Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22701) maj-viktor válasza V/ (#22697) üzenetére


maj-viktor
őstag

Nem hülyéztelek le, ha visszaolvasod... "hülye tanács"!

USA-ba tudtommal pont most volt valami változás...
(szal oda lehet kellhet a tértivevényed)

Pont most adtam fel USA-ba csomagot, igaz az 10kg-os volt, és így EMS-el küldtem...

De amúgy ez most olyan, hogy pl. az értékbiztosítás sem kell - kellhet, ha egy 5E Ft tartalmú csomagod adsz fel... mert a külföldi általány kártérítés DTS ~10E Ft... ha 10E Ft érték feletti a csomag, akkor érdemes rá kötni!

És ha PayPal fizetésen belül küldjük ki ugyebár van az évi 12 alkalalom - alkalmanként 9.300 Ft ptkg.-ig vissztérítés... szal így lehet "szórakozni" a magasabb feladással, mert visszatérítenek... ebbe simán belefér az 50E Ft-ig értékbiztosított 500gramm alatt elsőbbségi levélcsomag Kínába pl.

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#22702) V/ válasza maj-viktor (#22701) üzenetére


V/
Topikgazda

Túl tárgyaltuk, mindenki eldönti megéri-e az a 425 Ft neki, hogy egyértelműen bizonyítható vita esetén, hogy átvette-e a csomagot a címzett vagy nem.
A Paypal visszatérítést meg úgy gondolom ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#22703) hkari válasza V/ (#22700) üzenetére


hkari
őstag

Sajnos semmi hiba üzenet, csak simán piros a mező, ha simán egymás után beírom a 16 számot.

(#22704) renegat1 válasza hkari (#22703) üzenetére


renegat1
tag

Szia!
Kapcsold át a régi nézetre: Tegnap adtam hozzá a bankszámlámat, csak a régi felületen tudtam hozzá adni.

(#22705) V/ válasza hkari (#22703) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak egy ötlet és ha beírod 8 db 0-át?
De ha nem megy, akkor:
A Paypal fiók adatainak elérése:
Bankkártya(-ák) alatt
You can update them in your Wallet.
Alul: Old account view
Akkor előkerül a My Profile normális oldala.
Ott a My money-nál Add bank account, próbáld meg ott beírni.

Ugye a last name a Horváth?

(#22706) hkari válasza V/ (#22705) üzenetére


hkari
őstag

Köszi,

Így ahogy leírtad simán ment a 2*8- al :)

(#22707) V/ válasza hkari (#22706) üzenetére


V/
Topikgazda

Mire befejeztem már renegat1 is válaszolt, neki is köszi az infót.

(#22708) mrterminator


mrterminator
aktív tag

Halihó

Egy gyors és remélem egyszerű kérdésem lenne(nem találtam közvetelen infót itt róla): Mennyi az a max összeg amit kaphatok normál (nem Business account) paypal számlámra (egy évben)?

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#22709) Laza... válasza mrterminator (#22708) üzenetére


Laza...
addikt

Ha jól rémlik, 750k. Majd megerősiti v. cafolja valaki....

Never give up!

(#22710) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, kaptam korábban egy pár dolláros összeget paypalon.

Ma ezzel kapcsolatban ezt az üzenetet kaptam:
"The money has been returned to xy's account.

This payment was returned because:

You are an international customer and haven't manually accepted or refused this payment."

Nem igazán értem, hogy hol kellett volna elfogadnom.

Van még 2 ilyen összegem, amelyek nemsokára elérik a 30 napos határidőt, de hiába nézem a "fantasztikus" új pp felületen ezeket, sehol se látom, hogy hol kéne ezeket elfogadnom. :S

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#22711) mrterminator válasza Laza... (#22709) üzenetére


mrterminator
aktív tag

Valami ilyesmi összeget olvastam Én is. A kifizetésnél (a bank kártyámra utalásnál) meg elég sok mindent, valahol havi 100 dollár valahol 500-at. Itt mi az igaz?

És köszönöm az előzőért is választ, a mert az összefoglaót hiába bújom :R

[ Szerkesztve ]

(#22712) V/ válasza mrterminator (#22711) üzenetére


V/
Topikgazda


Ha kártyát adsz hozzá akkor csak az éves limitek érvényesek.
Persze lehet limit nélkül is élni a Paypal-n, de akkor is a 2500 € felett kérhetnek +információt a pénzmosás és terrorizmus elleni törvény alapján, de ez gondolom nem okoz senkinek problémát.

[ Szerkesztve ]

(#22713) V/ válasza Zirowe (#22710) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha rákattintsz az adott tételre az újon, akkor ott lenne valami látható, de az a biztos hogy alul See details on old account view-re katt esetén, ha van ilyen hogy el kell fogadni az ott lesz.

(#22714) mrterminator válasza V/ (#22712) üzenetére


mrterminator
aktív tag

Köszönöm! :R A részletes válaszat, hasznos és értékes volt!
(És hihetetlen de átnevezték "See how much you can send with PayPal" és nem szúrta így ki a szemem...)

ui: Az mitől lehet, hogy csak a négyből Én csak a egyet látok? Ezután ott kijelöltem és rányomtam, hogy lift limits, de csak próbaképp ezután hiába cancelezem, de a "Comply with EU regulations" menü marad, nem tér vissza a Your account limits menü ahol látnám mennyi van mennyiből. Ezt most csináltam, lehet várnom kell?

[ Szerkesztve ]

(#22715) Zirowe válasza V/ (#22713) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Az a baj, hogy se az újban, se a régiben nem látok ilyet. :S
Nem ez az első alkalom, hogy kapok pénzt, de ilyen még nem volt.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#22716) V/ válasza Zirowe (#22715) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért írtam, ha van, akkor ott látnod kellene, ha nincs akkor nem lesz. Ha az eBay-n adtad el, akkor ott valami?
1,5 éve nem találkoztam ilyen elfogadós dologgal.

(#22717) V/ válasza mrterminator (#22714) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor csak az éves limit van, ami úgy működik, hogy a 2500 € (a kb 773k Forint) limit felé közeledve kérnek bankszámla, bankkártya tulajdonosi igazolást.
A kép az alap limiteket mutatja, aki még nem adott kártyát hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#22718) renegat1


renegat1
tag

Sziasztok!
Saját bankszámlára akarok utalni. Átállítottam, hogy a bank váltson ne a paypal. Ilyenkor a paypalról dollárban utalok és a számlámra forintban kerül mivel a bankom átváltja ha jól értelmezem. Ez lenne az első utalásom ezért kérnék megerősítést.

(#22719) V/ válasza renegat1 (#22718) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem jól értelmezed. A banki váltás csak kártya esetén, a vásárlásra állítható.
Ha a Paypal egyenlegről küldöd ki a pénzt (Withdraw menüpont) a devizát a a Paypal váltja forintra és az megy ki a forint számládra.

[ Szerkesztve ]

(#22720) renegat1 válasza V/ (#22719) üzenetére


renegat1
tag

Köszönöm.

(#22721) Zirowe válasza V/ (#22716) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nem ebayes.

Az a baj, hogy arról, ami vissza lett vonva nem tudok nyilatkozni, hogy volt-e elfogadó gomb, de a két hasonló fizetés ugyanígy néz ki, mint amit linkeltem.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#22722) V/ válasza Zirowe (#22721) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor marad az, hogy csak van valami elérhetősége annak aki vásárolt, meg kérdezed, hogy miért vonta vissza, illetve megkérdezni a Paypal-t, hogy jó hogy írják, hogy nem fogadtad el, de hol található az elfogadási link, mert sehol nem látod.

(#22723) Quasi_modo válasza V/ (#22688) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

V/ Na megtaláltam őket a zárolt tételek között. 4 jegyű kód egyelőre nincs, gondolom azért, mert még nincs levonva.

valami

(#22724) V/ válasza Quasi_modo (#22723) üzenetére


V/
Topikgazda

Lassú egy kicsit a banki rendszer, ha beírod, akkor nem lesz a havi pénzküldési-pénzfogadási limited, annyi. Meg 80%-os leszel, bankszámla nélkül, de az ne zavarjon.

(#22725) Quasi_modo válasza V/ (#22724) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Értem én, csak mivel nincs még 4 jegyű kód, nem tudok vásárolni, mert a kártya nem valid a PayPal-nál.

valami

(#22726) V/ válasza Quasi_modo (#22725) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt honnan vetted? Próbáltad? Mert eddig ez nem volt gond, hogy a kód nincs beírva. Januárban még lehetett vásárolni, nem így működött.

[ Szerkesztve ]

(#22727) Quasi_modo válasza V/ (#22726) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Nem veszem sehonnan. Csak gondoltam így logikus.

valami

(#22728) V/ válasza Quasi_modo (#22727) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen, nincs összefüggés a limitek és a vásárlás közt. Azért kérdem, mert akkor az Összefoglalóban lévő leírást és az agyamat is módosítani kell az "új" helyzetnek megfelelően.

(#22729) Quasi_modo válasza V/ (#22728) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Úgy értelmeztem, hogy amíg a PayPal hivatalosan nem fogadta el a kártyámat, addig nem tudok vásárolni. Az meg a 4 jegyű kód visszaigazolása nélkül esetleg nem megy.
Akkor rosszul gondoltam?

valami

(#22730) V/ válasza Quasi_modo (#22729) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, rossz volt a gondolatmenet, a kártyádat akkor elfogadja amikor az hozzáadáskor az 1 $-nyi összeg levonását sikeresként visszaigazolja a banki rendszer. Ha visszaemlékszel amikor ezt a confirm oldalt előhívtad mit írtak ott.
Az első sor a Confirm credit card alatt: You can.......

és a beírás utáni szöveg

A régi oldalon egyértelműbb volt a szöveg:
Link a card to start shopping right away and confirm it to lift the initial sending and withdrawal limits.

[ Szerkesztve ]

(#22731) Quasi_modo válasza V/ (#22730) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Az az érdekes, hogy zárolva van a 400 pénz és annyival is kevesebb látszik a számlán. De le még nincs vonva.
A Card Confirmed után nálam nincs pipa, mert ha azt választom, hogy confirmed, akkor kéri a 4 jegyű kódot. Az meg még nincs.
Vagy most valamibe belekavarodtam.

valami

(#22732) V/ válasza Quasi_modo (#22731) üzenetére


V/
Topikgazda

Röviden: amikor bepötyögted a kártyaszámokat és a próbaterhelés 1$-nyi levonás sikeres volt, nem a 400 Ft, azóta már vásárolhatsz a kártyáddal. Ez kb a kártyaadat megadás utáni 1-2 perctől.

A képeken amit linkeltem, a limitekre vonatkozó szövegek lettek volna a lényegesek, hogy amiatt kell confirmálni a kártyát.. A nagy zöld pipa majd akkor látható, ha beírod kódot

[ Szerkesztve ]

(#22733) Quasi_modo válasza V/ (#22732) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Értem. Összefoglalva: már vásárolhatok, a kód meg majd jön a napokban.
Remélem ezt most jól értem.

[ Szerkesztve ]

valami

(#22734) V/ válasza Quasi_modo (#22733) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, így van.

(#22735) Quasi_modo válasza V/ (#22734) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Köszönöm.

valami

(#22736) mokus1


mokus1
addikt

Sziasztok!
Vásároltam Ebayen megállapodtunk az árban majd kaptam még 8 font kedvezményt melyet a fizetett összegből kapok vissza. Ez hogy működik?
Email megjött hogy jön a ,,refund" a kártyámra ez volt vasárnap ma még nem láttam az összeget. Mennyi idő?

(#22737) V/ válasza mokus1 (#22736) üzenetére


V/
Topikgazda

Összefoglaló, Gyakran ismételt kérdések Paypal-el.......... a 3. tétel
Válasz: 3-5 banki munkanap

[ Szerkesztve ]

(#22738) dptrsk


dptrsk
addikt

Mostanában a 400 forintos terhelés paypal számlára könyvelése eltart 24 órán át a kód beírásától?

2-3 napja terhelték a 400 forintot, tegnap este 6 körlül jelent meg netbankban a kód, beírtam (az új felületen).

Mostanáig nem került a PayPal egyenlegre a 400 ft, illetve nem látom sehol a paypal számlatörténetben.
Régebben (2015. október) a kód beírás után kattintottam egyet a felületen, s megjelent a 400 forint.

Aggódjak vagy mostanság ez normális?

(#22739) V/ válasza dptrsk (#22738) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Összefoglalóba a kártyahozzáadás témába beírtam, ha még zárolt állapotban -még nem kapta meg a Paypal a pénzt- írod be a kódot, akkor a kártyád számlájára kerül vissza majd.
A banki könyvelést meg kellett volna várni, de nem hiszem, hogy azonnal szükséged volt a havi pénzküldési limit felszabadítására, azt 1-2 napot megvárva az egyenlegre kerülne a 400 Ft

[ Szerkesztve ]

(#22740) V/ válasza V/ (#22739) üzenetére


V/
Topikgazda

De 24 órát írtak.

(#22741) dptrsk válasza V/ (#22739) üzenetére


dptrsk
addikt

A bank tegnap este 6 után könyvelte, akkor jutottam a kódhoz.

A paypal, 2015 októberben amikor egyből beírtam a kódot(nem vártam meg a könyvelést) és jóváírták szinte egyből, akkor is a paypal balance-on írta jóvá, nem pedig nem terhelte be.

(#22742) V/ válasza dptrsk (#22741) üzenetére


V/
Topikgazda

A könyvelés alatt mit értesz, tehát nem a zárolt tételek közt volt, hanem a ténylegese a számlatörténetben került levonásra? Este hatkor nincs könyvelési rutin futtatása egyik banknál sem tudomásom szerint.
Nem vonom kétségbe amit írsz, de ha az egyenlegre kerül, akkor azt a bank már lekönyvelte. Évek óta így van, ezen nem változtattak. A kártyáról a pénz levonás, utalás már csak a kártyatársaság biztonsági rendszere miatt is minimum 24 óra.

[ Szerkesztve ]

(#22743) dptrsk válasza V/ (#22742) üzenetére


dptrsk
addikt

Mint írtam a terhelés 2-3 napja volt, a könyvelés(tranzakcióknál van, nem a zárolt tételeknél) tegnap este 6-7 körül.

(#22744) laca112


laca112
tag

Sziasztok.

Most először fordult velem elő,hogy hibás terméket(csíkos kijelzőjű mobilt)kaptam a tinydealtól.
Rögtön jeleztem nekik de nem volt semmi reakció.
A paypalon indítottam disputot de nem tudtunk megegyezni (ők ragaszkodtak hozzá,hogy küldjem vissza javításra én a pénzt vagy másik telefont szerettem volna).
Lejárt a 20 nap a paypal zárta a vitát automatikusan.
Most olvastam utána,hogy el kellet volna indítonaom a claim - ot?!
Sajnos nem tettem, van-e valami esély még arra,hogy számomra kedvezően alakuljon ez a vita?

Köszönettel

(#22745) V/ válasza laca112 (#22744) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, azt lekésted, most már csak a Tinyvel tudsz egyezkedni. Mindenképp vissza kellett volna, kell küldened.

(#22746) benceman00


benceman00
tag

Sziasztok
Spemalltól rendeltem egy telefont de pont kifogyott a készletük és azt írták, hogy várjak. Lassan eltelt egy hónap és még mindig csak paid a státusza a rendelésnek.
Paypal hány napig véd meg? Még nem telt el egy egész hónap de ha csak 1 hónapig véd a PP akkor indítom is a claimet.

Üdv, ASZPi

(#22747) Laza... válasza benceman00 (#22746) üzenetére


Laza...
addikt

180 napig van védelem

Never give up!

(#22748) Bonkheads


Bonkheads
tag

Sziasztok!

Édesanyám miután többször elhibázta a jelszavát paypalon, e-mailt kapott hogy felfüggesztették az accountját és, hogy aktiválja újra. Ekkor már gondoltam, hogy a legolcsóbb átverés áldozata lett. Így vettek le a bankkártyájáról (ami ugye össze volt kapcsolva a paypallal) két összegben 6 számjegyű összeget. Édesanyám már beszélt a bankkal, biztosítóval, illetve a paypalnak is írt e-mailt. Mit tudunk ilyenkor tenni?

Pár oldalon azt olvastam, hogy, ha nem adta meg jelszavát, vagy a pin kódját, és elektronikai csalás áldozata lett akkor visszafizetik a teljes összeget. Na most ez kiterjedne az efféle átverésekre is?

(#22749) Hack3er


Hack3er
őstag

téves. :)

[ Szerkesztve ]

(#22750) janaman01


janaman01
addikt

sziasztok, a paypal számlámra érkezett pénz (több mint 200 dodó) szeretném a hozzá csatolt bankkártyára ráutaltatni, segitsetek már abban hogy ezt hogyan is kell, mert ezen az új felületen nem igazán igazododk el..

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.