Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44051) s7evcsenko válasza ottalai (#44050) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Vegyesen, Kb. 70% volt paypal.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#44052) ottalai válasza s7evcsenko (#44051) üzenetére


ottalai
lelkes újonc

"Vegyesen"? Hogy érted ezt?

(#44053) s7evcsenko válasza ottalai (#44052) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Az összeg 70%-a rajta volt a paypalon, a maradékot meg a hozzácsatolt bankkártyáról vonta.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#44054) petymek


petymek
senior tag

Sziasztok! Van lehetőség hat hónapon belül vételár visszatérítést kérni, ha a vásárolt termék tönkrement. és az eladó elutasító?
Thx.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#44055) ACE- válasza petymek (#44054) üzenetére


ACE-
addikt

Mi okból elutasító?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#44056) V/ válasza petymek (#44054) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért a 180 nap nem egészen így értendő. Inkább a vásárlás után, kézhezvétel után közvetlenül jelentkező probléma esetén vagy ha van az eladónak visszaküldési idő megadva akkor azon időtartamon belül. A garanciális ügyintézés már nem a vásárláshoz köthető védelem. Nem valószínű hogy döntenek a javadra.

[ Szerkesztve ]

(#44057) PROTRON válasza petymek (#44054) üzenetére


PROTRON
addikt

A hirdetésben egyébként volt garanciális idő tartam megadva? És hogy mik annak a feltételei?

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#44058) petymek


petymek
senior tag

Köszi, mindenkinek válaszolva, mióta jeleztem a hibát, és cserét kértem mindenről beszél az eladó, csak csererol nem. Alis vásárlás volt, külön érdeklődés, megbeszélés alapján, a terméknek nem volt külön hirdetése. 3 nap van még a 6 hónapból.

A postaköltség finanszírozás át hogyan kell kérni?

[ Szerkesztve ]

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#44059) V/ válasza petymek (#44058) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez nem fog menni, nincs garanciális ügyintézés és csere sem ha az eladó nem akarja és a PayPal-on sem lehet kikényszeríteni ezt., erre nem alkalmazható a vásárlói védelmük.

Összefoglaló, 8. PayPal-tól termék visszaküldés esetén a postai költség visszatérítésének módja

[ Szerkesztve ]

(#44060) minas


minas
aktív tag

Nem férek hozzá a PP fiókomhoz. A felhasználónév és jelszó beírása után a mostanában szokásos módon a megadott telefonszámon kellene hívnia az automatának, hogy megadjam a hitelesítő kódot. Viszont nem hív, a telefon nem csörög, sikertelennek írja a hívást. Pedig a telefon működik, a szám nem változott. Nagyon elég volt a PP-ből, levenném róla az összes pénzt. ha tudnám... Mit tegyek?

(#44061) V/ válasza minas (#44060) üzenetére


V/
Topikgazda

Várj egy kicsit, lehet hogy technikai hiba. Az sms az miért nem volt jó? Egyébként meleg van, az adótornyokban is lehet műszaki hiba.

(#44062) minas válasza V/ (#44061) üzenetére


minas
aktív tag

A vonalas számom van megadva, eddig nem volt gond. Gondoltam, akkor most vásárolok PP-vel, de így is kéri a hitelesítést és nem működik a dolog. Bosszantó... Nem bízok olyan cégben, amelyik technikai okok miatt akadályoz a vásárlásban, vagy a pénzemhez való hozzáférésben.

(#44063) minas


minas
aktív tag

Várok, mást pillanatnyilag úgysem tudok tenni.

(#44064) V/ válasza minas (#44063) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor neked jó bankod van. De a biztonság miatt vannak ezek a védelmi dolgok. Ha mobilt használnál rugalmasabb lenne ez a védelmi dolog. De lehet gond a telefonszolgáltatóval is. De ez nem bizalom kérdése ha eddig müködött. Műszaki probléma az bárhol előfordulhat, nem létezik 100% működés

[ Szerkesztve ]

(#44065) Botigta


Botigta
aktív tag

Hogy én mennyire gyűlölöm a Paypalnak ezt a szándékos agyonkomplikálását, ide/oda váltogatását, hogy ha nem vagyok állandóan résen/topon, akkor azonnal lehúzza az embert...
Az milyen, hogy az Alin vásárolok egy 6.18$-os terméket, a PayPal számlámon található dollárral. Erre amikor visszanézem, már azt látom hogy 5,38€-ot fizettem, ami persze 6,78$-omba került... Ez hogy?

(#44066) V/ válasza Botigta (#44065) üzenetére


V/
Topikgazda

A PayPal-on a $ vagy az € volt az alapértelmezett egyenleg?
Gondolom volt bankkártya is hozzáadva és ha igen akkor az egyenleg vagy a kártya a fő fizetési eszközöd?
Az AliExpress az $-on volt? Mert ott ráadásul hiába állítasz mondjuk forintot az a PayPal-ra $-t küldene.
Nem igazán szokott ilyen kavar lenni hogy csak úgy más devizában fizessen. Ha minden $ akkor nem lát €-ot.
De amikor fizettél előtte nem nézted meg az összesítő oldal számait? Ha váltogat még azt is kiírják ott.
Csak fel tűnt volna hogy kevesebb pénzt látsz mint a kosárba rakásnál az egyik 6,71 a másik meg 5,38
Ha belépsz a böngészőben és ott megnézed a vásárlást és beállításokat nem derül ki hogy mi lehet elállítva?

[ Szerkesztve ]

(#44067) Botigta válasza V/ (#44066) üzenetére


Botigta
aktív tag

Amikor fizetésnél bejelentkeztem a PayPalba, akkor ezekkel az adatokkal/beállítással fizettem. Ezért nem gyanakodtam semmire, nekem egyértelműnek tűnt minden...

(#44068) Met válasza Botigta (#44067) üzenetére


Met
nagyúr

Azért az adataidat kitakarhattad volna.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#44069) V/ válasza Botigta (#44067) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem jó, mert nem a PayPal $ egyenleg volt a fizetési mód amikor indultál, hiszen akkor nem lenen ott ez a jelölő négyzet. Amikor fizetsz az a következő fizetésre fog hatni hiszen ezután fogja eltárolni.
A Revolut és Curve kártyák esetén láttam ilyesmi problémákat.
Van € egyenleg aktiválva? Mert nem látom, rögtön a Revolut kártya látszik. Ha nincs € egyenleg vagy nincs rajta pénz akkor gondold át honnan is lett belőle €.
A kép alapján volt pénz mind a forint mind a $ egyenlegen ami fedezte volna ezt a 6,18 $-át?
De komolyan gondoltam hogy a bönhgészés fizetési tételt nézd már meg mert ott írnia kell hogy miként lett a $-ból €.
Ment pü is.

(#44070) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok :)
Most a revolut árfolyama 351Ft
22,755Ft a 64.83 euro
Innen akarok rendelni kütyüt [link]
Nem tudja valaki vám megy még vajon rá?

Pay pal ha vált, jó sokat tesz rá.

Most ha megveszem Euroba, akkor a revolut csinál mindent.
Szerintetek váltsak át eurot előre a zsebbe?

[ Szerkesztve ]

(#44071) V/ válasza K Norbi (#44070) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egy litván üzlet? Mert Litvánia EU-s állam. Így nincs vám. Viszont ma vagy holnap vedd meg amíg biztos hogy litván áfa lesz felszámolva. Rájuk is vonatkozik az ha 10000 €-ot eléri az ideirányuló eladás akkor 27% áfa vonandó le, nem a 21%
Ha jól emlékszem mindegy hogy előtte átraksz pénzt az € zsebbe, a fizetéskor is ugyanannyi az árfolyam.

[ Szerkesztve ]

(#44072) K Norbi válasza V/ (#44071) üzenetére


K Norbi
addikt

Rendben, köszönöm szépen. :R
Akkor lecsapok rá.

Szerintem is Litván. :K

[ Szerkesztve ]

(#44073) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali.
PayPalon szeretnék visszatéritest kérni. Angolul vagy magyarul írjak nekik? :R

(#44074) V/ válasza #04441088 (#44073) üzenetére


V/
Topikgazda

Angolul

(#44075) s7evcsenko válasza s7evcsenko (#44049) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Fejlemény, hogy kértem a munkáltatómtól egy munkáltatói igazolást német nyelven, amit elküldtem nekik a tavaly évi adóbevallásommal egyetemben.
Rá fél órára jött a mail, hogy megkezdték a jóváírási folyamatot.
Most tényleg csak ennyi kellett nekik, vagy csak megelégelték a leveleimet? ;]
De ezt miért nem tudták megírni?
Mundjuk azt kiemeltem a mostani emailben, hogy a cégem német anyavállalattal rendelkezik, lehet ez hatott rájuk. :B
Vagy az is lehet, hogy az EU-s fogyvéd is pont megkereste őket, vagy esetleg a paypal a fellebezésem után? Bár ez túl véletlen egybeesés lenne...
Mindenesetre a pénz még nem ért vissza, de várok türelmesen.

#44073staker:
én magyarul írtam nekik és magyarul is válaszoltak.

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#44076) #04441088


#04441088
törölt tag

Azt néztem, hogy egy ideje már magyar a felület, de mégis mindig angolul írtam. Lehet most is így lesz, kétlem, hogy annál a szerencsétlen boltnal bárki tudna értelmesen angolul fogalmazni, nem is valószínű, hogy érteni fogják a problémát, így marad rám és a PayPalra az ügy.

(#44077) ballazol


ballazol
senior tag

Hali!
Talán tudtok segíteni.
Eddig 1,5 évig gond nélkül ment a Spotify előfizetésem havidíjának levonása Paypal-lal, beállította UniCredit Bank-os Mastercard kártyával.
Ebben a hónapban kaptam új kártyát.
Át kellett írnom a 3számjegyű biztonsági kódot, de így sem működik.
Most letöröltem a Spotify előfizetésem, hátha újra beállítva majd rendesen viselkedik, de semmi.
Ezt az üzenetet kapom.

Ki lehet vajon a bankot hagyni a dologból, vagy csak telefonálgatással lehet célt érni?
Köszi!

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#44078) V/ válasza ballazol (#44077) üzenetére


V/
Topikgazda

Az erős hitelesítésen akad le, ami nem PayPal téma és nem kerülheted meg.
A Nem kapta meg a push üzenetre kattintva lehet hogy előjön az sms hitesítés.

[ Szerkesztve ]

(#44079) ballazol válasza V/ (#44078) üzenetére


ballazol
senior tag

nem jön elő, és nem is küld a bank sms-t...
az viszont hozzátartozik az igazsághoz, hogy a telefonom nem okostelefon
de oda is mindig kapom ettől függetlenül a megerősítő sms-eket belföldi internetes vásárlásoknál...
lehet, hogy az a baj, hogy ez nem belföldi, és külön engedélyt kell kérni rá a banktól?
eddig ezzel sosem volt probléma
legalább magyarul leírná, hogy mi a teendő...

[ Szerkesztve ]

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#44080) V/ válasza ballazol (#44079) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor meg kell nézned hogy a kártyánál mi van beállítva, az Unicredit alkalmazás telepítve van a mobilodra?

(#44081) ballazol válasza V/ (#44080) üzenetére


ballazol
senior tag

tabletre van telepítve (a tablet csak wi-fi-s)
300E forintos internetes vásárlás van beállítva :)

[ Szerkesztve ]

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#44082) V/ válasza s7evcsenko (#44075) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért még ez van érvényben:
A megállapodás nyelve és fordítása
Kizárólag angol nyelven kommunikálunk Önnel.
A jelen felhasználói megállapodást kizárólag angol nyelven kötjük meg. A jelen felhasználói megállapodás bármilyen fordítása kizárólag az Ön kényelmét szolgálja, és nem céljuk a jelen felhasználói megállapodás feltételeinek a módosítása. Ha ellentmondás merülne fel a jelen felhasználói megállapodás angol nyelvű verziója és az angol nyelvűtől eltérő verziója között, az angol nyelvű verzió tekintendő a mérvadó verziónak.

(#44083) V/ válasza ballazol (#44081) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor arra kellene mennie, de amit felsoroltak azt kell megnézned.Nem limit, hanem a jóváhagyás rész.
Én az Ertsénél futottam ma reggel ilyen hibába, eredetileg sms volt a kártyáknál megadva, de valamit változtattak és kénytelen voltam a mobilra feltelepíteni az alkalmazásukat hogy tudjak fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#44084) ballazol válasza V/ (#44083) üzenetére


ballazol
senior tag

köszönöm szépen, ránézek újfent!

... bár attól tartok, hogy sms nem fog jönni nem LTE kompatibilis tabletre...

[ Szerkesztve ]

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#44085) #04441088 válasza V/ (#44082) üzenetére


#04441088
törölt tag

És mi van akkor, ha nem fér ki az üzenetem? Jelentem a hibát és utána még lesz valami válasz gomb? Egy bútoros vásárlással kapcsolatban írnék vagy egy oldalnyit.

(#44086) V/ válasza #04441088 (#44085) üzenetére


V/
Topikgazda

Annyit tudsz írni amit a beíró ablak megenged, az 2000 karakter. Ha ennél több akkor levél. vagy ők kérnek be anyagot, de ezt is megírhatod hogy még lenne bizonyíték adjanak feltöltő linket.

[ Szerkesztve ]

(#44087) Botigta válasza V/ (#44069) üzenetére


Botigta
aktív tag

Hidd el, ugyanígy volt. Hetente vásárolok az Aliról, pontosan ugyanígy, nem állítgatok, nem nyomkodok el semmit, visszanéztem, mindig dollár volt a fizetőeszköz. Szóval akkor valami rendszerhiba lehetett...

Esetleg ha az Ali app átállt Euróra, abból eredhetett ez a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#44088) V/ válasza Botigta (#44087) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, mert akkor €-os összeg kerül át. Ha megnézed az AliExpressen a böngészőben vásárlásnál a Financial részt ott mit lehet látni?

[ Szerkesztve ]

(#44089) s7evcsenko válasza s7evcsenko (#44075) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Újabb fejlemény!
Úgy néz ki sikeres volt a paypalnak benyújtott fellebezésem, ugyanis most jött a mail, hogy a javamra döntöttek és már a pénz is a számlámon van.
Ezek szerint mégis csak véletlen volt, hogy tegnap küldtem a webshopnak munkáltatói igazolást és arra reagáltak visszatérítéssel...
Ennek örömére jó fej leszek és nem kérem a visszapostázás költségének térítését a paypaltól. :B
Köszönöm mindenkinek, aki valamilyen módon segített. :R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#44090) V/ válasza s7evcsenko (#44089) üzenetére


V/
Topikgazda

Örülök én is, de azt a pénzt nyugodtan kérd vissza, mert az ettől függetlenül is jár neked, nem az van hogy jogtalanul kéred.

(#44091) s7evcsenko válasza V/ (#44090) üzenetére


s7evcsenko
addikt

de ez a paypalnak veszteség lesz így, nem?
Mert gondolom ők nem fogják ezt már a webshoptól behajtani...
Nyilván nem kell sajnálni a paypalt, csak ha már jó fejek voltak és dolgoztak nekem, akkor cserébe még ezt is húzzam le róluk hálám jeléül?
Vagy ők ezt miből fedezik amúgy? Miért éri meg nekik ez a visszatérítés?

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#44092) V/ válasza s7evcsenko (#44091) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem és behajthatják. A visszatérítés meg az eladók által fizetett, illetve a más díjaikból bejövő bevételből fedezik. Nem fognak tönkremenni ezért.

(#44093) ballazol


ballazol
senior tag

Csak annyit, hogy semmi gond nem volt a paypal-lal az UniCredites kártyáról kellett levenni a tiltást a telefonos ügyfélszolgálatos hölgy segítségével. Ha nem számolom a 6 perces várakozást, 1 perc volt az egész.
Hogy miért volt tiltás alatt a Mastercard kártya, arra nem kaptam választ. Mindegy, utólag már nem is érdekel... :P

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#44094) s7evcsenko válasza V/ (#44092) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Rábeszéltél, el is fogadták a kérelmem. :R
Van egy kis lelkiismeret furdalásom ugyan, de megpróbálok együtt élni vele. :B

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#44095) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Hogyan tudok átutalni Skrill accomról Paypal accomra?

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#44096) V/ válasza Vertigo18 (#44095) üzenetére


V/
Topikgazda

A PayPal fogad az e-mail azonosítódra és banki utalással forintot a bankszámlájukra az egyenleg feltöltés adataival.. Ha van ilyen lehetőség akkor lehetséges. De szerintem nincs kapcsolódási pont a kettő közt, így nem lehet.

(#44097) gyuresz68


gyuresz68
csendes tag

Sziasztok. Olyan gondom lenne, hogy bankszámlát szeretnék csatolni a paypal fiokomhoz de nem csinálja meg azt írja, hogy jelenleg ezt a számlát nem tudja csatolni a fiokhoz. több számlával probáltam mindegyik magyar forint alapú számla ?

(#44098) V/ válasza gyuresz68 (#44097) üzenetére


V/
Topikgazda

Melyik bank lenne és ez ugye pénzforgalmi számla? Pénzt akarsz kiutaltatni rá?
A 4 b pontra az Összefoglalóban esetleg nézz rá.

(#44099) gyuresz68 válasza V/ (#44098) üzenetére


gyuresz68
csendes tag

Probáltam az Otpvel és a Magnet bankkal is mind a kettő pénzforgalmi számla pénzt szeretnék rá utalni. Úgy adtam hozzá ahogy az összefoglalóba van

(#44100) V/ válasza gyuresz68 (#44099) üzenetére


V/
Topikgazda

Az utaláshoz nem kell hozzáadni bankszámlát, anélkül is utalhatsz mondjuk az OTP számláról azokkal az adatokkal amit megadnak a Transfer Money (Pénzátulás) menüpontnál választva a feltöltést az Unicredit bankszámlára, csak a közlemény rovatban benne legyen a transfer ID vagy magyarul az átutalás azonosítója, de más ne.
De lehet hogy csak hétfőn lesz jóváírva az egyenlegen, gondolom nem sürgős.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.