Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 14:37:55

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43201) janos666 válasza Mágus2 (#43145) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A csipsztuning lényege a több tüzelőanyag + levegő.
-> Általában igen, ezért sem viszem hagyományos tuningra.

ha csak magát a limitert tolod fel, semmit nem nyersz
Kivéve, ha ez a limiter az utolsó a sorban, ami ténylegesen limitált is bizonyos szituációkban. (Nem mondom, hogy itt így van a gyakorlatban is lehetséges szituációk bármelyikében, de általánosságban szólva...)

ezt a gázpedál tologatást meg gyorsan felejtsd el
Mit értesz ez alatt? :F (Szerintem valami olyat olvastál bele a hsz-embe, amit nem is hallottam még.)

Rendes műhelybe kell vinni, ahol van fékpad
A fékpadosoknak az a véleménye, hogy a CVT-s autót nincs értelme rágurítani, mert rá lehet ugyan venni a CVT-t is hogy fix nyomatékarányt tartson, de nyilván nincs értelme úgy használni. Autó módban pedig folyamatosan változik a fordulat és az áttét is, így az eredmény érdemben nem vethető össze semmivel.

adnak neki egy kis naftát, picit fejjebb tolják a turbónyomást, a limitereket is módosítják és máris 20%+ teljesítmény van.
-> Visszatérve az első bekezdésre: nem hagyományos tuningot szeretnék. A mostani elvi ~310Nm csúcsot nem akarom még fentebb tolni (egy hagyományos tuningoló így járna el), hanem körülötte akarom picit megsimítani (kisebb fordulaton is jobban közelítse, és a magasabb fordulattartományokban is tovább tartson).

Amúgy meg én is megtehetem, hogy finoman játszok a turbónyomásokkal és a smoke map-al. Csak az elején elmondtam, hogy nem feltétlenül akarok.

Első körben meg akarom nézni mit eredményez, ha egyedül a torque mapot piszkálom, és majd eldöntöm, hogy hozzányúlok-e esetleg máshoz.

Ha majd ráérek és sokat unatkozok nyáron, akkor itt van az olcsó ember fékpadja: VCDS-el naplózni a gyorsítást és üresben lassulást, aztán excelben kiszámolni a nyomatékot/teljesítményt. :DDD

Nálam szerintem nagyobb élményfaktor önmaga a ténykedés (kitanulni, hogy mi mire való, hogy kell kezelni, stb), mint az, ha kicsit jobban megy, mikor véletlenül a gázra lépek.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#43202) Kiskokó válasza Mágus2 (#43199) üzenetére


Kiskokó
veterán

Feljebb ugyan ezt mondtam... Semmelyik automatában sincs csak a Multitronicban tuti. a DSG -t nem tudom sajnos.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#43203) cafat


cafat
tag

Sziasztok! 2006-os Fabia 1.4 16V autómnál nagyon fent fog a kuplung. Lehet ennél a típusnál állítani. vagy cserés? Ha csak a csere a megoldás az mennyibe fáj? 93ezer km van benne.

(#43204) Mágus2


Mágus2
Közösségépítő

Reggel egy meglepi várt a parkolóban.

[link]
[link]

Nincs gazdája. :O

(#43205) narancsnn válasza Mágus2 (#43204) üzenetére


narancsnn
senior tag

Hogy rohadna meg az ilyen. Nem tudom miért van ennyi gyökér. Ha legalább megcsinálta, tartsa oda a pofáját.

Bár tuti szőke nő volt. :W

(#43206) tomcsi23 válasza Mágus2 (#43204) üzenetére


tomcsi23
veterán

Na, kedves emberek akadnak arra is. :U

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#43207) Mágus2 válasza tomcsi23 (#43206) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Várok estig, hátha jelentkezik az illető. Van kamera a bejáraton, mellette álltam, lehet rajta lesz az incidens. ;] Tudom ki állt mellettem, ugyhogy elég lesz megnézni a kocsiját este. :K Ha megtalálom a bűnöst, majd eldöntöm mi legyen a sorsa. :DDD

Olyan elenyésző a sérülés, hogy nem érdemes vele foglalkozni, ha hagyott volna egy telefonszámot, nem csinálnék belőle ügyet, engem a sunyiság dühít.

[ Szerkesztve ]

(#43208) narancsnn válasza Mágus2 (#43207) üzenetére


narancsnn
senior tag

This is Sparta :DD

(#43209) Ambrascet válasza Mágus2 (#43204) üzenetére


Ambrascet
csendes tag

Eléggé lent van a lökhárítója.... :((

(#43210) Dr.Zoo válasza Mágus2 (#43204) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Bazze.. :(

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#43211) Mágus2 válasza Ambrascet (#43209) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Egy ültetett régi E22O pápaszemes kombi merci állt mellettem éjjel.

[ Szerkesztve ]

(#43212) Lall


Lall
veterán

Kollegám 2.5TDi All Road-jának a motorja 340ezer kilóméter után megfeküdt. Valaki nem tud esetleg egy olcsót, kevés kilóméterrel? :)

Szerk: 'AKE' motor

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#43213) Mágus2 válasza Lall (#43212) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Mi a gond, hogy motort keres, javíthatatlan? Vagy nem éri meg javíttatni?

bitpork-nak is ez a motor van, gondolom érdekli őt is mi feküdt ki a motorban.

[ Szerkesztve ]

(#43214) MunezXBK válasza Mágus2 (#43213) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Másik kérdés, hogy mitől térdelt be? Csak úgy nem szokott.

(#43215) bitpork válasza Lall (#43212) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ment Pűűűűűűűűűűűű

Jah és kevés km-rel esélytelen. Gondoljon a barátod arra, hogy ez egy fícsör: már be van járatva ;)

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#43216) Lall


Lall
veterán

Koszi bitpork itt is.

A vezermu feszito gorgo ment szet, aztan az csinalt galibat. A reszleteket nem tudom, mert nem ertek az autokhoz es nem is az enyem a kocsi.

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#43217) MunezXBK válasza Lall (#43216) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem patronos?

(#43218) Lall válasza MunezXBK (#43217) üzenetére


Lall
veterán

Nem tudom. :( Csak mondtam neki, hogy megkerdezem itt, hatha van valakinek vonala ra.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#43219) bitpork válasza Lall (#43216) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Uram isten ha szakadt a szíj akkor ott sokba fáj a minden :Y

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#43220) freaghill


freaghill
őstag

Munez: Faternak a gépébe most fogunk olajat cserélni és akkor utána mi is kipróbálnánk a Xado-t.
Neked már az első tubus után hallható/érezhető volt a javulás?

Olajcsere után egyből mehet is az üzemhőfokos kocsiba?

(#43221) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Nah utánnaszámoltam, 0,4L-rel mutat kevesebbet a computer az utánaszámolt értéktől.
Viszont arra is gondoltam, hogy nemcsak a kompjúter csal, hanem a rohadt benzinkutaknál a kút is.
Mindenki ismeri hogy az 5 literes kanna, 5,2l-ből van tele. Szóval ha ezt összeadogatjuk, akkor lehet hogy nemis a computer csal.... :D

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#43222) MunezXBK válasza freaghill (#43220) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ja, friss olajba mehet egyből, csak meleg legyen az olaj.

Nem, a 3. tubusnál vettem észre változást.

Bitpork: tuti, hogy az szakadt el.

(#43223) tomcsi23 válasza Ferdzsoo (#43221) üzenetére


tomcsi23
veterán

Tűrésen belül van. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#43224) Ferdzsoo válasza tomcsi23 (#43223) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Kb. mennyi ideig kell járatni a motort, a turbó visszahűtése miatt egy autópályás kiállásnál?
1-2 perc? (kb. 3k-t forog a motor autópályás menetnél.)

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#43226) bitpork válasza Ferdzsoo (#43224) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Én azért az 1-2 percet csak hagynám: nekem a motorolaj hőmérséklete ennyi után megy vissza 9x °c ra.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#43227) Ferdzsoo válasza TaaT (#43225) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ááá nemjó, én a leállósávban is pörgetem, taposom neki, majd satu a vécé előtt.... :DDD

Köszi én is valahogy így gondoltam... :R

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#43228) janos666 válasza Ferdzsoo (#43227) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ezen már én is gondolkoztam, hogy ilyenkor jó lenne egy pótkulcsos megoldás, amivel be lehetne zárni úgy, hogy a másik kulcs benne marad és jár a motor. Amíg kicsurogsz, addig csak nem törik fel. :U
Másik verzió, hogy a sarokba állsz, és ha nem lát senki, akkor a kocsi mellett a fűre. ;]
Harmadik, hogy ki sem állsz a pihenőbe, hanem üres üveg a lábad közé. :P

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#43229) TaaT válasza janos666 (#43228) üzenetére


TaaT
veterán

Azért 30másodpercet csak kibír az ember :)

Give them hell Ukraine!

(#43230) tomcsi23 válasza Ferdzsoo (#43224) üzenetére


tomcsi23
veterán

Naja, csak kérdés, mi az extrém terhelés, mert szvsz a 130-as gurulás nem annyira az.
Ettől függetlenül nem árt neki a túlhűtés, szoktam én is; motorféken lassulás, meg járatás 1200-1500 környékén, legvégső esetben alapjáraton, összesen úgy 2 perc menet.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#43231) trassher válasza janos666 (#43228) üzenetére


trassher
addikt

Turbo timer? :U

Redmi Note 7

(#43232) Dr.Zoo válasza tomcsi23 (#43230) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Mondjuk 180 az M0? :U

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#43233) tomcsi23 válasza Dr.Zoo (#43232) üzenetére


tomcsi23
veterán

:F
Az extrém terhelésre gondolsz?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#43234) Dr.Zoo válasza tomcsi23 (#43233) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Jaja :)
Nem vagyok rá büszke, egy kretén letolt az M0 -n, aztán énis beálltam mögé...
Majdnem 190 volt, de ment volna még, aztán előjött a jobbik eszem (asszony az anyósülésen) hagytam a francba.
Na, azt extrém terhelés volt. :D

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#43235) tomcsi23 válasza Dr.Zoo (#43234) üzenetére


tomcsi23
veterán

Amíg németben mentél, nem para. ;]
A gyorsítás egészen más, de egy hosszas 130-as tempó, ahol szinte szívóként üzemel a motor, annyira nem megterhelő neki szvsz.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#43236) janos666 válasza trassher (#43231) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az se lenne hülyeség, hogy bármikor kiránthatod a kulcsot, és bezárhatod az autót, a motor viszont csak akkor áll le, ha xy alá esett az olajhőfok és/vagy annak a gradiense és/vagy túllép egy x perces limitet. De ez egy meglévő autónál már komoly project lenne, így a legegyszerűbb workaround-ra gondoltam (rávenni a szoftvert, hogy engedjen táviránytóval ajtót zárni járó motor mellett -> amúgy lehet, hogy tud is, igazából még nem próbáltam, egy kulccsal járok).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#43237) bitpork válasza janos666 (#43236) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ahhoz az itthon bekötött immot kéne megmachinálni , nem?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#43238) Mágus2 válasza janos666 (#43236) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ezt az audi már régen megoldotta. A bicskakulcs oldalán van egy piros gomb, azzal szét lehet választani a a kulcs távirányitóját az immos betéttől. Moror jár, kulcs benne, távirányitóval bezárod, brunyálsz, visszacuppantod a távkapcsolót, és mehetsz utadra.

Télen itt így melegednek a parkolón az ódik.

[ Szerkesztve ]

(#43239) Ferdzsoo válasza janos666 (#43228) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Van egyszerűbb megoldás, asszonypajtás marad az anyóson te meg rohanhatsz brunyálni, ill. mégjobb ha ő vezet... ;]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#43240) narancsnn válasza Ferdzsoo (#43239) üzenetére


narancsnn
senior tag

Asszonypajtásnak nem az a dolga. Ő csak a sebváltót b@szogassa :DD

(#43241) janos666 válasza Ferdzsoo (#43239) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

25 évesen akár már lehetne is, de ahogy az életem halad még kilátásban sincs.
Meg amúgy is mit csinálna, míg melózok? (Ez vezérli a hosszabb utaim 90%-át.) Helyettem szórakoztatja az ügyfelet? (Ez megfontolandó lehetne, de akkor emelnem kéne az árakat. :DDD)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#43242) tomcsi23 válasza janos666 (#43241) üzenetére


tomcsi23
veterán

Simán elég, ha kinyitod az ajtót hozzá, meg sem kell állni, elég lassítani. :DDD

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#43243) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Ha már ez a téma megy...

Nekem Keyless-go-s a kocsi de járo motorral nem engedi lezárni a kocsi hiába indítottam gombal ésa zsebben a kulcs. sajnos :( Pedig néha jó lenne nem szeretem rövid távon (városban) sokszor inditgatni a kocsit.

Esetleg erre valakinek valami megoldás ?

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#43244) Mágus2 válasza Kiskokó (#43243) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Vannak verziók amik engedik, de általában a távkapcsoló nem működik amikor a motor jár, de ettől még mechanikusan zárható a kocsi a sofőr ajtóban lévő zárral.

(#43245) Kiskokó válasza Mágus2 (#43244) üzenetére


Kiskokó
veterán

hm kipróbálom ez eszembe se jutott:)
Köszi
jóéjt

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#43246) narancsnn


narancsnn
senior tag

(#43247) MunezXBK válasza narancsnn (#43246) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ennek mi értelme? :N

[ Szerkesztve ]

(#43248) narancsnn válasza MunezXBK (#43247) üzenetére


narancsnn
senior tag

:F

Nem jön át? :(((

(#43249) VR6-Fan válasza MunezXBK (#43247) üzenetére


VR6-Fan
veterán

azon kívül hogy fáj :U ?

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#43250) MunezXBK válasza VR6-Fan (#43249) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mesélj, mi fáj?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.