Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44101) gyuresz68 válasza V/ (#44100) üzenetére


gyuresz68
csendes tag

Bocsi rosszul irtam nem rá akarok utalni hanem a rá érkező pénzt a bankszámlára utalni ezért kellene hozzáadni a számlát.

(#44102) V/ válasza gyuresz68 (#44101) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Otp számláját biztos elfogadja.
Nem volt még bankszámla hozzáadva mert a következő számla hozzáadást esetleg blokkolja a rendszer. Illetve másik fiókhoz sem volt ez hozzárendelve?
Ha a 3*8 számot az utolsó 0-ák is ha olyan, ékezet nélkül bank név, cím és saját név nincs változtatva akkor menne, de lehet hogy pihentetni kellene egy kicsit mert lehet technikai hiba is. Az gond hogy most nem tudsz emberrel kommunikálni a hétvége miatt

(#44103) joe-ker


joe-ker
senior tag

Sziasztok!
Ma rendeltem matricát Ebay-en Hollandiából [link] .5337huf
Fizetés megtörtént.
Pár percre rá jött egy sms hogy levontak pluszba 2668huf
Ez mi lehet?
Vám? Áfa? Unión belül nem kellene.
Paypal-on nincs nyoma csak a rendelt árúnak.
Előre is köszi a választ.

(#44104) V/ válasza joe-ker (#44103) üzenetére


V/
Topikgazda

Az nem lehetséges hogy külön vonnák az áfát.
Van áfa, de ez nem a 3. országos beszerzés import áfája, hanem a normál áfa.
EU-n belül is július 1-től érvénybe lépett a tavaly elfogadott változtatás, de nézd meg az eBay-en a vásárlás fizetési könyvelését és a PayPal vásárlási bejegyzést is.
Ha egyiknél sincs akkor a bankod könyvelését ellenőrizd, mert akkor másról van szó

[ Szerkesztve ]

(#44105) stairmaster


stairmaster
tag

Sziasztok!

Abban tud valaki segíteni, ha goods and services módban kaptam pénzt, akkor azt hogyan tudom a legkönnyebben megkapni? Én rámentem arra, hogy "kézbesítettem". A túloldalon is el kell fogadni neki, hogy megkapta? Mert jelenleg nem lát semmi erre vonatkozó információt. És én is csak annyit látok, hogy "felfüggesztve" van az összeg mellett. :R Köszönöm!

(#44106) V/ válasza stairmaster (#44105) üzenetére


V/
Topikgazda

Késleltetéssel férsz hozzá a megkapott pénzhez, ez lehet 21 nap is. Van amikor kell visszajelzés is a vevőtől.

(#44107) joe-ker válasza V/ (#44104) üzenetére


joe-ker
senior tag

Nincs nyoma se Paypalnal se banknál. Az összeg sem hiányzik.

(#44108) V/ válasza joe-ker (#44107) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor valami téves értesítés lehetett?

(#44109) vepe


vepe
senior tag

Sziasztok,

A vaterán van egy eladó cuccom, tegnap rám írt egy új reges tag ezzel a szöveggel:

"
Dear Sir or Madam,
Would perhaps a price of 480EUR be okay for you? If yes, I could pay right now and come the next weekend. I'm from Serbia, but I have PayPal in USA. (I am studying in the US.)
Thank you for your time.
Kind regards,
Ivan "

Pay pallal fizetne, visszatud élni bármivel is, ha mondjuk megadom neki a pay pal e-mailem?

Vagy ez valami újabb csalás?

(#44110) V/ válasza vepe (#44109) üzenetére


V/
Topikgazda

Röviden. csalás.

(#44111) vepe válasza V/ (#44110) üzenetére


vepe
senior tag

Akkor jól gondoltam.

(#44112) ACE- válasza vepe (#44109) üzenetére


ACE-
addikt

Ez után az szokott jönni, hogy küld egy hamis Paypal visszaigazolást, hogy folyamatban van feléd 580 EUR utalása, és akkor kapod meg, ha a 100EUR összeget átutalod bitcoin-ban egy megadott bankszámlára a "szállító társaságnak"... Mindenkit óva intek, hogy egy külföldivel üzleteljen.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#44113) vepe válasza ACE- (#44112) üzenetére


vepe
senior tag

Az érdekes ebben most az, hogy nem is postázni kellene a csomagot, hanem eljönne érte.

(#44114) gyulaszu válasza vepe (#44113) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Beszéld le vele, hogy fizessen átvételkor kp...
...bizonyára elzárkózik

gyulaszu

(#44115) vepe válasza gyulaszu (#44114) üzenetére


vepe
senior tag

:D , jó ötlet.

(#44116) OZ99


OZ99
csendes tag

Üdv!
Valaki tud segíteni ebben a problémában:

Eddig nem volt bajom a PayPal-al, de most nem tudok bejelentkezni az accountomba valamiért. Csak a jelszavamat tudtam megváltoztatni eddig, de nem segített.
Próbáltam a 1 7777 944-es telefonszámot, de az modja a telefon, hogy a hívott szám nem megfelelő. :(

Köszönöm!

(#44117) V/ válasza OZ99 (#44116) üzenetére


V/
Topikgazda

06 1 7777 944 mert magyar telefonszám, de angol a beszéd.
A jelszó cserét megerősítették?
Van kétlépcsős azonosítás beállítva?
Ha nincs akkor két dolog szokott jönni vagy telefonos megerősítési képernyő vagy az hogy nem vagy robot, ez utóbbi jöhet a kétlépcsős belépésnél is. Ha ezek nem jelennek meg akkor jöhet ez az üzenet

[ Szerkesztve ]

(#44118) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

Sziasztok.
Eladtam egy laptopot, jött is a mail, hogy a vevő elutalta a pénzt, de ez nem látszik az accountomon.
Azt irja az üzenet, hogy amint postázom a terméket, és a mail-re elkuldom a tracking numbert,láthatóvá válik az accountomon.
Ok, ez logikus, védi a vevőt.
De!
Ilyen címről még soha nem jött semmi nekem, félek hogy atveres.
notification@payintlonline.com
Ti felismeritek? Létezik ilyen, vagy írjak a costumer service-nek?
Előre is köszi, szép napot!

(#44119) V/ válasza d3tox1c (#44118) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, kamu. A PayPal-tól mindenképp kapsz üzentet. Kérd meg a vevőt hogy küldje el a tranzakció azonosítót, amit a PayPal adott a fizetéséhez. Ha tényleg fizetett akkor a PayPal ügyfélszolgálat ez alapján tudja megerősíteni.

(#44120) OZ99 válasza V/ (#44117) üzenetére


OZ99
csendes tag

Üdv!
Emailben kaptam ezt a választ.

Ha jó lemlékszem, eddig nem volt 2-szintű azonosításom.

(#44121) d3tox1c válasza V/ (#44119) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Köszi.
Van benne receipt ID, és tranzakció azonosító is 🤷‍♂️

(#44122) V/ válasza d3tox1c (#44121) üzenetére


V/
Topikgazda

Elküldhetnéd akár priviben, mert szoktak kamu PayPal igazolást küldeni, olyat amit az eladó tölthet ki, nem a vevő.
De ha meg van az azonosító akkor kérdezz rá a PayPal-ra, bár nem világos hogy miért nincs a fiókodban erről értesítő, vásárlási tétel.
Ilyesmi kinézetű:
Transaction ID 0R509088T41083303 vagy
Transaction ID 49G46264GL1756827
Nekem az összes ilyen e-mail innen érkezik: service@intl.paypal.com

[ Szerkesztve ]

(#44123) d3tox1c válasza d3tox1c (#44121) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Hát valószínű le akartak húzni.
Néztem paypalomon egy id check-et, de nincs ilyen utalás.
Még azért beszélek paypal-al.
Az ilyennek legszivesebben küldenék egy doboz kutyaszart,előtte persze menne egy tracking number, hagy örüljön :D

(#44124) D@ny7


D@ny7
aktív tag

Paypal-al próbálok kifizetni egy PC játékot, de folyton ezt a felületet dobja fel.
36 EUR lenne az összeg. A paypal egyenlegemen 40 EUR van.
Valakinek van ötlete hogy mi lehet a baj? (ebay-en évek óta tökéletesen működik)

(#44125) V/ válasza D@ny7 (#44124) üzenetére


V/
Topikgazda

Van ahol csak úgy lehet a PayPal-al fizetni ha bankkártya a háttér pénzforrás, de ezt az adott oldal írja is a fizetési módoknál.
Ha €-ban akarsz fizetni az egyenlegről, akkor az € egyenlege legyen az elsődleges.
De ezt írják:
To use PayPal in the Blizzard Shop, your PayPal account must be verified and have a valid credit card or bank account associated to it.

Mivel magyar fióknál a bankszámla nem fizetési forrás akkor marad a kártya.

[ Szerkesztve ]

(#44126) D@ny7 válasza V/ (#44125) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Nem értem minek erőltetik hogy megadjam a bankkártya adataimat.
Én nem szívesen adom meg, mivel nem kevés pénz van rajta.
Sajnos virtuális bankkártya szolgáltatás nincs a bankomnál.

Van valami olyan megoldás hogy ideiglenesen létrehozzak online bankkártyát aminek megadom az adatait? (fizetés után törölném)

(#44127) V/ válasza D@ny7 (#44126) üzenetére


V/
Topikgazda

A PayPal fiókhoz adhatsz hozzá bankkártyát is. Nincs Wise vagy Revolut fiókod mert mindkettőnél van virtuális kártya lehetőség.

(#44128) D@ny7 válasza V/ (#44127) üzenetére


D@ny7
aktív tag

De pont azt akarom elkerülni hogy a bankkártyám adatit hozzáadjam. Igaz hogy elméletben tiltva van a netes vásárlás, de jobb a békesség.

Wise vagy revolut ingyenes?
Nem akarok egyszeri vásárlás miatt plusz pénzt költeni.

(#44129) V/ válasza D@ny7 (#44128) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, ingyenes, de kell fizikai kártyát igényelni és az pénzbe kerül és akkor lesz csak virtuális kártya

(#44130) D@ny7 válasza V/ (#44129) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Köszi. Végül megadtam az adatokat, és a pénzt a paypalra feltöltött összegből vonta. Érthetetlen hogy minek kellett neki akkor. Paypal-hoz adtam hozzá az adatokat.
Utólag lehet törölni a társított kártyát?

(#44131) V/ válasza D@ny7 (#44130) üzenetére


V/
Topikgazda

Persze, lehet törölni. Azt nem szereti a rendszer ha ez túl gyakori, ha nem naponta, hetente történik a hozzáadás-törlés akkor nincs gond.

(#44132) OZ99 válasza V/ (#44117) üzenetére


OZ99
csendes tag

Üdv!

Felhívtam a számot 06 1 7777 944, ügyfélszolgálatot. Sikerült megoldani a problémát. :DD Viszonylag simán ment minden. Angolul kell társalogni az ügyintézővel, de nem natív beszélővel (én legalábbis egy pakisztáni akcentussal beszélő nővel beszéltem), és ha minden igaz, akkor magyar percdíjal kell számolni. Érdemes telefont és pc-t használni, mert csak smartphone-nal vagy teló+tablet körülményes lesz. Hívás előtt érdemes már megnyitni a PayPal induló lapját, plusz, belépni az email fiókodba, hogy ne kelljen sokat várakozni.

Ha valaki ilyen problémába fut bele az azért van, mert kétszintű azonosítást kezdett el használni a PayPal. Erre az egyetlen megoldás, ha felhívod az ügyfélszolgálatot, mert más megoldás nem lesz (vagy nemigen van). Plusz, jótanács PayPal használóknak. Ha számot akarsz/fogsz váltani, akkor előtte a PayPal accountodban változtasd meg a régi számodat az újra csere előtt, mert így fogsz járni! Köszönem a segítségért V/-nak! :R

(#44133) Hintalow válasza D@ny7 (#44130) üzenetére


Hintalow
senior tag

Az online játékkliensek/piacterek jellemzően társított kártyával fogadják el a paypalt csak, a botok/kamu tranzakciók stb. kiszűrésére az egyik leghatékonyabb megoldás :)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#44134) moma


moma
őstag

Sziasztok. Jött egy használhatatlanul hibás termékem kínából. Ilyen esetben nem lehet már paypallal visszaszerezni a pénzt? Csak azt látom, hogy visszaküldést ajánl fel annál a terméknél. Valahogy a pénzt nem lehet visszaszerezni ilyenkor?

we all deserve a bit of luck.

(#44135) ACE- válasza V/ (#44129) üzenetére


ACE-
addikt

Tudtommal nem kell fizikai kártyát rendelni, akkor is kapsz virtuálist ingyen, amit ugyanúgy tudsz használni NFC-vel, Google Pay alá berakva. Persze a meghívónak járó pénzt így a meghívó nem kapja meg...

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#44136) Computer4U


Computer4U
kezdő

Sziasztok! Egy ideje paypal-t használok, tegnap jött egy üzenet:
További adatokra van szükségünk Öntől.

Ön megpróbált elküldeni egy olyan kifizetést, amely meghaladja az európai jogszabályok által meghatározott küldési limitet. A limit megszüntetéséhez a jogszabályok értelmében igazolnia kell a személyazonosságát.

Adja meg a kért adatokat.

Megadtam nekik, személyit meg számlát küldtem. De 0 reakció.
Értem én, hogy 2-4 munkanap (legalábbis ezt írta) de azért egy email vagy sms, hogy megkapuk.

Ilyenkor mit lehet csinálni?

Előre is köszi! :R

(#44137) ACE- válasza Computer4U (#44136) üzenetére


ACE-
addikt

Remélem meggyőződtél róla hogy jó helyre küldted...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#44138) Computer4U válasza ACE- (#44137) üzenetére


Computer4U
kezdő

Paypal felületén keresztül történt. Nem hinném, hogy "rossz" helyre ment.

(#44139) V/ válasza ACE- (#44135) üzenetére


V/
Topikgazda

Meg kell nézni a feltételeket. Wise esetén biztos kell a fizikai kártya tudom, mert nekem az van. A Revolutra is így emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#44140) V/ válasza Computer4U (#44136) üzenetére


V/
Topikgazda

Amikor el van fogadva értesítenek. Ha nem sikerül a feltöltés akkor az jelezve, egyébként meg minek külön megerősítés?

[ Szerkesztve ]

(#44141) Computer4U válasza V/ (#44140) üzenetére


Computer4U
kezdő

Értem, csak fura, hogy annyi nincs köszi a feltöltött dokumentumokat vagy valami hasonló...

(#44142) Beni2360


Beni2360
félisten

Ma beléptem a laptopon a Paypal oldalamra ellenőrizve egy beérkezett refundot és ott látom az értesítések alatt ezt a szöveget. Mit takar ez és mire jó? Érdemes vele foglalkozni? :R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#44143) V/ válasza Beni2360 (#44142) üzenetére


V/
Topikgazda

PayPal mobil app az fel van neked telepítve? Ha nincs, lehet hogy azért írták, a mobilszám megerősítése az nem árt.

(#44144) Beni2360 válasza V/ (#44143) üzenetére


Beni2360
félisten

Persze,hiszen azon intezem hosszú évek óta a vásárlásomat. Oda jön az sms a kóddal.
Ui: Már a paypalon van a pénz de csak 12.-n fogják a számlámra küldeni ? En pillanatok alatt tudok fizetni és meg is érkezik, visszafele miért tart ilyen sokáig?

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#44145) V/ válasza Beni2360 (#44144) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez refund lenne? Mert ha az itt csak lekönyvelik hogy az megjött de pénzed az megy a bankkártyád mögötti bankszámlára. Ha küldtek neked pénzt és az egyenlegen van akkor azt neked kell a bankszámládra kiküldeni. A küldés módjától függően lehet hogy késleltetve férsz hozzá.

(#44146) Beni2360 válasza V/ (#44145) üzenetére


Beni2360
félisten

Igen, az a bizonyos tablet amiről a másik topikban szó volt. Nincs a számlán a refunfok között szerepel, hogy megkapták 08.-n és 12.-n fog a számlára kerülni. Az Ali le is zárta a refunfot kifizetéssel. Mellesleg a DHL korrigálta a nyomkovetest es a Postához küldik, meg is jelent az appan.
Eddig ismeretlenként szerepelt. Mi lesz ebből? Írtam is neked az este az Alis topikban.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#44147) V/ válasza Beni2360 (#44146) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát nem igazán tudom mi fog kisülni belőle, de akkor most lett egy másik nyomkövetési számod? Annál mit lehet látni?
Ja megvan, ez német posta Europa+ csomag, nyugi.

[ Szerkesztve ]

(#44148) Beni2360 válasza V/ (#44147) üzenetére


Beni2360
félisten

Nem, ugyan az a szám csak eltűnt a Görög bejegyzés vissza került nemetbe es onnan ide. Már a csomag logisztikai Központban van mint Eu+ csomag. Írtam a rendelések topikban is.
Lehet valahogyan a Paypalnak jelezni, hogy egyelőre ne küldje tovább a pénzt.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#44149) V/ válasza Beni2360 (#44148) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez nem harmadik országos téma majd viszi az MPL-es futár.
Inkább az a lényeges hogy ezt a hosszú utazást kibírta-e sérülés nélkül.
Nem lehet, de addig amíg nincs nálad nem is kellene.

[ Szerkesztve ]

(#44150) Beni2360 válasza V/ (#44149) üzenetére


Beni2360
félisten

OK, Köszi.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.