Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43651) V/ válasza Buster17 (#43650) üzenetére


V/
Topikgazda

Valóban, mert már csak működik a telefonos elérésük és annyival jobb, hogy olcsóbban hívható, mert magyar telefonszám van megadva a 17777944 de itt is angol a beszélt nyelv.

(#43652) gaben0211


gaben0211
tag

sziasztok. szeretnék számlámra utalni a rajta levö pénzböl de opcional ezt irja hogy Csak magyar forintban vezetett bankszámlát csatolhat. viszont nekem szlovák unicredites visa debit kártyám van ami euro alapú. A paypal számlámon forintban írja ki hogy mennyi van rajta pedig euroban utalták rá. Meglehet valahogy változtatni a pénznemet vagy ez hülye kérdés? vagy hozzáadhatom ezt a kártyát függetlenül attól amit írt? kitudom egyáltalán utalni erre a kártyára a pénzemet? és mennyit von le egy utalásnál a rendszer ha lehetséges az utalás?

(#43653) ACE-


ACE-
addikt

Valakinek történt már olyan, hogy egy Ali-s vásárlást Paypal-al fizettem, Curve kártya mögötti Revolut kártyával. Az összeget szépen levonta, látszólag sikeres volt, de nem kaptam róla sem Paypal visszaigazolást, sem Alist, aztán amikor az Alis rendelésekhez mentem azt látom, hogy még nincs fizetve. Kifizettem újra, de az előző fizetés sosem jelent meg Paypal-on... Ilyenkor mi van?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#43654) V/ válasza ACE- (#43653) üzenetére


V/
Topikgazda

Volt már ilyen majd visszakerül a pénz a zárolás feloldása után. Az miért jó hogy a Revolut kártyád van Curve mögött? A Revolut kártya is hozzáadható a fiókhoz, még a virtuális kártyaszáma is. Kevesebb hiba lehetőség lenne.

(#43655) V/ válasza gaben0211 (#43652) üzenetére


V/
Topikgazda

A bankkártyának semmi köze a pénz bankszámlásra történő kiküldéséhez. Magyar fiók esetén magyar forintos számla kell. €-os bankszámla nem adható hozzá.

Az a kártya hozzáadható és használható fizetésre, de amikor fizetsz akkor mindig át kell állítani hogy a bank váltsa a devizát. De a kártya a te neveden legyen, mert szoktak kérni igazolást a tulajdonlásról.

(#43656) ACE- válasza V/ (#43654) üzenetére


ACE-
addikt

A Curve-el szerettem volna váltani... Egyébként nekem még csak Maestro betéti kártyám van ezért azt be sem tudom rakni a Curve mögé, de folyamatban a csere. De furi ez hogy semmi nem látszik Paypal-on, még a sikertelen fizetés sem...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#43657) V/ válasza ACE- (#43656) üzenetére


V/
Topikgazda

A Revolut is jól váltja.

(#43658) ACE- válasza V/ (#43657) üzenetére


ACE-
addikt

Tudom, de én mégis a Curve-el szerettem volna, miért kell ezt magyarázni?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#43659) V/ válasza ACE- (#43658) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kell magyarázni. Csak arra gondoltam hogy megemlítem, ha egy fizetési folyamatba több résztvevő van bevonva akkor nagyobb a hiba lehetőség. Példáiul "eltűnik" a pénz és nehéz lesz megtalálni.

[ Szerkesztve ]

(#43660) ACE- válasza V/ (#43659) üzenetére


ACE-
addikt

Hát, a Curve-el sajnos sok a probléma, ez tény, de a Paypal is hülyén oldja meg hogy semmiféle tranzakció nem látszik nála... Mert ha ott lenne hogy elutasított, vagy más egyéb akkor nem lenne gond... mert a Curve-nél Pending-nek látszik.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#43661) gaben0211 válasza V/ (#43655) üzenetére


gaben0211
tag

az tök jó mert magyar bankkártyám már nincs. a szlovák az én nevemen van. Akkor a családban akinek van magyar számlaszáma arra kitudom kérni az utalást ? Vagy annál is sajátnak kell lennie? egyébként a pénznem feltüntetését megtaláltam és euro-ra állítottam de gondolom ez nem befolyásol semmit csak annyi hogy nem forintban jelzi a rajta levő összeget. Fizetésnél amit irtál, hogy a bank váltsa a devizát opciót, azt felfogja dobni nekem a rendszer, vagy nekem kell valahol majd beállítanom ha hozzáadom a szlovák kártyát?

(#43662) V/ válasza gaben0211 (#43661) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha már nem Magyarországon laksz akkor célszerű lenne -ha az Szlovákia- egy szlovák fiókot létrehozni. Arra ha van pénz az a magyar fiók egyenlegén át tudod küldeniés azután le tudod záratni.
Csak a te neveden lévő bankszámla adható hozzá, más számlája nem.
A PayPal váltás az alap értelmezett és azt adja fel, de látsz képeket az Összefoglalóban a
Tippek az egyszerűbb PayPal használathoz rész, a 3. pontban az átállításról.

[ Szerkesztve ]

(#43663) F34R


F34R
nagyúr

Sziasztok..

Multkor mar voltam itt, lehet ugy a Paypalra penzt utalni hogy nem adok meg kartyaadatokat, csak normal modon megy az utalas? Van egyaltalan ilyen cime a Paypalnak? Nem baj ha par nap az atfutas.

(#43664) V/ válasza F34R (#43663) üzenetére


V/
Topikgazda

Lásd Összefoglaló 11.pont. Gondolom a saját egyenleg feltöltésére gondoltál, ahhoz saját forintos bankszámla kell, ha magyar fiókod van

(#43665) F34R válasza V/ (#43664) üzenetére


F34R
nagyúr

Oke, hozza kellett adnom a kartyat. kotojelek nelkul mind a 24 szamot (OTP) igy mar elfogadta a kartyat. Multkor ezzel germoztam egy csomot. A transfer ID-hez az en kereskedelmi azonositom kell megadni vagy azt amit az utalasi szekcio mutat?

(#43666) V/ válasza F34R (#43665) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, a Merchant ID (kerskedelmi azonosító) és a Transfer ID (átutalás azonosítója) két teljesen más dolog.
Az Összefoglalóban a kártya hozzáadás és a ez is látható a leírásokban.

[ Szerkesztve ]

(#43667) ooloo


ooloo
őstag

Pár hete kaptam egy emailt a PayPal-tól , amiben kérik , hogy igazoljam magam bankszámla kivonattal , közüzemi számlával . Eddig ezt nem kérték , holott a sokadik vásárláson vagyok túl . Ha egyébként nincs jelentve , hogy visszaéltek a fiókkal és az összegek is amit rajtuk keresztül fizettem bagatellnek tekinthetők , akkor miért kérik , hogy igazoljam magam ?

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#43668) ACE- válasza ooloo (#43667) üzenetére


ACE-
addikt

Sosem fogod megtudni milyen algoritmus alapján választottak ki, igazold magad és megy minden tovább ahogy eddig...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#43669) V/ válasza ooloo (#43667) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért mert 2017. évi LIII. törvény a pénzmosás és a terrorizmus finanszírozása megelőzéséről és megakadályozásáról előírja az ügyfelek azonosítását. Azon kívül van még a 2009. évi LXXXV. törvény a pénzforgalmi szolgáltatás nyújtásáról ami alapján ezt nekik is meg kell tenni.
Előbb-utóbb mindenkire sor kerül.

[ Szerkesztve ]

(#43670) ACE- válasza V/ (#43669) üzenetére


ACE-
addikt

Mondjuk az azonosításhoz nem sok köze van a bankszámlakivonatnak meg a közüzemi számlának... Legalábbis itthoni rendes bankszámlánál sem kérnek ilyet. Nem hiszem hogy egy 2009-es törvény miatt kellene ez, ez egyszerűen csak egy szúrópróbaszerű azonosítás lehet, semmi több.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#43671) V/ válasza ACE- (#43670) üzenetére


V/
Topikgazda

Márpedig ezért kérik, amit megadsz adatot igazolnod kell hogy tied, ha nem te bankszámládra küldöd ki a pénzt akkor az pénzmosás is lehet.
De a felhasználói megállapodásban megtalálsz ehez kapcsolódó információkat. eleve az is hogy ha a pénzforgalom eléri a 2500 EUR határát akkor igazolnod kell magadat.
Az Adatvédelmi nyilatkozat pontosabban fogalmaz, de ez az alap: Luxemburgban bejegyzett európai bankként eleget teszünk az adatvédelmi és pénzügyi szabályozási követelményeknek.
És itt a másik leírásuk a A PayPal-felhasználókkal kapcsolatos vállalati szabályok.
Az hogy magyar bankok mit kérnek az egy dolog, ők meg más igazolásokat kérnek.

[ Szerkesztve ]

(#43672) Martin2876


Martin2876
csendes tag

Sziasztok, a Paypal fiókomhoz nincs hozzárendelve bankszámla sem bankkártya. Kaptam egy befizetést eladott termék után vásárlói védelemmel ami függő egyenlegre került mint korábban is, de közvetlenül ezután kaptam egy e-mailt, hogy erősítsem meg az adataim. Ilyenkor milyen funkciókat korlátoznak az adatok feltöltéséig? A függőben lévő kifizetést addig nem írják jóvá, akkor sem ha letelik a 3 hét? Vagy nem kaphatok több befizetést? Tudtommal a kifizetés ilyenkor nincs korlátozva.

(#43673) V/ válasza Martin2876 (#43672) üzenetére


V/
Topikgazda

Jóvá van az írva, csak nem költheted el. Semmi értelmest nem tudsz csinálni ha nem igazolod le magad, én azt tenném és akkor fel sem merül hogy mit korlátozhatnak, miért kellene 3 hétig várni erre. Azért is célszerű beküldeni mert azért lehet 10 nap is amíg feldolgozzák.

(#43674) Martin2876 válasza V/ (#43673) üzenetére


Martin2876
csendes tag

Értem, vásárolni így is tudtam a korábbi egyenlegemből ezért voltam kíváncsi, hogy mégis mit korlátoznak ilyenkor.

(#43675) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok!

Van egy sima KH-s vállalkozói kártyám. Facebook hirdetéseket fizetek vele. Szerintetek mi a jobb, ha a KH vált, vagy ha a Paypal? Mert ahogy hallom a Paypal eléggé lehúzós lett, magán kártyámnak Revolutot használok és ott mindig át is állítom ,hogy ne a Paypal váltson...

(#43676) V/ válasza kalapacsolok (#43675) üzenetére


V/
Topikgazda

Mindig a kártyakibocsájtó váltása kedvezőbb, még ha a K&H is az.

[ Szerkesztve ]

(#43677) F34R válasza V/ (#43666) üzenetére


F34R
nagyúr

Tegnap elkuldtem, utalasnal meg is tortent a tranzakcio, viszont a paypalytol meg nem kaptam semmi uzzenetet, es a wallet is 0Ft-n van.
2-3 a minimum?

(#43678) V/ válasza F34R (#43677) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha munkanap indul délelőtt akkor következő nap hajnalban jóváírva. Holnap szerintem délelőtt legkésőbb könyvelve lesz, feltéve ha a közlemény rovat a Transfer ID (átutalás azonosítója)-t tartalmazta és nem más szöveget.

[ Szerkesztve ]

(#43679) F34R válasza V/ (#43678) üzenetére


F34R
nagyúr

Ugye ket sor van, egyikhez odairtam a Bank nevet, a legalso rublikaba pedig a Transfer ID-t. Vasarnap delutan kuldtem, az meg kozbeszolhatott. Ha valamiert nem megy at akkor veszett a penz? Mondjuk probakepp nem nagy osszeget utaltam at.

(#43680) PROTRON válasza F34R (#43679) üzenetére


PROTRON
addikt

Legrosszabb esetben x héten belül visszautalják ha nem tudják kihez kötni.
De igen, a vasárnap az közbeszólhatott, hisz USA cég, el vannak eleve tolódva.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#43681) V/ válasza F34R (#43679) üzenetére


V/
Topikgazda

Az OTP netbankban vagy az app-ban utaltad?
De mondjuk ilyesmi lenne a jó:

(#43682) V/ válasza PROTRON (#43680) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne fáraszd már, még mindig EU-s cég, közünk nincs az USA céghez lényegében annak ellenére hogy az hozta létre:
PayPal (Europe) S.à r.l. et Cie, S.C.A. Société en Commandite par Actions Registered Office: 22–24 Boulevard Royal, L-2449 Luxembourg RCS Luxembourg B 118 349
Itt könyvelik a dolgokat, az ügyfélszolgálatunk meg Írországban van.

[ Szerkesztve ]

(#43683) F34R válasza V/ (#43681) üzenetére


F34R
nagyúr

Igen, csak en masodik rublikaba irtam, az elsobe meg a Bank Nevet... vagy azt mar nem is kellett volna? (kozlemeny rovat)

[ Szerkesztve ]

(#43684) V/ válasza F34R (#43683) üzenetére


V/
Topikgazda

Az nem jó, az automata könyvelés a közlemény tartalmára keres, ha oda beírtad az OTP-t az gond.
Így nem talál meg téged mert ilyen azonosító nincs:
Átutalás közleménye: OTP Bank Nyrt 3AG152568DFUVB689,
csak ez alapján keres és könyvel: 3AG152568DFUVB689 szerepel az Átutalás közleménye: rubrikában.

[ Szerkesztve ]

(#43685) F34R válasza V/ (#43684) üzenetére


F34R
nagyúr

nah igen, igy jott a visszajelzes. basszus. :W

(#43686) V/ válasza F34R (#43685) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Összefoglalóban leírt segített másoknak is:
Tippek az egyszerűbb PayPal használathoz  Tippek az egyszerűbb PayPal használathoz
7. Ha Top Up-al lett pénz utalva és lemaradt vagy nem jól lett megadva Transzfer ID.

(#43687) ACE- válasza V/ (#43684) üzenetére


ACE-
addikt

Ha pluszban még valamit írsz az azonosító mellé, de az azonosító szerepel benne, az nem elég? CSAK annak szabad ott lennie? Át sem megy úgy?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#43688) V/ válasza ACE- (#43687) üzenetére


V/
Topikgazda

A bankod átutalja a PayPal Unicredites gyűjtőszámlájára, tehát elmegy. Az egyenlegre könyvelés az másik munkafolyamat, amikor a banki pénzből elektronikus pénzt "gyártanak"
15 karakter ami azonosítja az egyenlegedet, az automata tudja hogy honnan kezdve szedje ki, ha megvan, akkor megkeresi az adatbázisban ha megtalálja akkor jóváírja az összeget.
Ha nem talál akkor parkolópálya.
Azzal sem tudott régebben mit kezdeni, amikor némelyik banki rendszer hozzányomott még két karaktert amiből az egyik nem látható volt.
Az biztos hogy az elején nem lehet más, a végében nem vagyok most biztos, ha még mindig az egész ott lévő karakterek alapján keres, akkor nem valószínű hogy nem pontos egyezés van előírva a kereső algoritmusban, ha pontos egyezés van akkor nem talál semmit.

[ Szerkesztve ]

(#43689) F34R válasza V/ (#43686) üzenetére


F34R
nagyúr

Koszi, ranezek ma ;)

(#43690) F34R válasza V/ (#43684) üzenetére


F34R
nagyúr

Sikerult igy is... reggel mar rajta volt a penz a Paypalon, koszonok mindent. :)

(#43691) novi68 válasza V/ (#43688) üzenetére


novi68
tag

Szia. Még mindig nem tudtam semmire jutni a volt Paypal fiókommal kapcsolatban,aminek a számlájára pénzt utaltam,majd ügyesen a pénz lekönyvelése előtt lezártam a fiókom. Voltam az anyabankban-OTP-,ott indítottak egy visszaigénylési folyamatot,de a mai napig nem reagált senki,akinek kellett volna..(Unicredit,vagya Paypal...?) Szerinted hogyan menjek tovább,a pénzem valahol elveszett az éterben,de szeretném visszakapni... A volt fiókomat vissza lehet esetleg állítani? Köszönöm!

My name is White. Lumia White....

(#43692) ACE- válasza F34R (#43690) üzenetére


ACE-
addikt

Sejtettem hogy így van, az adott azonosítót a teljes közleményben keresi, ha megtalálja akkor sikeres az azonosítás, és jóváírja a megfelelő tárcában.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#43693) V/ válasza ACE- (#43692) üzenetére


V/
Topikgazda

Gondold át. Aztán honnan tudná hogy mettől és meddig számolja a 15 karaktert? Mert mindenkinek más a karaktersorozata, az sem tudja hogy mit keressen. Van egy itt most 29 karakterből álló halmaz amit az ügyfelek azonosítói közt kell keresni és nem fordítva hogy az ügyfelek azonosítóit próbálja rá illeszteni. Még mindig keresné, úgy 1 hónapig.
Inkább az történt hogy amit nem tud az automata lekönyvelni azt ember nézi át és így sikerült azonosítani. Mert amikor ír valaki nekik hogy rosszul van megadva a transfer ID akkor a megadott helyes azonosítót megkeresi a le nem könyveltek közt. Mondjuk nekem ezt írták amikor még az elején ezt a javaslatot leírtam.

[ Szerkesztve ]

(#43694) ACE- válasza V/ (#43693) üzenetére


ACE-
addikt

Ezt nagyon egyszerű megoldani, feltehetően ezek az ID-k valamilyen algoritmus alapján vannak generálva, nem csak random. Azt kell csak nézniük, hogy van-e az algoritmusnak megfelelő karaktersorozat, és ha igen, akkor csak azt kell keresni a felhasználók között...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#43695) V/ válasza ACE- (#43694) üzenetére


V/
Topikgazda

Értem, de az a bonyolultabb megoldás, minek amikor le van írva hogy miként várják az adatot és az esetek 96%-ában úgy kapják meg, a 4 %-al meg majd csinálnak valamit.
Egyszer kell a Netbankban, mobilbankban összeállítani az utalás sablont, azután csak az összeget kell változtatni.

(#43696) csako


csako
veterán

Paypal lehúzott ~60 forinttal :(( :)) Nem mutatta sehol discord nitro vásárláskor, hogy mivel vált, még kártyaválasztáskor sem, csak hogy 4.99 dollár, és a konverzió-opciót sem fedeztem fel, aztán persze hogy saját árfolyamon... na mindegy, az automatikus kifizetéseknél átnyomtam, hogy legközelebb ez ne legyen...
Igazából ez egy jó teszt volt, mert most fizettem először azóta, hogy a hülye Revolut az elvileg még évekig jó virtuális kártyát újakra cserélte, és már nincs opcióm állandóra rakni a sajátbank-váltást...

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#43697) V/ válasza csako (#43696) üzenetére


V/
Topikgazda

Az automatikus kifizetés esetén amikor elsőként fizetsz akkor az új kártyáknál is át lehet állítani a kártyakibocsájtó váltásra és azt fogja megjegyezni.
Ha a fizetési kliens nem teszi lehetővé ennek átállítását, valami gyors fizetés üzemmódban van, akkor azzal nem igazán lehet mit kezdeni. De amelyekkel én eddig találkoztam ott adott volt a lehetőség.

(#43698) novi68


novi68
tag

Sziasztok! Fentebb leírtam,hogy még mindig nem tudtam visszaszerezni a pénzem,amit bankszámláról utaltam a Paypal fiókomhoz tartozó számlára,majd ügyesen-a pénz megérkezése előtt be is zártam a fiókomat... Voltam az OTP-ben-ahonnan utaltam az Unicredites számlára-,kértem pénzvisszahívást,mivel a fiókzárás pillanatában még nem volt a Paypal-os számlámon az egyenleg,de nem történt ezidáig semmi. Tehát a pénzem valahol megrekedt,mint anno Neo a két világ között,de szeretném visszaszerezni... Mi tudok tenni ez ügyben szerintetetek? Köszönöm!

My name is White. Lumia White....

(#43699) csako válasza V/ (#43697) üzenetére


csako
veterán

Értem, biztos azért volt akkor így, mert a pc-s discord alkalmazásból indítottam. :R (off: android dc appban még rosszabb, ott egyből forint és 1990 Ft/hó, de ez mondjuk googlepay)

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#43700) V/ válasza novi68 (#43698) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak az OTP-n keresztül tudod a pénzt visszaszedni egy másik bank számlájáról.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.