Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44651) ollie


ollie
MODERÁTOR

Nálam ma egész nap nem töltődik be a paypal, így fizetni sem tudok vele. Másnál is van ilyen probléma?
mod: cookie törlés megoldotta

[ Szerkesztve ]

***

(#44652) Albigator válasza V/ (#44650) üzenetére


Albigator
őstag

Oké, köszi.
Paypal Assistantnak kell ilyenkor írni?

(#44653) V/ válasza ollie (#44651) üzenetére


V/
Topikgazda

Én rendesen tudtam ma fizetni úgy egy órával ezelőtt több tételt is, tegnap a belépési sms kód 4-5 perce jött egy ideig, de más hiba nem volt.

(#44654) V/ válasza Albigator (#44652) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, bár most hétvégén csak robot van.

(#44655) donbig


donbig
tag

Üdv! Nemrég csatoltam egy Wise virtuális kártyát a fiókomhoz. Alapból pénznemnek az eurót állította be. Előnyös-e, ha külföldi, eurós fizetésnél a Wise eurós zsebéből fizetek, miután ott váltottam át a forintomat euróra? Lehet ilyenkor valamilyen plusz konverzió, vagy bármi más csavar? Ekkor is a kártyakibocsátó fizetési lehetőségét válasszam ki azzal, hogy a HUF vagy Euro lehetőség közül az utóbbit választom ki?

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#44656) V/ válasza donbig (#44655) üzenetére


V/
Topikgazda

Én forintot is szoktam feltöetni és átváltom €-ra, így amikor €-ban fizetek a PayPal automatikusan €-ban terhel. Ezzel semmit nem kel csinálni.
Viszont ha €-tól eltárő devizában, forintban vagy $-ban fizetnél a Wise kártyával akkor a PayPal-on fizetéskor át kell állítani a Wise váltására ez esetben a majd a Wise átváltja. Mindig a jobb oldali devizát kell választani, az Összefoglalóban van leírás a deviza váltásról, ott van kép erről amit írtam.
Tippek az egyszerűbb PayPal használathoz  Tippek az egyszerűbb PayPal használathoz
Tartalom:
3. Fizetéskor a konverzió probléma megoldása.

(#44657) donbig válasza V/ (#44656) üzenetére


donbig
tag

Köszönöm a segítséget! Akkor a leírtak szerint fogok fizetni euróval, a másik, csatolt OTP-s kártyával pedig a bankos váltást választom külföldi vásárlás esetén. Őszintén szólva el szoktam felejteni apróbb dolgoknál, de most telefont szeretnék venni, itt már azért sokat számíthat...

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#44658) V/ válasza donbig (#44657) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem ajánlom az OTP-s kártyát devizás vásárlásra. A Wise árfolyama mindig jobb.

(#44659) donbig válasza V/ (#44658) üzenetére


donbig
tag

Köszönöm, hogy erre is felhívtad a figyelmet, még jobban értékelem a Wise-ot.

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#44660) Louis1980


Louis1980
csendes újonc

Üdv!
Kínába szeretnék pénzt küldeni “család és barátokkal”, de valamiért nem tudom kiválasztani hogy úgy küldje. Lehetséges valahogy küldeni?

(#44661) V/ válasza Louis1980 (#44660) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem lehetséges, ez az opció ott nem érvényes, ők sem tudnak így küldeni.

(#44662) gyulaszu válasza Louis1980 (#44660) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Én Kínába küldésre Wise-ot használtam 2 éve...

gyulaszu

(#44663) Louis1980 válasza gyulaszu (#44662) üzenetére


Louis1980
csendes újonc

Köszönöm a válaszokat!

(#44664) gyulaszu válasza Louis1980 (#44663) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Szívesen. Ha jól emlékszem, akkor volt valami korlátja, de nem a wise részéről, hanem magánszemély nem fogadhat túl sokat...

gyulaszu

(#44665) Echelon


Echelon
csendes tag

Sziasztok!

A magyar címmel regisztrált Paypal-omon lévő USD-t 3% díjjal tudom a hozzárendelt HUF számlámra utalni. Ezt lehetne csökkenteni a Revolut vagy Wise közbeiktatásával? Mindkettőnél van számlám, de a Wise USD számlámat nem engedi a Paypal hozzádni.

(#44666) V/ válasza Echelon (#44665) üzenetére


V/
Topikgazda

Tévedés amit írsz. A forintos számládra ingyen küldik ki, de forintra lesz automatikusan konvertálva előtte. A 3% akkor van ha $-os bankszámlára lenne kiutalva, ezért ha működne a Wise vagy Revolut $-os számlaszámra utalás ez akkor jelentkezne.
Én nem tudok változásról hogy ezen két cég bankszámláját hozzá lehessen adni, nem lehetséges. Csak USA banknál vezetett nem virtuális bankszámlát lehet hozzáadni, de akkor ott lesz a 3% levonás.
De írják is hogy ingyenes ha elkezded kitölteni az adatokat, utalás nélkül is látod a képernyőn hogy mennyi forintot adnak érte és azt is hogy nincs díja.

A3.2.1. Átutalás közvetlenül bankszámlára (amennyiben lehetséges*)
Ingyenes (ha pénznemváltásra került sor, a pénznemváltást ismertető szakaszunkban foglaltak is vonatkoznak rá)
Átutalás közvetlenül egyesült államokbeli bankszámlára
3,00% (ha pénznemváltásra került sor, a pénznemváltást ismertető szakaszban foglaltak is vonatkoznak rá)
Ha egyenlegét nem abban a pénznemben utalja át, amelyben a számláján lévő egyenlege található, akkor az átváltásra a tranzakciós átváltási árfolyamunkat alkalmazzuk.

[ Szerkesztve ]

(#44667) Echelon


Echelon
csendes tag

Ingyenes a küldés, de mindegy hogy a Paypalon belül váltom vagy az utaláskor ők. A helyzet még rosszabb, mivel most nézem hogy a Paypalon belüli konverzió 5%-al van a középárfolyam alatt. 310 HUF-ot adnak 1 USD-ért. A középárfolyam 326 HUF.

(#44668) V/ válasza Echelon (#44667) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem a középárfolyamhoz szoktuk hanem a vételi árfolyamhoz hasonlítani és nem pénzváltóknál a készpénzes váltás, hanem a saját bankod deviza vételi árfolyama. Bár ez sem igazán pontos hasonlítás, mert ez nem banki kategória.
Nekem az Erste bank adna 309.06 Ft-ot 1 $-ért. Az OTP meg 321,66 Ft-ot a BB meg 322,85 Ft-ot, de ezek pénteki árfolyamok.
Senki nem állította hogy sok pénzt ad a PayPal, bár az Erstéhez viszonyítva bizony adnak többet, de nem igazán tudsz mit tenni ha oda küldik, nincs más opciód, hacsak az nem hogy elvásárolod $-ban mert akkor semmi konverziós gond nincs.
Jobban jársz ha Wise (Revolut) bankszámlaszámos egyenlegre utalnak és nem PayPal-ra.

[ Szerkesztve ]

(#44669) Echelon


Echelon
csendes tag

Köszönöm a segítséget, sajnos másra nem kérhetem. Úgy nem lehetne kikerülni, hogy Revolut vagy Wise kártyát igénylek és arra küldöm az USD-t Paypalról, onnan pedig a HUF számlámra?

(#44670) V/ válasza Echelon (#44669) üzenetére


V/
Topikgazda

Magyar fiók esetén nincs bankkártyára kiküldés, csak forintos számlára forintra konvertálva minden deviza vagy az USA $-os bankszámlára a $.

(#44671) jaaman


jaaman
tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni.
Az eset a következő:
idén júliusban vásároltam valamit amit paypal-on keresztül fizettem ki a bankkártyámon lévő összeg felhasználásával(a paypal-on nem volt pénzem) A termék megérkezett, de nem voltam vele megelégedve ezért megegyeztünk az eladóval ha megkapja akkor visszatéríti a vásárlás összegét. Ez meg is történt, ő megkapta és vissza is küldte a pénzt.DE sajnos időközben lejárt a bankkártyám és új bank kártyám lett ugyanannál a banknál, ugyanaz a számlaszám, csak a lejárati dátum és a cvc kód módosult.A visszatérítés napján a banktól a következő sms-t kaptam:Sikertelen Aru vissza és az összeg amit anno kifizettem a termékért.A paypal oldalán a tranzakció befejezett státuszú, a vitarendezési oldalon folyamatosan azt írja, hogy sajnos úgy tűnik, valami hiba történt nálunk, próbálja újra jelenteni a tranzakciót.A bankomat felhívtam, ott azt mondták látják a visszatérítést, de azt a lejárt kártyám miatt nem tudták kezelni. Írjak a paypal-nak hogy ők rendezzék ezt az ügyet.

Ilyen esetben mit lehet tenni?
Vajon újra megpróbálja a paypal az összeget a számlámra jóváírni?

Köszönöm előre is a segítséget!

''He who makes a beast of himself Gets rid of the pain Of being a man.''

(#44672) SzGee válasza jaaman (#44671) üzenetére


SzGee
aktív tag

olyan nincs, hogy a lejárt kártyára érkező visszatérítést nem tud kezelni a Bank, ha automatikusan nem tudják a számládon jóváírni az összeget, akkor egy gyűjtőszámlára kerül az összeg, ahonnan lehet kérni az átvezetést
ez a pénz a Bankodnál van, ne hagyd magad, kérd hogy nézzenek utána, vetess fel panaszt...
melyik Bank ez egyébként?

If you leave me, can I come, too?

(#44673) V/ válasza jaaman (#44671) üzenetére


V/
Topikgazda

A bankodban kell bemenned és a pénzt a bankszámládra lekönyvelni az eredeti fizetés és a refundos PayPal igazolással, 30 napig ott van náluk.
Ha nem változott a bankszámlád amihez tartozott a lejárt bankkártya simán könyvelniük kellett volna, mert eredetileg is arról a bankszámláról lett elutalva a pénz. Másik banknál még a megszűnt bankszámla esetén is eljuttatják neked a pénzt. Melyik ez az élhetetlen társaság? Vagy még nem beszéltél velük?

(#44674) jaaman válasza SzGee (#44672) üzenetére


jaaman
tag

Unicredit

''He who makes a beast of himself Gets rid of the pain Of being a man.''

(#44675) jaaman válasza V/ (#44673) üzenetére


jaaman
tag

Hívtam őket azt mondták a paypal-nál reklamáljak
Akkor irány a bank a kinyomtatott igazolásokkal?
Telefonon keresztül nem fogják megoldani?

[ Szerkesztve ]

''He who makes a beast of himself Gets rid of the pain Of being a man.''

(#44676) SzGee válasza V/ (#44673) üzenetére


SzGee
aktív tag

nem csak 30 nap, tapasztalatból tudom, hogy többéves tranzakciók is csücsülhetnek ezen a gyűjtőszámlán, aztán a Bank egy adattisztításnál kivezeti (nyereségként könyveli el :))
de valóban, a gyűtőszámlára is elvileg csak azok a tranzakciók kerülhetnének, ahol a számla már megszűnt
szóval itt egyértelműen nem valós az indok, amit a bankos kisasszony/úr mondott

If you leave me, can I come, too?

(#44677) Echelon válasza V/ (#44670) üzenetére


Echelon
csendes tag

Köszi!

(#44678) V/ válasza jaaman (#44675) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, személyesen kellene intézni, az hogy a PayPal-nál reklamálj az baromság, szörnyen buta volt akivel beszéltél.

(#44679) jaaman válasza V/ (#44678) üzenetére


jaaman
tag

Ok Köszönöm!
Eredeti számla, plusz a visszatérítés is kinyomtatva, irány jövő héten a bank..

''He who makes a beast of himself Gets rid of the pain Of being a man.''

(#44680) Albigator válasza V/ (#44654) üzenetére


Albigator
őstag

Írtam nekik. A számlámmal kapcsolatban volt a gebasz, fel kellett tölteni számlakivonatot.
Megcsináltam.
De még meg kell erősítsem a kártyát, ez az ami nem sikerül. :F

"A kártyakibocsátó bank elutasította a kártyát. Próbáljon meg egy másik kártyát, vagy kérdés esetén forduljon a kártyakibocsátóhoz."


OTP-s kártyám nincs limitlálva mint látható, lehetne vele vásárolni.. Elvileg.. :U
Pénz is van rajta...

Ötlet?

(#44681) ACE- válasza Albigator (#44680) üzenetére


ACE-
addikt

Legnagyobb baromság ilyen limitet beállítani, javasolom egy sokkal kisebb, max. 100ezres limitet... épp a minap történt egy ismerősömmel hogy 0-ra nyomták a kártyáját fél perc alatt, mert ugyanilyen limitje volt.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#44682) V/ válasza Albigator (#44680) üzenetére


V/
Topikgazda

Amikor hozzáadod a bankkártyát akkor amikor elmented a kártyaadatait jönni kell a bankodtól az erős hitelesítési jóváhagyásnak mert ekkor is van egy próba terhelés, ha ez sikeres akkor hozzáadódik a bankkártya. Ha nem volt a banki jóváhagyás akkor a kártya valójában nem kerül hozzárendelésre.
Ezután lesz lehetőség a 400 Ft-os mókára ami a képen van.
Ha megtörtént a kártya hozzáadás ezután már nem fog a 400 Ft-os terhelésnél sem jönni a banki erős hitelesítés kérése. Elmegy a 400 Ft -os terhelés és pár nap múlva látod azt a kódot a banki felületen amit a képen látható helyen kell beírni

[ Szerkesztve ]

(#44683) Albigator válasza ACE- (#44681) üzenetére


Albigator
őstag

Lehet h veszélyes de most nem ez volt a kérdés. Hanem h a paypal miért nem tudja megterhelni a kártyámat. :F

Egyébként nincs sok Ft a számlámon, általában kiveszem... Pont az ilyen szituk miatt is. Van egy "csomó" pénzem de egyszerűen nem tudok hozzáférni, már több mint egy hete... Bosszantó nagyon. :W

(#44684) V/ válasza Albigator (#44683) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, bosszantó a banki kártyás fizetéses erős hitelesítés móka. Ezért is kell azt csinálnia mit írtak.

[ Szerkesztve ]

(#44685) Albigator válasza V/ (#44682) üzenetére


Albigator
őstag

Már rég hozzáadtam de nem emlékszek ilyesmire. Frissítettem is a biztonság kedvéért, mert nem látszott a 3 jegyű biztonsági kód. De mint rájöttem az nem szokott látszódni, csak mikor éppen beírom (3 pontként).

Szóval távolítsam el és adjam hozzá újból a kártyát, hátha megjavul?

(#44686) V/ válasza Albigator (#44685) üzenetére


V/
Topikgazda

Az a rég mikor volt, mert január 1-től élő ez az erős hitelesítés. Az a CVV kód természetesen nem látszik, a frissítésnek nem sok értelme volt, de akkor is megy az alap terhelés és jönni kéne a banki jóváhagyásnak.
Ha nem jön az OTP-és hitelesítési ablak, akkor semmit nem tudsz itt a PayPal-on csinálni a kártyával.

[ Szerkesztve ]

(#44687) V/ válasza V/ (#44686) üzenetére


V/
Topikgazda

Lehet hogy a megoldás az lenne, de ha ma eltávolítod akkor várj 24 órát hogy a kártyarendszer frissítse a dolgokat és az Összefoglaló 3. pont szerint csináld.

(#44688) Albigator válasza V/ (#44686) üzenetére


Albigator
őstag

Hát több éve volt már.

Sajnos türelmetlen voltam és nem vártam meg a választ. Töröltem majd újból hozzáaadtam. Akkor csinált egy próba terhelést is (0 USD), aminek már nincs is semmi nyoma.
Most már eltűnt az a szöveg a paypal walletemnél, h erősítsem meg a kártyámat. Lehet már így is rendben leszek, legalábbis remélem.

(#44687) V/
Hát majd akkor legközelebb.. Azért köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#44689) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!
Valaki tudja,hogy mennyi időt kéne hagynom boltnak,hogy válaszoljanak?
Úgy 1 hónapja írtam rájuk,1 hét után kaptam 1 üzenetet,hogy toll a fülembe,max elállhatok.
Azóta 2x kérdeztem,hogy megy ez,nincs más lehetőség.Semmi válasz!
1 hete nyitottam 1 ügyet részleges visszatérítést követve,mivel még válaszolni se válaszoltak.
Az ujjam nagyon a ravaszon van,hogy felterjesszem paypal felé.
Mivel úgyis legalább 1 hét mire megoldódik,mert alapban úgyis meg fogja kérdezni paypal őket,és ilyen intenzitással az a válasz se fog hamar érkezni.
Vagy még korán van szerintetek?

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#44690) zsoika


zsoika
addikt

Sziasztok. Lengyelországból szeretnék megvásárolni 1db autóalkatrészt egy kilincset 200 Zl(cca 16eFt) értékben. A temék régebben fent volt a lengyel allegro.pl nevű oldalon de most csak más termékei vannak az eladónak....sebaj , ráírtam és megvan neki a kilincs. Meg is egyeztünk Viberen és most ott tartunk hogy ki kellene fizetnem ... ebben kérném a segítségeteket.
Van paypal regisztrációm és hozzá van rendelve Raiffeisen kártyám amit eBay es cuccok alkalmankénti vásárlására használom. Egyenleg nincs feltöltve.
Úgy gondolom hogy átutalás fülre kell mennem és nem a barátokat választani...eddig jutottam .
Milyen adatot kérjek hogy megtaláljam az eladót ( email? )?
Milyen lépéseket kell tegyek hogy védve legyek. stb?
Lehet túllihegem ,de ilyet még nem csináltam és szeretném jól csinálni. :R

[ Szerkesztve ]

(#44691) V/ válasza zsoika (#44690) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eladótól kellene elkérned az PayPal azonosító e-mailcímét, más nem kell, ha nem barátként küldöd akkor van vásárlói védelmed.
De küldhet pénzbekérő számlát, ha te megadod neki az adataidat, PP e-mail cím, név és cím adatok és azt szintén vásárlói védelmesen tudod kifizetni

[ Szerkesztve ]

(#44692) zsoika válasza V/ (#44691) üzenetére


zsoika
addikt

:R

(#44693) GAbre


GAbre
veterán

Az normális eljárás,hogy vásároltam több terméket 1 transakcióban.1ik problémás.és kértem részleges visszatérítést.
Erre meg csak kapok 1 full refund opciót,ha visszaküldöm?
Azaz 1eltalán nem azt amit kértem!Ráadásul nem is csak arra a termékre 1edül,amit vettem.
És nincs mit csinálnom,vagy visszavonom ticketet,vagy elküldöm mind.
Tehát mintha semmibe lenne véve,az az ok amiért nyitottam az ügyet!

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#44694) V/ válasza GAbre (#44693) üzenetére


V/
Topikgazda

Hol vásároltad? De nem a PayPal határozza meg hogy mi legyen, hanem az eladó, ha itt indítasz dispute-t akkor elsőként az eladóval egyezkedsz, ha nem tudtok megegyezni csak akkor lép közbe -kérésedre- a PayPal. Így előfordul hogy azt adja meg hogy nem bocsátkozik részletekbe küldj vissza mindent és visszakapod a teljes pénzt

[ Szerkesztve ]

(#44695) GAbre


GAbre
veterán

Alternate-en.
Visszaírt support,hogy ha felebezek,akkor elveszik opció,és a mindent vagy semmit lép életbe.
Jah nagyon volt esélyem egyezkedni velük,úgy,hogy nem válaszoltak....
Hiába próbáltam én többször "keresni őket/egyezkedni".

Avatar

(#44696) V/ válasza GAbre (#44695) üzenetére


V/
Topikgazda

No nem valami rugalmas egy cég, mondhatjuk úgyis hogy nem igazán normális a hozzáállásuk.

(#44697) parkr


parkr
őstag

marha jó, fizetni akartam de nem jött sms. kértem többször is.
gondoltam megpróbálok simán belépni paypal.com-on, ott meg simán beléptem sms nélkül, aztán tudtam fizetni úgy hogy visszaléptem a biztonsági kódot kérő ablakból...

(#44698) V/ válasza parkr (#44697) üzenetére


V/
Topikgazda

És hol akartál fizetni és mobil app vagy böngészős oldaluk?

(#44699) parkr válasza V/ (#44698) üzenetére


parkr
őstag

böngészőben ment az egész. korábban nem volt ilyen gond vele, de most nem jött semmi sms.
mindegy, mert végülis sikerült, csak furcsa volt.

(#44700) V/ válasza parkr (#44699) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért kérdeztem mert AliExpress-nél a mobil app csinál olyat hogy kiírja hogy probléma van, aztán 5-10 mp múlva az látszik hogy a vásárlás sikeres. Az első alkalommal én is mindent próbálgattam, aztán a harmadik ilyennél semmit sem csináltam, csak vártam és akkor derült ki hogy hagyni kell a hogy menjen magától, ez nekem így működik most. Ha böngészőből fizetek az AliExpressen akkor meg semmi gond.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.