Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22301) V/ válasza Schimi070 (#22300) üzenetére


V/
Topikgazda

Mindig felmerül ez, akkor legyen pontosítva.
Szerződést kötünk egy bankkal bankszámlára, ahova majd a jövedelmünk érkezni fog és erről utaljuk a rezsi költségeket. (Fő bankszámlának nevezem)
Ehhez a bank ad bankkártyát, amely direkt kapcsolódik ehhez a bankszámlához, vagy egy alszámlán keresztül, ez esetben akkor van egy kártyaszám amit használunk, meg hozzá az alszámla.
Ha Internetes vásárlásra igénylünk +bankkártyát -ami lehet virtuális is- akkor készül egy alszámla ehhez a virtuális vagy fizikai netes kártyaszámhoz.

A Paypal-n hozzárendelhető a főszámla kártyája és a netes kártya is, vagy egyidejűleg mindkettő a kártyaszám hozzáadásával.
A főszámla kártya esetén a banki szerződés szerinti limitekkel vásárolhatunk, míg a netes kártyák esetén nekünk kell feltölteni az egyenlegét.

Amikor a pénzkivétel (Withdraw opció) miatt a bankszámla számot hozzárendeljük a Paypal fiókhoz, az csak a Fő bankszámla lehet.
Az alszámlák hozzáadása nem megfelelő opció.

[ Szerkesztve ]

(#22302) maj-viktor válasza shield (#22298) üzenetére


maj-viktor
őstag

PayPal egyenlegre vagy vissza az eredeti bankkártyára (ahhoz tartozó bankszámlra) kell megjelenjen a 400 Ft, ahogy V írta...

Nekem ez most aktuálisan így nézett ki a "kártyafrissítéskor"
OTP Net-es Webkártya:

(a dátumok a lényegek a -400 Ft terhelés 2016.03.13.-án volt, melyet a számlatörténetben 2016.03.16.-án jelent meg
A 400 Ft vissza meg: 2016.03.15-kor jött, de a számlatörténetben 2016.03.18.-átől látszik)

OTP Webszámla Webkártya... Alszámla van csatolva... vásárláshoz!

Ha te majd paypal egyenlegről pénzt akarsz kivenni... Withdraw-olni, akkor kell a FŐSZÁMLÁT megadnod... de csatolt kártyával jó az ALSZÁMLA! (szóval mivel te csak vásárolsz alszámla.... főszámlát majd, ha pénzt akarsz kivenni a paypal egyenlegről... és ott nem a bankkártya adataidat kell megadnod, hanem a FŐSZÁMLA banlszámlaszámát... Ha majd a withdrawolnod kell és hozzáadod még a bankszámládat is (ami a majd a főszámla kell, akkor leszel 100%-os, ahogy ezt is leírta V)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#22303) V/ válasza maj-viktor (#22302) üzenetére


V/
Topikgazda

Köszi az OTP-s könyvelési képet, így már egyértelműbb a dolog szerintem.

Annyit kérnék, hogy ha számlahozzáadásról van szó, én értem amit írsz, de ez megkavarja a kezdő emberkéket ezt hagyd már ki: de csatolt kártyával jó az ALSZÁMLA! (szóval mivel te csak vásárolsz alszámla....
Kártya esetén nem kell számlát hozzáadni, azt "viszi magával" a kártyának a száma.

Ez OTP Webszámla Webkártya... klasszikus értelemben a Paypal-n csak bankkártya a használat tekintetében. Ezt is írod, de egy kicsit egyértelműbb így.
Vagy ha ez lenne: Net számlacsomag, akkor jó mert ezek vannak benne:
- A Net számla egy hagyományos folyószámla (főszámla)
- A webKÁRTYA számla (alszámla), a kapcsolódó virtuális webKÁRTYÁ-val az interneten végzett vásárlások értékének biztonságos kiegyenlítését szolgálja
- OTPdirekt szolgáltatások
- Betéti kártya, direkt a számlához kapcsolódó bankkártya

[ Szerkesztve ]

(#22304) shield válasza V/ (#22301) üzenetére


shield
őstag

Na... megjöttem, bent voltam az OTP-ben és előadtam a gondomat. Egy kedves fiatal hölgy felhomályosított, hogy nem az én készülékemben van hiba hanem az övékbe. Megnézte a számlámat, ma vissza is kaptam a 400Ft-ot, ami még tegnap délután még nem volt meg. Elmondtam, hogy nem volt nálam zárolás a kóddal, csak előjegyezve, nálam csak akkor jelent meg amikor elvolt könyvelve és ennyi ideig kellett várnom mire lezárult ez az egyszerűnek gondolható folyamat.
Válasz - sajnos előfordul, vannak hibák amikre számítani kell ezután is.

Pontosítva: 3-án regiztem PP-t, 5-én kapcsoltam hozzá a kártyát, 17-én lett elkönyvelve a 400Ft a kóddal, 23-án visszajött a pénz. Ennyit a rugalmasságról.

A hölgy javaslata az volt, a Webkártyát csak vásárlásra használjam, igaz már láttak olyat, hogy arra is jött utalás vagy visszautalás. De erre a célra nem ajánlja, mert költségek is felmerülhetnek és a könyvelés is problémásabb lehet. Nem értek ezekhez így nem tudom miért okoz gondot a Webkártya kezelése. Ha szükséges, mert utalást vagy visszautalást várok, akkor rendeljem hozzá a főszámlát.

Aki OTP-s és ezután csinál PP fiókot figyelembe veheti amit írtam.

Most úgy tűnik, csak én csináltam belőle problémát, lehet. De az szóljon a mentségemre, hogy ha valamit elkezdek, akkor azt be is akarom fejezni és rendben akarom tudni.

Egész életemben, mivel az idősebb korosztályhoz tartozom, anyagi dolgokban mindig egy dologhoz tartom magam. A tisztességes elszámolás a barátság alapja.

szerk.:
maj-viktor köszi neked is, csak most láttam hogy írtál.

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#22305) maj-viktor válasza V/ (#22303) üzenetére


maj-viktor
őstag

Na ugyanerre írtam múltkor, hogy túl bonyolultan írod és én meg aki benne van az érti, de egy "hétköznapi ember"... még azt sem különbözteti meg a nyelvben, hogy BANKSZÁMLA vagy BANKKÁRTYA

Erre volt ez a kommentem ugyebár:
http://prohardver.hu/tema/paypal/hsz_22116-22116.html

Hogy egy bankkártya áll: 4-4-4-4 számból (pl.: 5321 8089 2470 9948)
Míg egy bankszámla: 8-8-8 számból (pl. 1177305 - 08649713 - 00000000)

De neki most jelen pillanatban, jelen kérdésnél csak a BANKKÁRTYA-val és annak a számával kell foglalkozni, mert azt csatolja a PayPal-hoz!

(igaz a withdraw-ba kár volt beleírnom... csak gondoltam hátha így megérti a különbséget mihez - mi kell...)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#22306) V/ válasza maj-viktor (#22305) üzenetére


V/
Topikgazda

No akkor tisztáztuk a témát.
Alapjában csak meg akarom kímélni a kezdőket az 1500 Ft téves utalási költség kifizetésétől, ha nem megfelelő bankszámlaszámra próbál a Withdraw-al pénzt kiküldeni

(#22307) shield válasza maj-viktor (#22305) üzenetére


shield
őstag

Bízom benne, hogy a főszámlára nem is lesz szükségem, mert amit átutalok a PP egyenlegre azt el is vásárolom. A Webkártyán is csak annyi lesz, ami a vásárláshoz szükséges.

V/ az 1500Ft-os kiadás elkerülésére küldtek mailt.

Lassan elkezdem a kisebb értékű vásárlásokat, bele kell jönnöm a dologba. A fiataloknak könnyebb, ebben nőnek fel. Amúgy sem igen kedvelem/kedveltem a bankokat. :)

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#22308) V/ válasza shield (#22307) üzenetére


V/
Topikgazda

Már most javaslom, hogy ne a Paypal egyenlegről fizess, ha nincs rá különösebb okod, hanem a kártyával, ebben az esetben megválaszthatod hogy a bankod váltsa a devizát vagy a Paypal. A deviza árfolyam jobb a bankodnál.
Az egyenlegről történő fizetés csak Paypal árfolyammal megy.
Az OTP ma 1 $ = 282,67 Ft árfolyammal számol el, a Paypal esetén 1 $ = 292 Ft-al számolható a vásárlás.

[ Szerkesztve ]

(#22309) shield válasza V/ (#22308) üzenetére


shield
őstag

Különösebb okom nincs rá. Letöltöttem az összes leírásodat, a szerint a PP oldalon beállítottam, hogy a bank váltson, akkor így jó lesz a kártyás fizetés?

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#22310) V/ válasza shield (#22309) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen.

(#22311) vaksi8


vaksi8
senior tag

Sziasztok!
Paypal-ról fizettem egy külföldi eladónak alkatrészért, ami nem lett jó. Megbeszéltem vele, ha vissza küldöm az árut neki, akkor ő vissza utalja a pénzemet. Milyen számla számot kell megadnom? A saját otp-t vagy van Paypalos számla szám is?
Köszi!

(#22312) V/ válasza vaksi8 (#22311) üzenetére


V/
Topikgazda

A Paypal e-mail címed. Az az azonosítód. Mivel kapott értesítőt hogy kitől jött a pénz abban is benne van, illetve ha a tőled beérkező pénz tételsorára megy a Purchase historyban, ott van a refund visszaküldési lehetősége, nem is kell megadni semmit. Ő beírja az összeget és már jön is neked.

[ Szerkesztve ]

(#22313) vaksi8 válasza V/ (#22312) üzenetére


vaksi8
senior tag

Köszi! :R

(#22314) vicamuso


vicamuso
tag

Sziasztok!

Tudtok valamilyen épkézláb listát olyan magyar LED TV-ket is forgalmazó webshopokról ahol tudok PP-vel fizetni, az edigital-on kívül?? (220Volt webshop jelenleg nem fogad el PP-t)

Sehol nem találok ilyen gyüjtő portált a neten.

Előre is köszönöm!

(#22315) peestike válasza V/ (#22296) üzenetére


peestike
senior tag

köszi a választ!
annyi volt, hogy nem érkezett meg, megnyitottam a vitát, leírtam mi van.
felkínált a gearbest 6 dollárt.
nem fogadtam el, így lett claim.
ekkor írt a paylpal, hogy magyarázzam el nekik, hogy mit is akarok, szerintem mi nem stimmelt.
leírtam, ez után jött a szöveg, amire nem tudom mit reagáljak. persze szövegesen nem tudok írni, csak fált csatolni +60 karaktert kommentnek.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#22316) kmisi99 válasza V/ (#22289) üzenetére


kmisi99
addikt

Mondhatnám azt, hogy tegnap még nem volt ott, de tényleg nem láttam. ;] Köszönöm a részletes leírást.

(#22317) snooze


snooze
veterán

Sziasztok!
Kb 10nappal ezelött kaptam egy visszautalt összeget a paypalra..meg is jelent,de nem akart visszamenni a bankkártyára már 7napja,amiröl fizettem..aztán feldobott egy olyat,hogy elfogadom-e,én elfogadtam,és a paypal számlára tette,és nem a bankkártyára..ez hogy lehet,és miért igy csinálta?

GO Gunners!!!

(#22318) shield válasza V/ (#22310) üzenetére


shield
őstag

Nagyon köszönöm a segítséget, ha lesz valami gondom, akkor jövök. :R

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#22319) azJENŐ


azJENŐ
csendes tag

Szervusztok!
Ezt az üzenetet kaptam:

Nekem ez gyanús, vagy csak paranoiás vagyok?
Ha ráklikkelek a Log in- ra, akkor ez a cím jelenik meg:
http://rktl.ca/login/cgi/bin/login.php

Természetesen nem léptem tovább.

(#22320) azJENŐ


azJENŐ
csendes tag

És erről az e-mail címről küldték:

ServiceID@autelec123.onmicrosoft.com

(#22321) cidalain válasza azJENŐ (#22320) üzenetére


cidalain
veterán

Vigyazz! Kamu! Nehogy belepjel!

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#22322) azJENŐ válasza cidalain (#22321) üzenetére


azJENŐ
csendes tag

Én is így gondolom, ezért nem is léptem be erről az oldalról.

Köszönöm szépen a megerősítést!

(#22323) V/ válasza snooze (#22317) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézd meg mi van írva a bejövő pénznél a Completed oszlopba.
Ha Money received vagy Payment received a zöld+ akkor pénzt küldtek refundnak nevezve.
Ha Refund a zöld+ akkor az normál refund, kártyára kellene sétálnia.

[ Szerkesztve ]

(#22324) VW


VW
aktív tag

A PP mennyi idő alatt szokott döntésre jutni? (Nem kaptam megy a csomagot.1hete zártam a vitát.)

20 éve a Prohardveren. Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#22325) V/ válasza VW (#22324) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem írtak az e-mailben dátumot?

(#22326) VW válasza V/ (#22325) üzenetére


VW
aktív tag

Sajnos nem.Furcsállom is.

20 éve a Prohardveren. Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#22327) V/ válasza VW (#22326) üzenetére


V/
Topikgazda

Max 30 nap, de amikor claimre emeled 10 napja van az eladónak reagálni, pontosan az időket a múlt héten írtam meg itt valakinek.

(#22328) sotetlovag97


sotetlovag97
tag

Üdv!

Látom itt fentebb is egy pénzvisszaigénylésről van szó, de annyi lenne a kérdésem hogy ha nem ebayen vásárolok hanem egy másik oldalon akkor is áll ez a lehetőség?
És akkor 45 nap áll rendelkezésemre ha nem érkezik meg az igért dolog?

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#22329) V/ válasza sotetlovag97 (#22328) üzenetére


V/
Topikgazda

180 napra emelték 2 éve a Paypal vásárlói védelmét a vásárlás napjától. Az a lényeg, hogy legyen Paypal tranzakció azonosítód a vásárlásról, amit a Paypal el szokott küldeni az e-mailben, vagy a vásárlási történetben ott van. Viszont vedd figyelembe az adott hely vásárlási szabályait, lehet hogy nem is kell a Paypal segítségét kérni.

[ Szerkesztve ]

(#22330) sotetlovag97 válasza V/ (#22329) üzenetére


sotetlovag97
tag

Értem, amúgy egy német oldalról lett megrendelve de nagyon szépen köszönöm a segítséget!! :R

Ha esetleg bármi felmerülne akkor jelzek. :)

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#22331) Pikachu24


Pikachu24
aktív tag

Most mit tegyek? Megérkezett a csomagom, erre jön ez a szép email.
Megérkezett? Megérkezett!

We have concluded our investigation into the following claim:

Seller's Name:
Seller's Email: pantaopay@yahoo.com
Seller's Transaction ID: 0KD46243C3749952U

Transaction Date: Oct 26, 2015
Transaction Amount: -$30.99 USD
Your Transaction -------------------------------------
Case Number: --------------------------------

Buyer's Transaction ID:---------------------------------

The tracking information you provided was invalid and we were unable to
confirm delivery of the item associated with this claim. As a result, the
case is now considered closed and we are unable to process a refund.

We encourage you to work directly with the seller to find a resolution.

Thank you for your cooperation.

Sincerely,

Protection Services Department

PayPal does not tolerate fraud or illegal activities. Your complaint has
been noted in the record of the PayPal user you reported. If we find this
user has violated our policies, we will investigate and take appropriate
action. If this occurs, you may be contacted in the future about the status
of this complaint.

To make sure future transactions proceed smoothly, we suggest you visit the
PayPal site and click the Security Center link located at the top of any
page. There you will find tips on how to avoid fraudulent sellers in the
"Fraud Prevention Tips for Buyers" section.

Please do not reply to this email. This mailbox is not monitored and you
will not receive a response. For assistance, log in to your PayPal account
and click the Help link in the top right corner of any PayPal page.

Copyright © 1999-2016 PayPal. All rights reserved.

PayPal (Europe) S.à r.l. & Cie, S.C.A.
Société en Commandite par Actions
Registered Office: 22-24 Boulevard Royal, L-2449, Luxembourg
RCS Luxembourg B 118 349

PPID PP624 - 88f7ac945a5df

(#22332) lupus_l válasza Pikachu24 (#22331) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Októberi tranzakcióra februárban feladott csomag? Szerintem ezen akadt fenn a PayPal.

(#22333) Pikachu24 válasza lupus_l (#22332) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Decemberben (Dec. 6) a kedves eladó bekamuzta nekem hogy feladott egy csomagot nekem, de persze hogy nem.

(#22334) Pikachu24 válasza lupus_l (#22332) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Szerintem azon inkább hogy mielőtt átvette volna az eladó írtam a paypalnok hogy az eladó nem veszi át. Lehet ők nem is tudják hogy már átvette.

Amikor nyitottam a disputet ezt a kommentet írtam:
2/4/2016 06:23 PST - Buyer:
Dear Seller! Last time on December 11 you wrote that my item has been shipped 5 days ago. So it should be on it's way since December 6, is that correct? Because it haven't arrived yet.Please double check that my item has been shipped out, thanks!I got in touch with you on eBay and e mail

Erre jött az email a paypaltól hogy adjam fel egy bizonyos címre.

[ Szerkesztve ]

(#22335) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Volna egy kérdésem,bár ez csak olyan megerősítő jellegű lenne a számomra.

A jól emlékszem igaz az, hogy a paypal felismeri az országot hol regisztráltunk(már ugye az adatunk megadásakor) és ennek megfelelően kell nyitni az adott országhoz tartozó bankszámlát?

Pl én egy másik országban élek és küldenék haza Magyarországra pénzt, akkor jobban járok, ha ezt paypalon keresztül teszem meg az alacsonyabb megfizetett tranzakciós ellenérték érdekében,viszont nyitni kellene még egy paypal fiókot magyar adatokkal regisztrálva?

Így a pénz útja x nevű deviza feladva x országból az adott országban történt paypal fiókunkból és azonnal meg is jelenik a magyar fiók egyenlegén.Ekkor már kilehet venni egy konverzióval ft-ban amit a bank végez el, ha beregisztrált bankkártyánk illetve számlaszámunk van.

Jó az elmélet?

Az igazat megvallva régen használtam a paypal fiókot így felejtettem egy két dolgot, de szeretnék ismét belemerülni mert vásárolnék az ebay-ról.Hallottam már erről az oldalróll, de végig azt gondoltam, hogy használt termékek árusításával foglalkoznak.Az utóbbi napokban kezdtem el olyan terméket keresni az interneten mi Magyarországon nem kapható és az ebay oldalt dobta ki elsőként.De mivel kicsit sok olyan információ volt látható az oldalon egy termékről mit nem tudtam értelmezni illetve nem tudtam mit kell nézni stb a logout bejegyzések felvilágosítottak.Persze az igazi tudást az a gyakorlat fogja meghozni.

Persze mielőtt még vásárolni kezdenék ebay-ról összegyűjtök minden lehetséges információt ahhoz, hogy az árú-pénz csere pozitív eredménnyel záruljon.

Ide kapcsolódóan lenne is egy kérdésem bár ezt nem itt hanem az ebay topikban.

(#22336) V/ válasza Teodor52 (#22335) üzenetére


V/
Topikgazda

A jól emlékszem igaz az, hogy a paypal felismeri az országot hol regisztráltunk(már ugye az adatunk megadásakor) Igaz

és ennek megfelelően kell nyitni az adott országhoz tartozó bankszámlát? A Paypal nem ír ilyet elő, hogy nyiss bankszámlát.

Pl én egy másik országban élek és küldenék haza Magyarországra pénzt,
Transferwise

[ Szerkesztve ]

(#22337) Teodor52 válasza V/ (#22336) üzenetére


Teodor52
senior tag

A Paypal nem ír ilyet elő, hogy nyiss bankszámlát.

Nem ír elő, de ahhoz, hogy kitudd utalni adott ország paypal számládról az összeget rendelkezni kell egy az érintett országban vezetett bankszámlával és ezután lehetséges a pénzfelvétel ha jól emlékszem.

Bár erről a Transferwise-ről nem hallottam.

(#22338) Teodor52 válasza Teodor52 (#22337) üzenetére


Teodor52
senior tag

Elnézést a dupla hsz-ért!

Gyorsan rákerestem erre a Transferwise szolgáltatásra több helyen is többek között prohardveren de nem találtam összefoglalót.Nincs nagy topikja. :(
De van ez az oldal Amiről levonva a konzekvenciát olcsóbbnak találom azt a megoldást, hogy paypal-paypal utalás és az adott ország bankjában készpénzfelvétel.

Ha valamit kihagytam nyugodtan helyesbíts!

[ Szerkesztve ]

(#22339) V/ válasza Teodor52 (#22338) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem lesz olcsóbb, mert a deviza árfolyammal többet veszítesz és csak forint-forint Paypal fiók ingyenes, vagy $-$ fiók ingyenes.
Legolcsóbb biztonságos pénzküldés, nem a topicban szereplés a lényeg.
Én is úgy gondoltam régebben, hogy a Paypal kedvezőbb, konzultáltunk itt is és máshol is és a végső konklúzió: a Transferwise a legolcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#22340) Teodor52 válasza V/ (#22339) üzenetére


Teodor52
senior tag

Ismételten köszi a felvilágosítást! :)

(#22341) shield válasza V/ (#22339) üzenetére


shield
őstag

Hogy megint valami jót írjak az OTP Webkártyáról. Az előbb gondoltam egyet és mondom utalok róla pár ezer forintot a PP egyenlegre, hogy azért legyen rajta valamennyi. Mondanom sem kell, nem lehetett. Gondoltam, hogy a Top Up -on az Unicredit számlájára, természetesen ez sem működött.

A főszámláról való utalás néhány perc múlva már megjelent a PP egyenlegen.

Ezek szerint az OTP Webkártya csak vásárlásra jó.
Valószínűsítem, hogy a több mint 2 hetes tortúrám miatta volt.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#22342) V/ válasza shield (#22341) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne haragudj, de nem véletlenül írtam, írtuk, hogy nem lehet. Nem az a funkciója és a Paypal sem úgy működik, ahogy te próbáltad használni.
A Top up és a másik utalás is csak bankszámláról megy, már leírtam a működést.
Top Up -on az Unicredit számlájára, természetesen ez sem működött., Természetesen működik, a bankszámládról utalsz a megadott Unicredit számlára, pontosan ügyelve hogy a közlemény rovatban a transzfer ID be legyen írva és pár napon belül az egyenlegen.
De nem értem, miért vagy a pénzed ellensége, tiszta mazochizmus kártyát hozzárendelve egyenlegre töltögetni és úgy fizetni. Már 20$-nál buksz 250 Ft-ot.
Igen a kártyák általában vásárlásra és pénzfelvételere jók, a webkártyák meg csak vásárlásra.

Valószínűsítem, hogy a több mint 2 hetes tortúrám miatta volt. Nem aimatt volt.

[ Szerkesztve ]

(#22343) sotetlovag97 válasza V/ (#22342) üzenetére


sotetlovag97
tag

Üdv!

Nem tudom, hogy pontosan mi a "vita" témája, de ahogy visszaolvastam az jött le, hogy a kolléga csak rá akart utalni otp webkárzyáról de nem ment aztán valahogy mégis rajta lett.

Nekem az a tapasztalatom, hogy nem kell töltögetnem a kártyára, hanem ha vásárolni akarok paypalon keresztül akkor a bankszámlámról veszi le az összeget és úgy váltja át és nekem is otp direktes számlám van.
Szerintem ez a legegyszerűbb és nekem azonnal működik.

Remélem nem írtam nagy f@szságot vagy hülyeséget.

[ Szerkesztve ]

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#22344) V/ válasza sotetlovag97 (#22343) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel olyan kártyát rendeltél hozzá, ami direktbe van kötve a fő bankszámládhoz. Gondolom automatából azzal veszed fel a pénzt.
Van a másik fajta a web vagy net kártya, ami azért biztonságos, mert az egyenlege alapból 0 FT, a fizetés előtt adod meg a vásárlásra fordítható pénzt és ha olyan a bank azt, hogy 1 nap hány db vásárlásod legyen.
Szerintem ez a legegyszerűbb, igen csak nem biztonságos, ha valahogy a nevedben vásárolnak a Paypal-el, gyorsan eltűnhet a számláról a pénzed és a hitelkereted, ha van.
De nem biztos hogy jól értem, van hozzárendelve a Paypal fiókodhoz bankkártya?

[ Szerkesztve ]

(#22345) sotetlovag97 válasza V/ (#22344) üzenetére


sotetlovag97
tag

Á, így már értem.
Köszönöm az infókat! :)

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#22346) V/ válasza sotetlovag97 (#22345) üzenetére


V/
Topikgazda

Viszont annyi minden változott a Paypal tájékán és előfordulhat, hogy nem tájékoztattak bennünket róla, hogy most már talán működik az ami az USA-ban, hogy a hozzácsatolt bankszámlával is lehet fizetni és én vagyok lemaradva.
Megtennéd, hogy megnéznéd az OTP számla történetedben, hogy amikor vásároltál a Paypal-l akkor mint ahogy (#22302) maj-viktor hsz-ében linkelt képen az első sornak megfelelő szöveg, vagy valami más van írva.

Mert akkor bővítem az Összefoglalót az új hírrel. Persze miután kipróbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#22347) V/ válasza sotetlovag97 (#22343) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem módosítom az Összefoglalót :O
Szóval nem lehet direkt bankszámláról fizetni, nem változott semmi.

ha vásárolni akarok paypalon keresztül akkor a bankszámlámról veszi le az összeget persze, kártyán keresztül.

(#22348) Pikachu24


Pikachu24
aktív tag

Erre valaki?

Paypalnak írjak üzenetet? Lehet még azért zárolták mert küldtem nekik egy üzenetet hogy az eladó nem veszi át, lehet azóta nem nézték meg újra a követési számot.

(#22349) V/ válasza Pikachu24 (#22348) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen írjál, hogy átvette, bár neki kellene leigazolni és 5 napon belül küldeni vagy pénzt visszaadni. Csatold hozzá angol nyelvű szöveggel készült képet a nyomkövetésről.

[ Szerkesztve ]

(#22350) sotetlovag97 válasza V/ (#22347) üzenetére


sotetlovag97
tag

Igazándiból sajnos meg sem tudtam volna nézni, mivel a gépet most küldtem el tisztításra és újratelepítésre és telefonról valamiért nem tudom beírni a jelszó utolsó 1 karakterét otpdirekten, se weben se alkalmazáson keresztül :DD :DD :DD .

De ez már régóta így van,de nem baj, majd lerohad a lábuk szára. :D

[ Szerkesztve ]

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.