Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43051) V/ válasza thrill (#43049) üzenetére


V/
Topikgazda

Megszűnt a fix értkre állítási lehetőség, csak a rendszeres előfizetéseknél jegyzi meg a választást, amikor fizeted akkr kell a PayPal váltásról átállítani és minden alkalommal.
Tudnak róla hiszen ők szüntették meg. Ez nem hiba hanem egy döntés, ami nekünk nem igazán jó, mert minden fizetésnél ezt meg kel csinálnunk.

(#43052) blue eyes


blue eyes
tag

Érdeklődni szeretnék az alábbi szöveg meg azt láttam hogy 21 nap után automatikusan jóvá íródik azt most már nem látom a 21 már letelt de még mindig fel van függesztve a kifizetést mit lehet tenni ilyenkor?

FELFÜGGESZTVE Jan. 24.Visszatartott – Beérkezett kifizetés

(#43053) V/ válasza blue eyes (#43052) üzenetére


V/
Topikgazda

Rákérdezel. Azt javaslom hogy holnap 09:30-uzán mert akkor van chat-en keresztül is elérhető emberük. De 25 naptári napnál tart és 19 munkanap. Ha ez eladás volt akkor akitől kaptad az ugye nem reklamált?

(#43054) PROTRON válasza V/ (#43051) üzenetére


PROTRON
addikt

Ha jól értem a kolléga épp azért reklamál mert megtette amit Te írsz.
Tehát a fizetési folyamat során kattintotta át a jelenleg érvényes menüpontot arra hogy a bankja konvertálja, még is a PP számolt.
Amire a PP válasza annyi volt hogy biztos elfelejtette átkattintani és lehüly...akarom írni "segítségképp" útba igazították arra a pontra amit a kolléga elmondása szerint megcsinált.

Most én nem tudom letesztelni, mert ezek szerint teljes vásárlási folyamatot kell végig csinálni ahhoz hogy biztosak lehessünk abban hogy ha átkattintod akkor tényleg a bankod fogja váltani.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#43055) V/ válasza PROTRON (#43054) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, az kép ( a finanszírozási forrásos) nem a fizetési oldalról van. A leírásban ott vannak a képek a fizetési folyamatról.
Ezt is írta: Régebben ezt a fizetésnél el lehetett dönteni, ez most is így van ma 2-szer fizettem PayPal-al és ott volt a váltásos dolog, (eBay és AliExpress) persze nekem az ajánlja hogy PayPal-ra állítsam, mivel a régebben hozzáadott kártyáknál nem változott a beállítás.
Bár lehet egy bökkenő, magyar nyelvű felületet használ és gyors fizetésre van állítva mondjuk az eBay-en.
Az eBay is megjegyzi a fizetési módot ott én kiszoktam gyepálni ha megjegyzi a PP-t, de emlékeim szerint lehet változtatni közvetlen fizetés előtt a váltást akkor is.

[ Szerkesztve ]

(#43056) PROTRON válasza V/ (#43055) üzenetére


PROTRON
addikt

De hát a kolléga aztán másik commentben folytatta a történetét, ahol leírta hogy mivel a fenti képen jelölt helyen nem találta, EZÉRT a másik, általad is jelzett menüpontot használta, csak az nem érvényesült. Erről már nem töltött fel képmentést, mert nem feltételezte a kattintáskor hogy kelleni fog...sütikéknek lehet befolyásuk ilyen dolgokra? Én már mindent is el tudok képzelni. :D

De az jó ha nálad működik.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#43057) V/ válasza PROTRON (#43056) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem csak nálam működik. Ha nem működne mindenki jelezné a Banggood, az eBay és az AliExpress topikban.
Nincs másik menüpont, írtam nem működik, a fizetési folyamat van. A váltás akkor nem szokott megjelenni ha be van kapcsolva a gyors fizetés, az pedig nem a PayPal-on múlik.

[ Szerkesztve ]

(#43058) GAbre


GAbre
veterán

Nagy nehezen elfogadták visszaküldési pénzkérelmem.

Fel is adtam másik csomagot,meg ís írtam nekik,a dispute számokat,meg nyömkövetéseket melyik csomag melyik case-hez tartozik.
Erre visszadobták,hogy már 1x kértem ezt :) :W
Semmi gond napok óta levelezek supportal,hogy az ügyek zárásával még én fizettem ki a fee-jüket.
Minden volt itt az ebay vonta le,ne a teljes activity-n nézzem,hanem a részletezőn.Most arról is küldtem nekik képet,hogy ott sincs.
Most megmondtam nekik,hogy megszegték a szabályukat és kérem vissza a pénzem!
Gondolom ezért nem érdemes ügyvédhez menni.
Hiába jogaim megsértése,láthatatlanul és jogtalanul levonni számlámról pénzt!(Ahogy már anno hónapokkal ezelőtt is sejtettem,nem az első eset volt szerintem,hogy eltűnt pénzemből)
Vagy érdemes fenyegetőznöm ügyvéddel?
Azon kívül,hogy többet nem tartok rajta pénzt.(így se sok van 30 usd kb)

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#43059) V/ válasza GAbre (#43058) üzenetére


V/
Topikgazda

Milyen szabályt szegtek meg? Telus vagy a PP_ről van szó? Ez még az ahol a vevő bankja lépett? Mert azt a pénzt jogszerűen vonták le hiszen a kifizető a pénzügyi szabályozás szerint visszakövetelte. Az más kérdés hogy lehetséges nem mondott igazat.

[ Szerkesztve ]

(#43060) GAbre válasza V/ (#43059) üzenetére


GAbre
veterán

Azzal nem tudok mit csinálni az 1értelmű. A visszaküldési pénzvisszafizetés.
Én magán a paypal fee kifizetésen vagyok kiakadva,és hogy nem ismerik el,és elrejtik!
Miért nekem kell kifizetnem a jutalékukat,és ha már én fizetem,akkor miért nem jelenik meg tranzakcióként,miért vonódik le csak úgy titokban?!
Erre fenyegetőznék ügyvéddel,mert ez felháborító!

Igen,de nem hajlandóak elismerni!
Several hours ago my balance was:47,74 now 45,16 usd
Another 2.61 usd from my balance.
Válasz:
Please check your transaction activity. I can see eBay is charging taxes. If you have questions about this please contact eBay directly.

Írtam nekik ilyen nincs,ebay havonta von le fee-t,eladások után,nem pedig eladott tételenként.
Vagy ha veszek valamit,de mindenképp kéne lennie tranzakciónak,és számnak.ÉS NINCS!
A másik meg az,hogy ebayen nem is lett nyitva ügy,rám írtak ebayen,hogy nem ők voltak,és nyitottak paypal-t!
Nem hajlandóak elismerni!

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#43061) V/ válasza GAbre (#43060) üzenetére


V/
Topikgazda

Amikor megjött a pénz akkor levonták, amikor refundként megy vissza akkor a jutalék egy részét néhány esetben nem törlik. De szokott lenni kiegyenlítés a számlánál és akkor van egy levonásod és egy azonos összegű zöld színű jóváírás is. Mivel ennél az esetnél nem te hibáztál, kérd hogy ezt sztornózzák, adják vissza mert nem a te hibád hogy nem a vevő fizetett.
Ha ez a chargeback-es.

[ Szerkesztve ]

(#43062) GAbre válasza V/ (#43061) üzenetére


GAbre
veterán

Válaszoltam már szerkesztésben is.
De kapsz pénz érkezik 10 Ft.Abból kapsz mondjuk 8 Ftot.Így balance-od 8 Ft.
Visszakérik,és a balancom így -2Ft lenne,ha nem lett volna pénzem.
És nem hajlandóak elismerni.Nem kéne látnom miért -2?

Avatar

(#43063) V/ válasza GAbre (#43062) üzenetére


V/
Topikgazda

Most akkor -ban vagy a jutalék összegével, ha a refund tételsorára rákattintasz nincs részletezve?

(#43064) GAbre


GAbre
veterán


És paypal ügy lezárása után meg így nézett ki:

Pont annyival kevesebb,mint amennyit fizetett a vevő paypal fee.
És ugyebár nincs róla transaction number semmi.

Ennyit látok.Nincs külön refund transakció sem.

Avatar

(#43065) V/ válasza GAbre (#43064) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem eBay case-t vagy PP dispute-t indított a vevő? Akkor a díj nem jár vissza. A chargeback esetén nem egészen ez látszik és kel a pénz levonásról is valaminek lenni, it még megkaptad állapot van, ez így nem stimmel. Az eBay áfa sem, az eladótól az eBay nem vonhat áfát.

[ Szerkesztve ]

(#43066) GAbre válasza V/ (#43065) üzenetére


GAbre
veterán

A kettőből 1iknél jött ebaytől üzenet,hogy jelentették fiók hackelést,és ne postázzak.
Csak paypal ügyek lettek nyitva.
Nem tudom mire gondolsz mi nem jár vissza.
45,16-42,55=2,61.Pont ennyi paypal fee van levonva a 40 dolcsis bejövőből.És írja előző képemen,hogy én ezt nem kapom meg rögtön paypalhoz kerül.
És ahogy látszik történetben,nincs sehol listázva,bárminemű levonás.

Kérdésem,akkor még mindíg áll,mehetek ügyvédhez,vagy mondhatom azt legalább?
Mert erősen szabályt szegtek ezzel úgy gondolom.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#43067) V/ válasza GAbre (#43066) üzenetére


V/
Topikgazda

Idéztem a szerződési feltételekből hogy visszatérítéskor tarthatnak vissza pénzt. Ha neked róható fel a dispute oka akkor is van korlátozás.
Mindig is úgy volt hogy jutalékot azonnal vonják amikor beérkezik a pénz.
Én azt látom hogy egy nap megérkezett 37.41 és 37.48 ami nálad 45,16 egyenleget eredményezett, hiányzik a 74,79-ből 29,63 $ és nem értem hogy ez hova lett.
Ha rákérdeztél akkor várd meg hogy mit válaszolnak hogy ha nincs sztornózva pénz, mert csak bejött tételek vannak akkor most miért van kevesebb.

(#43068) GAbre válasza V/ (#43067) üzenetére


GAbre
veterán

Sejtem mit mondasz.
Ha megnyílik az ügy,akkor a pénzt rögtön visszatartja rendszer,és egyenlegből eltűnik,mint amikor megkapod a pénzt de meg kell adnod track numbert,és ha kézbesült,akkor válik elérhetővé és jelenik meg egyenlegben.
Azt hittem ezzel tisztában vagy.
Mint,ahogy idéztem anno,ha lopott pénzt kapsz,arról te nem tehetsz,törvényileg nincs semmi korlátozás,hogy csak mert valaki lopott pénzt adott neked,azért neked bármit is kéne fizetned!Főleg,ha rögtön vissza is adod azt a pénzt!
Legalábbis amennyire tudom.Javíts ki ha tévedek.
És törvényileg minden banknak/szolgáltatónak el kell számolnia,vagy láthatóvá kéne tennie,hogy A TE SAJÁT PÉNZED MIKOR ÉS HOGYAN MOZGOTT!
És mint láthatod ennek nem tettek eleget.Ergó perelhetőek.
De ebben is javíts ki ha tévedek.
Nem mintha ez a kis összeg meg még 1x azt mondom oké.De egymás után 2x,meg ebay-t is fizessem ki azt amit nem adtam el.
És ki tudja hányszor játszották már ezt el,hogy levontak pénzt számlámról,anélkül,hogy tudtam volna.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#43069) V/ válasza GAbre (#43068) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen erről írtam. A fő egyenleg kiírásban ott van a felfüggesztett pénz is, mert szerintem akkor egy olyan képpel indult volna a beéerkezés hogy nem 45,16. hanem több van.
De akkor 7,75 $ volt 17.-e előtt az egyenlegen.
Irj nekik. a Felhasználói megállapodás végén ott a postai elérhetőségük is ha panaszt akarsz tenni, perelni azután lehet ha nincs joguk levonni, bár kereset indítás 2,61 $-ért többe kerül, de lehet hogy a megállapodás alapján ez rendben van.
Ha a fizető fél kártyával fizette ki Önnek a szóban forgó összeget, a fizető fél „visszaterhelést” kezdeményezhet a kártyakibocsátónál. A kártya kibocsátója, és nem mi határozzuk meg, hogy a fizető fél sikeresen kérvényezi-e a visszaterhelést. A visszaterhelésekről a Visszaterhelési útmutatóban érhető el további információ, amely a PayPal Biztonsági központjában, a „Biztonságos értékesítés” nevű szakaszban található. A PayPal Biztonsági központja a PayPal webhelyéről érhető el. Visszaterheléssel kapcsolatos reklamáció beérkezése esetén díjat számítunk fel.
De ott van hogy -2.61 $ fee azt vonták le arról tudtál. Olyan ninbcs hogy csak úgy leemelnek pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#43070) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Most hány hónapig tart a védelem a PP-n vagy meddig lehet dispute-ot indítani biztosan?

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#43071) V/ válasza Ciccuka (#43070) üzenetére


V/
Topikgazda

180 nap az elméleti határidő

(#43072) Ciccuka válasza V/ (#43071) üzenetére


Ciccuka
veterán

Csak azért kérdezem, mert nem akarok úgy járni, mint a múltkor. :(

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#43073) GAbre válasza V/ (#43069) üzenetére


GAbre
veterán

Olyankor mi van,ha a paypalon választhattam,hogy return and refund.Megadtam nyömkövetést 10.én.
Erre lezárták az esetem! :D :C
Hello Gábor Antal,
We received the claim(s) you filed on 18 January 2021.
We have reviewed this transaction(s) and are denying your claim(s). The decision was made because we did not receive a response from you with supporting details for the case.
We're sorry for any problems you may have experienced with the transaction(s).

Your responsesDate added
10 February 2021
rr465099291HU, National carrier,hungarian post
:D
Újranyitni nem tudom az ügyet.
Ha újra próbálom nyitni ezen ügyet.
Csak problémát tudok jelezni fizetéssel,vagy nem felismerhető kifizetésként. :)
Imádlak paypal.(hogy menj el a qva @nyádba.Kajak elmegyek ügyvédhez komolyan mondom.

Avatar

(#43074) Teaway


Teaway
veterán

12. PayPal egyenleg "gyors feltöltés" bankszámláról Jelenleg nem érhető el!

És mikor lesz ez elérhető?

Nincs itthon csokid??

(#43075) V/ válasza Teaway (#43074) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem már nem valószínű, nem igazán van hajlandóság a bankok részéről új szerződéskötéseknek, de inkább egy Revolut kártya hozzárendeléssel is jobban jár az akinek nincs bankszámlája, mint a PayPal egyenleges feltöltéssel fizetgetni.
Persze a nyílt bankolás keretében lehetne egyszerűbb és gyorsabb feltöltést is kitalálni vagy akár bankkártyával való feltöltést, ehhez viszont a PayPal részéről nem látok hajlandóságot. Magyar viszonylatról írtam.
Az azonnali utalási rend miatt maximum 2 nap a feltöltés már. Ha mondjuk délelőtt 10-ig elutalod, akkor másnap reggel már jóváírják, lehet hogy még a mostani utalás is, de holnap délutánra valószínű hogy ott lesz az egyenlegen

[ Szerkesztve ]

(#43076) Teaway válasza V/ (#43075) üzenetére


Teaway
veterán

Köszi a választ.
Tehát akkor egy Revolut számlát/kártyát rendeljek a Paypal-hoz. Mindjárt utánanézek, hogy a Revolutra tudok-e bankszámláról pénzt utalni.

Nincs itthon csokid??

(#43077) V/ válasza Teaway (#43076) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, lehet már.

[ Szerkesztve ]

(#43078) Teaway válasza V/ (#43077) üzenetére


Teaway
veterán

Ok, még dolgozok rajta, eddig jutottam:
Revolut fiókom ► + Pénz hozzáadása ► Manuális banki átutalás ► Pénz hozzáadása banki átutalással: Hamarosan . . .

Nincs itthon csokid??

(#43079) V/ válasza Teaway (#43078) üzenetére


V/
Topikgazda

Kérdezz már rá a Revolut topikban tudtommal megy a dolog.

(#43080) Teaway válasza V/ (#43079) üzenetére


Teaway
veterán

Ok, köszi :R

Nincs itthon csokid??

(#43081) Corleone33


Corleone33
aktív tag

olyan kérdésem lenne hogy sztenderd paypal fiókról be lehet állítani folyamatos recurring payment-et egy paypal számla felé, vagy ehhez mindenképp üzleti fiókkal kell rendelkeznie a fogadó félnek?

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#43082) Pavua


Pavua
csendes tag

Sziasztok,, sok jó infó van itt, köszi a megosztásokat. Felmerült két kérdésem, amik nincsenek az összefoglalóban sem a kereső nem talált hasonlót:

1. Mi az aktuális állapot:
Magyar pp számlához, ahol van USD is, hozzá lehet adni transferwise USD bankszámlát a kifizetéshez?

2. Illetve az említett "Díjszabás A3.2.1. Átutalás közvetlenül egyesült államokbeli bankszámlára 3,00%"
díj az csak a fenti esetben van, vagy ha tudnék nyitni egy amerikai USD alapú PP számlát (pl amerikai cég), és onnan utalnék ki USD-ben USD bankszámlára, akkor ott is lenne ez a 3%?

köszi

(#43083) pictigjis válasza Pavua (#43082) üzenetére


pictigjis
senior tag

nagyon sokszor le lett már írva, hogy magyar paypal számláról csak forintban lehet kiutalni magyar forint bankszámlára

[ Szerkesztve ]

(#43084) V/ válasza Pavua (#43082) üzenetére


V/
Topikgazda

hozzá lehet adni transferwise USD bankszámlát A PayPal nem engedi meg ezt mert virtuális számlának tekinti.

Mivel a te PayPal-od EU-s ezért az a 3 % mindig van, mert nem USA-n belüli $ számláról megy ki a pénz az USA bank számlára.

[ Szerkesztve ]

(#43085) taranis válasza V/ (#43084) üzenetére


taranis
addikt

Na, már nem működik az ügyfélszolgálat rugdosós módszer, ahogy még mi vettük fel anno a TW USD számlát?

colorizer.net

(#43086) V/ válasza taranis (#43085) üzenetére


V/
Topikgazda

Sem megerősíteni, sem megcáfolni nem tudom.
De az tény hogy én még a mai napig nem látom a szerződési feltételek közt azt hogy virtuális bankszámlaszám magyar fiókok esetén nem adható meg a pénz kiutalásához. Mivel nálunk a bankszámla nem fizetőeszköz, ezért értelmetlen ráhúzni azokat a dolgokat amelyek a fizetőeszköz bankszámlára vonatkoznak.

(#43087) GAbre


GAbre
veterán

Azóta se tudom megértetni magam supportal.
Senki nem látja ezt az összeget,az előző embert feladtam hülye volt,mint a seggem.
A tegnapi messengeres meg bezárta a beszélgetést válasz nélkül.
A mai meg szintén nem látja,és ebay fee-vel jön nekem.
Ebayen meg nincs "eladói védelem" szokás szerint :) ,megkérdeztem,ha paypal levont tőlem pénzt,azt velük kéne beszélnem elvileg.
Most próbálom letölteni a transakciókat,vagy hol láthatom,hogy nem jön ki az összeg,ha kiszámolom dolgokat?

Avatar

(#43088) V/ válasza GAbre (#43087) üzenetére


V/
Topikgazda

Én sem láttam azt amit írtál hogy jogtalan.
Kellene az hogy mennyi volt a két összeg beérkezése előtt a PayPal egyenleged. Bejön közel 70, de csak 45 látszik lekönyvelve, nekem nem jött ki a matek, ha nem vásároltál, ha nem küldtél valakinek vagy nem volt rendszeres levonásban egy esedékes tételed akkor nem lehet 45.
Te azt mondod hogy amit valamiért felfüggesztenek az a fő egyenleg kiírásba nincs benne, szerintem meg ott szokott lenni, csak épp nem költhető el.
A kimutatásoknál adott időszakra minden pénzmozgást jelölve le kell kérni egy listát. De azt is írtam hogy 2,6 $ díj refund esetén levonható a decembertől érvényes szerződés szerint.
Másrészt levonták tőled vagy te küldted vissza, mert az sem mindegy, most visszaolvasva ezt írtad: Főleg,ha rögtön vissza is adod azt a pénzt!
Chargeback esetén nekünk nem kell visszaadni, sajnos megy magától.

[ Szerkesztve ]

(#43089) GAbre válasza V/ (#43088) üzenetére


GAbre
veterán

Anno mondtam,hogy 100+ volt egyenlegem 2 összeg érkezésekor.
Mivel volt már 45+os egyenlegem.És ahhoz jött az a +~80.
De mivel ügyeket nyitottak,így a rendszer levonta balance-ból,és parkolópályára tette.
Mint írtam,ha a paypal blokkol 1 összeget,és nem férsz hozzá.Legyen az ticket nyitás.
Vagy éppen friss összeg,amit akkor enged tovább paypal,ha nyomkövetéssel igazolt termék érkezése.(vagy letelt a 14/vagy 21 nap) Rég volt már ilyenem.
Tehát a 47-48 volt ez a kettő ticket előtt volt.Arra jött 1 ticket lezárás.Furcsáltam,hogy kevesebb lenne pénzem.Nyomtam ezt a képet 45nél.Lezáródott második ticket és bumm 42.
Azt,meg hogy ticketet lezárták,mert "nem válaszoltam",sajnos email nem jött tőlük,így bizonyítani nem tudom,hogy mire NEM válaszoltam.
De minek is kéne?Nem hiszem,hogy ticketen belül ha be van adva nyomkövetés,tudok mást csinálni.

Most próbálok 1 nem én voltam ticketet nyitattni valakivel,és 0 egyenleggel,hogy lemegy-e minuszba.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#43090) V/ válasza GAbre (#43089) üzenetére


V/
Topikgazda

A blokkolt összeg benne van a képernyőn tájékoztatásként kiírt összegben. A charge back esetén rögtön csökkentik az egyenleg összegét és megy vissza a pénz ez az aminél nincs mérlegelési joguk, majd azután kell neked igazolni a dolgokat, főleg akkor ha te teljesítetted. Itt már eleve van eltérés.
Ha nem chargeback hanem minőségi kifogás, akkor a jutalékot most már nem szokták elengedni, ha önként visszaadod a pénzt ez akkor is felszámítható.
Tényleg komolyan gondoltam hogy a postai címre írj nekik egy ajánlott levelet, itt adott esetben a chat-en akár 3 ember 3 féle dolgot mondhat neked.
Szerintem a 2,61 $ díj levonása az érvényes szerződési feltételek szerint történt, de lehet hogy tévedek.

(#43091) musli26


musli26
tag

Sziasztok!

Venni szerettem volna a banggood-ról 25.500ft értékben egy terméket.
De nem sikerült.
Többször próbáltam.
Több éve vásárolok tőlük kisebb összegekben max 7e(eddig minden ok volt).
PP használnám fizetésre (minden esetben).
Amiben egy otp webkártya(27e van a számlán) van bekötve.
Ezt a hibát dobja ki:
Payment Failed!
PP_ERR_[10486] This transaction couldn't be completed. Please retry the transaction using another funding source in PayPal,or contact PayPal customer service for further assistance. You can check your order status for an update,or contact us for assistance.

Mi lehet a gond?
Köszönöm

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#43092) V/ válasza musli26 (#43091) üzenetére


V/
Topikgazda

Az OTP vagy a PayPal váltaná a devizát?
Az OTP-nél a kártya erős hitelesítése be van állítva és nincs vásárlási limited amit a fizetéssel átlépnél, mert ez a hiba konkrét oka:
Issue
PayPal returned API error code 10486 - This transaction couldn't be completed.
Cause
A buyer’s Express Checkout payment failed due to a bad funding source; for example, the transaction exceeded the buyer's card limit.

[ Szerkesztve ]

(#43093) musli26 válasza V/ (#43092) üzenetére


musli26
tag

Köszi.
Ha Otp váltja akkor az elsődleges fizetés a webkártya.
Tehát a bank vált.
Jól tudom?

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#43094) V/ válasza musli26 (#43093) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor is elsődleges a kártya ha a PayPal vált, ez nem befolyásolja a váltást.
Azért írtam mert lehet hogy kevés a pénz.

Ha ezt látod a fizetési összesítő oldalon akkor a bankod vált:

De limit problémád van

[ Szerkesztve ]

(#43095) laleeee


laleeee
őstag

Egy barátom szeretne venni az eBayen egy drága cuccot,de a kereskedő azt állítja hogy nem tud paypallal fizetni mert tavaly óta Kínában tiltott a PayPal. Igaz ez ?

[ Szerkesztve ]

(#43096) tPedro_


tPedro_
őstag

Sziasztok!

Próbáltam visszakeresni, de nem jártam sikerrel.

Család/barát pénzküldésnél mióta kell díjat fizetni?

Köszi.
Üdv.

(#43097) V/ válasza tPedro_ (#43096) üzenetére


V/
Topikgazda

Ott van az díjazás elején, már több mint egy éve megváltozott.
A vonatkozó díjak az FSZ 1. számú Melléklet Díjszabási Táblázat linkje.
A családodnak, ismerősnek magyar kell lenni ha forintban küldöd, lehet ismerősöd EU-s de neki csak €-ban küldhetsz vagy svédnek svéd koronában akkor ingyenes.

[ Szerkesztve ]

(#43098) V/ válasza laleeee (#43095) üzenetére


V/
Topikgazda

Legfeljebb őt tiltották le
Itt a PP kínai oldala vagy az angol nyelvű felület

Sőt itt a Reuters January 14, 2021 híre PayPal becomes first foreign firm in China with full ownership of payments business

De ha nincs PayPal akkor milyen fizetés van, mert persze PayPal nélkül is van az üzleti életben fizetési lehetőség.
Lehet ugye bankkártya de eBay esetén a PayPal a fizetési kliens vagy banki utalás

[ Szerkesztve ]

(#43099) tPedro_ válasza V/ (#43097) üzenetére


tPedro_
őstag

Ez rendben van, de van egy olyan kitétel is, hogy akkor is van díj, ha kártyával fizetek.

Akkor ezek szerint ez így nem igaz:
"These standard fees apply when sending from debit or credit card, or when sending to another country."

Legutóbb tavaly júliusban küldtem pénzt friends/family opcióval USD-ben tengeren túlra, kártyával fizetve és annak még nem volt díja.

Mindenesetre köszi a segítséget.

(#43100) V/ válasza tPedro_ (#43099) üzenetére


V/
Topikgazda

Ahogy a táblázatban van úgy nincs kártyáról sem díj, próbáld ki, nem kell pénz küldened adsz megfelelő adatokat és látod.
Az EU-s PayPal fizetési információkat nézed vagy a általános help-et?

Ahogy akkor küldted az már díjazott volt, a képek eredetijét 2020 január 14-én töltöttem fel. De most megnéztem, nem kártyás fizetéshez van kötve a díj, ha nem az idézett feltételek vannak akkor kell fizetni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.