki, hogy túl kopott a tárcsa, amikor kipróbáltad az új betéttel :F
Amúgy azonost az azonossal szvsz, ate tárcsát hozzá, de hogy így mennyit kopott az új betét és az mennyit koptatna az új tárcsán (nem bacca-e tönkre) azt passzolom.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#92847) bajnokpityu válasza tomcsi23 (#92846) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nem túl kopott. elmenne még sokat, de már nem marad más a fékrendszerben, ami okozhatja az egyetlen bajomat a skodrival. 4x már komplett lecserélték a fékolajat, ABS pumpából is ki lett nyomatva, főfékhengert is kapott. hátul új tárcsa,betét csere is megvolt. (sokat állt a drágám egy helyben) Mindig jobb lett, egyre jobb, de még mindig nem az igazi.

ellenben alánéztem az autónak most már én is, és nagyon nem tetszik a tárcsa. belső oldalon a külső 2cm-en sztem nem is ért hozzá a betét, picit üveges is. Van a betétben vagy közepes 50fékezés, ha ennyitől végleg hazavágtam, akkor Í.J.

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#92848) rob210 válasza bajnokpityu (#92847) üzenetére


rob210
nagyúr

Ha a tárcsád üveged és fel van keményedve akkor az nem lesz jó akár mit csinálsz.
CSere és ha nincs szerencséd az új betét is.
Ilyesmivel nem érdemes kísérletezni, de aki cserélte a betétet nem szólt, hogy a tárcsát is kéne ????? :F

Renault power

(#92849) bajnokpityu válasza rob210 (#92848) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Rossz a sorrend, így utólag azt gondolom. Eddig szakik dolgoztak rajta, most láttam először saját szemmel. Az is lehet, h túlaggódtam a dolgot, de most már így döntöttem. Most már csak a márka a kérdés.

Az új betéttel mentem talán 400km-t egyenletes tempóval, ha akart volna, meggyógyult volna a fékerő, de ennyi idő alatt még nem mehetett tönkre a betét, sztem. Meglássuk.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#92850) TaaT válasza bajnokpityu (#92849) üzenetére


TaaT
veterán

Itt volt akinek így nézett ki a csere előtt a féke. [link]

Szerintem egyik márkával (ate/zimmer) sem nyúlhatsz nagyon mellé. :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.