Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 14:37:55

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92051) Atish19


Atish19
őstag

Helo! Kis segítségre lenne szükségem. Seat Leon 1M 2003/04 1.9TDI (ASV). Néha leáll a turbó és csak az autó leállítása és újraindítása után jön helyre a dolog. Ezt a 2 hibát írja be:
-Szívócsőnyomásjeladó G71 rövidzár a pozitív oldal felé.
-Töltőnyomás szabályzás szabályozási határérték felfele túllépve.
Mire tippelnétek?

(#92052) zsolt19900


zsolt19900
őstag

megjött az egr szelep, igazán baráti áron találtam hozzá wahlert :) köszi itt is Mági a segítséget, holnap bele is repül, akkor leszek szabadnapos.

Illik valamire figyelni? valamivel bekenni a tömítéseket?

másik kérdés: ebayről rendelnék vag-comot, melyiket is szeressem? 2000 b5 passat ATJ motorkód.... :) olyant linkelne valaki, ami tuti jó és van hozzá cd is?

[ Szerkesztve ]

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#92053) tresh válasza rob210 (#92043) üzenetére


tresh
addikt

Okostelefon powa van :P (mindig átírja ) :DDD

De csak túl gondolja hogy mit szeretnék írni :C és tudom Munex telefont is kéne már vennem ;]

[ Szerkesztve ]

(#92054) tresh válasza zsolt19900 (#92052) üzenetére


tresh
addikt

EGR szelephez van saját tömítés készlet :B

(#92055) rob210 válasza tresh (#92053) üzenetére


rob210
nagyúr

Akkor az nem okos.
:C

Renault power

(#92056) rob210 válasza Morris (#92047) üzenetére


rob210
nagyúr

Ha jól tudom a passatban is az a rendszer van mint az enyémben, hogy a tartályba bele van nyomva a motor szívó csöve.
Na most ez egy nagyon jó kis jelenség amikor a hőingadozás hatására a gumi hüvely ami a tartály és a motor között van kiöregedik.
Maga a hüvely nekem 220.- ba került azóta nem szivárog, hogy VWnél külön hüvelyt lehet-e kapni azt nem tudom.
De az biztos, hogy a motorcsere nem megoldás.
:(

Renault power

(#92057) Mágus2 válasza Atish19 (#92051) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A G71 ha szarakodik, simán okoz ilyen hibát. Az Intercooler felső sarkába van fogatva ez a dupla szenzor. Az ablamosó tartályt amikor töltöd és kilöttyinted, pontosan erre a szenzorra folyik a víz.

Ha a kábel nem szakadt, akkor cseréld ki a szenzort, töröld a hibát és megint jó lesz. ;)

[ Szerkesztve ]

(#92058) Atish19 válasza Mágus2 (#92057) üzenetére


Atish19
őstag

Rendben köszi a tippet. Sokan mondták, hogy csak a geo tapad le, de szerintem akkor nem írná be a szívócsőnyomás szenzort rövidzárra. Hétvége felé ránézek ha elakadnék zargathatlak kicsit még vele?

(#92059) Mágus2 válasza Atish19 (#92058) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A geo nem dobná ezt a hibát, attól függetlenül az is szorulhat.

(#92060) Morris válasza rob210 (#92056) üzenetére


Morris
veterán

Igen, ilyenem van:

Ott van az a köcsög kis gumigyűrű. remélem kapok a motor mellé ilyet is. Ha nem, akkor keresgélek...

Éééés, megvan hozzá a tömítés is.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#92061) tresh válasza Morris (#92060) üzenetére


tresh
addikt

Akartam mondani hogy van hozzá tömítés :)

(#92062) rob210 válasza Morris (#92060) üzenetére


rob210
nagyúr

akkor minek a motor?
:F

Renault power

(#92063) Morris válasza rob210 (#92062) üzenetére


Morris
veterán

Mert meg van pillanatragasztózva mindkét csőcsatlakozás (szimpatikus előző tulaj által), és nem akarok szopni vele többet. Volt már olyan, hogy ledobta a csövet (kétszer fordult elő).
2k-ért nem pénz. Legyen az is jó.

(#92064) TaaT válasza Morris (#92063) üzenetére


TaaT
veterán

"meg van pillanatragasztózva mindkét csőcsatlakozás (szimpatikus előző tulaj által)"

A gondos előző tulaj :))

Give them hell Ukraine!

(#92065) Morris válasza TaaT (#92064) üzenetére


Morris
veterán

Az! :o

(#92066) rob210 válasza Morris (#92063) üzenetére


rob210
nagyúr

Jah ezt nem tudtam akkor jogos, oké.
:R

Renault power

(#92067) Brumi˘


Brumi˘
addikt

Ezeket lőttem a búcsúba, 4 pálcás volt. Kiváncsi leszek hogy áll gumival a kocsi alatt.
(olcsó volt, ha jól mutat marad :) )

(#92068) kk831228 válasza mmdms (#92042) üzenetére


kk831228
addikt

Én meg pont azt olvastam az alfànàl, hogy ami beszartak aprò dolgok bosch alkatrészek voltak... ;] :B Nem vagyok elfogult a vw -felé se , és nem gondolnàm hogy rosszabb lenne az alfa se , föleg multijet mocival... :N

A külső meg aztàn... :K

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#92069) zsolt19900 válasza tresh (#92054) üzenetére


zsolt19900
őstag

az stimm bocsi :) akkor úgy kérdezem, hogy ha sikerült levenni a szívócsonkot -amihez ugyancsak rendeltem tömítést- a tömítés és a felfogatás közé ildomos valami pasztát kenni? mint pl. amikor olajat cserél az ember, és bekeni olajjal a gyűrűket, így gondolom a kérdést :) és ha igen milyen pasztát, vagy mit? mert nem szabad ugye megszilárdulnia sem -nehogy utána ne lehessen levenni- ill. hőállónak is kellene lennie azért

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#92070) Mágus2 válasza zsolt19900 (#92069) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Lepucolsz mindent szárazra, úgy kell összerakni.

Más: Megmustráltam az új B8 Passat combit a parkolón, jó kis Galantos orra lett. :K Ja, 2.0TDI Bi turbo, 4 motion. :Y

[ Szerkesztve ]

(#92071) footy válasza kk831228 (#92068) üzenetére


footy
addikt

Igy-igy :K
Nekem volt olasz autom, a barati korben is van par 156 meg 159, egyikkel sem volt semmi komolyabb gond.
A futomure kell odafigyelni, de az sem kenyesebb mint egy passate. Az 1.9JTD kivalo, a 2.4-hez nem volt meg szerencsem, de azt is dicserik, ha jol emlekszem az EGR a gyenge lancszem annal. Az elso evjaratokbol nem vennek a gyermekbetegsegek miatt, de 2007 kozepetol/2008-tol mar siman.

(#92072) tresh válasza Mágus2 (#92070) üzenetére


tresh
addikt

Kamu 4 kerék fúj nem kell :D

talit szervezi már valaki ? :))

[ Szerkesztve ]

(#92073) mmdms válasza kk831228 (#92068) üzenetére


mmdms
addikt

Igazából nekem mindegy milyen autó, csak az adott márkából a lehető legstrapabíróbb konstrukcióra próbálok lecsapni. Passat vásárlása előtt is annyit mondtak, ha lehet keressek ahu vagy ahh motorkódú tdi-t, és örök élet +1 nap.

Brumi˘: azt a kihúzható rolót te mivel pucolod? egyszerűen nem tudom tisztává varázsolni.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#92074) Brumi˘ válasza mmdms (#92073) üzenetére


Brumi˘
addikt

Nem koszolom össze. ;) Viccet félre téve még nem volt pucolva mióta nálam van a kocsi, meg tavaszig nem is lesz, mert sokat kell cuccolnom még addig.

(#92075) Morris válasza mmdms (#92073) üzenetére


Morris
veterán

Kárpittisztító hab ráfúj, pár perc várakozás után nedves ronggyal áttöröl. Hagyja száradni. Ha a nedvesség nyomai ott maradtak, akkor prevent gumiápolóval lefúj, azt ööm é bódottá! :)

(#92076) mmdms válasza Brumi˘ (#92074) üzenetére


mmdms
addikt

Nem koszolom össze.
És azt hogy csinálod??? :DDD

Szilikon+szivacs kombó nem jó, vettem műszerfaltisztítót, ami hab lesz a kifújom, az se valami frankó.

Morris: Kárpittisztítót még nem vettem, de kell majd mindenképp, gázolajfoltos a hátsó ülésem. :(((

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#92077) Mappa válasza mmdms (#92073) üzenetére


Mappa
addikt

Arra én is kíváncsi volnék. kb. mint a napellenző tükör elhúzó lamellája - az is ilyen anyag. Mindennel takarítottam már de foltos maradt.. még nyállal is :DDD

nem kötelező megadni

(#92078) Morris válasza Mappa (#92077) üzenetére


Morris
veterán

Fújd át gumiápolóval és nem marad foltos. ;)

Kárpittisztítóból a LIDL-is W5 a favorit - legalábbis nálunk! :)

[ Szerkesztve ]

(#92079) mmdms válasza Mappa (#92077) üzenetére


mmdms
addikt

Az a rohadt lamella...az első utamon a kocsival, 40 fokba 1100 km át pirította a homlokom az a vacak lámpa, nem tudtam hogy lehet lekapcsolni. :DDD

Mágus2: Klímával igen, nem egy izomautó, de hogy gyenge azt azért nem mondanám. Nekem megfelel, teljesen nyugodt sofőr vagyok, és 4,5 lityi elég neki pályán hosszútávon.

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#92080) Mágus2 válasza mmdms (#92073) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

ahu vagy ahh motorkódú tdi-t Gyenge az a motor abba a nagy bódéba, szétkopik, ha sokat van a torkára lépve. Ha adagolós, akkor AFN, ha meg PD, én az AVF-re szavazok. :K

[ Szerkesztve ]

(#92081) Mappa válasza Morris (#92078) üzenetére


Mappa
addikt

Na ezt ki próbálom.

A Lidl-s W5 felni tisztító is rendben van. Pár éve csak ezt használjuk faterral :K

nem kötelező megadni

(#92082) Ace owner


Ace owner
addikt

Galaxy Fold 4

(#92083) mmdms válasza Mágus2 (#92080) üzenetére


mmdms
addikt

Szerelő akihez hordom azon a véleményen van, hogy még mindig jobb ez a két motorkód, mint az afn, ő rengeteget szervizelt széthullott turbósat. De aztán kinek a pap, kinek a paplan. :)

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#92084) kk831228 válasza footy (#92071) üzenetére


kk831228
addikt

:R Na most màr tudom kinél érdeklődjek ha egyszer cserélek alfàra... ;)

Visszatérve, az új octi is nagyon tetszik... :K

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#92085) Mágus2 válasza mmdms (#92083) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Tegnap a szomszéd elhozta 44 000km-t futott AHU toledo1-et, hogy nem húz. Nem elütés, tényleg annyi van benne. Első kereszt kérdés, mióta nem húz? Válasz: Tavaly novemberben még ment, aztán decemberben a Tátrában elvesztek a lovak, azóta nem húz. :Y Egy csőbilincset kicseréltem és állítása szerint, mintha kicseréltem volna a motort. :DD Ha ezt egy VGT-s turbóssal csinálja meg, akkor beáll benne a reguláció, mint a szög. Így csak a turbó halál veszélye fenyegette.

Az emgerek hülyesége határtalan, bármit képesek tönkretenni. Az AFN- az egyik kedvenc motorom, ha rendbe van szedve 1x, nincs leállítva izzó turbóval, akkor bizony sokat kibír. És nem mellékesen haladni is lehet vele. :K

[ Szerkesztve ]

(#92086) tresh válasza Mágus2 (#92085) üzenetére


tresh
addikt

Az AFN- az egyik kedvenc motorom

ezt jó tudni ;] :R

(#92087) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Besz@rtam.: Hóda róbógó :DDD

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#92088) Mappa válasza Dr.Zoo (#92087) üzenetére


Mappa
addikt

Cápa eledel

nem kötelező megadni

(#92089) tresh válasza Dr.Zoo (#92087) üzenetére


tresh
addikt

Hóda agy testü róbógó öiditós 2006 evjárat
kepeis latható kise hijagyós álapótban
de viszót móturikusan igen jó
esetleg kiseb cseret beszaitók
csere ar tb

Nyelvatnnácik most örülhetnek ;]

(#92090) Jorus válasza Dr.Zoo (#92087) üzenetére


Jorus
nagyúr

További hirdetései között: 3-mas Golf. Rivaul nekem gyanús... ;]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#92091) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Űristen: Leghoszabik fajta.
Kiégett az agyam... :D

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#92092) kk831228 válasza Dr.Zoo (#92091) üzenetére


kk831228
addikt

Szééép... :C :DDD

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#92093) Morris válasza Mágus2 (#92085) üzenetére


Morris
veterán

Én az AFN-ről rengeteg negatív infót hallok. Tele van vele a VW depo is. :U

(#92094) Mágus2 válasza Morris (#92093) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Van, aki egy pohár vizet is képes elrontani. ;) A konstrukciót tekintve jó motor, az, hogy sokan nem értenek hozzá, már egy másik dolog. Tresh is megesküdött, hogy a vezérlést olyan cserélte, aki érti a dolgát, aztán kiderült, hogy mégsem. Pedig az egy alap művelet.

Tudsz mondani konkrétuot is, vagy csak ilyen városi legendák, hogy lekormolódik, hullanak a turbók, kettőstömegűk meg a többi diesel móka? Azt azért elfelejtik megemlíteni, hogy 4.-ben járnak vele 40-el, mert alulról is megindul, no igen 1200-ról, üres a tank, mert keveset fogyaszt, fölösleges megtankolni, ettől szétkopik az adagoló.. Tuning pistákat nem is említve a garázs chippekkel, amivel 1,7-et tölt a turbó, de lenyomja az X5-öt 2x, utána a fél motor kuka.. :N

Alap egy jó állapotú motor, ahhoz kell egy jó adagoló, rendes turbó, új légtömegmérő(nagyon fontos, mert öregszik és mindig kevesebbet mér), új vákuum csövek, rendes magas nyomású csövek, tiszta vezérlő(ne legyen olaj benne) É utána 3.-ba lepadlózva még a mai CR csodákat is meg lehet vele lepni.

[ Szerkesztve ]

(#92095) Morris válasza Mágus2 (#92094) üzenetére


Morris
veterán

"Van, aki egy pohár vizet is képes elrontani. "- na ez aztán szent igaz! :DDD

Semmi konkrétat nem tudok, csak annyiszor találkoztam már ezzel a m.kóddal (fórumokon), hogy egyből az a kép van a szemem előtt, hogy escape!

Légtömegmérőt nekem is érdemes lenne cserélnem? :U

[ Szerkesztve ]

(#92096) Mágus2 válasza Morris (#92095) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Egy Log megmutatja. De általában mindenkinek kevesebbet mér, csak drága, amíg mér valamit, mindenki hagyja a fenébe. Pedig visszajön néhány elveszett nyúlvérmókus. :K

(#92097) Kiskokó válasza Mágus2 (#92096) üzenetére


Kiskokó
veterán

Ezen én is gondolkoztam. 3.0tdinél mit kell nézni?

Ma nézegettem élő adatokat de sok minden kérdés merült fel..

Például a befecskendezési értéknél 4-10 mgh/? nemtudom mi az érték.. alap járatra írja a 4-et
Közben nekem 3 érték 1 körül van másik 3 érték meg minuszban... ? ez normális ?

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#92098) Mágus2 válasza Kiskokó (#92097) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Jól meg kérdezted, mert nem értem mit akarsz, de akkor visszakérdek, hogy neked se legyen világos. Melyik csoport értékeiről van szó? ;] És mit tetszettek választani? De pontosan kell a neve.

mmdms Nem tudom fejből milyen autód van. :B

[ Szerkesztve ]

(#92099) mmdms válasza Mágus2 (#92085) üzenetére


mmdms
addikt

Kis kompjúter finomhangolást szeretnék csináltatni nyár közepe fele, várhatok 15 pacival többet attól? Nekem cirka úgy lenne megfelelő a kocsi érzetre, de ha nincs benn annyi akkor nem költök rá 40k-t. passat ahh 90 paci

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#92100) Kiskokó válasza Mágus2 (#92098) üzenetére


Kiskokó
veterán

Ez nem csoportnál van hanem Élő adatoknál. mikor csomó midnen közül ki lehet választani hogy miket olvasson ki élőben.
(VAS PC )

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.