Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40251) Byk01 válasza Larry303 (#40249) üzenetére


Byk01
senior tag

Rendszer a kétévente is :)

Egyébként ez a horgászat az, aminek a szépségét nem sikerült meglátnom. Ha az a lényege, hogy kint legyek a természetben, akkor ezt meg tudom tenni egy (az eltöltött idő függvényében két, öt, sok) üveg sörrel horgászbot nélkül is. Vagy ha olyan az idő, akkor kevesebb sörrel, időnként megmártózva abban a vízben, anélkül, hogy azon aggódnék, elzavarom a halakat.
A halfogás meg azért nem izgat, mert én sem szeretem a halat, akkor meg minek? :)

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#40252) fi:zi'k válasza Larry303 (#40249) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem tudom mennyit és mekkorát fog ki, csak azt láttam hogy amit biztosan nem dobott vissza, annak egy része nagyszülőknél kötött ki. A tömeget csak tippelem, mert jellemzően egy vödörben voltak a halak.

Amúgy ne értsd félre, nem mondom, hogy neked is ezt kell csinálni, csak egy példát hoztam, hogy van aki így oldja meg. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#40253) Larry303 válasza Byk01 (#40251) üzenetére


Larry303
addikt

ez olyan dolog amiről eszem ágában sincs győzködni senkit, valakiben vagy megvan vagy nincs...én elfogadom, hogy sokak részéről nincs...
anyámnak sem tudtam anno elmagyarázni, hogy miért szeretek a gép előtt ülve játszani órákat...soha nem értette volna meg :DDD

fi:zi'k: számomra ez horror, egy legyet-pókot akármit nem nyírok ki, nemhogy egy szépséges halat :)
na jó a szúnyogokat nem kímélem :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#40254) aleister válasza j.bravo (#40250) üzenetére


aleister
veterán

Szerintem de. Erre utaltam én is.
A hátsók szerintem tökéletesek, a cicik egy része nekem is elég laposnak tűnt.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#40255) Real_Necro válasza Larry303 (#40253) üzenetére


Real_Necro
veterán

Valld be, még mindig az aranyhalat keresed... :))

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#40256) Mercutio_ válasza Real_Necro (#40255) üzenetére


Mercutio_
félisten

Arany halat, ja :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#40257) Larry303 válasza Mercutio_ (#40256) üzenetére


Larry303
addikt

nos őt nem dobnám vissza annak ellenére sem, hogy vszeg 5 kilo felett van ;]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#40258) Byk01 válasza Larry303 (#40257) üzenetére


Byk01
senior tag

Csak nehogy sellő legyen, és levigyen magával a mélybe :D

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#40259) TayRol


TayRol
veterán

Online rendelt, de személyesen átvett terméknél is van 14 napos elállási jog, vagy csak a kiszállítottak esetében?

(#40260) fi:zi'k válasza TayRol (#40259) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Asszem ilyenkor nincs, de lehet rosszul tudom, mert én nem foglalkoztam vele, mindig találtunk megoldást a vevővel.

(#40262) Real_Necro
Mondjuk ezt sem értem. Így semmiben nem különbözik attól, hogy ha csak simán bemennél egy boltba és megvennéd.

Amúgy mostanában beragadt a billentyűzeten a kacsintós és az elpirulós mosolyfej? :P

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#40261) TayRol válasza fi:zi'k (#40260) üzenetére


TayRol
veterán

Van rá kormányrendelet?

[ Szerkesztve ]

(#40262) Real_Necro válasza TayRol (#40259) üzenetére


Real_Necro
veterán

Van. Tök mindegy hogyan veszed át, lényeg, hogy neten rendeld. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#40263) TayRol válasza Real_Necro (#40262) üzenetére


TayRol
veterán

Én is igy tudtam. Kell keresnem rá törvény hivatkozást...

(#40264) Real_Necro válasza TayRol (#40263) üzenetére


Real_Necro
veterán

Szerintem ez lesz az.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#40265) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Lenne vkinek kölcsönben 1-2 napra LGA775-ös konfigja és/vagy HD7770 kb megegyező képességű, hibátlan VGA-ja?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#40266) .: JuSzT :. válasza fi:zi'k (#40260) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Pont az a lényege ennek, hogy így megkapod az elállási lehetőséget, míg ha csak besétálsz, akkor smafu.
Csomó csomó ember csak azért vesz dolgokat, hogy pár napig használja aztán vissza adja.
hétvégi focimeccs, 50 colos tévén, amit szépen vissza is csomagol, aztán viszlát, KP vissza.

(#40267) fi:zi'k válasza .: JuSzT :. (#40266) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ja, hallottam én is ilyen rémtörténeteket.
A kis kereskedőket jól meg is lehet fingatni egy ilyennel. Nekem szerencsére összesen 2 cserés esetem volt. Az egyiket 2 nap a másikat kb 3 hét után cseréltem. Utóbbi rájött, hogy mégis a másik fejes kellett neki. :))

Ettől függetlenül nem értek a rendszerrel egyet. Vagy csak az utánvétes vásárlásokra vonatkozzon, vagy vegyék bele a sima bolti vásárlást is.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#40268) spanyoll válasza aleister (#40245) üzenetére


spanyoll
addikt

Ja, állítólag kemény cucc, de erre is csak akkor mennék, ha nagyon nagyon minimális költségből ki tudnám hozni, mert nem érdekel annyira (majdnem semennyire).

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#40269) spanyoll


spanyoll
addikt

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#40270) j.bravo válasza fi:zi'k (#40265) üzenetére


j.bravo
addikt

konfig van (e4300), ilyen erős VGA nincs. Szólj ha köll a konfig.

Whatever.

(#40271) Real_Necro válasza fi:zi'k (#40267) üzenetére


Real_Necro
veterán

Szerintem érthető. Interneten leadott vásárlásra vonatkozik, ahol nem tudod megtapogatni a terméket. Az, hogy futárral, postával, pick pack ponton vagy személyesen veszed át, részletkérdés. Persze utóbbi fura, de nem tesznek különbséget.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#40272) madgie válasza .: JuSzT :. (#40266) üzenetére


madgie
titán

Pont ezért nem szoktam visszaküldeni a dolgokat, ha már megrendeltem, legyen annyi vér a pucámban, hogy ne nyafogjak a boltnak, hogy hülyevoltam, zsozsóvissza.

Helyette eladom az aprón jó nagy bukóval :DDD

Tudom, hülye mentalitás, de kereskedőként átérzem, milyen az, amikor szívatnak. 2013 év végén azt mondtam a csajoknak, hogy BUÉK, idén nem csak sz*punk, le is kell majd nyelni :D

(#40273) fi:zi'k válasza Real_Necro (#40271) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nyilván jogilag, a távollévő felek között létrejött szerződés miatt van erre mód.
Ellenben ha személyesen veszed át, jobb esetben egy boltban, nem pedig egy szimpla átvevő helyen (bár sokat ez sem ront a helyzeten), akkor ugyanúgy megtudod nézni a terméket, beszélhetsz az eladóval, mintha csak besétáltál volna ugyanabba a boltba.
A futár/posta/PPP evidens.

Sem vevőként, sem eladóként nem értem.

(#40270) j.bravo
Köszi, majd megy pü, ha aktuális. :R

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#40274) .: JuSzT :. válasza madgie (#40272) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Jól mondod, ha csinálod, csináld rendesen :) a fél munkának semmi értelme, meg hát utána akkor törölgetés-tusolás

(#40275) Real_Necro válasza fi:zi'k (#40273) üzenetére


Real_Necro
veterán

Szerintem jó ez így. Nem kell pl feltétlen szállítási díjat fizetni, csak mert neten rendelted, közben meg ugyanúgy meg van az elállási jogod.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#40276) Larry303


Larry303
addikt

happy nicolas cage

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#40277) Byk01 válasza Real_Necro (#40271) üzenetére


Byk01
senior tag

És ha meg tudod tapogatni, akkor mi van? Honnan tudod, hogy egy új telefont meg tudsz szokni, ha a boltban is veszed? Vagy hogy a hifi otthon is úgy szól, ahogy egy bemutatóterem erre kialakított helyiségében?
És az sem biztos, hogy nem tudod megtapogatni (bemész a MM-ba, aztán még onnan helyből megrendeled telefonon).
És miben különbözik a kereskedő üzlethelyiségében átvett, neten rendelt termék az ugyanott vásárolttól? Mindkettőt ugyanannyira tudja megnézni a vevő.

Szóval vannak esetek, amit azért le lehetne fedni, és van olyan is, amit nem is nehezen.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#40278) fi:zi'k válasza Real_Necro (#40275) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Látom nem érted mit mondok. :N
Ha a bolti átvételt választod, akkor egyszerű bolti vásárláskor miért nem jár az elállás joga?

(#40279) TayRol
De vazzeg, ne legyetek már szándékosan értetlenek. :W
Itt pont ezzel kezdtem. Most pusztán józan paraszti ész mentén szeretném végig futtatni a dolgot.
De azt hiszem feladom, inkább megyek HA-ra. :DDD

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#40279) TayRol válasza fi:zi'k (#40278) üzenetére


TayRol
veterán

Mert online szerződtél, "látatlanban".:)

(#40280) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Skacok, szerintem mielőtt rettenet energiákat öltök a kérdésbe, várjátok meg Freddy álláspontját.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#40281) TayRol válasza fi:zi'k (#40278) üzenetére


TayRol
veterán

De bazz, nincs más magyarázat, kérdezd meg a döntéshozókat. És ne keress logikát!

(#40282) Byk01 válasza fi:zi'k (#40278) üzenetére


Byk01
senior tag

A teszkóban van a bolti vásárlásnál is :)

Egyébként meg a kereskedő csak egy nyerészkedő valaki, aki a dolgozó, értéket teremtő (akinek a boltba sincs ideje elmenni) kisember pénzére hajt. :P

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#40283) j.bravo


j.bravo
addikt

[troll ON]
Annyit ment az eszmecsere órákról, hogy nem bírtam ki, és vettem egy kínai órát. A tízpróbában. Jöhet a fujjolás :) Tudom, lehet ennél olcsóbban is, viszont itt elvileg a kedves franciák vélhetően azért letesztelték már, nem teljesen vakon veszi az ember. Ja, azért a fehér számlaposat, mert a másik órámnak sötét számlapja van.
[troll OFF]

Whatever.

(#40284) L4mie válasza j.bravo (#40283) üzenetére


L4mie
veterán

fujj fujj debuuutaavagykéthónapmúlvadobhatodki ennyiértrendesemberhasználtcasio-tvesz
az legalább megy és már gyárilag karcos nem kell neked rátenni.

* enyém még mindig pontos és kb. 18-24 óra járástartalékkal megy.

:)) no offense csak nem bírtam nem lecsapni.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#40285) t_a_m_a_s válasza j.bravo (#40283) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Ez nem kínai. Ez decathlonos. ;] :DDD ;]

Tudom, tudom, de ha úgy vesszük, minden kínai...

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#40286) j.bravo válasza t_a_m_a_s (#40285) üzenetére


j.bravo
addikt

Ja, hát rajta van alul hogy médincsájna....

Juteszembe, óbakker, elfelejtettem fejlámpát venni :((( :W ;]

Whatever.

(#40287) aleister válasza fi:zi'k (#40278) üzenetére


aleister
veterán

Most miért kéred a többieken számon a jogszabály magyarázatát? Így van, és kész.

Egyébként, ha nagyon példákat szeretnél:
1. Helyben lévő bolt "készlet erejéig" akciós terméke, amit félsz, hogy elvisznek előled, ezért gyorsan megveszed online, és másnap melóba menet beugrasz érte.
2. Nincs helyben a bolt, de ismerős, barát, stb abban a városban lakik, így meg tudod spórolni a szállítási költséget. (Jézusom mennyi hw-t hoztak le anno nekem spanok Pestről).

Így hirtelen ez a 2 jutott az eszembe.

(#40269) spanyoll
:)
Mennyire igaz. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#40288) .: JuSzT :. válasza Mercutio_ (#40280) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Az ismerjük :D
"Így van és kész. viszlát. "

(#40289) Real_Necro válasza t_a_m_a_s (#40285) üzenetére


Real_Necro
veterán

Akkor ilyet vehetek? :DDD

Egyébként én is berendeltem tegnap egy Seiko automatát. Szóval nem Kínai lett hanem Japán Szingapúri. :DDD

Szerk.:

J.bravo:

Ez nem óra, ez quartz. ;]

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#40290) zool1 válasza t_a_m_a_s (#40285) üzenetére


zool1
őstag

Ami nem kínai, az hamisítvány... :P :DDD

(#40291) t_a_m_a_s válasza zool1 (#40290) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

:K :K

Holnap majd jól beletépünk...

(#40292) j.bravo válasza Real_Necro (#40289) üzenetére


j.bravo
addikt

Hát műszaki embörként meg kütyübuziként érdekelne az ótomata, vagy akár a felhúzós mechanikus, de annál lustább vagyok, óraforgatót venni meg smucig/csóró.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#40293) t_a_m_a_s válasza j.bravo (#40292) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Ha csak az az egy órád van, akkor nem kell óraforgató hozzá, hordani kell azt szevasz. Meg 5-6 évente 30-40 ezerér' leszervizeltetni :)

Holnap majd jól beletépünk...

(#40294) Freddy76


Freddy76
addikt

A múltkor már linkelt csajok kimaxolták a témában rejlő lehetőségeket.

Tegye fel a kezét, aki szúrná az anyósülésen ülőt.

Aki nem tette fel, az egyértelműen búza :DDD

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#40295) j.bravo válasza Freddy76 (#40294) üzenetére


j.bravo
addikt

Nagy duzzogva a sofőrülésben ülőt is...

Whatever.

(#40296) Freddy76 válasza j.bravo (#40295) üzenetére


Freddy76
addikt

Jó, duzzogva mind a hármat. Az anyósülésen ülőt viszont kifejezetten örömmel, és feltehetőleg hatalmas lelkesedéssel.

Disclaimer: Feltéve persze, ha nem élnék boldog házasságban.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#40297) Byk01 válasza Freddy76 (#40296) üzenetére


Byk01
senior tag

Én pont fordítva. Mindegyiket külön-külön: duzzogva, ellenben a hármat együtt ... :DDD

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#40298) aleister


aleister
veterán

Höhö! :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#40299) Freddy76 válasza aleister (#40298) üzenetére


Freddy76
addikt

Lehet, hogy humortalan fasz vagyok, de szerintem ez kurvára nem vicces. Nem tudom, a szervezők mit szólnának, ha valaki mondjuk szívrohamot kap, esetleg kikapnak egy epilepsziást, akinek lesz egy fasza rohama, vagy éppen van véletlenül egy kés az embernél, és elkezdi szurkálni a rárontó zombit.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#40300) Byk01 válasza Freddy76 (#40299) üzenetére


Byk01
senior tag

+1

Épp ezt hallgattam, amikor rákattintottam Ali linkjére :DDD

[ Szerkesztve ]

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.