Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#60951) mikk2000 válasza Balerik (#60950) üzenetére


mikk2000
őstag

De ha van router, akkor valószínűleg wifit is sugároz ha nem lőtted le direktbe, akkor arról is le tudják cuppantani a sávszélt.

(#60952) Balerik válasza mikk2000 (#60951) üzenetére


Balerik
aktív tag

Értem én, de sajnos a ,,hiba" akkor is fent áll ha csak egyedül vagyok otthon és nem használom a wifit.

Elmúlik.

(#60953) mikk2000 válasza Balerik (#60952) üzenetére


mikk2000
őstag

Attól hogy egyedül vagy otthon, bekapcsolva lehet egy gép, ami mondjuk torrentet tölt le vagy fel... Ezért írtuk többen is, hogy húzz le mindent az a tiszta, vagy tényleg minden eszköz legyen lekapcsolva. Viszont ha így is rossz a sebesség, akkor a vodafonnál kell reklamálj, és ekkor szerencsére a belső hálózatod feltehetőleg rendben lesz. Ha kijönnek úgyis infarktust kapnak ha meglátják a sok switchet, aztán veszekedhetsz velük.

(#60954) zsiga68 válasza Balerik (#60952) üzenetére


zsiga68
senior tag

Van kábeltv-d is? Nem ártana az összes koax csatlakozót, elosztót átnézni.. UTP kábelek milyen Cat jelzéssel bírnak?

(#60955) woodworm válasza Balerik (#60952) üzenetére


woodworm
veterán

Nézz már át a voda topikba.

(#60956) Gubek-Einste válasza MADcat (#60943) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A kinézett Xaoimi eszközpárossal nincsen tapasztalat de egy próbát tehetsz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60957) Balerik válasza zsiga68 (#60954) üzenetére


Balerik
aktív tag

Igen van kábeltv is. Holnap mindent átnézek és tesztelek ahogy írtátok. Köszönöm a segítségeteket.

@woodworm. olvasom már azt a fórumot is. :K

Elmúlik.

(#60958) mezis válasza woodworm (#60949) üzenetére


mezis
nagyúr

Nálam semmi probléma a Vodafone (UPC) hálózatával, TV-jével.

mezis

(#60959) woodworm válasza mezis (#60958) üzenetére


woodworm
veterán

Nem érint mindenkit, a tv nálunk is jó. Egyébként ebéd előtt kezdett magához térni az internet kapcsolat is. Netflix akadásmentes volt és nem dadogtak a weboldalak sem és a CB adminfelülete is elérhető volt már.

(#60960) Balerik válasza Balerik (#60957) üzenetére


Balerik
aktív tag

Meglett a hiba. A két switch összekötő kábel volt a hibás.
Mégegyszer köszönöm szépen a segítséget!.

Más... jó ötlet, hogy nem a két switch-et kötöm össze, hanem a router-rel kötöm össze külön-külön?

Elmúlik.

(#60961) zsiga68 válasza Balerik (#60960) üzenetére


zsiga68
senior tag

Mivel sok utp kábelt használsz érdemes venned kábel tesztelő készüléket. :)
Jobb ha külön kábelen lóg a két switch és nem egymás után. Hamarabb képbe leszel ha hibát tapasztalsz.

[ Szerkesztve ]

(#60962) Balerik válasza zsiga68 (#60961) üzenetére


Balerik
aktív tag

Köszi! ;)

Elmúlik.

(#60963) AsusBoy


AsusBoy
senior tag

Sziasztok!

Jelenleg vodafone szolgáltatóm van . Amit adnak modemet az sugározza a wifit 2.4 illetve 5ghz en egyszerre.
Vásároltam egy XIAOMI MI ROUTER 4A VEZETÉKNÉLKÜLI ROUTER GIGABIT ETHERNET KÉTSÁVOS (2, 4 GHZ / 5 GHZ) routert amit lankábellel összekötöttem a Compal CH7465VF vodafoneos modemmel.

Azt , hogy tudom megcsinálni , hogy a Xiaomi routerem ne csináljon pluszban 2db wifit ( 2.4, 5ghz ) hanem ugyan azon a néven fusson mint amit most a Compal CH7465VF modemem sugároz.

Ha ez nem kivitelezhető akkor azt , hogy tudnám megoldani , hogy a jelenlegi Compal Modem ne sugározza a Wifit hanem csak a Xiaomi .

Az okoseszközeimet nem szeretném újból szinkronizálni szóval , ha a wifi neve ugyan az maradna akkor az eszközök nem észlelnének semmit?
( robotporszivo, klíma)

köszi

(#60964) Essejó válasza AsusBoy (#60963) üzenetére


Essejó
veterán

Mondjuk pl úgy hogy a Xiaomit nem routernek hanem AP-nak állítod be.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#60965) AsusBoy válasza Essejó (#60964) üzenetére


AsusBoy
senior tag

Azt , hogy tudom? Mi az az AP?

(#60966) MADcat válasza AsusBoy (#60965) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Acces Point.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#60967) hegegabi80 válasza Essejó (#60964) üzenetére


hegegabi80
addikt

Ez tényleg jó kérdés részben engem is érit. Ha a második rotert AP ba állítom és kell a wifi, akkor azt is külön be kell állítani pl a telón? Vagy ugyan azon névvel tud sugározni mind a két wifi? Vagy összeakad?

(#60968) Essejó válasza AsusBoy (#60965) üzenetére


Essejó
veterán

Itt olvass link
A 6-os hozzászólást.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#60969) Essejó válasza hegegabi80 (#60967) üzenetére


Essejó
veterán

Általában erre az a válasz, hogy nem szerencsés az azonos SSID mert pl hiba esetén nehezebb megtalálni, hogy melyikkel van a gond.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#60970) Doky586 válasza hegegabi80 (#60967) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

AP-t akkor szokás tenni amikor a lefedettséget kell növelni pl két szobával arrébb. [kép] Ekkor jó esetben nemis ér össze a két wifi és nyugodtan lehet azonos ssid azonos jelszó.
(de csak a képen látható egyszerű hálózati struktúránál)

[ Szerkesztve ]

(#60971) Vasti74 válasza Doky586 (#60970) üzenetére


Vasti74
aktív tag

...ha egyáltalán nem ér össze a két wifi eszköz lefedettsége, az azt jelenti, hogy van egy méretes lefedetlen rész a lakásban ;-)
De a cél az lenne, hogy mindenhol legyen normális lefedettség: ehhez meg az kell, hogy ahol kezd gyengülni az egyik, ott márt erősödik a másik.
Ezt a több eszköz - egy SSID dolgot nem nagyon érdemes erőltetni, mert amire használni akarják, arra eleve nem alkalmas.
Ennél szerintem az is jobb, ha külön SSID-n vannak az eszközök, aztán ha nem érnek össze a lefedettségek ;-) , akkor úgyis automatikusan kapcsolódik ahhoz a kliens, amelyik elérhető, ha meg átfedésben vannak, akkor probléma (akadozás) esetén kézzel ki lehet választani kb. 2mp alatt az erősebbet.

[ Szerkesztve ]

(#60972) hegegabi80 válasza Essejó (#60969) üzenetére


hegegabi80
addikt

Igen ez teljesen érthető. Nyilván ezért is beszéltük korábban, hogy a második router IP címét is lehet érdemes manuálisan megadni, a könnyebb hibakeresés és megtalálás végett.
Tényleg, ha átállítom a routert AP módra, akkor manuálisan lehet másik IP-t adni neki?

Doky586: Igen valószínű, hogy a wifi lefedettség növelési is kell majd, illetve a több port is, mivel kevés a 4 db szolgáltatói, mivel jobb szeretem ha a gép, tv, box stb. kábelen csatlakozik, és max a telő/tablet van wifin. Ezért gondoltam, hogy nem veszek külön wifi jelerősítőt, meg switch-et, na meg akkor már többet is kellene kábeleznem, így letudnám a kettőt egyben.
De az is lehet, hogy a wifi nem is kell, hanem elég a több port is.

A két külön wifit meg beállítom a telon aztán amelyik jobb, ahhoz csatlakozik.

(#60973) Phülöp válasza hegegabi80 (#60972) üzenetére


Phülöp
addikt

"A két külön wifit meg beállítom a telon aztán amelyik jobb, ahhoz csatlakozik."

a csatlakozás pillanatára ez igaz is, de utána legyen bármilyen gyenge is a jel, a készülék ragaszkodni fog hozzá egészen addig, amíg teljesen meg nem szakad a kapcsolat - ahelyett, hogy észrevétlenül átlépne az erősebbre

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#60974) hegegabi80 válasza Phülöp (#60973) üzenetére


hegegabi80
addikt

Persze ez igaz. De bent a házban mindegy lesz melyikhez csatlakozik, kintre az udvarra, meg úgy is csak az egyik fog tudni sugározni, mivel úgy lesznek elhelyezve. Tehát ahol éppen használva van/lenne úgy is csak az egyiket fogja elérni. Az a kis kevés holttér meg úgy is olyan helyre esik/esne, ahol nem érdekes. (legalább is nagyon remélem :DDD )

(#60975) Doky586 válasza Vasti74 (#60971) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Azért sokan elviselik ha nincs lefedettség a klotyón, fürdőszobában, spájzban, stb..
Persze van aki nem. ;)

(#60976) mezis válasza AsusBoy (#60963) üzenetére


mezis
nagyúr

A WiFi kapcsolat azonosítója igazából a BSSID-vel történik (MAC address). Van amikor a kliens-en (Windows) el kell távolítani az előző kapcsoletot ha az SSID maradt a korábbi, megszokott. Új WiFi router (AP) -> új SSID.

"...hogy tudnám megoldani , hogy a jelenlegi Compal Modem ne sugározza a Wifit..."
Hát ugyanúgy, ahogy megoldottad a sugárzást, csak Off-ba kell tenni! ;]
Be kell jelentkezned a WEB-es beállító felületére. Újabban a "névtáblán" szokott lenni az IP cím, password.

"Modem alján lévő matricán és a kártyán található adatok:
Setup: IP cím a modem modem webes felületének eléréséhez: 192.168.0.1
User Name: admin
Password: password
Network Name (SSID):
Gyári router név
Wi-Fi Password:
Gyári Wi-Fi jelszó
A jelszavakat a munkautasításban előírt módon meg kell változtatni."

mezis

(#60977) AsusBoy válasza mezis (#60976) üzenetére


AsusBoy
senior tag

Rendben Köszi.

Az baj , ha a compal router is sugározza a wifit illetve a xiaomi is?
Egy szobában van mind a kettő csak a compal közvetlen a falon a tv mögött ezért is kellett a xiaomi router , hogy ne legyen lefedett helyen.

(#60978) zsiga68 válasza AsusBoy (#60977) üzenetére


zsiga68
senior tag

Én azért csak kivenném a tv mögül azt a routert...

(#60979) Borisz76 válasza AsusBoy (#60977) üzenetére


Borisz76
veterán

Az a Compal vagy mi a szar milyen módban van ?

HA : Router módban , akkor ADHAT wifi-t....
Ez esetben belépsz a felületére és ki/be kapcsolhatod a wifi-t.

HA : Bridge módban van, akkor a Compal nem csinál semmit , nem nyúl a nethet és wifi-t sem sugároz mert a : TE SAJÁT routered látja el a router funkciót és SUGÁROZHAT wifi-t. Ezt szintén te döntöd el...belépsz a felületére és ki / be kapcsolhatod.

HA a szolgáltatói eszköz ( Compal ) nornál router üzemmódban megy és wifi-t is sugároz , akkor van lehetőség még a saját routeredet AP / Acces Point / Hozzáférési Pont üzemmódba állítani. [így ni.]
Ekkor UTP kábellel kell összekötni a szolgáltatói eszközt és a saját eszközödet. A saját eszköz kábelen és wifi-n is tovább adja a netet de nem lát el router / útválasztó funkciót ...mert azt már a szolgáltatói eszköz intézi.

Egy hálózatban egy ROUTER ( Tehát ami a forgalomirányítást végzi )kell.
Második vagy harmadik router is lehet a hálózatban de a forgalmat már nem azok irányítják ( DHCP OFF / kikapcsolva ) !

Tehát első körben TISZTÁZNI kellene, hogy mi hogyan van beállítva és TE mit is szeretnél !?

Teszem azt :
A jelenlegi szolgáltatói eszköz számodra elegendő / használható de kevés a ház másik felében a wifi....akkor :
A saját routeredet szépen bekábelezed , oda teszed ahol már gyenge a jel és AP módba állítod.

Vagy :

A szolgáltatói eszköz képességei kevesek a számodra , akkor a szolgáltatói eszközt BRIDGE módba kell állítani ( lehet ehhez az ügyfélszolgálatot kell hívni telefonon ) majd a saját routeredben beállítod szépen a csatlakozási adatokat , a wifi-t és használod....
Ez esetben is kell / megmarad a szolgáltatói eszköz....azt sajna nem lehet kivenni a képletből....hiába tűnik úgy, hogy " nem csinál semmit ".

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#60980) Vasti74 válasza Doky586 (#60975) üzenetére


Vasti74
aktív tag

OK, tehát tök egyszerű: úgy kell elhelyezni az AP-ket, hogy a WC - fürdő - spájz legyen a demilitarizált zóna, és már meg is van oldva ;-)

(#60981) mezis válasza AsusBoy (#60977) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem baj, amíg a frekvenciák (csatornák) nincsenek túl közel. [link]
Elektroszmogból is csak annyit, amennyi szükséges.

mezis

(#60982) Bikkrom


Bikkrom
senior tag

Sziasztok!

Van egy kis gondom a szolgáltatómmal (vagy lehet mással :F ). Adott egy TP-Link Archer MR600 (külterület, korábban mobilnet volt, kellett a SIM-es működés).

A szolgáltató most mikrós, ZNet. Bő 1 évig semmi gond nem volt. Hozta a névleges teljesítményt állandóan, nem csak a garantáltat. Aztán pár hónapja délután 4-től este 7-ig, 8-ig kb használhatatlan lett a net. 200 feletti ping. Van, hogy fél percekre szakadozik. Szolgáltatónál nyitottam jegyet, semmi érdemleges válasz. Nem náluk van a hiba... Felmentem a tetőre, nincs takarás, rálát a toronyra. Szélben is, tehát nem az időjárás. Minden nap pont ez az időpont a hulla, akár esik, fúj, szélcsend. Érdekes is, hogy ez egybeesik a legterheltebb időszakkal, amikor mindenki hazaér és netezik...

Oké, akkor nézzük tényleg nálam van-e a hiba. Kihúztam mindent a routerből, wifi jelszó megváltoztatva, csak egy telót tettem rá. Lássuk nálam van-e a gond, nem-e valamelyik gép frissít vagy bármi. De ugyan úgy ebben az időszakban hulla a net. Mostmár ott tartok, hogy váltok szolgáltatót, de nincs sok választás errefelé. :( Vagy lehet a routerem haldoklik, az okozhat ilyet?

Előtte még abban kérném a segítségeteket, hogy a router logja vagy bármilyen logoló program kellene nekem ahol megnézhetném, hogy konkrétan milyen hibával szakad a net, vagy valami állandó sebesség logoló app is jó lenne (1-2 heti mérést elküldeném nekik, hogy időjárás függetlenül mindig abban az időszakban halott a net). Tehát a végére szeretnék járni, hogy mi is a hiba oka, hogy elkerüljem a szolgáltató váltást. Tudtok valamit javasolni?

Nagyon-nagyon szépen megköszönöm előre is! :R

[ Szerkesztve ]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#60983) snyper990 válasza Bikkrom (#60982) üzenetére


snyper990
őstag

Szia!
Telefonon/wifin sose mérj sebességet diagnosztikai céllal. Abba egy szomszéd rosszul konfigurált wifihálózata, vagy akár egy gagyibb okoseszköz is bezavarhat. Gépen mérj, kábellel, közvetlenül a szolgáltatói eszközre csatlakozva (az a szolgáltatás átadási pontja), bizonyítottan jó kábellel.
Ha így mérsz, és a probléma továbbra is fennáll, nyittasd újra a hibajegyet (ugyanazt, ne egy újat), ragaszkodj hozzá, hogy vizsgálják ki az ügyet. Egy idő után így kötbérfizetési kötelezettségük lesz, az általában meg szokta sürgetni a hibaelhárítást. Persze feltéve, hogy nincs meg a szerződésben a szolgáltató által vállalt sebesség vagy rendelkezésre állás.
Akár igényelhetsz NMHH-s mérődobozt is, az elég bizonyítékot szolgáltat.

[ Szerkesztve ]

(#60984) Reggie0 válasza Bikkrom (#60982) üzenetére


Reggie0
félisten

Laptopot dugj a mikrora vezetekkel es ugy tesztelj.

(#60985) Vasti74 válasza Bikkrom (#60982) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Helló!

Ahogy mondják: kábelesen csatlakozz közvetlenül az ő eszközükre, és úgy tesztelj!
Ha nem jó, akkor nem neked kell a tetőn az AP-t állítgatni, stb., hanem egyszerűen írd meg nekik, hogy így fennáll az ilyen és ilyen hiba. Csinálj képernyőképet a ping-ről, stb.

Ha nem reagálnak érdemben, az szerintem nem azt jelenti, hogy nálad van a hiba, hanem azt, hogy tudnak a hibáról, de egyelőre nincs rá megoldásuk... ;-)

(#60986) AsusBoy válasza Borisz76 (#60979) üzenetére


AsusBoy
senior tag

szia!

A router beállításába sajnos nem tudtam belépni, semilyen jelszó nem volt jó.
Viszont a vodafonos compal router elején van egy 'wifi' gomb.
Azt benyomva megszüntette a wifi sugárzást és csak a xiaomi router sugározza jelenleg a wifit.
Sajnos az okoseszközeimet mind újra kellett szinkronizálni.

(#60987) Doky586 válasza AsusBoy (#60986) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"megszüntette a wifi sugárzást ... mind újra kellett szinkronizálni"
Nem csoda ha másik ssid-t és jelszót adtál meg neki... :(((

[ Szerkesztve ]

(#60988) eastsider válasza Bikkrom (#60982) üzenetére


eastsider
nagyúr

Hali!
Nálunk is znet van, igaz kabelnet. Mostanra elég jó lett, de kb 10 hibabebejelentes után sikerült megfixalniuk.. kitartóan jelentsd be a hibat, amíg meg nem fixaljak. Troger egy banda, a szerelők előtt le a kalappal viszont.
Jelenleg is kinn van nálunk egy eszközük, amivel tudják csekkolni a szakadásokat :D (tehát amúgy nem tudják, kamuznak)

[ Szerkesztve ]

(#60989) SP4C3 válasza eastsider (#60988) üzenetére


SP4C3
veterán

Ha megkérlek, akkor tolsz egy képet ide arról az eszközről, ami figyeli a szakadásokat? :D

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#60990) Vasti74 válasza SP4C3 (#60989) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Pl. dobhatnak egy Pi-szerű kis masinát a hálózat "túlsó végére", ami mindenféle hálózatos teszteket futtat + naplóz - mert gondolom annak jobban hisznek, mint a felhasználó akármilyen gépén futtatott ping-nek.
Aztán megnézik a naplókat pár nap után, hogy mikor mi merre hogyan akadozott, vagy nem akadozott, és ebből levonják a következtetést ;-)

(#60991) Vasti74 válasza eastsider (#60988) üzenetére


Vasti74
aktív tag

A tetőn lévő AP wifi részéig, vagy az azon lógó "elosztóig" gondolom tudják monitorozni a kapcsolatot rendesen, de lehet utána is probléma a saját eszközükkel, a kábellel, a rajta lógó eszközzel (én ilyen "mikrós" internetből olyat láttam eddig, hogy a tetőn lévő AP volt a router is, a lejövő ethernet kábel pedig egy AP módban lévő egyszerű wifi-s router-be ment, az osztott a netet kábelen és wifin a lakásban)

[ Szerkesztve ]

(#60992) eastsider válasza SP4C3 (#60989) üzenetére


eastsider
nagyúr

mikrotik hex

Vasti74: írtam is, hogy nálunk kábelnet van kábelmodemmel, nem mikró, de itt tuti nem tudták monitorozni, legalábbis értelmes módon, mert amikor hívtam az üfsz-t, hogy nincs net, mondta, hogy pedig van :W

amúgy 10+ éves technicolor/thomson modemeket hoznak, már a 3.-at :DDD

[ Szerkesztve ]

(#60993) SP4C3 válasza eastsider (#60992) üzenetére


SP4C3
veterán

Szintén egy olyan szolgáltatónál dolgoztam, még 1 hét felmondási időm maradt meg 2 hét szabadság...
Ilyen esetben olyan modemet kérj, ami csak modem, semmi más és arra kösd a saját routered.

Ilyen pl. a Cisco EPC3208(G). Ennek adsz egy 15v 2A-es tápot és kb örök élet +1 nap.
DOCSIS 3.0-ás modemet már nem gyártanak, mind használtan szerzik be a szolgáltatók, jellemzően másik szolgáltatótól jön egy közvetítőcégen keresztül, akik megtisztítják, majd újracsomagolják és végül eladják. Sajnos ez is probléma a cégnél, ezt kapod, ezzel kell dolgozni.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#60994) yanpec


yanpec
aktív tag

Sziasztok

Egy kis segítségre lenne szükségem. Adott egy SIM kártyás Alcatel HH71 router az internetelérés 4GLTE-n jön 70/30Mbit. Építettem egy szervert TrueNAS fut rajta.

El szeretném érni a szervert más hálózatról. Ehhez regisztráltam a no-ip.com-n egy DNS-t. Ezzel a dns-l bejelentkeztem a routeren. Be lett állítva egy külső port a routeren hallgatózásra és továbbítva lett a szerver ip címére és a 443s portra.

Hiba a következő. Nem, hogy a szervert de még a routert sem érem el DNS cím+port alapján.

Az érdekes az, hogy a routerben a sim kártya ip címe teljesen más, mint amit lekérdezek illetve azonosít.

Tudja valaki, hogyan lehet ezt megoldani Simkártyás routeren?

Előre ia köszi.

[ Szerkesztve ]

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#60995) SP4C3 válasza yanpec (#60994) üzenetére


SP4C3
veterán

CGNAT... Kérj a szolgáltatótól egy nyilvános IP címet, mert most több felhasználó ül 1 cím mögött...

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#60996) eastsider válasza SP4C3 (#60993) üzenetére


eastsider
nagyúr

Sima kabelmodem nem router. A mikrotik eszköz a modembe van dugva...
Szerelő azt mondta nem tudom más modemmel használni, csak a szolgáltatóival. ez igaz lehet?

[ Szerkesztve ]

(#60997) yanpec válasza SP4C3 (#60995) üzenetére


yanpec
aktív tag

Az nagyon fain. És gondolod fognak adni egy mezei felhasználónak? :Y

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#60998) eastsider válasza yanpec (#60997) üzenetére


eastsider
nagyúr

Tailscale :))

(#60999) zsiga68 válasza yanpec (#60994) üzenetére


zsiga68
senior tag

Ftp szerver inkább a 21-es portot szereti. Persze nem feltétlen. A portforward rendben beállítva a truenas-t futtató készülékre?Fixáltad a belsö ipjét?

(#61000) SP4C3 válasza yanpec (#60997) üzenetére


SP4C3
veterán

Szerződésedtől függ, telefonálj, egy próbát megér!

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.