Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 14:37:55

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173551) bul07 válasza Saccco (#173547) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha kis kutakon is tankolsz(régi rendszerváltás előttiek, például) akkor érdemes két olajcserénként, ha rendes kutakon akkor 3olajcsere

Bár attól is függ hogy mennyibe kerül egy szűrő, mert ha 1000Ft körül akkor két olajcserenként simán mehet

Na meg azért az is számít hogy milyen márka, mert ha nem olyan neves akkor érdemes jó márkájúra cserélni

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#173552) gzbotii válasza Saccco (#173547) üzenetére


gzbotii
veterán

Tudtommal annak valami 30.000km a limitje. Minden második cserénél elég tudtommal.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#173553) gzbotii válasza Mágus2 (#173493) üzenetére


gzbotii
veterán

Boldog születésnapot, így kis késéssel is.🎉

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#173554) MunezXBK válasza Saccco (#173547) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én 10.000-ként dobtam, nem nagy összeg.

(#173555) tomrRRR


tomrRRR
senior tag

Sziasztok,

Útközbe kaptam egy Check Engine lámpát, leálltam tankolni s a parkolóba kiolvastam a hibát. P0420 (Katalizátor rendszer hatékonysága küszöb alatt van (1.bank) ezt írta ki.

Ha jól értelmezem 1 szonda megadta magát? (Az Autó 2001 VW Passat 1,6 Sedan Benzine).

The easy day was yesterday!

(#173556) negyedes válasza negyedes (#173534) üzenetére


negyedes
addikt

Kiolvastam az error kodot P0402 van jelen. az EGR tiszta uj, OEM.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#173557) zolko74


zolko74
tag

(#173558) Szada85


Szada85
aktív tag

Sziasztok!

Olvasóként egy rövidebb ideje követem a topikot, azonban a héten (egészen pontosan a mai nappal vettem a nevemre) hivatalosan bövült a családi flotta egy konszernes autóval, így biztosan lesznek kérdéseim a jövöben. :)
A hazahozatal óta ma volt az elsö rendes közös utunk, egyelöre ismerkedem a technikával, hétvégén egy mosás-takarítással nyitom a belakás folyamatát.
Addig is elnézést a nem patyolat képekért. :)

Az autó egy 2015-ös Golf 7 GTi Performance

(#173559) tomrRRR válasza Szada85 (#173558) üzenetére


tomrRRR
senior tag

Szép balasetmentest kívánok :)
Olajcsere, Vezérléscsere, Gyújtáscsere mehet.
Akksit nézd meg illetve a generátort, bár egy 4 éves autónál minden rendbe kell legyen :)

The easy day was yesterday!

(#173560) molnarpeter válasza Szada85 (#173558) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Felnire vigyázz, vmi védőt is tennék akár a peremére :) Km, váltó? Belseje van?(Képen nem látszik, gyanús ez nekem ;])

(#173561) diablo1984 válasza Szada85 (#173558) üzenetére


diablo1984
veterán

Baleset menteset hozzá! Én nem merem meglépni egy GTI megvételét(pedig ingerem lenne rá), de a gyereket oviba vinné és dolgozni járni egyenlő lenne a tarkón lövéssel!

(#173562) negyedes válasza Szada85 (#173558) üzenetére


negyedes
addikt

gratula hozza, baleset mentes utakat!

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#173563) MunezXBK válasza Szada85 (#173558) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Na végre, valaki rendes autót vett. :R

(#173564) dj79 válasza Szada85 (#173558) üzenetére


dj79
senior tag

Hűha,, ez bizony igen tetszetős választás, sok-sok balesetmentest :)

diablo1984 pedig egy jó dsg-s G6 gti-n vagy Leon Cuprán én is elábrándoztam már ilyen mindennapi használatra :D

[ Szerkesztve ]

(#173565) Qru válasza Szada85 (#173558) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csinos! :C Gratula!

#nincsbennetarcsi

(#173566) molnarpeter válasza diablo1984 (#173561) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

GTE kell :D

(#173567) Lacess válasza Szada85 (#173558) üzenetére


Lacess
tag

Gratula, igen tetszetős!
Sok balesetmenteset vele!

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#173568) Szada85 válasza molnarpeter (#173560) üzenetére


Szada85
aktív tag

Köszönöm a kedves szavakat mindenkinek! :R
Egyelöre nagyon új az élmény, még én is szokom, kedden hoztam el, szerda-csütörtökön céges úton voltam, ma reggel az ocsmányirodában hajbókoltam, most meg bejöttem vele melózni, akkor csináltam gyorsan pár képet róla. Belsejét ajándékba adták hozzá, van kormány, meg ülések, a Jeepók meg ravasz népség, annyi szent. ;]
Nagyvonalakban, 74e km, DSG váltó, 54e-nél számlával igazolt DSG/ sperrdiffi olajcsere VW-nél, vezetett szervizkönyv.
2 szett kerékkel jött, Dunlop gumikkal, nyárik 2019-esek, a télikben még van 1, max 2 szezon, azok 17"-os Dijon felniken. Jobb elsö felnin van sajnos két hiba (eladónak meg föleg sajnos volt :D), próbálok vigyázni rájuk amennyire tudok. :)

Belsö bör/alcantara/szövet kombó, tetöablak, profilválasztó, DCC, parkolássegéd, LED-DRL, automata bi-xenon kanyarlámpás, B oszloptól hátra gyári sötétítés, Discovery Media rádió, plusz a "normál" GTi felszereltség. Tempomat "csak" mezítlábas - nincs ACC, illetve sávtartó, holttérfigyelö, tolatókamera.

(#173569) Bence942 válasza molnarpeter (#173566) üzenetére


Bence942
tag

látom ez a fórum se azért van hogy segítsenek a "nagy tudásúak"

(#173570) DJ. Ru$y válasza Bence942 (#173569) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ilyen stílussal ne is remélj sokat. :U

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#173571) diablo1984 válasza molnarpeter (#173566) üzenetére


diablo1984
veterán

Igen az is jó volna, de a GTI sem olcsó, a GTE meg pláne nem az! De mikor ezekhez az ülésekhez a gyerek sáros lába hozzáérne(látván, hogy direkt nyúlik még a nyaka is, csak hogy hozzáérhessen), valószínű a gyerekek utána már csak gyalog járnának oviba, mert be nem engedném őket a kocsiba, plusz a kislányom is szereti a bőrt kaparni(hogy miért, azt ne kérdezd, valamit élvez rajta 2,5 évesen)....
Ergó egyenlőre még jó a puruttya autó gyerekhordásra, majd kapuzárásra egy GTI/GTE, meglátjuk.... :DDD

(#173572) 1stVikman válasza Szada85 (#173568) üzenetére


1stVikman
senior tag

Szép, sok balesetmenteset hozzá. Nekünk meg képeket mééég! :D

(#173573) Szada85 válasza diablo1984 (#173571) üzenetére


Szada85
aktív tag

Ezt én is végiggondoltam, nyilván gyermekhurcolásra nem ez az ideális járgány, mi nagyjából 2, max 3 év múlva tervezünk bövülni, így addig az egyetlen gyerek a kormány mögött fog vigyorogni. :DDD Aztán utána majd meglátjuk. :)
De talán ez a börös valamennyire ellenállóbb, mint a tiszta szövet, amiket megnéztem autóknál a csupa szövetesek már 50-80 ezer km után is eléggé ki voltak kopva az oldaltámaszoknál a ki-beszállásoktól, így - ha nem is célzottan - próbáltam börös/ félböröst nézni.

(#173574) DJ. Ru$y válasza diablo1984 (#173571) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Kiscsajban nincs egy kis macskanő? :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#173575) grizlisandor válasza Szada85 (#173558) üzenetére


grizlisandor
addikt

Gyönyörű! :B

(#173569) Bence942:
Nem tudom miből szűrted le. :U

Hazafelé jövet kiégett a jobb oldali tompított izzó az Alteában, tavasszal kapott minden izzóból újat. :U
Meg szerintem jelentkezek a Látni és látszani[link] programba, egy vizsgálatra és fényszóróállításra.

(#173576) diablo1984 válasza DJ. Ru$y (#173574) üzenetére


diablo1984
veterán

Van benne minden, ma például önérzet és egész nap a sértődöttet játszotta velem szemben. Hát 3. gyerek(bár nem volt téma) biztosan nem lesz, a kiscsaj az 2,5 éves kora ellenére sokszor egy kis pi**a mód tud viselkedni, amolyan csakazértis stílusban! Kegyetlen idegesítő tud ilyenkor lenni....

Szóval neki hiába is mondanám, hogy bőr ülésre nem illik a szaros cipőjéről a sárt lehúzni, nem érti meg, ma hogy esett az eső, mondtam, hogy ne sározza össze a gyerekülést, mert utána neki kell beleülni, nem hatotta meg, még délután is úgy ült be, hogy beállt az ülésbe, utána ült bele..... inkább járnék én is gyalog, vagy lovas szekérrel, mint lássam, hogy hogy amortizálja le az ilyen autót, a fiam meg közel 5 évesen most szokik rá, hogy buzeráljon mindent a kocsiban, de rá ha rászólok, akkor talán fél napig tudja türtőztetni magát(pláne, ha nincs az autóban ez ideig)....

Szóval kutya, macska gyerekek nem az autó legjobb barátjai.... :(

(#173577) dj79 válasza diablo1984 (#173576) üzenetére


dj79
senior tag

öhmm.... 5 és 3 éves lányaim vannak, fogadd őszinte átérzésem :D

(#173578) simonjoe válasza diablo1984 (#173576) üzenetére


simonjoe
őstag

Ezt én cáfolnám! Nekem a Yorki hátul olyan nyugodtan el van, nyoma nincs a kocsiban. Csak a plüss fekhely. Szeret autózni, semmit nem karmol, barmol össze.

Joe

(#173579) Mágus2 válasza negyedes (#173556) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nincs valami utangyártott riasztó, inditasgatlóval?

(#173580) MunezXBK válasza simonjoe (#173578) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Staffordom volt, ugyanez. Amíg nem volt bent a plédje, be sem szállt.

(#173581) S e t h


S e t h
nagyúr

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni az alábbiakban.
1-2 héten belül veszem át a kocsimat és azt mondták a szalonban, hogy az app connect( meg lett rendelve) aktiválásához kapni fogok egy kódot, amit majd nekem kell beregisztrálnom és itt jött a furcsa rész.
Az értékekesítő állítása szerint ennek aktiválása nem mindenkinek problémamentes, mert vmi okból kifolyólag ez nem megy minden esetben, de akkor el kell menni az osztrák határhoz és akkor tuti sikerülni fog.
Mondom wtf, veszek egy új autót, kérek bele vmit, aztán rongyoljak el a határhoz, mert ott fog csak aktiválódni a regisztráció?
Ez valóban egy közismert hiba és csak ez a megoldás rá?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#173582) molnarpeter válasza S e t h (#173581) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha nem jó, kérj egy teli tankot, vagy üzemanyagkártyát :D csomó dolog nem, vagy rosszul működik itthon, ez van sajnos.

(#173583) S e t h válasza molnarpeter (#173582) üzenetére


S e t h
nagyúr

Gondolom akiknek meg működik azok meg jó helyen laknak a regisztrációhoz, betojás.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#173584) Nemt0m12 válasza negyedes (#173534) üzenetére


Nemt0m12
tag

Szia!

Hátha nálad is hasonló probléma van, mint amit a cikkben leírtak.
[link]

(#173585) K Norbi válasza Szada85 (#173558) üzenetére


K Norbi
addikt

Focvisnak is ilyen volt. ;]

[ Szerkesztve ]

(#173586) Mágus2 válasza balazs8907 (#173544) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Jobb lesz, ha megszokod, tulajdonság, nem hiba. ;)

(#173587) zoo8800 válasza Szada85 (#173558) üzenetére


zoo8800
veterán

Jóféle :K

rip and tear, until it is done

(#173588) molnarpeter válasza Mágus2 (#173586) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kell abba is egy Tesla hajtáslánc, akkor biztos megszűnik a hang ;]

(#173589) bul07


bul07
nagyúr

Na lehet csekkolni, az a jó ha nem talál semmit
Rövid videó hogy mi is ez

Az enyémre nem talált semmit, igaz amióta be lett hozva nálunk van

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#173590) Mágus2 válasza papg79 (#173550) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Új lendkerék megoldja Ennek már annyi. Ha sokat fogsz vele így járni, a vadászhatsz hozzá váltót is.

(#173591) Bence942 válasza DJ. Ru$y (#173570) üzenetére


Bence942
tag

ilyen stílussal mint a többi ember kérdeztem valamit a profiktól de hát nem nagyon jön a válasz látom itt ez a fórum nem arra van

(#173592) Fail3D!


Fail3D!
addikt

Udv! Megjott az uj fejegysegem mar csak a csavarok vannak hatra hogy a regit kiszedjem, de eszembe jutott ehez kellene meg kod is, ha eladnam tudja mas hasznalni. Bongesztem a kocsi papirjai kozott de nem igazan talalok kulon kodot felirva sehova. Jol olvasom a neten, hogy ezt csak a markaszerviz tudja kiadni? Mennyibe faj ez a lekerdezes? Forumon keresve olvastam magust, hogy az oracsoport tarolja, vcdsbol nem lehet valahogy kimenteni?

[ Szerkesztve ]

(#173593) Mágus2 válasza Bence942 (#173591) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Azt kérdezted, hogy, ha nem jött vissza a hibakód, akkor megjavítottad-,e az autót. Szerinted megjavítottad?

Alapvető informaciók hiányában erre nem lehet válaszolni.

1. milyen autó, milyen motorja?
2. teljes hibatároló tartalom.

Ha itt nem kapsz választ, akkor nem jól kérdeztél... gondolom ez a lehetőség fel sem merült.

[ Szerkesztve ]

(#173594) pepucs válasza zolko74 (#173557) üzenetére


pepucs
tag

A többi márkás olajhoz képest is "gyenge" vajon a Shell Helix Ultra? :Y :W Mondjuk egy GULF Formula ULE összehasonlításra kíváncsi lennék.

[ Szerkesztve ]

"azt mondta reggel a rendszer, hogy adjak meg új jelszót. Beírtam, hogy faszom, erre kiírta, hogy túl rövid ..."

(#173595) bitpork válasza Mágus2 (#173593) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Hagyd rá, vélhetőleg a TIRt sem értette vagy ami rosszabb nem is olvasta. Az már csak non plus ultra h még neki áll feljebb :(

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#173596) negyedes válasza Mágus2 (#173579) üzenetére


negyedes
addikt

nincs bene, 1 dolog ami aftermarket az a fejegyseg.

Nemt0m12 : koszi a linket, hasonlot mondott nekem az egyik ismerosom is. Szerdan megyen egy masik szervizbe, remenykedem hogy megtalaljak, ex vw markaszervizes az ember. Tudod, a remeny hal megutoljara.....

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#173597) papg79 válasza Mágus2 (#173590) üzenetére


papg79
tag

Szia! Köszönöm a válaszod. Már tervbe van a cseréje, remélem,hogy még pár hetet kibír.

(#173598) DJ. Ru$y válasza papg79 (#173597) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha nem jársz vele, akkor biztosan, ha jársz, akkor Mágus tanácsára kezdj el keresni egy típus azonos váltót is a lendkerék mellé.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#173599) grizlisandor válasza grizlisandor (#173575) üzenetére


grizlisandor
addikt

Persze a legközelebbi autós bolt, ahol eddig is vettem izzót, nincs nyitva szombaton. Kérek telefonos segítséget, hogy abban az udvarban, ahol műszakin volt a kocsi ott van autós bolt is. Ha ott sincs, akkor helyi Bosch szerviz, vagy még az egyik biciklis boltban van mindenféle világítás, még autóhoz is vagy benzinkút; végső esetben 10 km van unix meg bárdi is. Persze az udvar zárva, megyek a Bosch szervizhez, hogy nincs főnök, jöjjek vissza délbe(ekkor voltunk 9 után pár perccel) és akkor talán ad. Hívjuk már fel a főnököt, mert ez a 3. hely, ahova jöttem egy H7 izzóért... :U Csak kaptam egy izzót, csere és minden szuper. :B

(#173600) c00per válasza atos19881101 (#173414) üzenetére


c00per
tag

Ma volt egy hasonlo esetem.Kormany elforditasnal eros kattano hang illetve kanyarodasnal.Aknarol lattam,hogy ugrik egyet a menetes szar a kormanyosszekotobe, ahol a gumiagyba van.Egy lemforder volt az alany.Csere lett ruville-ra.Szoval nem vagy egyedul :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.