Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 14:37:55

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92901) K Norbi válasza TaaT (#92888) üzenetére


K Norbi
addikt

Én is így szoktam! :DDD Nagyon szép a golf! :) ez mostani kép? alá raktad a nyári papucsokat?

[ Szerkesztve ]

(#92902) cool13 válasza Mágus2 (#92897) üzenetére


cool13
őstag

Köszönöm! :R

(#92903) TaaT válasza K Norbi (#92901) üzenetére


TaaT
veterán

Ez még tavalyi kép. :)

Give them hell Ukraine!

(#92904) mmdms


mmdms
addikt

Az imént jöttem vissza a kocsitól, az intercooleremről csöpög valami folyadék, ha jár a motor. Nem olaj. Mi lehet és miből? Hűtővizem nem fogyott, mi lehet az? Nem tudtam rendesen alánézni, elég sötét volt már. Majd holnap. Ezen a képen, az ic jobb alsó sarkáról csöpög, de elég rendesen. Ha reggelig fogy belőle víz akkor ott keresgélek, amúgy mi lehet?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#92905) MunezXBK válasza mmdms (#92904) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Bármi. Lefolyik valamelyik csövön.

(#92906) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

G4 Variant 2003 1.9 SDI AQM, váltókód DUS.
Szervófolyadék csere ezek alapján mehet? Váltóolajból melyiket ajánljátok, érintheti a szegecselnyíródás problémája? A váltókar bovdenes vagy rudazatos, van-e mód a szerkezet kenésére? A hátsó ablaktörlő motor beállása ellen hova kell utólagos tömítés?

Előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#92907) freaghill válasza mmdms (#92904) üzenetére


freaghill
őstag

Ablakmosó?

(#92908) Morris válasza freaghill (#92907) üzenetére


Morris
veterán

Nekem az folyik, hogy a fene enné meg...

(#92909) mmdms válasza freaghill (#92907) üzenetére


mmdms
addikt

Jajj azt elfelejtettem mondani hogy felülről semmi folyás nem látszik. De hagyjuk majd holnap megszakértem. :)

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#92910) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Végre megtaláltalak titeket! :C :R

Ide is sírnék egy pár sort és kérdeznék: adott Passat '98, 1.9, 90LE AHU, ami átlépte a 300K km-t (szerintem inkább 500K-t) és egy kicsit elfáradt. Nézte sok híres mester (de mindenki inkább csak hülyének szerette volna nézni a fejemet), akik mivel látták, hogy nem tudnak kivenni több százezer forintot a zsebemből, inkább gyenge szövegekkel fárasztottak..."vége, adok érte 400-at"..."egy másik srácnak 160K-t mondtam de szerintem a tiéd több lesz de inkább ad el".
Az egyik agyhalottól még a kulcsot is ellopták az udvarról a kocsimból (még szerencse, hogy a pót távirányítót meg tudtam csináltatni). :O
Most hoztam el az utolsó szerelőtől a kocsit (aki szintén csak mellébeszélt, nem tudott árat mondani a munkadíjra, mert fájt neki, hogy olcsóbban szerzem az alkatrészt, mint ő), ami a háztól 500 méterre kuplung hibával megadta magát (nem emel ki).

Döntöttem: megmentem!
A kompresszió 19, 18, 18, 15 hidegen, melegen felmegy 22-re, kicsit gyenge. A motorcserével bibi van, mert 70K a fűzött motor és 70K-ért teszik át, ezért felújítást tervezek (mivel a motoron kívül, minden fel van már újítva).

Kérdés: Miskolc környékén tud valaki értelmes felújítós emberkét, aki nem 100-200K munkadíjjal dobálódzik (alkatrészt én viszem)?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#92911) rob210 válasza F.B.I. (#92910) üzenetére


rob210
nagyúr

Egy motorfelújjítás nem nagyon van meg olcsóbban.
Hiába viszed az alkatrészt ahhoz gépműhely is kell.
Van olyan alkatrész ami fődarab és azt vinni nem tudod, azt fel kell köszörülni síkolni túlméretesre esztergálni köszörülni.
De majd nálam hozzáértőbbek elmesélik pontosan, mert a dieselnek nem vagyok szakértője.

Utoljára egy 2.0 literes szívó benzin felújításánál segédkeztem, ahol mindent mi szereltünk, de a gépmunkát és az alkatrészeket leszámítva nem volt más költség, az 83.000.- be állt meg. Plusz olaj hűtőfolyadék és már is megvan a 100.000.- sajnos ez ennyibe kerül. :(

Nem hiszem, hogy a diesel olcsóbb lenne.

Renault power

(#92912) Mappa válasza TaaT (#92888) üzenetére


Mappa
addikt

Szép ez a Golf bacca meg ;)

nem kötelező megadni

(#92913) 7600 GS válasza TaaT (#92888) üzenetére


7600 GS
addikt

Huligan golfos, biztos el szoktad forgatni 3 ezer fole is. :D

Gratulalok, nagyon szep. A kevesebb neha tobb. :)

(#92914) tibee77


tibee77
őstag

Szevasztok.
Nagyjäbol egy eve örlödök azon, hogy milyen kocsit kene venni ha meglesz rä a penzem es most eljött az idö, hogy vegre megvegyem a kiszemeltet.Elsö auto leven paräzok, hogy melle fogok nyulni igy amennyit csak lehet meg szeretnek tudni rola mielött megveszem.Audi A3-at neztem ki, mert baromarira tetszik az ahogy kinez.Konkretan ezt a kettöt neztem most: 1 2 A kerdesem az, hogy mire kellene odafigyelnem a väsärläskor.Räkerestem a topikban az "audi a3" szavakra es tul sok infot nem talältam.Egyedül talän annyit, hogy ugye tdi eseten lutri, hogy eppen milyen ällapotban van a turbo de ez a 2 benzines.Tudtok segiteni?Elöre is megköszönnem.

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#92915) F.B.I. válasza rob210 (#92911) üzenetére


F.B.I.
veterán

De az még mindig csak 100, cserénél van egy kis papírmunka, másik motor fűzötten 70-80K és 70K-ért szerelik be+apróság.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#92916) rob210 válasza F.B.I. (#92915) üzenetére


rob210
nagyúr

Igen ez oké, csak egy ilyen munkát vagy megcsinálsz ismerőssel aki ért is hozzá, vagy nem 20.- ért csinálja meg egy szerelő, mert valóban szinte mindent szét kell dobni a motortérben.
:R

Renault power

(#92917) VR6-Fan válasza F.B.I. (#92915) üzenetére


VR6-Fan
veterán

70k egy fuzott tdi?!
Diszites nelkul?!

En azt mondom ha talalsz egy 200-300k-s blokkot aminek volt gazdaja inkabb csereltesd ki.
Ilyen fotengely koszorultetes stb nem szokott ossze jonni itthon.

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#92918) Jorus


Jorus
nagyúr

Milyen jelei vannak, ha nem vagy nem normál teljesítményen tölt a turbó? Mármint azon kívül, hogy elviszik megmérni. Haver B6-os 1.9-es PDTDI-je, 77kW, BKC. Tényleg nem nagyon megy, de hát csak 105 ló. Nincs összehasonlítási alapja, hogy milyen, amikor tölt, mert most vette.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#92919) rob210 válasza VR6-Fan (#92917) üzenetére


rob210
nagyúr

Nekem már van jól bejáratott gépműhelyem csak ő ugye Miskolci, vagy környéki, ahol nem tudom mit hogy lehet.
Egy ilyen motyó futározása meg megint csak nem kifizetődő.
De amíg nincs megbízható szerelő addig úgy sincs miről beszélni.
Ebben azt hiszem egyetértünk ;)

Renault power

(#92920) F.B.I. válasza VR6-Fan (#92917) üzenetére


F.B.I.
veterán

Itthon 200-300K km-es blokk? :F Hát nem tudom. A 70K, az hengerfejjel, adagolóval lenne.

rob210 : igen ez a baj, értelmes, megbízható...nincs.

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#92921) rob210 válasza F.B.I. (#92920) üzenetére


rob210
nagyúr

Hengerfej adagolóval ez oké és mi lesz a blokk aljával?
A dugattyúkat és hengereket ki fogja fel honolni?
Remélem azt nem gondolod, hogy egy hengerfejcsere megoldja a problémádat, mert akkor nem jó úton jársz.
A kompresszió a hengerfal és dugatyúk kopása miatt változott meg.
Magyarán nem elég a hengerfejjel foglalkozni. :(

Sőt megkockáztatom a hengerfejjel lehet nem is kell foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#92922) Mágus2 válasza F.B.I. (#92910) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Üdv itt. Sajnos a motorgenerál drága dolog,és utána sem lesz valami fickós ezzel a motorral. Dobálózik mindenki az árakkal,de amíg nincs szétbontva,addig nehéz megmondani mennyibe lesz.

Jorus:az eleve nem gyorsvonat. Olyan az gyárilag is,mintha lusta lenne,mikor megindulna,már leforgott a fokozat. Haladásra jó,de ne várjon tőle semmi extrát.

[ Szerkesztve ]

(#92923) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Akkor egyszerűbb egyből egy megbízható bontott motorral foglalkozni?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#92924) Mágus2 válasza F.B.I. (#92923) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ha a kompressziómérés igazolja a bontott motor jó állapotát, akkor mindenképp.

(#92925) F.B.I. válasza Mágus2 (#92924) üzenetére


F.B.I.
veterán

Pecsétes papíros.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#92926) Mágus2 válasza F.B.I. (#92925) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Mennyi egy ilyen moci?

(#92927) Dr.Zoo válasza Jorus (#92918) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Logoljon egyet, oszt' tolja át Mágusbá"-nak. Szerintem. :K

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#92928) F.B.I. válasza Mágus2 (#92926) üzenetére


F.B.I.
veterán

Attól függ, hogy kérem, komplett motorra 130K-t mondtak.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#92929) Jorus válasza Dr.Zoo (#92927) üzenetére


Jorus
nagyúr

Leírnád picit részletesebben esetleg? :) Vigyük el vkihez, akinek van kábele és szoftvere, vagy ilyesmi?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#92930) molnarpeter válasza Jorus (#92918) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

0-100, diag?

(#92931) Dr.Zoo válasza Jorus (#92929) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Igen, valami ilyesmi. :K
Mágusbá már párszor leírta, itt visszakeresel, és azokat logoljátok, amiket ott kért.
Aztán áttolod neki priviben, és megszakérti. ;)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#92932) VR6-Fan válasza F.B.I. (#92928) üzenetére


VR6-Fan
veterán

Keleten ilyen arak vannak?!
Itt 40-50k korul kapni fuzott blokkot hf-el.

Rob:hengerfej hiba miatt es lehet gyenge a vegsurites.

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#92933) Brumi˘


Brumi˘
addikt

'02 Passat TDI AVF esetén a hűtőn lévő nagy ventilátornak forognia kell -1°C-ba inditás után 5mp-cel?

(#92934) TaaT válasza Mappa (#92912) üzenetére


TaaT
veterán

:R

7600 GS: :R

Give them hell Ukraine!

(#92935) tomcsi23 válasza Dr.Zoo (#92931) üzenetére


tomcsi23
veterán

0-100-at biztos nem írt. 3-as, de inkább 4-es parketta úgy ~2500-ról tiltásig jó sokáig.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#92936) tresh válasza Mágus2 (#92922) üzenetére


tresh
addikt

+1

Szét kéne borítani aztán meg ha menthetetlen akkor blokk csere... én tuti afn-t keresnék bele , no meg embert aki tudja is hogy mit csinál (ebből én eddig kettőt ismerek , eggyel épp itt beszélgetsz:D a másik Dunaújváros)

(#92937) Morris válasza Brumi˘ (#92933) üzenetére


Morris
veterán

Még -10-be is!

WTF, egyforma verdánk van?! :U

[ Szerkesztve ]

(#92938) rob210 válasza VR6-Fan (#92932) üzenetére


rob210
nagyúr

Lehetni lehet de ez egyszerre szokott elmenni tapasztalataim alapján főleg egy dieselnél.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#92939) Brumi˘ válasza Morris (#92937) üzenetére


Brumi˘
addikt

Akkor megnyugodtam, csak eddig járó motornál nem nézegettem. A kocsink meg nagyjából egyforma, csak nekem nincs gyári felnim, meg metálkék a fényezés. :)

(#92940) Morris válasza Brumi˘ (#92939) üzenetére


Morris
veterán

Nekem van, gyári felni, de sajna ütött, kopott. :O

(#92941) F.B.I. válasza tresh (#92936) üzenetére


F.B.I.
veterán

Ha már itt tartunk - és úgy döntök tényleg megtartom, mert megszerettük - egy DELL D620 vagy D630 lapos jó lenne hiba kiolvasáshoz? Milyen kábelt kellene hozzá venni, esetleg program hozzá, leírással....vagy túl sokat akarok? :F :N

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#92942) tresh válasza F.B.I. (#92941) üzenetére


tresh
addikt

Szerintem első körben a blokk legyen rendbe rakva aztán a többi :) De mielőtt még megtartanád stb stb döntés lenne tényleg valami hozzáértő szedje már szét a blokkot hogy mi a helyzet, hátha megmenthető olcsón és akkor nincs találgatás+ felesleges pénz kidobás.

[ Szerkesztve ]

(#92943) F.B.I. válasza tresh (#92942) üzenetére


F.B.I.
veterán

Itt az a baj a hozzáértőkkel, hogy ők mindenképpen meg akarják menteni de amikor látják, hogy te nem a 2-300K-t zsebből kifizet kategóriába tartozol, akkor csak "szerintem add el, nem érdemes vele vesződni" hasba szúrós dumával találnak meg. Vicc ez a Borsod! Aki korrekt és nem húz le, az meg nem ér rá veled foglalkozni, mert túl nagy a baráti köre "majd hívj fel 2 hét múlva...aha, talán majd 3 hét múlva"...na ezért nincs 2 hónapja autónk. :(

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#92944) tresh válasza F.B.I. (#92943) üzenetére


tresh
addikt

Nézd ha napi használati eszköz akkor két opció van vw adok veszekbe beíród milyen blokkot keresel és megveszed valami kinti elbontott autóból (lutri vagy nem ez a legolcsóbb) , vagy bejegyzed egy hozzáértőhöz nem borsodba és megvárod még megcsinálja. Mindenhogy költséges lesz a kérdés megéri az autó ezt a mutatványt.

(#92945) Mágus2 válasza tomcsi23 (#92935) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

1500-ról 4500-ig. parketta. Legjobb 4.-ben Motorvezérlőből mért értékek 003, 010, 011- es csoportokat közben log-olni. Készül a how to az 1. hsz.-be, csak most éjszakás vagyok. Éjszaka dolgozok, nappal aludnék, csak most más dolgom van. :((

[ Szerkesztve ]

(#92946) F.B.I. válasza tresh (#92944) üzenetére


F.B.I.
veterán

Az FB adok-veszekbe nem tudok, reggelni, mert nem rendes névvel vagyok fent és nem is tudok nevet változtatni még jó pár napig. Majd szétnézek. Meg kell tartanunk, szinte minden fel van már rajta újítva a motoron kívül. :K

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#92947) Mágus2


Mágus2
Közösségépítő

Találkozó dátumok:
Május 9.
Május 16.
Május 30.
Júnuus 6.
Június 13.

Helyszínek:

Dr.Zoo Telke a Velencei-tó mellett
Bitportk nyaralója a balaton mellett.

Kéretik privátban jelezni mikor és hol lenne jó. Köszi.

Néhányan privátban is megkapták. de spam-nek nézi a rendszer, szóval ma már nem küldhetek több ilyet. :(((

[ Szerkesztve ]

(#92948) Ace owner válasza Mágus2 (#92947) üzenetére


Ace owner
addikt

Balatonra szavaznek, idopontot nem tudok meg az erettsegi miatt, de jovohetre megtudom.
Priviben kuldom ha tutira tudom. :R

[ Szerkesztve ]

Galaxy Fold 4

(#92949) MunezXBK válasza Ace owner (#92948) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Velencén többen elférünk.

(#92950) Jaded válasza Morris (#92937) üzenetére


Jaded
senior tag

Ezzel egyforma :)

Renault Megane IV Limited

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.