Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44551) birooo válasza V/ (#44550) üzenetére


birooo
tag

Azt gondoltam forintszamla m van, nem mertem az eurora kattintani, nem talaltam logikusnak. Tevedtem köszönöm a segítséget. Marha jó a leiras.

(#44552) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Sziasztok!

Egy szoftvert próbáltam vásárolni innen a Hardverapróról egy linken keresztül, ami a PayPal oldalára irányított. Mivel nincs már PayPal fiókom, a bankkártyás fizetési lehetőséget választottam. De ezt az üzenetet kaptam:

A bank nem tudta igazolni VISA-xxxx típusú kártyáját. Próbáljon meg egy másik kártyát.

Próbáltam két bankkártyával is, de ugyanezt az üzenetet kaptam. Mi lehet a gond?

(#44553) V/ válasza rayoliviero (#44552) üzenetére


V/
Topikgazda

A fizetési erős hitelesítés a bankodtól működött?

(#44554) rayoliviero válasza V/ (#44553) üzenetére


rayoliviero
veterán

Nem dobott fel semmi ilyet egyik bank applikációja sem. Ha egyre gondolunk. :B

(#44555) rayoliviero válasza rayoliviero (#44554) üzenetére


rayoliviero
veterán

Megnéztem az OTP applikációban, be van állítva az internetes biztonsági kód. Ennek ellenére nem működik. Mindenhol tudok fizetni pedig ezekkel a kártyákkal.

(#44556) V/ válasza rayoliviero (#44555) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt is jönni kell ugyanúgy a jóváhagyásnak, arra emlékszem hogy ilyesmi gondja volt az OTP-s kártyákkal, de az a kártyahozzáadásnál merült fel, mert annál is szükséges ez a kódos jóváhagyás. A megoldásra nem emlékszem, de mindjárt rákeresek. Igen idén januárban jelentkezett amikor valamit cseréltek az OTP-nél a hitelesítéssel kapcsolatban.
Valakinek úgy sikerült hogy a PayPal fizetési ablak nem magyar nyelvű volt, másnak az OTP beállításoknál kellet valamit csinálni és az ügyfélszolgálat segített neki.

[ Szerkesztve ]

(#44557) ACE- válasza rayoliviero (#44552) üzenetére


ACE-
addikt

Ugye biztos, hogy a valódi Paypal oldalon próbáltál fizetni és nem valami adathalász oldalon?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#44558) rayoliviero válasza ACE- (#44557) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ez bennem is felmerült. Remélem, hogy nem erről volt szó. Végül az eladónak utaltam az összeget.

(#44559) ACE- válasza rayoliviero (#44558) üzenetére


ACE-
addikt

Előre utaltál? Megbízható az eladó?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#44560) rayoliviero válasza ACE- (#44559) üzenetére


rayoliviero
veterán

Igen, előre. Egy 3000 Ft-os vírusirtóról volt szó. Megbízható eladó, több száz pozitívval. Nem volt semmi gond, az utalás után megkaptam a kódot.

(#44561) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék geekbuyingon dollárban fizetni. Paypal számlámom nincs elég dollár. Transferwise-n viszont van elég dollárom.
Melyiknek van kevesebb költsége? Ha Paypalnál beállítom Primarynek a Transferwise kártyát és a papyal leveszi a pénzt VAGY beutalok Transferwise-ról dollárt a Paypalra? Egyáltalán van valami különbség? Gondolom van valamennyi költsége mindkét megoldásnak.

(#44562) V/ válasza dudi6 (#44561) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tudsz $-át utalni a PayPal fiókodra, ezért ez a megoldás:
Ha Paypalnál beállítom Primarynek a Transferwise kártyát és a papyal leveszi a pénzt
Majd a váltásra a fizetésnél figyelj oda

(#44563) dudi6 válasza V/ (#44562) üzenetére


dudi6
senior tag

Köszönöm!
Paypalnál a kártyák résznél a Transferwise-nál HUF van automatikusan beállítva.
Paypal nem Huf kérést indít a transferwise felé? Így többszörösen konvertál majd?
Kép
Töröltem a wise kártyát és újra hozzáadtam, de nem engedi beállítani, nincs is ilyen lehetőség, automatikusan Huf lesz.

(#44564) dudi6 válasza V/ (#44562) üzenetére


dudi6
senior tag

Így lehet mégis utalni, nem?
Vagy a Cib bankba Ft-ban érkezne aztán ők váltanák dollárba, így dupla kovnverzió lenne?
De végül is a beutalás működhet így...

(#44565) V/ válasza dudi6 (#44563) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem így van. Nézd meg légy szíves a az Összefoglaló végén ezt:

Tippek az egyszerűbb PayPal használathoz  Tippek az egyszerűbb PayPal használathoz

Tartalom:
3. Fizetéskor a konverzió probléma megoldása.
Forintosként azonosítja, de te majd a Wise váltást akarod használni és ezért fogod a HUF gomb helyett az USD gombot használni a váltásnál.
Nem volt értelme törölni.

[ Szerkesztve ]

(#44566) V/ válasza dudi6 (#44564) üzenetére


V/
Topikgazda

Forintot igen, mert ez egy forintos bankszámla, ezért forintot fogad. Erről is van szó az Összefoglalóban.
De ha a PayPal egyenlegről fizetsz akkor úgy 14 Ft-al több forintot használsz el 1 $-hoz.

(#44567) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!
Valaki tudja hol lehet beállítani a paypal login dolgokat?
Nem találom.
És rohadt idegesítő,hogy az ember mire kitölt 1 paypal dispute-t már kis is vágja a rendszer,és kezdheti elölről írni.
Hogy nem lehet beállítani,hogy ne kelljen folyton folyvást külön két lépcsőben még a belepést is azonosítani.
De persze néha-néha tudok fizetni kétlépcsős megerősítés nélkül.... :F

Avatar

(#44568) V/ válasza GAbre (#44567) üzenetére


V/
Topikgazda

Kikapcsolhatod a kétlépcsős belépési azonosítást, nem javaslom. A tétlenségi idő 5 perc, de akkor az alatt semmit nem csinálsz.
Ezt az üzentet kapod: Your session has timed out, please log in again.
Nem lehet állítani, egy dispute max 10 perc, de közben nem vagy tétlen, szóval nem tudom hogy mi okozza a problémádat.
Ennyit írnak, lehet hogy a böngészőben kell keresned a hibát:
Causes
If the system times out in fewer than five minutes, the cause may be loss of secure connection. This usually occurs due to:
Internet congestion.
Your browser's cookies or cache.
Use of frames on your website.

Solutions
Your computer stores copies of frequently accessed pages in its memory cache or disk cache. If these become corrupt, the PayPal page may display differently and result in longer loading or browser closing times. You can find instructions for clearing the cookies and cache from your computer in your browser's Help menu.

Using frames on your website can also cause timeout errors. Using PayPal logos in frames prevents browsers from displaying the PayPal URL and security lock. PayPal doesn't allow its payment pages to be displayed inside a frame, because this can also cause run time errors for most browsers (if JavaScript is used on the website), or timeout issues when frames are used with payment buttons.

(#44569) dudi6 válasza V/ (#44565) üzenetére


dudi6
senior tag

:R Köszönöm, minden rendben ment, megvettem a terméket online! :R

(#44570) KaiotEch válasza V/ (#44539) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Érdekes, app-ban engedte... Böngészőben nem, cookie lenne beragadva? :F :R

(#44571) V/ válasza KaiotEch (#44570) üzenetére


V/
Topikgazda

Pont ma próbáltam mindkettővel fizetni. Az app-ban jött az hogy valami gond van, de hagytam annyiba és 5 mp múlva a fizetés oké jött. A böngészőben meg simán tudtam fizetni hiba nélkül. Nem biztos hogy süti gond, de érdemes a AliExpress és PayPal sütiket valamint a böngésző gyorsítótárat törölni.

(#44572) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Egy német boltból rendeltem pár dolgot, az összeg szállítással együtt 70.30€ volt. Itt néztem meg a váltást a bankomnál (OTP) és ugye itt 24924 HUF-ot ír rá. PayPal-al fizettem és persze azzal az opcióval, hogy a bankom váltsa át a a pénzt. A kapott PayPal számlán is 70.30€ szerepel, de amikor fizetés után megnéztem a banki számla egyenlegem, akkor láttam, hogy ennél valamivel több, azaz 25854 Ft vonódott le a számláról a fizetés során.

Mitől lehet ez a kb. 1000Ft-os többlet különbség? Gondolnám pl. hogy ez a valutaváltó oldal nem elég "megbízható" és friss, de szerintem máshol kell keresni az okát. Lehet van erre egyszerű magyarázat, amit én még nem ismerek, de akkor mégis mi lenne?

(#44573) SzGee válasza SunMount3r (#44572) üzenetére


SzGee
aktív tag

az a magyarázat, hogy ne a valutavátók árfolyamát nézd, hanem a Bankod által használt árfolyamokat, ráadásul ahogy nézem, ez valuta árfolyamokat ír, Te pedig devizában fizettél (számlapénz)
[link]
valamiből a Banknak is kell élni
ha a link nem jó, akkor meg kell keresni a kondi listában, hogy a bank a devizás tranzakciókat milyen árfolyamon számolja el kártyás vásárlás esetén

[ Szerkesztve ]

If you leave me, can I come, too?

(#44574) V/ válasza SunMount3r (#44572) üzenetére


V/
Topikgazda

Talán az OTP oldalán nézd a deviza eladási árfolyamot, az elszámolás minden nap az I. árfolyammal történik de amikor fizetsz akkor az akkor épp érvényes árfolyammal ad tájékoztató forint összeget a zárolt pénzről, mert a tényleges könyvelés az pár nappal később.
Mivel az utolsó jegyzés elszámolási árfolyam 22-én az 05:50-kor 367,78 Ft volt ez 25855 Ft.

Az OTP egyébként így számolja a kártyás deviza vásárlásoknál az árfolyamot:

(#44575) ACE- válasza V/ (#44574) üzenetére


ACE-
addikt

Arról nem is beszélve hogy a valutaváltó oldalon is a vételi árat nézte, és nem az eladásit...

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#44576) Burt1793


Burt1793
veterán

Helló!
Előző mobilomon a google hitelesítőt használtam a kétlépcsős belépéshez. Tönkrement a teló, így nem tudok belépni. A contact us-nál lévő telefonszámot milyen előhívóval kell csörgetni? Van más megoldás belépni az oldalra?
Köszönöm!

(#44577) V/ válasza Burt1793 (#44576) üzenetére


V/
Topikgazda

Magyar idő szerint 09:00-17:30 munkanap, 00353 1 436 9111
Ez lenne a magyar ügyfélszolgálati vezetékes telefonszám: 1 777 7944 de itt is angolul beszélnek, viszont magyarországi percdíjjal számolnak a telefonszolgáltatók.

Ki kell kapcsoltatni a kétlépcsős hitelesítést és ez csak telefonon keresztül lehet, de legyen Internetes elérés is mert jelszóváltoztatást fognak kérni, de a Google-nál van lehetőség egyszerűen másik készülékre átrakni a hitelesítést ha aktiváltad ezt a biztonsági metódust és elméletben be tudnál lépni, én nem próbáltam, de ilyet írtak.

[ Szerkesztve ]

(#44578) Burt1793 válasza V/ (#44577) üzenetére


Burt1793
veterán

Ezt próbáltam hívni: 06 1 777 7944, de ez egy telekomos robot oldal, paypalos opciók nincsenek.
Megcsörgettem a fenti, hosszú számot, amit írtál, azon előfizető nem kapcsolható.
Simán a 17777944-et hívva is hibaüzenetet kapok.

Google hitelesítő fent van az új mobilon, de a paypal nincs most benne, nem mentette el a fiókomba ahogy látom.

[ Szerkesztve ]

(#44579) V/ válasza Burt1793 (#44578) üzenetére


V/
Topikgazda

Most felhívtam a magyar számot, működik, de persze előbb a robot jelentkezik és csak azután az ember. Az ír számot is felhívtam jött a PayPal automata szintén.
A szám jó, nálad annyi hogy te nem tudod kérni a kódot és ezért meg sem tudod adni, így a kód nélküli beszélgetés választandó.

[ Szerkesztve ]

(#44580) Burt1793 válasza V/ (#44579) üzenetére


Burt1793
veterán

+36-tal működött, én meg 06-tal próbáltam.
Köszi a segítséget, most már be tudok lépni. :) Törölték az előző mobilom app-ját a rendszerükből.
Azt mondta a fószer, hogy új EU-s szabályozás miatt nincs szükség a kétlépcsős belépésre már, mert küld sms-t az oldal véletlenszerűen.

[ Szerkesztve ]

(#44581) V/ válasza Burt1793 (#44580) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké. Én 06-al hívtam, igaz vezetékes telefonról.
Igaz amit mondott, de van amikor több napon keresztül nem küld kódot, szóval az alatt egyáltalán nincs védelem, szóval azért én csak javaslom a 2 lépcsős belépési védelmet, főleg úgy hogy ha a bankkártyát hozzáadod akkor a hozzáadáskor van az erős hitelesítés a fizetésnél, később már nem amikor ténylegesen megy róla a pénz.

(#44582) Burt1793 válasza V/ (#44581) üzenetére


Burt1793
veterán

Oké, hozzáadom az új hitelesítőt, bankkártyát hozzáadtam. Amúgy a bankkártyám uccsó 4 karakterét és a ráírt nevet kérdezte azonosításnál a csóka.

(#44583) V/ válasza Burt1793 (#44582) üzenetére


V/
Topikgazda

Az ellenőrzés néha nem csak ilyen kérdés-felelet, hanem kéri az ügyintéző a jelszócserét is vagy más olyan információt amit csak te tudhatsz.

(#44584) ACE- válasza Burt1793 (#44582) üzenetére


ACE-
addikt

Azonosító alkalmazásként ajánlom a Microsoft-ost, ott visszaállithatóak a felhasználók. [link]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#44585) parkr


parkr
őstag

ezt miért csinálja vajon? 30 perce használtam másik fizetésre és nem volt probléma

kitöltöm újra a (már eddig is mentett) kártya adatait
aztán csak ezt dobja

(#44586) V/ válasza parkr (#44585) üzenetére


V/
Topikgazda

Ilyenkor nem ezt kell csinálni, hanem megnézni hogy van-e fedezet a vásárlásra vagy valami más banki dolog. Az is lehet hogy ahol fizetni akarsz ott van valami hiba, esetleg hitelkártyát fogadnak el vagy valami más ok. Teljesen megkavarod a kártya rendszert. Card issuer van emlegetve az pedig a kártyakibocsájtó.

(#44587) parkr válasza V/ (#44586) üzenetére


parkr
őstag

fedezet rendben, korábban itt is vásároltam már így. még később megpróbálom újra, hátha menni fog :F

(#44588) V/ válasza parkr (#44587) üzenetére


V/
Topikgazda

Biztos nincs valami banki limit,időzítés? Vagy valamiért a kártya rendszerük gyengélkedik?

[ Szerkesztve ]

(#44589) parkr válasza V/ (#44588) üzenetére


parkr
őstag

Limitre gyanakodtam, meg is emeltem, de ez után sem ment kártyával sem.
Várok holnapig, ha nem megy, telefonálok

[ Szerkesztve ]

(#44590) oszi24


oszi24
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni, hát ha nektek több tapasztalatotok van ebben. Egy motort készülök eladni egy brit fiatalembernek aki paypalon fizetne egy paypalon számlára a kérdés, hogy van e bármi rizikója így eladnom valamit, pl hogy vissza igényli a pénzt később valamire hivatkozva. Egy kamionos barátja jön és nézi meg a motort és utána ő vinné el az utalás után.
Köszi előre is. :R

(#44591) atua válasza oszi24 (#44590) üzenetére


atua
aktív tag

Röviden: feltehetően átverés
Hosszabban: keress rá a jófogás szóra a topikban, gondolom itt, vagy hasonló helyen hirdeted...

(#44592) V/ válasza oszi24 (#44590) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel személyes átvételnek minősül így nem tud reklamálni utólag, még akkor sem ha nem ő veszi át hanem egy megbízott, mert erre nem vonatkozik a vásárlói védelem, de ha vásárlás ellenértékéről van szó hiszen eladtál valamit akkor viszont tőled a PayPal jutalékot von. 3,4%.
Egyszerűbb megoldás ha Wise fiókod lenne ott van angol fontos bankszámlaszám és arra tudna utalni, ami nem kerülne pénzbe neked.

(#44593) oszi24


oszi24
csendes tag

Köszönöm a válaszokat. Nem egy oldalon keresztül adnám el, direktbe. Így lényegében ő csak utal nekem pénzt, nem?

(#44594) V/ válasza oszi24 (#44593) üzenetére


V/
Topikgazda

A PayPal kereskedelmi tevékenységnek számolja ha valamit eladsz és vételárat kapsz érte, a szerződési feltételek alapján ez jutalékos szolgáltatás. Nincs jelentősége annak hogy webshop, eBay, Vatera felülete vagy egyik sem. A vevőnek és az eladónak is tiltott a jutalékmentes adás-vétel tevékenység. (A személyes pénzküldési mód)

(#44595) gyulaszu válasza oszi24 (#44593) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Írd meg neki, hogy a pénzt is a kamionos ismerősével küldje...

gyulaszu

(#44596) V/ válasza gyulaszu (#44595) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez is egy jó megoldásnak tűnik.

(#44597) oszi24


oszi24
csendes tag

Nincs gond az utalassal, ha nem tudok rafaragni. :)

(#44598) V/ válasza oszi24 (#44597) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem ehhez nem a PayPal kellene, jobb a Wise font számlára utaltatni.

(#44599) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Sziasztok, van tapasztalata valakinek azzal, hogy PayPal-ról tudok-e USD-t utalni a Revolut USD számlámra?

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#44600) ACE- válasza l.skywalker (#44599) üzenetére


ACE-
addikt

nem

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.