Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40101) Real_Necro válasza Freddy76 (#40095) üzenetére


Real_Necro
veterán

Igen, most lesz idő rá. Voltunk is már megnézni, ami nagyon tetszett, aztán a repedt falak miatt le is mondtunk róla, de a kialakításról meg elrendezésről már kialakult a kép. A burkolat meg a festés már részletkérdés. Kertből elég nekem kb 6-800m2, fűvel "beszórva" meg pár gyümölcsfát rá. Veteményes nekem nem kell, de egy szaletlit idővel szeretnénk... :B

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#40102) .: JuSzT :. válasza madgie (#40099) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ez azért nézőpont kérdése.
Nekem amikor még nem volt almám, és az I4 re panaszkodott a tulaja, hogy milyen lassú és kell már kezembe vettem, és hát anyád de kurva gyors. (akkor olcsó droidom volt)
Meg hát alap tézis, hogy egy telefon nem SSD-s pc, az csak egy telefon.
Engem semmiben nem korlátozna az I4s sebessége sem, onnantól fölfelé meg pláne nem.
Akartam is venni 6 os szoftverre i4 et, de mindenki lefrissítette újabbra, az meg nekem nem köll

(#40103) Chapel


Chapel
addikt

Mai napra való tekintettel idén nem jelent be a canon egy 8-1200mm f 1.2-es üveget? :D

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#40104) madgie válasza .: JuSzT :. (#40102) üzenetére


madgie
titán

A multitask a problémás itt is, ott is, a rendszer működési sebessége jó a 4S-en, meg nekem a 30 ezres Moto G-n is (legfrissebb 5.1-es Lollipop-pal is!).

Aztán meg amikor jön egy SMS belépési kód a netbankoláshoz (és azt csak mobilon tudod intézni), akkor megmarod magad, ha újratölt éppen a böngésző. Na ez párszor összejött iPhone-on, meg persze a kevesebb memóriás droidon is.

(#40105) Mercutio_ válasza TayRol (#40100) üzenetére


Mercutio_
félisten

10 misit egyből rákölteni :Y , mi a pék ráznak a falak, benéz a bagoly, penészedik, roggyan a tető?

Légszennyezés téma: Nem véletlen, hogy káposztáson lakunk és tőlünk északra, vagy a környéken nézegetnénk pecót ha költöznénk.

1/2 éve még Dunakeszin ikerházak felét (100-120nm) ki lehetett fogni 20-25 misiért, nem tudom mostanra mennyire szálltak el az árak.

TayRol: Ha találsz 2GB/8GB-s ZTE V5-öt azt nézd meg esetleg, bár nekem még mindig nem esik kézre, de egyébként (működésileg) rendben van.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#40106) TayRol válasza Mercutio_ (#40105) üzenetére


TayRol
veterán

Találtam, meg is vettem a 2/8-asat.

Jaja, nagyon sokat rá kellene költeni. Ha kell, priviben átdobom a hirdetését.

(#40107) Mercutio_ válasza TayRol (#40106) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hoppá :C majd jöhetnek a benyomások!

Az nekünk erősen fölötte van bármilyen keretnek :(

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#40108) .: JuSzT :. válasza Mercutio_ (#40107) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

50 alatt én tuti Lumiát vennék.Tapasztalat

(#40109) Mercutio_ válasza .: JuSzT :. (#40108) üzenetére


Mercutio_
félisten

Attól függ mit használsz az adott telón, és milyen app-okra van szükséged.

V5 kamerája pl. egész korrekt, 720p-s kijelző se rossz dolog, meg ugye a hólabda dualsim ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#40110) .: JuSzT :. válasza Mercutio_ (#40109) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Igaz, a dual sim eléggé korlátos még lumiával.
Lehet csak azért látom máshogy, mert kb 5-10 alkalmazást használok, legyen az bármilyen telefon.
Otthon van PC, melóban szintén. A kettő közti 1 - 1 óra utazásra meg elvagyok bármilyen telóval.

(#40111) TayRol válasza .: JuSzT :. (#40108) üzenetére


TayRol
veterán

Volt Lumia, 620-tól 930-ig, hiányos app-ok miatt kellett mennie.

És természetesen dual-sim miatt volt Xiaomi/lett V5.

[ Szerkesztve ]

(#40112) Mercutio_ válasza .: JuSzT :. (#40110) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én most a szemem fáradása miatt a droidos e-book olvasók felé kacsingatok, de a feltett kérdésemtől 3 napja megfagyott az e-book-os topic :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#40113) Real_Necro válasza Mercutio_ (#40105) üzenetére


Real_Necro
veterán

25-ből most is ki lehet fogni elég sokfelé iker meg sorházakat, csak ugye nem tudod haver vagy vadmálna lesz a szomszédod.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#40114) Lassú Víz válasza Mercutio_ (#40112) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ha fárad a szemed akkor vegyél megvilágított e-ink kijelzőset. Mint pl. kindle Paperwhite. Minden helyzetben kurva jó. Tudom, két kütyü, de akkor is megéri. Van olyanom, tök mindegy, hogy szikrázó napsütés, vagy este van, a villamos megállóban (is) mindig tudok olvasni.

(#40113) Real_Necro: úgyis csak addig igaz amíg el nem adja. Szerintem Freddy jól leírta. Lehet neked jobb lesz oda hazajárni, de a gyerek előbb-utóbb szívni fog. Persze a mai korban a jelentős részük neten ismerkedik, és az én fiam is hétvégente megy 65 km-re a barátnőjéhez, hiába lakik itt. Igaz, a gimibe 7 perc alatt beér gyalog.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#40115) |AP| válasza Real_Necro (#40113) üzenetére


|AP|
veterán

Vad Málnának nem Michelle Wild lányát hívják? Arra azért kell még pár évet várni, hogy jó szomszéd legyen belőle :)

(#40116) Mercutio_ válasza Lassú Víz (#40114) üzenetére


Mercutio_
félisten

A mobiltól fárad, amit kinéztem droidos azért lenne jó, mert mennek rajta app-ok, pl. droidos nyelvtanulók, játszik mp3%flac file-okat, ja és igen van megvilágításos e-ink változata is.

necro: Haverrel vagy normális ismerőssel kell keresni, aki megveszi a másik felét ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#40117) aleister


aleister
veterán

A spoiler taggal mi lett? :F

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#40118) TayRol válasza aleister (#40117) üzenetére


TayRol
veterán

Csak ott lehet használni, ahol indokolt.

(#40119) cOxeR válasza aleister (#40117) üzenetére


cOxeR
Ármester

Megszűnt csak egyes topikokban van engedélyezve, mert mindenki agyba főbe használta...
Én még egyszer sem

(#40120) Real_Necro válasza Lassú Víz (#40114) üzenetére


Real_Necro
veterán

A gyerek abban nő fel, emiatt nem lesz semmivel sem hátrányosabb helyzetben. Ennyire már ne legyen mindenki kényelmes... főváros és környékéről beszélünk és nem 2-300 fős kistelepülésekről.
Én is pl zalai vagyok, mégis elkerültem 19 évesen otthonról 240km-re, feleségemet is fővárosban ismertem meg, melóm, lakásom is itt lett... Nem kell azt a gyereket az anyja szoknyájához szögezni, hogy 25-26 évesen is ott lógjon...

Merci:

Kérdés, hogy hosszú távon mennyire marad meg a barátság. ;)

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#40121) Mercutio_ válasza Real_Necro (#40120) üzenetére


Mercutio_
félisten

Melléd biztos nem költöznék :DDD

Amúgy hagyjuk már ezt a "bezeg én is" dumát, ha olyan qrvajó a vidék, akkor miért itt él mindenki, miért nem bivalybasznád-felsőről kommentel? (mazsi most nem szólal meg!!! :D )

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#40122) aleister válasza cOxeR (#40119) üzenetére


aleister
veterán

Köszi srácok!

Én sem használtam még, és most pont kéne a nikonosba. :(

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#40123) TayRol válasza Mercutio_ (#40121) üzenetére


TayRol
veterán

(#40124) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Eskifotós kolléga sztorija...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#40125) madgie válasza Mercutio_ (#40121) üzenetére


madgie
titán

De, megszólalok. Ha most 20 lennék, mennék a francba innen. Sopronba, Pestre, külföldre...

(#40126) Real_Necro válasza TayRol (#40123) üzenetére


Real_Necro
veterán

+1 !!!négy!!! ;]

Egyébként én is szívesen húznék vissza zalai dombok közelébe, ha párom is meg én is találnánk olyan melóhelyet mint a mostani, de akkor meg az ő szüleitől lennénk távol. Szóval lehet félúton meg kellene állni valahol Balcsinál. :))

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#40127) aleister válasza madgie (#40125) üzenetére


aleister
veterán

Ha én 20 éves lennék, akkor tuti 16 éves csajokat döngetnék. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#40128) Real_Necro válasza aleister (#40127) üzenetére


Real_Necro
veterán

Mert most már nem? :DDD ;]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#40129) t_a_m_a_s válasza Mercutio_ (#40121) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Az sajna vitathatatlan, hogy a munkalehetőségek zöme a nagyfaluban van, akármilyen szakmáról legyen is szó... Ha nekem váltanom kellene/akarnék, nagy valószínűséggel én is csak ott találnék. Vagy elmennék félig-meddig a szakmában, és/vagy szarabb pénzért itt a környéken lévő 1-2 céghez, de oda is szerencse/csók kellene, hogy legyen hely :(

Viszont pl az én munkámhoz a legritkább esetben járna céges paripa, így anyagilag sem lennék beljebb, mert a többletet elautóznám/buszoznám, és még az időm is odalenne.

Gondolom ezért nem kapkod mindenki Bivalybasznádra menekülni a pörgős Pesti életből.

Holnap majd jól beletépünk...

(#40130) aleister válasza Real_Necro (#40128) üzenetére


aleister
veterán

:)
Nem. Pedig beh szép idők is voltak azok! :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#40131) Real_Necro válasza aleister (#40130) üzenetére


Real_Necro
veterán

Soha nem volt 16 éves csajom. vagy fiatalabb, vagy "öregebb". :D

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#40132) Mercutio_ válasza Real_Necro (#40126) üzenetére


Mercutio_
félisten

Bla-bla-bla, "pesti béreket mindenhol"!!!négy!!
Feltennék egy egyszerű kérdést: Miben és mennyi kompromisszumot vállalnál be a vidéki létért? Ezzel szemben mit és mennyit nyelsz be a pesti jól fizető fizuért? (Utazási idő, szarabb levegő, b*zi szomszédok, kecsegék az utakon/bkv-n, stb.)

TayRol: Ezt az állapotot is drága politikusainknak köszönhetjük. Állami szinten rá lehetne szorítani a cégeket (pozitív diszkri), hogy ne Bp és pest megye legyen ahová települnek, de persze ez nem cél, mert akkor a vidék kevésbé függ a központi irányítástól, kevesebben élnek segélyen, több jut a gyerek taníttatására, stb.

aleister: 16 éves ladyboy-okhoz lenne eszed mi? ;]

t_a_m_a_s: Költői volt a kérdés, egyébként ott van a nyugati határ menti ~60km-es sáv, ott is vannak szép helyek, és főleg a 30 alatti korosztály simán átjárhatna melózni jobb pénzért.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#40133) #40935168 válasza aleister (#40127) üzenetére


#40935168
törölt tag

Én meg milfeket :D Mondjuk ez amúgy így is volt... :))

[ Szerkesztve ]

(#40134) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

MÁS:
Normális hogy egy délutáni edzéstől nem másnap, hanem harmadnap reggel van izomlázam? Ez nagyjából mindig így van.

(#40135) TayRol válasza .: JuSzT :. (#40134) üzenetére


TayRol
veterán

igen.

(#40136) #40935168 válasza .: JuSzT :. (#40134) üzenetére


#40935168
törölt tag

Igen.
Apropó, vannak itt "gyúrósok" ? :)

(#40137) Real_Necro válasza Mercutio_ (#40132) üzenetére


Real_Necro
veterán

Tudsz egy jól fizető mérnöki állást vidéken?

Kutyus:

Van itt pár kocka... :DDD
Egyébként igen, a szteroidok rossz hatással vannak rá... :D

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#40138) madgie válasza #40935168 (#40136) üzenetére


madgie
titán

Májra.

(#40139) #40935168 válasza madgie (#40138) üzenetére


#40935168
törölt tag

A zsigeri zsír is jó valamire biztosan :DDD ;]

(#40140) TayRol válasza Real_Necro (#40137) üzenetére


TayRol
veterán

Vagy egy jól fizető bármilyen állást?

(#40141) daniduke válasza Mercutio_ (#40121) üzenetére


daniduke
tag

Pedig bivalybasznád és Pest között is vannak dolgok, csak a pöstiek hajlamosak a vidéket azonosítani a falvakkal....
Inkább 20 vagyok mint 30, de el nem költöznék Szegedről, főleg nem Pestre, még így se hogy a melót vadászni kell.

https://www.flickr.com/photos/133492723@N03/

(#40142) Mercutio_ válasza Real_Necro (#40137) üzenetére


Mercutio_
félisten

Erről beszélek...

Cimbora Balástyán (nem, nem ő volt a rém :N ) vett tanyát, volt 1 embere (aki rendben tartotta a dolgokat a ház körül, ellátta az állatokat, meg az egyéb kiosztott feladatokat megcsinálta) ő meg heti 3x pesten dolgozott, a maradék 2 napot otthonról tolta. Nyilván azon a 3 napon 5-kor kelt, 2x150km-et vezetett, ezért cserébe x km-es körzetben senki nem zavarta.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#40143) Real_Necro válasza TayRol (#40140) üzenetére


Real_Necro
veterán

Bármilyenre azért nem vállalkoznék... :D

Mercutio:

Te miért nem költözöl vidékre? Hányan ülnek fel szerinted (velem együtt) a szopórollerre, hogy megpróbáljanak jobban megélni?

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#40144) .: JuSzT :. válasza #40935168 (#40136) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Újabban ismét lejárok súlyokat emelgetni, de nem mondom magam gyúrósnak, csak egyszerűen nem szeretem magam ha össze vagyok zuhanva.

[ Szerkesztve ]

(#40145) madgie válasza daniduke (#40141) üzenetére


madgie
titán

Azért egy Szeged-Debrecen várost ne hasonlítsunk össze Kisvárdával.

(#40146) .: JuSzT :. válasza madgie (#40145) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Én Pécset választanám, ha lehetne. De Debrecen is bejött. Nyíregy viszont nagyon nem

[ Szerkesztve ]

(#40147) Mercutio_ válasza Real_Necro (#40143) üzenetére


Mercutio_
félisten

Bocs, de nem én tolom itt a parasztromantikát :N miért tőlem kérdezed :U

szerk.: Előző hsz-be még írtam.

Juszt: Pécs, Sopron, Eger :K ebből talán Sopron, ahol még pénzt is lehet keresni.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#40148) madgie válasza .: JuSzT :. (#40146) üzenetére


madgie
titán

Sógoromék is Debrecenig menekültek mentek, teljesen más már ott is az élet :K

(#40149) .: JuSzT :. válasza Mercutio_ (#40147) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Igen, Sopront kihagytam. Azt is tudnám élni. Balaton sincs messze. Veszprém?

Én amúgy laktam Pesttől 30 percnyi vonat távra, vidéken. Fősulisként. Azt a kurva sok szopatást amit átéltem a vonatozás korlátai miatt. Nem véletlen nincs hajam :W

[ Szerkesztve ]

(#40150) Real_Necro válasza Mercutio_ (#40147) üzenetére


Real_Necro
veterán

Parasztromantika annak, aki csak a városi létet ismeri... :U

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.