Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44201) djbahool válasza V/ (#44200) üzenetére


djbahool
senior tag

Most töltöttem fel Etoro accountomra 50USD-nek megfelelő Ft-ot, középárfolyamon váltotta.Ja, PayPal-on keresztül.

[ Szerkesztve ]

(#44202) V/ válasza djbahool (#44201) üzenetére


V/
Topikgazda

De a PayPal egyenlegről ment? Nincs már minimum összeg? Nem jelent meg díj a PayPal-on és a eToro-n? A Revolutra való átküldés és konverzió az milyen díjakkal jár?Illetve € és font esetén is menne?
Most nem csinálnék regisztrációt azért inkább kérdezem tőled, de ha ez megfelelő költséggel működik akkor jó alternatíva lenne a PayPal egyenlegen lévő pénz szabadabb felhasználására és ez sok embert érdekelne itt.

(#44203) djbahool válasza V/ (#44202) üzenetére


djbahool
senior tag

Nem PayPal egyenlegről ment, mert most direkt a Ft-os hozzácsatolt számláról csináltam, de sztem simán megy a PayPal egyenlegről is.
50USD a min. deposit.
Font és EUROs Revolut számlára lehet kiutalni, egy eToros cikk szerint, USD-sre nem.
Igen, tudom hogy sok mindenkinek jól jöhet.

(#44204) V/ válasza djbahool (#44203) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor ez a számla egy bankkártya lenne, mert magyar PayPal fiók esetén nincs bankszámla pénzforrás, csak bankkártya és egyenleg, ezért lényeges hogy a PayPal egyenlegről megy-e,

(#44205) djbahool válasza V/ (#44204) üzenetére


djbahool
senior tag

Megprobálom úgy is.
Egyébként az eToro-ról kivétel az min. 30USD és kivétenként 5USD a díj.
Szóval ha működe, akkor egy 200USD-nél már simán jobb lenne mint pl. a Wise-os megoldás.

(#44206) djbahool


djbahool
senior tag

Más, illetve picit idekapcsolódik:
Top-uppal, banki átutlással töltök fel HUF-ot a PayPal egyenlegemre.
Lényeges hogy előtte állítsam a HUF-ot elsődlegesre a PayPalban?
Illetve, ha a PayPal-ban mondjuk a HUF az elsődleges, és közben vki küld nekem USD-t, akkor azt automatikusan átkonvertálja a PayPal arra ami az elsődleges, vagyis pl. HUF-ra?

(#44207) V/ válasza djbahool (#44206) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kell.
Ha van $ egyenleged akkor nem konvertálja, hanem marad $-ban, mindegy hogy melyik a fizetési egyenleg az aktív.

(#44208) ACE-


ACE-
addikt

Az miért lehet hogy szinte minden héten vagy kb. 2 hetente előfordul, hogy belépésnél kiírja, hogy valami gyanúsat észleltek a fiókomnál, és változtassak jelszót, és tovább sem enged addig? Semmi más üzenetet nem kapok, sem hogy idegen gépről léptek volna be, sem mást, csak mindig belépésnél csinálja ezt...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#44209) V/ válasza ACE- (#44208) üzenetére


V/
Topikgazda

Mindig ugyanazon eszközt használod? Megjegyezteted a biztonságos eszközöket?
Van belépési kétlépcsős védelmed?

(#44210) ACE- válasza V/ (#44209) üzenetére


ACE-
addikt

Igen, igen, van.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#44211) V/ válasza ACE- (#44210) üzenetére


V/
Topikgazda

Töröld a megjegyzett eszközöket, belépéseket, töröld a PayPal sütiket és böngésző gyorsítótárat.Azt nem tudom hogy használsz-e anonim böngészést, privát ablakot néha az is bekavar, jobb ha nincs.
És ha jön a pipás megerősítés nem vagy robot, mert azt független a kétlépcsős belépési védelemtől, akkor mindig jelöld be, mert előfordulhat hogy valamiért nem jelenik meg és valami azonosítási hibát nyög be, pedig itt nem várnád.

(#44212) djbahool válasza V/ (#44207) üzenetére


djbahool
senior tag

Nos, töltöttem tegnap 16000 Ft-ot a PayPal egyenlegemre, banki átutalással.
Az ma reggelre meg is érkezett.
eToro-ban deposit, 16000 Ft, PayPal balance-ról, közép árfolyamon konvertálva azonnal jóvá is írodott.
Már csak a Revolutra való kiutalást kell kirpóbálni.

(#44213) V/ válasza djbahool (#44212) üzenetére


V/
Topikgazda

Köszi az információt, bár a $ egyenlegről történő $-ban maradás kimentés érdekel bennünket, nem az hogy az eToro vált devizát, a váltást akarjuk elkerülni. De akkor ez nem ússzuk meg csak kedvezőbb árfolyammal történik a €-ra vagy a fontra váltás és így csak valami devizában marad a pénz, nem lesz belőle forint.
A PayPal 3%-os díja 167 $-ig kevesebb, mint az eToro 5 $-os fix díja de attól felfelé ez utóbbi a kedvező. Persze annak aki még $-os számlát sem tudott a PayPal fiókjához hozzárendelni ez a módszer elfogadható a pénz kimentésre, csak ezzel a költséggel számolnia kell.
Gondolom a Revolutra való eljutás az sem nagyon drága?
De megnézev ez drága lesz, eleve a kezdő betét 200$ és azután lesz 50 $, van konverziós díja 0.005 $, van hétvégi díjuk is. Hát nem is tudom.

[ Szerkesztve ]

(#44214) djbahool válasza V/ (#44213) üzenetére


djbahool
senior tag

Nyilván az USD-s PayPal balance-ról is működik a feltöltés eToro-ra, de most szándékosan a Ft-ot próbáltam, hogy milyen a konverzió.
Igen, USD-t nem tudsz kimenteni direktbe az eToto-ból, csak EUR-t vagy fontot, de nagyobb összegnél simán jobb alternatíva mint a Wise 3%-a, vagy ha vkinek tényleg az sincs akkor a durva PP konverzió.

(#44215) Zozzant


Zozzant
addikt

Ki vagyok akadva, 346 FT-ot ad a paypal 1 EUR-ért ha átutalom a számlámra.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#44216) V/ válasza Zozzant (#44215) üzenetére


V/
Topikgazda

Mihez viszonyítod? Ugye nem pénzváltókhoz? A bankod devizavételi árfolyama mennyi most? Bár valójában nem igazán hasonlítható ahhoz sem, ennyit 346,31 Ft-ot ér nekik.
Az OTP 354,77 Ft az Erste 343.9 Ft-ot a CIB 350.94 Ft-ot ad érte

[ Szerkesztve ]

(#44217) Zozzant válasza V/ (#44216) üzenetére


Zozzant
addikt

deviza vétel 354

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#44218) V/ válasza Zozzant (#44217) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezért is próbáljuk nem PayPal-ra fogadni a pénzt, bár mint látod bankonként változhat az eltérés +/-. Ha nem mehet bankszámlára akkor sajnos ezzel kell beérni.

[ Szerkesztve ]

(#44219) Zozzant válasza V/ (#44218) üzenetére


Zozzant
addikt

Hát azért köszi, nyelünk nagyokat maximum...

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#44220) Beni2360 válasza Zozzant (#44219) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát EU-róba utald a bankodba és ő többet ad érte.
Vagy úgy nem lehet?

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#44221) V/ válasza Beni2360 (#44220) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem lehet, magyar fiók esetén forint az alap deviza ezért az egyenlegen lévő pénz forintra konvertálva küldhető ki forintos számlára. Ha lehetne €-os számla akkor az dupla konverzió lesz és még több veszteség.

(#44222) Beni2360 válasza V/ (#44221) üzenetére


Beni2360
félisten

:R Ezek szerint ha vissza utalnak refundot Paypalon keresztűl az másik opció.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#44223) Computer4U


Computer4U
kezdő

Sziasztok!

Egy gyors kérdésem lenne. Végig olvastam a leírást mivel nem tudom, hogy más, bank utaláson keresztül tölthet e a paypal számlámra.
Úgy értem, hogy utal a paypal magyarországi számlájára megadva közleményben az azonosítómat ahogy én is szoktam tölteni.
A leírásból én azt veszem ki, hogy nem.
"
11. PayPal egyenleg feltöltése banki utalással, Top Up (Feltöltés) móddal
Belépés után bal oldalon a menüben az egyenleg feltöltésre ezek a menü pontok állnak rendelkezésre:
Transfer Money vagy Pénzátulás, régebbi felületen ha előkerül a Top Up vagy Feltöltés.
Ezeket választva kapunk egy információs oldalt, ahol a megadott adatokkal a saját bankszámlánkról tudunk utalni a PayPal magyar Unicredit Banknál vezettet számláján keresztül a PayPal egyenlegünkre.
Saját forintos bankszámláról, forint a saját PayPal fiókunkra!
"
Valakinek van valamilyen tapasztalata ezzel kapcsolatban?
Mert elküldte az összeget az ismerősöm de nem kaptam meg :(

Köszi

(#44224) V/ válasza Computer4U (#44223) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen van tapasztalat és ezért is van úgy fogalmazva, illetve ők is írják.
Csak a saját neveden lévő bankszámláról lehet feltölteni, idegen számláról nem. Majd 15 nap tájékán vissza küldik.

(#44225) Computer4U válasza V/ (#44224) üzenetére


Computer4U
kezdő

Hát ez de szuper :)

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#44226) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Paypal fiókomat az androidos Authenticator-al használtam eddig...
Valami miatt hard reset lett telefonon és elfelejtettem ezt, nem volt eszembe.

Mostmár viszont nemtudok belépni paypal fiókomba, mert hiába van meg jelszó, kérné az alkalmazás által generált kódot is...

Járt már így esetleg más is?
Van erre megoldás? Tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

(#44227) V/ válasza kory24 (#44226) üzenetére


V/
Topikgazda

Telefonon fel kell őket hívni és kikapcsoltatni a hitelesítést, a hétvégén tudtommal nincs PayPal telefonos elérhetőség
De ha Google és az új biztonsági mentéses rendszerük használva volt akkor életet lehet bele csiholni. Pontosabban náluk leírva.

(#44228) kory24 válasza V/ (#44227) üzenetére


kory24
őstag

Mi a telefonszám?
Magyar nyelven fognak beleszólni? :)

(#44229) V/ válasza kory24 (#44228) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez lenne a magyar ügyfélszolgálati vezetékes telefonszám: 1 777 7944 de itt is angolul beszélnek, viszont magyarországi percdíjjal számolnak a telefonszolgáltatók:

(#44230) kory24 válasza V/ (#44229) üzenetére


kory24
őstag

Köszi, de akkor ez így felejtős nekem :(
Gyengusz angol tudásom, még ha el is mondanám mi bajom, ha vissza kérdez valamit.....

Kár, hogy emailben nem lehet valahogy intézni.

Próbáltam elfelejtett jelszót, ki is jött email, tudtam új jelszót beállítani, de belépéskor ugyanúgy kéri authentikátori kódot...

Elfelejtett jelszóra gondoltak, de authentikátor reset-re nem....

Gondolom így törölni se tudom egész fiókom és újra regisztrálni se ugyanazzal az email címmel :(

(#44231) V/ válasza kory24 (#44230) üzenetére


V/
Topikgazda

Az ilyen biztonsági dolgok nem mennek e-mail alapján, akkor boldog-boldogtalan így törné fel a fiókokat. Más is tolmácsolhat. Mert még így is azonosítani kell hogy jogos a kérés, hogy te vagy a fiók tulajdonosa.
Ezzel az e-mail-el nem lehet másik fiók.
Semmiképp nem lehet a hitelesítő alkalmazás felől orvosolni?
A valami miatt hard reset az nem szokott egy automatikus dolog lenni.

[ Szerkesztve ]

(#44232) kory24 válasza V/ (#44231) üzenetére


kory24
őstag

Ha új jelszót lehet emailben kérni, akkor ezt az authentikátor törlést/újra beállítást miért nem?
Be van állítva email cím + telefonszám is.
Azért bldog-boldogtalan nem tudná feltörni ha pl lenne opció ennek authentikátornak törlésére pl email vagy sms megerősítéssel. (ahogy új jelszó beállítására van is)

Microsoft fiókkal érdekes mód semmi probléma, azt minden további nlkül fel tudtam venni újra.
(igazából arra nem emlékszek paypalt hogy vettem fel oda anno, mert most olyan opciót nem is találok benne...)

Okés hard reset nemolyan gyakori, de azért telefont szoktak cserélni az emberek. Akár azért is mert elromlik, elhagyják, ellopják és ezekben az esetekben is bukta ha volt ilyen authentikátor beállítva.

De tudom, én voltam hibás, hard reset előtt ki kellett volna kapcsolnom ezt a fajta biztonsági belépő módot, de sajnos paypal pont nem volt eszembe... :(

Így jártam akkor, hátha később valamikor lesz rá mód.

Köszi azért :R

(#44233) V/ válasza kory24 (#44232) üzenetére


V/
Topikgazda

Az új jelszó cseréje az teljesen zárt rendszer és ott is meg kell erősítened magad.
Ha cseréled a telefont akkor leállítod a hitelesítést és az újon aktiválod, ez így működik.
A PayPal fiókod egy pénzügyi elektronikus számla és annak megfelelő biztonságok, szóval nem egészen Microsoft fiók.

(#44234) kory24 válasza V/ (#44233) üzenetére


kory24
őstag

Értem amit írsz, de akkoris meglehetne oldani telefonálás nélkül ha akarnák.

Ott van pl Erste Bank vagy OTP bank:
netbank azonosító + jelszó és a beállított telefonszámra jön a hitelesítő sms és kész.

És ezek is pénzügyi szolgáltatók.

Oké, a CIB egy fokkal bonyolultabb, ott már valóban kell telefonálni is, régebben beszélni is kellett sőt igazolni magad személyes adatokkal, de mára már van nyomógombos menüopció az sms kiküldésére, valószínűleg olyan sokan telefonáltak be ilyennel, hogy gépiesítették... :)

(#44235) V/ válasza kory24 (#44234) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké, mások a hitelesítési szabályaik, a CIB meg kriminális.

(#44236) Beni2360 válasza V/ (#44229) üzenetére


Beni2360
félisten

Most, hogy írod eszembe jutott évekkel ezelőtt, hívtam őket és megértettem velük, hogy csak németül tudok beszélni. Visszahivtak amikor előkerestek egy németet beszélő kollégát. Jo sztori volt.:K

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#44237) ACE- válasza kory24 (#44232) üzenetére


ACE-
addikt

Tanácsolom hogy legközelebb, és minden más kétszintű hitelesítési kódra használd a Microsoft Authenticator-t. [link] Ez automatikusan backup-olja a bejelentkezéseket, így ha meghal a telefonod egy következő telefonnal is működnek a beállított belépések.

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#44238) kory24 válasza ACE- (#44237) üzenetére


kory24
őstag

Ez van fent.

Hogyan lehet vissza állítani?

(#44239) V/ válasza kory24 (#44238) üzenetére


V/
Topikgazda

Azzal indul hogy csináltál-e biztonsági mentést a fejreállás előtt.

(#44240) Computer4U


Computer4U
kezdő

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem van, hogy ha SOS kellene töltenem a paypal számlámra az csak bankkártyával lehet ami hozzá van kötve?
Mert az lejárt, az új még nincs az utalás meg jó pár nap és hétvégén kellett volna...
Vagy ha van más módja az utalásnak akkor mi az amit gyorsan jóváírnak?

Köszi

(#44241) Beni2360 válasza Computer4U (#44240) üzenetére


Beni2360
félisten

Az új kártyát regeld be és máris használhatod szvsz. A vissza igazolás majd megcsinálod.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#44242) V/ válasza Computer4U (#44240) üzenetére


V/
Topikgazda

Bankkártyával nem lehet az egyenleget feltölteni, csak banki utalással.
Az a gond hogy az utalás az megtörténik azonnal még most is, de kell legalább egy munkanap az egyenlegen történő jóváírás.
Két lehetőséged van, ideiglenesen hozzáadsz egy olyan bankkártyát ami nincs másik fiókhoz hozzárendelve és azzal fizetsz, vagy egy ismerőst megkérsz akinek szintén van PayPal fiókja hogy küldjön neked annyi pénzt amennyi szükséges.

Bár a bankok a lejárat előtt küldik, nem kaptad meg a júliusban lejárót a hónap közepén?

[ Szerkesztve ]

(#44243) V/ válasza Beni2360 (#44241) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem fog menni neki, ezt írta: az új még nincs

(#44244) Computer4U válasza V/ (#44243) üzenetére


Computer4U
kezdő

Nincs senki aki intézné, pedig mondtam, hogy elutalom a pénzt csak küldje át, de nem tudja, hogy hogyan csinálja. Bármi ami informatika neki olyan mint a kínai :(
Igen, tudom, hogy nem feltöltöm a bankkártyáról, de az volt a paypal mögött...
Most hogy lejárt viszont paypal egyenleg is jó lenne..
Áh....

(#44245) V/ válasza Computer4U (#44244) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs másik bankkártya, akár egy rokoné, az ideiglenes időtartama csak a fizetés lenne és azután törlöd, illetve mennyire ragaszkodsz a PayPal-os fizetéshez, mással nem lehet ott fizetni?
Van PayPal fiókja és nem tud a PayPal e-mail címedre pénzt küldeni?
Pedig egyszerű, lásd Összefoglaló 6. pont.

[ Szerkesztve ]

(#44246) Beni2360 válasza V/ (#44243) üzenetére


Beni2360
félisten

az új még nincs - na ez elkerülte a figyelmem mivel ilyennel az elmúlt akár hány év alatt nem találkoztam. Nekem mindig előbb küldték az új kártyát mielőtt a régi lejárt. :F

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#44247) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Ebayről akarok várásolni,de paypallal fizetnék. Viszont az átváltási rátát nem tudmom sehogysem megváltoztatni. Összefoglalóban szereplő link,mondatok nálam nincsenek. Ebay csekáutnál simán paypal ikon van és nincs alatta az a szöveg. Hogyan tudom átállítani?
Illetve most vettem egy terméket és hozzáadta a VAT-ot. Miért? Beszedi előre a mi áfánkat? :U Én hülye nem figyeltem és már le is vonta az összeget :W

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#44248) V/ válasza FIREBLADE78 (#44247) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha belépsz a PayPal-ra, akkor kerül elő a a váltási rész, mindjárt cserélem a képeket.
Július 1-től az eBay is beszedi az áfát ha kereskedőtől vásárolsz.

[ Szerkesztve ]

(#44249) FIREBLADE78 válasza V/ (#44248) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

A PayPal átváltási árfolyamát használva fizet: 1 HUF = 0,00398 CADVagy válassza a kártyakibocsátó árfolyamát
Rámegyek,hogy válasszam ki. Ekkor beugrik egy Ft-os ár és egy Cad-os,ilyenkor ez a szöveg van :A kártyakibocsátó határozza meg a devizaátváltási árfolyamot, illetve az esetleges díjakat. Ellenőrizze a végső összeget a számlakivonaton. Tehát a valutát válasszam?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#44250) V/ válasza FIREBLADE78 (#44249) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, közben már lecseréltem a képeket. Ha azt választod akkor alul majd a kártyakibocsátó szöveg lesz látható, nem a PayPal.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.