Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 14:37:55

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173801) DJ. Ru$y válasza csiga8 (#173797) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A tank örülni fog, ha üresen áll. Csurom rozsda lesz. Én benne hagynám és akkor engedném le, ha valamit lesz is vele, nem csak támasztva.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#173802) dj79 válasza DJ. Ru$y (#173801) üzenetére


dj79
senior tag

Prémium téli gázolajjal kellene kattanásig tölteni szerintem, menni vele pár km-t, ezáltal a cucc végigfutna a rendszeren, így nem okozna gondot a hideg.

[ Szerkesztve ]

(#173803) i-sti válasza dj79 (#173802) üzenetére


i-sti
senior tag

Miért van az, hogy több helyről is azt hallom, hogy a prémium nyál nem, hogy jobb hanem egyenesen ártalmas a DPF-re a több adalék miatt. :U

Van erről valami cikk/kimutatás pro-contra összehasonlítás?

Novum Forum Siculorum

(#173804) Bence942 válasza Mágus2 (#173593) üzenetére


Bence942
tag

Audi a6 c5 v6 2.4.. csak egy sima kérdés volt hogy ha nem jön vissza.. utána olvastam de több helyről szeretném meg tudni mi is a helyzet..

(#173805) dj79 válasza i-sti (#173803) üzenetére


dj79
senior tag

Itt konkrétan arra gondoltam, hogy mivel jön a hideg, nem ártana dermedésgátlóval jobban telepakolt üzemanyaggal letámasztani az autót, és ahogy Rusy is írta, nem fognak megindulni a fém alkatrészek, mint a tank.

(#173806) Csabadi válasza DJ. Ru$y (#173801) üzenetére


Csabadi
tag

Már vagy 15 éve műanyag tankok vannak,az nehezen rohad, inkább az ac szárad ki, ami nagyobb gond

(#173807) macilaci78 válasza i-sti (#173803) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez a sok szenzor és hárombetűs csoda a bögyömben van, hogy városi használatra hosszú távon majdnem minden mai modern autó alkalmatlan, de legalább igyekeznek kitiltani onnan. Ha a tetejében még az kiderül, hogy téli üzem extrán rongálja, akkor kardomba dőlök.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#173808) csiga8 válasza DJ. Ru$y (#173801) üzenetére


csiga8
senior tag

Köszi a segítséget, de tudomásom szerint műanyag tankos. A VCDS nem engedte teljesen leszívni a tankot, ( legalábbis nem jöttem rá) de a maradékra töltöttünk rá 15L VIF adalékolt OMV premiumot, azzal lesz időnként beindítva a motorja.
Tavasszal ismétlés, ha még akkor is állni fog. A leszívott nyál meg megy másik autóba.

(#173809) DJ. Ru$y válasza csiga8 (#173808) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mea culpa. Hála Istennek nem voltak ilyen gondjaim még. :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#173810) csiga8


csiga8
senior tag

Még valami kérdés. Ugyanerről a B7 Passatról lenne szó. 2.0 CR TDI, tán CFFB, de nem ez a lényeg.

Egyéb okból kifolyólag igazságügyi műszaki szakértőztetni kell az autót. A tulaj felhívott egyet, aki ( ha megbízza őt a tulaj) WV szervízben átvizsgálja.

Most vagy a tulaj értett valamit félre, vagy én maradtam le valamiről, de azt állította neki telefonba a szakértő, hogy a motort belülről endoszkóppal is megvizsgálja, mert belül van egyedi azonosítója, ami szerint a gyártási időt, ( gyártósort?) stb. meg lehet állapítani.

Biztos van köztetek olyan, aki WV szervízben melózik és hallott/tud ilyenről.

Nem tudom elképzelni, hogy van ilyen, de attól még lehet.

(#173811) gzbotii válasza gzbotii (#173770) üzenetére


gzbotii
veterán

Itt egy YT videó a jelenségről: [link]
Ma ráadásul azt is produkálta, hogy az izzitás fel sem villant az első másodpercekben, aztán később igen, majd hamarosan eltűnt. A légzsák visszajelző viszont el sem tűnt (indítás után kialszik, vagy ha kiveszem a kulcsot, ráadom újra a gyújtást akkor is pár másodperc múlva ok).

Ami lett dolgozva vele két hete: klimapanel csere, elöltöltés ellenőrizve + volt egy komm hiba az OBD II csati és a BC között.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#173812) yodamester10


yodamester10
őstag

Valaki tudna nekem segíteni,hogy a CUK motorkódú 1,4 tsi az jó?Láncos vagy szíjas?

(#173813) gzbotii válasza gzbotii (#173811) üzenetére


gzbotii
veterán

Akkumulátorra gyanakodtam, rámértem: 12.7V. Ma volt két 2-2 km utam, szóval szerintem ez akár normális is lehet :F

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#173814) Lacess válasza yodamester10 (#173812) üzenetére


Lacess
tag

Csak nem GTE a terv? :)

Szíjas vezérélésű az a motor.

Jó-e a TSI? Szerintem az.
A végtelen vitatémák egyike. Sokak szerint rossz, sokak szerint nem. Gondolom ha ilyen motorral szerelt autót szeretnél, akkor már elkezdtél tájékozódni a témában. Elolvastál sok cikket amiben köpködik, néhány másikat is amiben dicsérik. Nehéz dolog ezt eldönteni.

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#173815) yodamester10 válasza Lacess (#173814) üzenetére


yodamester10
őstag

Igen az a terv,még nagyon nem ástam bele magam a témába.Másik amatőr kérdés,hogy egy ilyen motornál a 210 ezer minek számít?

[ Szerkesztve ]

(#173816) Winchester95


Winchester95
őstag

Egy kép az új lökössel: Toledo 1M CUPRA R
Tudom nem HD, nem nagy szám de végre meg van:D

(#173817) MunezXBK válasza yodamester10 (#173815) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Attól függ milyen ember járt vele.

(#173818) salesman válasza Winchester95 (#173816) üzenetére


salesman
őstag

Jól néz ki, gratula!

Türűűűdrááá!

(#173819) Lacess válasza yodamester10 (#173815) üzenetére


Lacess
tag

Ezt a futásteljesítmény dolgot az ilyen és ehhez hasonló hajtáslánccal rendelkező autóknál szerintem érdemes jobban körüljárni. Már amennyire lehet.
Amennyiben eddig úgy használták, ahogy egy plug-int "illene", akkor lehet hogy a motorban csak a fele van ennek. Vagy akár annyi se. Nem tudom, hogy ezeknél ezt meg lehet-e nézni, akár diagnosztikával.
Azt viszont nem szabad elfelejteni, hogy a körítésben biztosan benne van ennyi méter. A mai autóipar termékei pedig... hát mondjuk úgy jelzik ha fáradnak.

Én nem félnék ennyi métertől, amennyiben van egy jól lekövethető előélet. Valamint készül egy komoly állapotfelmérés, amely kiterjed az akku állapotának felmérésére is.
Egy koksztalanítást azért csináltatnék rajta.

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#173820) molnarpeter válasza yodamester10 (#173815) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha tisztességesen karban volt tartva, nem probléma - viszont vezérlés csere pl aktuális lehet, ha nem volt még meg. Olajos DSG, az bírja. Motornál koksz, injektor még, amivel érdemes lehet foglalkozni, bár alapvetően ideálisabb körülmények között működik. GTE facebook csoportot ajánlom.

(#173821) papg79


papg79
tag

Sziasztok. Mi okozhatja a fura hangot,mikor megyek 3.-ban 1900-2000 körüli fordulaton,vissza veszem a gázt,és fura fémes köszörülő hang hallatszik a motor felől? Okozhatja a kettőstömegű,mert az már csereérett lesz. Köszönöm.

(#173822) Ck. válasza Ck. (#173778) üzenetére


Ck.
addikt

Valaki nincs benne ebben a kütyü témában?

(#173823) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

Vezérlés csere lesz hamarosan az Audin. Gates márkáról ki mit tud? Megéri hogy erre cseréljeme esetleg jobb lesz valami olcsóbb márka is?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#173824) yodamester10


yodamester10
őstag

Köszönöm mindenkinek a válaszát,sajna ennyi az előélete itthon :(

(#173825) molnarpeter válasza yodamester10 (#173824) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Lehet tudni, melyik országból jött? Alvázszám alapján kellene még lekérdezni máshol.

(#173826) yodamester10 válasza molnarpeter (#173825) üzenetére


yodamester10
őstag

Lekérdeztem és Hollandia.
Belinkelem a hirdetést: [link]

(#173827) molnarpeter válasza yodamester10 (#173826) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ott minden fent van, tellerrapport néven keresd, ha lehet tudni a kinti rendszámot. Ha nincs, az autodna vagy valamelyik alvázszám lekérdezős oldal korrektül kiírja, milyen típusú dolgot talált, úgy el tudod dönteni, megéri-e. Pl nekünk:

[ Szerkesztve ]

(#173828) yodamester10 válasza molnarpeter (#173827) üzenetére


yodamester10
őstag

Köszi,közben lekérdeztem és kettő furcsa dolog van,hogy kombiként szerepel és 4 tulaja volt?

(#173829) molnarpeter válasza yodamester10 (#173828) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Káresemény, karbantartás, futásteljesítmény rendben van?

Tulajok szerintem: bank, flottakezelő vagy korábban használó cég, kinti kereskedő, Mo-ra exportáló kereskedő (regadó miatt így éri meg, kint vissza lehet igényelni, de ehhez a nevére kell vegye). Nincs itt semmi látnivaló szvsz :D Auto van Beuwenn (igen, szóvicc) kereskedést esetleg meg lehet kérdezni, hátha ők hozták be.

(#173830) yodamester10 válasza molnarpeter (#173829) üzenetére


yodamester10
őstag

Káresemény az 0 bejegyzés a km állás az 1 db.

(#173831) Winchester95 válasza salesman (#173818) üzenetére


Winchester95
őstag

Köszi:)
Hátsó lökösre kellene kitalálni valamit még:D

(#173832) F_Zolee válasza Winchester95 (#173816) üzenetére


F_Zolee
veterán

Fain. Csak előre került plusz cucc?

(#173833) Winchester95 válasza F_Zolee (#173832) üzenetére


Winchester95
őstag

Köszi. :)
Hátul van egy gyári spoiler (csomagtartó).
Továbbá 2 cupra R vagy talán top sport küszöbspoiler.

Hátsó lökös még nagyon gyári.
De arra gondoltam valahogy a műanyagokat le kellene venni szintbe hozni, az alsó fekete műanyagot meg színrefújni.
De mekkora meló és kb felesleges.
Inkább valami jó lámpát előre.
De az meg 75 ezer.....
Nagyon sok mindent megérdemel az autó de ami sok az sok:D

Mondjuk jobb mint ha kettőstömegűre költenék vagy Turbóra.:D

Esetleg még egy hátsó szélvédő spoilerre gondoltam idővel. :)

Na meg valahonnan beszerezni egy FIS óracsoportot.

(#173834) F_Zolee válasza Winchester95 (#173833) üzenetére


F_Zolee
veterán

Pedig ha körbe már fel van tuningolva akkor a hátuljával is illene kezdeni valamit. :D Milyen motor van benne? Jó lámpa? Csak nem a tuningos angel eye koppintást akarod? :D Nem sokat bírnak meg a vetítési képpel is bajok lehetnek, bár ez a többi tuning lámpára is igaz. Nekem legalább nincs gond a lökös színnel. ;] [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#173835) Winchester95 válasza F_Zolee (#173834) üzenetére


Winchester95
őstag

Igen tudom:D de most eléggé sok pénzt hagytam ott. :(
1.9 TDI 110le gyári. (Van egy kis története, ha visszaolvasol:D )
Erről lenne szó majd: [link]
Angel Eye jó lesz a BMW-be :D

Na igen, így szép a tiéd.
Na azokat a hátsó sárfogókat is bevállalnám előre hátra. :)
Tiéd 1.6 16v mi?:)

(#173836) F_Zolee válasza Winchester95 (#173835) üzenetére


F_Zolee
veterán

Jah 1.6. Szerintem lámpára ne adj ki ennyit. Hamar bemattul meg így képen jól néz ki de autón már kicsit bazári lesz. Max políroztasd fel a mostanit. Mintha valami rémlene, motort kellett talán generálozni vétel után? :D

(#173837) molnarpeter válasza Winchester95 (#173835) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ízlésről ugye nem vitatkozunk, de ezekkel jellemzően gyertyalánggal vetekedő fényár lesz a társad a sötét utakon :N

Csipsz? :D

(#173838) Winchester95 válasza F_Zolee (#173836) üzenetére


Winchester95
őstag

Jó is az:)
Bár ma mentem egy 97-es 1.6 Passat 101le SR motorossal.
Sokkal jobban ment mint a B6 A4 audi 1.6 102le.

Bal oldali cserélt lámpa, hiába cseréltem magasság állító motort a kapcsoló csak a jobb oldalit mozgatja a balt nem...
Továbbá ami rajta van lakk réteg mint ha elkezdett volna lekopni.
+ mintha a bal oldali utángyártott sötétebb (füstösebb :D lenne ).
A gyári meg párásodik. :/

Igen, generál, meg porlasztó csere meg turbó csere meg 3x olajcsere:D

molnarpeter:
Hát igen...kinek mi:D
Jobb mint az angel :)

Semmi chip :)
Valahogy elég ez még. :)
Félek hogy elb....ik a turbó vagy a motor.
1749VA turbót kellett volna rakni a gyári helyére anno.
De úgy elkapott az ideg hogy letiltott a turbó..

(#173839) zsolt19900


zsolt19900
őstag

Tetettem be a vezető ülésembe ülésfűtés párnákat, de a cucc megtáplálása rám várna.... melyik pontra és milyen módon tanácsoljátok bekötnöm az autó elektromos rendszerébe a cuccot?

egy pozitív (7,5A biztosítással) és egy negatív szálam van belőle, amivel kellene kezdenem valamit

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#173840) Mágus2


Mágus2
Közösségépítő

Kell a chip. Magyarországon 200 ló alatt nem lehet létezni. Ma mennem kellett Bükkszentkereszt-re. Szülöktől 118km. 2,5 órát tartott az út. Nem hiszem el, hogy ennyire leszarják egymást a közlekedők. Annyi az indokolatlanul lassan haladó, hogy 10 évet öregedtem. Ezekhez kevés a gyári motorerő. :Y

(#173841) bul07 válasza Mágus2 (#173840) üzenetére


bul07
nagyúr

És ha még majd terjednek az elektromosok és léptem nyomon ilyen 70-80-al poroszkálókba fog az ember futni főúton is, mert jaj elfogy az energia

Városok környékén már most is egyre több van, és autópályán is ilyen 100-as tempóval nyomulnak

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#173842) gzbotii válasza Mágus2 (#173840) üzenetére


gzbotii
veterán

Helységen kívül 70el közlekedő bácsit amikor 90el megelőztem, öklét lóbálta felém és villogott. Előtte a faluban stabil 30-40el ment végig, csak valaki jó ötletnek tartotta a folytonos vonalat a teljes helységen át.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#173843) Reggie0 válasza Mágus2 (#173840) üzenetére


Reggie0
félisten

Mar az sem eleg, en mar 300 alatt nem vennek. De teljesen igazad van. Tudnad mi volt az M1-en az egesznapos esoben, mar a koltozes is eszembe jutott :D

[ Szerkesztve ]

(#173844) c00per válasza iceQ! (#173823) üzenetére


c00per
tag

en mindig INA-t veszek mindenbol

(#173845) yodamester10


yodamester10
őstag

Bocsi megint az amatőr kérdésért,de az valós hogy 5w40 kell az 1,4 tsi 150 hp-s motorba?

(#173846) Morris válasza yodamester10 (#173845) üzenetére


Morris
veterán

0w30-at bele

(#173847) gzbotii válasza Morris (#173846) üzenetére


gzbotii
veterán

Melyik VAG szabványt kell tudnia?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#173848) molnarpeter válasza gzbotii (#173847) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

504.00 esélyesen

(#173849) dj79 válasza yodamester10 (#173845) üzenetére


dj79
senior tag

Motul x-clean 5w40 kifejezetten ajánlott bele az fb csoport szakijai szerint.

(#173850) TayRol


TayRol
veterán

Sziasztok,

Bocsánat a zavarásért, de rég óta keresek az EOS-ba nappali menetfényt, és most találtam egy akciósat.
Specifikáció alapján csak 5-ös Golffal kompatibilis, de reménykedem, a hozzá való beépítőkerettel hátha klappol az EOS-ba is. Vélemény? Van valami esélyem, vagy tényleg csak egy VW modellbe lehet ezt beépíteni (ezt kicsit furának találom, de minden lehet)?

Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.